Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) Spuri2000 válasza Alteran-IT (#39740) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Azt nem tudom a nason be lehet e két különböző tartományt állítani a két ethernetnek, mert akkor az lenne a legegyszerűbb. Nem kell baszakodni a korlátozásokkal, persze nem árt ha a nas gép elég bika, hogy 2 gépet is koszolgáljon például BD 3D iso esetében is. :DD

(#39752) Spuri2000 válasza RicsiSuly (#39741) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Minek kell a hálózat a játékohoz? Ott a netetek!

(#39753) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Ha az általatok ajánlott RT-N18U-ban gondolkodok, de megfordult a fejemben hogy mi lenne ha DUAL-BANDos lenne, akkor melyik tesóját ajánlanátok külső antennákkal?
Van külön NAS-om, így az USB portos okosítások nem lényegesek.

(#39754) Shingen válasza AndrewTdi (#39753) üzenetére


Shingen
addikt

Mennyi az összeg kereted amit rá akarsz szánni?
pl. Asus RT-AC68U ???
vagy ez Asus RT-AC66U????

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#39755) AndrewTdi válasza Shingen (#39754) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ennek a felét kb. :)

(#39756) Shingen válasza AndrewTdi (#39755) üzenetére


Shingen
addikt

Olyan 20-25 körül?
Asust szeretnél?

風林火山

(#39757) AndrewTdi válasza Shingen (#39756) üzenetére


AndrewTdi
addikt

olyan 28-at még rászánnék. Elsődlegesen ASUS-t.
De azt is megértem, ha pl azt mondjátok, hogy eddig az összegig nem érdemes dual bandost venni, mert maga a kütyü gyengébb lenne mint a N18U.
Tulképp csak a telefonon tudja a Dual bandot, de 120megás nethez kellene. Nem tudom, hogy a N18U tudná-e ezt a sebességet wireless.

(#39758) Shingen válasza AndrewTdi (#39757) üzenetére


Shingen
addikt

Asus RT-N66U ennek olyan 33 körüli az ára. Dual-band.
Nézd meg ezt a típust, mit szólnál hozzá?

風林火山

(#39759) AndrewTdi válasza Shingen (#39758) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Jó lehet. megkukkantom.

(#39760) Spuri2000 válasza Multibit (#39750) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Úgy látom nálam a gyári szoftverben ez nincs benne... :(( de nem baj, csak így kicsit körülményesebb!

(#39761) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Még egy kérdés.
az alapfunkciókat figyelembe véve érdemes feltenni tomatot, vagy simán jó a gyári firmware is a N66U-n?

(#39762) Intruder2k5 válasza AndrewTdi (#39761) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyjából minden ASUS routeren ugyanolyan a gyári firmware, mint a jelenlegi RT-N16-odon is lehet, és amint azt itt is láthatod!

http://demoui.asus.com:8080/index.asp

Hogy kell-e neked custom firmware, az csak az igényeiden múlik...

[ Szerkesztve ]

(#39763) Satyedli


Satyedli
újonc

Üdv Mindenkinek !
A következőkben szeretnék tanácsot kérni!
Adva van egy családi ház,nagyjából 85 négyzetméter.
Rendelkezek internetkapcsolattal (kábel) A házban található három okos telefon és azt szeretném,hogy legyen wifi a lakásban.Itt kérnék tanácsot,hogy milyen eszközöket kell vennem?
Kell e vennem rutert,vagy pedig ahhoz,hogy a három telefont kiszolgálja a lakásban elég csak egy usb ruter?(pendrive-os) Semmi más számítógépet nem akarok csatlakoztatni,csak a telefonok miatt volna szükségem a wifire. Továbbá kell e a számítógépbe wifi adapter vagy erre jó a jelenlegi Via-kompatibilis gyors Ethernet-adapter is? Szóval ha valaki leírná,hogy mik a sorrendi lépések megköszönném. És ha kell vegyek rútért,melyik az ami a fentebb leiratakt kielégíti. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#39764) Alteran-IT válasza Satyedli (#39763) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Azért elég érdekes dolgokat írtál :D
Ugye ha eleve akarsz a telefonoknak egy állandó AP-t (hozzáférési pontot), akkor eleve nem egy USB-s adaptert, vagy egy bővítőkártyát veszel a gépbe, mert az csak akkor működik, ha a gép megy, ha nem megy, akkor wifi sincs, viszont csak azért bekapcsolva tartani a gépet kicsit költséges lenne hosszútávon, már ha azért kérdezték rá az USB-s, illetve bővítőkártyás megoldásra, hogy gépen keresztül ossz Wifi-t.
Na már most ha így van, akkor én kilőném ezeket a megoldásokat és inkább a router-es megoldást javasolnám.
Ha meg jól akarsz járni árban és teljesítményben is, akkor legalább egy TP-Link WR841N(D) routert veszel, bár az már elég kevés, tehát inkább egy WR1043ND (v2 fölött), illetve afelett lévő routereket ajánlanám, főleg ha olyat szeretnél, ami nem csak 2.4 GHz-en, hanem 5 GHz-en is sugároz, persze ez az újabb készülékeknél a mérvadó.

