Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) kali válasza csordas11 (#40193) üzenetére


kali
legenda

amennyiben nem kell az 5 GHz n és ac wifi, úgy a szórás erőssége - ha lehet így fogalmazni - tekintetében jobb a csak 2.4 GHz képes típus.
a tl-841n(d) esetén ~94 Mbps lesz a maximális wan <-> lan sebesség, ez minden 100-as eszköz korlátja.

(#40202) crissprivat válasza Gubek-Einste (#40200) üzenetére


crissprivat
senior tag

Tesz egy ilyet a kinti falra és netezhet a játszótéren saját wifivel :DDD

ubiquiti

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40203) Fricu válasza VANESSZA1 (#37890) üzenetére


Fricu
tag

bocsi, téves, privi ment

[ Szerkesztve ]

Fricu

(#40204) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok!
Segítség kellene router ügyben. Anyámék házába kellene egy router, csak telefonokhoz, viszont nekik nem olyan netük van, mint nekem a kábelnet, hanem asszem telefonhálózaton jön. (nem értek hozzá)
Nekem TP-Link 841N van, de szerintem az nem lesz jó, mert valszeg másmilyen csatlakozó is kellene rá. Jól sejtem? Milyen típust ajánlotok? Köszi!

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#40205) rhonin


rhonin
senior tag

Sziasztok!

Milyen routert ajánlanátok max. 100/100as optikai nethez? Gondolkoztam az ac-ekben is, de nem tudom mennyire éri meg az ártöbbletet.
Net megosztásához kellene 2 gép és 2-3 telefon között. Szeretném a lapos tévét is wifin csatlakoztatni és ha lehet streamelni rá 720-as 1080as filmeket. Bár ez inkább másodlagos ezért nem fizetnék dupla árat.
A routerre szeretnék rákötni usb 3.0án egy külső vinyót és jó lenne ha a torrentet megbízhatóan és jó sebességgel vinné. Pl. 50/50es optikainál nem lenne rossz ha hasonló teljesítménnyel működne mintha a pc-ről menne.
A két pc-hez van két tp-link adapterem ( tl-wn822n ). Ilyen:
[link]
A vinyó tartalmát szeretném belső hálozaton megosztani.
Későbbi nas tervbe van hozzá. Jó lenne ha ehhez is jó lenne.

Az adapterek miatt gondolkodom n-esben mivel ac-s router kihasználásához gondolom cserélnem kellene az adaptereket is ami nem kicsit fájna pénzügyileg.

Eddig az Asus rt-n18u val szemezgetek.
Erősítsetek meg, hogy megfelelő teljesítményt tudna nyújtani.
Ac-66-68asokat néztem még asusban de dupla ár lenne plusz még nem számoltam az adapterek árát sem. :Y

Köszönöm a segítségetek. :R

(#40206) Gubek-Einste válasza crissprivat (#40202) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gondolom ő csak egy eszközt szeretne venni és nem az utca lefedettség a fő cél.

#40204 tonyqa23
Ha telefon vezetéken jön a net akkor xDSL van náluk amihez a szolgáltató adott valamilyen modemet/HGW-t amire rá lehet kötni egy normál router-t így teljesen jó lesz a TP-Link is.
Ami még hozzá hasonló az az Asus N12 D1.

#40205 rhonin
Jó lesz az N18U is ha nem kell az 5 GHz-s wifi.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?

Pl. 50/50es optikainál nem lenne rossz ha hasonló teljesítménnyel működne mintha a pc-ről menne.
Soha az életben nem lesz olyan a router-en való torrent-ezés mint egy gépen/NAS-on.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40207) crissprivat válasza Gubek-Einste (#40206) üzenetére


crissprivat
senior tag

"Soha az életben nem lesz olyan a router-en való torrent-ezés mint egy gépen/NAS-on."

