Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) rogeroid válasza Gézengúz (#39450) üzenetére


rogeroid
csendes tag

Ja persze Mbit... fel se tűnt, hogy elírtam.

100 fölé nem akarok menni egy eszközön sem.

(#39452) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#39453) Gézengúz válasza rogeroid (#39451) üzenetére


Gézengúz
addikt

841N-ek darabja olyan 4500, ha jol lesznek elhelyezve akkor (látom van megfelelő ellenoldalad) simán átvisznek 100 Mbitet is...

941 felesleges mert a 841 is átviszi a routerba beférő 100mbitet, inkább 2 darabra költenék így nagyobb terület fedhető le...Vili?

[ Szerkesztve ]

(#39454) rogeroid válasza Gézengúz (#39453) üzenetére


rogeroid
csendes tag

Oké, értem. :)
A másodikat repeaterként gondoltad használni?

[ Szerkesztve ]

(#39455) Gézengúz válasza rogeroid (#39454) üzenetére


Gézengúz
addikt

A legjobb lenne ha kábellel tudnád csatlakoztatni switch módban, dhcp kikapcsol lan ip cím igazít az elsodleges eszkozhoz...

(#39456) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Az ASUS N12D1 gyengébb mint a TP-Link 1043 v2.1?
Az antennákra gondolok, mert most még ki tudom cseréltetni!

(#39457) Gubek-Einste válasza Spuri2000 (#39456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, mind a kettőn 5 dBi-sek vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39458) rogeroid válasza Gézengúz (#39455) üzenetére


rogeroid
csendes tag

Sajnos azt nem tudom megcsinálni, mert kábelezés (rajtam kívül álló okok= "lakberendezés" miatt) nem működik. Ezért gondoltam a repeaterre. Viszont, ha jól tudom akkor minimum feleződik az átviteli sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#39459) Gézengúz válasza rogeroid (#39458) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jól tudod!

(#39460) rogeroid válasza Gézengúz (#39459) üzenetére


rogeroid
csendes tag

Oké és köszi a válaszokat!

(#39461) matyi19


matyi19
őstag

Nem tudom, jol dontottem e, hogy TP-LINK TL-WR841N helyett egy Asus RT-N12-D1-et rendeltem...
Amogy olvasom az utobbi hozzaszolasokat, majdnem mindenkinek a TP-Link-et, ajanljatok

(#39462) jeni válasza matyi19 (#39461) üzenetére


jeni
félisten

Jót vettél. A másik sem tud 1GB LAN-t

(#39463) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Nálunk vidéken a 2.4 Ghz sáv nem telített, csaldi házban lakunk 30 cm tégla falak vannak.
Akarunk egy routert egyenlőre 2 telo+ egy tablet kapcsolódna rá.

Olvasom itt a topikot, hogy ha csak 2.4 a router akkor azon a frekin a jelet erősebben adja, mintha dual band lenne.
Így a jelerősség is erős lenne mert az antennák nem megosztott frekit adnának.

Ha a 2.4 maradna max. 15 szánnék rá.
Forum alapján a kiszemeltek az
Asus RT-N12 D1
TP-Link TL-WR1043ND V2

A leírások alapján a tp-link az erősebb mindenben és majdnem 2x annyiba is kerül mint az asus.
De sokan az asust favorizáljátok.

Én külső antennásat szeretnék nem annyira bízom a belsőekben.
Az a baj asusnál már csak a jóval drágább kategóriában van külső antennás.

Véleményetek vagy esetleg más készülék ajánlása?
Illetve annak ellenére hogy a 2.4 GHz sem telített nálunk esetleg érdemesebb dual band vennem a jövőre nézve?
Mert a TP-Link TL-WDR3600 nem sokkal drágább mint a TL-WR1043ND V2 ?????

THX

風林火山

(#39464) crissprivat válasza Shingen (#39463) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Ha nincs szükséged a 1043-as router gigabit switcheire,akkor inkább az asust vedd meg. A 3600-os pedig csak egy belépő kétsávos modell,nem egy nagy szám. Inkább,ha a jövőben szükséged lesz az 5 GHz-re,vegyél egy komolyabb asust. Ez az én véleményem.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#39465) Shingen válasza crissprivat (#39464) üzenetére


Shingen
addikt

Ok
Köszi!

Meglátom a többiek mit mondanak.

Szerinted miért rosszabb a Tp-link?
hardwerileg erősebb.

