Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40051) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Egy LG G2 (ac-s wifi) milyen sebességen kellene, hogy kapcsolódjon a routerre (RT-AC66U)? Kb. 5--6m távolságból légvonalban, nyitott szobaajtóval (másik szobában van a router). A speedtest (Android-os) 40Mbit/s-et mért egy 100/50-es digi vonalon. PC-ről 110/55 jön ki. Valamit még állítani kell?

(#40052) SztiviVander válasza schferenc77 (#40051) üzenetére


SztiviVander
őstag

akkor lehet hogy nem az 5ghz-es ssid-re kapcsolódik a g2 hanem a 2.4-esre. ott normális is ez a sebesség mivel nem tud mimo-t a g2, ezért 2.4Ghz N-re maximum ~72Mbs portsebességet érsz el. állítsd be úgy hogy az 5Ghz-es ssid-re kapcsolódjon (ehez nem árt különböző ssid-ket használni a 2.4 és az 5Ghz-es wifihez), a wifi analyzer-el pedig ellenőrizheted a telefonon a portsebességet. 433Mbps-nek (vagy attól valamivel kevesebbnek) kell lennie, azon pedig már vígan átmegy a 100/50-es net (notebook ftp-jéről a telefonra másolás 150-160Mbit úgy hogy a portsebesség 290Mbit kint a teraszon).

[ Szerkesztve ]

(#40053) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Nem tudom melyik topikba írjam a problémám, de az mitől lehet, hogy torrentel tölt rendesen, böngészőből meg romot akarok leszedni telefonhoz és 10KB-al jön, le sem szedi mindig megszakad valahol. 2-3 napja még simán leszedte 1,2MB-al ugyanazt ugyanonnan, gondolom valami a szolgáltatónál lehet.

(#40054) proradeon válasza PainKiller13 (#40053) üzenetére


proradeon
őstag

"gondolom valami a szolgáltatónál lehet."

Hát akkor a szolgáltatód prohardveres topicjában érdemes megkérdezni a többi felhasználót, hogy nekik ugyanaz a file lassan jön-e.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40055) ztoldy


ztoldy
senior tag

Sziasztok!

Router cserén gondolkozom. Szerintetek, ha a csatlakoztatott eszközök közül jelenleg csak 1 telefon támogatja az 5Ghz-es wifi-t, akkor is vegyek inkább dual band routert vagy válasszam az Asus N18U-t?
A telítettség a környékünkön: jelenleg a wifi USB stick 7 wifi hozzáférési pontot érzékel az enyémen kívül.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#40056) Gubek-Einste válasza ztoldy (#40055) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem lesz más 5 GHz-t támogató eszköz akkor nem érdemes dual band eszközt venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40057) dubplate89


dubplate89
csendes tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok és a guruk segitségét szeretném kérni. :R

Vidéki ház, 18mbit-es UPC előfizetés (29es körzet amit a pokol tornácának is hivnak a UPC-sek, valószinüleg a Fibert sosem vezetik be, ez az a hely ahol 3x annyit kell fizetni a többszörösen gyengébb szolgáltatásért).

Nagy a ház, nem mindenhol tudunk wifizni a jelenlegi routerrel ami egy őskori TP-Link WR340G. Elsősorban ezért is gondolkoztam el, hogy kéne egy "jelerősitő" de mikor megláttam hogy milyen árban vannak, rájöttem hogy akkor már ennyiért kapok egy újabb routert is.

Szükség lenne kliensenkénti sávszélességkorlátozásra is.

A kérdés tehát: egy újabb dualband router elbirja-e hogy néhol 3-4 falon keresztül megy, vagy mindenképp szükséges lesz egy jelerősitő? Ha pedig mindenképp szükséges egy jelerősitő, akkor gondolom nem kell túl sokat áldozni magára a routerre, a sávszélesség méretére való tekintettel.