(#39765) Satyedli válasza Alteran-IT (#39764) üzenetére


Satyedli
újonc

Köszönöm a választ. Akkor vásárolok egy rútért. Még egy láma kérdés.Ha van rúterem,ugye az akkor is ad wifit ha a gépem kikapcsolt állapotban van? No meg elég önmagában a rúter vagy kell külön még wifiadapter is vennem a gépbe? Valahol ,valamelyik fórumon mintha ezt olvastam volna.

(#39766) kali válasza Satyedli (#39765) üzenetére


kali
legenda

szia,

- igen
- amennyiben a munkaállomást kábelen csatlakoztatod a routerhez és csak a mobiltelefonok miatt kell a wifi szórás, úgy nem kell wifi modul a gépbe, de ha azt is wifi útján szeretnéd csatlakoztatni, akkor kell
vedd figyelembe a neted sebességét, hogy elég a 100-as router, vagy gigabit képes kell, illetve ha a neted sebessége mellett a rászánt összeget is leírod, akkor több tippet is kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

(#39767) Alteran-IT válasza Satyedli (#39765) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igazán nincs mit. Egyébként ha a routered nem a gépre van kötve (legalább is a WAN port), hanem a modemre (ADSL/Kábel/Optikai), akkor nem kell bekapcsolva lennie a gépnek, mert a router valójában egy gép szerepét tölti be, ami megkapja a szolgáltatótól a címet és onnantól osztja tovább a netet belső hálózati címekkel a gép, illetve a telefonok felé. Persze mondanom se kell, hogy a router-t bekapcsolva kell tartani, de az kis költség :)
Egyébként nem, ha a géped nem Wifi-n keresztül csatlakozik most sem az internethez, akkor nem kell semmi más adaptert venned, maradhat ugyan úgy a vezetékes megoldás, csak nem a modembe fogod dugni a gépből kijövő kábelt, hanem a router egyik LAN portjába (legtöbb esetben sárga, vagy szürke).

(#39768) Satyedli válasza Alteran-IT (#39767) üzenetére


Satyedli
újonc

Hálásan köszönöm a válaszokat.Jó hogy vagytok. Egyébként BUÉK mindenkinek:)

(#39769) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok!

Milyen routert ajánlanátok, amihez csatlakoztatni lehet egy 3G/4G-s sticket ( pl.: T-Com, UPC, stb. ) vagy akár sim foglalattal is rendelkezik, így csak kártya kell bele ?

TP-Link 3420-at néztem, de nem tudom, hogy mennyire kompatibilis a különböző szolgáltatók kártyáival, usb-s adaptereivel, illetve milyen alternatívák vannak még.

Netán módosított firmware valamilyen másik típusra, amivel ezek megoldhatóak ?

Köszi előre is.

(#39770) proradeon válasza Bazs- (#39769) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

3G/4G stick-hez az általad kinézett TP-Link TL-MR3420 ajánlott, vagy az Asus RT-N10U B.

A TL-MR3420-nak van listája, hogy mely stick-ekkel kompatibilis. De a prohardveres topicjában nem egy példa van, hogy olyan stick-ekkel is megy, melyek nincsenek a listán. :)

Közvetlen SIM foglalatos router-ek nagyon ritkák, és horribilisen drágák, így abban egyáltalán nem érdemes gondolkodni.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#39771) pkocsis válasza btz (#39697) üzenetére


pkocsis
tag

Milyen menüben kell keresni az erősség állítási lehetőséget? Hogy tudom megnézni, hogy melyik csatorna a leg optimálisabb a számomra?

