Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40601) kenyerpirito válasza Shingen (#40600) üzenetére


kenyerpirito
csendes tag

köszönöm! átírom akkor oda.

(#40602) Gubek-Einste válasza libus (#40598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb ha a 743ND-ből jövő kábelt a 3600 WAN portjába csatlakoztatod.

#40599 kenyerpirito
Ehhez a net sebességhez mát gigabites típust lenne érdemes használni.
20k-s határral az ajánlottak: Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40603) libus válasza Gubek-Einste (#40602) üzenetére


libus
őstag

Így is terveztem, hogy a 3600 Wan portjába megy a 743ND-ből a kábel. :)
Így akkor már nem fogja a Grid antenna a kapot jelet/internetet visszafelé az adó irányába sugározni, ugye?
Csak venni fogja, ugye?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#40604) Gubek-Einste válasza libus (#40603) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kétirányú kommunikáció így lesz adatforgalom mindkét irányban de mivel másik alhálózatban lesznek a 3600-ra kötött eszközök így nem lehet belátni a 3600 mögé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40605) freddirty válasza Gubek-Einste (#40602) üzenetére


freddirty
senior tag

melyik komolyabb gigabites routert érdemes megvenni ha nem 20k a határ? UPC 120 van, de a jelenlegi tplink 2543nd gargoyle szoftverrel alig viszi, egyszerre a wifi és a szerver kiszolgálása nem megy neki.
Mostanra untam meg, hogy pár torrent bedobása párhuzamosan összedönti a hálót. Megy a tplink a háztól. Az újnak tudnia kell kiszolgálnia már akár 240mbit folyamatos letöltést és mellette wifizni is maradjon kakaó.
Nyilván stabil megoldás kellene és ne mókolós mint mondjuk a tplink és az alternatív szoftverei...

fred

(#40606) Gubek-Einste válasza freddirty (#40605) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-s határral az ajánlottak: Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.
Mindegyik bírja a 240-es netet de akár az 500 alá is jók lesznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40607) freddirty válasza Gubek-Einste (#40606) üzenetére


freddirty
senior tag

Nincs 20k-s határ, stabil és erős routerre van szükségem. Az Asus n56u stabilitás szempontjából rendben van?

fred

(#40608) kali válasza freddirty (#40607) üzenetére


kali
legenda

szia,

stabilnak mondható, a jelenlegidtől erősebb hardverű; 500 MHz egymagos proci és 128 MB ram, de ha erős(ebb) kell, akkor példáuk rt-ac56u, amiben 800 MHz kétmagos(!) proci és 256 MB ram dolgozik.

(#40609) freddirty válasza kali (#40608) üzenetére


freddirty
senior tag

ez jól hangzik és alig többbe kerül

fred

(#40610) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Elnézést kérek az off-ért, van idehaza egy pci wileress card-om aminek pontos típusa: Belkin PCI g wireless card fd5700v8 és nem sikerül hozzá drivert találjak, a belkin oldalán lévők nem jók hozzá valamint a windows7 nem tudja feltelepíteni magától. A dobozát elhagytam valamerre, abban volt a telepítő. Viszont asztali gép és nem tudom netre kötni, a router egy másik szinten van az albérletben. Ötletek? Köszönöm előre is. :R
Win7 x64-hez kellene a driver. :)

[ Szerkesztve ]

(#40611) brobi76hun


brobi76hun
tag

Szevasztok!
Routeres kérdésem lenne felétek! Jellenleg van egy TP-LINK 150-es 1antenás, azt szeretném lecserélni egy szintén tp-link 300-as 2antenásra. Az lenne a kérdésem, hogy kell-e bármit állítanom a pc-n belül vagy a routeren, hogy működjön. Vagy csak kicserélem egyszerüen és kész, semmi beállítást nem igényel?

