Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) btz válasza Gézengúz (#39700) üzenetére


btz
addikt

Mert nem bír többet a routered. Ha 100mW a maximumod akkor hiába állítasz bármit.

ⓑⓣⓩ

(#39702) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Segitségeteket kérném :

A gépem mellett van egy TP-LINK 841nd-s ruter....
ebből a ház másik részére el van húzva kábelen a net (volt rajt egy tv)

Most ennek a tv nek a helyére szeretnék tenni egy rutert, ami elvileg
( felerősiti, vagy továbbitja... nem értek hozzá) ... a jelet,
ahova a gép melletti ruterem jele már nem igen ér el !

Kérdésem az hogy ez igy megoldható ?
illetve milyen funkció amit kell nézni a rutereken hogy igy működjön?

Ilyen rutereket néztem ki, használtba, ezekkel menne igy ?
TP-LINK: 740N,741N,841N

Elöre is köszi a segitségeteket !

(#39703) Gézengúz válasza maxika2004 (#39702) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ezekkel ez így pont jó!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#39704) maxika2004 válasza Gézengúz (#39703) üzenetére


maxika2004
őstag

köszi !

És csatlakozásilag a sárga lan ajzatba kell csatlakoztatnom az első ruterből jövő kábelt ugye ?...

Ja ok, látom a linken :
igaz az eleje kinai, de majd ha ott tartok megnézem !
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#39705) Gézengúz válasza maxika2004 (#39704) üzenetére


Gézengúz
addikt

igen

btz Ahogy általában minden normális router szabályos maximális adásteljesítménye.

[ Szerkesztve ]

(#39706) maxika2004


maxika2004
őstag

:-)

ööö és konfigurálni, össze kell kötnöm a második rutert , még a wan porton egy laptoppal pl?
vagy az eredeti kábelezéssel elérem a pc vel is ?

(#39707) Alteran-IT válasza maxika2004 (#39706) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Most melyik routert is akarod majd konfigurálni?
Mert ha a másodikat, amit switch-be kapcsolsz (DHCP ki), azt először simán eléred az egyik LAN porton (sárga) és ugyan úgy be tudod állítani, mint egy normális routert. Ha a wifi-t használni akarod rajta, akkor azt beállítod (név, jelszó stb), majd a DHCP-t kikapcsolod és onnantól kezdve csak a sárga portjait használod osztásra, tehát a kábelt ami az első router-től jön, azt nem a kék, hanem az egyik sárga portjába dugod.

(#39708) maxika2004 válasza Alteran-IT (#39707) üzenetére


maxika2004
őstag

A másodikat ...

kábelt akkor a lan portokba ( sárga) dugom mindkettőn ..
és igy elérem a pc ről a máodikat is ?

(#39709) btz válasza Gézengúz (#39705) üzenetére


btz
addikt

Valamelyik tipust lehet tovább is húzni mint a szabványost

ⓑⓣⓩ

(#39710) Gézengúz válasza maxika2004 (#39708) üzenetére


Gézengúz
addikt

De csak akkor ha megfelelőek a routerek LAN címei...

De itt annyira röviden, tömören, jól érthetően meg van fogalmazva..... :U

Arra figyelj, hogy ha nem oszt DHCP-t akkor nem fogsz tudni addig csatlakozni, (és még nincs előtte a fő router) amíg nem állítasz a hálókártyádon megfelelő fix ip-t.

[ Szerkesztve ]

(#39711) btz válasza maxika2004 (#39708) üzenetére


btz
addikt

Elősször kösd egy külön gépre/laptopra. Megadsz neki egy LAN címet ami a hálózatodra passzol, beállítod rajta a wifit és utána összekötöd a másik routerrel.

