Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40401) proradeon válasza Meta (#40399) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Valóban érdekes, hogy kábelen sem teljesíti az elvárt sebességet, pedig ~94 mbps-nak át kellene jönnie rajta.
Ha még nem próbálkoztál vele, akkor próbálj firmware-t frissíteni. (Figyelj a hardver verziószámra!)
Ha így sem jó, akkor OpenWRT-vel lehet próbálkozni.

Ha ezek egyike sem jön be (nem valószínű), akkor nincs ötletem.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40402) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Megjött az asus ac56U routerem és hát eddig harmatgyenge, pedig új firmware is fent van már!
Itt ülök mellette cirka 2,5méter és 3csík van a 4ből mobilon, notin 6ból 5 szimplán jónak titulálja.
2 fal 8méter után a jelerősség 1 pontra zuhan a nagyszobában meg hol van hol nincs. Régi router Nagyszobában 1-2csík között mozgott. Ugyan oda tettem helyileg ahol dlink volt!

Nem tom akik írták, hogy nagyon erős hol tesztelték, vagy mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#40403) zsolt501 válasza Sárpac (#40402) üzenetére


zsolt501
nagyúr

5GHz, vagy 2,4GHz-n csatlakozol, illetve csatorna váltást próbáltad már?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40404) Sárpac válasza zsolt501 (#40403) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Egyelőre minden auton van. Mivel próbálkozzam? N-esek a kütyük mind amik csatlakoznának.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#40405) zsolt501 válasza Sárpac (#40404) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pl. inSSIDer nevű programmal megnézed, hogy milyen csatornák a foglaltak, és keresel egy olyat ami kevésbé terhelt, vagy nem használ senki.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40406) Sárpac válasza zsolt501 (#40405) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Sikerült egy csatornát találni ami 40mhz-en már kb. azt hozza mint a dlink. De akkor is na többet vártam! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#40407) Gézengúz válasza Sárpac (#40406) üzenetére


Gézengúz
addikt

Muszáj volt belső antennásat venni?

(#40408) Sárpac válasza Gézengúz (#40407) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mindenki ezt ajánlotta, gondoltam csak jó lesz. 4 antennás belül a folyosó felé van irányítva. Hétvégén teszek fel mőgé alushieldet az majd dob rajta!

Meg 5ghz-en még nem tom tesztelni míg nincs ac-s eszköz ott lehet baromi jó is.
Hétvégén kiderül.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#40409) hommeros


hommeros
őstag

Hali!

Melyik lenne jobb választás szerintetek?
TP-Link Archer D7
Asus RT-AC66U

Köszi előre is :R

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#40410) Gubek-Einste válasza hommeros (#40409) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D7 egy xDSL modem-router eszköz amelyik nem ajánlott így e kettő közül inkább az Asus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40411) Multibit válasza Sárpac (#40408) üzenetére


Multibit
veterán

Meg 5ghz-en még nem tom tesztelni míg nincs ac-s eszköz
Ahhoz nem kell AC-s eszköz, hogy 5 GHz-en tesztelj :F

(#40412) hommeros válasza Gubek-Einste (#40410) üzenetére


hommeros
őstag

Köszi :R

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#40413) Sárpac válasza hommeros (#40409) üzenetére


Sárpac
nagyúr

AC66U-t én is néztem vaciláltam is rajta, de abban gyengébb proci van és csak 2usb2-es nincs usb3 viszont külső antennás, bár sokkal erősebbnek nem írták azt sem..

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#40414) Thomas19


Thomas19
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni router vásárlásban! Annyi követelményem lenne felé, hogy megbirkózzon a DIGI-s 50/30 Mbps-es netemmel (torrentezés közben se lassuljon be), hogy elég erős legyen a jel a szomszéd szobában is, és az sem lenne utolsó szempont, hogy könnyű legyen beállítani:) És persze ne legyen nagyon drága, tehát maximum 10.000 Ft-ot szánok rá.

Most van nálam kölcsönben egy Asus RT-N10, ennek torrenttel kb. 30-35 Mbps körül van a plafonja letöltésnél, és a másik szobában nagyon gyenge a wifi jele. De szerintem valami hibája is van, mert naponta ötször leáll a net, és állandóan ki kell húznom, hogy újrainduljon, de az is lehet, hogy csak én nem tudom normálisan beállítani:) (Azelőtt Linksys WRT120N-em volt, volt hozzá egy program, ami beállította és soha semmi gond nem volt bele, amíg el nem romlott).