Elgondolkodtató az ASUS RT-N18U amit Intruder2k5 ajánott korábbi egyeztetésünk alapján, hátha a közeljövőben egy másik szolgáltató bevezeti a fibert, viszont erre nem alapozhatok. Szóba jött a ASUS RT-N12 D1 is. A két router között van különbség lefedettség szempontjából? Kiszolgálna-e az utóbbi router + egy jelerősitő, vagy vegyem meg a drágább routert, és "hátha"?

Esetleg ha vennék kettőt az utóbbi routerből, az müködhet hogy az egyik erősiti a másikat? Ebben az esetben az "erősitő" üzemmódban lévőnek muszáj fizikai kontaktban lennie a hálózattal, vagy megy már ez vezeték nélkül is?

Előre is köszönöm a segitségeteket! :R

Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#40058) Gubek-Einste válasza dubplate89 (#40057) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább 2 db N12 D1-t vegyél.
Lehet vezeték nélkül is használ a másodlagos eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40059) dubplate89 válasza Gubek-Einste (#40058) üzenetére


dubplate89
csendes tag

Olvasgatva külföldi véleményeket azt vettem észre, hogy gyengének találják a jelerősséget/hatótávot. Igazából ha tud annyit mint a régi TP-LINK WR340G akkor nem lehet gond, az egy sokkal korábbi konstrukció, ez az egy dolog aggaszt még. Lehet, hogy kezdetnek csak egyet rendelek és megnézem úgy milyen..

(#40060) Hege1234


Hege1234
addikt

egy ASUS RT-N18U router -en be lehet állítani hogy ha 3g stick-et rakok bele akkor
ha elmenne a "modemes" net akkor egyből váltson át a 3g stick-re ?

+ a 3g stick tudja használni a router külső antennáit
vagy érdemes inkább vennem egy külső antennás stick-et ?

(#40061) Spuri2000 válasza dubplate89 (#40057) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nálam volt RT12-es és nem voltam elájulva a wifi-jétől. Inkább egy 3 antennás eszközt javasolok!

(#40062) btz válasza dubplate89 (#40057) üzenetére


btz
addikt

Az UPC-sek is röhögnek már rajtatok és más is hogy nem voltatok képesek betörni egy UPC iroda ablakot sem.

ⓑⓣⓩ

(#40063) crissprivat válasza Spuri2000 (#40061) üzenetére


crissprivat
senior tag

Attól,hogy 3 antenája van,még nem lesz jobb a wifi teljesítménye :N

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40064) Multibit válasza Spuri2000 (#40061) üzenetére


Multibit
veterán

A három antenna csak sebességben hozhat javulást, megfelelő ellenoldal esetén. Pusztán ettől nagyobb hatótávot, jobb szórást ne remélj!

(#40065) csordas11


csordas11
aktív tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy az Emagnál a TP-LINK TL-WR1043ND 300Mbps WLAN router melyik verzióját árusítják, a régit vagy az újat, mert nincs sehol feltüntetve.
A 2.1-esért jó lenne a 13 ezres ár.

(#40066) btz válasza csordas11 (#40065) üzenetére


btz
addikt

Valahol ezt, valahol azt. Meg kell kérdezni.

ⓑⓣⓩ

(#40067) Gubek-Einste válasza csordas11 (#40065) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Biztos, hogy v2-t mivel több éve nincsen már v1 sehol sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40068) Spuri2000 válasza Multibit (#40064) üzenetére


Spuri2000
senior tag

El kell keserítsek mindenkit, ugyanis az ASUS RT-12 kipróbálása után kicseréltettem a routert egy noname 3 antennásra (Tenda) és a hatótáv megnövekedett ugyanabban a környezetben! A routert ugyanoda raktam!

(#40069) Gubek-Einste válasza Spuri2000 (#40068) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És a beállított csatorna is ugyan az volt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40070) Spuri2000 válasza Gubek-Einste (#40069) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Több csatornát is próbáltam az RT-12-vel és a Tenda-val is és lényeges változás nem volt! Zavaró tényezők sem voltak a közelben (több router, 2,4 GHz működő eszközök)

(#40071) Multibit válasza Spuri2000 (#40068) üzenetére


Multibit
veterán

Az lehet, de nem a 2 vs 3 antenna miatt. Te is beleestél abba a hibába, mint az egyszeri tudós (a kísérleti bolhájával). Attól, hogy tapasztalsz egy tényt, még nem biztos, hogy miértjét is ismered.

