Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) Intruder2k5 válasza bandy13 (#23500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez szintén egy olyan dolog, amit nem lehet előre megjósolni! Sorry, de a WiFi már csak egy ilyen bizonytalan történet!

(#23502) bandy13 válasza Intruder2k5 (#23501) üzenetére


bandy13
aktív tag

Okés kösz a gyors válaszokat ! :)

(#23503) Intruder2k5 válasza bandy13 (#23502) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs mit! Én azért megpróbálnám a csatornaváltást, mert ez az "időnként teljesen jó" arra utal, hogy esetleg a szomszéddal egy csatornára van állítva a routeretek, és amikor az hazajön, bekapcsolja, akkor interferencia lesz, és onnantól gyengül el a jel! Vagy valami hasonló... Az AUTO beállítás nem jó, azt ne használd, mindenképpen válassz fix csatornát! Az AUTO többnyire a környezettől függetlenül vagy a 6-os, vagy az 1-es, vagy a 11-es csatornát használja, típustól függően! Vannak programok amikkel tudsz egy szabad tartományt keresni, ha van még ilyen az éterben! Ilyen például az inSSIDer2! Ezzel láthatóvá válnak a környéken lévő hálózatok, és az általuk használt csatorna, ebből pedig már tudhatod, hogy hova ne állítsd a sajátod!

(#23504) TIT válasza Intruder2k5 (#23495) üzenetére


TIT
veterán

Sajnos ott is 300-at ír,nehogy már gyengébb mint a 2543-as?
Hacsak nem összeadódik a 2db 300 és lesz belőle 600.
Kérdés a laptop veszi-e az 5ghz-et?

(#23505) Intruder2k5 válasza TIT (#23504) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem keresd meg vargalex-et, Ő a TP-LINK szaki, biztos segít majd a döntésben!

(#23506) krealon válasza TIT (#23504) üzenetére


krealon
veterán

Csak hogy rovidre zarjam a kerdest.
2543-ast akkor vegyel, ha szivatni akarod magadat vele.

(#23507) Intruder2k5 válasza TIT (#23504) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amúgy az természetesen tud 2.4GHz-et is, tehát nem csak kizárólag 5-öt!

(#23508) TIT válasza Intruder2k5 (#23507) üzenetére


TIT
veterán

Igen azt tudom,végülis jobb a 3600 hardveresen is,most,hogy 300 vagy 450 Mbit nem nagy különbség,főleg ha a laptop nem is ismeri.

(#23509) TIT válasza krealon (#23506) üzenetére


TIT
veterán

:) Miért olyan rossz?

(#23510) krealon válasza TIT (#23509) üzenetére


krealon
veterán

Mert a 1043-nal butabb CPU van benne es fele RAM van a 3600-os kepest, holott az utobbival egy aron megy.

Itt vannak a linkek a kulonbozo tipusok osszehasonlitasahoz.

(#23511) palu


palu
tag

Üdv,
Valaki erre? http://logout.hu/tema/milyen_routert/hsz_23473-23473.html
Esetleg milyen topikban próbálkozzak a kérdésemmel?

Köszi

(#23512) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem érdemes csak a wifi miatt 450-es router-t venni mert nagyon kevés adaptert lehet kapni ami támogatja is a 450-es sebességet.
A 450-es wifi ráadásul felső kategóriában tartozik router-ek tulajdonsága, sok eszköz csak a 5 GHz sávot tudja a 450-es sebességet, a 2,4 GHz sávban is 450-es pedig szinte kizárólag a gyártók legdrágább/legfejlettebb típusai sajátjai, kivételt csak az 1-2 AC-s router képvisel amit viszont tényleg felesleges megvenni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23513) krealon válasza palu (#23511) üzenetére


krealon
veterán

Amit keresel egy VPN router. Az OpenWRT-t tamogato tipusokra lehet faragni OpenVPN-t.
Azt, hogy a router kulonbozo esetekben mit csinal, csak beallitas kerdese.

(#23514) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok.

Valószínűleg nem jó topic, de biztos tudtok segíteni. Adott a DIGI 80/20-as nete. Ha direktben kábellel rádugodm a digibox-ra (Valószínűleg nem ez a neve, Ők ezt hozták, ezért neveztem el így), amiből jön ki minden (TV, telefon, net), akkor 110/110-es netet mérek egyaránt. Ha ezt a jelet átlövöm egy D-Link DIR-825-ös routerbe (Tehát maga a router gigabites), akkor a routerből már csak 20/0.5-ös net megy tovább, mindegy, hogy kábel, vagy WiFi. Ötletek? Minden UTP kábel CAT6-os. Aki megoldja a problémám, annak átutalok 3.000 Ft-ot.

Köszi,
Dani

(#23515) bandy13 válasza Intruder2k5 (#23503) üzenetére


bandy13
aktív tag

Kösz a választ ezt már én teszteltem n900 telefonnal ez linux oprendszerű így az airodump-ng vel látok minden hálózatot amibefut a ház körül ...