Nézegettem persze fent az ajánlott routereket, pl. a TP-Link TL-WR841N-et, ami egy elég olcsó alternatíva lenne 5000 Ft körül. Azt írjátok, hogy 80-90 Mbps-et bír (a képlet szerint (50+30)*1,2= 96), akkor ezt érdemes megvennem? Ha kicsit lassabb, az nem gond, csak nem tudom, hogy torrentezéstől nem lassul-e be még jobban. Az Asus RT-N12 D1 gondolom szóba sem jön, mert az még lassabb.

Ugyan nincs a listában, de az Aqua-ban most akciós az ASUS RT-N14U (9890 Ft), ez már elvileg gigabites? Ezt érdemes lenne, hátha egyszer nagyobb csomagra váltok, vagy maradjak az olcsóbbnál?

És tényleg, a Linksys nincsen ebben az árkategóriában, vagy azokat nem ajánljátok?

(#40415) Gubek-Einste válasza Thomas19 (#40414) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Honnan jött az 1,2 szorzó?
Nem kell összeadni a le és fel töltési sebességeket.
Az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND az ajánlott eszközök ebben a kategóriában.
Az Asus N14U nem ajánlott a chipset-je miatt, csak 100-as WAN/LAN portokkal rendelkezik.
A Linksys-ek már kiestek az ajánlott eszközök kategóriájából (főleg mióta a Cisco eladta a Belkin-nek).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40416) Gre@T válasza Gre@T (#40397) üzenetére


Gre@T
tag

Üdv,

Úgy néz ki, hogy barrier breaker megoldotta a problémát. Eddig nem volt egyetlen disconnent sem.

:DD

(#40417) Thomas19 válasza Gubek-Einste (#40415) üzenetére


Thomas19
tag

Köszönöm szépen a segítséget!
Az 1,2-es szorzó a fenti leírásból jött, idézem: "Az adott környezetbe maradéktalanul ajánlható eszköz kiválasztásakor a fel és letöltési sávszélességünk összegére számoljunk rá ~20%-ot, majd keressük meg az ezt teljesíteni tudó darabot a listában."

Szóval azt mondod, hogy a TP-Link 841N tutira bírni fogja a sebességet? Akkor azt választom, ha gyorsabb és olcsóbb is az Asusnál, ráadásul az egyik barátom is közben azt írta, hogy szerinte inkább TP-Linket vegyek. Kár, hogy eladták a Linksys-t, nekem az valahogy könnyebben kezelhetőnek tűnt, mint azok, amiket azóta próbálgattam.

(#40418) Thomas19


Thomas19
tag

És tényleg, ha megrendelem online shopból, akkor nem tudhatom, hogy v8-asat hoznak-e, vagy sem. Akkor lehet, hogy nem jót kapok?

(#40419) Shingen válasza Sárpac (#40413) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi az eddigi infokat a routerről.

風林火山

(#40420) Sárpac válasza Shingen (#40419) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ha behangolod a csatornákat már egész jó, ami erős kontra az asusban, hogy nagy átlátható kezelőfelülete van. Holnap csinálok nas tesztet is mit tud az usb3-as csatin, meg teszek bele lte sticket is. :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#40421) proradeon válasza Thomas19 (#40418) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Vagy v8-at, vagy v9-et fogsz kapni. Mindkettő megfelelő.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40422) Shingen válasza Sárpac (#40420) üzenetére


Shingen
addikt

Rendben, kíváncsi leszek mit mutat majd. :)

風林火山

(#40423) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Egy kevésbé hozzáértőként intézem hozzátok kérdésem. Holnap váltok 200MBps-es netre (DIGI). Láttam egy igen jó ajánlatot ami a következőképp néz ki:

Egy gazdagnak mondható emberke adja el Routerjét: TP-LINK TL-WDR4900
Kora: féléves
Gari: még 2 év mivel a router Ausztirából származik!