(#40072) here


here
tag

Sziasztok.

Eldöntöttem, hogy lecserélem a régi dlink dir-615-ös routerem. Itt olvasgatva ki is néztem az utódját, egy TP-Link TL-WR1043ND személyében.

Lenne egy kérdésem:
Írtátok, hogy legalább 2 féle van belőle v 1.x meg v2.x . Honnan tudom megállapítani, hogy egy webshop melyiket árulja?

Például ez melyik?

[link]

Köszönettel

Laca

A google a barátom....az egyetlen....

(#40073) Spuri2000 válasza Multibit (#40071) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nem kell ismernem, nem vagyok informatikus, nem is érdekel. A tény az, hogy a 3 antennás jobb mint a 2 ebből a szempontból.

(#40074) Multibit válasza Spuri2000 (#40073) üzenetére


Multibit
veterán

Ámen.

(#40075) crissprivat válasza here (#40072) üzenetére


crissprivat
senior tag

Amit linkeltés az már a v2-es.
Az elsö fehér,szögletes. V1

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40076) dubplate89


dubplate89
csendes tag

Sziasztok!

Van az ASUS RTN18U-val hasonló árban dualbandos (2,4 + 5ghz) router? Vidéken gondolom nincs akkora előnye az 5ghz csatornának mint mondjuk egy panelházban ahol sokkal több zavaró eszköz lehet a hálózat sugarában.

Egy másik kérdésem amiért remélem nem köveztek meg: Máshova szeretném telepiteni a lakáson belül a routert mint ahol eddig volt (nagyjából a lakás közepére), hátha akkor mindenhol lehet majd fogni a jelet. Ha van internet előfizetésünk akkor a falon bármelyik kimenetből rá tudunk csatlakozni modemmel a netre?

Előre is köszönöm a választ! :R

Zsolt

(#40077) csordas11 válasza here (#40072) üzenetére


csordas11
aktív tag

Ugyanezt kérdeztem én is pár hozzászólással feljebb.
A bolt által feltett kép nem biztos, hogy a valóságot tükrözi!
Holnap felhívom az Emagot, ha megtudom a választ, akkor megírom.

(#40078) Heng®


Heng®
tag

Szeretnék egy komplett otthoni hálózatot összehozni, és ennek a lelke egy jó router lenne, de fogalmam sincsen melyik az ami a legjobban teljesíti az elképzeléseimet -van egy pár :)

Amit tudnia kell:

- 2 usb. Egyikre egy pendrive-ot dugnék file servernek, a másikra egy nyomtató menne.
- Torrent kliens
- VPN képesség. Ezt jó lenne ha csak adott lan portokra lehetne engedélyezni, ide dugnám az okos tv-t hogy külföldi adásokat is tudjak nézni.

Az sem baj, ha valamilyen custom firmware-t kell rá raknom, hogy meglegyen minden funkció.

Nem szeretnék feleslegesen sokat költeni, de minél jobbat vennék amivel kevesebb problémám lesz később.

[ Szerkesztve ]

(#40079) here


here
tag

Mindkettőtöknek köszönöm a választ.

Az infót várom, mert ha v2-es akkkor meg is rendelem.

Laca

A google a barátom....az egyetlen....

(#40080) Proci85


Proci85
senior tag

"Néhány hónappal ezelőtt Joshua Drake (jduck) hibát talált ASUS RT-N66U routerében. Kiderült, hogy egy, az UDP 9999 portra küldött csomag segítségével lehetősége nyílik 237 karakterben tetszőleges kódot futtatni a router-en. A hiba - amely a CVE-2014-9583 hibajegy azonosítót kapta - nem csak ezt, hanem más ASUS router-eket is érint. Érinti például a december 31-én kiadott, legfrissebb firmware-t futtató RT-AC87U típust is."
Bővebben

[ Szerkesztve ]

(#40081) New Life


New Life
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a jelenlegi routeremet (Netgear WPN824 v2) egy gyorsabbra.
50nm-es panel lakásba kellene, egy laptop (Ralink 802.11b/g/n) menne rajta és pár telefon, esetleg tablet.

