Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) Gézengúz válasza MZsoltee (#40450) üzenetére


Gézengúz
addikt

Na persze, mi az ellenoldal?

(#40452) krealon válasza MZsoltee (#40450) üzenetére


krealon
veterán

A WiFi-n merheto sebesseg korulbelul a link-sebesseg felenel maximalizalodik.

150 Mbps link csak 40 MHz-es csatornaszelesseggel lehetseges a TL-WR741ND-en, ami szinte kitolti a 2.4 GHz-en hasznalhato tartomanyt.
Ha sok masik WiFi van a kozelben ("latszanak"), akkor az utkozesek miatt az AccessPoint (router) kenytelen visszakapcsolni 20 MHz-es uzemmodba, es igy mar csak 72 Mbps kapcsolat johet letre, amin 30-40 Mbps atvitel szokott megvalosulni, optimalis esetben.

Az altalad mert 20-22 Mbps ertek 54 Mbps linkre utal, tehat a kliens eszkozod es a router csak G (54 Mbps) uzemmodban tud egyuttmukodni.
Ennek oka lehet:
- Max G szabvanyt tamogat a kliens eszkozod
- Nem WPA2-PSK / AES a titkositas beallitasa a WiFi-n.

(#40453) MZsoltee válasza krealon (#40452) üzenetére


MZsoltee
veterán

Köszönöm a segítséget!

Már jön 4MB/s-el!
"Nem WPA2-PSK / AES a titkositas beallitasa a WiFi-n."

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#40454) Richvargas válasza crissprivat (#40389) üzenetére


Richvargas
tag

Köszi a tippet, egész jónak tűnnek.
Esetleg valakinek van gyakorlati tapasztalata ac-s Asus routerrel kapcsolatban? Pl. nem fgy, gyors, nem melegszik? Nem kell pár naponta ki-be kapcsolni? Melyik typus ajánlott?
Köszi.

(#40455) zsolt501 válasza Richvargas (#40454) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én használok AC-s Asus routert (RT-AC68U) és nincs gond vele, sem fagyás, sem melegedés, igaz én dual magos routert használom, amik eleve több hővel dolgoznak, de szerintem semmivel sem melegebb, mint az előző TP-Link 1043ND V1-volt.
Újraindítgatni sem kell havonta.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40456) tagagaba53


tagagaba53
tag

Sziasztok !

Egy 150 Mbps - s routernél miért kevesebb a letöltés.
Ha közvetlen a gépbe van dugva a net kábel, akkor jó.

Köszi

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#40457) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt vagyok! Szeretném megkérdezni hogy a topik elején ajánlott Asus RT-AC68U a nyerő vagy esetleg egy Mikrotik RB2011UiAS-RM vagy esetleg Mikrotik CCR1009-8G-1S.

Amire kellene az a Digi 1000/100-as netje. Fontos lenne a stabil net kapcsolat tartása. a TP-linkek hajlamosak arra, hogy egy idő után valamiért lefelezik a sebességet majd lassulnak és lassulnak. Újraindítás után valamelyest magukhoz térnek. Így azokról nekem nincs túl sok jó véleményem és port szabályokat nem is nagyon állítgattam rajta. Szóval valami olyan router kéne ami stabilan tartja a sebességet nem lassulgat hanem atomstabil és ki is tudja szolgálni az adott internet kapcsolatot. Tehát a "vas" megfelelő hozzá. A routertől switcheken keresztül lesz szétosztva a net.

tisztában vagyok vele, hogy a Mikrotik routerekre nemaz jellemző hogy dugd be és használd bonyolultabb bekonfigolni. Mik a tapasztalatok? Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#40458) zsolt501 válasza tagagaba53 (#40456) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez milyen router is pontosan?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40459) zsolt501 válasza Mexildos (#40457) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az Asus routerrel nincs gond, nekem is ugyan ez a router van, még a feltöltésben is bírta a gigabitet pár napig, mivel a digi a központban valamit elállított, és a feltöltésem volt gigabites, és nem a letöltés, igaz akkor tesztelésre kaptam, én voltam a környékben az első akinek bekötötték...
A stabilitással sincs gond hónapok óta megy gond nélkül, max akkor van újra indítva, ha frissítem a routert, vagy valamit módosítok benne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40460) tagagaba53 válasza zsolt501 (#40458) üzenetére


tagagaba53
tag

[link]

A wifi is tökéletesen megy. Egy Samsung teló megy róla.