Az ürgét felhívtam aki szépen elmondta hogy ha kell ír adás-vételit, de ha gond lenne a routerrel akkor ő elvinné a router Ausztriába cserélni ahol vette, mert ő heti szinten jár ki.

Ára: 19e Ft

Doboza mindene megvan!

Kérdés: megéri? :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#40424) proradeon válasza Carasc0 (#40423) üzenetére


proradeon
őstag

Átlagos áron adja. Újonnan 25 ezer forint, használtan pedig 19k körül szokták árulni, de láttam már 15-ért is. Ha szükséged van az 5 GHz-es WiFi-re a 2.4 GHz-es WiFi mellett, akkor jó, időtálló választás.
Ha viszont elég csak a 2.4 GHz-es WiFi, akkor alternatíva lehet egy Asus RT-N18U újonnan, 3 év garanciával, ami kiváló ár/érték aránya miatt mondhatni bestbuy router mostanság.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40425) xAcidx válasza Sárpac (#40420) üzenetére


xAcidx
tag

Nálam is egy-két napja van egy ilyen router.

A wifivel nincs bajom, mert szobán belül teljes a jel és ez nekem bőven elég. Azt meg kell jegyezni, hogy 1db 20cm-es fal mögött 6-8m-re már alig van jel (néha meg is szakad).

USB3-mas másolási sebességem 25-30MB/s volt.

A beépített torrent max. letöltési sebessége eddig 2MB/s, feltöltés pedig 1,5MB/s. Egy a bajom vele, hogy csak egyesével lehet hozzáadni a fájlokat. Erre esetleg van valami megoldás?
100 torrent fájllal is simán megbirkózik, nem érzem a net lassulását.

(#40426) Intruder2k5 válasza Carasc0 (#40423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Annyival kiegészíteném még proradeon fórumtársat, ha már TP-LINK mellett döntöttél, hogy ennyi pénzért, sőt még olcsóbban is, kapsz itthon, vadonatúj WDR4300-at, itthoni garanciával, original dobozban fóliázva, igaz nem ugyanaz a hardver, de az is elviszi a 200-as DIGI-t, sőt elvileg a nagyobb csomagokat is!

Szerintem annyira nem jó vétel ez 19k-ért, használtan, ráadásul papíros (itthoni) garancia nélkül!

[ Szerkesztve ]

(#40427) Sárpac válasza xAcidx (#40425) üzenetére


Sárpac
nagyúr

40mhz-en kell járatni 2.4ghz-en látványosan javul, meg meg kell keresni az ideális csatornát, mert nem feéltétlen az a jó amit jónak vél jóéhány wifi scanner!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#40428) Multibit válasza xAcidx (#40425) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem is ilyen routerem van, de jobbak a wifi-s tapasztalataim: [link] [link]

Amikor játszottam a beépített torrent klienssel, 6.5 és 9.5 MB/s között ingadozott a letöltési sebesség: [link]

(#40429) Intruder2k5 válasza xAcidx (#40425) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"A beépített torrent max. letöltési sebessége eddig 2MB/s, feltöltés pedig 1,5MB/s."
Ettől egész biztosan lehet az több is, ASUS RT-N66U-n volt már 5MB/sec feletti sebességem is, de amennyire tudom, az RT-N18U topikban olyan 8MB/sec köré mondták a torrent letöltési sebesség végét, tehát van még mit faragnod rajta!

"Egy a bajom vele, hogy csak egyesével lehet hozzáadni a fájlokat. Erre esetleg van valami megoldás?"
Transmission Remote GUI esetleg? Én sosem próbáltam még ezt a funkciót vele, nem is használok Transmission-t, de egy próbát megér...

(#40430) xAcidx válasza Multibit (#40428) üzenetére


xAcidx
tag

Esetleg egy beállítást a torrenthez tudsz küldeni? Nem tudom nálam mi lehet a baja.
Amivel teszteltem, azt megnéztem gépen is, simán 10MB/s fölött jött le. Mivel ugyanazokat a torrenteket futtatom a routeren is mint gépen, ezért a feltöltésnek is 3-4MB/s körül kellene lennie. Ennyin szinte mindig megy.