ⓑⓣⓩ

(#39712) Alteran-IT válasza maxika2004 (#39708) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nem mindig úgy van, tehát van ugye a két routered, amit összekötsz a LAN (sárga) portokon keresztül.
Na már most az első router ugye a fő router, azt tudod majd beállítani, az osztja LAN-on az IP címeket a hálózaton, viszont mivel a másikat is a LAN portal kötöd be a hálózatba, ezért azon ki kell kapcsolni a DHCP-t, hogy nehogy ütközés legyen, akkor viszont már nem fogod tudni elérni (menedzselni), ezért kell előtte beállítani.
Persze valamikor ugyan úgy eltudod érni egy címen switch módban is, amit előtte adsz neki, de ez a legtöbb esetben nem így van. Persze egy reset-el ugyan úgy visszaállítható és újra konfigurálható.
De ha a WAN porton kapja a netet akkor se lesz nagy gond, csak alhálózat jön létre és oda kell figyelni a LAN beállításokra, meg ha beállítod a Local Managment-et, akkor WAN porton keresztül is ugyan úgy tudod majd konfigurálni.
Most lehet kicsit bekavartam bocsi, csak azért mindent leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#39713) maxika2004


maxika2004
őstag

Köszi ! :R
és a többieknek is ! :R
Kb felét értettem is :D
Meglesz a másik ruter, összekötöm és ha nem sikerül jövök ! :D

BUUUÉÉÉKKK !

(#39714) Gézengúz válasza btz (#39709) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mesélj!

(#39715) btz válasza Gézengúz (#39714) üzenetére


btz
addikt

Van olyan router/Ap amit 27 dbm ig is fel lehet nyomni ami ugye átszámolva 501 mW, ami ötször erősebb mint a 100 mW

ⓑⓣⓩ

(#39716) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Sziasztok!

Milyen routert ajánlanátok nekem?
A helyzet az, hogy 2 házat összekötöttünk cat6 kábellel. Az egyikben lenne egy nas (épített, 2db gigabites lan csatlakozóval). A NAS bele lenne dugva a routerbe, ami kiszolgálja az egyik házat, majd átmegy a másik házba egy másik routerbe és onnan kiszolgálja azt a házat. Mindkét házba be van kötve az internet, de állandóan összekeverednek az IP címek. A NAS 2db fix IP-vel menne, hogy ne feleződjön a sebesség a másik házban. Ez csak úgy oldható meg, ha a NAS-ból két hálózati kábel menne a routerba és az továbbítaná a hálózati jelet, hogy a másik ház ne csak a NAS-t érje el, hanem a gépeket is.(1 kábelt húztunk ki nem kettőt az lett volna az igazi egyikkel eléri a nast a másikkal meg hálozat)

Nekem itthon van egy Cisco E2000 router ez megfelelne? Ha igen másik felére milyen lenne jó?

Üdv.: SRicsi

Üdv SRicsi

(#39717) btz válasza RicsiSuly (#39716) üzenetére


btz
addikt

Mutass már erről egy rajzot. Érdekelne hogy mi hogyan van összekötve.

ⓑⓣⓩ

(#39718) Gézengúz válasza btz (#39715) üzenetére


Gézengúz
addikt

Itt még mindig semmi konkrétum nem szerepel...

(#39719) Alteran-IT válasza RicsiSuly (#39716) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Tényleg jól jönne valami rajz, mert kicsit nehéz elképzelni, főleg, hogy két internet hozzáférés is van és mégis egy hálózatot akarsz létrehozni, legalább is ha jól szűrtem le.
Na meg a NAS-on van két port, hogy ezt meg tudd valósítani? És a házakban külön külön címtartományt akarsz létrehozni és minden eszközt fix IP-vel ellátni?

(#39720) Multibit válasza Gézengúz (#39705) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, hogy a Mikrotik routerek nem normális routerek. Mert sok, arra alkalmas Mikrotikbe lehet ilyen kártyát tenni. Más kérdés, hogy mi értelme, de az eredeti felvetés az volt, hogy létezik-e.

[ Szerkesztve ]

(#39721) btz válasza Gézengúz (#39718) üzenetére


btz
addikt

Konkrét típus? Multkor egy ubiquiti irányított adminjában láttam hogy 500mW ig lehet húzni, talán az airgird m5, de nem mondom 100%-ra.