(#23516) Intruder2k5 válasza bandy13 (#23515) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, akkor marad a csere! Az igazság az, hogy bár az SMC egy elég jó nevű gyártó a hálózati iparban, de inkább a business kategóriában, mert valahogy a soho részen nem aratott osztatlan sikert! Ez az egész Barricade sorozat gyengére sikeredett!

[ Szerkesztve ]

(#23517) bandy13 válasza Intruder2k5 (#23516) üzenetére


bandy13
aktív tag

Hát igen még 2 éve vettem akkor még nem annyira értettem hozzá csak hogy felmenjen a net (a másik géphez) és annyira kelet. Most már telefonhoz is kellene de nem megy el az én szobámig a jel ezért kellene valami jel erősséget növelni valami módon folyván.

(#23518) Integrator válasza Integrator (#23514) üzenetére


Integrator
aktív tag

Nevermind, megoldódott.

(#23519) arnyekxxx válasza Treff (#23488) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a 3.-hoz tudok hozzászólni, a főrouteren semmit nem kell állitani, a 743-ban be kell lőni a repeter módot (ekkor ugyanaz lesz az SSID mindkét routeren) vagy a bridge-t és akkor két külön wifihálózatod lesz külön csatornán külön SSID-vel, itt le kell tiltani a 743-ban a dhcp-t és be kell állítani gatewaynek az adó router ipcimét

(#23520) Geresics válasza Intruder2k5 (#23471) üzenetére


Geresics
addikt

Köszi, rájuk nézek!
...és ezek vannak olyan jók / minőségiek, mint a Linksys?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23521) Intruder2k5 válasza Geresics (#23520) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS majdnem ugyanaz, a CPU azonos, Broadcom BCM5358U 300MHz, a flash szintén mindkettőben 8MB, a RAM az, ami az ASUS-ban 32MB, a Linksys-ben 64MB! Bár a TP-LINK egy erősebb vas, 560MHz, 128MB RAM, ennek ellenére én nem szeretem, de aki bízik a márkában, annak jó választás, mert olcsó! Ja, és az Atheros platformra épül...

[ Szerkesztve ]

(#23522) siwok1


siwok1
tag

Sziasztok.
Csináltam pár wifi antenna moddot. Az a kérdésem, hogy az miért van ha a pci-e s wifi cardon
üzem alatt letekerem az antennát akkor BSOD 124-gyel kidob a windózer. :D

A gyárival nem csinálja, uh nem élet halál kérdés, meg ha nem piszkálom akkor is stabil, plusz 80M-en lévő hálozatoz 65dbi-vel csatlakozik jelerősség pedig 85%+ 5 falon keresztül.

(#23523) Gubek-Einste válasza siwok1 (#23522) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT tedd fel a kérdésedet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23524) Geresics válasza Intruder2k5 (#23521) üzenetére


Geresics
addikt

Attól függetlenül, hogy mindenkinek a 741ND-t, vagy a 1043ND-t ajánlom (attól függően, hogy kell-e neki gigabit LAN), magamnak megrendeltem a Linksys E2500-at :DDD
Most egy ócska 340GD-t használok, amit 2 éve raktam be ideiglenesen 2 hétre, csak úgymaradt! :DDD
Kíváncsi vagyok, észreveszek-e majd különbséget a beállításokon kívül! :C
(Csak azt sajnálom, hogy nincs rajta USB port nyomtatómegosztáshoz...)

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23525) Intruder2k5 válasza Geresics (#23524) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmmm.... Hát akkor miért nem vettél mondjuk Netgear WNR3500L-t, egy ezressel kerül többe, és azon van USB port! Ezen kívül a v2 verzióban - szerintem már csak kizárólagosan ilyet lehet kapni - van 128MB RAM, és 480MHz-es CPU! Szintén BroadCom alapú, így ezt is lehet Tomato-val moddolni, akárcsak a Linksys-t! Vagy Linksys E3200-at, ebben az 5GHz, és az USB is megvan, valamint Gbit-es is!

[ Szerkesztve ]

(#23526) Geresics válasza Intruder2k5 (#23525) üzenetére


Geresics
addikt

Igazából nyomtatóm sincs, azt "majd egyszer" akarok venni! :DDD
Legfeljebb megosztom a legtöbbet futó gépen, és csókolom... :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23527) Pr3no


Pr3no
tag

Hello!

Egyik ismerősömnek kéne egy wifi, minél olcsóbban, a lényeg, hogy működjön rendesen.
Első hsz-t elolvastam, az alapján egy TP-Link 741ND jó lenne, ezen kívül más szóba jöhet?

