Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) Panthera válasza Intruder2k5 (#23199) üzenetére


Panthera
őstag

Úgy értem, ha már "power on" a router, akkor...

(#23202) Intruder2k5 válasza Panthera (#23201) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most lehet akkor én nem értem mit is szeretnél, de ha van egy "Power On" router, amire csatlakozol WiFi-n egy tablettel, majd ezt követően menüből szoftveres úton kikapcsolod a WiFit, akkor hogyan fogod azt szintén szoftveres úton visszakapcsolni, ha emiatt nem akarsz a kábellel csatlakozó géphez odamenni?

Persze leszámítva itt most a másik net előfizetés (pl 3G), és megkérem a szomszédot című dolgokat...

WiFi-s eszközről csak kikapcsolni tudod a WiFi-t, vissza értelemszerűen nem! Ehhez mindenképpen kábeles csatlakozás szükséges!

[ Szerkesztve ]

(#23203) Panthera válasza Intruder2k5 (#23202) üzenetére


Panthera
őstag

Szerintem egyre gondolunk, a router bekapcsolva lenne, csak a wifi részét akarom bolygatni. Egyébként sejtettem, hogy a visszakapcsolás nem megoldható.
Beállítható alapértelmezésként hogy engedélyezett legyen a wifi? Tehát kikapcsolom a tabletről, de a router legközelebbi bekapcsolásakor mindig wifivel indul. Ez a megoldás megfelelne.

[ Szerkesztve ]

(#23204) Intruder2k5 válasza Panthera (#23203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom pontosan megmondani, mivel ez már konkrétan a firmware függvénye, tehát tudni kell hozzá, hogy pontosan melyik routerről van szó! 3rd-party firmware-el mindenképpen megoldható, ez biztos... Induláskori bekapcsolás is, gombbal történő ki/be kapcsolás is (ha van programozható gomb a routeren), illetve az időzítés is! Én Tomato firmware-t használok, az 100%, hogy képes erre!

(#23205) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Ajánlanátok egy megbízható wifis routert 4-6k körül?
Különösebb elvárások nincsenek, lényeg, hogy max 4 gépet kiszolgáljon kábelen keresztül, és mellé még kb. 4 eszközt vezeték nélkül (kb ez lenne a legdurvább igénybevétel, ami ha előfordulna, akkor is csak nagyon ritkán). Egyszintes családi házban lesz, és az jó lenne, ha olyan 20-30 méterre az udvaron is stabilan lehetne fogni a jelet:)

Előre is kösz a tippeket/ajánlatokat! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#23206) Panthera válasza Intruder2k5 (#23204) üzenetére


Panthera
őstag

Neked milyen van, mely típusokat lehet ilyen firmware-el használni?

(#23207) Intruder2k5 válasza Panthera (#23206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem ASUS RT-N66U van, de ettől azért van olcsóbb kategória is! Milyen neted van? A Tomato kompatibilis vasak nagyjából 10 körül indulnak...

(#23208) rizso válasza rizso (#23205) üzenetére


rizso
addikt

Erről mi a véleményetek? :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#23209) Brogyi válasza Intruder2k5 (#23204) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szerintem létezik egy harmadik út ami pl. az Engenius-ban van. Ott a Wifi-t energiatakarékos üzemre lehet kapcsolni.Ha nincs Wifi forgalom akkor kilövi, és időnként scan-nel a belépők miatt.Openwrt-ben egy script,
oszt jól van.Hátránya, hogy rögtön nem tudsz belépni Wifin keresztül. Lehet variálni is, pl. a harmadik sikertelen scan után megnöveled a következő scan idejét.Így éjszak ritkábban scan-nel,de a belépéshez türelem kell. :)
Azt hiszem van egy force login is.Ha megnyomod a gombot a routeren akkor elindítja scan-t.Így már nem is olyan rossz.

[ Szerkesztve ]

(#23210) kali válasza rizso (#23208) üzenetére


kali
legenda

adott árkategóriában, okés!

