Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) Negative


Negative
tag

Sziasztok!

50Mbit-es nethez keresek routert. Egyszerre 2-3 eszközt kéne kiszolgálnia wifin és 120 m2-es lakást kéne lefednie.
Ezt néztem ki az eddigi jó tapasztalatok miatt a Belkinről:

BELKIN P-F9K1105 N450 DB Wi-Fi Dual-Band N+ Router

Elérhető lenne az egész lakásban ha pont a lakás sarkába rakom?
Van ez annyira erős, mint az antennás társai?

Ha nem ezt, akkor mit ajánlotok?

Köszönöm előre is! :R

(#23252) Gubek-Einste válasza Negative (#23251) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt nem szokás Belkin eszközöket ajánhatni, többeknek is voltak velük baja de ennek ellenére lehetnek olyan modellek amelyek teljesen rendeben vannak.
Azt, hogy egy adott router mekkora területet tud lefedni és mekkora sebességgel azt csak a konkrét helyszínen fog kiderülni, előre megmondani lehetetlenség. A beépített antennás router-ekről azt tartják, hogy sokkal rosszabbak ilyen szempontból de többeknek is (köztük nekem is) ezzel ellentétes tapasztalatom van. Ha fontos a nagy lefedettség és a sebesség akkor lehetőség szerint válasszál egy külső antennákkal szerelt típust.
Ha kell a gigabites csatlakó akkor a következőek ajánlottak: TP-Link 1043ND/2543ND/3600 (jelenleg az új best buy)/4300, Netgeat 3500Lv2 (beépített antennás), Asus N15U (beépített antennás)/N16, Linksys E2000 (beépített antennás), ezek kb 20-22k-ig vannak vételi helytől függően. Ha többet is rá tudsz szánni akkor D-Link 825, Asus N66U, Netgear 3700/3800/4000/45000 (beépített antennások), Linksys E3000/E3200/E4200v1 (beépített antennások), de természetesen ezektől eltérő modellt/gyártót is választhatsz.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23253) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Most meginogtam egy kicsit...

E kettő példány között gondolkozom:

TP-LINK TL-WDR4300
ASUS RT-N16

Melyik legyen vajon, árban ugyanott vannak...

(#23254) Intruder2k5 válasza Faresz29 (#23253) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TP-LINK évekkel, generációkkal újabb vas, ennek megfelelően gyorsabb is, van benne 5GHz, 450Mbps, szóval minden ami kell! A kérdés az, hogy bízol-e a márkában, illetőleg szándékozol-e moddolni, és ha igen, akkor megfelel-e az OpenWrt, vagy DD-WRT? Lehet árban azonosak, de semmi több...

(#23255) Faresz29 válasza Intruder2k5 (#23254) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Szia!

Eddig is TP-Link-em volt, és meg vagyok vele elégedve! Tehát nekem szimpatikus a márka!
Modolni szerintem nem fogom...

(#23256) Intruder2k5 válasza Faresz29 (#23255) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aki szereti a TP-LINK-et, az vegyen azt, mert olcsóbban úgy sem kap mást, hasonló kategóriában!

[ Szerkesztve ]

(#23257) vargalex válasza Faresz29 (#23255) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha egy kicsit spórolni akarsz és nincsenek 2,4 GHz-en 450 Mbps-t tudó klienseid (esetleg a közeljövőben nem is lesznek), akkor a TP-Link TL-WDR3600 egy olcsóbb választás. A TL-WDR4300-tól ennyiben különbözik (illetve 2 antennája van a 3 helyett).

Alex

(#23258) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok!

adott egy t-home 50/5-ös kábeles net, amit az iptv miatt egy Cisco EPC3925 próbált teríteni a légtérben és kábelen egyaránt.
erre eredetileg rá volt kötve ugye az stb, egy médialejátszó és egy NAS amin szalad a torrent szépen, illetve kiszolgált 2 notebookot meg 2 telefont.
na ez így sok volt ennek a sz@rnak, állandóan bizonytalankodott, úgyhogy DMZ-ben rákötöttem a régi Linksys WRT54GL 1.1-et, amitől ugyan stabilabb lett a net, de ez meg maxon megy folyamatosan, mert sem a lan sem a wifi szempontjából nem tudja a maximumot.