De a neten ráleltem erre a 400 mw-s re
[LINK]

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#39722) Gézengúz válasza btz (#39721) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szerintem nem véletlenül van meghúzva a határvonal 100mW-ban :(((

(#39723) VIPowER válasza Gézengúz (#39722) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ne aggódj, te ettől többet kaptál egész életedre : opsz, minthogy a Wifitől kelljen félned. Bár attól függ mennyi a korod.

(#39724) Gézengúz válasza btz (#39715) üzenetére


Gézengúz
addikt

Végülis arra akartam kilyukadni, hogy ez nem a kommersz kategória. Így van? Egyébként 841N-im vannak, de ezeket bárhogy állítottam nem hiszem, hogy 100mW fölé lehetne őket tolni (bár nincs is rá szükségem 2 darabbal nagyon jól le tudom fedni az egész telket) és azt sem hiszem, hogy DDWRT alatt működne. Ugyanakkor érdekes mert van itt a környéken egy-két nagyon erős wifi jel, valamiféle szolgáltató lehet, aki így árulja a netet, nekik lehet ekkora térerővel sugározni?

[ Szerkesztve ]

(#39725) btz válasza Gézengúz (#39722) üzenetére


btz
addikt

Nem tudom hogy véletlen e vagy nem de most egy halom olyan ezközt találtam Router, USB wifi ami 500 mw-vel lövöldöznek.

ⓑⓣⓩ

(#39726) btz válasza VIPowER (#39723) üzenetére


btz
addikt

Mért? Fél hogy rákos lesz a wifitől?

ⓑⓣⓩ

(#39727) VIPowER válasza btz (#39726) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én nem tudom hogy ő mitől fél, de az eset óta ha mondhatom így, csak a jobb herémen nő szőr, amiről bár mondhatnánk viccesen hogy "még a jobbik eset", de én nem így érzem.

(#39728) btz válasza Gézengúz (#39724) üzenetére


btz
addikt

Nem egy tömeg gyártott cikkek és nem is tömegeknek valók.

Ha feljebb nem is legalább lejjebb nem toljuk a powert a földrajzi hely routerben való megadásával. Még előfordulhat hogy valaki olyan országot ad meg ahol 10mW a max azthiszem japán (?) és a router bekorlátozza (majd kipróbálom így van e)

Lehet azoknak a szolgáltatóknak van rá engedélye

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#39729) btz válasza VIPowER (#39727) üzenetére


btz
addikt

De jó neked. Nekem sajnos borotválni kell, de már gondolkodom a hosszútávú gyantás megoldáson. De lehet egy közeltartott 500 mw-s wifi router is megoldja :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#39730) VIPowER válasza btz (#39729) üzenetére


VIPowER
senior tag

Akkor Neked ott lett volna a helyed a robbanáskor, de én medditerrán típus vagyok. :)

(#39731) Gézengúz válasza btz (#39728) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nincs erről valahol valami írás országok szerint? Ez tényleg igaz egyébként? Bizonyítékot! :U

(#39732) Gézengúz válasza Gézengúz (#39731) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hát ez lehet hülyén hangzik, végignyomogattam egy pár országot és Mexico határozottan jobb mint a többi :)

Nem sok 5-6db (Tablet, Wifi Analyzer) + a 2 routerral is rákerestem egymásra (WDS, egyébként kábellel vannak összekötve) és ott is látszódik az 5-6db + :F

(#39733) btz válasza Gézengúz (#39731) üzenetére


btz
addikt

Valahol olvastam már róla de a link nincs meg, de ha meg is lenne nem egy mai írás volt az biztos egy cisco oldalon, azóta meg is változhatott. Úgy emlékszem hogy Japánnál nagyon kis érték volt, indiaiaknál meg 4 Watt (megnéznék egy indiai 4W-s routert :D).
Magyaroknál 1W volt írva ami 30 dbm lenne de gondolom már unionizáltak minket és így lett 100 mW itt nálunk is.
Kerestem most is de nem nagyon akar előjönni erre egy lista sem, főleg nem ami naprakész. De ha nem így lenne miért fontos országot megadni egyes routereknek.

