Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) Gubek-Einste válasza CactuS (#39199) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link TL-SG1008P, 8 portos, 4 PoE portja van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39202) CactuS válasza Gubek-Einste (#39201) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm, tökéletes lesz. :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#39203) btz válasza CactuS (#39199) üzenetére


btz
addikt

-

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#39204) pista1235


pista1235
tag

sziasztok! 30megás nethez keresek routert.eddig egy tp-link wr842nd volt de mostanában egyre gyakrabban szakadozik ezért másikat vennék. az asusokat nézegettem: Asus RT-N18U, Asus RT-N56U, Asus RT-N65U. nyomtató,szkenner lenne rákötve, az asusoknál ez hogyan működik? a 2.4ghz bőven elég nálunk, nem szempont az 5ghz ezért szimpatikus az N18-as. vagy esetleg van olyan szempont a többinél ami miatt megéri kicsivel drágábban a 65U-t venni?

(#39205) Gézengúz válasza pista1235 (#39204) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mennyit ment a 842? Nem lehet, hogy csak újra kéne kondizni?

(#39206) Gubek-Einste válasza pista1235 (#39204) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor N18U-t vedd meg, jelenleg az egyik legjobb ár/érték arányú eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39207) -Solt-


-Solt-
veterán

No megjött az Asus RT-N12 D1, plusz EZ az adapter. Wifi jelerősség szempontjából (emiatt vettem) nagyon nagy csalódás mindkettő, úgyhogy viszem is vissza... gyakorlatilag ugyanazokat az értékeket tudják, mint a D-Link DCM-704 plusz az egy antennás TP-link (722N) adapter... :(

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#39208) btz válasza -Solt- (#39207) üzenetére


btz
addikt

Miért is nem csinálsz WDS wifi kobővítést, ha gyenge a vételi szinted?

ⓑⓣⓩ

(#39209) Dealer95 válasza -Solt- (#39207) üzenetére


Dealer95
őstag

Ennyire rossz?

Tegnap rendeltem én is egyet, és jó lenne ha 1 vastag falón a kb 8m-re lévő TV-ig elég jelerősség lenne.
Ha rosszabb lesz mint a mostani MSI RG54SE II-m, akkor tuti felakasztom magam, vagy csak visszaküldöm és pénz vissza.

(#39210) kali válasza -Solt- (#39207) üzenetére


kali
legenda

nem az eszközök okoznak csalódást - pláne ha jól beállításra került minden -, hanem inkább adott környezet, ott erre képesek, de a két eltérő eszközös kapcsolat között, bizonyos esetekben nem kis eltérés van, csak ott akkor nem tudnak úgy érvényesülni a jobbak sem.
nem véletlenül szoktuk mondani, hogy látatlanban nem lehet tippelni a wifi szórást/kapcsolatot, amikor valaki leírja itt nagyjából a környezetet meg az eszközöket, mert ahány ház, akár még azonos eszközökkel is annyi kapcsolati viszony.

[ Szerkesztve ]

(#39211) btz válasza Dealer95 (#39209) üzenetére


btz
addikt

Az durva lenne ha 8 méterre nem vinne át megfelelő sebességgel. Nálam ez akkor volt mikor beáltam 13-as csatornára. 7 méterre alig vitt át. De most 1-esre raktam és 70-80 méterről is elég a jel fallal is.

ⓑⓣⓩ

(#39212) -Solt- válasza Dealer95 (#39209) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem rossz, de nem jobb mint az eddigi két eszköz, és ez számomra csalódás. A régi Cisco EPC3925 teljesen jó volt, de sajnos behalt. Idehozták ezt a D-Link csodát, aminek jóval gyengébb a wifi jelerősége. Gondoltam veszek egy komolyabb routert külső antennával, plusz lecserélem az egy antennás adapterem egy erősebbre, erre a 15 ezerért vásárolt két cucc pont azt nyújtja mint az ingyen kapott, plusz a 3 ezres... :)

www.smart-bus.hu

(#39213) Spuri2000 válasza Dealer95 (#39209) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Mire szeretnéd használni? Miért kell hogy a tv-nél is erős legyen a jel? Esetleg filmeknek vagy csak simán netezni?

