Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40951) simon1987 válasza Multibit (#40943) üzenetére


simon1987
csendes tag

Köszi elolvastam... "Ha olyan router-t néztél ki, ami nincs a listán, akkor kérdezd meg a Milyen routert? topicban, hogy érdemes e azt a modell-t megvásárolni!"

Emiatt bátorkodtam feltenni a kérdést, hogy valakinek van-e tapasztalata TP-LINK Archer C20i routerrel, illetve, hogy mi a fő különbség az ajánlott ASUS RT-N12 Router-hez képest.

Újoncként azért kérdezem ezt meg egy ilyen fórumon, mivel én tapasztalatlan vagyok a témában és segítséget kérnék azoktól, akik szakértők. Vagy nem ez a megfellő hely? Talán OFF a téma?

(#40952) Multibit válasza simon1987 (#40951) üzenetére


Multibit
veterán

Természetesen nem OFF. Lehet bátran kérdezni. Csak Te ezt kérdezted: TP-LINK Archer C20i-t ajánljátok egyébként? Mivel nincs a témaösszefoglalóban az ajánlottak között, nyilván nem ajánlott. Ennek több oka is lehet (rossz tapasztalat, nincs vele tapasztalat). Ahogy nézem ez az Archer C20i hardveresen az Archer C2-vel mutat erős rokonságot. Egy keveset kellett volna visszaolvasnod (épp nem rég volt téma ismét), hogy a C2 miért nem ajánlott (lassú, instabil AC wifi).

[ Szerkesztve ]

(#40953) Multibit válasza simon1987 (#40951) üzenetére


Multibit
veterán

(#40954) NeO023 válasza Gubek-Einste (#40856) üzenetére


NeO023
csendes tag

Köszönöm! Ez lesz a megoldás.

http://www.pokerstrategy.com/uQ0A1Z

(#40955) hackeeeee válasza sb (#40950) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A v1-nél sokkal erősebb a V2. Pl. a V1 WAN portja nem tud 100-120Mb-nél többet, hiába gigabites.

Ha nem kell dualband, vagy AC, akkor nem nagyon van más opció.

Ha kell az 5GHz, akkor igen, akkor WDR4300, vagy archer c5/c7. Bár, akkor már az ár miatt szóba jöhet az AC56U is.

A 3600 gyengébb lesz wifi szinten mint az 1043, az osztott antenna miatt. Erről olvashatsz a topic-ban korábbról.

Véleményem szubjektív...

(#40956) Intruder2k5 válasza hackeeeee (#40955) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egészen kiképzed már magad itt! :)

(#40957) hackeeeee válasza Intruder2k5 (#40956) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sok segítséget kaptam/kapok az itteniektől. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40958) galaxys80


galaxys80
veterán

Sziasztok!

Dual band-os routert szeretnék venni, ha lehet AC képest és minél olcsóbban.
Néztem ezt: [link] Mik a vélemények róla? Megéri ilyet venni?

C20i-t látom, hogy nem nagyon ajánljátok.

[ Szerkesztve ]

(#40959) galaxys80 válasza galaxys80 (#40958) üzenetére


galaxys80
veterán

Vagy érdemesebb inkább ezek valamelyikét? [link][link]
Igazából a lényeg a dual-band lenne. Az AC-t inkább csak a jövőre való tekintettel néztem.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#40960) Gubek-Einste válasza galaxys80 (#40959) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott egyáltalán az AC750-s router-ek (ilyen a TP-Link Archer C2 is) mivel 5 GHz-n csak 1x1 képességűek.
Jó lesz a TP-Link 3600/4300 is, hasonló még az Asus N56U is.
Ha nincsen olyan eszközöd amelyik ki tudja használni a TP-Link 4300 jobb wifi képességét akkor elég lesz a 3600 is.
AC-s router-ból az Asus AC56U, TP-Link Archer C5/C7 ami ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40961) galaxys80 válasza Gubek-Einste (#40960) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm szépen. Marad a 3600 vagy a 4300. Miben jobb egyébként a 4300 wifije?
Van egy iPhone 5S-em is amit használnék vele.
Igazából a jelenlegi routeremet (TPLINK 841 ND), azért szeretném lecserélni, mert időnként belassul a wifi-m. Elsősorban egyébként pont az iPhone-t érinti ez a probléma. Minden létező beállítást végigpróbáltam, de nem segített.
Illetve egy dolog igen. Amikor only 20 Mhz-re teszem a channel widht-et, akkor semmi probléma nincsen. Ilyenkor viszont ugye jelentősen lecsökkentem a másolási sebességet a belső hálózaton. Ezért ez sem megoldás igazából.
Arra gondoltam, hogy 5 ghz-en valószínűleg nem lenne ilyen problémám. Legalábbis az Apple javaslata az, hogy 2.4 ghz-en 20 Mhz, 5 ghz-en mehet a 40 is.[link]

(#40962) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

Az eMAG-on most akcióban van az alábbi router: Linksys Smart Wi-Fi EA6300 Wireless Router Dual-Band AC1200.