a cisco sajnos megkerülhetetlen, mert az stb csak azzal tud működni, úgyhogy a linksys helyére keresek egy állandó partnert.

a Netgear WNR3500L-et néztem ki, ez az edigitalnál most viszonylag jó áron is van.

kérdezném a hozzáértők véleményét egyrészt a helyzetről, hogy van-e a dmz-n kívül egyszerűbb megoldása (tudom, ez alapvetően nem ennek a topkinak a témája), másrészt ha nincs, akkor a választás megfelelő-e.

ezen kívül a nasra van kötve jelenleg egy usb-s nyomtató, de ha ezt a megoldást ki lehet váltani a router usb csatlakozásával, akkor élnék a lehetőséggel, mert nem tökéletes a rendszer.

előre is köszönöm,
red

it never gets easier, you just go faster

(#23259) Gubek-Einste válasza redbiro (#23258) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A DMZ nem éppen a legjobb megoldás de ha csak így működik rendesen a rendszer akkor így kell használni.
A Netgear 3500L egy ajánlott kategóriás router így teljesen megfelelő lesz a számodra, akár a legnagyobb csomagot is bírni fogja.
Azt nem tudom, hogy alapból lehet-e USB-s nyomatót is rákötni egy valamilyen 3rd party firmware-rel biztosan megoldható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23260) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok!
Még nem volt sosem routerem, így az első vételekor tőletek kérnék tanácsot. TP-LINK-et elég meggyőző érvekkel látják el azok, akik ajánlják, így az mindenképpen adott. Két típus között gondolkozom:

TP-LINK TL-WR740N (~4k)
TP-LINK TL-WR841ND (~6k)

Néhány (3-4) eszközről (pc, laptop, mobil) szeretnék 5Mbites ADSL-re csatlakozni, tehát így is túllövök a célon ezekkel az eszközökkel, de későbbiekben még jól jöhet jobb net esetén is. A kérdésem csupán a hatótáv. Van akkora különbség, hogy megérje a drágábbat venni?

[ Szerkesztve ]

(#23261) Gubek-Einste válasza Halfer (#23260) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megérheti a drágábbat venni ha van 300-as adapter a hálózatban de a net sebesség nem indokolja.
Azt, hogy egy adott router mekkora területet tud lefedni és mekkora sebességgel azt csak a konkrét helyszínen fog kiderülni, előre megmondani lehetetlenség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23262) Halfer válasza Gubek-Einste (#23261) üzenetére


Halfer
tag

Értem, akkor ezért nincsen a lefedettségről túl szemléletes adat. Köszönöm.

(#23263) arnyekxxx válasza Halfer (#23260) üzenetére


arnyekxxx
veterán

bármelyiket veszed az ND (cserélhető antennás) verzióját válaszd, egy antennacserével sokat tudsz szükség esetén javítani a hatótávon

(#23264) rétisün


rétisün
veterán

kicsit off lesz a kérdés, de a d-link di524-es router topik elég kihalt.....

szóval: van rá valami mód, hogy a router jelét erősebbre állítsam? természetesen megnéztem a kezelőfelületetét böngészőből, de nem találtam semmi erre utaló beállítási lehetőséget. persze ettől még lehet, csak esetleg elkerülte a figyelmemet.... :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#23265) Gubek-Einste válasza rétisün (#23264) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ez a megfelelő téma, próbálkozzál ITT vagy ITT vagy ITT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23266) Kipity


