Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) kali válasza crissprivat (#40299) üzenetére


kali
legenda

nem kimondott hiba, a 900-as szériáig csak 100-as eszközök vannak és ez így is marad, ha a külső változik is.

Gézengúz; ez nem minden esetben igaz, meg a rrouter wifi képessége nincs teljesen kötve a wan részhez, de még csak lan függő sem teljesen, kihasználható az a többlet a 800-as széria ellenében, ha minden feltétel adott - ha meg nem, arról nem a gyártó tehet, de akkor a kedves vásárló ismerje az okát és annak megfelelően válasszon vagy legyenek elvárásai.

[ Szerkesztve ]

(#40302) zsolt501 válasza Gézengúz (#40300) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezzel nem tudsz mit csinálni, ilyen a marketing, és ezt sokan még be is veszik.

kali ezzel csak az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy ezt akkor tudja is a router, és mikor el akarod magyarázni, akkor sokszor értetlenül néznek.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40303) tonyqa23 válasza Intruder2k5 (#40294) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Azt elfelejtettem, hogy van modem. Értem, akkor ott is ugyanolyan kábellel összekötöm és kész.
Köszi mindenkinek!

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#40304) Süvi válasza Melorin (#40292) üzenetére


Süvi
őstag

50-100 közötti csatlakozás lenne egyszerre.

Intruder2k5: Egy ismerősöm ajánlotta biztosra azt a típust, hogy 50-et bír, ezért kérdeztem ott rá az 50-re.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#40305) kali válasza zsolt501 (#40302) üzenetére


kali
legenda

ez legyen az ő problémájuk...
én ha nem.értek valamihez, akkor olvasok és tanulok a témában, vagy kérdezek hozzáértőt, ha csak adott pillanatban van szükségem információra és később nem lesz rá szükségem.

(#40306) Gézengúz válasza kali (#40301) üzenetére


Gézengúz
addikt

Milyen többlet használható ki? Már a 841N is tudna bőven 100Mbit felett wifin. Ha befelé be tudna menni a routerba. Ez a 941N a TP link legrosszabb vétele ez egész biztos, pláne, hogy jóval drágább mint a 841N!

[link]

Mire fel a dupla ár, mire?

[link]

Hogy az 841N ellenében levehetők az antennái? Ugyanmár..

[ Szerkesztve ]

(#40307) kali válasza Gézengúz (#40306) üzenetére


kali
legenda

a több antenna nem csak gyorsabb sebességet tesz lehetővé a jobb mimo képesség miatt - itt már 3*3:3, hiszen nem csak külsőben, hanem hardver tekintetében is történt fejlesztés a korábbi azonos típushoz képest az új verziónál -, hanem jobb minőségű szórást/kapcsolatot is biztosít a diversity okán.
ennyire nem egyszerű persze a dolog, regényt lehetne írni minden szituációra, de nem jelenthető ki egyértelműen, hogy nem jobb a 900-as széria, nem lehet kihasználni, nem éri meg a többletet...stb.
arról nem is beszélve, ha esetleg szintén 3 antennás és jobb, mint 2*2:2 mimo képes az ellenoldal, mert akkor egyértelműen ideálisabb a 900-as széria.
a régi emulátort hiába nézed...

[ Szerkesztve ]

(#40308) Gézengúz válasza kali (#40307) üzenetére


Gézengúz
addikt

Eszerint a V5 2013 júniusi miért lenne régi? Miért ne azt hasonlítanám a V8-as 841N-hez?

[link]

[link]

Te is tudod mennyire ritka a 3 antennás vevőoldal, már két antennán is képes átmenni maradéktalanul a sebesség..ami max. 100Mbit lehet!

Amit át lehet tolni 100Mbiten a 841N is becsülettel áttolja, ha van megfelelő ellenoldal, ha nincs akkor meg ugyis mindegy mert akkor a 941 is bedugul!

[ Szerkesztve ]

(#40309) Gézengúz válasza Gézengúz (#40308) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jut eszembe arról nem is beszéltünk, hogy a 941N-en csak 3db-es antennák vannak..