(#39214) Dealer95 válasza Spuri2000 (#39213) üzenetére


Dealer95
őstag

Serviio-n keresztül filmeket lejátszani.
720p még megy a mostani b/g-s routerrel is, de a 1080p és a 3D már meg-meg akad.
Gondolom egy n-es készülék csak tudja majd a sebesség dupláját egy ilyen régi routerhez képest (MSI RG54SE II)
A TV wifi-je is n-es.

(#39215) -Solt- válasza kali (#39210) üzenetére


-Solt-
veterán

De az eszköz okoz csalódást, mert egy két külső antennás routertől azt várnám, hogy ne ugyanazt a jelerősséget szórja mint egy belső antennás, illetve egy két antennás adaptertől 5dbi-s antennával sem azt várnám, hogy szinte ugyanazokat az értékeket hozza mint egy egy antennás 3 dbi-s... Mindezt annak a fényében, hogy a szintén belső antennás Cisco ugyanarról a helyről mindkét említett routernél klasszisokkal jobb volt.

Beállításokkal nem tudom mit lehet ezen változtatni... csatornákat végig próbáltam, működni működött, viszont a teljesítménnyel nem vagyok elégedett.

Tény, hogy nem értek hozzá és laikus, csak a végeredmény érdekel szemszögből közelítem meg, de ettől még a lényeg nem változik.

www.smart-bus.hu

(#39216) kali válasza -Solt- (#39215) üzenetére


kali
legenda

nem nagyon akarom ragozni, de; van az a rossz út, ahol a ferrari sem tud jobban/gyorsabban menni, mint a trabant, adott esetben akkor a ferrari csalódás lenne?

a tl-wn722n 4 dBi antennával van szerelve.

[ Szerkesztve ]

(#39217) -Solt- válasza kali (#39216) üzenetére


-Solt-
veterán

Mivel többe kerül, és nem leszek vele gyorsabb, igen.

De nincs tragédia, nem állítom, hogy ezek az eszközök másnál nem válhatnak be, csupán nekem okoztak csalódást... de én lennék a legboldogabb, ha valaki hozzáértő idejönne és bebizonyítaná, hogy velem van a gond, és szimplán csak a "parasztnak tejcsoki" esete forog fenn.

www.smart-bus.hu

(#39218) Spuri2000 válasza -Solt- (#39215) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nekem van egy NETGEAR routerem - belső antennás - és szuper a jelerősség! Kölcsönadtam a kollégénak, amíg megérkezik az övé amit rendelt (TP-LINK 4300), de sajnos csalódnia kellett! Az én régebbi NETGEAR-em jobb volt mint az ő külső antennás új cucca!

(#39219) kali válasza Spuri2000 (#39218) üzenetére


kali
legenda

ott teljesen más a helyzet, főként a külső antenna dual band osztottsága miatt, a tl-wdr4300 esetén mindössze 2 dBi jut a 2.4 GHz sávra, ráadásul hiába a 3 antenna egyszerre maximum 2 van használva (2*2:2 mimo), és csak az 5 GHz frekvencián van 3*3:3 mimo a 3 dBi antennákkal, már ha az eenolxal is tudja.
azért mernék fogadni, hogy lehetne találni olyan szélsőséges környzetet és ellenoldalakat, amilyen párosítással a netgear lenne a gyengébb, volt már ilyenre is példa nem egyszer.

-Solt-; budapesten lehet, hogy tudnék segíteni, ha nincs kitéve a tábla, hogy; itt a világ vége, továbbmenni felesleges! :)

(#39220) Spuri2000 válasza kali (#39219) üzenetére


Spuri2000
senior tag

A NETGEAR WNDR3400 is dual bandes!