(#39772) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Ezen leírások alapján mit lehet elmondani a 841ND v8 és v9 közötti különbségekről?

V8

V9

(#39773) kezdő válasza Gézengúz (#39772) üzenetére


kezdő
senior tag

(#39774) Gézengúz válasza kezdő (#39773) üzenetére


Gézengúz
addikt

Már, hogy arra gondoltam mennyiben jobb az új hardver, vagy mennyiben rosszabb ha úgy van...

Más

100/50-es Digi nethez van értelme 841N router helyett V2 1043-at venni? 841-et akasztja ugye a 94Mbit, a Digi viszont a 100Mbitet, 110 körül szokta tolni..van ennek értelme vagy totál felesleges?

[ Szerkesztve ]

(#39775) proradeon válasza Gézengúz (#39774) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Én úgy vélem, hogy 100 mbps sávszélességű internetkapcsolathoz már nem illik olyan router-t venni, ami szűk keresztmetszetet jelent. Ha megteheted, akkor inkább fektess bele a TP-Link TL-WR1043ND v2.x-be. :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#39776) kali válasza Gézengúz (#39774) üzenetére


kali
legenda

attól is függ, hogy a digi 100-as vagy gigás hálózaton/eszközökkel szolgáltat, mert nekem is 100/50 netem van tőlük, de még nem cserélték a 100-as eszközeiket a lépcsőházi elosztóban, és nem is feltétlenül fogják egy ideig, így én is eleve csak 94/54 netet kapok, tehát ők a szűk keresztmetszet, hiába gigás a lakásban a kábel, router...stb.
igaz, én már 40/20 alá is gigás routert (tl-wdr3600) tettem be anno, mert szeretem nem alultervezni a hálózatot, illetve nem csúcson, felső határukon járatni az eszközöket.
akinél gigás háló adott, ott 108-110 Mbps a letöltési sebesség, ott már ténylegesen a 100-as router a szűk keresztmetszet.

(#39777) Gézengúz válasza kali (#39776) üzenetére


Gézengúz
addikt

Családiház-kertes övezet, ablakok alatt villanypóznákon már az optika, a tavasz a nyár a bekötésekről fog szólni..Egyértelműek a Gigabites optikai egységek..Akkor azt hiszem eladó lesz az egyik 841N :)

A hálózat többi routerjához nincs szükség gigabites elérésre, inkább csak telefon-tablet-olykor laptopok..

(#39778) Bazs- válasza proradeon (#39770) üzenetére


Bazs-
tag

Köszi :R

Elkezdem nézegetni a routerek topicját, hogy melyik lehet a jobb választás.

(#39779) kali válasza Gézengúz (#39777) üzenetére


kali
legenda

az elsőt kicseréled egy jó gigabit képesre, és a gyors net elvárású munkaállomás(oka)t arra szúrod rá, az hardverben is erősebb lesz, ha úgy is jó, akkor a többi maradhat 100-as.

(#39780) btz válasza pkocsis (#39771) üzenetére


btz
addikt

Nekem rögtön a wireless beállításoknál van de ennek semmi köze a csatornákhoz

ⓑⓣⓩ

(#39781) csordas11


csordas11
aktív tag

100/50-es diginethez milyen költséghatékony routert tudtok ajánlani? Én a Tplink wdr3600-at néztem ki. Jó lehetne? :F

(#39782) csordas11


csordas11
aktív tag

Egyforma áron van a wdr3600 és a wr1043nd 2.1.
Melyik a nyerő?

(#39783) crissprivat válasza csordas11 (#39782) üzenetére


crissprivat
senior tag

Ha nem kell 5GHz,akkor a v2.1-es 1043-as.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#39784) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnem lecserelni szeretett Linksys WRT54GL routeremet, valami ujabb, modernebbre.
Feltetelek:
- Stabil mukodes, aramszunet utan induljon mindig, es ne kelljen ujrainditgatni
- N-es Wifi (jo a light is)
- USB (jo lenne, ha lenne ket port, meg ha tudna 4G modemet kezelni, + nyomtatot)
- 10/100/1000 nem feltetel, de legalabb a belso halozaton jo lenne
- Kulso antenna
- 10 ezer korul (max. 15) tudnek raszanni
Ezt neztem ki: TP-LINK TL-WDR3600 Router.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39785) csordas11 válasza crissprivat (#39783) üzenetére


csordas11
aktív tag

Mihez kellhet 5ghz?

