Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) vmaxter válasza Gézengúz (#39949) üzenetére


vmaxter
tag

Konkrétan például jó lenne tudnom, hogy a most használt Cisco EPC3925-nek milyen paraméterei vannak. Gigabites-e vagy sem? Persze ez egy Wi-fi-s kábel modem, aminek nem tudom van-e összehasonlítható eleme egy routerrel? Így összetudnám hasonlítani az általad ajánlotakkal, de pillanatnyilag sehol sem találok róla infót.

(#39952) Gézengúz válasza vmaxter (#39951) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mivel Digire váltasz nem kell foglalkoznod a régi eszközzel, azzal foglalkozz amit leírtam...

(#39953) Shingen válasza kali (#39946) üzenetére


Shingen
addikt

:DD

風林火山

(#39954) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Ahol lakom falun csak ADSL net lehetőség van.
Jelenleg 10mbites, max 20megást bír a vonal, tehát max 20megabites lesz.....

A célom az, hogy lehetőleg sose bontódjon kapcsolat.

Akkor mindegy melyik routert veszem e 2 közül?

TP-LINK WR-841N
Asus RT-N12 D1

Az Asus drágább kicsit, de megéri azt a plussz pénzt nekem?

(#39955) kali válasza kory24 (#39954) üzenetére


kali
legenda

szia,

adott sebességű net alá mind a két típus megfelelő, az asus alapban annyival tud többet, hogy nem csak wifi router funkciós, hanem ap és range extender opciókat is tud, a tp-link azokra csak moddolt firmware felhúzásával képes.

Shingen; ismered netán a három testvért? :DD
jól megy nekik azóta az rt-ac68u? :DDD

(#39956) lowzor


lowzor
veterán

Hali

Olyan Router-t keresek, ami ADSL modem is egyben (T-home ADSL-hez lenne).
Kb 10-15k a keret.
Melyik lenne a legmegfelelőbb?

(#39957) PainKiller13 válasza lowzor (#39956) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem TP-Linkből volt 2 éve az akkori Gigabites USB-s változat, de nagyon lassú volt, nem bírta egyszerre a 2 dolgot, pedig USB-t még nem is kötöttem rá, szerintem jobban jársz modem + routerrel külön.

(nekem pár napja hozott az invitel egy ZTE combot, meglepően jól bírta azt a pár órát amíg használatban volt) :DDD

(#39958) lowzor válasza PainKiller13 (#39957) üzenetére


lowzor
veterán

Azt elfelejtettem, hogy jó, ha max 20 megával jönni fog a net :C
Így sem ajánlott?

(#39959) Shingen válasza kali (#39955) üzenetére


Shingen
addikt

Tetszett amit írtál! :)) Mókás volt. :B

風林火山

(#39960) PainKiller13 válasza lowzor (#39958) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem 10 megás Adsl-em van, az újabbak már biztos jobban meg vannak oldva.

Itt egy fekete DSL-360R van openwrt-vel + Asus RT-N18U, 1280al töltök a 10Mb-es nettel.

(#39961) vmaxter válasza Gézengúz (#39952) üzenetére


vmaxter
tag

Oké, csak azt tudom, hogy amit most használok megfelel. De hiába ismerem a két TP-Link paraméterét, ha nem tudom melyik az amelyik a mostani sebességnek megfelel. Magyarul nem tudom elég lesz-e kisebb-olcsóbb, vagy a drágábat kell megvennem?

(#39962) lowzor válasza PainKiller13 (#39960) üzenetére


lowzor
veterán

Hát, akkor most nem tudom mit csináljak :C
Mindegyik működik T-Home-al?

(#39963) Gézengúz válasza vmaxter (#39961) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem tudom mit nem értesz? Ha 100mbites eszközt használsz az jóval olcsóbb, kisebb a fogyasztása de 100Mbit plafon nem lesz meg vele. Az a kérdés kibírod a 10Mbit veszteséget vagy nem..

asdxv újrakondizott fekete 360R-em is van eladó :) ( dchard féle szoftverrel ) :D

Mindegyik működik! Probléma inkább akkor van ha T-s cuccot akarsz nem T-s területen használni..

