Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40101) crissprivat válasza Intruder2k5 (#40099) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,már múltkor is mutattad,amikor a mikrotik routerek os felületéröl érdeklödtem.
Nekem ez már kicsit bonyolult :B

Spuri2000
Az antenna igen. De úgy néz ki,a mögöttes eszközök mikrotikek :)

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40102) Heng® válasza Gubek-Einste (#40096) üzenetére


Heng®
tag

Köszi a választ!

Jó látom, hogy a TP-Link 3600/4300-ben ugyanolyan a proci és a ram csak az antennák mennyiségében van különbség? Számít ez nekem egy 70m2-es lakásban?

(#40103) Proci85 válasza Spuri2000 (#40100) üzenetére


Proci85
senior tag

Nem. Ez Mikrotik router RouterOS felülete. Fullba más :)

(#40104) Spuri2000 válasza Proci85 (#40103) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Csak azért, mert Ubinquitit írt!

(#40105) chillytommi válasza Gubek-Einste (#40042) üzenetére


chillytommi
csendes tag

Értem, köszönöm.
Még egy típust néztem, a korábban említettekhez hasonlóan: az Asus RT-AC66U típust.

Érdemes ilyen árú, tudású routert vennem, vagy inkább az általad említettekből
(TP-Link 1043NDv2/3600, Asus N65U, Asus N66U) válasszak?
Azt még tudom, hogy wifin keresztül LG G3-mal és lehetőleg 5 GHz-en szeretnék csatlakozni, már amennyiben a telefon is tudja kezelni ezt.
Köszi.

(#40106) kali válasza Heng® (#40102) üzenetére


kali
legenda

szia,

a két típus között a 2 kontra 3 antenna esetén is csak 5 GHz sávon van különbség, 2*2:2 kontra 3*3:3 mimo (2.4 GHz sávon mind a kettő 2*2:2 mimo képes), és az is csak akkor jelent előnyt, ha van olyan ellenoldal, ami képes kihasználni a többletet, tehát jobb, mintt 2*2:2 mimo képes.

(#40107) Gubek-Einste válasza chillytommi (#40105) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus N66U és az AC66U szinte teljesen megegyezik, az 5 GHz-s wifi-ben térnek csak el.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40108) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok! Mit jelent, ha egy router-en (pl. Tenda N60) van IP TV port? Csak mert pont nekünk is IP TV-nk van, és, hogy tudnám e használni valamire?

(#40109) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Le akarom cserélni Linksys WRT54GL routeremet gigabitesre, elsősorban NAS és médialejátszó miatt.
Panelban lenne használva minden szobában van kábel, egyedül a telefonok és a laptop menne Wifi-ről. Sokat olvastam már itt, és a következőket szeretném megkérdezni:
- jelenleg gyenge wifi jel van, mivel a fix helye a folyosón a szekrény tetején van a routernek, nem is tudom innen elrakni, a hátsó szobákban már alig van jel
- azt olvastam, hogy a 5Ghz jobban elnyelődik, tehát gyengébb lehet mint a 2.4GHz, de jelenleg a lakásban nagyon sok zavaró wifi jel mérhető, lehet mégis jobb lenne az 5Ghz? Valaki mért már panelben ilyesmit?

Köszönöm.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#40110) Gubek-Einste válasza Kulbi (#40109) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Ha sok a zavaró hálózat akkor előnyös lehet az 5 GHz-s wifi használata.
Minden környezet más és más így ilyen mérésnek semmi értelme sincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40111) Kulbi válasza Gubek-Einste (#40110) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Hali,

Diginet mellé lenne, ez most nem a legnagyobb csomag, de változhat. Szóval ezen nem spórolnék.

Max. 20e, akár használtan is. Azért, mert a NAS mindent ellát, tehát nem kell extra funkció, szerver torrent stb. A lényeg, hogy a kábelen átvigye a rendelkező sebességet és tudjak javítani a panelban a wifi lefedettségen. Ha nem megy, akkor majd valamelyik szobába bedobom a második routert, de ezt most még inkább kihagynám.

Milyen programot érdemes mérésre használni?

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#40112) SztiviVander válasza Kulbi (#40109) üzenetére


SztiviVander
őstag

azért azt vedd figyelembe hogy a jel erőssége és a túl sok hálózat miatti lassúság/szakadozás az két külön dolog. attól hogy az 5Ghz kevésbé (vagy egyáltalán nem) terhelt attól még az 5Ghz-es jelszint mindig is gyengébb lesz mint 2.4-en, lakásban különösen. de ettől függetlenül ki kell próbálni.