Az valahogy megoldható, hogy torrentet futtassak rajta, anélkül, hogy bekapcsoljam a gépet?
Sajnos teljesen hülye vagyok ezekhez a dolgokról.

Most jelenleg diginet 100/50-es netem van, de lehet, hogy ezt növelni fogom a jövőben.
Fontos lenne az ár, de valami időtállóbb router kellene.

Köszönöm előre is!

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#40082) Gubek-Einste válasza dubplate89 (#40076) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 3600/4300 ami hasonló árban van és dual band.
Ha kábelnetes előfizetésed van akkor meg lehet oldani, csak arra kell figyelni hogy nem legyen az adott ágon HPF.

#40078) Heng®
Milyen net sebesség mellé kellene?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Mennyi és milyen kliens/eszköz használná?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?

A VPN miatt mindenképpen custom firmware kell majd.

#40081 New Life
Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2 + custom firmware. Ha kell az 5 GHz-s akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.
Az összes típus jó lesz gyorsabb csomaghoz is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40083) dubplate89 válasza Gubek-Einste (#40082) üzenetére


dubplate89
csendes tag

A HPF-et hol találom, illetve én eltávolithatom mint előfizető? Ha igen, akkor hogy kell ezt csinálni?

A router amit linkeltél az majdhogynem féláron van az ASUS-hoz képest, ennek persze örülök, de mi az amiről lemondok emiatt? Biztosan kell nekem a dualband vidéki házba, lesz valami különbség? Csúcsidőben maximum 10 készülék van rácsatlakozva, általában 4..

Köszönöm szépen a segitséget! :R

Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#40084) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
tp-link mr3040 routernél megtaláltam igaz más országnál huawei e3372 modemet..gondolom kezelni fogja ettől függetlenül.?
Tudtok arról akku nélkül (hálózatról csak)működik e? köszi!(még úton van az eszköz felém)

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#40085) Shingen válasza btz (#40062) üzenetére


Shingen
addikt

Csak az a baj szív az egész 29 körzet! :o
nem tudsz mit csinálni.........

風林火山

(#40086) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

A következők elvárásokkal keresek routert:
- torrent szerver
- DLNA szerver
- nyomtató szerver
- OpenWrt

A költségkeret 10k körül. Ezeket néztem ki:
- ASUS RT-N14U: 600 MHz, 64 MB, 11e Ft
- TP-LINK TL-WR1043ND: 720MHz, 64MB, 13e Ft
- TP-LINK TL-WDR3500: 560MHz, 128MB, 13e Ft

BD filmeket nem nézek, max 2-3 GB-os filmeket szoktam tölteni. Ezzt azért írom, mert a Asus-ban nincs gigabit, de szerintem nekem nem is kell. Igazából az érdekelne, hogy melyik bírja jobban a torrentet? Gondolom az erősebb CPU miatt a TL-WR1043ND a legjobb ebből a szempontból. Vagy nincs sok különbség?

(#40087) Intruder2k5 válasza geza844 (#40086) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A torrent esetén feltehetően klienst szerettél volna írni, ugye?

ASUS RT-N14U-ról nem tudom, hogy OpenWrt támogatott lenne!

Igen, torrentre talán az a legmegfelelőbb választás a három közül...

(#40088) Heng® válasza Gubek-Einste (#40082) üzenetére


Heng®
tag

- Jelenleg 60Mbit-es UPC-s netem van
- 30k fölé már csak nagyon szájhúzva mennék
- 2-3 telefon, 2 laptop lenne rajta wifin 2.4Ghz és 5Ghz is kellene egyszerre a régebbi telo/laptop miatt
- Nyomtató és egy usb-s pendrive lenne rádugva
- Egy Samsung 48H6400 tv lanon csatlakoztatva. Ezen szeretném lejátszani az usb-n lévő filmeket
- Alkalomszerűen streamelnék tartalamat a telefon és a tv illetve a laptop és a tv között.
- 70m2-es tégla lakás szinte minden eszköz a 20m2-es nappaliban van, de legyen lefedettség az egész lakásban max 8m táv 2 falon át.