Kipity
csendes tag

Sziasztok!
Router témában teljesen zacskó vagyok, kellene egy kis segítség/info:
Most váltottunk 50/10-es netre és jelenleg TP-Link TL-R460 osztja el 4 gép között. Kérdés, hogy elég-e ez, bírja a torrentezést/fájlcserélést? Wireless most nem szempont, bár hasznos lehet a jövőben...mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#23267) Gubek-Einste válasza Kipity (#23266) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kizárt, hogy bírja a TP-Link R460 a 50/10-es netet főleg torrent mellett.
Ha jövőre tervezel akkor gigabites router-t veszel, az alábbiak ajánlottak:
TP-Link 1043ND/2543ND/3600 (jelenleg az új best buy)/4300, Netgeat 3500Lv2 , Asus N15U /N16, Linksys E2000, ezek kb 20-22k-ig vannak vételi helytől függően. Ha többet is rá tudsz szánni akkor D-Link 825, Asus N66U, Netgear 3700/3800/4000/45000, Linksys E3000/E3200/E4200v1, de természetesen ezektől eltérő modellt/gyártót is választhatsz, ha így teszel érdemes vétel előtt megkérdezni itt, hogy mint szólunk hozzá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23268) Kipity válasza Gubek-Einste (#23267) üzenetére


Kipity
csendes tag

Rendben köszönöm, a TP-Link TL-WDR3600 szimpatikusnak tűnik!

(#23269) rizso


rizso
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget, végül meglett a TP-LINK TL-WR841N! :R Remekül teszi a dolgát, még ott is van jel, ahol már nem számítottam volna rá - pedig nem is a legjobb helyen van elhelyezve...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#23270) monti0222w


monti0222w
addikt

Sziasztok a segítségetek kellene wifi ügyben, mivel én nem értek hozzá. Panelban lakom és olyan router kellene, amely lefedné az egész lakást a lakás kb:53négyzetméter, 1 asztali számító gépel kötnénk össze, hálózatról pedig 1 notebook 1 tablet 2 telefon menne, persze nem egyszerre. Az összeg olyan 10-12ezer lenne amit rá tudnék fordítani. A válaszokat előre is köszönőm.

(#23271) zazahoho válasza monti0222w (#23270) üzenetére


zazahoho
őstag

A hozzáértők majd segítenek, de hasonló méretű lakásba a héten vettem TP-Link TL-WR842ND routert 5 év garanciával, bolti ára 7500 ft.Maximálisan meg vagyok vele elégedve wifi része tökéletes régi d-linkhez képest szinte azonnal csatlakozik tabhoz, telefonhoz stb.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#23272) Negative válasza Gubek-Einste (#23252) üzenetére


Negative
tag

Köszönöm a segítséget!

TP-LINK TL-WDR3600 megrendelve. :))

(#23273) Gubek-Einste válasza monti0222w (#23270) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen neted van?
Mik az igényeid?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23274) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,
Nemigazán értek a routerekhez ezért kérek segítséget, véleményt. A lényeg: érdekelne mi a különbség a két Linksys között (Linksys E3200 ; Linksys EA2700), illetve a Netgear WNR3500-at is figyelembe véve a három közül melyik az ajánlottabb. A net 80/25-ös.

b.lajos

(#23275) Matula 007


Matula 007
tag

Bevallom nem olvastam végig a topic-ot, de azért elég sokszor ránézek. Miért van az hogy D-Link routereket nem ajánlotok? Rossz minőségűek, vagy drágák, esetleg nem lehet módosított firmware-t rátenni?
TP-Link Asus Netgear és Linksys routerek vannak ajánlva általában, D-Link nem nagyon. Csak az okra lenék kíváncsi! :)

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#23276) kali válasza Matula 007 (#23275) üzenetére


kali
legenda

van néhány d-link típus, ami ajánlható, de sokszor az az indok, amiért más gyártó terméke kerül előtérbe, hogy azonos árketegóriában van jobb, népszerűbb típus!
a tp-link általában azért kerül a képbe, mert olcsóbb a nevesebb gyártók - azonos kategóriás - termékeitől, 5 év (csere)garanciát ad a termékeire, jó az ár/érték arány, és jellemzően a minőséggel sincs olyan gond, ami indokolná a nevesebb gyártók drágább típusainak a megvételét, ha arra nincs külön igénye a vásárlónak!
olyan is van, hogy valakinek a módosított firmware támogatása is szempont lehet, ráadásul a moddolt firmware típusa pláne befolyásolhatja a hardveres elvárást a router esetében, az szűkíti igazán a választási lehetőséget!

[ Szerkesztve ]

(#23277) zazahoho válasza Matula 007 (#23275) üzenetére


zazahoho
őstag

Személy szerint második d-link tápja adta meg magát az elmúlt 3 évben.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#23278) JAGER 10


JAGER 10
tag

Sziasztok!