Soha nem tudni,mit hoz a jövö ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40208) Gubek-Einste válasza crissprivat (#40207) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még az új ARM alapúak sem tudják azt amit egy gép/NAS és valószínűleg a közeli jövőben sem lesz olyan amelyik tudná.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40209) rhonin válasza Gubek-Einste (#40208) üzenetére


rhonin
senior tag

65nm-es lakásról van szó, de az elhelyezést meg tudom oldani, hogy max 1 fal távolságban legyen mindentől.
Mit értesz ez alatt, hogy soha? Miben kell konpromisszumot kötnöm. Futtatottak számában gondolom igen, de nem is akarok egyszerre 200 torrentet futtatni.

Nast ha kötnék rá később akkor számolhatok valami kompromisszumra egy komolyabb routerhez képest?

(#40210) krealon válasza rhonin (#40209) üzenetére


krealon
veterán

(#40211) Gubek-Einste válasza rhonin (#40209) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem a legolcsóbb NAS-t fogod használni akkor már rendesen tudsz vele torrent-ezni, jelentősen nagyobb terhelést fog elbírni mint a router-en futattot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40212) rhonin válasza Gubek-Einste (#40211) üzenetére


rhonin
senior tag

Nagyon köszönöm a gyors segítséget.
Asszem marad az n18u. Még egy kérdés amire nem találok választ.
Mindenhol 3 év garanciát olvasok. Ez most eu garancia?
Tehát pl. Németben vásárolt router gariztatható itthon is?

Esetleg ha van valakinek ilyen routerje akkor megnézné a gari kártyát?

Krealon neked is köszönöm a segítséget. :R

(#40213) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!
TL-WR1043ND-t szeretnék cserélni kb. ugyanilyen specifikációjú vagy jobb routerre, ami Asus, a költségvetés minél jobb árértékarány annál jobb, de max. 20-22e Ft környéke. Van mögötte NAS-tól kezdve, xBox-on át a Smart TV-ig minden. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#40214) kali válasza DJ. Ru$y (#40213) üzenetére


kali
legenda

szia,

rt-n18u

(#40215) DJ. Ru$y válasza kali (#40214) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi Kali a gyors segítséget. Annyit hadd kérdezzek még, hogy létezik olyan teszt oldal, ahol a felületet lehet megnézni, akárcsak a TP esetén? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#40216) soony000


soony000
csendes tag

Sziasztok!

Router vásárlás elött állok
netem: invitel,10Mbit,Motorla modem
Ami eddig volt : Dlink DI-524
- Csak az volt a baja kicsi volt a hatótáv.

Követelmények, és a ház:
Környezet: Családi ház, van mellettünk egy magas iskola, meg minden hol szomszéd. De az érzékelt wifi-k száma kb 2-4 db.
-falak: A ház külső fala vályogfal kb30cm, a szobákat elválasztó fal: téglás,kb 20centi
Az én szobámban van a router, ami a tesóm szobájától légvonalban úgy kb 8-10m-re van +2 fal elválasztó. Ja és 1 szinttel feljebb.
(De pontosabban: mindkettőnknél 70%-os üveg ajtó van, tehát ha azt vesszük akkor csak a két üvegen kell átmenni + 8-10méter, mert nem közvetlen fölöttem van a szobája. De fogalmam sincs hogy hol megy át a jel, gondolom ott ahol a legjobban tud.)

+ : Ez már nem annyira fontos, de azért jó lenne:
A háztól van egy garázs, kb 15-20m + 3fal elválasztó. Jó lenne ha oda is lenne jel.

eszközök: tablet(LG v700), Sony Xperia C , egy régi Asus laptop (kb 4-5 éve vettük) + Wfis okost TV ez még lehetne lenne jövőre.

Ahogy a routerem viselkedett:
Ha a szobámban wifizek, vagy 1 szobával arrébb(20centis fal) akkor tökéletes a jel, nem szakad meg és folyamatos. (mindegyik eszközön tesztelve!)
Tesóm szobája (régi laptopról): fogta a jelet kb fele akkora erősséggel, (vagy kisebb), Néha betöltenek az oldalak viszonylag gyorsan, de azért elég sokszor lecsatlakozik, meg lassabb lesz.
Garázs: Tudok csatlakozni rá, szinte 0 a jelerősség, és nem is hozza be az oldalakat, csak ha tölt.