"Diginet mellé lenne, ez most nem a legnagyobb csomag, de változhat. Szóval ezen nem spórolnék."
Tehát gigabites kell hogy ki tudd használni akár már most is, de a jövőben mindenképp. Az összefoglalóban van sok típus, de naponta is leírják az ajánlott gigabites típusokat.

"Milyen programot érdemes mérésre használni?"
PC-n inssider, androidon wifi analyzer

(#40113) SztiviVander válasza Hege1234 (#40090) üzenetére


SztiviVander
őstag

a dual wan akár így is használható. failover vagy load balance mód között lehet választani az usb és az ethernet wan portok között.
nem, az usb stick nem tudja a router antennáit használni. de megoldás lehet egy 2-5m-es usb hosszabbító kábel is és akkor tudod a stick-et olyan helyre rakni ahol jobb a térerő.

(#40114) SztiviVander válasza ferke72 (#40098) üzenetére


SztiviVander
őstag

hogy kezelni fogja-e? passz. keress rá itt a fórumon, mintha valaki küzdött volna itt nemrég valami tp-link meg támogatott eszközök közt nem szereplő mobilnet stick párosításával.
"Tudtok arról akku nélkül (hálózatról csak)működik e?"
mármint mi? akku egyik eszközben sincs szóval nem nagyon értem a kérdést. hálózatról meg a router megy, a stick az usb portról táplálkozik.

[ Szerkesztve ]

(#40115) dptrsk válasza geza844 (#40108) üzenetére


dptrsk
addikt

Azt, hogy abban az egy portban fog működni az IPTV, illetve abban a portban valószínű az internet nem fog menni.(esetleg állítható)

(#40116) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Igaz nem router, hanem modemes kérdés, de hátha tudtok segíteni :)

Ma vettem észre, hogy a telefonkábel ami a modembe megy, maszekolt.....
Nemtudom ki csinálta, nem tudom miért.....

Jól van ez így? (szürke a fehérrel, piros a feketével van összekötve)
Hagyhatom így, vagy kössem inkább össze az azonos színeket az azonosakkal?

Semmi más nincs telefonkábelen csak egy adsl modem.

(#40117) crissprivat válasza kory24 (#40116) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hát ha minden jól müködik,akkor kár variálni vele.
Gondolom nem lehet csak úgy össze-vissza kötözgetni.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40118) kory24 válasza crissprivat (#40117) üzenetére


kory24
őstag

Éveken át minden oké volt eddig.
Pár hónapja meg meg szakad a net. És 1-2perc és visszajön.
Van hogy 1 nap csak 1x vagy 2x. De van hogy óránként.

Nemtudom mi miatt, minden eszközöm régi volt 5-6éves vagy régebbi (dlink 360r, tp link 541G)
Ezért vettem új modemet (dlink-321b) de azzal sem múlt el a probléma, ugyanúgy megszakad néha net...

Ma vettem új routert (tp link-841n). De ha ezzel se lesz jó, akkor csak vonal marad... :(

Router hiba okozhatja ezt a random net megszakadást?

Akkor ha eddig jól ment a net ilyen telefonkábel "összekötéssel" akkor nem amiatt van ez a hiba?

(#40119) Hege1234 válasza SztiviVander (#40113) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi! :R

akkor majd ezt kell keresnem ?

a failover fog nekem kelleni vagy a balance ?
vagy ezt csak kipróbálás után lehet tudni ?

[ Szerkesztve ]

(#40120) SztiviVander válasza Hege1234 (#40119) üzenetére


SztiviVander
őstag

igen, ez az.
a failover azt jelenti hogy az elsődlegesnek beállított WAN működik alapesetben és annak a hibája esetén kapcsol át a másodlagosra. a balance meg egyszerre használja midkettőt, tehát valahol az is failover csak éppen lehet hogy szükségtelenül fogyasztja a mobilnet kereted. de ezt már te tudod hogy mid van és mire van szükséged. hozzáteszem működni nem láttam még ilyet, Intruder2k5 talán igen.

(#40121) crissprivat válasza kory24 (#40118) üzenetére


crissprivat
senior tag

Modjuk elég kókler munkának tünik :DDD
Lehet,hogy már oxidálódtak a vezetékek ahol ragasztva vannak.
Ha meg tudod csinálni,akkor kösd átt öket,de ugyan így ahogy volt. Ne variálj :)
Írod,hogy minden eszközöd jó (jól be is konfigolva) és a szolgáltatóval sincs probléma,akkor más nem nagyon lehet a baj,csak a vezeték.
Próba cseresznye ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40122) kory24 válasza crissprivat (#40121) üzenetére


kory24
őstag

Routert még csak most kötöttem be.
Eddig minden nagyon jónak tűnik.