風林火山

(#39466) crissprivat válasza Shingen (#39465) üzenetére


crissprivat
senior tag

Volt egy kis ideig 1043-as routerem még a v1-es szériából. Maga a gép strapabíró volt,nagyon sokat bírt,de a wifi-je nem volt épp a toppon. Gyenge volt és gyakran szakadozott. Nekem pár hete van asus n-18u routerem és a wifi-je sokkal-sokkal jobb,mint azé a tp-linké volt. De van még egy linksys wrt54gl vasam is tartalékba. Wifije annak is nagyon erös és stabil. Csak ugye még régi szabványos. Ezért merem ajánlani az asust,mivel írod,hogy nálad a wifi lenne az elsödleges,nem a LAN része. És véleményeket olvasva,erös és stabil wifije van az asus n12d1-nek. De hallgassuk meg még mások véleményét,csak az után dönts.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#39467) matyi19 válasza jeni (#39462) üzenetére


matyi19
őstag

Oke, kivancsi vagyok!
Elmeletileg hetfon meg kell kapjam...

(#39468) kungzi


kungzi
veterán

üdv

a tp-link 3600 át tudja vinni a digi 500-as netet, vagy kell a 4300-as?

(#39469) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Úgy tűnik, hogy a Dlink DI-524-es routerünk kezdi megadni magát ( óránként elmegy a net, korlátozott hozzáférést ír ki, csak az segít, ha kihúzom a konnektorból és visszacsatlakoztatom).
20 Mbit-es netünk van itthon. Wifiről 2 laptop megy, meg 3-4 telefon használja.

2-3 évente azért szoktunk sávszélességet duplázni.

Tudnátok valamilyen routert ajánlani?

(#39470) dangerzone válasza dangerzone (#39469) üzenetére


dangerzone
addikt

Illetve még használni szeretnénk nyomtató megosztást is

(#39471) Intruder2k5 válasza kungzi (#39468) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gyári firmware-el át tudja vinni a Gbit-et is, custom fw-vel azonban nem, mivel ezekhez már kell a hardver nat támogatás, ami csak stock fw-ben van meg! Mellesleg a két említett router hardveresen azonos, csak WiFi tekintetében térnek el, de SoC (CPU), RAM, ugyanaz benne...

(#39472) dangerzone válasza dangerzone (#39470) üzenetére


dangerzone
addikt

Eddig ezzel szemeztem egyébként: TP-LINK TL-WR1043ND V2.1

(#39473) Intruder2k5 válasza dangerzone (#39472) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A nethez bőven megfelelő, de azt tudni kell róla, hogy nyomtató megosztása csak külön telepített alkalmazáson (TP-Link USB Printer Controller utility) keresztül lehetséges, így egyes platformokon ez gondot okozhat! Ha ez nem probléma, akkor hajrá!

http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=415

(#39474) Spuri2000 válasza Gubek-Einste (#39457) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Lecseréltem egy Tenda W303R routerre és sokkal jobb lett a jelerősség!

(#39475) kali válasza crissprivat (#39466) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tl-wr1043nd v2 wifi tekintetében is sokkal jobb, mint a régi v1, és nem csak az erőseb hardver és jobb wifi modul, hanem a jobb antennák miatt is, mivel a v1 az 3, az újabb v2 pedig már 5 dBi antennákkal van szerelve.
mimo tekintetében is jobb a v2, de az ritkán kerül kihasználásra; 3*3:2 kontra 3*3:3

Shingen; szia, 2.4 GHz esetén inkább arra kihegyezett, és ne pedig dual band routert érdemes venni, mind a két típus jó, ha kell az erősebb hardver ès a gigabit képesség akkor a tl-wr10r3nd v2 is okés, attól jobb már csak drágábban az rt-n18u.

[ Szerkesztve ]

(#39476) krealon válasza kungzi (#39468) üzenetére


krealon
veterán

"a tp-link 3600 át tudja vinni a digi 500-as netet, vagy kell a 4300-as?"

A gyari firmware at tudja vinni mindket eszkoz eseten.
Alternativ firmware-ek eseten elvesz a hardveres cimforditas gyorsitas (hardware NAT), igy mar kabelen sem fer at az 500 Mbit.

WiFi-n pedig laborkorulmenyek kozott lehet atvinni 500 Mbit-et, a legmodernebb technikaval (AC szabvany).

300 Mbps WiFi link-en tipikusan 80-120 Mbit adatatvitel erheto el.

(#39477) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

ASUS RT-N16-ot szeretném lecserélni valami combosabb routerre. Rá van kötve NAS? TV, mediaplayer, szgép, pár wlan eszköz és kb 2 hetente beadja a kulcsot valamiért. nem válaszol, belelépni sem lehet, csak a restart segít.
Tomato van rajta 2 éve, de mióta ennyi eszköz van rajta, néha meghülyül.
60megás netem van.
Mit ajánlanátok helyette?

(#39478) AndrewTdi válasza AndrewTdi (#39477) üzenetére


AndrewTdi
addikt

bocs, lejárt a szerkesztés.
USB nem fontos rá, felőlem jó a gyári szoftver is, a NAS-sal meg tudom oldani azt, amiért annó feltettem a Tomatot.