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#40461) krealon válasza tagagaba53 (#40460) üzenetére


krealon
veterán

http://prohardver.hu/tema/milyen_routert/hsz_40452-40452.html
A Logink WL0081 hasonlo WiFi tudasu mint a TL-WR741ND, csak feleannyi flash (2 MB) es negyed annyi RAM (8 MB) van benne. A csodas ralink chipsetrol mar szolni sem erdemes.
Ha sebesseget akarsz, vegyel komolyabb router-t.

(#40462) tagagaba53 válasza krealon (#40461) üzenetére


tagagaba53
tag

Köszi !

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#40463) zsolt501 válasza tagagaba53 (#40460) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És a telóval milyen sebességet mérsz, nem a kapcsolati sebességre gondolok, hanem ott azzal mennyivel tölt.
Nekem az a gyanúm, hogy a routerben lévő proci nem igazán bírja a LAN-on a NAT-ot, és ez miatt nem megy a sebesség rendesen.
Hiába 100Mbit-es a lan portja, ha a benne lévő proci hozzá gyenge.
Valószínű a PPPoE fog ki rajta, azt sok gyenge router nem nagyon szereti.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40464) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

van egy UPC előfizetés a lakásban, amihez egy Ubee EWV3226EU wifis routert adtak. Tök jó lenne, ha nem lenne éppen letiltva rajta az USB csatlakozó....
Van egy külső winchesterem is, amit szeretnék valahogy úgy rákötni a rendszerre, hogy ne kelljen folyton leválasztgatni tvről, rárakni gépre, másolgatni, hanem pl különböző eszközökről közvetlen a vinyóra letölteni és utána mondjuk tv n rögtön visszanézni....
gondolom ehhez kéne egy olyan plusz router amin van USB csatlakozó, és akkor arra rákötve valami megosztott DLNA servert létrehozni, jól sejtem ?

ehhez milyen router ajánlott, ami kompatibilis a upc sel ? és mondjuk usb 3at is tud ? illetve valami leírást, hogy hogyan lehetne beállítani mondjuk ezt otthoni hálózaton ?

(#40465) Multibit válasza Mexildos (#40457) üzenetére


Multibit
veterán

A Mikrotik RB2011UiAS nem tudja kihasználni az 1 Gbps netet. A másik Mikrotikkel nincs tapasztalatom. Az Asus RT-AC68U kihasználja a gigás netet, jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#40466) Gubek-Einste válasza Kobe (#40464) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen sebességű net mellé kellene?
Mennyit szánsz a beszerzésre?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Mennyi és milyen adapter/kliens eszköz kapcsolódna rá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40467) tagagaba53 válasza zsolt501 (#40463) üzenetére


tagagaba53
tag

"És a telóval milyen sebességet mérsz, nem a kapcsolati sebességre gondolok, hanem ott azzal mennyivel tölt."

Vizuálisan nézve gyors a letöltés. :) Egy TubeMate videó pár másodperc.
Ha megmondod pontosan mit - hol mérjek, akkor küldök képet.
Nem vagyok router mágus. :)
Fene gondolta, hogy 150 - s és még is gond lesz vele. :F

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#40468) zsolt501 válasza tagagaba53 (#40467) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mobil telefonra is létezik a speedtest nevű program, de az hogy rá van egy routerre írva, hogy 150-es az nem jelent semmit, az esetek nagy részében sajnos köszönő viszonyban sincs a ráírt szám a valósághoz.