(#40429) Intruder2k5:

Ez a Transmission Remote GUI jónak néz ki, már csak valahogy működésre kéne bírnom :)

(#40431) Multibit válasza xAcidx (#40430) üzenetére


Multibit
veterán

Mint ahogy írtam abban a hozzászólásomban, én nem torrentezem routeren lévő klienssel. A teszt idejére nem állítottam be semmit sem, csak elindítottam a letöltést.
A Remote GUI valóban kényelmes, én a NAS-on lévő Transmissiont vezérlem vele.

(#40432) Intruder2k5 válasza xAcidx (#40430) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Működni működik, ezt tudom, csak a több torrent egy idejű hozzáadásában nem vagyok biztos, mert nem próbáltam! Elindítod, majd menüből hozzáadsz új szervert, IP cím alapesetben 192.168.1.1, port 9091, és más nem is kell! Csak akkor működik, ha van legalább egy darab torrent betöltve a kliensbe...

[ Szerkesztve ]

(#40433) Sárpac válasza Multibit (#40428) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jó de ez 5gz ott persze, hogy hasítania kell 2,4ghz N-es már más a helyzet. Mondjuk megnéztem 9,5 méter légvonalban az okostv 2 vékonyabb és egy vastag fel útközben fagyasztó nagy hűtőszekrény szal nem csoda ha legyengül. De így is mennek a filmek 720p 1080pn már meg meg akadt.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#40434) Thomas19 válasza proradeon (#40421) üzenetére


Thomas19
tag

Köszi szépen, akkor megrendelem!:)

(#40435) Szomj4s


Szomj4s
tag

Sziasztok!

Egyik barátom router vásárlásán gondolkodik, 5GHz-re nincs szüksége, de ugyanolyan árban van a 1043nd (v2) és a wdr3600 is. Melyik lenne jobb választás szerintetek, és miért? Én nehezen tudok dönteni, mindegyik jó :)
Köszi előre is!

(#40436) Shingen válasza Szomj4s (#40435) üzenetére


Shingen
addikt

Ahogy írtad 5GHz nincs szüksége akkor egyértelmű, hogy 1043nd (v2), mert az csak 2.4GHz.
Ezért erősebb jelet tud leadni, és jobb lesz a hatótávja és stabilitása a wifinek.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#40437) Szomj4s válasza Shingen (#40436) üzenetére


Szomj4s
tag

Köszönöm szépen!
Amit ajánlottatok még pár hónapja (Asus AC56U) nagyon jó szolgálatot tesz! Maradt a gyári fw, mindent tud, amire szükségem van (különösen a vpn), nagyon gyors és penge!

(#40438) hunterk43


hunterk43
csendes tag

TP-LINK TL-WR841ND

Asus RT-N12-D1

A kettő közül melyiket javasoljátok inkább ? Családi házban lakunk, ahol van 2 emelet.
Egy 30 Mb/s nethez kellene. És elég sok készülék csatlakozna rá(3 telefon, 2 laptop, 1 tablet,2tv)

Melyiket javasoljátok inkább a fenti kettő közül, és miért ?

(#40439) Carasc0 válasza Intruder2k5 (#40426) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Fején találtad a szöget. Én is elgondolkodtam mielőtt döntöttem. A döntésem pedig nem más, mint ami a szavaidat is igazolja. Egy vadi új WDR4300-as mellett döntöttem, 2 év itthoni garival. Holnap megyek érte.... és mehet a 200Mbit/s. Eddig nekem 100-as net volt ugye, ami tökéletesen megfelelt mindenre s nyílván csak az ingyenes átállítást használom ki, nem az igény miatt kell. De néztem hogy ez a WDR4300 sokféle open frimware-t is támogat szóval jó kis darab lesz nekem igen-igen sokáig....

Azért köszönöm a javaslatot! :) :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#40440) Gre@T válasza proradeon (#40396) üzenetére


Gre@T
tag

Üdv,

Úgy néz ki, hogy barrier breaker megoldotta a problémát. Eddig nem volt egyetlen disconnent sem.

:DD

(#40441) gumikacsaa92


gumikacsaa92
tag

Sziasztok!
Új internetcsomagra váltok és ezzel kapcsolatosan lenne kérdésem. Digi 1000/100as lenne a legjobb, de félek hogy drága lenne mellé 1 router ( 3 felé kéne osztani 1tv+1 pc+1ps4), ezért még az 500ason gondolkodtam, hátha olcsóbban lehetne ahhoz szerezni routert.
10e környékére tervezek (max ilyen 13 15 de lehetőleg kevesebb).
Milyen routert tudnátok ajánlani?

