Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) shadoan válasza Intruder2k5 (#23050) üzenetére


shadoan
tag

wow, ez nagyon jól néz ki. Gondolom ezért itt sokan meg fognak kövezni, de volt Cisco-m is és állandóan bajok voltak vele, ez a Linksys 4 költözésben vett részt és mindig csak annyi dolgom volt vele, hogy bedugtam a konnektorba :) Nekem bejött, igen.

Ezer ember hallgatása sem nyomhatja el egyetlen ember üvöltését

(#23052) Intruder2k5 válasza InFRaReD (#23049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mennyi rá a keret? Belefér az ASUS RT-N66U? Ha nem, akkor esetleg RT-N15U...

(#23053) Intruder2k5 válasza shadoan (#23051) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem fognak megkövezni! Személy szerint én sem szeretem a TP-LINK-et, inkább a BroadCom alapú vasakat preferálom, így tehát néhány Linksys-t is! De ha neked bejött a TP-LINK, akkor nem fogok erőlködni, hogy meggyőzzelek, én örülök, hogy tetszik, és ezt szokták ajánlani mostanság adott gyártótól, akik szeretik! :)

(#23054) InFRaReD válasza Intruder2k5 (#23052) üzenetére


InFRaReD
tag

Hi,

max 40-45e forintot szánnék rá, de az is már horror. Csak az hajt, hogy NAS-sal és a NAS médiaszerverként való használata tényleg flottul működjön, a másik pedig az hogy WLAN-on keresztül a lehető leggyorsabb átviteli sebességet sikerüljön kipréselni belőle. A lakás mérete nem lényeg, mert ha dolgozom akkor nagy valószínűséggel egy szobában ülök a routerral, lényeg hogy a WLAN-on történő adatátvitel gyors legyen.

Az általad javasolt két modellnél mi a pro és kontra?

Amit én néztem először az ASUSból az az EA4500. Arról esetleg vmi a véleményed? (azon kívül hogy gennydrága)

(#23055) Intruder2k5 válasza InFRaReD (#23054) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nem ASUS, hanem Linksys! Én inkább az ASUS-t javasolnám, ha másért nem, akkor a cserélhető antennák miatt! Ezen kívül az EA4500, bár tényleg gyors vas, de Marwell Chipset-es, amiben kevesebb bizodalmam van, mint a BroadCom-ban! RAM is csak feleannyi benne, mint az RT-N66U-ban!

[ Szerkesztve ]

(#23056) InFRaReD válasza Intruder2k5 (#23055) üzenetére


InFRaReD
tag

Hülye vagyok, jogos, Linksys... nem értem miért írtam Asus-t. Esetleg te is ilyet használsz?

(#23057) Intruder2k5 válasza InFRaReD (#23056) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ehh... Dupla lett!

[ Szerkesztve ]

(#23058) Intruder2k5 válasza InFRaReD (#23056) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jelenleg RT-N66U-t használok, de még csak egy hete... Előtte RT-N16-om volt!

(#23059) Beri válasza InFRaReD (#23054) üzenetére


Beri
addikt

Csak az hajt, hogy NAS-sal és a NAS médiaszerverként való használata tényleg flottul működjön
Tehát van egy NAS-od? Akkor teljesen másodlagos a router, úgyis csak a switch-et használod belőle.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#23060) Magnat válasza Beri (#23059) üzenetére


Magnat
veterán

És akkor ki fog routolni-natolni a lan meg a wan között?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23061) Beri válasza Magnat (#23060) üzenetére


Beri
addikt

Olyan routert akar, amivel ez jobb. Mindegyikkel egyforma lesz, csak a switch számít. Továbbra is a netkapcsolathoz kell routert venni, nem a NAS-hoz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#23062) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,

80/25-ös net mellé tudnátok ajánlani egy megbízható routert max 20 ezerért. Egy egyéves TP-LINK 1043-ast cserélne le, ami aránylag jól teljesít csak néha elszakad a "cérna" és újra indítást igényel.
Kösz előre is.