ⓑⓣⓩ

(#39734) btz válasza Gézengúz (#39732) üzenetére


btz
addikt

Keress rá a googlebe hogy mexico max transmitpower vagy hasonló

ⓑⓣⓩ

(#39735) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Tessék itt van a rajz hogy mit szeretnék:

Nasba be lenne állítva két külön ip-cím eggyikkel én érem el másikkal a másik ház és ne felezödjön a sebesség ha mind a ketten mkv-t nézünk legyen meg mind a kettőnknek a gigabit. Vagy ez így felesleges?
A NAS egy micro itxes alaplap amin synology program fut.

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#39736) Alteran-IT válasza RicsiSuly (#39735) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Rajz az sajnos nincs :D

Bár nagyjából el tudom képzelni, hogy mit szeretnél megvalósítani, de inkább nem találgatok :)

[ Szerkesztve ]

(#39737) btz válasza RicsiSuly (#39735) üzenetére


btz
addikt

Felesleges szerintem a gigabites sebesség. HDD van ebben a nasban? Eleve ott kezdődik ha cat 6 kábelek akkor is már csak egy kábel megy ki a routerből a többihez tehát én úgy látom hogy értelme nem sok van a dolognak

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#39738) Alteran-IT válasza RicsiSuly (#39735) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Vagy javítottad, vagy csak nekem töltötte be most a képet, na m1 :D
A szürke "wifi" feliratokat nem értem, de gondolom antenna akar lenni és azok a routerek kapják a netet igaz?
Na meg már most szerintem nem jó ötlet, ha a pont a két router van összekötve, főleg nem direktbe és főleg nem úgy, hogy mindkettő DHCP-je aktív, na meg az internet pont azokon jön be és így elég fura ütközés lenne, meg mindenki használná a másik netét is, ami gondolom probléma lenne.
Egyébként gondolom csak a NAS-t akarod megosztani nem? Mert akkor elég lenne abból egy vezetéket átvinni (ami már megvan az a cat6-os) és akkor arra rácsatlakozna a hálózatuk, egy másik porttal meg a te hálózatod, persze már ha ez megvalósítható, mert egyébként a két hálózat összekötése bajos lenne úgy, hogy van két router aktív DHCP-vel és két internet hozzáférés, legalább is szerintem, vagy csak én hámoztam ki rosszul a képet, kicsit este van már :D

(#39739) Spuri2000 válasza Alteran-IT (#39738) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Szerintem is elég lenne a NAS-ból a másik ház routerébe és kész is! Ennek az a feltétele, hogy a NAS-ban 2 lan legyen vagy esetleg az egyik USB 2 vagy 3 portot bővítsd fel ethernetre és kész!
A NAS-ba miért megy be két kábel a routerből?

(#39740) Alteran-IT válasza Spuri2000 (#39739) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Két külön címet akart neki adni (egyikkel csak az egyik hálózatban lehessen használni), illetve elosztani az egy vezetékre jutó terhelést, na de ennek egyébként sincs semmi értelme, hogy ha a forgalmat csak 1 router bonyolítja le, ne meg már akkor megbukott, mikor a két routert összekötötte, tehát mint mondtam, úgy érdemes csak, ha a két házat összekötő kábelt a NAS-ba csatlakoztatja és úgy csatlakozik rá a szomszéd ház routerére, főleg hogy úgy eleve más címet kap az oda tartozó port, persze ahhoz az is kell, hogy a címtartomány különböző legyen, na meg ha ő is használni akarja, akkor kell még egy RJ45-ös port, vagy legalább egy USB és hogy az ő routerének legyen egy USB portja.