Amúgy tényleg jobban jársz egy router cserével.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40469) Kobe válasza Gubek-Einste (#40466) üzenetére


Kobe
veterán

nagy elvárások nincsenek:

2 laptop (win 7), 1 tablet (win 8.1) + 2 androidos teló + 1 smart tv csatlakozna rá (kábellel egyedül a tvt tervezem rákötni, többi mind wifi) + ugye az USB-s külső vinyó, amit szeretnék a különböző eszközökről használni róla
60 Mbites UPC net mellé
1 szobában van minden eszköz, nincsenek köztes falak - max 8 méteres távolság a legtávolabbi pontokon
konkrét árhatár nincs megszabva, de a lehető legolcsóbb / leghasznosabb megoldást keresem

(#40470) Gubek-Einste válasza Kobe (#40469) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2 + CFW, ha kell 5 GHZ-s wifi akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300 és CFW, az áruk 20k-ig vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40471) béci-100


béci-100
csendes tag

Helló .
Segítség kéne router vásárláshoz,már egy hete erről olvasok a netten ki gyűjtöttem pár darabot de nem tudom eldönteni melyik lenne a legjobb.
A hely 50nm-es panel lakás másfél szoba általában a nappaliban nettezek táv 5-6m max egy 20 cm-es panelfal.Vezetékes Digi nettem van 150 Mbps, de ezt növelni szeretném. A rá kötendő kütyük: egy asztali gép még xp-s de ez lecserélésre kerül, okos tv, egy xbox-360,és két 2db xperia z2 okos telo.
Elvárások. ezek akár egy idejű használata ,ha növelem a nettem sebességét akkor bírja ,usb a megosztáshoz esetleg nyomtató, biztonság,hatótáv,esetleg a könnyű kezelés,/nem vagyok egy műszaki zseni/ erős wifi ,legyen frissíthető, ne legyen elavult 1-2 év múlva ,stb.
Amit idáig kinéztem: TP-link 1042 Nd,TP-link 1043 ND,.TP-link wrd 3600,wrd 4300 ,TP-link Archer c2 Ac 750 ,
TP-link Ac 750 i, Asus N15u, D-link dir 636L, D-link 652 ,tenda N60 , Lb link BLwrd 4600 , LB linkwr 4300.
Minden választ előre is köszönök.

(#40472) proradeon válasza béci-100 (#40471) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az alábbi router-ek az ajánlottak számodra:
Asus RT-N18U
TP-Link TL-WR1043ND v2.x

Ha kell 5 GHz-es WiFi is a 2.4 GHz-es mellé (ami igen ajánlott panel lakás esetén):
TP-Link TL-WDR3600
TP-Link TL-WDR4300
Asus RT-AC56U
Asus RT-N65U

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40473) gerryke88


gerryke88
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől. Két hete olvasgatom a topicot, itt a fórumon, router vásárlás előtt állok.

Jelenleg Upc 30 megás netem van, a jövőben váltok 120-asra. 2 laptop, 2 mobil, 1 tablet, 1 okos tv lenne rákötve, wifin lógna az összes eszköz, 80 nm-es lakás. A jelenlegi USR5461-es routerem is majdnem minden esetben max jelerőséggel sugároz.

Routerek - amiket nézegettem, és ajánlottatok- közül a Tp-Link wdr3600, 4300 vagy az Asus modellek: Asus RT-N65U, ASUS RT-N18U lenne a megfelelő. Asus-sal az a gondom, hogy az előbbi belső antennás, az utóbbi pedig 2.4 Ghz-es frekvencián működik. A jövőre nézve gondolom nem lenne rossz az 5Ghz. Kérdésem az lenne, hogy érdemes megvenni a Tp-link 4300-as modellt (pár ezer Ft-al drágább csak a 3600-as modelltől), vagy nem tud jelentősen többet a 3600-asnál? Olvastam a topic elején lévő összefoglalóban, hogy a 3 antenna nem feltétlenül biztosít nagyobb hatótávolságot. Tekintve, hogy wifi-n lenne az összes eszköz, így számomra olyan router kellene, ami leginkább vezeték-nélküli szórásban, kapcsolatban erős.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#40474) béci-100 válasza proradeon (#40472) üzenetére


béci-100
csendes tag

A TP-link Archer C2 AC750-es router milyen szerintetek két sávos, ac ,usb egyébként ugyan az mint a TP-link
4300.
köszi a választ