b.lajos

(#23063) Magnat válasza Beri (#23061) üzenetére


Magnat
veterán

Ok, már értem h mire gondolsz!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23064) Gubek-Einste válasza b.lajos (#23062) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-ért: TP-Link 2543ND/3600/4300, Netgear 3500L, Asus N15U/N16, Linksys E2000

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23065) LámaZ


LámaZ
addikt

Ha nem annyira sürgős, várjatok egy kicsit a rútervásárlással. (Bár nem értem az egészet, mert régen aszonták, hogy kvantumösszefonódással nem lehet infót továbbítani.) :F

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#23066) Brogyi válasza b.lajos (#23062) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha gyári firmware-t használsz akkor vásárlás előtt próbáld ki a DD-WRT majd az OpenWrt-t.Talán segíthet.
OpenWrt-ből érdemes a Vargalex kolléga változatát felrakni.Az alap beállítása szerintem nagyon jó, és így a kezdők is élvezhetik.DDWRT-ben van egy szolgáltatás ami a routeredet pl éjjel 3.00 kor újraindítja minden nap.
Ez segíthet neked,és azt hiszem ez nem zavarhat téged.

(#23067) InFRaReD válasza Beri (#23059) üzenetére


InFRaReD
tag

és ki fogja szétszórni wireslesen a forgalmat? egy switch-csel baszhatom. A jelenlegi routerem haldoklik, nem stabil, ráadásul csak 54Mbit-es a WLAN része, ami meg egy 80/30-as nethez egyébként is lassú, mert akkor bottleneck hogy öröm nézni. Tehát mindenféleképpen egy routerre van szükségem jelenleg. A NAS miatt meg fontos hogy gyors legyen mind a LAN mind a WLAN része.

(#23068) Beri válasza InFRaReD (#23067) üzenetére


Beri
addikt

Látom, te sem érted. Egyszer sem mondtam, hogy switch kell neked. Az, hogy NAS-t fogsz rádugni annyit számít, hogy gigabites switchet akarsz a routeredbe. Hogy konrétan melyik modellt, az irreleváns. A wifire nagyjából ugyanez igaz. A szabvány az szabvány. Kiválasztod a legnagyobb teoretikus sebességű routert és kész. A "meddigérelawifi" típusú kérdésre válaszolni lehetetlen, az első hozzászólásban van róla pár sor, de azon kívül, hogy próbálsz külső, cserélhető antennás modellt választani, hogy segíteni tudj szerencsétlenen, ha kevés lenne, sokat nem tehetsz.

A vége úgyis az, hogy a kapcsolathoz választod majd a routert, nem a NAS-hoz. Így már érted?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#23069) Travelos


Travelos
őstag

Egy nagyon laikus kérdésem lenne.

Vettem egy Netgear3500Lv2 wireless routert, és van egy olyan okostelefonom, ami tud wifit.
Akkor én most az otthoni UPC-s netemet használhatom a telefonon amíg a router közelében vagyok, anélkül, hogy fizetnem kellene érte a mobilszolgáltatónál? :)

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#23070) Beri válasza Travelos (#23069) üzenetére


Beri
addikt

Igen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#23071) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Szevasztok ! egy jó éve használtam egy TP link 741 Nd-t és behalt a wifi így kicseréltem egy másikra de még aznap kezdett szarakodni az új is . Van hogy van jelerősség ,de nem csatlakozik semmi és van mikor eltünik teljesen a jel aztán reset után megint megy félnapig. Vezetékkel semmi gond nincs vele . Nem is ez a lényeg haver adott egy Tenda W311R+-t ma de ez valahogyan nem jön be a jelerőségg nem a legjobb a menü sem annyira átlátható stb . Hétfőig nálam van . A lényeg olyan max 10K ig ajánlanátok egy megbízható készüléket . Thomos optikai netem van 50/25 mega és egy vezetéken asztali + wifin laptop és két okostelefon kapcsolódna rá ! Előre is köszönöm a segítséget.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#23072) Intruder2k5 válasza jozefgucci1 (#23071) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pl.: ASUS RT-N12/B1/C1 verziók, Linksys E900!