(#40310) kali válasza Gézengúz (#40308) üzenetére


kali
legenda

amiről szó van - crissprivat linkelte itt; link -, az sokkal újabb verzió, külsőre és belsőre is más, jobb/erősebb a korábbi verzióktól.
amit te linkeltél, az még a régi, nem 450-es és 3*3:3 mimo képes, de arra várni kell, mire a wiki is kidobja majd az új verzió specifikációs leírását.
a maximum 100 Mbps átvitelt nem tudom, hogy honnan veszed, 100 Mbps jelölésű routereknél ~94 Mbps a maximum wan <-> lan sebesség, wan <-> wlan irányban meg nem fér már át annyi, wlan <-> wlan irányban viszont több is lehetséges.
nem véletlenül írtam korábban, hogy a wifi nem feltétlenül függvénye a wan <-> lan átvitelnek, mert ha mondjuk a router által szórt hálózatra kapcsolódik két wifi ellenoldal és azok között akarsz másolni, akkor már más a helyzet, és ott bizony lehet jelentősége a 3 antennának, a korábban is írt diversity miatt pláne, mert ha az ellenoldalak csak 2 antennás is, a két ellenoldal nem azonos helyen történő elhelyezkedése miatt a router jellemzően eltérően választja ki a két használandó, jobb kapcsolatot biztosító antennát, és emiatt eloszlik a terhelés, ami jobb és gyorsabb kapcsolatot eredményez.
nem véletlenül írtam a sok szituációt, vannak helyzetek, amikor jobb vagy elég a 2 antennás és csak 2*2:2 mimo képes router, de sok esetben ez nem igaz, és ez a lényeg!

(#40311) Roland93


Roland93
aktív tag

Sziasztok!

Sok különbség van az ASUS RT-N18U és a TP-LINK TL-WR841ND között? Nekem most a tp van. Miben különböznek? Észre fogom venni a gyorsaságot? Mert most elég messze van az xboxom a routertől és nagyon lassú. :)

[ Szerkesztve ]

(#40312) kali válasza Roland93 (#40311) üzenetére


kali
legenda

szia,

ég és föld, hiszen az egyik csak egy 100-as router, a másik pedig egy sokkal erősebb hardveres (cpu, ram...stb.) kiépítésű, gigabit képes típus.
az összefoglalót lenyitva, olvashatod a két típus hardveres specifikációját, annyi eltérés lehet, hogy ha neked a tl-wr841nd régebbi verziós, akkor cpu tekintetében gyengébb, csak 400 MHz a v8-hoz képest.
a wifi - már ha arra írtad a kapcsolatot - más kérdés, mert az nem csak a router függvénye, így az eddig általad leírt információk alapján arra nincs garancia, hogy bármilyen más routerrel jobb lenne, mert az ellenoldal, a beállítások és a környezeti tényezők is befolyásolják a kapcsolatot és nem mindig elég csak egy vagy két tényező módosítása a háromból.

[ Szerkesztve ]

(#40313) kali válasza Roland93 (#40311) üzenetére


kali
legenda

bocsi, dupla lett... :(
két ablakban szerkesztettem. :(((

[ Szerkesztve ]

(#40314) Roland93


Roland93
aktív tag

A gyorsaság érezhető úgy is ha nekem 120mb-es netem van. Igazából semmit nem értek a routerekhez proci memória stb. szempontjából. Az Asus-on mire való az USB bemenet?

(#40315) kali válasza Roland93 (#40314) üzenetére


kali
legenda

akkor kábelen egyértelműen kimutatható lesz a különbség, mivel a tl-wr841nd csak 100-as router és emiatt csak maximum ~94 Mbps fér át wan <-> lan irányban, ha pedig gigabit képesre cseréled a routert, akkor a teljes 120 Mbps sec átmegy majd.
arról nem is beszélve, hogy a sokkal erősebb hardver a komolyabb terhelést is jobban bírja.
az usb sok funkcióra képes; nyomtató, lapolvasó, merevlemez és 3g/4g mobilinternet megosztása, hogy csak a fontosabbakat említsem.