(#23211) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

SZiasztok!

MIlyen soho routert ajánlanátok, ha:
- stabilitás és megbízhatóság kellene,
- kb 100 kliensgép kiszolgálása dhcp-n, persze switchek lennének
- net: 20MBit+
- sajnos max. cat5e kábelezés van
- számottevő helyi hálós forgalom (ftp, samba,)

olcsóbb tp-linkek nem sokáig bírják...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#23212) Intruder2k5 válasza tomy_cz (#23211) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

100 géphez? SOHO-t? Semmilyet!

[ Szerkesztve ]

(#23213) Magnat válasza tomy_cz (#23211) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,
ebből egyébként mennyi kapcsolódna wifin? Szerver gépetek nincs? Am ekkora gépszámhoz én sem soho cuccban gondolkodnék, mégha esetleg el is vinné valamilyen erősebb cucc.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23214) rizso válasza kali (#23210) üzenetére


rizso
addikt

Kösz a megerősítést! Kb. milyen távolságra tudja eljuttatni a stabil jelet ez a kütyü?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#23215) Intruder2k5 válasza rizso (#23214) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WiFi teljesítményét sajnos nem méterben, hanem mW-ban, és/vagy dBm-ben mérik! Az első hozzászólásban van erről bővebb infó...

(#23216) kali válasza rizso (#23214) üzenetére


kali
legenda

erre látatlanban nem lehet mit mondani, mert ez nem csak router függvénye, az ellenoldal milyensége és a környezeti tényezők is nagyban befolyásolják a dolgot, de ez a 2 * 5 dBi antennás típus nem szokott rosszul szerepelni, adott szempontból sok drágább típust ver!

(#23217) tomy_cz válasza Magnat (#23213) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Kevés wifis kapcsolat lenne, be van minden drótozva, egy AP sincs, pedig fizikailag is nagy méretű a hálózat.
Én már összeraktam volna egy linuxos gépet ami routeol, de ez nem rajtam áll, szóval így valami router kellene. Nagyvállalatiból tudom, hogy Cisco, de ahhoz kell egy ember aki beállítja, mert nem biztos, h megbírkózok vele. :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#23218) rizso válasza Intruder2k5 (#23215) üzenetére


rizso
addikt

& kali: Igen, tudom, de sajnos egy vagy két adat számomra nem sokat mond - viszont egy közelítő távolság (tudom tudom, sok mindentől függ) már annál inkább:) Pl. 5-10m, 20-30m, vagy akár több is? De akár így is kérdezhetném: mekkora az esélye, hogy ezzel az udvaron is lesz stabil jel?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#23219) daniel2121


daniel2121
senior tag

Hali
Routert szeretnék venni és olyanra lenne szükséges ami wifin nagy sávszélességet biztosít a notimnak ami egy Fuji A532-es. A keret 20k-ig.Az internetem UPC 25/1.5 Mbit/s.
Mit ajánlnátok?

[ Szerkesztve ]

(#23220) dani3l válasza rizso (#23218) üzenetére


dani3l
őstag

En egy 841ND-t vettem nagyszüleimhez, fönt van az emeleten egy csaladi hazban, az also szinten meg rendben van a vetel, de hazon kivül mar felejtös.. Szoval nem tudom, mekkora a haz/udvar, de tul sok remenyt nem füznek hozza. Persze attol is függ, hova teszed, ha kirakod a haz udvar felöli szelere, akkor lehet, hogy az udvaron is tudsz netezni, csak akkor meg a haz masik vegeben lesz gyengebb a jel.. Mint mondtam, attol is függ, mekkora a terület, de csodat nem kell varni..
Megjegyzem levinnem a földszintre a routert, lehet, hogy latnam az udvaron is, mivel gondolom a massziv vasbeton se keveset arnyekol belöle..