(#40612) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#40610 imyourfriend
Ki kellene deríteni, hogy milyen chipset van a kártyán és az annak a gyártójától beszerezni a driver-t.
Mivel ennyire nincsen a kártya gyártójánál megfelelő driver így nem kizárt, hogy nem is fogsz találni hozzá.

#40611 brobi76hun
A gépen nem kell semmit sem állítani (ha minden rendben van).
Az új router-en pontosan ugyan azokat kell beállítani amit a mostanin is be van állítva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40613) brobi76hun válasza Gubek-Einste (#40612) üzenetére


brobi76hun
tag

Köszi szépen a gyors segítséget! :R

(#40614) imyourfriend válasza Gubek-Einste (#40612) üzenetére


imyourfriend
őstag

Szia. most nezem hohgy f5d7000 v8 a kartya viszont az oldalon az a v8 as driver nem ismeri fel.:(

(#40615) crissprivat


crissprivat
senior tag

Hali.
Bocs a tényleg offért :B
Csak az érdekelne,hogy PoE müködik cat5e patch panelen keresztül. IP kamerákat akarok majd a rack szekrényhez vezetni,csak nem tudom most,hogy mehet a patch panelbe,vagy direktbe kell köttni a PoE switchbe.
Köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40616) kisbrekes100


kisbrekes100
tag

Sziasztok!
Torrentezni szeretnék routeren keresztül. T-Home adsl internetem van, ehhez van egy pirelli típusú wifi routerem, gondolom ezen nem lehet módosítani a szoftvert és így alkalmatlan torrentre.
Kérdésem az volna, hogy milyen router kellene ehhez? Lehetőleg pontos típust, esetleg linket írjatok. :) Köszönöm előre is!
Várom a válaszokat.

(#40617) fecosrac


fecosrac
tag

Sziasztok!

80MB-os netem van, ami napokon belül 200-asra lesz növelve. Normál 76nm-es lakásban élek, ahol van 1-2 betonfal is. Teljesen hétköznapi eszközök használják a wifit, olyanok mint PC, laptop, okos teló és egy PS4.

Melyik routert ajánlanátok, amellyel lehetne online játszani akadásmentesen akkor is, ha más eszközről közben netán youtube-ozni vagy böngészni kezd valaki a családban?

Jelenleg egy D-Link N 150 Home DIR-600-as routert használok, de azzal bizony élvezhetetlenné válik az online játék ha más is használni kezdi a netet.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#40618) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Gigabites netet szeretnék kiszórni wifin, AP-módban (2 laptop, 2 telefon, de ezek közül csak az egyik pc képes nagyobb sebességre, tehát annyira nem lenne terhelve). Jelenleg ezt a munkát egy wr741nd router végzi, de megérett a cserére, ezért egyúttal sebességbeli előrelépést is szeretnék. Semmilyen egyéb extra funkcióra nincs szükségem, csak a minél gyorsabb vezetéknélküli kapcsolatra és a gigabit lan-ra (illetve jó lenne, ha az új router tudna akkora jelerősséget, mint a régi). Max. 10k-t szánok az új (jelen esetben használt) routerre. Ebbe leginkább a wr1043nd V1 fér bele, V2-t nem látok ennyiért. Illetve 10k-ért van D-link DIR-645.
Ez utóbbi mennyire alkalmas a feladatra? A topicban visszaolvasva nem sokat találtam róla. Ha 1043nd V1 és a dir-645 között kellene választani melyiket érdemes? Előbbi olcsóbb lenne pár ezressel. Dizájn, dd-wrt és társai nem szempont, csak stabilan és gyorsan dolgozzon.

.

(#40619) imyourfriend válasza imyourfriend (#40614) üzenetére


imyourfriend
őstag

Megkerült a driver, windowsban kellett trükközni youtube alapján. :)

[ Szerkesztve ]

(#40620) proradeon válasza kisbrekes100 (#40616) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A legolcsóbb ajánlott router, ami rendelkezik beépített torrent klienssel, az az Asus RT-N18U. Esetleg a TP-Link TL-WR1043ND v2.x vagy a
TP-Link TL-WDR3600 jöhet még szóba, de ezekkel csak alternatív firmware-rel oldható meg a róluk való torrent-ezés.