[ Szerkesztve ]

(#40316) Gézengúz válasza kali (#40310) üzenetére


Gézengúz
addikt

A max. 100-at arra értettem, hogy 100-as portokkal van szerelve, nem akartam apróságokkal foglalkozni, nem gondoltam, hogy még ebbe is beleállsz, mindegy teljesen beleuntam a vitába, esetleg valaki dobjon már fel olyan képet, amikor egy ilyen routeron, két legalább 2*2-es mimos wifi eszközzel helyi hálózaton belül, wifin másolgat-ide oda, akkor milyen sebességet ad ki,csodálkoznék ha 100Mbit fölé menne a tempó, hiszen ilyenkor fogadni és adni is kell ugyanazon antennákkal. Egy ilyen tesztre kíváncsi volnék két azonos eszköz és a 841 illetve 941 összehasonlítása végett, egyedül itt látnám értelmét a 941-nek.

(#40317) Beri válasza Gézengúz (#40290) üzenetére


Beri
addikt

Mivel van aki fordítva használja a fórumot
Először ír, aztán olvas.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#40318) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!

Milyen routert tudtok ajánlani ha az a legfontosabb kritérium, hogy lehessen MAC cím alapján szűrni wifire csatlakozó készülékeket? Persze legyen olcsó :)

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#40319) kali válasza Gézengúz (#40316) üzenetére


kali
legenda

nem beleállok, nem kötekedni akarok, csak lehetőség szerint pontos szeretnék lenni, ha már szakmai fórumról van szó.
írtak már ezzel kapcsolatban itt és más témákban is, hogy 130 - 140 Mbps átment wlan <-> wlan irányban 2.4 GHz és 2*2(:2) mimo kapcsolaton, szóval nem ördöngősség, hardveres tekintetben is más terület, mint a wan <-> (w)lan irány.
azt nem tudom, hogy nálunk lehet már kapni az új tl-wr941nd típusból, vagy még csak a régiből - hardver/wifi tekintetében sem mindegy, de az eltérő külső miatt szerencsére könnyű megkülönböztetni a kettőt -, és abban sem vagyok biztos, hogy nagy kereslet lesz rá, mert nem sokan vesznek már 100-as routert, ha meg igen, akkor a(z) (leg)olcsóbbakat keresik, de hátha sikerül bezsákolni egyet valakinél, legalább egy teszt erejéig - még akkor is, ha rétegigény.

Scale; szia, engedélyezni/tiltani szeretnél csak wifi mac adress alapján, vagy komolyabb dolgokat is, mint például a sebességek szabályozása?
elég a 100-as router, vagy gigabit képes kell?
az első verzióban már egy tl-wr740n, tl-wr741nd, tl-wr841n(d) - a wifi a fő különbség; 150 kontra 300 Mbps - is tudja, ezek elég olcsónak számítanak, gigabit képes verzióban pedig a tl-wr1043nd v2 a minimum, de ha több támpontot is leírsz (netes sebesség, elvárt hozzávetőleges terhelés), akkor más típusok/gyártók is szóba jöhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#40320) mergesmate


mergesmate
tag

Sziasztok!

Úgy gondolom ideje lenne lecserélni a TL-WR541G routerem egy komolyabbra.
Ebben a témában nem vagyok "otthon", így szeretnék tőletek javaslatot kérni.

Ár: 15-20e között

Ami biztos:
3 telefon folyamatosan WIFI-n van.
2 PC vezetéken, 1 laptop WIFI-n csatlakozik a routerhez.
1 nem smart tv chromecast-al kapcsolódik olykor a WIFI-re.
(na itt már gondok vannak a HD stream-mel a mostani routerrel)
Később tervbe van egy smart tv is WIFI-n való csatlakoztatása.