Btw az utcank közepen neha elerhetö szokott lenni egy wifi halozat (neha meg a haz elött is), aminek a jelet valamivel erösebben a 2 utcaval arrebb lako haveromnal is szoktam latni.. Na az erdekelne, vajon milyen router lehet, eddig meg nem jöttem ra, honnan jön, mivel a környek nagyreszet lefedi, de meg sehol sem lattam fullosan..

[ Szerkesztve ]

(#23221) Intruder2k5 válasza tomy_cz (#23217) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor gondolom a MikroTik RouterBoard & RouterOS is hasonló, azzal sem biztos, hogy megbirkózol! Ha úgy gondolod, hogy ez menne, akkor esetleg ez szóba jöhet...

[ Szerkesztve ]

(#23222) dolfium


dolfium
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni új router választásában, mert én magam sajnos egyáltalán nem értek hozzá. 6 év után felmondta az eddigi router a szolgálatot (egy D-LINK DI-604 router volt), helyette keresnék másikat.

Nincsenek nagy igények, a Net sem a legjobb (http://yoneked.hu/szolg-vad.php), a lényeg az lenne:

1. 4 eszközt lehessen hozzá csatlakoztatni kábelen keresztül
2. Két emeleten erős Wifi kapcsolat
3. Stabil, megbízható

Jelenleg egy D-Link DSL-360R modem van. Egyszerre maximum 2-3 eszköz használja az internetet, torrenten kívül nagyobb megterhelés nem szokott előfordulni (nem tudom ezek fontos információk-e, de biztos, ami biztos).

A segítséget, válaszokat előre is köszönöm :)

(#23223) Brogyi válasza tomy_cz (#23217) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ember, ha vágod a linuxot akkor mindenképpen egy linux szerver.A tulajt meg megeteted egy ITX-szel, hogy router. Az ITX-be pedig még I5/I7-et is tehetsz.Különben is az ITX mérete passzol a business kategóriához.
pl.M350.Persze egy normális LAN kártya biztos kellene, mert a mai software-sek amatőr szint.Realtek és társai kizárva.Csak hardware-s jöhet számításba.

(#23224) tomy_cz válasza Intruder2k5 (#23221) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Az megy. :)
de igazából nem is tudom miért nem gondoltam egyből a MikroTikre. :F :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#23225) rizso válasza dani3l (#23220) üzenetére


rizso
addikt

Köszi a tapasztalatot! :) Szerintem nálunk sem lesz gond, többnyire 5-10 méteren belül lennénk, néha kicsit messzebb, de az sem olyan vészes távolság...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#23226) kali válasza dani3l (#23220) üzenetére


kali
legenda

ennek a leírásnak is csak te veszed hasznát, senki más!
más környezetben, más ellenoldalakkal nézve, más beállításokkal, már teljesen más lesz a kép!
más, más és más, mivel az egyenleteben csak a router típusa ismert, semmi más!

[ Szerkesztve ]

(#23227) dani3l válasza kali (#23226) üzenetére


dani3l
őstag

Igy van. Gondolom ezert is irtam bele körülbelül 5-ször, hogy "attol függ..".
Ö kert egy körülbelüli tavolsagot. En pedig, miutan pont van egy ilyen routerem, leirtam rola a tapasztalatomat, ennyi. Szerintem ez eleg nyilvanvaloan latszik a hozzaszolasombol.

(#23228) drlovi


drlovi
aktív tag

Sziasztok!