(#40617) fecosrac: A legolcsóbb ajánlott megoldások számodra:
TP-Link TL-WR1043ND v2.x
Asus RT-N18U
TP-Link TL-WDR3600 (ha kell 5 Ghz-es WiFi is a 2.4 GHz-es mellé)

(#40618) batonyo: Gigabit-es kapcsolathoz a TP-Link TL-WR1043ND v2.x ajánlott minimum. A v1.x már nagyon kevés az ilyen nagy sebességű kapcsolathoz. Az v2.x-vel WiFi-n megfelelő ellenoldal, és ideális körülmények között nagyjából 100 mbps sebesség érhető el. Ahhoz, hogy komolyabb sebességet tudj átvinni WiFi-n, jóval mélyebben a zsebedbe kellene nyúlnod.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40621) 426os válasza proradeon (#40620) üzenetére


426os
őstag

Semmi pluszt nem jelent wifinél a 300Mbps? Kicsit nehéz megbarátkoznom a gondolattal, mert a mostani wr741nd-vel is megvan a 80-90Mbps (valós ~10MB/s letöltés pl torrenten, a kliens egy Intel Wireless-N 7260 kártyával szerelt laptop). A körülmények teljes mértékben ideálisak, legtöbbször 1,5 méterre vagyok a routertől, csak egy fa polc van a router előtt. Az Intel kártya is tudna elvileg többet.
Netgear WNDR3700 hogy viszonyulhat az eddig említett routerekhez?

.

(#40622) fecosrac válasza proradeon (#40620) üzenetére


fecosrac
tag

"TP-Link TL-WDR3600 (ha kell 5 Ghz-es WiFi is a 2.4 GHz-es mellé)"

- Az általam leírt infók alapján ajánlanád, vagy szükségem lehet az 5 GHz-re?

Megnéztem mind a három típust amit ajánlottál. Ez a 2,4 GHz-et és 5 GHz-et is tudó tűnik számomra a két TP-Linkes közül a jobbnak és árban pedig jóval olcsóbbnak is mint az ASUS. Tud valamivel többet az ASUS vagy megvehetem ezt nyugodt szívvel?

[ Szerkesztve ]

(#40623) fecosrac válasza fecosrac (#40622) üzenetére


fecosrac
tag

Bár ez csak 2- antennás, szemben a másik TP-Linkessel. Ez nem tudom mennyit számít esetemben.

(#40624) proradeon válasza fecosrac (#40622) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

"Az általam leírt infók alapján ajánlanád, vagy szükségem lehet az 5 GHz-re?"

Attól függ, mennyire telített a 2.4 GHz-es frekvencia. Légy szíves csinálj egy inSSIDer screenshot-ot. (Tehát egy ilyesmit várok.)

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40625) 426os


426os
őstag

Két lehetséges jelölt maradt:
Netgear WNDR3700 v2 és D-link DIR-645.
Előbbi szerepel a topic összefoglalóban, mint ajánlott darab, így afelé hajlok. Viszont ebben a beépített antennák nem gyengébbek, mint a többi, külső antennás router megoldása, vagy a D-link féle SuperBeam?

Melyiket válasszam?

.

(#40626) proradeon válasza 426os (#40625) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

"Előbbi szerepel a topic összefoglalóban"

Ez így igaz, viszont felszínesen olvastad el a topic összefoglalót, ugyanis az említett netgear routernél ez is szerepel:

Maximum ~400 Mbit-es sávszélességû internetkapcsolat mellé

Magyarul közel sem képes lekezelni a gigabites internetkapcsolatot.

Az említett D-Link router pedig részemről nem ajánlott.

