Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) kali válasza Bálint85 (#39100) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem tud olyan gyors netet adni a upc, amit a router ne tudna.

(#39102) TBMC válasza Gubek-Einste (#39099) üzenetére


TBMC
addikt

Koszonom valaszod! Szerettem volna probalkozni, de elsokent elszallt belole az 5ghz jel kiosztas valami oknal fogva. Factory reset utan sem mukodott. Firmware update utan pedig mar a storaget sem ismerte fel. Majd ra 2napra mar csatlakozni sem lehetett a routerhez, se wifin se utpn keresztul. Igy bevittem.

Custom firmwaret nem probaltam igy.

Uj routert illetoen t online 30megas net, az osszeg pedig 40ruppo alatt johetne szoba.

Elore is koszonom!

markbellus.hu 

(#39103) geucsa


geucsa
tag

Sziasztok!

Az utóbbi 3-4 hétben (Nem akarom a UPC Wifree-re fogni, de kb annak az indulása óta.) nagyon lelassult otthon a net wifin keresztül.
Mérések 0,4-2 MB/s-t mutattak, ami nagyon gáz.
Feltöltés 2 körüli.
Ma mértem egyet kábellel, úgy a szerződésben maximált értékek jöttek, azaz 31/3,1 MB/s.
Tehát a router a ludas, ami egy D-Link GO-RT-N150.
Mi lehet vele a probléma?
Van valami javítási megoldás, vagy dobjam ki és vegyek egy újat?
Ha az utóbbit javasoljátok, akkor milyet javasoltok a fenti UPC-s csomaghoz?
Általában két mobillal, két laptoppal, egy tablettel és egy tévével kapcsolódunk egyszerre.
Sűrűn használjuk a screen mirrort, megosztásokat és hasonló funkciókat.
A hatótáv nem lényeges, mert max. 1 falon kell átmennie és max. 8 méterre.

(#39104) Gubek-Einste válasza TBMC (#39102) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

40k-s határral Asus N18U/N56U/N65U/N66U/AC56U/AC66U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900/Archer C5/C7 a lehetőségek.

#39103 geucsa
Kezdetnek kapcsoltasd ki a Wi-Free-t, sokaknál okozott már instabilitást.
Új eszköznek (nem lesz 120 vagy nagyobb csomagra váltás) Asus N12D1 vagy TP-Link 841ND.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39105) nemmaradtnév


nemmaradtnév
tag

Sziasztok!

Egy 47 négyzetméteres panelban lakunk négyen egyetemisták, ez jelent 4 számítógépet és négy mobil eszközt egyszerre. (Ez most lehet hogy eszetlenül hangzik, de így vizsgaidőszakban tényleg egész nap a kis eszközeinket prüntyögtetjük és idegeskedünk ha lassú a netünk :W ) A helyileg elérhető legnagyobb 1000/100-as kapcsolatra szeretnénk tervezni.
A kérdés: mennyire komoly routert érdemes vennünk? Főleg ha esetleg éppen pdf-eket küldözgetnénk belső hálózaton miközben amúgy torrentezünk is? (Mert pillanatnyilag ez komoly nehézségekbe ütközik)

Köszönjük a segítséget!

(#39106) Gubek-Einste válasza nemmaradtnév (#39105) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már 20k-s határral is lehet kapni megfelelő eszközöket, amik ajánlottak Asus N18U/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39107) kali válasza geucsa (#39103) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáltad más/minden csatornán a kapcsolatot?
az a baj, hogy ha a telített/zsúfolt 2.4 GHz háló a probléma, akkor a jelenlegidnél wifi tekintetében jobb 2.4 GHz routerrel is adott lehet, jobb esetben csak kevésbé, de esetlegesen csak az 5 GHz jelent teljes megoldást.
az ellenoldali eszközök 5 GHz képesek?
a notik esetén az eszközkezelőben nézz rá a wifi modul típusára, a többinél a pontos típus segít kideríteni.
az inssider (link) mit mutat?
van szabad csatorna 2.4 GHz sávon?