Kikönyökölt a routerem D-link dir-615, és most kellen gyorsan egy router , de nem tudom mit kéne vásárolni.
hirtelen ezt találtam , az üzletben biztos van több fajta is ami a honlapon nincs feltüntetve.
A Lényeg van otthon 2 pc 1 tablet 1 teló 1 tv akik rászabadulnak a netre. Ill a töltögetés sem egy utolsó szempont.
Szóval kéne kis help , tanács hogy mire érdemes figyelni mert elég láma vagyok a router kérdésben :DDD
:R

(#23229) Panthera válasza Intruder2k5 (#23207) üzenetére


Panthera
őstag

5 megás netem van, ez nem hiszem hogy változna a közeljövőben. A wifi meg kényelmi funkcióból kell, a tablet miatt. Óriási forgalom így nem lenne. Hülye kérdés, de a drágább (és nevesebb) routert általában megbízhatóbbnak lehet mondani? Vagy inkább az extra szolgáltatások miatt választjátok?
Én eredetileg a legolcsóbbak közül nézelődtem, de úgy látszik, ezen eszközöknél is van szórás. Mindig igyekszem a minőségibb hardvereket megvenni, ha a drágább pl. stabilabb jelet ad, akkor inkább azt veszem (most csak mondtam egy példát).

#23209 Brogyi:

Köszi a tippet! Találtam egy olcsóbbat. Ez is alkalmas lehet a funkcióra?
[link]

(#23230) Intruder2k5 válasza Panthera (#23229) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor az ASUS RT-N12 C1 a barátod!

(#23231) Brogyi válasza Panthera (#23229) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ezt nem tudom,mert csak a 9850 firmware-jét láttam.Kérdezd meg [őket].

(#23232) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

Olyan routert keresek, ami:

- Gigbites,
- N-es WiFi-s,
- Levehető az antennája,
- OpenWRT vagy DD-WRT támogatja.

Mit ajánlanátok?

köszi,
Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#23233) Intruder2k5 válasza _Petya_ (#23232) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

D-LINK DIR-825 például ilyen... Illetőleg TP-LINK-ek, mint 1043ND, és a WDR3600 antennája is cserélhető, levehető!

(#23234) Panthera válasza Intruder2k5 (#23230) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi!!! És ráadásul 2 antennás is! Ez jó lesz.

(#23235) Intruder2k5 válasza Panthera (#23234) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, és azon kívül 300-as WiFi-je van!

(#23236) arnyekxxx válasza rizso (#23214) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ilyenem van csak cserélhető antennás verzió. Kipróbáltam, a ház előtt ahol belül van a router (1 főfal) ott kb 15 méterig megy stabilan a net, a ház másik végén (2fal) tul 2-3 méterig stabil.

A vevő egy 100$os tablet volt, komolyabb cuccal lehet, hogy messzebb elérne. A ház fala gázszilikát, azt nem tudom, hogy ez kevésbé vagy jobban nyeli a jelet mint a tégla.

[ Szerkesztve ]

(#23237) rizso válasza arnyekxxx (#23236) üzenetére


rizso
addikt

Köszönöm a tapasztalatmegosztást! :R Ha valamelyik környékbeli wifijére tudok csatlakozni (biztos nem közvetlen szomszéd, bár azt nem tudom, hogy milyen router lehet, csak annyit tudok, hogy TP-Link), akkor nem lesz ezzel gond.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#23238) arnyekxxx válasza rizso (#23237) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mondjuk én inkább a cserélhető antennás változatát venném (900ftal drágább a linkeden az ND-s verzió), ha ugy alakul egy jobb antennával érdemben tudot növelni a hatótávolságot.

(#23239) enisz


enisz
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Most szeretném lecserélni a régi routeremet. Kinéztem pár modellt:

TP-LINK TL-WR740N
TP-LINK TL-WR741ND

valamint

TP-LINK TL-WR841N
TP-LINK TL-WR841ND

Árban körülbelül ennyit tudnék rákölteni.

Többek között az érdekelne, hogy mi a különbség a "sima" és a "D" jelzéssel ellátott modellek között? Valamint melyiket lenne érdemes megvennem 40/10-es DIGI nethez egy olyan hálózathoz, ahol 3 PC van vezetékkel rákötve a routerre, valamint időnként egy laptop és 2 telefon wifin.

P2P elég sűrűn megy az egyik gépen, szóval olyan kéne ami bírja a terhelést.