(#39786) Bolobi


Bolobi
tag

Hello

Van egy Tp link wr542g routerem, és hát eléggé haldoklik, hetente 1 Lan elszáll rajta :D már csak 1 van szóval kellene valami más helyette.
Amire kell: 10mbit-es net, 1 gép kábelen, 2 telefon és 2 gép wifin.
A keret 12-15 ezer forint.
A hatótávolság lenne a fő szempont, mert ez a mostani 1 szobát átvisz és ennyi. (a szobám fala 50cm vályog, gondom ez is befolyásol)
Ha lehetséges USB legyen rajta, esetleg torrent kliens.
Melyik jobb külső vagy belső antenna?

Válaszokat előre is köszi :)

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#39787) Nnobi


Nnobi
tag

SZiasztok!

net 25/4

vásároltam egy tp-link acher c5 típusú routert ami első "?" routerként üzemelne , a régi wr1043nd v.1 /suste fw/ router wifin kapcsolódna hozzá amennyiben ez megoldható ...

wr1043-as ra kábellel lenne csatlakoztatva egy apple tvvel egy tv.

sajnos a két routert kábellel nem tudom össze kötni,mert családi ház és nem lehetséges.

az első c5 routerhez kábelen lenne egy asztali gép csatlakoztatva , és wifivel 1 db telo ac szabvánnyal és egy laptop szintén ac szabvánnyal.
1043-os menne még 2 táblet és 2 telo wifin.

ami kérdés a beállítások ....
c5 talán semmi extra ha csak nem fix ip beállítása szükséges a 2. routernek ?
a második router beállításához kérném a több segítséget akár privátban is....
itt gondolom statikus ip szükséges de akkor a teloknak és a tábleteknek is kéne fix ip?

a második router egyben ha megoldható jel erősítőként is működne , mert a kert felé ez lenne a legközelebbi router...

vagy mi lenne ha a c5 lenne a második router ,mert tv nappaliban van és ott használjuk a ac -s klienseket is, mert így ez el látná az összes eszközt leginkább, ezen még nem gondolkodtam el jobban .....

ha a c5 lenne a második router akkor az elsőnél csak 2 db ip kellene kiosztani asztali gép és a 2. router . ... ilyenkor a 2. routert hagyhatnám dhcp-ben is?
Belátható időn belül tervezek NAS-t is venni ......ez még bonyolíthatja még a rendszert?
elsőre ennyi lenne

[ Szerkesztve ]

üdv: Norbi

(#39788) Spuri2000 válasza Bolobi (#39786) üzenetére


Spuri2000
senior tag

TP-Link 1043 v2

(#39789) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

Lehet buta kérdés...de a hálózatokhoz nem konyítok. :)

A wifi jelemet( BT homehub5, BT inf2) szeretném egy másik helyiségben szétosztani pár vezetékes eszköz között.(settop box, tv, stb) Vezetéket nem akarok vinni.

Google barátom szerint erre egy bridge eszköz kell. Nem szeretnék olyat venni ami aztán nem fog tetszeni.
A lehető legolcsóbb megoldást szeretném.

egy ilyen lenne ingyen

vagy ez lenne olcsón

Köszi :R

(#39790) proradeon válasza Bolobi (#39786) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A vályog sajnos az egyik legrosszabb WiFi szempontból.
Az adott árkategóriában a legolcsóbb, kritériumaidnak megfelelő router a TP-Link TL-WR842ND. Egyedül torrent kliens nincs rajta.

Valamivel drágább megoldás a TP-Link TL-WR1043ND v2.x. Ezen is csak torrent kliens nincs (de ha nagyon akarod, akkor 3rd party firmware-rel ez is megoldható.)

A legolcsóbb router, ami minden kritériumodnak megfelel (azaz torrent kliens is van benne), az a Asus RT-N18U, de ez már kívül esik a kereteden.

Bármelyiket is választod, tudnod kell, hogy ha ezek nem viszik át az említett falakat, akkor semmi sem. Erős WiFi-vel rendelkezik mind a három felsorolt router.

(#39787) Nnobi: Ez inkább a Router gondok topicba illő téma.

