Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34850) MC Pite


MC Pite
veterán

kali: Nem értelek. Egy rendszermeghajtón csilliószor több írás van. Heti 1-3 gigát szedünk le, nem tudom ti mekkora adatforgalomban gondolkoztok.

Vagy nem tudom mire gondoltok, lehet vmit félreértek. Swap az zabálná az írást, az(ért) nincs - ezer aprócska kis írás, ami nagyságrendileg is soksorosan nagyobb adatmennyiség mint amire ténylegesen változott. A torrent 1× íródik ki - okés, elég sok darabból íródik, de nagyságrendileg azonos mintha simán ftp írná rá gondolom, legyen 4× annyi mint a nettó adat mondjuk. Mivel más dolga nincs, nem folyik egyidőben x fájl írása (mint pl rendszermeghajtónál) így még sorban is jönnek ezek a blokkok (elvileg, persze a meghajtó elvileg egyenletes cella terhelésre törekszik).
Egyébként a tomato-s kiírás alapján, abban nem vagyok biztos hogy nem cachel semennyit sem írás előtt, maga a kliens nem hiszem hogy túl sok memóriát enne, megjegyzésben meg ezt írják: 'Enable torrent client - Attention! - If your router has only 32MB RAM, you have to use swap.'
Alapból 4, lightweight opció esetén 2 megát használ, úgy látom utóbbi él több routeren is: "cache-size-mb": 2. Meg is van, alig találtam meg :D

Csak úgy összehasonlításképp ajánlom hogy célszerű megnézni most, meg pár nap múlva a system ssd-t (akinek azon van) hogy ott, ahol picike fájlokat írogatunk, ott mennyi írás történik.
Szóval ha 'csak' emiatt nem ajánlott, akkor ennyi nem vészes szerintem, messze nem használunk el itt annyi cellát heti 2 sorozat meg két heti 1 filmmel mint ami az asztali/notiban lévő meghajtók kapnak, úgy, hogy azon nagyobb adatot nem tárolunk :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.