[ Szerkesztve ]

(#39964) PainKiller13 válasza lowzor (#39962) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igen működik viszont neked kell beállítani, ami nem egy nagy kunct, kollega írja hogy van neki ilyen mint nekem, ha baráti áron adja, akkor érdemes megvenni, + mellé egy 5-6ezres wifis routert.

Én T-s cuccot használom Invitel területen, csak át kellett állítani pár dolgot :) Amit leírás alapján meg itteni segítség alapján meglehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#39965) proradeon válasza lowzor (#39962) üzenetére


proradeon
őstag

Általában itt azt szoktuk javasolni, hogy inkább legyen külön ADSL modem és külön router. ADSL modemek közül ajánlott a Telekom féle, fekete D-Link 360R (tehát még véletlenül se a régi, szürke színű.)
Router-ből pedig egy Asus RT-N12 D1 vagy egy
TP-Link TL-WR841N.

Ha mégis egy TP-Link féle ADSL modem+router kombináció mellett döntesz, két dologra figyelj nagyon.
1, Annex B-s legyen. (Semmiképp se Annex A-s!)
És miután megvetted, beállításkor a VPI/VCI értéke Telekom hálózat esetén: 1/32

Egyébként én már állítottam be ilyen TP-Link féle ADSL modem+router kombinált készüléket, és azóta se hívtak, hogy gond lenne vele. De ettől függetlenül inkább szavazok a két külön készülékes megoldásra. :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#39966) Shingen válasza proradeon (#39965) üzenetére


Shingen
addikt

+1 :)

風林火山

(#39967) Gézengúz válasza lowzor (#39962) üzenetére


Gézengúz
addikt

Még egy dolog, VDSL nem játszik a területen biztos? Csak mert nekem ADSL-en nem jött ki a 20-as sebesség míg VDSL-en igen..

(#39968) vmaxter válasza Gézengúz (#39963) üzenetére


vmaxter
tag

Amit Te írsz és ami az összefogalóban van a sávszél.-ről azt értem. A kérdésem elsősorban arra vonatkozott, hogy a 100Mbit-es router ugyanúgy fogja-e bírni a strapát mint most, amikor okostelefonnal, és/vagy smart tv-vel is csatlakozok majd rá, miközben mondjuk torrentezek, vagy WoT-ozok.

Így érthető a problémám? Boccs, de v.színű azért nem tudom elmagyarázni, mert k.-ra nem értek hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#39969) lowzor


lowzor
veterán

(#39965) proradeon:

Erről mi a véleményed? [link]
Nem tűnik rossznak.

(#39963) Gézengúz:

Köszi az ajánlatot, de inkább egy újat preferálnék, mivel nem pár évre veszem :)

(#39967) Gézengúz:

Tuti nem.
Csak papíron fizetem a 20-ast, gyakorlatban annál jóval kevesebb jön.

Amúgy ha tényleg jóval ajánlottabb 2 eszköz külön, akkor veszek csak simán modemet, aztán használom a msotani router-emmel (mondjuk már az sem mai darab). Csak nem lenne rossz 1 eszközt kiváltani így.

[ Szerkesztve ]

(#39970) GangBAng^


GangBAng^
tag

Sziasztok!
Nagy kétszintes családi házban lakom. 250 -es upc net van. Általában 6-8 eszközzel csatlakozunk a wifire,de ha jönnek rokonok akkor 10-12 eszköz is lehet. 2 router között filózok: Tp-link TL-WR1043ND 13.000 ft vagy érdemesebb rááldozni még egy kis manit a Asus RT-N18U 21.000 Ft? Előre is köszi a választ!
Üdv,

GangBAng^

(#39971) kali válasza GangBAng^ (#39970) üzenetére


kali
legenda

szia,

érdemesebb a drágább rt-n18u típust venni, erősebb hardver, így az azonos időben felcsatlakozó és terhelő több ellenoldalt is jobban bírja.