(#39108) geucsa válasza Gubek-Einste (#39104) üzenetére


geucsa
tag

Köszönöm a megoldási - és a termékjavaslatokat is! :R

(#39109) geucsa válasza kali (#39107) üzenetére


geucsa
tag

Nem tudom, mit kellene néznem, nem értek hozzá. :(
De gyorsan telepítettem és ezt mutatja:

(#39110) yossarian14 válasza Intruder2k5 (#39097) üzenetére


yossarian14
tag

Én szintén a Cisco router mellé keresek egy jobb wifivel rendelkező routert. Nálam van NAS (gigabittel megy a Cisco-ba) és tervezek venni egy média lejátszót, ami 300 Mbps-ra képes wifin (sajnos kábelezés nehezen kivitelezhető). Ennek a lejátszónak jelentene bármi sebességbeli előnyt a drágábbik Asus-router, az ASUS RT-N18U az olcsóbbik N12-höz képest?

Más is válaszolhat. Köszönöm!

(#39111) geucsa válasza geucsa (#39109) üzenetére


geucsa
tag

Intel(R) WiFi Link 5100 AGN

[ Szerkesztve ]

(#39112) zsolt501 válasza geucsa (#39111) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Túl sokan vagytok 1 csatornán, lehet hogy nem ártana az 5GHz-ben gondolkodni, mert elég sokan is vannak a 2.4GHz-n.

Ez a UPC FREE wifi elég sokat rontott sok embernek a 2,4GHz-n a mindennapi használatban.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39113) geucsa válasza zsolt501 (#39112) üzenetére


geucsa
tag

Köszönöm!

A wifi adapterem Intel(R) WiFi Link 5100 AGN
Azt nem tudom, hogy tudja-e az 5 GHz-t.

(#39114) Intruder2k5 válasza yossarian14 (#39110) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazából nem hiszem, mivel a lejátszóban amint írod 300Mbps WiFi van, és azt mindkét router tudja! Azt viszont ne felejtsd el, hogy az RT-N12 D1 UTP portjai csak 100Mbps sebességet tudnak, tehát még ha WiFi-n sikerülne is kicsit többet átvinni, ez lehetetlen lesz a 100-as port korlátai miatt, ahol 94Mbps fölé semmiképpen sem tudsz menni!

[ Szerkesztve ]

(#39115) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#39112) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De milyen jól látható, hogy senki sem állítja be normálisan a wifit a környéken, mindenhol az alap 1, 6, 11 csatornák mennek, a többi meg ott áll üresen!

UPC WiFree annyiban mindegy, hogy van, vagy nincs, hogy az csak egy szoftveres AP megoldás, de a legtöbb esetben egyébként is megy mellette az előfizető "saját AP-ja", UPCXXXXXXX néven, azonos csatornán! Plusz csatornát tehát nem foglal, csak az SSID lett több! Persze van kevés kivétel, aki egyébként nem használta a UPC WiFi-t!

[ Szerkesztve ]

(#39116) Spuri2000 válasza kali (#39093) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Most vett egy TP-Link TL-WDR4300-ast (mondtam neki hogy egyenlőre ne, de hát neki beszélhet az ember) és gyengének találja. Adtam neki kölcsön egy Netgear Wndr3400-ast (belső antennás) és a Netgearnak jobb az erőssége mint a TP-Linknek, meg a sávszélesség is nagyobb!
A kérdés, hogy az ajánlott ASUS RT-N18U erősebb mint a TP-Link? A wifi lenne a legfontosabb!

(#39117) geucsa válasza Intruder2k5 (#39115) üzenetére


geucsa
tag

Annak idején ki gondolt ilyesmire? Annak is örültem, hogy működött. :)

(#39118) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#39115) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen, ez elég problémás tud lenni, de ahogy nézem így is elég nagy a szennyezés akár hová is állítja igazán, itt már csodát nem lehet tenni 2,4GHz-n, lesznek is ebből elég nagy problémák panel tömböknél ahol sok ilyen előfizető van.

geucsa: Elméletileg támogatja az 5GHz-t de erre nem esküdnék meg.
Ez alapján támogatja.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39119) Intruder2k5 válasza geucsa (#39117) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amíg nem lesz meg az új router, addig is állíts be egy 3-mas csatornát!