(#23073) arnyekxxx válasza jozefgucci1 (#23071) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a tplinkekre 5év gari van, vidd vissza. Esetleg nem máshol van a hiba, ha addig jo volt, aztán egymás után kettő nem megy?

(#23074) InFRaReD válasza Beri (#23068) üzenetére


InFRaReD
tag

De, értem én :) Egyértelmű hogy a routert a nethez választod, ez a jelenlegi problémám - azon kívül hogy kezd befosni a routerem - hogy ha pld letöltök vmit akkor bukom a sávszél elég nagy részét wifin, mert ugye egy 80Mbites netből legjobb esetben kirántasz 10-11MB/sec sebességet, de ez semmit sem ér, ha egy G szabványos router az 54MBit elméletiével ezt neked 2,5-2,6MB/sec-kel továbbítja a céleszközhöz (noti, telefon, konyhai robotgép :) ).
És ugyanitt jön számomra képbe a NAS, ami ugyan kábellel csatlakozik a routerhez, az ám ha én arról olvasni akarok WLAN-on, akkor kurvasokat számít.
Tehát olyan N szabványos routerra van szükségem (hamár az összes Wifis eszközöm szintén tudja az N szabványt) ami ezt a problémát oldaná meg. Az számomra is egyértelmű, hogy külső antennás modellben kéne gondolkozni, a router nem lakberendezési tárgy, kb leszarom hogy kilóg-e belőle 3 antenna.

(#23075) jozefgucci1 válasza arnyekxxx (#23073) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Visszavittem mind a kettőt ezért kaptam kipróbálni a Tenda-t. Nem értek hozzá és ötletem sincs mi más lehet a hiba hiszen csak a wifi szarakodott mindkettőnél . Mikor elment a wifi jel vagy volt de nem csatlakozott rá semmi akkor az asztalinkábellal volt net szóval gondolom a modem jó ?

Intruder2k5 .:

Köszi szépen a linksys szimpatikus lehet akkor megpróbálom azt hátha beválik.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#23076) arnyekxxx válasza jozefgucci1 (#23075) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Passz, de ha 2ből 2 rossz és a harmadik is gyengén muzsikál akkor lehet, hogy a környezetben (szomszéd uj routere?) történt valami változás.

(#23077) Intruder2k5 válasza jozefgucci1 (#23075) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

NIncsmit! Hardveresen az RT-N12 C1 szinte tök ugyanaz, mint a Linksys, mondjuk a B1 és a sima RT-N12 is, és ezek még külső antennásak is! De persze a Linksys is jó...

[ Szerkesztve ]

(#23078) Magnat válasza Beri (#23070) üzenetére


Magnat
veterán

Szerk: kivéve ha Blackberryt vett, ott nem minden szolgáltatás műxik wifin.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23079) Gubek-Einste válasza Magnat (#23078) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az már más kérdés, hogy az adott teló mit enged és mit nem wifi-n de általában minden el lehet intézni wifi-n is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23080) Magnat válasza Gubek-Einste (#23079) üzenetére


Magnat
veterán

Pontosan nem vagyok képben vele, csak h vannak limitációk BB esetében, de remélhetőleg nem az van neki ;]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23081) tempx


tempx
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy hol tudok független mobil hotspotot venni? Milyet ajánlanátok? ZTE MF60 / Alcatel OT-Y580 szimpatikus de sehol nem találok...