(#40089) geza844 válasza Intruder2k5 (#40087) üzenetére


geza844
aktív tag

A torrent esetén feltehetően klienst szerettél volna írni, ugye?

Igen, bocsi, torrent klienst akartam írni.

ASUS RT-N14U-ról nem tudom, hogy OpenWrt támogatott lenne!

Ez alapján elvileg támogatott nem?

Igen, torrentre talán az a legmegfelelőbb választás a három közül...

Köszi, de közben rájöttem, hogy mivel mindhárom routeren csak 1 db USB csati van, így nem tudok egyszerre rákötni egy HDD-t, meg egy nyomtatót... :( Vagy USB HUB-al megoldható?

(#40090) Hege1234


Hege1234
addikt

(#40091) geza844


geza844
aktív tag

Ez alapján a következő, ami szóba jöhet a TP-LINK TL-WDR3600, mert azon 2 db USB port van. Többi már túl drága lenne. Ezen azért 560MHz-es CPU-val, és 128MB RAM-al gondolom eldöcögne a torrent kliens?

(#40092) Intruder2k5 válasza geza844 (#40089) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen, ezt a "this is work in progress" státuszt ismerjük, az RT-N16 is ebben volt vagy 5 évig az OpenWrt TOH oldala szerint! Mondjuk amint látom már kikerült ebből a státuszból, igaz lassan maga hardver is elavult lesz már...

Természetesen USB HUB-ot bármelyik routerre ráköthetsz!

[ Szerkesztve ]

(#40093) geza844 válasza Intruder2k5 (#40092) üzenetére


geza844
aktív tag

Természetesen USB HUB-ot bármelyik routerre ráköthetsz!

Tyűű, akkor megint játszik a #40086 hsz-ben elmített 3 router. Valakinek tapasztalat velük? Vagy akkor legyen az erősebbik CPU-s?

(#40094) crissprivat


crissprivat
senior tag

Kicsit tényleg OFF.
Azt szeretném megtudni,hogyan tudnák csatlakozni a kinti UBIQUITI antennámhoz. Hogyan tudhatom meg az IP címét.
Az alap IP-n nem érem el. (192.168.1.20)
Megnézném rajta a beállításokat ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40095) Intruder2k5 válasza crissprivat (#40094) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet nem az alap 80-as porton fut az admin felület webszervere, de ez esetben meg valami port scannert kellene bevetni, mert mire magadtól végigpróbálod a 65535 portot, megint karácsony lesz... Az alap név /jelszó páros ubnt / ubnt szokott lenni, de feltehetően ezt sem hagyták így, akkor meg elég reménytelen helyzet előtt állsz! :)

szerk.:
Ja, és az IP címet egy traceroute-al megtudhatod! Pl. Windows parancssorba...

tracert bix.hu

Vagy megnézed a routeredben, hogy mi az alapértelmezett átjáró!

[ Szerkesztve ]

(#40096) Gubek-Einste válasza dubplate89 (#40083) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyszerűen csak le kell csavarni a kábelről, általában az osztó tévés ágára van kötve.
Inkább csak a márkát kell megfizetni a két eszköz között.

#40088 Heng®
Asus N56U/N65U/AC56U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7 ami megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40097) crissprivat válasza Intruder2k5 (#40095) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi,de azt hiszem megkérdem majd a fickót aki szerelte nálam.
Tavaly frissítette a firmwaret is rajta. Az alapértelmezett átjárómnál pedig ez fogad.

Itt meg inkább nem kattingatok semmire.
Annyira nem lényeg,csak kíváncsiság. Meg elbarmolni se szeretném :N

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40098) ferke72


ferke72
aktív tag

erre
valaki tud valamit? :U

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#40099) Intruder2k5 válasza crissprivat (#40097) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#40100) Spuri2000 válasza crissprivat (#40097) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ez biztos Ubnt?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.