Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) ladlac válasza krealon (#40500) üzenetére


ladlac
tag

Nyilván az lenne a legbiztosabb, ha megoldható lenne kábellel. Egy nyolcvan négyzetmétert kellene lefedni, a router (és a nas) illetve egy tévé egy helyiség két ellentétes oldalán van, itt még kevésbé problémás a kábel, bár mivel nem túl sűrűn, és akkor is inkább 720p-s anyag menne, ide elégnek saccoltam a vezeték nélküli megoldást. A médialejátszó meg kb. öt méterre a folyosó másik végén lévő szobában lenne, köztük van egy fürdőszoba és egy mellékhelyiség. Max. az ajtók előtt lehetne vezetékelni, de ott meg a tévé kábelje fut.

Szóval ehhez mérten még mindig áll az előző kérdésem.

(#40502) BÜDÖSLÁB


BÜDÖSLÁB
tag

Sziasztok! Szeretném, ha valaki segítene beállítani egy tp link router-t. Van jelentkező?
Köszönöm!

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#40503) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#40501 ladlac
Ha már van ott egy kábel akkor nem lehetne mellé betenni egy másikat is?

#40502 BÜDÖSLÁB
EZT nézd át kezdetnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40504) ladlac válasza Gubek-Einste (#40503) üzenetére


ladlac
tag

Sajnos nem sok a hely, és már a jelenlegi kábel sem túl esztétikus. Kicsit azért kezdek megijedni, én azt hittem egy öt méteres sugarú körben nem nehéz erős wlant varázsolni, ahol csak öt centis vékony, sima beton válaszfalak zavarnak be.

(#40505) Gubek-Einste válasza ladlac (#40504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre semmit sem lehet biztosra mondani, főleg nem a szomszédok befolyásoló tényezőjét.
Nálam sem esztétikus a koax + telefon vezeték páros de el van vezetve ahova kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40506) ladlac válasza Gubek-Einste (#40505) üzenetére


ladlac
tag

Akkor próbáljam meg a T-Home új Speedport eszközét, aztán ha minden kötél szakad, kábelezzek?

(#40507) alex devil válasza Gubek-Einste (#40495) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm a választ! Semmi egyéb igényem nincs csak ennyi, hogy ne melegedjen és ne kelljen kihúzni a tápot meg visszadugni amikor felforrósodott és végig tudjak nézni egy filmet jó minőségben. A laptopom a tévém és egy médialejátszó csatlakozik kábellel, a wifit csak a telefonom használja.
Köszönöm még egyszer, a kettő közül amit ajánlottál megveszem valamelyiket.

S23

(#40508) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Üdvözlet!

Olyan routert szeretnék venni, melyen vagy lehet korlátozni a sávszélességet illetve azt hogy mely ip című gépek mikortól meddig használhatják az internetet. Van itthon egy belkin router amin hiába állítom be hogy 10-kor kapcsolja le a netet, egyszerűen 5 perc után ismételten működik rajta szóval sz*rt sem ér ez a funkció illetve wifin is engedélyezi a használatát az internetnek. Pedig van rajta ilyen korlátozás. A megoldást köszönöm előre is. :R

(#40509) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#40506 ladlac
Ha wifi-n nem jön össze a dolog akkor marad a kábelezés.

#40508 imyourfriend
CFW lesz a megoldás a gondodra.
Milyen sebességű net mellé kellene az eszköz?
Mennyi van a beszerzésre?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) kellene?
Milyen és mennyi kliens/adapter fogja a használni?
Egyéb igény?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40510) Tav-Csoves válasza Gubek-Einste (#40498) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Köszi neked is, és Multibitnek

(#40511) SpeedyG


SpeedyG
tag

Sziasztok!

A legolcsóbb, de stabil megoldás kellene, wifi router ügyben. Mindössze 2 db teló menne róla, 2 szobában (vastag falak, Budapest belvárosi bérház). Mit javasoltok? Ja, Digi kábelen jön a szufla.

(#40512) Gubek-Einste válasza SpeedyG (#40511) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen sebességű net mellé kellene az eszköz?
Mennyi van a beszerzésre?