[ Szerkesztve ]

(#39120) nemmaradtnév válasza Gubek-Einste (#39106) üzenetére


nemmaradtnév
tag

Köszönet!

(#39121) zsolt501 válasza geucsa (#39117) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Próbálj olyan routert beszerezni ami 5GHz-t is támogatja, hosszútávon ez lesz majd a megoldás, addig is amit előttem írtak rakd át a 3-as csatornára.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39122) kali válasza Spuri2000 (#39116) üzenetére


kali
legenda

igen, mivel az csak 2.4 GHz képes és a teljes antennái arra vannak kihegyezve, amíg a tl-wdr4300 dual band külső antennái osztottak, 2 és 3 dBi arányban osztoznak a 2.4 és 5 GHz szóráson - emiatt nem is érdemes összehasonlítani a külső antennás csak 2.4 GHz és dual band eszközöket.
a netgear esetén külön antennák adottak a két sávra, meg a netgear amúgy is híres arról, hogy sok belső antennás eszköze elég jól szór.

[ Szerkesztve ]

(#39123) geucsa válasza zsolt501 (#39121) üzenetére


geucsa
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R
Akkor most megpróbálkozom a 3-as csatornával, később pedig átállok 5 GHz-re.
Remélem, menni fognak ezek az átállások!

(#39124) mzsombor válasza Intruder2k5 (#39115) üzenetére


mzsombor
tag

Ezzel vitatkoznék! Pont, hogy a lehető legjobban van a környékén beállítva az összes hálózat. Ha mindenki szétdobálná egymást követő csatornákra a wifijeit (2,4GHz), akkor az átlapolódás miatt sokkal rosszabb lenne a sebessége mindenkinek. A wifi rosszabbul viseli az idegen csatornás (átlapolódó) interferenciát, mint az azonos csatornást. Őszintén szólva csodálkozom is, hogy egy nem központilag felépített hálózat (mint pl egy irodaházban), ilyen szép szabályosan van belőve.

Ajánlott olvasnivaló: http://www.metageek.net/support/why-channels-1-6-and-11/

[ Szerkesztve ]

(#39125) mzsombor válasza geucsa (#39123) üzenetére


mzsombor
tag

Próbáld meg inkább az egyest, ha hármasra rakod magad, akkor egyből összeveszel az 1-es és 6-os csatornál lévő többi hálózattal is. Hátha az 1-esen levő hálózatok nem olyan kihasználtak! Lehet, hogy a 11-esen valaki masszívan torrentezik, azért nem marad neked rajta sávszél.

(#39126) geucsa válasza mzsombor (#39124) üzenetére


geucsa
tag

Ez a magyarázat ésszerű.
Akkor most legyen egyes?
Vagy teszteljem mindkettőt?

(#39127) -Solt-


-Solt-
veterán

Az enyém ÍGY néz ki... erre észrevétel Urak?

www.smart-bus.hu

(#39128) zsolt501 válasza -Solt- (#39127) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálad nem túlterhelt a hálózat, ahova most állítva van ott a legkisebb a zavarás, még azzal játszhatsz, hogy a routert máshová helyezed, vagy másképpen pozicionálod.
Ahogy nézem ez egy D-Link kábel modem és router combo beépített antennával, ami sajnos nagyon gyenge.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39129) geucsa válasza geucsa (#39126) üzenetére


geucsa
tag

Átálltam 1-re. Eredmény 13/3 MB/s, tehát öt-hatszor gyorsabb lett. :C
Az is valami. Köszönöm mindenkinek! :R
Később jöhet az új router, hogy kihasználjam a 30-at. :)

(#39130) geucsa válasza geucsa (#39129) üzenetére


geucsa
tag

Érdekes, hogy a jelerősség is nőtt -32>-25. Az hogy?