10k-s kereten belül egyszerűen nincs router, ami képes route-olni a gigabites kapcsolat valós sebességét (~940 mbps). Az erre képes legolcsóbb router a TP-Link TL-WR1043ND v2.x, aminek valóban 300 mbps a névleges WiFi sebessége, de ez tulajdonképpen egy bruttó érték. Valójában 100 mbps körül teljesít.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40627) 426os válasza proradeon (#40626) üzenetére


426os
őstag

Csak és kizárólag a wifi fontos, kábelen egyáltalán nem csatlakozna semmilyen eszköz rá (emiatt engem nem zavar, ha a gigabitet nem tudja teljesen, de írtam korábban is, hogy AP módban fogom használni). Értem, hogy 300Mbps az egy elméleti érték, és elérni nem fogom, hiszen most sem érem el az elméleti 150-et. A lényeg, hogy gyorsabb legyen a mostani 741nd-nél (amivel jelenleg valós 90Mbps-os sebességet tudok elérni 150Mbps linksebesség mellett - az ideálisnál is ideálisabb körülmények tehát adottak), illetve 10k-ba férjen bele (használtan). Ezeket figyelembe véve szerintem a tárgyalt 3 router közül mindegyiknek jobbnak kellene lennie a mostaninál, kérdés, hogy a három "rossz körül melyik a legkevésbé rossz". Sajnos a 1043nd v2 ott esik ki, hogy nincs 10k alatt belőle, a másik kettőből pedig igen.

.

(#40628) Shingen válasza fecosrac (#40622) üzenetére


Shingen
addikt

Abban az esetben kelhet az 5GHz, ha van megfelelő ellen oldalad (olyan eszközök amit kezelik azt a frekit), Illetve ha ahol laksz nagyon telített a 2.4GHz freki.
Ezért javasolták előttem, hogy csináld meg a bemérést.

風林火山

(#40629) Gubek-Einste válasza imyourfriend (#40614) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

EZ alapján INNEN lehet chipset gyártói driver-t leszedni az adapterhez.

#40627 batonyo
Személy szerint a Netgear-re szavazok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40630) Soma01


Soma01
veterán

Az mennyire igaz, hogy mostanában a Tomato-ba is kezdik beletenni (próbálgatják) a HW-NAT támogatást?

[ Szerkesztve ]

(#40631) Gubek-Einste válasza Soma01 (#40630) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erről inkább a Tomato témában lenne érdemes érdeklődni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40632) Soma01 válasza Gubek-Einste (#40631) üzenetére


Soma01
veterán

Bocs, észre sem vettem ,hogy van ilyen téma...

(#40633) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok.
Szerintetek lehet a router hibája, hogy időnként wifin nincs internetkapcsolat, de eközben lanon simán megy?

(#40634) Multibit válasza 426os (#40627) üzenetére


Multibit
veterán

Csak és kizárólag a wifi a fontos
Akkor mi értelme a gigabites netnek? A jelenleg rendelkezésedre álló sebességnél a kinézett Netgear sem fog jelentősen gyorsabb átvitelt produkálni! Érdemi javulást csak AC wifi-vel érhetnél el, az viszont felejtős 10k-ért.

(#40635) kali válasza Melorin (#40633) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router hibája is lehet.

(#40636) 426os válasza Multibit (#40634) üzenetére


426os
őstag

Nincs választási lehetőségem az internet sebességét illetően, vagy ez van vagy semmi (tudom, nagyon rossz lehet nekem). Viszont ha már van, akkor ki szeretném használni a lehető legjobban. A kábel felejtős, mert néha mozgok a laptoppal és egyébként is csak 100Mbitet tud kábelen, wifiből viszont szerencsére egy normálisabb kártya került bele, ami elvileg képes nagyobb sebességre is (300Mbit).
Egyébként úgy néz ki sikerül mégis kerítenem egy v2-es 1043nd-t jó áron, kíváncsi vagyok mit mutat majd a 741nd-hez képest.

[ Szerkesztve ]

.