A router előtt egy 12cm-es és 36cm-es tégla fal van(3m belül mind a 2), utána 1 nagyobb szoba aminek a végében van a chromecast.(routertől 10m a tv) 50 / 30 MBPS digi netem van jelenleg, de valószínű, hogy ez 100 / 50 MBPS fog módosulni nemsokára.

Válaszokat és a javaslatokat előre is köszönöm!

Xiaomi 13

(#40321) Gubek-Einste válasza mergesmate (#40320) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gigabites típust kellene venned.
Ha nem kell az 5 GHz támogatás akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40322) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Hosszú kutakodás után ezt néztem ki magamnak ASUS RT-AC66U.
Lényeg, hogy nagyjából 12-13 métert kell áthidalnia 2-3 fal közben. Kérdés mennyire megbízható mit tudtok róla? Vagy hasonló árban 40k van-e esetleg nyerőbb eszköz?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#40323) Gubek-Einste válasza Sárpac (#40322) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz ez is, ha nem kell az AC-s wifi akkor elég lesz az N66U is.
Csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy meddig és mekkora sebesség lesz, előre nem lehet biztosat mondani.
Ami még szóba jöhet az az AC56U vagy ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40324) Sárpac válasza Gubek-Einste (#40323) üzenetére


Sárpac
nagyúr

AC56U-ról egy negatív véleményt olvastam több helyen, hogy hatótáv problémái vannak ennek amit linkeltem már nincs ilyen gondja. Szal ezért lenne ez. TPLINK-ből valami megbízható, mert ott is vannak jó felszerelt darabok?!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#40325) kali válasza Sárpac (#40324) üzenetére


kali
legenda

nincsenek hatótáv problémái az rt-ac56u típusnak sem, de a belső antennáival nyilván nem tud olyan szórást, mint a külső antennás rt-ac66u.

(#40326) Scale válasza kali (#40319) üzenetére


Scale
őstag

Elsősorban csak cím szűrés, hogy más semmiképp se tudjon rajta lógni a neten ha esetleg valahogy megtudná a jelszót. Sebességszűrésben nem gondolkodtam, de szerintem ez nem is szempont csak annyi, hogy laptopokkal meg telefonokkal/tabokkal lehessen wifizni.
Jelenleg 35/5 megás netem van, szóval a 100as router szerintem jó, de megmondom milyen routerem van most és akkor annak a tudása teljesen jó lenne csak ezt kellene megtoldani wifi+mac szűrés plusszal.
A mostani routerem: TL-R402M
Vezetékesen 2 gépet használunk, néha a TV-t is rákötjük, de a mostani routernél sincs ezzel gond ugye, van rajta 4 port meg ugye ez is csak 100as.
Wifin egyszerre sztem max 2-3 telefon lenne hosszabban, néha-néha laptop.

(#40327) kali válasza Scale (#40326) üzenetére


kali
legenda

akkor akár egy tl-wr740n vagy tl-wr741nd is megfelelő lehet, hardveresen még erősebbek is a jelenlegidnél és tudják az általad elvártakat, bár ár/érték arányban talán érdemesebb lehet egy tl-wr841n(d) (v8 vagy újabb lesz már újonnan) beszerzése, alig drágább a 700-as szériánál, de prociban és wifi tekintetében is jobb.

(#40328) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! A jelenleg albérletemben a speedtesten nézve 50/20 mbites sebességű a netem. Wifit akarok venni, jó volna USB is rajta. Elolvastam itt a fórumban az első hozzászólást.

TP-Link TL-WR842ND

TP-Link TL-WR1043ND

Ezt a kettőt néztem, ami árban jó. Ha jól látom, a kettő között érdemben csak a kábeles adatátviteli sebesség (1 gigabit/sec) a különbség, ha wifin keresztül netezek, ugyanolyan sebességet tud mindekttő, nem?

Nem tudom, megéri-e a drágábbat vennem.. A TP-Link megbízható, vagy inkább ASUS-t vegyek?

Köszönöm a segítséget!