(#39784) tvamos: A TP-Link TL-WDR3600 nem tud 4G modemet kezelni (gyári firmware-rel), és a nyomtató megosztás is csak úgy működik, hogy minden egyes gépre fel kell rakni egy segédprogramot, ami kissé macerás. De ha erről a két feltételedről le tudsz mondani, akkor tökéletesen megfelel a TP-Link TL-WDR3600 vagy a TP-Link TL-WR1043ND v2.x.

Ha nem tudsz lemondani az USB-s funkciókról, akkor a legolcsóbb megoldás a RT-N10U B, de ahhoz, hogy egyszerre tudj 4G sticket és nyomtatót is csatlakoztatni rá, szükség lesz egy USB hub-ra, mert csak egy darab USB port van rajta.

Sajnos a legolcsóbb router, ami gyárilag tud mindent, amire szükséged van, a Asus RT-N18U.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#39791) Multibit válasza csordas11 (#39785) üzenetére


Multibit
veterán

Számítógéphez, telefonhoz, tablethez, stb.

(#39792) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Ajánljatok légyszi olyan routert olcsón ami gyári firmvarrel kezel és megoszt 3g modemet (ZTE-K4607-z).
N-es wifi sem fontos.

(#39793) crissprivat válasza csordas11 (#39785) üzenetére


crissprivat
senior tag

Legnagyobb elönye akkor van,ha telített a 2,4GHz es frekvencia és sok a zavaró tényezö.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#39794) GuruZone válasza csordas11 (#39785) üzenetére


GuruZone
őstag

802.11ac Wi-Fi szabványt támogató készülékekhez.

én ezeket az értékeket mérem itthon Asus RT-AC56U routerrel:

LG G3

Samsung Galaxy S5

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#39795) crissprivat válasza GuruZone (#39794) üzenetére


crissprivat
senior tag

Ugye azt is olvastad,hogy milyen routerek közt vacilált.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#39796) Spuri2000 válasza proradeon (#39790) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Az ASUS-ba épített gyárt torrent kliens szart sem ér!

(#39797) csordas11 válasza GuruZone (#39794) üzenetére


csordas11
aktív tag

Milyen sebességű netcsomagból jött ki ez a sebesség? Tehát akkor kell az 5ghz szerinted? 100-as diginethez kell ilyen bika router? Mondjuk lehet, hogy így jövő álló lenne.

(#39798) Shingen válasza csordas11 (#39785) üzenetére


Shingen
addikt

Az 5GHZ az magasabb frekvencián megy mint a 2.4GHZ.
A 2.4 GHZ az elterjedtebb így sokaknak olyan routere van ami ezen a frekin kommunikál.
Ez az 5GHz akkor szokott jó lenni a környezetedben a 2.4 GHZ tartomány le van terhelve, akkor érdemesebb a 5HZ tartományt használni.

Ha pedig ezt szeretnéd használni olyan routert kell venni és figyelni kell az ellen oldalra is.
Valamint az 5GHz az gyorsabb viszont érzékenyebb a hatótávolsága.

風林火山

(#39799) GuruZone válasza csordas11 (#39797) üzenetére


GuruZone
őstag

Az enyém 200/50-es csomag. Most emelték fel Karácsony előtt.

A helyedben én is a 1043 v2-őt venném. Azon még én is vacilláltam, mivel nem hiszem, hogy feljebb váltok az 500-as vagy épp a gigás csomagba.

De végül győzött ahogy mondtad a "jővő álló" router, azaz
- az új 5GHz-es wi-fi szabvány (a telefonjaink tudják)
- az 1167 Mbps átviteli sebesség (akár DigiNet 1000)
- a plusz szolgáltatások

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#39800) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok!

Megbízható router-t keresek a következő kritériumokkal.

- wifi (n-es)
- 1000Mbps LAN (folyamatosan működő letöltő gép/FTP szerver/kamera szerver)
- sok wifi eszközt bírjon el egy időben( 5db IP kamera, 3db telefon, 1db PC, 1db laptop)
- LAN-on néha 3-4 gép egyidejű kezelése, és sokszor nagyobb fájlok másolása vezetéken
- 60 vagy 120MB-os net megosztása

Na ezeket kellene egy időben kezelnie az elkövetkezendő router-emnek 7/24-ben fagyás, lassulás, újraindulás nélkül.

Ár mondjuk max 30e Ft.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.