(#39972) Gézengúz válasza lowzor (#39969) üzenetére


Gézengúz
addikt

A kondicserét vedd úgy, hogy a szar gyári kondik kitűnő szilárdelektrolitosra vannak cserélve...Vágod?

(#39973) GangBAng^ válasza kali (#39971) üzenetére


GangBAng^
tag

Köszi szépen a gyors választ! :)

GangBAng^

(#39974) proradeon válasza lowzor (#39969) üzenetére


proradeon
őstag

Hát a véleményem az, hogy nagyon drága. És ezzel még nem is lenne gond, de hiper gyenge hardver van benne. (2 MB flash és 8 MB RAM lényegében vicc kategória. A legolcsóbb router-ekben amiket itt szoktunk javasolni is van 4 MB flash és 32 MB RAM.)

Ha nagyon ragaszkodsz a kombinált készülékhez, akkor TP-Link TD-W8970B alá ne add (400 MHz Broadcom CPU, 16 MB flash, 64 MB RAM). Viszont ennyiből már bőven veszel egy remek fekete 360R modemet (ha más nem, a Telekomtól) + egy szintén megbízható router-t. :) De a te pénzed, te döntésed.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#39975) lowzor válasza proradeon (#39974) üzenetére


lowzor
veterán

Úgy döntöttem, hogy akkor veszek külön router-t és modemet :)

Erről a modemről vélemény? [link]
360R-t nem találok sehol.
Mellé a TP link, vagy az Asus Router, amit ajánlottál.

(#39976) proradeon válasza lowzor (#39975) üzenetére


proradeon
őstag

A 321B is tökéletesen megfelel. :-) (A fekete 360R-t csak a Telekom forgalmazza, azért nem találsz sehol újonnan. Azért érdemes lenne felhívni 1430-at, hogy mennyiért adnak egyet, mert szerintem jóval olcsóbban, mint amennyibe a 321B kerül.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#39977) PainKiller13 válasza proradeon (#39976) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én mikor keresgéltem ilyet pár hónapja akkor 5990ért vesztegette a T-com, aztán találtam 2,5k-ért használtat :DDD

(#39978) Gézengúz válasza lowzor (#39975) üzenetére


Gézengúz
addikt

Csak nehogy az új revizióba szaladj bele mert az hulladék Trendchipes lett megint!!!!!!!!

[link]

dchard írta

"Figyelem!

Úgy tűnik felbukkant a piacon egy új hardver verziójú D-Link 321B modem, amely NEM kompatibilis az általam írt firmware-rel. Névre pontosan megegyezik a korábbi verzióval de sem kinézetében, sem belső tartamában nem hasonlít az eredetire. Az új verzióban a fellelhető leggyengébb Trendchip típusú chipset található, kerüljétek el nagy ívben!"

[link]

[ Szerkesztve ]

(#39979) lowzor válasza Gézengúz (#39978) üzenetére


lowzor
veterán

Azt írják, hogy már csak az új szériát forgalmazzák :(

[ Szerkesztve ]

(#39980) Intruder2k5 válasza lowzor (#39979) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a vacak, teljesen másképp néz ki, mint a régi változat!

DSL360R T1/E sehol sincs kereskedelmi forgalomban, csak T pontban tudod megvenni, más üzletben nem! Utolsó általam ismert ára 6-6500HUF közt volt...

[ Szerkesztve ]

(#39981) lowzor válasza Intruder2k5 (#39980) üzenetére


lowzor
veterán

Akkor ebből T-pont lesz...

(#39982) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg melyik router a legjobb ár/érték arányú? Illetve egy kicsit offba (csak kíváncsiság): a routerek gyári software-e is Linux alapúak szoktak lenni?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#39983) maxika2004 válasza Gézengúz (#39939) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !

" ""A"" Routerhez "B" WiFi router hozzákapcsolása:

"A"-n: DHCP tartomány kiolvasása. (Pl. 192.168.0.100 - 192.168.0.200)
LAN IP címének kiolvasása.(Pl. 192.168.0.1)

"B"-n: LAN IP címének beállítása. (Pl. 192.168.0.99)
DHCP = Off

WiFi SSID, csatorna, titkosítás beállítása.

UTP kábel "A" egyik LAN portjából "B" egyik LAN portjába."

Talán, de lenne pár kérdés :

" "B"-n: LAN IP címének beállítása... "
Ezt elérem a fenti kábelezéssel pc ről ?

"
"B"-n: LAN IP címének beállítása. "
Azt kell ide irni amit az A LAN IP címének kiolvasok ?

Huuu de kinai ez nekem !

(#39984) Intruder2k5 válasza csasaKKP (#39982) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez nagyban függ az elvárásoktól, és a követelményektől is, de az ASUS RT-N18U egy tipikusan ilyen modell!

És igen, van több olyan modell is, aminek a gyári szoftvere is Linux alapú, de ott nincs "rendszerszintű" hozzáférésed semmihez, mint a custom fw-kben, a legtöbb esetben csak a webes felületen elérhető opciókat állítgathatod, vagy ha van is némi telnet hozzáférés, az igen korlátozott lehetőségeket ad, magyarán mondva gyári fw-ben nem lesz root jogod! Olyasmi ez, mint a gyári szoftveres és a root-olt telefon, vagy mondjuk egy GPS/PNA kérdése, azon is WindowsCE, vagy Linux fut, alapesetben mégis csak két három gombot használhatsz benne, amivel a navit indítod, meg esetleg médialejátszást, stb..., de rendszerszinten nem éred el azt sem, csak "hekkeléssel"!

[ Szerkesztve ]

(#39985) Gézengúz válasza maxika2004 (#39983) üzenetére


Gézengúz
addikt

A B-t azelőtt állítod be mielőtt rádugod az A -ra, ha be van állítva akkor már az A-n keresztül is elfogod érni..Így vili?

Arra figyelj, ha kikapcsolod a DHCP-t akkor adj a gépnek (addig) a tartományban fix ip-t, mert nem fogod elérni addig a routert amíg nem oszt DHCP-t, ha már rá lesz dugva a DHCP-t osztó routerra akkor nem lesz ilyennel probléma..

A legyen 192.168.0.1
B legyen 192.168.0.99 és a DHCP ezen kikapcs..zsinór LAN-ból-LAN-ba

[ Szerkesztve ]

(#39986) EmThor


EmThor
addikt

Sziasztok,

7 lakásos társasházban, belső 2 szintes, 82nm lakásba, fent jön be a UPC 240mbit net, ubee modemmel.

A régi TP link 1043 ND routerem nem tudja csak a fele sebességet lekezelni, ezért kell egy új + az ubee wifije már nem él el a földszinten a routertől legtávolabbi szobába.

Az emeleten 2 PC lenne felcsatlakoztatva, a földszinten egy xbox, 4 mobil, 2 PC TP-Link wifi vevővel.

Födémet és 3 ytong falat is át kellene vinni a wifi jelnek a legtávolabbi szobába a routertől.

(Bár gondolkodtam, hogy a leendő cucc fenn lesz, a régi fehér 1043 ND-t pedig valahogy a földszintre rakom csak nem tudom hogy és milyen módba kellene beállítani, ha van egyáltalán értelme?)

Szóval a 2 típus közül melyiket ajánlanátok? A 4300-ra már kaptam javaslatot Tőletek, de lehet megtoldanám a költségvetést, ha az Asus jobb/stabilabb (közben bújom annak is a topikját + itt is visszaolvastam amit tudtam. Látom már ma is kérdeztek hasonlót, én a miatt érdeklődnék, mert egy a 4300 is játszik).

- TP Link 4300 (van 5ghz is bár nem tudom az mennyivel jobb/több)
- Asus N18U

Köszönöm Szépen!

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#39987) csasaKKP válasza Intruder2k5 (#39984) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Értem, köszönöm szépen!