(#39221) kali válasza Spuri2000 (#39220) üzenetére


kali
legenda

az, de nem osztott antennás.

(#39222) btz válasza -Solt- (#39215) üzenetére


btz
addikt

Lehet hogy egy interdimenzionális elektromágneses viharban laksz ahol egy láthatatlan feketelyuk beszippantja a wifijelet vagy csak simán nyitott ajtóval járatod a microsütőt :D
Viccet félretéve ha a csatornaállítás sem hozott eredményt, akkor vidd vissza és próbálj ki egy másikat

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#39223) Intruder2k5 válasza btz (#39222) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vannak ilyen helyek, a minap RT-AC66U-val is volt hasonló, és bár tapasztalatok szerint annak is meglehetősen jó a WiFi-je, amiről sok visszajelzés is van itt, mégis megesett vele EZ is! Jól látható a képen, hogy alig akad -85dB-nél erősebb jel a környezetben, beleértve a sajátját is! Valami itt is brutálisan elnyomja a WiFi-t!

(#39224) Xirtam


Xirtam
veterán

Sziasztok,

Segítsetek kérlek, routert kell vennem mert az eddig használt (4 éves) beadta a kulcsot, folyamatosan wifi problémáim vannak vele és a hálózatom is belassult.

internetem jelenleg:

Sávszélesség:
200 / 50 Mbps
Garantált sávszélesség:
80 / 40 Mbps

de később ahogy fejlesztik a hálózatomat erre váltok:

Sávszélesség:
1000 / 100 Mbps
Garantált sávszélesség:
300 / 50 Mbps

Nem vagyok gyártó függő, inkább a megbízhatóságra és a jó internet elosztásra törekednék, van a háztartásban 2 xbox one, 2 ps4, 2 pc és tablet, telefonok is amik a wifit használják. Remélem tudtam segíteni!

Segítségeteket előre is köszönöm

(#39225) -Solt- válasza btz (#39222) üzenetére


-Solt-
veterán

Most kialudtam magam, lenyugodtam, nekifeszülök még egyszer a nulláról... :)

www.smart-bus.hu

(#39226) adika4444 válasza Xirtam (#39224) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Ha elég a 2.4 Ghz akkor TP-LINK 1043ND v2.1 (fontos a 2.x verziós), ha kell 5 Ghz akkor TP-LINK TL-WDR 3600, 4300, 4900, ha kell AC wi-fi is akkor Archer C7

üdv, adika4444

(#39227) SKyle


SKyle
tag

Sziasztok!
(Bocsánat, ha nem ebbe a topikba tartozik a kérdésem, légyszi irányítsatok át a megfelelőbe)
Adott egy 2 szintes családi ház betonfödémmel, UPC Fiber Power 120, TP-Link TL-1043ND.
4-6 laptop, ugyanennyi okostelefon, egy PS3, egy Samsung okosTV, plusz néha osztálytársak laptoppal, okostelóval.
A gond az, hogy az egyik földszinti szoba (ahol bejön a kábel és a UPC modem + a router van) és a másik földszinti szoba között van egy fémkorlátos lépcső (meg egy előszoba), ami miatt a két földszinti szobában beiktattam egy TP-Link TL-WPA281 KIT-et. Az emeleten viszont elég gyenge a wifi, ráadásul ott van a PS3. Kábelezni nem szeretnék, olyasmiben gondolkodom, hogy a meglévő 1043ND-t lecserélném egy újabb (N-es) routerre, ezt meg felvinném az emeletre, és valahogy meghosszabbítanám a földszinti router wifi-jét.
Ebben szeretném a segítségeteket kérni!
Ezen kívül még lenne egy olyan kérdésem is, hogy a mivel legtöbb eszköz N-es wifi-t tud, érdemes lenne-e esetleg eggyel gyorsabb UPC-re váltani (Fiber Power 240) és hogy ez milyen router-eket igényelne?
Köszi előre is a válaszokat!