Tehát amit szeretnék:
Tesóm szobájában lehessen netezni normálisan (szakadásmentes, gyors) a laptopjával. Tehát ugyanúgy mint 1 szobával arrébb, vagy a szobámban.

Szükséges erre a "dual band" ?
Tehát olvastam hogy az 5ghz-s frekvenciát kevésbe lehet zavarni. De nem tudom hogy kihasználnák-e, mert a mi 2,4 ghz-s eszközünk nem tud az 5ghz-s eszközre csatlakozni nem? Talán akkor ha a wifi-s TV-ben olyanok vannak.

Amit kinéztem:
asus rt-n18u
és asus rt-n66u (de ez azért jóval drágább)

Valamelyik lefedné a házunkat?

n66u-ról, ilyet olvastam:
"Ezt a típust nem igazán hatja meg, ha hűtőszekrényt és fémajtókat nyitogatok mellette, a jelerősség és a jelminőség kielégítő marad még 2 szobával arrébb is."

Gondolom azért mert 5ghz-n. Vagy a hardver miatt? Akkor az asus rt-n18u-t se zavarnák az elektronikus eszközök?

Szóval melyiket mondanátok erre a célra? Nem szívesen vennék 35K-ért ha nem használom ki, de ha tudtok érvet mondani hogy miért jobb, akkor spórolhatok még.

(#40217) kali válasza DJ. Ru$y (#40215) üzenetére


kali
legenda

majdnem rávágtam kapásból, hogy igen, mert rt-n56u, rt-ac66u...stb. emulátor van, de rákeresve, rt-n18u típushoz nem találok.

(#40218) Gézengúz válasza soony000 (#40216) üzenetére


Gézengúz
addikt

Veszel 2db TP-LINK 841N routert ~4500-5000Ft/db ezeket összekötöd kábellel, megfelelő helyekre lerak (switch üzemmód beállít) és el van felejtve a dolog...

(#40219) pohár


pohár
félisten

hali!

ha minden igaz, jövőhéten kötnek 30/4-es kábelnetet, amihez elvileg nem fog járni HGW/router, csak egy kábelmodem, így szükségem lesz egy routerre... eddig egy T-s Pirelli szórta a jelet a lakásban (olyan is :D), olyan 10e körül tervezek venni valamilyent

mindenképp kellene az erős, nagy hatótávolságú wifi, szeretnénk a kertben is használni a laptopot, ha lehetséges (ez légvonalban olyan 10-13 méter távolság lenne), de a jel útjában lenne pár ajtó, és tégla-vályog fal

de ha ennyiért nincs ilyen hatótávolságú, akkor elég, ha csak az én szobámmal átlósan lévő szobába át tudja lőni a jelet minden probléma nélkül :D (légvonalban 5-6m körül van, és mivel nálam a sarokban van a router, így 2 falat és 2 ajtót kell átvinnie, amit már ennek a Pirelli csodának nem sikerül)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40220) Gézengúz válasza pohár (#40219) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az előbbi módszer Neked is megfelelne..

Leírás hozzá..

[link]

Ezeknek a routereknek 2-3W a fogyasztása nem 10-12 mint a gigabiteseknek és még ha kettőt is veszel olcsóbban jössz ki mint 1db. 1043-al...(amennyiben nincs szükség gigabitre)

+ugye 2 esetleg 3 routerral nagyobb területet fogsz belőni mint eggyel..

[ Szerkesztve ]