Ha csak max 50/30 csomag lesz akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is elég lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40513) imyourfriend válasza Gubek-Einste (#40509) üzenetére


imyourfriend
őstag

10/0,5 mbites a net így azt nem is említettem, gondolom bármelyik router elboldogul vele könnyedén. 15k a max keret, 2 max 3 téglafal amin át kellene lőni a jelet, eddig ezt a jelen router megoldotta csak a másik problémát nem amiért lecserélem. 4 számítógép van itthon, de javarészt 2 illetve 3 eszköz használja. Köszönöm a gyors választ! :R

(#40514) SpeedyG válasza Gubek-Einste (#40512) üzenetére


SpeedyG
tag

Digis Strada : 1024/512 Kbps :)
Köszi a tippet!

Ez nem lenne elég:http://www.edigital.hu/single-band-router/tp-link-tl-wr841n-300mbps-vezetek-nelkuli-router-p48391.html

[ Szerkesztve ]

(#40515) Shingen válasza imyourfriend (#40513) üzenetére


Shingen
addikt

Azt jó lenne tudni milyen frekin használod a routert, mennyire telített nálatok pl. a 2.4GHz.
Ha 15 a keret én most csak a 2.4GHz veszem figyelembe, akkor a TP-Link TL-WR1043ND v2.x mondanám.

風林火山

(#40516) Shingen válasza SpeedyG (#40514) üzenetére


Shingen
addikt

TP-Link TL-WR841ND v8:
- Max. 80-90 Mbit sávszélességû internetkapcsolat mellé
- AR9341 @ 535 MHz, 32 MB RAM
- 10/100 ethernet
- Teljesértékû N WiFi (300 Mbit névleges linksebesség), 2x2:2 MIMO
- 2 db külsõ 5 dBi antenna

TP-Link TL-WR841N v8:
- Ugyanaz mint a TL-WR841ND, csak ennek nem eltávolíthatóak az antennái. (Az ND típusnál a D a Detachable-re utal, azaz "levehetõ".)

Tehát csak a levehető antennában van különbség, így akkor megfelelő, mert az a tipus olcsóbb is vmivel :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#40517) imyourfriend válasza Shingen (#40515) üzenetére


imyourfriend
őstag

Falun élek, szerintem nem gond használni 2.4 GHz-n az eszközt. 1 routert látok aktívnak az is az egyik szomszédomé. :)

(#40518) SpeedyG


SpeedyG
tag

Shingen :R

[ Szerkesztve ]

(#40519) Shingen válasza SpeedyG (#40518) üzenetére


Shingen
addikt

Nincs mit! ;)

風林火山

(#40520) faramuci69


faramuci69
csendes tag

Sziasztok,

egy több generációs családi házba keresek megfelelő routert, vagy valami kombinált hálózati megoldást. T net jön kábelen, ehhez kaptam egy T-s Cisco gigabiter routert, de ez kevés önmagában.
Szeretném ha a router lehetővé tenne távelérést, lahassen rá HDD-t kötni, azaz kvázi NAS-kén funkcionáljon.
Tudjon torrent kliensként és média szerverként működni, azaz streamelje a filmeket a TV-re, UPC-n keresztül. Szeretnék rákötni egy nyomtatót is kábelesen. Ez egy régi HP Leaser printer lenne. (Lehet hogy persze ekkor már inkáb egy NAS-t kéne vennem, nem tudom.)
Mivel 3 szint is van, a födém meg vasbeton, így wifi szempontjából sem mindegy, hogy mit tud a router antennája. Kötöttem be kábeleket, így működik gigabites belső háló. Az UPC kábelek központilag futnak össze, így a routerem alsó hangon igényelne 6-8 LAN portot, valamint a printert is csatlakoztatni kellene.
Mint wifi router minimum 5 laptop és ugyn ennyi telefon csatlakozna hozzá, valamint az esetleges bővítések.
Mit tudnátokj ajánlani erre a célra?

Köszönöm

(#40521) aicon


aicon
senior tag

Gigabites belső hálózat wi-fi részének bővítéshez keresk AP-t, 5GHz is szükséges. Zavarás nincs semelyik csatornán, frekvencián. Több szintes családi ház, 60nm alapterület.
Régebbi ajánlások között ezt találtam.
Esetleg tapasztalat, más ajánlás?
Köszönöm.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#40522) krealon válasza faramuci69 (#40520) üzenetére


krealon
veterán

Ha a projektet 1 eszkozzel gondoltad megoldani, akkor garantalt az instant kudarc.