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#39228) adika4444 válasza SKyle (#39227) üzenetére


adika4444
addikt

2.4 Ghz-en erősebb routert nem nagyon fogsz találni. Inkább iktass be 2 darab power-line adaptert, és arra köss fennt egy ap-t, vagy egy másik routert AP módban.
A nagyobb netet már nem nagyon lehet sima N-es kapcsolattal kihajtani, ahhoz már mindenképpen kábel fog kelleni, vagy ha az elektromos hálózat jó állapotú akkor ugye a fenti power line adapter.

üdv, adika4444

(#39229) SKyle válasza adika4444 (#39228) üzenetére


SKyle
tag

Köszi a választ adika!
Az emelet külön fázison van, valamilyen komolyabb cuccra kell akkor kicserélnem a jelenlegit, mert ez a termékvonal nem támogatja a fázisok közötti átvitelt.

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#39230) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Asus RT-AC56U router USB portjáról hogyan tudok seedelni pl. 1TB-os külső merevlemezről? Olvastam itt a cikket, ami még 2009-ből származik, de félek belenyúlni a router ... :U

[ Szerkesztve ]

(#39231) Multibit válasza ariel96 (#39230) üzenetére


Multibit
veterán

Ez itt ofttopic! Go to: [link]

(#39232) GGenius


GGenius
tag

Sziasztok!

Egy routert szeretnék vásárolni az emag-ról.

Kritériumok:

-Legalább 2 téglafalon át menjen a jel.
-Minőségi legyen (ne kapcsolódjon/dobjon le random).
-Tudjon kezelni mobilinternetet.
-Legalább 3 antenna legyen rajta.
-Legalább 3 LAN port legyen rajta.

Az ár olyan 10-13000

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv.:GGenius

[ Szerkesztve ]

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#39233) GGenius válasza GGenius (#39232) üzenetére


GGenius
tag

-Legalább 2 antenna*

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#39234) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

a kovetkezo router felol szeretnek erdeklodni:
LINK

Amire kellene! (ez a fontos)
- itthoni kornyezetben minden geprol egyforman eltudjam erni, mind ftpn, mind halozati meghajtokent csatlakoztatva! (a hozza dugott hattertarat) TELJES jogosultsaggal: iras-olvasas-modositas

- imac, retina macbook pro, 2db sony vaio, 1db dell - ezekrol a gepekrol szeretnek hozza kozvetlen hozzafeherest a hattertarhoz

- t-home 50mbps net megfelelo szelessav atadasa (jelenlegi jelenseg a kabellel csatlakoztatott gepre atjon 50/10 mega, a kozvetlen mellette levo gep ami wifin kapcsolodik oda mar csak 30/5mega megy at. a 2szobaval odebb levo gepeken pedig csak 2-3/0,5mbps megy at... ez gondolom a router hibaja lesz, igaz?

mindezekre megfelelo lesz a fentebb emlitett router? avagy ha nem, mit tudnatok ajanlani? mindenkepp kialakitasaban is "allo" routerre lenne szukseg. (helytakarekossag szempontjabol)

koszonom elore is!

:R

markbellus.hu 

(#39235) Multibit válasza TBMC (#39234) üzenetére


Multibit
veterán

- imac, retina macbook pro, 2db sony vaio, 1db dell
Ezen elit társaság tagjainak megvásárlása valószínűleg a padlóra küldött anyagilag, ha ezekhez a nemes kliensekhez egy fapados router+HDD kombót akarsz beállítani ;]
A legolcsóbb NAS is gyorsabban fogja kezelni a beletett merevlemezt, mint egy durván árazott dual ARM-os router. A kezelhetőségről nem is beszélve!
Vegyél inkább egy olcsó routert meg egy olcsó NAS-t! A netsebességed figyelembevételével egy 1Gbps router (Asus vagy TP-Link) + egy Zyxel NSA310S tökéletesen megfelel. Persze ha később szolgáltatót váltasz és több száz Mbps sebességű necsomagra térsz át, akkor majd többet kell költened ilyesmikre.