(#40442) Gézengúz válasza gumikacsaa92 (#40441) üzenetére


Gézengúz
addikt

Megveszed a V2-es Tp-link 1043-at és nagyon boldog leszel vele... ;]

(#40443) zsolt501 válasza Gézengúz (#40442) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kivéve ha panelban lakik, és UPC szolgáltatás is van a környezetben (free wifi) mert az eléggé be tud kavarni 2,4GHz-n, ezt jó ha tudják azok akik routert cserélnek, és UPC területen laknak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40444) Gézengúz válasza zsolt501 (#40443) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jogos, ebben az esetben WDR3600 lesz a nyerő, igaz?

Ha már itt tartunk, tényleg annyira agyon fogja ütni Pestet a UPC free wifi akciója? (2.4Ghz-en)

[ Szerkesztve ]

(#40445) zsolt501 válasza Gézengúz (#40444) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szerintem 2 dologra érdemes oda figyelni ott ahol már most is telített a 2,4GHz
1 ne belső antennás routert vegyen
2 ha a készülék (kliens: telefon, laptop, táblagép) támogatja a az 5GHz-t akkor érdemes olyan routerre beruházni ami ezt is támogatja.

legyen egy 3. felállás is amikor a jövőre is gondolunk akkor is érdemes 5GHz-s routert venni, max olyat ami még az AC-t is támogatja, de ez nem előírás senkinek, mint írtam előrelátás.

Amúgy nincs kőbe vésett 100%-os megoldás, van akinél az egyik van akinél a másik router válik be jobban.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40446) Spuri2000 válasza zsolt501 (#40445) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nekem a belső antennás Netgear-om erősebb mint a kolléga 3 antennás Tp-Link-je. Mind a kettő dualos!

(#40447) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,
részben a topic eleji ajánló hatására leváltottam a jó öreg Linksys WRT54GL-em (tomato firmware-rel) egy TP-Link TL-WR1043ND 2.1-re.
50 mbit-es DIGI net-em van mellé, és már többször csinált olyat, hogy lassan töltötte be az oldalakat, többször is rá kellett frissíteni az oldalakra. Van valami beállítás, amit érdemes elvégezni rajta? Vagy ez ennyire rossz lenne (kicsit visszasírom a régi, ehhez képest atombiztosnak tűnő Linksys-t)?

(#40448) kali válasza adalbert1 (#40447) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router témája itt; link
a tűzfal beállításait ellenőrizd, illetve a szolgáltatós dns helyett jobb lehet eltérő, például a google féle 8.8.8.8 / 8.8.4.4 - de ez nem router függvénye, minden más típus/gyártó esetén is javíthat az oldalak betöltésén, pláne akkor, ha bizonyos oldallal probléma adódik bizonyos szolgáltató alól.
az esetek többségében, a beállítások annyira rosszak, nem pedig a routerek.

[ Szerkesztve ]

(#40449) adalbert1 válasza kali (#40448) üzenetére


adalbert1
veterán

Szia,
köszönöm a gyors infót, holnap megnézem (most nem otthon vagyok, csak barátnőm már nem hagy békén, hogy miért ilyen rossz a net, mikor dolgozna otthonról :DDD ) amit javasoltál. A témát is megtaláltam, ott is feltettem kb. ugyanezt a kérdést, illetve a DIGI topicjában is megkérdeztem, hogy más is járt-e így.
Lehet, hogy most hülyeséget kérdezek (hálózat témában annyira nem vagyok otthon), de a router nem cacheli a dns-t? Tehát ha már egyszer feloldott a prohardver.hu-t, akkor utána már a következő pár percben jónak kellene lennie, nem?

(#40450) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Vételeztem egy TP-Link TL-WR741ND: és feltűnően lassú wifin keresztül 2-2,5MB/s és 60as net van. Normális ez vagy jól érzem, hogy valami nem stimmel?

TP-Link TL-WR741ND:
- Maximum 50-60 Mbit-es sávszélességû internetkapcsolat mellé

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.