(#40329) Scale válasza kali (#40327) üzenetére


Scale
őstag

A 3 routertípus között mi a különbség? Az első kettő olyan 5,3k körül van, a 841nd-s meg 8,5k.

(#40330) kali válasza Scale (#40329) üzenetére


kali
legenda

a 700-as széria 150-es és nem mimo képes wifi, a 800-as már 300-as és 2*2:2 mimo képes.
a 740-s és a 741-es között a levehető/cserélhető antenna a különbség az utóbbi javára.
nem tudom, hogy hol nézted, de 7 e ft körül is van már tl-wr841nd, illetve 5 e ft környékén indul a tl-wr841n, ezeknél is levehető/cserélhető antenna a különbség.

kalapacsolok; szia, az érdemi különbség a hardverben van, a tl-wr1043nd v2 sokkal erősebb (cpu, ram...stb.), így ha a 300 kontra 450 Mbps wifi különbözet - megfelelő ellenoldal hiányában - nem is lesz kihasználva, terhelhetőség (több ellenoldal, húzósabb forgalom) szempontjából sem mindegy a két típus különbözete, illetve az az usb sebességben is megmutatkozik.
a tl-wr1043nd v2 ajánlott típus, de ha több pénzt is rászánsz, akkor például az rt-n18u még erősebb hardverű.

[ Szerkesztve ]

(#40331) kalapacsolok válasza kali (#40330) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Szia! Nagyon köszönöm a segítségedet. Az Asust már kicsit soknak érzem, de akkor megveszem ezt: TP-Link TL-WR1043ND

(#40332) kali válasza kalapacsolok (#40331) üzenetére


kali
legenda

nincs mit!
arra figyelj, hogy az újabb, hardveresen sokkal erősebb v2 legyen, ami teljesen sötét színű, a régebbi v1 világosabb kinézetű.
igaz, újonnan nem nagyon kapsz már a régiből.
ez a v2 kell neked; link és ez a v1 nem; link

(#40333) Peti755


Peti755
csendes tag

Sziasztok!

Napokban ment tönkre a TP-Link 150 Mbit/s routerem. Ennek helyére szeretnék venni egy új 300 Mbit/s routert, de nem vagyok nagy szakértő, ezért hozzátok fordulok egy kis segítségért. 8.000 FT-nál nem szeretnék többet rákölteni, ezért ezt a kettőt néztem ki.

ZyXEL NBG-418N Router [link]

Tenda W303R Router [link]

Kettő közül érdemes az egyiket választanom?

Notebook, okostelefonok, tablet és egy PC-hez lenne. 16 megás netem van, de szeretnék egy jó készüléket, amit a következő 3-5 évben nem kell lecserélni.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#40334) mergesmate válasza Gubek-Einste (#40321) üzenetére


mergesmate
tag

Értem és köszönöm a választ!
Szerinted megér +8000Ft-ot az asus a tp-linkhez képest?
Tud annyival többet?(főleg a wifi részére gondolok)

Xiaomi 13

(#40335) Scale válasza kali (#40330) üzenetére


Scale
őstag

Aha értem köszi az infókat, iponon néztem amúgy.
Egy gyors 1-2 mondatos összefoglaló arról mi is a mimo?

(#40336) Gubek-Einste válasza Peti755 (#40333) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben a kategóriában az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND az ajánlottak.
A Tenda-t ne vedd meg, a ZyXEL-lel tehetsz egy próbát.

#40334 mergesmate
Szerintem megéri az Asus N18U-t választani a TP-Link 1043NDv2 helyett.