(#40221) SztiviVander válasza soony000 (#40216) üzenetére


SztiviVander
őstag

erre azért "n66u-ról, ilyet olvastam" hadd reflektáljak.
igen, az ember bizonyára a hűtő mögé rakta meg néha átvitte a fémajtajú hűtőkamrájába :)
ezt majd akkor hidd el ha sok (nem ugyanazon embertől származó) ilyet olvasol. a valóság az hogy a n66u-nak ugyanaz a gyengéje mint a tplink 3600-nak, a közös 2.4/5Ghz antenna ami mindkét sávon gyenge és egy kalap trágya a hatótávja. a lakás adott pontjain tök ugyanazt a gyenge teljesítményt tudta mint a 3600, pedig abban még parasztvakítós beamforming bullshit sincs. szóval én mindenkit lebeszélek a közös antennás routerekről akkor ha a wifi hatótáv fontos szempont. ha nincs szükséged 5Ghz-re (és ahogy látom a szomszédos wifik száma miatt biztos nincs) akkor az n18u-val sokkal jobban jársz, 2.4-en megeszi reggelire az n66u-t hatóvávban. ha mégis dual band router mellett döntesz (mert nagyobb sebesség kell és vannak vagy tervezel ilyenre képes ellenoldalt is) akkor keress egy olyat amiben mindkét sávnak külön antennája van, még akkor is ha esetleg beépített (az is nagyságrendekkel jobb mint a közös). azt hogy nálatok milyen lesz a lefedettség senki meg nem mondja, én azért arra fogadnék hogy az n18 ilyen tekintetben is jobb mint a dlink. de megrendeled neten, kipróbálod és ha semmi nem változik pozitív irányban akkor maximum visszaküldöd. egy ezres visszaküldési költséget megér nem? ja és még valami: a wifi az nem olyan intelligens mint egykét mosópor, tehát nem fog kimenni a folyosóra, felsétálni a lépcsőn és végül bemenni a szobába az üvegjtón át :)

(#40222) pohár válasza Gézengúz (#40220) üzenetére


pohár
félisten

és mi a helyzet akkor, ha 1 eszközzel szeretném megoldani a dolgot? ahhoz, hogy két szobában legyen router, kellene vagy 20 méter kábel, plusz a padon szerelgetni, nem túl nyerő ötlet :D

az sem baj, ha nem ér el mind a 30Mb a másik szobáig, de azért legyen használható a sebesség általános használatra (a lényeg az én szobám ;] )

az itt nagyon ajánlott TP-Link TL-WR1043ND-nek körülbelül mennyi a hatóvávja családi házban, mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40223) Gézengúz válasza pohár (#40222) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kábelezni csak egyszer kell és ellehet azt jól dugni, akár fűtéscsőmögé, akár kábelcsatornába..A 1043-nak ugyanúgy 5db-es antennái vannak mint a 841-nek, az, hogy eggyel több, ne tévesszen meg, attól nem növekedik a hatótáv..Téma összefoglalót olvastál?
20m kábelért még 2000ft-ot se kell fizetni...

[link]

(padon szerelgetni) ?

[ Szerkesztve ]

(#40224) pohár válasza Gézengúz (#40223) üzenetére


pohár
félisten

tudom, de sajnos túl macerás, nem nagyon kivitelezhető :(
igen, padon kell, mivel nem tudnánk úgy elvezetni a kábel a két router között, hogy az esztétikus lenne, mivel van egy nagy ebédlő a két szoba között, ezért maradnék a jó hatótávú router mellett inkább (ahol lejön a koax a kábelTV-nek, ott fel tudna menni, de ott nem fér el szerelt kábel, így még akkor vennem kellene egy krimpelőt is, amit itthon nem árulnak)

nem olvastam még, de gyorsan átfutottam, eddig abban a tévhitben éltem, hogy tud nőni a hatótáv is az antennák számával :U :B

még az USB-n gondolkozok, mert oké, hogy most nem kell, de mi van, ha később majd kellene, akkor csak ezért vegyek majd új routert a régi helyett :U (ez esetben a 842 ajánlott vétel, ahogy látom az összefoglalót)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40225) Gézengúz válasza pohár (#40224) üzenetére


Gézengúz
addikt

Itthon simán kapsz krimpelőt is, de egy darabot megcsinálhatsz csavarhúzóval is..

[link]

[link]

Nézd, értem én, hogy lusták vagyunk, ki nem, én is :) De csak egyszer kell bekábelezni, oké, hogy zajjal, szeméttel jár, de hidd el, megéri...

[ Szerkesztve ]

(#40226) dany1710 válasza Gábor vitéz (#1) üzenetére


dany1710
csendes tag

Nekém t-link vezeték nélküli van és a ház minden részére nem igazán jut el.