(#40637) Multibit válasza 426os (#40636) üzenetére


Multibit
veterán

Az 1043ND v2 sokkal erősebb vas a mostani 741-nél! Nálam a céges laptoppal mostanában összejön a 140-160 Mbps N wifi-n, Intel Centrino Advanced N6205 WLAN kártyával. Erre neked is van esélyed, ha közel van a routerhez a laptop és elég erős a számítógép. A céges Dell-emben i7 CPU és 8GB RAM van. Az elavult Toshibám mind wifi-vel, mind kábelen lassabb a Dellnél.

[ Szerkesztve ]

(#40638) kali válasza 426os (#40636) üzenetére


kali
legenda

szia,

2.4 GHz sávon a wifi 300 Mbps kapcsolat sem feltétlenül lesz több mérhetően, mint a 100 Mbps kábeles kapcsolat, de akár még annyi sem, ha a környezeti tényezők...stb. nem úgy akarják.
sarkítok, de a lényeg; a wifi forgalomban a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak, mérésre csak a hasznos adat kerül, de a forgalom elengedhetetlen részét képezi a szükséges körítés, innen jön az, hogy például látod kiírva a munkaállomáson a közte és a router között kialakított 300 Mbps wifi kapcsolatot, mérni pedig csak mondjuk 80 - 90 Mbps sebességet tudsz - kábelen meg ~94 Mbps átfér a 100 Mbps kapcsolaton.
5 GHz esetén jobb a helyzet sebesség tekintetében, azonos 300 Mbps kapcsolati sebesség esetén valamivel több átfér, de ahhoz persze minden oldalra 5 GHz képes eszköz kell.
a másik, hogy például a speedtest mérés kidob most neked a 150 Mbps wifi kapcsolatra 90 Mbps ebességet, de próbáltad másmilyen terheléses átvitellel is, hogy úgy mennyi?
arra tippelek, hogy kevesebb, legalábbis a gyakorlatra ez a jellemző, már a 300 Mbps 2.4 GHz kapcsolatra is nagyon jónak mondható a 90 Mbps "valósan mérhető" átviteli sebesség, így nem valószínű, hogy a 150-es helyett a 300-as eszköz nagy javulást fog hozni.

[ Szerkesztve ]

(#40639) 426os válasza kali (#40638) üzenetére


426os
őstag

Egyelőre szkeptikusan állok ezekkel a kijelentésekkel szemben. Tudom, hogy itt sokaknak sokkal-sokkal nagyobb tapasztalata van, mint nekem, de amikor azt mondom, hogy a körülmények ideálisak, akkor nem a levegőbe beszélek.

Ezt most mértem a jelenlegi 741nd-vel, 150Mbps linksebesség mellett. Szóval továbbra is kíváncsian várom az új routert. Természetesen ha nem az asztalomnál van a gép, akkor már csökken 5-10Mbitet, másik helyiségben meg még többet is, de azért ez sem rossz szerintem, sőt. Mindenesetre, ha nem is sokkal, de azért kicsit többet várok majd a 300Mbit-től.

Szerk: Torrenten ha van elég seeder, akkor 10-11MB/s-al tudok letölteni jogtiszta Linux disztrókat.

[ Szerkesztve ]

.

(#40640) kali válasza 426os (#40639) üzenetére


kali
legenda

nem véletlenül említettem a másmilyen mérését a sebességnek, mert úgy jellemzően csökken valamennyit - jó, ha neked úgy még átfér 80 - 88 Mbps.
a másik az, hogy az emberek többsége nem közvetlenül a router mellett akarja használni wifi kapcsolattal a munkaállomást, és úgy még kevésbé adott az ilyen jó sebesség, de akkor is inkább a stabilabbnak mondott kábeles kapcsolatot használják, ha az csak ~94 Mbps lenne, talán akkor is.
mindegy, kipróbálod majd, beteszel egy olyan routert, amivel 300 Mbps lesz a kapcsolat, ha továbbra is közvetlenül a router mellett lesz az ellenoldal, akkor lehet valamivel jobb a sebesség, de látatlanban tényleg nem számítok nagy gyorsulásra.
a tl-wr1043nd v2 akár 450 Mbps wifi kapcsolatra is képes, csak nehéz hozzá megfelelő ellenoldalt találni.