A vasbeton fodem miatt illene szintenkent elhelyezni 1-1 Access Point-ot, ami koltsegkimelesi szempontbol lehet 1-1 olcso router is, AP / switch modban.
Viszont ha mobil eszkozok roaming-ja (nem szakad meg a kapcsolat amikor az egyik AP-rol a masikra valt a kliens) is fontos, akkor azonnal 1-2 nagysagrendet novekszik a koltsegvetes. (Ubiquiti UniFi + controller)

6-8 portos routerre nagyon kicsi a kereslet, igy ha letezik is ilyen, az draga. Celszerubb egy egyszeru 8 portos gigabit switch-el megoldani az elagazast.

Az osszefoglaloban le van irva, hogy internet-savszelesseg-csoportonkent milyen routerek ajanlottak. Alapveto funkciokra viszont a szolgaltato altal adott eszkoz is eleg.

[ Szerkesztve ]

(#40523) faramuci69 válasza krealon (#40522) üzenetére


faramuci69
csendes tag

Köszönöm a választ
Azt látom, hogy ha egy erősebb antennával bíró routert vennék, aminek az alap 4 LAN portja van, akkor legalább egy switchet kell még vennem.
Láttam hogy a mikrotik routerek nem kerültek ajánlásra. Ennek mi a fő oka? Túl drágák, vagy nehezen konfigurálhatók? Állítólag az antennájuk elég erős, de ebben nem vagyok biztos. A mobil telefonokat csak azért említettem, hogy a routernek legyen elég kapacitása akár 12 wifi eszköz fogadására, a nélkül, hogy bármelyiket is ledobja. (Jelenleg egy 50 Megabites netem van, gondolom a sávszélesség is meghatározza a csatlakoztatható device-ok számát.

(#40524) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Új router-t szeretnék venni, mivel szeretném ha gyorsabb lenne a wi-fi. Tudom, hogy kábelen jobb lenne, mert stabilabb de sajnos az nem megoldható, így maradt a wi-fi. A router és a gép közt 3-4 méter van, egy fal félig belóg a kártyám hatósugarába, a router könyvespolcon van kint az előszobában, 170 centire a földtől.

A router: [link]

A kártya szintén TP-Link, 2 antennás, 300 MB/s-os kártya, pontos típust nem tudok.

Wi-fi-vel 12 MB/s-et mértünk letöltésnél, kábellel 45-öt. Az erősség inSSIDer szerint -50 és -60 dBm között ingázik ami ugyan zöld, de ha lehet én följebb tornáznám, mert ha már 50 megás netre fizetünk elő, használjuk már ki. :) Arra lennék kíváncsi hogy egy erősebb routerrel ez a 12 mega följebb tolható-e. Tudom, hogy sok dolog befolyásolja a letöltést, de most úgy általánosságban kérdezem.

Én őket néztem ki:

1. Asus RT-N53
2. Asus RT-N15U

Ti miket ajánlotok? Ritkán van, hogy 3 dolog fogná a hálózatot, a két gép is ritkán fedi egymást, általában csak egy gépet kell kiszolgálnia a routernek.

Előre is köszönöm a segítséget. :)

(#40525) Gubek-Einste válasza faramuci69 (#40523) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Mikrotik eszközöket azért nem szoktuk ajánlani mert a beállítása elég nehéz és a sok embernek még az általánosan elterjed, nagyon egyszerű felület is gondot szokott okozni.
A sávszélességnek semmi köze hálózati eszközre csatlakozó kliensek számához, max ha sok a csatlakozott eszközök száma és kicsi a sávszélesség akkor eszközönként lassú lesz a kapcsolat.

#40521 aicon
Inkább egy normál méretű, külső antennás típust ajánlanék.
A legegyszerűbb az lenne ha AP/Switch módba beüzemelnél egy wifi router-t.
20k-s határral az ajánlott eszközök: Asus N56U, TP-Link 3600/4300.