(#39131) -Solt- válasza zsolt501 (#39128) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm... most már megvárom a berendelt 2 új asus "kütyüt", aztán megpróbálom megtalálni neki a legjobb helyet...

www.smart-bus.hu

(#39132) kali válasza mzsombor (#39124) üzenetére


kali
legenda

ezzel csak az a baj, hogy 40 MHz esetén alá vagy fölé teszi automatikusan a másodlagos csatornát, és attól nem lehet manuálisan eltérni, illetve legjobb esetben is csak annyit, hogy alá vagy fölé kerüljön, már ha olyan az elsődleges csatorna értéke, hogy amiatt ez lehetséges.
beállítja valaki az 1-es csatornát, és amellé automatikusan az 5-ös kerül, a 6-os mellé a 2-es vagy a 10-es, a 11-es mellé a 7-es, és máris szórt az egész háló.

(#39133) zsolt501 válasza geucsa (#39130) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kevésbé megy ott a zavarás, és nem egyforma teljesítménnyel is adhat a router mindegyik csatornán.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39134) mzsombor válasza kali (#39132) üzenetére


mzsombor
tag

Persze, 40MHz az szívás mindenképp. 2,4-en én nem is erőltetem, csak 5 GHz-en. Ahogy -Solt- -nál is látszik, van kb 4 hálózat, de mivel abból kettő 40 MHz sávszélességet használ, mindenki átlapolódik egymással, és mindenki szív...

(#39135) geucsa válasza zsolt501 (#39133) üzenetére


geucsa
tag

Értem. Akkor duplán jó választás volt.

(#39136) btz válasza zsolt501 (#39133) üzenetére


btz
addikt

Azta. Igazatok van. 1 esen 100% a jelerősség a routertől 7 méterre. Eddig a 13-ason voltam és a falat kapartam hogy 7 méterre 40-30% a térerő. Érdemes titeket olvasni.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#39137) btz válasza btz (#39136) üzenetére


btz
addikt

A 13-ast még a kezem is leárnyékolta. De ez most durva jó teljesítmény. Nem kell kihajítani a routeremet.

ⓑⓣⓩ

(#39138) Hulioboy válasza Gubek-Einste (#39099) üzenetére


Hulioboy
tag

Kedves Gubek
Köszi a válaszodat, a mostani routerem egy öreg (4 éves) TP-Link TL-WR841R típusú cucc, és 2 naponta ledobja a telefonomat, újra kell indítanom állandóan, Persze szeretnék egy torrent klienst is futtatni a routeren, ha már veszek újat (ebben sajna nincs usb) és ha már mindent bele veszek akkor van egy MK 808-as android tv kütyüm is a Tv mögött, és gondoltam rá, hogy esetleg wifis hálózaton lejátszaná a filmeket is.(Nem kellene pendriveot használnom) Ezért is gondoltam az AC-s verzióra amúgy a netem sima upc 120 MB
Ezekkel az infókkal melyiket javaslod?

(#39139) Gubek-Einste válasza Hulioboy (#39138) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy Asus N18U lenne talán a legjobb választás + a jelenlegit beállítani másodlagos eszköznek, hogy mindenhol legyen megfelelő lefedettség. Lehet kábellel és wifi (ehhez már custom firmware kell ami verzió függő) útján is megoldani a másodlagos eszköznek a bekötését.
Ha nincsen 5GHz-s eszközöd akkor felesleges AC eszközt venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39140) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Egy barátomnak vodás mobilnetje van otthon (másféle net szóba se jöhet), amit eddig 1 asztali géphez használt. Szeretnénk megosztani a netet, kábelt akarunk vezetni egy másik épületbe is.
A sim kártya egy kis usb-s kütyüben van. Ehhez lehet venni olyan routert, ami kezelné azt (nyilván amelyiken van USB port...)? Vagy inkább közvetlen a vodánál kellene érdeklődni? Lövésem sincs, hogy ezt meg lehet-e oldani technikailag. :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#39141) mzsombor válasza geucsa (#39135) üzenetére