(#40475) kali válasza béci-100 (#40474) üzenetére


kali
legenda

szia,

a c2-t kerülném, mert hiába ac képes, de 5 GHz sávon csak 1*1:1 mimo, ami elég sovány.
a c5 és a c7 már teljesen okés minden tekintetben.

(#40476) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Hello.
Olvastam egy webáruházban, hogy a TP-Link TL-WR841ND sokszor megszakította a kapcsolatot néhány embernél, és hogy pár naponta újra kellett indítani, mert nem működött normálisan. Az újabbakban ez ki van küszöbölve?

Milyen antenna jó erre? Ugyanaz a szabvány van az összes TP-Link routeren?
(Van egy 8dbi-s antennám a jelenlegin, és azt áttenném ha lehet)

(#40477) kali válasza Hurkafej (#40476) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem volt mit kiküszöbölni, beállítási hiba, vagy túlzott elvárás a terhelés tekintetében, ami problémát okozhat.
annyi, hogy v8 óta kicsivel erősebb hardvert kapott.
2 * 5 dBi van rajta gyárilag, ha attól jobb 8 dBi antennát teszel rá - mert a ráírt dBi érték nem minden, sok olyan noname antenna van a neten hirdetve, jellemzően látványosan olcsón, amiken irreálisan nagy dBi érték szerepel és egyértelműen nem tudhatja azt -, illetve párban cseréled, akkor mehet, szabványos RP-SMA csatlakozós.

(#40478) Hurkafej válasza kali (#40477) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Köszi a választ. Egy gyári TP-Link antenna a 8dbi-s is, de pontosan nem tudom most megmondani melyik is.
A dobozán fel van tüntetve, hogy v8? Vagy az ufo kinézetűek már azok? :D
Egy antennám van a régi routerről, de az még csak a g-t tudja. Persze lehet, hogy kiszolgál a két gyári antenna is.

(#40479) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!

15/1-es T-Online ADSL-hez szeretnék routert venni. Eddig egy WDR3600-at használtam ami mint kiderült tök fölösleges. Illetve valószínű hibás, mert bármit csinálok a LAN hálózaton őrült magas a pingem, ha megy a Wifi-is.(ha van rá csatlakozva eszköz ha nincs)

Elvárások: 2-3 mobil eszközt bírjon el Wifin miközben LAN-on egy asztali gépet kellene kiszolgálnia. A lényeg az, hogy az asztali gépnek kell a sávszélesség tehát jó lenne ha a Wifis teljesítményt le lehetne szabályozni a lehető legminimálisabbra. Leváltsam a WDR3600-at gariban egy új működőképesre? vagy másfélére van szükségem?

Köszi!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#40480) Gubek-Einste válasza gerryke88 (#40473) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 4300 akkor jelenet előnyt ha van olyan eszközöd amelyik tud profitálni a jobb wifi képességéből, ha nincs ilyened akkor elég lesz a 3600 is.
Mivel mindkét router osztott antennás dual band így egy csak 2,4 GHz-t tudó eszköz wifi hatótáv szempontjából jobb lehet. 5 GHz-s eszközt akkor érdemes venni ha van ezt támogató eszköz, inkább a nagyobb sebesség mint a hatótáv a fontos, zsúfolt a 2,4 GHz-s sáv. Egyéb esetben jobb a csak egy sávos eszközök.

#40478 Hurkafej
Mostanság már csak v8 vagy v9 van a boltokban, az ufo kinézett még nem garancia a v8 létre mert a v7 is olyan volt.
Nem a router által támogatott szabvány számít az antenna esetében, hanem a használt sáv tartomány (2,4 vagy 5 GHz).