(#40227) Gézengúz válasza dany1710 (#40226) üzenetére


Gézengúz
addikt

Te tényleg válaszoltál az 1. hozzászólásra? :R :U

pohár Csinálj egy skiccet, megmondjuk hová kéne letenni a routerokat!

[ Szerkesztve ]

(#40228) DJ. Ru$y válasza Gézengúz (#40227) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet régész a srác. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#40229) Gézengúz válasza DJ. Ru$y (#40228) üzenetére


Gézengúz
addikt

A fiúk a bányában dolgoznak, jajj de gonoszak vagyunk :)

(#40230) pohár válasza Gézengúz (#40225) üzenetére


pohár
félisten

az én szobámban (és környékén) legyen erős jel, a többi nem számít ;] (de a kétrouteres felállás körülbelül egy fél év múlva már okafogyottá válna, ezért se akarom erőltetni azt a verziót)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40231) Gézengúz válasza pohár (#40230) üzenetére


Gézengúz
addikt

"mindenképp kellene az erős, nagy hatótávolságú wifi, szeretnénk a kertben is használni a laptopot, ha lehetséges"

Köszi!! :(((

Pedig lehetséges! :U

(#40232) pohár válasza Gézengúz (#40231) üzenetére


pohár
félisten

igen, már megbántam, hogy ezt leírtam :D
igazából még sosem használtuk a laptopot kültéren, szerintem ezután sem lenne rá igény, ez inkább amolyan extra lett volna, hogy jó ja tudja, de ha nem, az sem probléma

a legeslegfontosabb végül is az perpillanat, hogy legyen a routernek egy olyan 5-6 méteres rádiusza, ahol jól fogható a jel

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40233) soony000 válasza SztiviVander (#40221) üzenetére


soony000
csendes tag

Ha a közös antennás már ennyibe kerül, akkor vajon mennyi lehet a külön antennás. Akkor marad a 2,4Ghz-s. A netünk (még ha újat veszünk), akkor se lesz nagyobb 30Mbit-nél. Arra is gondolom elég lesz a 2,4Ghz. (Mert most se volt panasz a sebességgel).

Már csak egy megerősítés:
Lehetk 20K-ért jobbat kapni, vagy ennyiért ez a legjobb vétel? (ASUS RT-N18U)

Gézengúz: Sajnos itt nem lehetséges a kábelezés:S

(#40234) crissprivat válasza pohár (#40230) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nem az antennák száma,sem a nagysága egy szobai routerben nem nagyon oszt-szoroz.
Sokkal inkább az a tény,hogy milyen is a jel erösítö a routerben. Álltalában max 200mW-ig engedig az otthoni vasakban.
De vannak kifejezetten erös wifi routerek,amik engedik az akár 1W-os teljesítmény sugárzását is.
mikrotik

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40235) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Tervezek venni egy routert, amire vezetékkel kapcsolódna a PC és a NAS. Fontos a Gigabit port!
Wifire tablet és teló fog kapcsolódni, nem kell tudnia 5GHz-et. Nem szeretném ha 1 vékony falon keresztül már küzdeni kelljen a telefon tartásával, hogy ne szakadjon meg a kapcsolat mint a mostani TPlink 741-el.
Torrent a nas-on fut, nem kell a routernek tudnia.
Melyik routert vegyem ami nem drága?
A másik kérdésem az, hogy ha a modemem 10/100-as, az nem fogja vissza a gyorsabb routert? Csak mert most az osztja ki az IP címeket.

(#40236) pohár válasza crissprivat (#40234) üzenetére


pohár
félisten

és emellett már tojást főzök :))

majd visszatérek a témára, ha már a szerelők elmentek, és végre biztos lesz, hogy valamiféle HGW-t adnak, vagy csak sima kábelmodemet, addig semmi sem biztos :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40237) crissprivat válasza pohár (#40236) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hát valamit valamiért :)
Csak úgy,a semmitöl nem lesz magas wifi jel a házban ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40238) tixem


tixem
addikt

Sziasztok!