Ez megéri a pénzét? Egy megbízható stabil routert szeretnék, hosszú távra.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#40963) zsolt501 válasza h1mpi (#40962) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mivel azt nem írtad, hogy mennyiért, így nem hiszem hogy kapsz olyan választ, ami szerint ez megéri, amúgy ez a típus nem az ajánlott kategória AC-s routerből.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40964) h1mpi válasza zsolt501 (#40963) üzenetére


h1mpi
nagyúr

23 900 Ft az ára, gondoltam ez egy jó márka, ezért megbízható is. Amúgy nem kell ac-s csak gondoltam, ha veszek, akkor hosszú távra gondolkodok. Most egy 941ND van, de pár hónapja valami miatt nagyon belassult rajta a net és eltettem a fiókba. Most elővettem és minden tökéletes...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#40965) zsolt501 válasza h1mpi (#40964) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha az eMagról akarsz vásárolni, és ilyen keretösszeged van, akkor vegyél erősebb routert, ami lényegesen erősebb, mint amit venni akartál, pl ez [link] ráadásul ugyanennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40966) h1mpi válasza zsolt501 (#40965) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké köszönöm :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#40967) doddencs válasza zsolt501 (#40965) üzenetére


doddencs
senior tag

Ez a tipus gondolom már torrent-re is alkalmas, de kell hozzá firmware módosítás?

Illetve látom, ezen két darab USB port is van. Gondolom az úgy nem megy, hogy egyik rákötve egy hdd-re, a másik pedig egy nem okos TV-re, és a TV-n lássam a hdd tartalmát? :D

(#40968) Haart


Haart
addikt

Hi, router mellé vennék egy usb-s wifi adaptert, ha már lúd legyen kövér alapon usb3.0 képest keresek.
Mivel jelenleg van egy 150N-es tplinkem és rakoncátlankodik usb2.0-n. Eldobálja a netet néha, vagy a 30 megabitből tud kb 10-et letöltésben. Szóval nem jó. Pedig közte és a router között 1db fal van és kb 6-7 méter távolság.
Ahogy nézem az usb3-as képesek drágák.
Ezt találtam hirtelen: TP-LINK Archer T4U viszont ez is 8k felett van.
Tud valaki olcsóbbat vagy ez az első értelmes árban?

(#40969) sb válasza hackeeeee (#40955) üzenetére


sb
veterán

Ahogy írtam 120-as a net, szóval ez sem lenne előrelépés.
A többit meg értem, olvastam. Össze is foglaltam, gyakorlatilag:
1. A kicsit drágább dual band routerek jelerősségben visszalépést jelentenének.
2. Ettől függetlenül a mostani környezetben, lakásban szerintem a dual banddel mégis kicsit előrébb lennék, gyengébb 2.4GHz is elég, de mellette 5GHz-et is kapnék zavaró tényezők nélkül.
3. Hosszabb távon viszont, családi házban megintcsak jobb lenne a sima 2.4-es, erősebb router mert zavaró tényezők kevésbé lesznek. Ill. a wan sávszélesség is kisebb lesz.

...
4. Vagy a mostani, 90%-ban megfelelő router helyére 2-3x annyiért veszek egyet ami 100%-ban megfelelő. :D

Hát nincs túl sok jó választás.
Asszem maradok annál, hogy ha +pár ezerből ki tudok próbálni egy 3600/4300-ast akkor OK. Ha nem akkor meg nem.

(#40970) zsolt501 válasza doddencs (#40967) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen torrentre is alkalmas, van is benne erre gyári szoftver, szóval alapvető torrentre alkalmas maga a gyári szoftver is.
A routerre lehet HDD-t kötni, van benne samba, NFS és DLNA szerver is, illetve van benne FTP és nyomtató szerver is.
De van ez mellett felhő szolgáltatás is benne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40971) buktar válasza zsolt501 (#40965) üzenetére


buktar
csendes tag

ASUS RT18U -n gondolkodtam, de az ASUS 1200AC most jobban megéri.
Régebbi laptopokat is ki tud szolgálni az AC? Az egyik wifin, a másik kábelen (msi gx-701) lóg.
Digi 200 -as nettel, torrentre használnám még egy 1,5 TB -os vinyóval.