#40524 Exodius
Alapvetően a router G-s wifi-je korlátozza be a mostani helyzetet. Egy N-es eszközzel már elméleti szinten összejöhet az 50-es net gyakorlati átvitele de természetesen sok függ a körülmények között.
Pontosan milyen típusú a wifi adaptered? Ha PCI-E akkor a gépház árnyékolja az antennákat?
Amiket kinéztél azok nem annyira ajánlottak: az N53 csak 100-as portokkal rendelkezik, az N15U pedig már kicsit elavult az N18U miatt.
Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300 lenne az ajánlott 20k-s határral.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40526) Multibit válasza Exodius (#40524) üzenetére


Multibit
veterán

Rosszul használod a mértékegységeket! MB = Megabyte, Mb = Megabit

(#40527) paci88


paci88
tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy van nekem egy UPC wifi-s modem. Szintes házban lakom és a betonfödémet nem igazán tudja átsugározni (emelet). Milyen routert kellene vennem, ami képes lenne erős jelet adni az emeleten? Illetve ha veszek egy másikat, akkor a UPC-s már nem is kell? Remélem van erre valami megoldás :F

(#40528) Gubek-Einste válasza paci88 (#40527) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A UPC-s HGW-t át lehet tenni bridged módba és akkor már csak modemként működik.
Garancia nem lesz, hogy az új eszköz biztosan átviszi majd a födémet.
Milyen sebességű net mellé kellene az eszköz?
Mennyi van a beszerzésre?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) kellene?
Milyen és mennyi kliens/adapter fogja a használni?
Egyéb igény?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40529) paci88 válasza Gubek-Einste (#40528) üzenetére


paci88
tag

60-as netem van, ami garantáltan 20-at tud elvileg. Kb 3m méterről beszélünk, mivel van 3 szint és a középső szinten van a modem. Nincs nagy igény 1 laptop, 2 telefon és 2 Drambox, ebből az egyik wifi-s. Az emeletre beszereztem egy konnektorba dugható jeltovábbítót, de sokszor szaggat vele a tv, Tp-link egyébként, erősebb tőle a jel, 150-es egyébként, érdemes lenne lecserélni 300-ra? Az alsó szinten ugyanúgy gyenge a jel eléggé, de engem főleg az emelet érdekelne.

Szerk.: lassan ott tartok, hogy bármennyit megér, hogy jó legyen :D

[ Szerkesztve ]

(#40530) Exodius válasza Gubek-Einste (#40525) üzenetére


Exodius
őstag

Megvan a kártya: [link]

Az árnyékolást hogy érted? Az egyik antennát lecseréltem egy nagyobb darabra.

(#40531) kali válasza Exodius (#40530) üzenetére


kali
legenda

szia,

okozhat problémát - pláne mimo tekintetében -, ha a két antenna nem azonos.
a gép háza (fém?) leárnyékol(hat)ja az antennákat - útban van az antennák és az ellenoldali eszköz között -, negatívan hatva ezzel a kapcsolat minőségére.

[ Szerkesztve ]

(#40532) Exodius válasza kali (#40531) üzenetére


Exodius
őstag

Mikor mindkét antenna kicsi volt, akkor sem volt erősebb. Ennyit nyomhat latba a ház? :O

(#40533) kali válasza Exodius (#40532) üzenetére


kali
legenda

igen, sajnos a nagyobb fém(es) felületek/tárgyak erősen befolyásolhatják a wifi kapcsolatot (is), pláne ha ilyen közel vannak az antennákhoz, mint a munkaállomás háza is.
ezért szoktam/szoktunk inkább külső, usb csatolású, ideális esetben usb kábeles hosszabbítású modult javasolni, mert az megfelelő helyre, kellően távol rakható az akadályozó tényezőt képező tárgyaktól.

[ Szerkesztve ]

(#40534) Exodius válasza kali (#40533) üzenetére


Exodius
őstag

Arról tudsz linkelni valamit, hogy hogy néz ki? Nem szeretném leváltani a router-t ha nem szükséges. :)

(#40535) kali válasza Exodius (#40534) üzenetére


kali
legenda

ilyesmire gondoltam; link
alapban van a csomagban 1.5 méteres usb kábel, azzal elég jól elhelyezhető a megfelelő helyre.

(#40536) Exodius válasza kali (#40535) üzenetére


Exodius
őstag

Nem is vészes az ára.....köszi. Azt hittem külső antennára gondolsz. :)

(#40537) Gubek-Einste válasza paci88 (#40529) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gigabites router-t lenne érdemes venni, ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U/AC56U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7.