A közeljövőben áttérünk a digi-hez, 200 mbit-es netre. Viszont kéne egy router hozzá, ami bírja ezt a sebességet és wifi is van benne és mivel ők routert nem biztosítanak mert csak a lakásban egy gépbe kell net, így ennek beszerzése ránk hárul.

Sajna úgy látom 10k alatt nem ússzuk meg, melyik a legolcsóbb olyan eszköz ami elbírja ezt a sebességet és a wifi-je is jónak mondható? Tenda N60-at találtam eddig a legjobbnak, már csak az 5 év garancia miatt is, illetve itt a fórumban is az ajánlott eszközök közé sorolták páran.

Rajta kívül még valamilyen hasonló árú Asus érdekelne, azokra is van 3 év gari.

Köszi :R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#40239) SztiviVander válasza soony000 (#40233) üzenetére


SztiviVander
őstag

a 66u nem a közös antenna miatt kerül annyiba :) amennyire látom ezt az n18-at szokták ajánlgatni azok akiknek több asus-os tapasztalatuk van. de wifi szempontjából egy tp-link 1043v2 is ugyanazt tudja fele pénzért.

(#40240) G.F. válasza G.F. (#40198) üzenetére


G.F.
aktív tag

Köszi a válaszokat! Arra gondoltam, hogy az esetleg jó lenne, ha vennék egy TL-1043nd v2.1-et, nyáron meg kiraknám az ablakba AP-nek a régi linksys wrt54gl-emet. Ez jó lehet? A linksys-szel az ablak alatt még így is van néha kis jelem, pedig a szobában kb. 3 méterre van az ablaktól....

Sziasztok! Router vásárláshoz kérnék segítséget. Ami fontos:
gigabites
minél erősebb wi-fi

Lakótelepen lakom, 5. emeleten, és szeretném, ha a ház körül lenne még jel.
Linksys WRT54G-met váltanám le.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#40241) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

TP-LINK TL-WDR3600 vagy ASUS RT-N15U ajánlott inkább?
Árban ugyanaz, de ha van valami fontos különbség amit érdemes tudni azt megköszönném.

(ja a mostani netem 20-as,de fél év múlva valószínű sokkal több lesz,csak még nem tudom,hogy mennyire)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#40242) Gézengúz válasza szata.68 (#40241) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mindkettőn csak 3db-es antennák vannak, az Asuson ráadásul még belső is...Biztos ez kell Neked?

(#40243) szata.68 válasza Gézengúz (#40242) üzenetére


szata.68
senior tag

Hát ezeket olvastam az ajánlottak között,meg azt hallottam pár embertől,hogy az ASUS az jó.
A mostani TP-Link 741ND-met szeretném lecserélni. Van egy NAS-om,ahhoz kellene a gigabites ethernet. Ez a fő ok. Tudnál ajánlani valami mást,jobbat? (kb 20ezerért,vagy alatta)

[ Szerkesztve ]

(#40244) Gézengúz válasza szata.68 (#40243) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha nincs szükséged 5ghz-es wifire(nincs) akkor a V2(fontos) Tp-Link 1043ND legyen...(fekete)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#40245) szata.68 válasza Gézengúz (#40244) üzenetére


szata.68
senior tag

Csak érdeklődés,hogy az mitől jobb? Külső antennák miatt?
(van feketében is,vagy csak kékben?)

(#40246) Gézengúz válasza szata.68 (#40245) üzenetére


Gézengúz
addikt

V1 nem tudott Wan port felől csak valami 160-180Mbitet...írtad, hogy sokkal gyorsabb neted lesz..

(#40247) crissprivat válasza szata.68 (#40245) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hát én úgy tudom,hogy csak kék van.
Amúgy meg ráférne már megint a dizájnváltás a TP cuccokra. Nem tudom miért ilyen nagyok és csillogós-lakk hatású a felületük.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40248) szata.68 válasza Gézengúz (#40246) üzenetére


szata.68
senior tag

Nem a V1-hez képest,hanem mondjuk az ASUShoz képest mivel jobb?

(#40249) Gubek-Einste válasza szata.68 (#40248) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus-ból inkább legyen az N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40250) tixem válasza tixem (#40238) üzenetére


tixem
addikt

valaki? :)

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.