előre is köszönöm

(#23082) Gubek-Einste válasza Magnat (#23080) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Magyarországon elég ritka a BB így ez a veszély esélye elég kicsi, akkor is inkább csak üzleti környezetben gyakoribb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23083) Magnat válasza Gubek-Einste (#23082) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem 3 elborult ismerősöm is van akinek van, ebből egynek a céges mellett van saját is, de valszeg tényleg nem ez a jellemző :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23084) dani3l


dani3l
őstag

Sziasztok! Ismet a segitsegeteket szeretnem kerni!
Tervben van egy NAS beszerzese, igy szeretnem lecserelni az amugy is eleg vacak upc-s Toshiba wifis modemet valami combosab routerre.
Eddig kettöt neztem, az egyik egy Netgear WNDR4000, a masik pedig egy Asus RT-N65U. Melyiket ajanlanatok inkabb?

A NAS es kesöbb medialejatszok miatt mindenkeppen gigabites ethernet porttal rendelkezö kell, illetve a legfontosabb, hogy megbizhatoan müködjön, ne kelljen par naponta/hetente ujrainditgatni, mert megzavarodik.
Ezen kivül extra funkciok ilyesmik nem fontosak, szoftvert sem fogom piszkalni rajta valoszinü (legalabbis ha minden rendben a gyarival).

Nekem a Netgear a szimpatikusabb (kinezetre mindenkeppen, meg egyebkent is), van esetleg valami, ami miatt megsem ajanlott, vagy esetleg a masikat erdemesebb? Nagyjabol 22e Ft körül meg tudnam venni, az szerintem eleg korrekt ar erte.

Lehet, hogy eleg lenne valami olcsobb/egyszerübb is, viszont ami miatt dual-bandosokat neztem:
Kesöbb szeretnek majd 2 medialejatszot, abbol az egyik a router melle megy, az nem lesz gond, a masik viszont kicsit arrebb es problemas lenne a kabelezes, szoval: Ennek fenyeben arra gondoltam, hogy mivel az adatkommunikacio nagy resze a 2,4GHz-es frekvencian zajlik illetve azert a környeken hasznalatban levö routerek nagy resze szinten ezt hasznalja, igy eselyes lehet, hogy az 5GHz-es frekvenciat hasznaljam media streamingre a masik medialejatszohoz? Mennenek azon a (full)HD videok akadas nelkül? A tavolsag igy sem lenne nagy egyebkent, kb 3m, meg egy vekony fal.
Ha igen, akkor nyilvan erdemes egy dragabb ketsavos routerbe fektetni, viszont ha nem, es mindenkepp kabelezni kell, akkor is van ertelme egy dualband routernek, vagy eleg egy sima "natur" 2,4GHz-es?

Egyebkent itt neztem a routereket, szoval ha lehet, ne ajanljatok mast olyant, ami itt nincs. :)

[ Szerkesztve ]

(#23085) Maximusz válasza vargalex (#17711) üzenetére


Maximusz
aktív tag

ezeket milyen paranccsal lehet előhozni (más openwrt-s routereket is szeretnék letesztelni )

ha meglesz a teszt, közreadok egy kis táblázatot :)

maximusz

(#23086) Intruder2k5 válasza Maximusz (#23085) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem előhozni lehet egy paranccsal, hanem mérni az iperf-el!

(#23087) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Asus WL500gp-v1 routerem van, ami teljesen jól működik évek óta, de szeretnék váltani gigabites hálóra. Mi lehetne az alternatívája? Ami szintén ilyen megbízható és gyors? Mármint működésileg. Anno ez 22e volt. Néztem az első oldalt, az EnGenius jónak tűnt, de nem kapható és USBje sincs, a TP-Link meg nem győzött meg sógornál, igaz, az csak valami 5-6e-es típus.. Van valami megfelelő típus 15-20e között? Ha olcsóbb, az se baj.