Ha meg ez a megoldás lehetetlen, akkor vagy az marad, hogy csinálnak egy hálózatot és vesznek egy internetelérést (egy kb. akkorát, ami kb a kettő együtt, már ha lehet), vagy pedig úgy próbálja összekapcsolni a két hálózatot, hogy külön és korlátolt címtartományt és bandwith control-t használ (már ha lehetséges), illetve fix IP címeket, hogy a két hálózat ne bombázza egymást és ne használják egymás netét, de az adott címen lévő NAS-t el tudják érni, persze ahhoz olyan hálózati beállítások kellenek, bár a két router-t akkor se kötném pont direktbe, de elméletileg működni fog így is a dolog, de nem biztos (még nem csináltam ilyet)!

(#39741) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

kellene a hálózat játék miatt nem mehet bele direktbe a nasba és igen úgy akarom ahogy leírtad. wifi a rajzon a laptop telefon azzal csatlakozna Esetleg úgy nem lehetne hogy mindenkinek kiosztok fix ip-ket és tartományokat de aktív marad a dhcp? telefon esetleg a másik netre csatlakozik fel nembaj

Nasnak két hálózatcsatlakozója van

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#39742) Alteran-IT válasza RicsiSuly (#39741) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Aha, szóval nem csak a NAS-t akarod megosztani, mert eddig úgy tudtam, hogy csak azt.
Ha meg így akarod, akkor úgy kell megcsinálnod, ahogy előzőleg leírtam. Két különböző hálózatot hozol létre, vagyis két különböző címtartományú hálózatot (pl tiéd 192.168.0.1, övék meg 192.168.1.1 osztályt megtartva) és fix IP címeket használsz, vagyis minden eszközt beregisztrálsz a routerekbe és hozzájuk rendelsz egy fix IP címet és csak annyi címet hagysz neki kiosztani, amennyi a hálózaton szokott lenni, többet nem és így aktív lesz mindkét router-en a DHCP, viszont két külön hálózat lesz egybekötve. Ja igen, mindkét hálózaton külön-külön kell beregisztrálnod az adott háztartáshoz tartozó eszközöket, de ezt gondolom tudod.
A netet meg cím alapon korlátozhatod, persze csak akkor, ha a router képes rá, viszont ha nem csinálod meg ezt, akkor előfordulhat, hogy te a szomszéd netét használod, vagy ő a tiedet, hiába van két külön hálózat létrehozva, attól még előfordulhat ilyen, viszont így eléritek egymást és látjátok egymás gépeit is, hacsak nem külön munkacsoportba nem rakjátok őket, de cím szerint még is így lehet egyikről a másikra csatlakozni (játék).

Egyébként a másik kérdésedre válaszolva igen, attól hogy fix IP címeket osztasz ki, attól még aktív marad a DHCP, már ha a routerben adsz meg fix címeket, mert attól még ő ugyan úgy oszt, csak mindig ugyan azt a címet osztja ki a gépnek, mint ami meg van adva.
Na meg ha ugyan arra a routerre van kötve a nas, akkor felesleges, legalább is terhelés szempontjából, bár ha mindkét portnak külön címet tudsz megadni, akkor egyiknek megadhatsz, egy a te hálózatodban szereplő címet, a másik portnak pedig a szomszéd hálózatban lévő címet, de szerintem egy címmel és porttal is elfogjátok tudni érni, ha meg Gigabites portja van, akkor nem hiszem, hogy túl nagy terhelés lenne neki, ha 2-3-an néznétek egyszerre filmet, még ha HD filmről is van szó. Valószínűleg inkább a merevlemezek írási/olvasási sebessége az, ami inkább a bibit okozhatja és nem a port :D

[ Szerkesztve ]

(#39743) krealon válasza btz (#39715) üzenetére


krealon
veterán

"Van olyan router/Ap amit 27 dbm ig is fel lehet nyomni ami ugye átszámolva 501 mW, ami ötször erősebb mint a 100 mW"

A "lehet" nem jelenti azt, hogy szabad is.
A kliensek adoteljesitmenyet ugysem tudod novelni, igy azok nem tudnak eleg hangosan "visszakiabalni" az AccessPoint-nak, igy a nagyobb teljesitmenyu adas csak a zajt noveli.