Remélem nem fog szakadni, ha mégis akkor újrakötöm azt a régi "kókányolást" :)

(#40123) crissprivat válasza kory24 (#40122) üzenetére


crissprivat
senior tag

Persze,várd ki,hogy fog viselkedni az új vasakkal.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40125) Hege1234 válasza SztiviVander (#40120) üzenetére


Hege1234
addikt

(még kicsit ködös a 3G-s rész)
ami a routeren van 4 port azt el tudja látni nettel a 3G stick ?

vagy az asztali gépekbe kell vennem wifi kártyákat ?

(#40126) Gubek-Einste válasza Kulbi (#40111) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-ból a dual band router-ekből az Asus N56U, TP-Link 3600/4300 ami ajánlott.
inSSIDer 3.x ajánlott wifi viszonyok felderítésére.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40127) Kulbi válasza Gubek-Einste (#40126) üzenetére


Kulbi
aktív tag

N56U esetén a belső antennától tartok.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#40128) chillytommi


chillytommi
csendes tag

Sziasztok!
Még egy dologban segítsetek: csak én vagyok a balf@sz, vagy tényleg kétféle ASUS RT-AC66U létezik?
Mert több helyen is megnéztem (elsősorban az árkülönbség miatt) és pl. a pcx.hu-nál van ez:
[link]
és van ez:
[link]
vagy a pclandnál:
[link]
vagy
[link]
kb. 10 eFt különbség van a két - különböző cikkszámú - termék között...

Ha az asus.com-on nézem: [link] ott csak egyféléről írnak...

Mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#40129) Intruder2k5 válasza chillytommi (#40128) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak egy féle van, ami az asus.com-on is látható, és nem pedig az, ami mondjuk a második pcx-es linken, 100-as LAN portokkal! Rendeld meg a legolcsóbbat, annyiért oda kell, hogy adják... :)

Annyiban van több variáció, hogy létezik fehérben, de az RT-AC66W néven fut!

[ Szerkesztve ]

(#40130) chillytommi válasza Intruder2k5 (#40129) üzenetére


chillytommi
csendes tag

Köszönöm!
Megnyugodtam... kissé :K

(#40131) Spuri2000 válasza kory24 (#40118) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ha működött, akkor biztos jó! Gondolom, amikor préselték a kábel végét, akkor elnézte az illető és már nem volt kedve újra csinálni, így inkább a képen látható módon oldotta meg! Én nem gondolom, hogy oxidáció okozza, de egy forrasztást megér! Rosszabb nem lesz! A 0 ugyanúgy 0 marad az 1 meg 1! :DDD

(#40132) chillytommi


chillytommi
csendes tag

És - egyelőre - egy utolsó kérdés: milyen (PCI) hálókártyát vegyek, ami kiszolgálja a gigabites hálózatot?
TP-Link TG-3468 vagy D-Link DGE-528T Low Profile hálózati csatolót érdemes, vagy valami profibbat kellene?

(#40133) SztiviVander válasza chillytommi (#40132) üzenetére


SztiviVander
őstag

szerintem mindkettő kiszolgálja, de én a d-link -et venném. ezeknél "profibbat" (drágábbat) pc-be totál fölösleges rakni.

(#40134) kory24 válasza Spuri2000 (#40131) üzenetére


kory24
őstag

Sajnos ma reggel is szakadt a net....
Pedig új modem, új router....

Még ma megpróbálom szétbontom azt az összeszigetelt kötést, és újrakötöm, hátha oxidálódott és az a baj :(

De ha az se segít kénytelen leszek felhívni szolgáltatót.

(#40135) Intruder2k5 válasza kory24 (#40134) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Menj át ebbe a topikba, keresd meg dchard-ot, Ő a profi ADSL-ben, majd elmondja mit nézz meg, és mit tudsz tenni az ügyben...

[ Szerkesztve ]

(#40136) dni válasza Spuri2000 (#39841) üzenetére


dni
őstag

Teljesen átlagos felhasználás volna, 10Mbit/s ADSL internet kapcsolatot kellene WiFi-n megosztani.

Mivel nem vagyok annyira TP-Link párti ezért az volna a kérdésem, hogy milyen alternatívák jöhetnek szóba, ha jó WiFi lefedettséget szeretnék a WDS-el, jó volna, ha Tomato fw elérhető volna rá és a két eszköz együtt nem kerülne többe 25k-nál.