Thx,

Tomka

(#23088) Intruder2k5 válasza tthom (#23087) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

20k körül van ASUS RT-N16, és RT-N15U, ettől valamivel olcsóbban Netgear WNR3500L, ezek mind USB-sek, és megy rajtuk Tomato fw, az első kettőn pedig OLEG is! Bár nem tudom, hogy a WL-500gP-d volt-e moddolva, és az újat is szeretnéd-e...?! TP-LINK van olcsóbban, de azt én sem ajánlanám! Ha mégis amellett döntesz, akkor TL-WDR3600!

(#23089) tthom válasza Intruder2k5 (#23088) üzenetére


tthom
senior tag

Köszönöm! Volt moddolva, jelenleg Tomato van rajta, rákötve egy nyomtató.. Valahogy gyorsabbnak, stabilabbnak érződik, mint a gyárival. Meg egy időben ment torrent is, de az mostanában nem.

Meg volt egy táp mod, mert az összesé megpusztul.. :)
Eddig hármat javítottam..

(#23090) wolffy


wolffy
aktív tag

Sziasztok, egy N150-es routerre lenne szükségem, ami megbízható, stabil kapcsolatot ad és wifin keresztül is ugyanolyan gyors, mint kábelen. A jelenlegi router-emmel az a gond, hogy wifin jelentősen lassabban töltődnek be az oldalak, mint ha kábelen csatlakozom (megjegyzem 3 méterre vagyok a routertől).
D-Link DIR-600 típust ajánlott az egyik kollégám megoldásként. Jó készüléknek mondható ez vagy esetleg tudnátok ajánlani jobb megoldást? Köszönöm

(#23091) McDog válasza wolffy (#23090) üzenetére


McDog
aktív tag

Ebben a kategóriában nézd meg a TP-Link 741ND-et, megbízható, olcsóbb és 5 év gari van rá.

(#23092) kali válasza wolffy (#23090) üzenetére


kali
legenda

maga a wifi olyan dolog, ahol egyik eszköznél sem lehet biztosan kijelenteni látatlanban, hogy olyan gyors és stabil lesz a sebesség, mint kábelen!
a beállításokat ellenőrizted/módosítottad? gondolok itt főként a használt csatornára!?!?
milyen a netes sebesség?
milyen típusú az ellenoldali eszköz?

(#23093) Integrator


Integrator
aktív tag

Ugyan már feltettem itt a kérdést egy párszor, de választ sajnos nem kaptam, így tovább próbálkozok. Jelenleg egy D-Link DIR-600-as routerem van itthon, jól teljesített az elmúlt 1 évben, azonban az utóbbi időben sajnos rosszalkodik, néha már csinál olyat, hogy egyszerűen leáll, mintha nem kapna áramot, majd fél óra - óra múlva észhez tér. Szóval nincs mese, új router kell. Amúgy is tervbe volt véve az új router, mivel most váltunk a digi 80/25-ös netjére. Olyan routert szeretnék, amiben lehet korlátozni, hogy a routerhez csatlakoztatott eszközök milyen sávszélességhez jutnak. Illetve, hogy ezt a sávszélességet, mind LAN-on, mind WiFi-n kersztül ki tudja szolgálni.
Az csak egy extra dolog lenne, ha a routerre rá lehetne kötni egy külső HDD-t, és lehetne futtani torrentet anélkül, hogy menne a gép, de ez annyira nem fontos, nem létkérdés.

Előre is köszönöm

(#23094) kali válasza Integrator (#23093) üzenetére


kali
legenda

gigabit képesség, usb, bandwidth control alapban; tl-wr1042nd és attól felfelé!
adott sebesség maximális átvitele wifi útján; ellenoldal milyensége, és környezeti tényezők függvénye is, így nem garantált egyik eszköz esetén sem!

(#23095) Intruder2k5 válasza Integrator (#23093) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Minden megoldható, bár a torrent futtatása már inkább moddolt fw-hez van kötve! Ez nem jelent gondot Neked? Ha nem, akkor mondjuk ASUS RT-N15U, RT-N16, Netgear WNR3500L! Custom fw-vel természetesen nem probléma a sávszélesség limitálás sem! Ezek nagyjából 20k árban mozognak!