Más modellekre is rá lehet beszélni, nem feltétlenül ragaszkodom ezekhez.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#23240) Intruder2k5 válasza enisz (#23239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A "D" a detach rövidítése, a cserélhető antennát jelöli!

(#23241) enisz válasza Intruder2k5 (#23240) üzenetére


enisz
csendes tag

Köszi! Akkor még egy kérdésem lenne: mire jó a cserélhető antenna? Erősebbre lehet cserélni, vagy egyszerűbb cserélni hiba esetén?

Vagy ha nem igazán tudom mire kell, akkor nincs is rá szükségem? :))

[ Szerkesztve ]

(#23242) Intruder2k5 válasza enisz (#23241) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyobb nyereségűre tudod cserélni...

(#23243) Integrator


Integrator
aktív tag

Ma megkaptam a megrendelt DIR-825-ös (H/W Ver.: B2) routerem. Lehet, hogy saját hülyeség, de ilyenkor első dolgom, hogy firmware-t frissítek. Az UK honlapon a legfrissebb a 2.01, a magyar honlapon semmit, míg az univerzális D-Link letöltőhonlapon nem találtam csak B1, és C1-hez való FW-t. Tudna ebben valaki segíteni?

(#23244) vargalex válasza Integrator (#23243) üzenetére


vargalex
félisten

A B1, illetve B2 revízió hardware-osan azonos, a firmware is egyezik. Mondjuk én inkább OpenWrt-t tennék rá. :)

Alex

(#23245) Integrator válasza vargalex (#23244) üzenetére


Integrator
aktív tag

Egyelőre nem kísérleteznék a custom FW-kkel, maradnék a gyárinál. Tehát a tisztánlátás végett. Ha a B1-es FW-t teszem fel, hibázni nem hibázhatok, ugye?

(#23246) vargalex válasza Integrator (#23245) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Soha nem raktam fel gyári firmware-t, de elvileg nem hibázhatsz. Ha megnézed, a webes felületen most is B1 verziót ír.

Alex

(#23247) Integrator válasza vargalex (#23246) üzenetére


Integrator
aktív tag

Valóban. Köszönöm a segítséged :)

(#23248) Intruder2k5 válasza Integrator (#23247) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg aztán a recovery módnak mennie kell akkor is, ha nem rá való az fw!

(#23249) kisbalazs83 válasza Integrator (#23243) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Az univerzális oldalon ez a legfrissebb amit fel tudsz tenni:
Firmware: DIR-825_B1_FW:v2.06WWb05
Egy másik oldalon [link] pedig ez: DIR825B1_FW208EUb04_beta.zip
Nekem egyik fw-vel se működött 300mbps-el és ha nem volt adat forgalom akkor bontotta az internet kapcsolatot mert ez már D-link green technológiás...utána meg várhattam hogy újra csatlakozzon.
A Vargalex 1.1.5 build-al pedig tökéletesen működik.Ajánlom neked is: [link]

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#23250) Integrator


Integrator
aktív tag

@Intruder2k5: Mint ahogy a pont előtted lévő hozzászólásból kiderült, míg magán a routeren B2 szerepel, mint H/W Ver., addig az admin felületén ténylegesen B1 szerepelt, így mertem frissíteni 2.06EU-ra.

@kisbalazs83: Feljebb már írtam, hogy egyelőre nem szenvedek custom fw-vel, de látom lassan bele kell írnom az aláírásomba :) Nálam nem bontja a net kapcsolatot, még akkor sem ha nincs adat forgalom, bár ez lehet beállítás kérdése, Én az network settingsen belül a kapcsolódás beállításánál, a net elérését "Always On"-on használom, és Nálam nem bont. Valamint a gyakorlati 70 Mbit/s maximális sebességen tudom/tudtam kipróbálni, használni, és Nálam nem volt probléma, ahogy a különböző WAN eszközök kiszolgálásánál sem 2.4 GHz-en / Auto 20-40 MHz-en.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.