(#39479) Gubek-Einste válasza AndrewTdi (#39477) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U ami kb az N16 utódjának tekinthető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39480) AndrewTdi válasza Gubek-Einste (#39479) üzenetére


AndrewTdi
addikt

köszönöm az ajánlást

(#39481) sedo


sedo
tag

Hali!

Erdeklodnek, hogy van-e olyan router, amin a gyari firmware-el megbizhatoan mukodik a nyomtato megosztas illetve a torrent kliens es fileszerver szolgaltatas a routerre csatlakoztathato kulso vinyoval. Egyelore sem nas sem router nincs, es gondolkodom, h meg lehet-e oldani egyetlen eszkozzel ezeket a funkciokat vagy mindenkeppen erdemes lenne router+nas is.

Koszi elore is!

(#39482) proradeon válasza sedo (#39481) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A közép és felső kategóriás Asus router-ek (értsd: Asus RT-N18U, és attól felfele) tökéletesen tudják mind a 3 általad említett funkciót, de természetesen a torrent futtatást csak ésszerű kereteken belül. Azaz ne várd el a router-től, hogy a rajta futtatott torrent-ek 100+ mbps sebességgel fussanak, viszont ha viszonylag kis sávszélességű internetkapcsolattal használnád (pl ADSL), akkor arra tökéletes. De ha nagy sávszélességű kapcsolatod van, akkor is lehet futtatni torrent-eket, anélkül, hogy túlságosan leterhelnéd a router-t, méghozzá megfelelő, ésszerű beállítások, korlátozások mellett.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#39483) Shingen


Shingen
addikt

Intruder2k5

Gubek-Einste

(#39463) Shingen Véleményetek???

köszi

風林火山

(#39484) proradeon válasza Shingen (#39483) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Nyugodt szívvel megveheted a TP-Link TL-WR1043ND v2.x router-t. A TL-WR1043ND v1 esetében valóban voltak WiFi problémák, de a v2 verziónál már nincsenek.

Persze ha nem igényled a gigabites LAN-t, és nem várható, hogy a jövőben 60 mbps feletti sávszélességű internetkapcsolatod lesz, akkor egy Asus RT-N12 D1 is tökéletes választás.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#39485) Intruder2k5 válasza Shingen (#39483) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is lehetőleg ASUS-t javaslok, ahogy az eddig is mindig volt, ha csak nem valaki kimondottan TP-LINK-et akar, vagy végképp nem telik neki ASUS-ra!

Esetedben nem az RT-N12 D1-et gondolnám a TP-LINK 1043ND vetélytársának, hanem az ASUS RT-N18U-t! Igen, tudom, írtad, hogy 15k lenne a határ, de én akkor is azt mondom, hogy ezt a 4-5k pluszt már megérné, és ha nincsen szükséged az 5GHz-re, akkor ezt tulajdonképpen minden lehetséges igényt kielégíthet, USB-s, Samba, FTP, DLNA és nyomtató szerverrel, torrent klienssel, igény esetén biztonságosan moddolható is, mivel van benne recovery mód, és több féle custom fw is elérhető rá! Hardverét tekintve 800MHz-es ARM SoC alapon, 256MB RAM-mal, és 128MB flash-el megy, és Gbit-es nethez is elegendő! Egy HDD-t ráakasztva az USB portjára, egy olcsóbb NAS-t kiválthatsz vele, egy eszközben, mindenféle szoftveres buherálás nélkül is!

Én tehát azt mondom, ha ez még belefér a keretbe, akkor ASUS RT-N18U!

[ Szerkesztve ]

(#39486) GuruZone


GuruZone
őstag

sziasztok, mi a véleményetek erről: NETGEAR R6200 (AC1200) ?

illetve javasoljatok valamit lécci a 25 ezres TP-Linken és a 30 ezres Asuson kívül !
(végre megkaptam a digitől a 210/50 Mbit-et a 90/25 helyett)

Amik rá lesznek cuppantva:
PC,
Samsung F szériás Smart TV,
LG G3 és
SGS5. Mindkét telefon tudja már az AC-s szabványt.

KÖSZÖNÖM!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#39487) jeni válasza GuruZone (#39486) üzenetére


jeni
félisten

R6200
1.Már sehol sem kapható itthon.
2.Nem külső antennás.
3.Teljesítményben rosszabb az Asus RT-AC56U-nál,mivel a spec szerint,egy magos,igaz maga a proci egyforma 800Mhz
4.Ha kapható lenne akkor csak 2 év garival,ellenben az Asus 3év.

Esetleg a D-link termékét nézd meg ha az Asus és a TP-Link kívül más érdekel, ha mindenképpen 2 sávos routert keresel !