[ Szerkesztve ]

(#39236) TBMC válasza Multibit (#39235) üzenetére


TBMC
addikt

nincs szuksegem hddre egy kisebb tarhelyu usb stick menne bele.
ezert is nem gondolkoztam NAS ban, hisz boven elegendo lenne az usb stick + routeres megoldas.

foloslegesen nem koltenenk olyanra amit nem hasznalunk ki.

igy a korabbi uzenetemben emlitettekkel kapcsolatosan varnam a velemenyeket

:R

markbellus.hu 

(#39237) Multibit válasza TBMC (#39236) üzenetére


Multibit
veterán

Értem. Ha kell az 5GHz-es wifi, akkor az Asus RT-AC56U jobb választás az általad linkeltnél. Ha elég a 2.4GHz, akkor Asus RT-N18U.

(#39238) Spuri2000 válasza SKyle (#39229) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Conradba találsz fázisáthidalót!

Esetleg nézd meg azt!

Vagy cserélj routert ASUS 66 vagy 68 elég jó választás lehet!

(#39239) rukh


rukh
tag

Hi!

Egy médialejátszó (Popcorn) alapú otthoni multimédia központ kialakításába kezdek. Első lépésben a médialejátszóra kapcsolódó külső USB HDD lenne a médiafájlok tárolója (PC-ről rámásolva), és az egészet egy androidos tabletről kezelném (hogy zenehallgatás közben ne kelljen a tévét bekapcsolni). A médialejátszó a routerhez UTP kábellel kapcsolódna, a tablet pedig wifin. A későbbiekben NAS alapú lenne a rendszer.

A tanácsotokat kérem: mivel jelenleg nincs vezetékes internet elérésem, csak egy USB stickes mobilnet kapcsolatom, milyen típusú routert vegyek, ami képes kezelni az USB sticket, illetve a későbbiekben a NAS-hoz és a vezetékes internethez is megfelelő lesz? Ha valaki tud ajánlani bevált eszközt, kérem, ossza meg!

Előre is kösz,
Rukh

Üdv mindenkinek, Rukh

(#39240) TBMC válasza Multibit (#39237) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom!

ezekbol nincs esetleg olyan ami allo lenne s nem fekvo?
:B

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#39241) krisztian7


krisztian7
tag

Eladtam a tplink 1043nd v1-emet és lecserélném hasonló árban (használtan kb 8-11ezer) valamilyen routerre. Amit kinéztem asus rt-n15u. Ami a lényeg 60mega upc, és, hogy fusson normális sebességben minimális mennyiségű torrent (2-3MB/s 6-7darab) Erre képes az eszköz?

(#39242) krisztian7 válasza krisztian7 (#39241) üzenetére


krisztian7
tag

Vagy inkább gondolkodjak vmi olcsóbb nas-ban? mert upc router van, amire kell kiszolgál.

[ Szerkesztve ]

(#39243) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#39224 Xirtam
Asus N18U/N56U/N65U/N66U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300/Archer C5/C7

#39226 adika4444
A TP-Link 4900 már nem kapható, a gyártónál már a régi termékek között van.

#39232 GGenius
Az összes ajánlott router-en 4 LAN port található.

Legalább 2 téglafalon át menjen a jel.
Ezt nem lehet előre garantálni.

Gyári firmware-rel TP-Link MR3420 ami alkalmas a mobilnet kezelésére. Ha jó lesz a custom firmware-s megoldás is akkor TP-Link 1043NDv2/3600 is beleférhet a 13k-s árba. Ha 20k-ra felemeled a keretet akkor még az Asus N18U/N56U is szóba jöhet.