(#40972) zsolt501 válasza buktar (#40971) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha a régi laptopban van AC-s egység, vagy teszel bele akkor ki lehet használni, amúgy ha nem AC-s az alaplap akkor a régebbi szabvány szerint fog működni a router, illetve az eszköz, de tud keverten is működni, ha van olyan eszközöd ami AC-s és van olyanod is ami mondjuk N-es az mind működni fog.
Szóval attól nem kell félni, hogy az AC-s routerrel majd nem tudod használni a régi készülékeidet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40973) Gubek-Einste válasza galaxys80 (#40961) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az 4300 az 3x3 MIMO képes így a max link sebessége 450 Mbps, a 3600 pedig 2x2 és 300 Mbps. Mobil esetében elég a 2x2/300 is.

#40968 Haart
Attól, hogy USB3.0-s az adapter még nem lesz jobb.
A router-ed dual band és/vagy AC-s? Ha nem akkor felesleges ilyen adapter venned.
Ha kell a dual band adapter akkor olcsóbban van a TP-Link TL-WDN3200.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40974) galaxys80 válasza Gubek-Einste (#40973) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Akkor marad a 3600.

(#40975) doddencs válasza zsolt501 (#40970) üzenetére


doddencs
senior tag

és ez ugyanaz, mint ami az iponnál 17ezer?

(#40976) zsolt501 válasza doddencs (#40975) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mi van??? amit én ajánlottam az illetőnek az router volt, ez meg egy USB-s wifi stick, valamit nagyon el néztél.
Most két különböző dologról beszélünk, vagy nem?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40977) Multibit válasza zsolt501 (#40976) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, két különbözőről: router vs stick :K

(#40978) zsolt501 válasza Multibit (#40977) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony :K
Már azt hittem én tévedtem :U

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40979) doddencs válasza zsolt501 (#40978) üzenetére


doddencs
senior tag

elég jól benéztem, bocs. :B

(#40980) zsolt501 válasza doddencs (#40979) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nincs gond :)

Amúgy neked mi is kellene?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40981) hackeeeee válasza sb (#40969) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ebben az esetben a WDR4300-nak volna létjogosultsága az 1043 után.

Véleményem szubjektív...

(#40982) doddencs válasza zsolt501 (#40980) üzenetére


doddencs
senior tag

Router, de egyelőre csak nézelődöm. Ami fontos lenne nekem, az torrent.

Viszont van egy nemokos TV-m, és más egyéb eszköz nélkül nem tudnám elérni a router-re kötött HDD-t. :) Vagy kihúzogatom a HDD-t mindig, vagy PS3, de egyik megoldás se szimpatikus. Egyelőre ez okozza a fejtörést. :)

[ Szerkesztve ]

(#40983) zsolt501 válasza doddencs (#40982) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez amúgy milyen tv, ami nem okos?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40984) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy 1043nd v1-em van. Ezt lehet cserélni kell, mert úgy néz ki meghalt rajta a wifi.
Nézegettem az ajánló részt, szemezek is a V2-es verzióval, de. Képes átvinni 1Gb/s netet?
Még csak digi starterem van, de tervezek bővítést. Nem olyan drága az a gigabites net.
Ha nme, akkor melyik routert ajánlanátok 1gb/s routolására? +wifin lógna 1 laptop meg 2 telefon meg talán év vége felé egy TV is.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#40985) kali válasza Lokids (#40984) üzenetére


kali
legenda

szia,

a (hardveres) nat okán tudja wan <-> lan irányban a tl-wr1043nd v2 a diginet 1000 maximális sebességét (~940 Mbps).

[ Szerkesztve ]

(#40986) doddencs válasza zsolt501 (#40983) üzenetére


doddencs
senior tag

Egy Samsung led tv. UE42F5000.

(#40987) dptrsk


dptrsk
addikt

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen routert ajánlotok, az alábbi feltételekkel:

-jelenleg 30/5 Mbit net
-hálózaton belüli file mozgatás(NAS(LAN) és PC(LAN) között, nem tudom a Gigabitnek van-e itt előnye)
-VPN szerverként müködnie kéne(NEM OpenVPN)
-Adott egy Telekomos Dlink DCM-704B HGW, amit nem tudok kiszedni.
-5 GHz nem tudom kell-e, van a környéken sok 2,4GHz Wi-Fi(12-15 AP-t lát a wi-fi analyzer, 5GHz-n 0 db), de sebességbeli/stabilitási problémák nem tapasztalhatóak jelenleg(1 vagy 2 eszköz kivételével az összes támogatná az 5 GHz-t).

Egy TP 841ND-t DD-WRTvel próbáltam PPTP VPN szerver beállítására bírni, de mivel nem kapott public IP-t a router, nem működött DDNS, illetve LAN IPn se csatlakozott rá a VPN kliens.