(#40641) 426os válasza kali (#40640) üzenetére


426os
őstag

450 vagy 300 az már lényegtelen, a gépben 300 a max. Azért wifit használok, mert csak 2 mac címet használhatok (ebből egyet már foglal a telefonom), így viszont a mobilitás miatt a laptopon is wifit kell használnom. Ráadásul kábellel egyébként is csak az asztalomnál csatlakoznék, ahol a wifi is szinte ugyanazt a sebességet hozza. Inkább a wifin gyorsítok, amennyire lehet, ha már úgyis routert cserélek.
Majd jelentkezem, ha beüzemeltem a másikat, hogy mit sikerült kihozni belőle.

.

(#40642) Multibit válasza 426os (#40641) üzenetére


Multibit
veterán

Ráadásul kábellel egyébként is csak az asztalomnál csatlakoznék, ahol a wifi is szinte ugyanazt a sebességet hozza.
:Y
Használtál már kábellel gigabites netet? N wifi a töredékét tudja a kábeles átvitelnek (persze megfelelő routerrel és számítógép konfigurációval)!

[ Szerkesztve ]

(#40643) 426os válasza Multibit (#40642) üzenetére


426os
őstag

Már írtam, de a laptopomban csak 100Mbit-es lan csatoló van, így semmilyen pluszt nem ad sebességben (na jó, 4-5Mbit-et kb, de az már nem számít). Stabilitásban sem tapasztaltam változást, amikor egy ideig kábellel használtam.

[ Szerkesztve ]

.

(#40644) Multibit válasza 426os (#40643) üzenetére


Multibit
veterán

Már írtam, de a laptopomban csak 100Mbit-es lan csatoló van
Igazad van, ez elkerülte a figyelmemet :B

(#40645) Melorin válasza kali (#40635) üzenetére


Melorin
addikt

És még mié?

(#40646) kali válasza Melorin (#40645) üzenetére


kali
legenda

ellenoldalé, de akár a környezeti tényezőké is, például egy vagy több elérhető idegen hálózat akaszt be a tiédnek, emiatt érdemes feltérképezni a hálózatot, hogy azok milyen csatornákon forgalmaznak.
szélsőséges esetben olyan eszközök is bekavarhatnak, amik ott a működési technológiájuk vagy frekvenciájuk miatt problémásak.

(#40647) Melorin válasza kali (#40646) üzenetére


Melorin
addikt

De a jelerősség nem ingadozik, csak az internetkapcsolat szakad meg percekig, csak wifin.

(#40648) fecosrac válasza proradeon (#40624) üzenetére


fecosrac
tag

Valami más programmal is meg tudnám csinálni ezt a screent esetleg, ami nem fizetős?

(#40649) Highground


Highground
aktív tag

Sziasztok!

Digi netet szeretnék megosztani itthon wifi routerrel, de megmondom őszintén lövésem sincs a hálózati cuccokról :) Okostelóhoz, meg esetleg majd egy másik géphez kellene. Van valami extra amire figyeljek vagy igazából tökmindegy? Itt szeretném megvásárolni, mert ez van közel. Ezt néztem ki, nem tudom, hogy jó lesz-e :F
A segítséget előre is köszönöm! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#40650) Highground


Highground
aktív tag

Jaj azt elfelejtettem, hogy jelenleg 100-as, de ha minden igaz akkor 200-as lesz. Ha a digi veszi a fáradtságot és feltornássza. Valamint, hogy jelenleg router nélkül megy a gépembe. Ezt szeretném is megtartani. Mármint, hogy erre a gépre továbbra is vezetékesen menjen a net. És ha kell akkor wifin is fel lehessen rá csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.