#40479 atomanti19
Vásárlás előtt érdemes lenne kideríteni mi is okozza a ping gondot mert könnyen lehet, hogy az új eszközzel is ugyan ez lesz a helyzet. Egyébként is nem érdemes leváltani a jelenlegit mivel ami megfelelne az igényeidnek és ajánlott lenne a xDSL nethez az lényegesen gyengébb mint a TP-Link 3600.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40481) atomanti19 válasza Gubek-Einste (#40480) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Hogyan kezdhetném a hibakeresést? Eddigi tapasztalataim a hibával kapcsolatban:

-Ha csak a modemről kapja LAN-on az asztali a netet akkor minden rendben.
-Routert utánakötve is üzemel de x idő után lefelezi/negyedeli a LAN sebességet és a 22-30 as pingből lesz 600-700. Ezt nem tudom eseményhez kötni! Ha van eszköz csatlakoztatva a Wifire ha nincs megtörténik.
-Mindeközben a Wifin zavartalan a jelkommunikáció és mindvégig az is marad.
-Átmeneti megoldást jelent ha a hardveres kapcsolóval kikapcsolom a wifit kb fél percre, majd vissza ilyenkor helyreáll a sávszélesség és a ping is visszaesik 20-40 re.
-Router teljesen gyári illetve hónapokig kifogástalanul tette a dolgát.

Nem vagyok nagy szaki a témában, így nem tudom mi lehet a gond. De nem jelentene megoldást ha valahogy másodlagos prioritással kezelné a WLAN hálózatot? Bocs az offért.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#40482) crissprivat


crissprivat
senior tag

Egy másik topikban már feltettem a kérdésem,de elkallódott. Hátha itt valaki tudna segíteni.

Erről lenne szó :R

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40483) Djuree


Djuree
félisten

milyen wifi routert ajánlotok 30-as nethez? a lényeg hogy tudja stabilan wifin ezt a sebességet és 2-3 falon keresztül is. 7-8k a keret max. de ha van 5k-ért is nem haragszom meg. :DD és esetleg jövőálló legyen vmennyire...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40484) Djuree válasza Djuree (#40483) üzenetére


Djuree
félisten

ez esetleg?
[link]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40485) tagagaba53 válasza Djuree (#40483) üzenetére


tagagaba53
tag

Hali !

Nekem van egy ha Pesti vagy.

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#40486) Shingen válasza Djuree (#40483) üzenetére


Shingen
addikt

Esetleg még ez: Asus RT-N12-D1 Wireless router N300

De azt senki sem tudja garantálni, hogy 3 falon keresztül a wifi tökéletes lesz.
Lakástól, elhelyezéstől is függ, meg mástól is.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#40487) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Hello. Itt a router vétel ideje.
A TP-Link WR841ND és a WR843ND között mi a különbség?
Az utóbbi olcsóbb, 6300Ft, és érdeklne, hogy van-e valami csel a dologba. Nem ezen az árkülönbségen múlik egyébként a vétel.

(#40488) kali válasza Hurkafej (#40487) üzenetére


kali
legenda

szia,

különösebb csel nincs, utóbbi ap/client funkciót is tud.

(#40489) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok
Van egy Tp-link 841N (nem ND) routerem DD-WRT FW-el.
A kérdésem annyi, hogy ez tud-e IGMP-t?

(#40490) Hurkafej válasza kali (#40488) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Szóval a magasabb szám a nyerő? Felfigyelek néha arra, hogy nem mindig a drágább tud többet. a 841ND 7000Ft felett van picit, míg társa 6300Ft.

(#40491) kali válasza Hurkafej (#40490) üzenetére


kali
legenda

annak feltétlenül nyerő(bb), akinek (alapban) kell adott funkcionális többlet, az ár meg annak a függvénye is lehet, hogy mikor mennyiért tudják/lehet beszerezni egyik vagy másik típust, tehát nem mindig mérvadó ilyen szempontból.