Milyen felső kategóriás router-t érdemes venni DD-WRT-hez?
WiFi-s kell, hogy legyen.

(#23279) Gubek-Einste válasza JAGER 10 (#23278) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyéb igények?
Inkább az OpenWRT és a Tomato kompatibilis eszközök a preferáltak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23280) JAGER 10 válasza Gubek-Einste (#23279) üzenetére


JAGER 10
tag

USB port kell még rá, mert külső HDD-vel akarom használni.

(#23281) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.

Van egy TP-LINK TL-WR740N rúterem amit a hugomnak adok. E helyett szeretnék egy jobb gyorsabbat. Jelenleg 40/20-as Diginetem van, de váltok 80/25-re. Van egy albérlőtársam aki wifin netezik és mindketten mobillal is csatlakozunk. Milyen erősebb rútert érdemes vennem. TP-LINK mint márka bejön, szívesen maradok ezen a vonalon. Egy TP-Link TL-WR842ND érezhető előrelépés lenne?

(#23282) Intruder2k5 válasza Tom5 (#23281) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

80/25 sebességhez már a Gbit-es eszközök közül kellene, hogy válogass!

[ Szerkesztve ]

(#23283) Tom5 válasza Intruder2k5 (#23282) üzenetére


Tom5
addikt

Írnál lehetőségeket? Nem vagyok toppon ezen a téren.

(#23284) Intruder2k5 válasza Tom5 (#23283) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha TP-LINK-ben gondolkodsz, akkor mostanság TL-WDR3600 az ajánlott, de ha olcsóbbat szeretnél, akkor 1042ND, 1043ND, esetleg 2543ND! Drágábban TL-WDR4300, TL-WDR4900.

(#23285) Tom5 válasza Intruder2k5 (#23284) üzenetére


Tom5
addikt

TL-WR842ND miben lenne gyenge?
Amúgy köszönöm a lehetőségeket.

(#23286) kali válasza Tom5 (#23285) üzenetére


kali
legenda

80/25 pppoe alá azért ajánlott a gigabit képes router, mert a 100-as típusok esetén nagyon a felső határon mozog maximális sebesség, így alig marad tartalék a hardverben, pláne húzós terhelésnél, amikor nagyon a maximumon lesz járatva, ami nem javasolt!

[ Szerkesztve ]

(#23287) monti0222w válasza Gubek-Einste (#23273) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia Digi netünk van és 50megás /sec. Az igények alatt mit értesz ? Annyi lenne a lényeg, hogy a lakásban bárhol tudjak csatlakozni a netre. :K

(#23288) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Asus wl 500gp v2 routerem van, meg vagyok vele elégedve, de érkezik a családba egy Nas így a Nasról szeretnék filmet nézni. Jelenleg 25\10Mbites netem van Digis. Régebben ezen volt nyomtató is de most már nincs.

Milyen routert ajánlotok? Stabil gigabites routert szeretnék stabil gyári fw-vel, nem akarom mókolni.
Menne rá egy NAS, egy Ac ryan media player, kettő noti, kettő telefon egyelőre.

"So say we all"

(#23289) a. sándor


a. sándor
csendes tag

Sziasztok!

Nem akarok routert venni, de valaki talán tudna az alábbi problémában segíteni:

Pirelli drg a225g routerem van a T-Home internethez, amit a T-Home adott. A DNS kiszolgálót szeretném megváltoztatni. A windowsban meg tudom, viszont a router kezelőmenüjében nem lelem a helyet, ahol ezt meg tudnám tenni.

Azt szeretném megkérdezni, hogyan lehet a routerben a DNS kiszolgálót beírni? Vagy a T-Home ennek az átírását nem is teszi lehetővé?

És ha a windowsban más DNS kiszolgálót állítottam be, mint ami a routerben van, akkor az IPS címeket melyik szerver adja meg?