[ Szerkesztve ]

(#39744) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Ezek tudatába milyen router ajánlotok? Nekem van egy cisco e2000 tomato firmwareval elég rossz a wifi lefedettsége ezt lehet azzal orvosolni h kivezetem rendes antennára?

Üdv SRicsi

(#39745) afterbit


afterbit
csendes tag

Sziasztok!

1000/100-as netem van. Kérdés, hogy milyen routert ajánlotok rá, ami képes ezt is átvinni? Természetesen az ár fontos szempont! De a minőség is :)

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#39746) proradeon válasza afterbit (#39745) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ár-érték arányban az alábbi két router a legjobb az 1000 mbps-os internetcsomaghoz:
TP-Link TL-WR1043ND v2.x
Asus RT-N18U

Mindkettő képes stabilan lekezelni az 1000 mbps-os csomag valós sebességét (~940 mbps).

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#39747) csombok válasza SztiviVander (#39684) üzenetére


csombok
újonc

Szia SztiviVander!

Sorry, de csak érdeklődő laikus vagyok... :)

Szóval a Routeren a Synology NAS-t kiteszem DMZ-be, adok neki egy fix belső IP cimet (192.168.1.100), a Routeren beállítok egy "valami.dnsalias.org" host-ot és amikor ezt a "valami.dnsalias.org" címet akár otthon, akár mondjuk külföldön beírom a keresőbe, behozza a NAS-t!

Ez működik a C7-tel!

Viszont a C9-cel, ha otthon -tehát a belső hálón- vagyok, akkor hiába irom be a "valami.dnsalias.org" címet, nem adja be az oldalt! Ha beírom a 192.168.1.100 címet, akkor viszont beadja! Ha mondjuk külföldről próbálom, akkor is beadja, csak akkor nem, ha az otthoni (wi-fi) hálózaton vagyok.

Ez azért kényelmetlen, mert van 2 biztonsági kamerám a garázsban/udvaron, amiket mobiltelóról tudok nézni és azoknál a "valami.dnsalias.org" van beállítva. Amikor otthon vagyok nem hozza be a képet, csak ha kikapcsolom a telón a wi-fi-t és 3G-n -tehát mobilon- nézem.

Szóval igazándiból azt nem értem, hogy miért müxik C7-tel és miért nem müxik C9-cel ???

Köszönöm

Józsi

(#39748) Alteran-IT válasza RicsiSuly (#39744) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ha lehetséges, akkor egy normálisabb TP-Link routert, a többi meg attól függ, hogy milyen kellene? Esetleg Gigabites, vagy olyan ami tudja az 5 GHz-t?
Egyébként az antennás dolog működhet, főleg ha egy normális antennára vezeted ki.

afterbit: TP-Link-nél mindenféleképpen az 1043ND és fölötti router-t nézz, de a lényeg, hogy oda kell figyelni a hardververzióra, hogy mindenféleképpen 2.0 fölött legyen (csak az tud teljes Gigabitet kezelni WAN-LAN irányban), persze ahhoz már más kinézet társul, mint ami linkelve van.

Ez pl. már v2.1-es:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39749) csombok válasza Spuri2000 (#39685) üzenetére


csombok
újonc

Szia Spuri2000 !

Hát igen... működik, de csak "kívülről" !

Pont ez a bajom.

A C7-tel működik "kívülről-belülről" (most tettem vissza) a C9-cel csak "kívülről", szóval szerintem nem szolgáltató, hanem router függő a dolog. Valamint -mint írtam- kb 1 éve ugyan ezt tapasztaltam egy akkori komolyabb Linksys (EA6500) routerrel is.

Köszönöm

Józsi

(#39750) Multibit válasza csombok (#39749) üzenetére


Multibit
veterán

A problémád okozója a NAT loopback, azaz ennek hiánya. Ilyet keress a C9 menüjében (nem tudom, hogy van-e, nem ismerem a TP-linkeket)!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.