És a végén a keret: igazából nincs fix keret, de szeretnék a legolcsóbban kijönni.
Néztem az ASUS N12 D1-et vagy N10U, de ha szerintetek jobb kell, arra is van keret.

(#40988) zsolt501 válasza doddencs (#40986) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ennél a tv-nél nem sok lehetőség van, max veszel hozzá valami média lejátszót, amit HDMI porton összekötsz, és az ha olyan akkor hálózaton keresztül is le tud játszani, és ha jól választasz, akkor jóval többet, mint amit a TV a beépített lejátszója tud.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40989) Haart válasza Gubek-Einste (#40973) üzenetére


Haart
addikt

Egy Asus N65U router van tehát dual band. Viszont a sima kis 150es tplink-em fosul megy. Néha szakadozik a net vagy lemegy a sebesség a töredékére stb.
Egyébként ő egy TL-WN723N usb wifi modul.
Ezért gondoltam hogy usb3-on nagyobb a sávszél aztán nem szakadozna és/vagy jobban menne a net.

(#40990) Gézengúz válasza Haart (#40989) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az USB2 elvi maximális sávszélessége 480Mbit ami gyakorlatban olyan 35-36Mb/sec körül tetőzik, szóval érted na...ez olyan 300Mbit, egészen addig nem az USB a szűk keresztmetszet..

(#40991) Gubek-Einste válasza dptrsk (#40987) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer/Wifi Analyzer mit mutat (képpel ha lehetne)?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Adat másolásnál van értelme a gigabites portoknak.
Ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha nem kell akkor Asus N56U/N65U/N66U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7.
Ha sok a 2,4 GHz-s hálózat körzetben akkor lehet értelme dual band router vételének.

#40989 Haart
Ilyen törpe adapterrel nem csoda, hogy gond van a wifi-vel, egy normál méretű, lehetőleg külső antennás típussal már sokkal jobb lenne a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40992) dptrsk válasza Gubek-Einste (#40991) üzenetére


dptrsk
addikt

Távolság: max 5-7m a routertől, kb 40cm fal+40cm szekrény
(PPTP) VPN szerverként is minden ajánlott modell helyt áll?

kép

A bal szélső piros a mienk.

[ Szerkesztve ]

(#40993) [HUN]Zolee válasza dptrsk (#40992) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Át kellene állítani 8-as csatornára hogy kisebb legyen a zaj.

[ Szerkesztve ]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#40994) Haart válasza Gézengúz (#40990) üzenetére


Haart
addikt

Értem hogy ennyi az elvi max de még winyóra se tudtam soha 2.0-n 20mb/s-nél többel másolni ;]

[ Szerkesztve ]

(#40995) doddencs válasza zsolt501 (#40988) üzenetére


doddencs
senior tag

igen, erre is gondoltam, viszont akkor router helyett. mert a torrent egy médialejátszóval is meg van oldva. :)

[ Szerkesztve ]

(#40996) dptrsk válasza [HUN]Zolee (#40993) üzenetére


dptrsk
addikt

Megtörtént
köszi

[ Szerkesztve ]

(#40997) Gézengúz válasza Haart (#40994) üzenetére


Gézengúz
addikt

Viszont azt mondtad 30Mbites neted van, az olyan 3.6MB/sec, érzed a különbséget igaz?

(#40998) Multibit válasza doddencs (#40995) üzenetére


Multibit
veterán

viszont akkor router helyett
Mi lenne router helyett :F

mert a torrent egy médialejátszóval is meg van oldva
Azt Te csak hiszed :N

(#40999) farkas-j válasza dptrsk (#40992) üzenetére


farkas-j
őstag

Egy kép alapján nem lehet még teljesen biztosat mondani! Nem elég a routernél megnézni a sáv foglaltságot, hanem a kliens helyénél is meg kell nézni. Előfordulhat, hogy a kliensnél van másik olyan zavaró csatorna ami a routernél nem látszik. Ha mindkét helyen ezt látod, akkor lehet én inkább a 13-ast javasolnám, mert akkor "csak" 3 zavaró csatorna lenne, nem 5 mint a 8-ason. Ki kellene próbálni. A zavarás egyébként nagyban függ attól is, hogy a környező csatornákon mekkora adatforgalom bonyolódik.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#41000) doddencs válasza Multibit (#40998) üzenetére


doddencs
senior tag

Ezt akár ki is fejthetnéd. ;)

Más: a fentebb szóban forgó ASUS router milyen sebességet bír torrent-nél? Illetve a sebesség minek a függvénye, ram, cpu?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.