(#23290) zsiffin94


zsiffin94
csendes tag

Sziasztok!
Új router vásárlása előtt állok és segítséget szeretnék kérni.
80/25 megás diginetem van és jó pár eszközt szeretnék rá csatlakoztatni wi-fi-n keresztül (kb. 9 eszköz lenne rajta és ezt bírnia kéne). Eddig egy linksysem volt wrt120n de ez már nagyon betud halni néha.
NETGEAR - WNDR3700
Linksys Wi-Fi Router E3200
TP-LINK - TL-WDR3600
Ezeket találtam amik jó lennének szerintem de nem tudok dönteni. Netgear-rel még nincs tapasztalatom (mi a különbség a wndr3700v1 és v2 között?) a linksys-ben bízok de az drága lehet plusz ami nekem abból hiányzik azok a visszaigazolást nyújtó led lámpák, a tp-linkkel pedig az egyik ismerősöm lebeszélt(nem erről a típusról) de ez annyira jónak néz ki hogy ezt is szívesen elfogadnám.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#23291) Gubek-Einste válasza monti0222w (#23287) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 10-12k ár kategória elég behatárolja a lehetőségeket az 50-es net mellett, főleg, hogy Digi.
Ajánlottak: TP-Link 84x/94x, Asus N12, Linksys E900. Ha terveben van esetleg a felfelé váltás akkor érdemes gigabites router-t választani de akkor már fel kell menni a 20k körüli kategóriába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23292) Tom5


Tom5
addikt

WR740N - WR841N között mi az érdembeli különbség? Ha esetleg maradna a 40/20-as netem akkor érdemes lenne erre váltanom? ( WR740N is tökéletesen kiszolgál jelenleg, de az ugye megy a hugomnak)

[ Szerkesztve ]

(#23293) Gubek-Einste válasza Tom5 (#23292) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően az, hogy a 740N csak 150-es és egy antennás, amíg a 841N 300-as és két antennás.
Váltani akkor érdemes ha van vagy lesz olyan adapterrel rendelkező eszköz amely tudja a 300-as sebességet is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23294) Tom5 válasza Gubek-Einste (#23293) üzenetére


Tom5
addikt

Egy main gép van és 2-3 Wifis eszköz, teló és lapos. Tehát mondhatni, hogy a hardver ugyanaz csak itt 300Mbit/sec van?! Ez csak a Wifire érvényes vagy úgy mindenre? (bocs az amatőr kérdésekért, de most mélyedek bele a rúter lélektanba)

(#23295) Gubek-Einste válasza Tom5 (#23294) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően a wifi-re igaz de mivel mindkét eszközből létezik több hardver változat így nem jelenthető ki egyértelműen, hogy csak a wifi-ben térnének el.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23296) Tom5 válasza Gubek-Einste (#23295) üzenetére


Tom5
addikt

Értem, TL-WDR3500/3600 között is a sebesség a különbség amint jól látom?! Amúgy ua. a kettő. Kérdés, hogy a 3500-ös bírna még a 80/25-el?! (mert gondolom a 40/20 meg sem kottyanna neki)

(#23297) Gubek-Einste válasza Tom5 (#23296) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt a különbség az, hogy az egyiken 1 USB port van, a másikon meg kettő, hardvernek nem néztem utána de szerintem ugyan az a kettő.
Simán vinnék a 80-as csomagot is mivel ezek gigabites portokkal vannak szerelve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23298) Tom5 válasza Gubek-Einste (#23297) üzenetére


Tom5
addikt

Oksa, köszönöm a segítséget. USB nem tényező nálam úgyh lehet befektetek a 3500-as modellbe.

mod - valami leírást tudna valaki linkelni, hogy valójában mi is a gigabites vezérlő. (melóban vagyok korlátozottak a lehetőségeim :U )

[ Szerkesztve ]

(#23299) Gubek-Einste válasza Tom5 (#23298) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wikipedia

Inkább legyen a 3600 mert ahhoz van vargalex fórumtárs által készített OpenWRT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23300) monti0222w válasza Gubek-Einste (#23291) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia mint már írtam nem értek a wifikhez a kérdésem akkor az lenne mit tud a gigabites router, mennyivel különb attól amit ajánlottál. Ha ilyenben gondolkodnék akkor mit ajánlanál és az a 20k. az pontosan mennyi! Köszi a türelmed. :K

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.