#40335 Scale
Egyszerre több adatátviteli csatornát használ, ezzel többszörözve meg az elérhető sebességet.
Bővebben (angol nyelvű)

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40337) w.miki


w.miki
veterán

Újra érdeklődnék, hogy wifi jel tovább szórására, melyik a legolcsóbb, de megbízható router? :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#40338) proradeon válasza w.miki (#40337) üzenetére


proradeon
őstag

Az Asus RT-N12 D1 tud repeater-ként is működni. Én ezt ajánlanám a probléma megoldására.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40339) w.miki válasza proradeon (#40338) üzenetére


w.miki
veterán

köszönöm! :R
Másik kérdés, olyan router, amibe SIM kártyát is be lehet tenni, olyan létezik?
Sajnos, amit a Voda ad a nete mellé az R209 mifi nagyon gyenge jelet ad
... vagy nem jól állítottam be, de gyakran elveszti a netet a laptop, és nem tudom, miért :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#40340) proradeon válasza w.miki (#40339) üzenetére


proradeon
őstag

Nagyon ritka, és brutálisan drága az olyan router, amibe közvetlenül SIM-et lehet elhelyezni.
A topic összefoglalójában találsz olyan router-eket, amikhez csatlakoztatható 3G vagy 4G USB stick. Ez az egyetlen olcsó megoldás mobilnet megosztására.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40341) w.miki válasza proradeon (#40340) üzenetére


w.miki
veterán

no igen, csak akkor még stick-et is kell keresnem mellé, vagy közvetlenül dugjam rá, ezt az r209-es mifit, a router usb portjára? Akkor vajon jobb lesz a net? Vagy nem rossz ez a mifi sem, csak én állítottam be rosszul... :F

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#40342) Scale válasza Gubek-Einste (#40336) üzenetére


Scale
őstag

Köszi.

Most igazából el is gondolkodtam hogy kell-e nekem wifis router, lehet hogy egy wifi usb stickkel többre mennék, mert nagyon ritkán használnám a wifit, időként, azért meg hogy most itt menyjen éjjelnappal a wifi (és sugározzon:D) azért fölös. Kicsit off de ilyen wifis usb stickből tudtok ajánlani? Vagy igazából majd keresek erre megfelelő témát.

(#40343) heckbert


heckbert
csendes tag

Sziasztok!
Gyors N-es, gigabites routert keresek. Torrent kliens, USB stb nem fontos, egy NAS van rajta, ami ezeket már ellátja. A routerre vezetékesen van dugva a NAS, és wifin éri el egy (vagy több) laptop. A cél, hogy laptoppal nagy sávszélességen érjem el a NAS-t (gyors wifi), torrent a NAS-on megy (vezetékesen). Beraknám egy szekrénybe a routert, szóval jó lenne, ha nem melegedne nagyon.
Mit ajánlanátok? Asus RT-N15U?

[ Szerkesztve ]

(#40344) G.F.


G.F.
aktív tag

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a TL-WR1043ND v2 és a TL-WDR4300 N750 között csak az 5G-ben van eltérés? Ill. szerintetek érdemes 3,5 kHUF töbletet rászánni, a hosszabb távú használat érdeekében? Most nem kell 5GHz, de ki tudja mit hoz a jövő?

-gf-

(#40345) Shingen válasza G.F. (#40344) üzenetére


Shingen
addikt

Az adatok alapján igen.
Azt kell tudnod, hogy a a1043md csak 2.4ghz, a 4300 meg 5ghz is, és 4300 a jelerősség megoszlik a 2 tartományban.
Tehát a 1043 sokkal jobb a hatótávja és erősebb jelet produkál, mint a 4300.
Neked kell tudni mi a fontosabb jelerősség, vagy az hogy legyen 5ghz is.
Mert ha olyan környéken laksz ahol nem várható forgalom növekedés a 2.4 ghz sávban akkor a 1043 jobb választás.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#40346) Ceriak


Ceriak
csendes tag

Hello,

először is elnézést a hosszú bevezetőért, próbálom rövidre fogni, de talán fontos ismerni a részleteket.

adott a következő szituáció:
van egy otthoni pc amit el szeretnék érni, dinamikus ip
van egy szerverem fix ipvel