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#39988) Gézengúz válasza EmThor (#39986) üzenetére


Gézengúz
addikt

Fentre 1043 V2 ez lekezel Wan port felől 940Mbitig is akár...ebből pedig menjen az UTP a V1 lanjába azon DHCP kikapcsol, mivel a V1 LAN portjai mind Gigabitesek ezért itt már jól fogja tovább osztani a sebességet..

(#39989) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo reggelt!
Kinottem a Draytek Vigor 2830-ast. Kellene melle meg egy AP. Melyik lenne jobb, ha egy ugyanilyet tennek vele parba, vagy pl egy Linksys EA6350?

E30 (oo=[][]=oo)

(#39990) maxika2004 válasza Gézengúz (#39985) üzenetére


maxika2004
őstag

......... és igy most akkor a 2 ruterből akkor 2 különálló wifi lesz ugye ?

Vagy belehet állitani hogy 1 legyen ugy is ?

...Hogy lehet nektek ez ilyen egyszerü :F :Y :O

(#39991) Gézengúz válasza maxika2004 (#39990) üzenetére


Gézengúz
addikt

Így is úgy is...ahogy szeretnéd..:)

Már, hogy azonos SSID-jelszó esetén egy hálózat látszódik de mégis 2 hozzáférési pont van...

[ Szerkesztve ]

(#39992) gukker1 válasza zsolt501 (#39948) üzenetére


gukker1
tag

Szia! Le tudnád írni, mik voltak a torrentezésnél a negatív tapasztalatok?

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#39993) zsolt501 válasza gukker1 (#39992) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pl. a routerben lévő torrent kliens nagyon le van butítva, és sebességben sem az igazi, egy csomó beállítási lehetőség hiányzik belőle.
500-as nettel nem sikerült 50Mbit sebesség fölé tornászni a benne lévő klienst, ami elég gyenge mutatvány, igaz ezt több minden is okozhatta, de azért ez tényleg elég karcsú.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39994) maxika2004 válasza Gézengúz (#39991) üzenetére


maxika2004
őstag

.. ööö arra gondoltam hogy egy hozzáférési pont látszódjon.... ugy is megoldhtó ?
tehát ha mondjuk átmegyek egyik rutertől a másik közelébe
akkor ne kelljen az éppen használt eszköznek át csatlakozni a másikra....

(#39995) Gézengúz válasza maxika2004 (#39994) üzenetére


Gézengúz
addikt

persze ugyanaz az SSID ugyanaz a jelszó, de sajna akkor is át kell csatlakoznia...

(#39996) TOLEDOO válasza proradeon (#39822) üzenetére


TOLEDOO
tag

Köszönöm a segítséget "proradeon"

Aktív usb hub-al,és 1 fw frissítéssel jó lett a TP-LINK 3420 router, az E3272 modemmel.
Mégegyszer köszi.

(#39997) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Asus RT-AC66U routerem. Ha fw-t szeretnék cserélni, melyik a javasolt Tomat, vagy dd-wrt? Fő szempontok: stabilitás, teljesítmény, QoS, sávszélesség riporting. tudtok esetleg olyan oldalt, ahol van dummy felület, amit meg lehet nézni mind a két router esetében? Asus-hoz van, és ott tök jól be lehet barangolni élőben a user GUI-ját. tomato-ra és dd-wrt-re nincs ilyen?

(#39998) gukker1 válasza zsolt501 (#39993) üzenetére


gukker1
tag

Szakadozást, vagy router újraindulást nem tapasztaltál?
Nekem rtn66u van és gondolkom a cserén, mert küzök vele.
A tomatot nem sikerült feltennem, gyári van rajta. Sajnos nekem az 500 mbit csak álom, úgyhogy az nem zavar, főleg hogy 0-24-ben megy

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#39999) maxika2004 válasza Gézengúz (#39995) üzenetére


maxika2004
őstag

" SSID " :F ezmiez ? :B

(#40000) kali válasza maxika2004 (#39999) üzenetére


kali
legenda

sarkítva; a hálózat neve

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.