(#40137) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#40135) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem a legjobb megoldás az lenne, hogy ha fogja és levágja a kábel végeket és egy normális kötést csinál megfelelő eszközökkel, az ilyen gányolást meg kell azonnal szüntetni.

#40136 dni
Két db Asus N12 D1 beszerzése is jó lesz ha nem kell gigabites LAN és/vagy 5 GHz-s wifi.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40138) dni válasza Gubek-Einste (#40137) üzenetére


dni
őstag

Már csak egy kérdésem volna, mennyire future proof megoldás volna ez, kb mekkora sávszélességet tudnak átvinni?

(#40139) Kulbi válasza Kulbi (#40127) üzenetére


Kulbi
aktív tag

A kérdés az egy Asus N56, 65 stb. belső antennás, hogyan muzsikál egy TP-Link WD3600, 4300, 4900 külső antennáshoz képest egy panelban 2.4 és 5Ghz-en. Vkinek tapasztalat?

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#40140) dni válasza dni (#40138) üzenetére


dni
őstag

Közben megtaláltam a topic összefoglalóban erre a kérdésre a választ. :R

(#40141) kali válasza Kulbi (#40139) üzenetére


kali
legenda

szia,

ideális esetben közel hozzák az írt külső antennások szintjét, a probléma inkább abból szokott adódni, hogy a a beépítettnél az egész routert kell mozgatni és/vagy forgatni az ideális helyzet beállításához, ha a lakásban olyan ponton és szögben van letéve a router, hogy ahhoz képest egy várt helyen nem megfelelő a kapcsolat.

(#40142) kubu83


kubu83
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Az alábbi képen felrajzoltam a területi adottságot.
Az okos tv-hez szeretnék egy wifi hálózat. Net és egyéb funkciói kihasználására, és a pc-ről filmet szeretnénk nézni a tv wifi-n keresztül. Két eszköz közötti távolság 10-15 méter között van, tégla fal.
Ehhez milyen routert vegyek?
Én egy min 300mbps-re gondoltam.

Segítségeteket előre is köszönöm!!!!!

Üdv: Rudi

ui: bocsi a rajz minősége miatt, csak gyorsan levázoltam.

[ Szerkesztve ]

(#40143) Gubek-Einste válasza kubu83 (#40142) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen sebességű net mellé kellene?
A legjobb az lenne ha a router valahol fél úton lenne elhelyezve a két helyiség között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40144) kubu83 válasza Gubek-Einste (#40143) üzenetére


kubu83
csendes tag

Szia!

Max 10e Ft. szeretnék rá kötni. Jelenleg egy 10M-as netem van, de folyamatba van egy 20m-ás.
Sajnos a középút nem oldható meg. Az egy folyosó és a net a munka szobába van bevezetve.

(#40145) Multibit válasza kubu83 (#40142) üzenetére


Multibit
veterán

Sok szerencsét hozzá! Milyen filmekről van szó? Ha csak kis bitrátás divx-ekről, akkor még össze is jöhet. FHD - szerintem - esélytelen egy routerrel, ebben az elrendezésben. Tegyél a tévé szobába egy második routert, úgy csak egy fal lesz a két router között. Mivel ragaszkodsz a wifi-hez, nem mehetsz biztosra! Csak akkor derül ki, hogy működőképes a dolog, ha beállítod és kipróbálod a routereket.

(#40146) kubu83 válasza Multibit (#40145) üzenetére


kubu83
csendes tag

Köszönöm a válaszodat!

Nincs más tesztelgetni fogok. :)

(#40147) crissprivat válasza kubu83 (#40146) üzenetére


crissprivat
senior tag

A helyedben inkább kábeleznék. Biztos megoldható.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40148) Gubek-Einste válasza kubu83 (#40144) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND ami szóba jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40149) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok,

A következőkre lehet szükségem lenne egy routerre:
- WiDi (1080p 60hz)
- 120Mbit-es UPC net (Kábel/Wifi)
- átlag ~ 4 eszköz lógna a Wifin
- Kissebb lakásban lenne.

Ajánlóba pl ez: http://www.argep.hu/product_1177623.html

Megfelelne ezekre? Vagy hasonló árkategoriában más márka.

Jelenleg UPC-s TV7200 HWG-m van, de ha 2-3 eszköz lóg Wifin, a WiDi már szakadozik.

üdv
Tomi

[ Szerkesztve ]

(#40150) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Sziasztok.

Milyen routert javasoltok aminek:
- Gigabites portjai vannak
- Erős Wifivel rendelkezik
- Stabil.
- Árban ne szálljunk el azért, minél olcsóbb, annál jobb lenne. :)

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.