(#23096) Maximusz válasza Intruder2k5 (#23086) üzenetére


Maximusz
aktív tag

köszönöm a válaszod! - te már készítettél mérést iperf-el ? - ez egy openwrt-s modul, vagy ez ubuntuban van?

(erről az iperf-ről van most szó ? : http://openmaniak.com/iperf.php )

[ Szerkesztve ]

(#23097) wolffy válasza kali (#23092) üzenetére


wolffy
aktív tag

Szia,
A beállítások megvannak a routerben, a csatorna 9-esre van állítva.
Az internet sebessége 10 Mbit/s, ami jön is, csak ha wifin csatlakozom lassabb az oldalak betöltése és sokszor akadozik, másodpercekre megáll. A routertől nem vagyok messze, max. 3 méter a távolság, a jelerősség maximális.
A router egy T-Home-tól kapott ADB/Pirelli A4201G a laptopomban pedig egy Ralink RT3090 wifi kártya van.
A Ralink wifi kártya driver beállításainál van néhány lehetőség, amihez én nem értek, hogy kell-e módosítani, erről mellékelek egy képet. Roaming sensitivity 3-asra van állítva alapból.

[ Szerkesztve ]

(#23098) Integrator


Integrator
aktív tag

@kali & @Intruder2k5

Köszönöm a válaszaitokat. A sávszélesség limitálásra azért volna szükség, mert ikerház lévén egy bejövő internet kapcsolatunk (2 különböző internetet bekötni butaság volna), és ezt szeretném szétosztani 50-50%-ban, így nem lehet vita az ügyben. Régebben volt összetűzés, hogy míg valaki streamelt valamit, a másiknak gondjai voltak az online játékkal, bekapcsolt QoS mellet is.
Tudtommal, mind a két rész fogadó felülete elég fejlett/korszerű/jó, hogy ne lehessen gond a sávszélesség kihasználásával WiFi-n keresztül. A környezeti tényezőket tekintve vannak falak, igaz nem Ólomfalak, vagy vasbeton falak, de vannak. A régi routernek nem jelentett gondot az 5-10 Mb/s mellett, remélem ez a jövőben sem lenne másképp.
Mint írtam a torrent csak részletkérdés lenne, custom fw-vel nem ügyetlenkednék, így akkor gondolom mivel erre hivatalos/gyári módszer nincs, így kiesett.

Ezeknek a részleteknek az ismeret mellett még mindig ugyan azt ajánljátok?

(#23099) Magnat válasza wolffy (#23090) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

olyan router nem létezik, ami wifin is azt tudja mint kábelen ... viszont a weboldalak betöltődését nem kellene h lassabbnak érezd... speedtest.net-et mérj párat wifin meg kábelen, ott számszerűsítheted a különbséget.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23100) Intruder2k5 válasza Integrator (#23098) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én sosem használtam gyári fw-t, de nem tudok róla, hogy az ASUS-okban lenne gyárilag valami fejlettebb sávszélesség limitálási lehetőség, csak ez a 4 gombos QoS van, ami kb sz@rt sem ér szerintem, de mondom, ez nem tapasztalat! Másrészt meg, azt azért tudni kell, hogy hiába limitálod Te a sebességet 50%-ra, a ping értékre akkor is kihatással lesz ez jelentősen, mert ez akkor is egy internetkapcsolat marad! Persze biztosan jobb lesz, mintha szabadon lehetne garázdálkodni a sávszéllel, de olyan soha sem lesz, mint két külön előfizetés! Közös lónak ugye, mindig túrós a háta! Lehet ezen is spórolni, de ez sajnos kompromisszumokkal jár! Ha az egyik torrentezik, akkor a másik tuti nem fog játszani, vagy legalábbis lesz jó nagy válaszidő...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.