#40534 Exodius
Mivel a router G-s így ő az aki a szük keresztmetszet oka, kb max 20 Mbps amit le képes adni wifi-n, a kell a teljes sebesség akkor mindenképpen N-s router-t kell beszerezned.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40538) aicon válasza Gubek-Einste (#40525) üzenetére


aicon
senior tag

köszönöm

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#40539) crissprivat


crissprivat
senior tag

Hali.
Egy 19es rackszekrénybe tudnátok ajánlani egy jóféle gigabites,qos-t tudó routert.

Mondjuk az is érdekelne,hogy mi a különbség a qos és a bandwidth control közt.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40540) zsolt501 válasza crissprivat (#40539) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem tudom, hogy ilyesmire gondoltál e [link]

Ha jól tudom akkor a qos és a bandwidth control közt nincs igazán számottevő különbség, csak a megnevezés más.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40541) crissprivat válasza zsolt501 (#40540) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,ilyenre. De ez nagyon drága.
Azért érdekel a qos,mert be szeretném állítani a prioritást,hogy melyik alkalmazás kapjon előnyt a másikkal szemben. Pl ha töltök fel a dropboxba,akkor vegye le a nasom feltöltési sebességét.
És a mostani routerem csak bandwidth controlt tud és azon nincs ilyen prioritás dolog.
Vagy van,csak nem találom?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40542) zsolt501 válasza crissprivat (#40541) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Most jelenleg milyen routered van, illetve milyen interneted?

a RACK szekrénybe rakható routerek sosem voltak olcsók, azok nem azok a kategóriák, igaz léteznek olcsóbb megoldások is, én csak kiemeltem egyet hirtelen, hogy erre gondolsz e, de arra ne nagyon számíts, hogy olcsón megúszod ha rack szekrénybe szerelhetőt keresel, max használtan lesz olcsóbb.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40543) crissprivat válasza zsolt501 (#40542) üzenetére


crissprivat
senior tag

A mostani egy tp-link tl-r600vpn.
Amúgy nagyon jó,de nem tudom a fent említett dolgot megcsinálni vele.
internet 8/2

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40544) zsolt501 válasza crissprivat (#40543) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem tudom létezik e rá alternatív szoftver, pl: DD-WRT, Open-WRT, mert ha igen akkor van esélyed rá, hogy ezt készülék csere nélkül megússzad.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40545) yoki14


yoki14
csendes tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok... 8 mb/s internetem van, 1 mb/s el szokott letölteni. A routerre azért lenne szükség, mert van egy asztali gépünk, és egy laptop is, és az internet miatt a PC asztalához van korlátozva a laptop is... Játékra és böngészésre napi rendszerességgel, letöltésre pedig időnként szeretném használni a wifit, tehát olyan kéne amivel minél kevesebbet veszít a net a sebességből... 5-6e ft körüli összeget szánnék rá!
Van valami jó ötletetek? :)

Előre is köszönöm!!

(#40546) crissprivat válasza zsolt501 (#40544) üzenetére


crissprivat
senior tag

Sajna nincs.
Köszi a segítséget.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40547) crissprivat válasza zsolt501 (#40544) üzenetére


crissprivat
senior tag

És ha beiktatnák egy ilyet a rendszerbe?
http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=223&model=TL-SG2008

(telóról írok,nem tudok linkelni)

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40548) Exodius válasza Gubek-Einste (#40537) üzenetére


Exodius
őstag

Köszi...akkor először is beszerzem a javasolt adapter-t és megnézzük hogy nő a sebesség, aztán ha nem eleget akkor jön a router is. :)

(#40549) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#40545 yoki14
Ehhez a nethez bármilyen típus jó lesz, az összes átviszi wifi-n a 8 Mbps-t.
Ajánlott Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND.

#40543 crissprivat
Nézz körül a Mikrotik eszközök között, elég sokféle van nagy tudással és rack-be is szerelhetőek, csak nem néhány kattantásos a beállításaik.

#40548 Exodius
Szinte biztosan nem fog jelentősen nőni mivel még mindig a router G-s wifi-je lesz a korlátozó tényező, mindenképpen ajánlott lenne egy N-s router beszerzése is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40550) crissprivat válasza Gubek-Einste (#40549) üzenetére


crissprivat
senior tag

Ok,meglesem őket.
Köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.