mzsombor
tag

Triplán. Most néztem meg mégegyszer az inSSIDer fotódat, és a 11-es csatornán, ahol eddig voltál, volt egy g-s wifi is a sok n-es között. Mivel más szabvány mint az n, az is plusz interferenciát okoz. (Alapesetben ha azonos csatornán megy több azonos szabványt alkalmazó wifi hálózat, akkor az eszközök az idegen hálózatokból érkező csomagokat is megkapják, és csomagként is értelmezik, csak eldobják. De pl nem adnak akkor, ha más forglamaz. Ha különböző szabványok működnek egy csatornán, vagy ha a csatornák átlapolódnak egymásra, pl valaki a 9-est, valaki a 10-est használja egymás mellett, akkor az idegen hálózatból érkező jelet a te eszközeid nem ismerik föl wifi jelként, és simán elkezdenek adni miközben az idegen hálózaton is átvitel zajlik. Ebből fakadóan mindkét hálózaton megsérülhet az épp adott adatcsomag. Emiatt ebben az esetben jóval alacsonyabb az elérhető svszélesség.)

(#39142) geucsa válasza Panthera (#39140) üzenetére


geucsa
tag

Vodánál lehet venni direkt erre a célra kütyüt.
Pl. http://www.vodafone.hu/uzleti/kisvallalkozasok/internet-szamitogepen/internetmegosztas

(#39143) geucsa válasza mzsombor (#39141) üzenetére


geucsa
tag

Na szuper. :)
Este még nézegettem és néha bevillant egy kilences is. Gondolom ez még rontotta a helyzetet az átlapolódás miatt.
Most így jó. Aztán a karácsonyi hajrá után veszek egy routert a korábban ajánlottak közül.

(#39144) Panthera válasza geucsa (#39142) üzenetére


Panthera
őstag

Ez nekünk nem lesz jó, mert a 2 pc távol van egymástól. Meg inkább vezetékes megoldást szeretnénk, akkor biztos nem lesz jel probléma.

(#39145) geucsa válasza Panthera (#39144) üzenetére


geucsa
tag

Ilyenből létezik olyan is, amibe lehet dugni LAN kábelt is, tehát tovább tudod vinni vezetéken.
Általában pár ezer forintos dolgok.
Példa:
http://www.aliexpress.com/item/New-Smallest-WT3020F-300M-Portable-Mini-Router-802-11-b-g-n-AP-Repeater-Wifi-Wireless/32217024405.html
Tehát beleteszed a kártyát és tolja a wifit is és kábelen is viheted tovább a jelet.
Ez konkrétan 4000 forint. Itthon 15000 körül tudod megvenni.
Érdemesebb rendelni.
3 hét alatt megjön. Igaz, ha rossz, akkor nem éri meg visszaküldeni, de abban az esetben általában visszafizetik az árát.

[ Szerkesztve ]

(#39146) Frenky89


Frenky89
őstag

Milyen routert érdemes választani, ha nem kell gigabites lan, sem 5ghz, sem óriási sávszélesség, csak a jelerősség és az ár számít?

(#39147) Panthera válasza geucsa (#39145) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi a segítséget! :R

(#39148) geucsa válasza Panthera (#39147) üzenetére


geucsa
tag

A kompatibilitásra érdemes rákérdezni vásárlás előtt.
Találtam olyan terméklapot is, ahol fel vannak sorolva a kompatibilis eszközök (USB stickek).

(#39149) 80-évespapa


80-évespapa
csendes tag

Üdv!

T-home-os nettel rendelkezem. 50 Mbit le, 5 Mbit fel. Egy Linksys WRT-150-es routert használok amely kissé kezd elfáradni. Ráadásul a szomszédos szobában található asztalnál ülve kb.10 méter, eléggé gyengusz wifi jelet produkál.

20-30000 ft-os ársávban keresek routert a következők figyelembevételével:

-legfontosabb a sok belső memória, hogy ne kelljen állandóan újraindítgatni
-a lehető legegyszerűbb magyar nyelvű menü, illetve laikusok számára extra könnyű beállíthatóság
-Zyxel 325v 2-es NAS-al való összehangolt együttműködés (torrent, távoli gép stb.)
-erős wifi külső antennák
-1 Gbit-es lan
-Usb port 3G-s usb modem részére, amely kiválóan kezeli, osztja a jelet esetenként
-Elsősorban Asus-ban gondolkodnék

Előre is köszi.

(#39150) zsolt501 válasza 80-évespapa (#39149) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha nem fontos az 5GHz és nem telített a 2,4GHz akkor ASUS RT-N18U

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.