A jelenlegi routerem 3 szolgáltatást ismer aminek le tudja jelenteni az aktuális IP-t, de 2 már nem létezik a DynDns pedig fizetős lett. Ezt a problémát úgy hidaltam át, hogy írtam egy scriptet, ami fut a PC-n és a szerveremnek lejelenti az IP-t. Ez tökéletesen működött az utóbbi 1,5 évben, de sajnos azzal járt, hogy a pc folyamatosan futott, ennek következtében a tápegységem elfüstölt (4 éves volt, elfáradt szegény) és ennek valószínűleg a folyamatos futás az oka. Az ötletem az, hogy magic package segítségével ha szükségem van a gépre (napi 2-3-4 alkalommal) felébresztem, viszont így nem tudom mi az IP-je, mert nem fut az általam írt szolgáltatás. Megnéztem a DynDns-t ami évi ~7000 huf, ezt ha 3 évig használnám akkor egy korrekt 21k-s router is kijönne, ezért is gondolkodom ezen a lehetőségen.

Tehát keresek egy olyan routert, amin van olyan lehetőség, hogy valamilyen módon (mondjuk egy HTTTP POST segítségével) meghív egy szolgáltatást (mondjuk egy webservicet) és lejelenti az IP-t. Lehetőleg ne kelljen főzött romot rátenni vagy lehessen ezt egyszerűen ( a mostani routeremre is lehetne valamit tenni, de úgy kezdte a leírás, hogy "szedd le a védőborítást és csatlakozz az x y z lábakra" -.-), illetve más ingyenes megoldás helyett inkább ezt a lehetőséget választanám, mert félek, hogy esetleg az is fizetőssé válik.

A segítségeteket előre is köszönöm!
Ceriak

(#40347) Intruder2k5 válasza Ceriak (#40346) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS routerekben gyári fw-ben van egy DDNS szolgáltatás, amit az ASUS biztosít a hardverhez! Nem kell külön regisztrálnod, csak a routerben megadod a használni kívánt nevet, mented, és a többit a router intézi! A cím valami.asuscomm.com lehet. Ilyen szkriptelgetős IP küldős megoldások gyári rommal nem fognak menni soha!

Nekem is ASUS routerem van, igaz Tomato fw-vel, és No-IP-t használok, de amolyan backup funkcióként be van állítva, hogy minden nap éjfélkor és minden WAN UP eseménykor a router elküldi az aktuális WAN IP címét emailben nekem, és még néhány egyéb adatot, mint uptime, stb...

(#40348) Ceriak válasza Intruder2k5 (#40347) üzenetére


Ceriak
csendes tag

Köszi, megnézem mit tudnak az Asus routerek, jónak hangzik. A főzött rom nélküli postolást csak azért gondoltam, mert mintha valahol azt olvastam volna, hogy vannak mini linuxos routerek, amikre lehet scripteket tenni. Esetleg rosszul tudom?:\

(#40349) Intruder2k5 válasza Ceriak (#40348) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen amikre utólag tudsz tenni Tomato, OpenWrt, DD-WRT, stb... Linux alapú firmware-eket, azok gyárilag is Linux alapúak, viszont a rendszerük zárt, nincs olyan szintű hozzáférésed azokhoz, hogy bármilyen szkriptet futtass, az esetek döntő többségében csak a hagyományos router adminisztrációs felületed van, esetleg néha adnak egy telnet hozzáférést, de ezt is igen csökkentett jogkörökkel, és csak helyi eléréssel! Mindössze a system log-ból derülhet ki ilyenkor, hogy valójában Linux fut az admin felület alatt!

Bár sok információt nem adtál azon kívül, hogy az IP címet valahogy küldje el, de ha nem kell az 5GHz-es hálózat, akkor az RT-N18U jelenleg egy nagyon jó vétel, 800MHz-es ARM rendszerű router, 256MB RAM-mal, akár a Gbit-es netet is kiszolgálja, de szükség esetén moddolható is, tisztán szoftveres úton, a ház megbontása nélkül, és mivel recovery móddal rendelkezik, így biztonságosan!

[ Szerkesztve ]

(#40350) dubplate89 válasza w.miki (#40279) üzenetére


dubplate89
csendes tag

http://www.ebay.com/itm/261671558005 őt rendeltem, igaz várni kell rá egy kicsit :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.