#39239 rukh
Mivel szinte semmit sem írták, hogy milyen elvárásaid vannak a router-rel szemben így elég nehéz tanácsot adni.
20k-s kerettel Asus N18U/N56U.

#39241 és #39242 krisztian7
Mindig jobb megoldás a NAS használata mivel egyetlen router sem képes a képességei közelébe se érni.
Nem rossz eszköz az Asus N15U de már elavult egy kicsit, helyette sokkal jobb választás minden szempontból az N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39244) rukh válasza Gubek-Einste (#39243) üzenetére


rukh
tag

Jelenleg T-Mobile LTE képes USB stickem van, amivel általában 20-24 Mbps sávszélesség érhető el.
Olyan routert keresek, ami normálisan kezeli az USB sticket (nem akarom a PC-ről megosztani az internetet).
A router UTP kábellel kapcsolódna egy médialejátszóhoz és egy smart tévéhez (biztosítaná számára az internet elérését), wifin keresztül pedig egy tablethez (amivel vezérelném a médialejátszót). Nem akarok intenzíven torrentezni, csak néha szétnézni a neten, illetve ritkán letölteni pár klipet, zenét.

A kérdés azért merült fel, mert olvasgatva hasonló fórumokat, úgy tűnik, hogy a 3G/4G mobil USB stickek kezelésével sokszor merül fel probléma, ezért érdekelne, milyen típus lenne alkalmas a fentiekben leírt feladatol elvégzésére.

Üdv mindenkinek, Rukh

(#39245) Multibit válasza TBMC (#39240) üzenetére


Multibit
veterán

:F
Az AC56U álló!

(#39246) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Sziasztok!Routert szeretnék vásárolni és segítségeteket szeretném kérni.Van egy régi Wifis routerem wpm 824 ami már kezd meghibásodni.Eldobja a jelet elmegy a net újra indításnál megint jó egy darabig.
150-es net lenne rákötve.Wifis hálózaton lenne 2 telefon 1 média player és 1 netbook használva.Családi ház ami nem szintes és tégla falas.Kérdésem az volna hogy melyik routert volna hozzá a megfelelőbb?Jó lenne ha sokkal erősebb wifis jelet produkálna.

(#39247) TBMC válasza Multibit (#39245) üzenetére


TBMC
addikt

bocsi elneztem :B

markbellus.hu 

(#39248) jeni válasza TBMC (#39247) üzenetére


jeni
félisten

ne rúgjál bele mert akkor fekvő lesz! ;]

(#39249) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!
A minap lecseréltem a régi 54m-es routerem TL-WR841ND-re
A router beállításait nézve nagyokat pislogtam. Sok újdonság van számomra.

1. a channel ha auto-n van akkor az mit jelent? Maradjon úgy?
2. a módnál melyiket célszerű választani? N only vagy BGN mixed?
3. van értelme csökkenti a 300mbps sávszélességet kisebbre? Vagy jó 300-an?
4. azt hol tudom beállítani hogy a laptopom mindig azonos ip címet kapjon.
5. a port trigger akar lenni a port forwarding?

Remélem lesz valaki olyan türelmes hogy válaszol a kérdéseimre.

Kábeles 15megás netem van. Lg g2 telórol meg laptopról használom.

[ Szerkesztve ]

(#39250) kali válasza tibbike01 (#39249) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem ebbe a témába való, hiszen megvetted már a routert, de;

- a környezetnek megfelelően kell/érdemes beállítani, segítség; link
- amennyiben csak n szabványos eszközökkel akarsz csatlakozni, úgy n only, ellenkező esetben bgn mixed, különben az n szabványostól eltérő ellenoldalad nem fog tudni felcsatlakozni
- jó a 300-as beállítás, amelyik ellenoldal nem tudja - mert mondjuk csak 150-es -, az igazodik majd, illetve távolság és akadályozó tényezők függvényében is csökkenhet az érték
- dhcp -> address reservation
- olyasmi; link

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.