(#40492) gerryke88 válasza Gubek-Einste (#40480) üzenetére


gerryke88
újonc

Köszönöm a segítséget!

(#40493) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok, lett 120as netem és új router kell hozzá. Olyat szeretnék ami legalább kábelen át tudja vinni a sebességet, nem melegszik nagyon és nem fagy le akkor sem ha a laptopomon lévő filmeket nézem a tévén.

S23

(#40494) w.miki


w.miki
veterán

Ha veszek egy nyomtatót (HP 6500), aminek van UTP portja, akkor bármelyik, mezei routeren keresztül tudok (XP wifi, w7 lan-on rá kötött gépekből) nyomtatni?
Vagy ehhez valami speciális router kell, nyomtató támogatással?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#40495) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#40493 alex devil
Általánosságban az összes ajánlott gigabites típus ilyen.
Mennyi van a beszerzésre?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) kellene?
Milyen és mennyi kliens/adapter fogja a használni?
Egyéb igény?
Általánosságban az Asus N18U/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300 ami ajánlott, áruk 20k-s határral van.

#40494 w.miki
Mivel a hálózati nyomtató ugyan úgy működik mint minden más router-re csatlakozó kliens eszköz így nem szükséges a router részéről nyomtató szerver megléte (egyébként is csak az USB portokkal rendelkező típusokban van ilyen) mivel ezt a funkciót maga a nyomtató fogja ellátni ebben az esetben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40496) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Egy olyan routert keresek, amire tehetek Shibby féle Tomato-t, és tudja az 5 GHz-et.
ASUS RT-AC66U-val már egy fél éve szemezgetek, de pénz híányában újra nem nagyon kacsint vissza. :(
Egy Asus RT-N16-os routert váltana.
Kérdések:
Melyik a legolcsóbb 5GHz-es router, amire feltehető a tomato?
Hol kapható ez amit hekyette ajánlatok, és a fent megnevezett 66-os router a legolcsóbban?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#40497) Multibit válasza Tav-Csoves (#40496) üzenetére


Multibit
veterán

Az N66U nem elég neked?

(#40498) Gubek-Einste válasza Tav-Csoves (#40496) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha megelégszel a belső antennákkal is akkor AC56U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40499) ladlac


ladlac
tag

Helló! Otthonra szeretnék gyors wlan hálózatot, hogy egy hálózati adattárolóról hálózati medialejátszó segítségével tudjak filmeket nézni (akár BD50). Közben pedig akár lehessen 720p-s videót streamelni egy tévére. Jelenleg a T-Home Pirelli DRG 225 modeme/routere van otthon, ami nyilván nagyon kevés lenne ehhez. Az érdekelne, hogy melyik megoldás lenne jobb: a Pirellit modemként használni, és mögé tenni valami komolyabb routert, vagy megpróbálni szerezni egy Speedport V724-et, ami a T hivatalos eszköze (kvázi lecserélni a 2008 óta meglévő hw-t)? A T-Home-os topikban úgy informáltak, hogy nem lehet megúszni, hogy a saját eszközüket használjam. Voip telefon van, és egy 10/0,5-ös netet (ami legfeljebb 30/5-re változhat a közeljövőben) kell kezelnie.

(#40500) krealon válasza ladlac (#40499) üzenetére


krealon
veterán

"Otthonra szeretnék gyors wlan hálózatot,"

Mindenki ezt szeretne, de ha korulmenyek olyanok (valyogfal, vasbeton, nagymeretu femtargyak, tukros szekrenyajto, stb), akkor csak tobb Access Point es egy controller segitsegevel lesz mindenhol megfelelo a sebesseg.

"egy hálózati adattárolóról hálózati medialejátszó segítségével tudjak filmeket nézni (akár BD50). Közben pedig akár lehessen 720p-s videót streamelni egy tévére. "

Ezek (tarolo, plater, tv) egyike sem mobil eszkoz, igy celszeru lenne kabelel osszekotni oket.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.