(#39488) GuruZone válasza jeni (#39487) üzenetére


GuruZone
őstag

köszi. közben akartam egy hülyeséget kérdezni, de látom,
ami a 802.11ac-t tudja az Dual Band-es.

Mindenképp Asus RT-AC56U lesz ebből úgy érzem...

Edigital-on 30 ezer Ft, majd kerítek valahonnan egy 5%-os kuponyt :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#39489) Intruder2k5 válasza GuruZone (#39488) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ipon-ban 27 és fél, és akkor nem kupon után rohangálnod!

(#39490) btz válasza Intruder2k5 (#39489) üzenetére


btz
addikt

Oda meg iponkupon kell :D

ⓑⓣⓩ

(#39491) Intruder2k5 válasza btz (#39490) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, de nem ahhoz, hogy 27,5k legyen az ára!

(#39492) GuruZone válasza Intruder2k5 (#39491) üzenetére


GuruZone
őstag

jól van na, mire Győrbe ér pikk-pakk 29 ezer Ft lesz Pick-Pack pontra is :D

Annyiért meg már itt van a helyi edigital...

Még egy kérdés: ehhez mit szóltok? Persze lealkudva

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#39493) jeni válasza GuruZone (#39492) üzenetére


jeni
félisten

ha Pick-Pack ponton annyi mint az edigital akkor értelemszerűen ott helyben a jobb vétel,mert ha elromlik akkor vissz költség is van.
az az OLX oldalon levő meg,ott nem szerepel a garancia! ha leenged 24000 Ft-ból 22000 Ft-ra akkor még ott van a postaköltség is.
teljesítményéről nem tudni semmit!

[ Szerkesztve ]

(#39494) kali válasza GuruZone (#39492) üzenetére


kali
legenda

nem tudsz annyit alkudni az olx hirdetéses linksys termék árából, hogy megérje az rt-ac56u ellenében, legalábbis szerintem.

(#39495) GuruZone válasza kali (#39494) üzenetére


GuruZone
őstag

okés, meggyőztetek :) Új év, új ASUS router! :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#39496) Shingen


Shingen
addikt

Köszi szépen a hozzászólásokat! :B

風林火山

(#39497) Mobil87


Mobil87
tag

Sziasztok
100/50 mb os digi netem van

Ha vásárolnék egy TP-LINK TL-WR1043ND 300Mbps WLAN routert
akkor maximálisan kitudnám használni a netemet wifin keresztül?
Ezzel a routerrel max hány mb.ot tud adni ? ha netán később nőne a letöltési korlátom.

(#39498) Intruder2k5 válasza Mobil87 (#39497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A régi, v1-es verzió nem alkalmas ekkora sebességre, ha esetleg használtban gondolkodsz! Újonnan már szinte kizárólagosan csak 1043NDv2-t kaphatsz, az kábelen a Gbit-es net átvitelére is alkalmas, de a WiFi sebesség rengeteg más dolgon múlik a routeren kívül is, emiatt előre megjósolhatatlan! Egyébként elvi esély van a 100Mbps elérésére, de garancia nincsen rá!

(#39499) Mobil87 válasza Intruder2k5 (#39498) üzenetére


Mobil87
tag

Ja értem akkor felesleges megvennem ha 100mb et nm adja tutira.
akkor kábelen haszámlom a gépet , a többit meg wifis routeren.
Mert most kaptam egy ilyen routert :http://www.arukereso.hu/router-c3144/asus/rt-n12e-p82533572/?gclid=Cj0KEQiA8f6kBRCGhMPFtev8p58BEiQAaMLmqWm-YbvW_vBquYT4wDY-KRt0A9c9gaWcvcgpIibtzooaAr1h8P8HAQ

És ezel csak max 70 mb értek el, de akkor elég telefon meg tv re.....
Gépen meg használom a kábelt ...

(#39500) milszab


milszab
senior tag

Valaki pár oldallal feljebb kérdezte, hogy ha kicseréli a routerén konkrétan a 12D1-en az antennákat nagyobbra, jobb lesz-e a jel. Hát NEM. Én próbáltam de semmi. Majdnem hogy rosszabb lett a dolog. Küldtem is vissza szépen őket.

Azt is olvastam itt hogy ha egy routernek 3 antennája van, attól nem lesz jobb a jel, meg a wifi jel erősségében nem lesz jobb akármelyik routert is választom, meg bla-bla. Nos! N12D1-ről váltva N18U-ra ahol eddig alig volt jel, ott most fullos. Így nem kell 2 routerrel szórakoznom hogy a földszinten is legyen jel. Igaz így drágábban jöttem ki, viszont csak 1 eszköz van, a hálózati sebességem nem feleződik! Szóval akinek ilyen gondjai vannak Bátran ajánlom az N18U-t. Simán megéri az árát.

Csak gondoltam megosztom veletek.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.