(#23528) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok,
Milyen 3G-s routert tudnátok ajánlani? Stick az van, mert gondolom anélkül drágább jóval. Nem kell mobilnak lennie. Működjön, de nem kell semmi extra. Csak sima netezesre kell, néha YouTube... :U

(#23529) Intruder2k5 válasza Geresics (#23526) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És mennyiért rendelted meg, ha meg szabad kérdezni?

(#23530) Geresics válasza Intruder2k5 (#23529) üzenetére


Geresics
addikt

Bruttó 17.500.-

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23531) Intruder2k5 válasza Geresics (#23530) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, az jó ár, az árgép is csak egy helyet dob olcsóbban, de azért ha van rá még 2500HUF, azért a 20k is nagyon jó a 3200-ra, főleg az utána következő árakhoz képest! Na persze nekem teljesen mindegy, csak "hangosan gondolkodtam"...

(#23532) Magnat válasza DiVaD (#23528) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ez pl az. Viszont nem mind1, milyen sticked van, kompatibilitási listában ellenőrizd. 3rd party firmwareval csomó más eszköz is tudja, érdemes usb aljzattal rendelkező routerekre keresgélni dd-wrt meg openwrt oldalán...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23533) Gubek-Einste válasza Pr3no (#23527) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net mellé kellene a router?
Ebben a kategóriában szóba jöhet még a TP-Link 84x, Asus N10/N12, Linksys E900/E1x00 is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23534) Motoxxx


Motoxxx
tag

Üdv. Sajnos rég megszokott Asus vezetékes routerem le kell cserélnem wifisre. Mivel a régi éveken kersztül hiba nélkül szolgált, szintén asus tipusúra gondolok. A router családi házba kellene és két szintet is kéne neki vinnie. Az asztali gépeket vezetéken szeretném rákötni mint a régin volt. De a mobilok és a laptop az másik szinten van mint ahol a router lenne. Szoval mit tudnátok ajánlani kb 10-20k forint között. Előre is köszi a válaszokat.

(#23535) Gubek-Einste válasza Motoxxx (#23534) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen sebességű nethez kellene a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23536) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

T-Home ADSL-es internethez kellene kollégámnak Wifi-s router.
A T-Home topikban már feltettem a kérdésemet, de úgy tűnik ott nem nagyon kapok választ.

Pár kérdés (Elnézést ha láma kérdések):
1) Érdemes-e egybeépített ADSL modem + Wifi routert venni, vagy pedig csak sima Wifi router és használja a T-Home által biztosított ADSL modemet?
Én azt ajánlottam neki, hogy érdemesebb egybeépítettet venni, hogy ne legyen két kütyü. Így kisebb a táp okozta zajszennyezés, sípolás is.

2) Én TP-Link TD-W8968 routert néztem ki neki, mert 300 Mbites, van rajta Wifi lekapcsoló gomb és USB2.0 port is. Ez a router együttműködik a T-Home ADSL-lel? Kell valamit állítani az ADSL csatlakozás profiljában a usernév és jelszón kívül , vagy valami speciális csatlakozási beállítások is kellenek? Esetleg más javaslat, ajánlat?

Köszönet!

(#23537) Motoxxx válasza Gubek-Einste (#23535) üzenetére


Motoxxx
tag

egy 10/2 es invitel netem van. Köszi a választ.

(#23538) Gubek-Einste válasza Motoxxx (#23537) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez jó lesz Asus-ból bármelyik ma kapható N-es, N10/N12/N13U/N15U/N16.
Érdemes lenne megfontolni más gyártókat is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23539) Gubek-Einste válasza batagy (#23536) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt mindig azt mondjuk, hogy nem érdemes egybe eszköz használni mivel
1; ha elromlik két eszköz esik ki
2; ha lecserélésre kerül a xDSL net más típusúra akkor nem vagy csak korlátozásokkal használható
3; 3rd party firmware támogatás nincs vagy csak részleges
4; hiba elhárítást bonyolitja

Amit ajánlunk xDSL net esetén: D-Link 360R T1 vagy 321B modem lehetőség szerint dchard fórumtárs által készített firmware-rel felokosítva és valamilyen N-es router igény szerint, ajánlott 3rd party firmware támogatott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23540) Geresics válasza Intruder2k5 (#23531) üzenetére


Geresics
addikt

A 20eFt-os ár valóban nagyon jó! Vissza is mondtam az eredeti megrendelésem, és ezt rendeltem helyette!
Hálás köszönet! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23541) batagy válasza Gubek-Einste (#23539) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

OK, köszönöm a választ.
Érthető indokok.
Mondjuk esetünkben 3rd party firmware nem igény, de a másik három indok jogos.
Ha csak routert vesz, az még sokkal olcsóbb is. Egyetlen hátránya a külön készüléknek, hogy több helyet foglal és két táp kell neki.

Most már én is a külön routert fogom neki javasolni, de mégis arra a kérdésre is szeretnék választ kapni, ha netén mégis egybe eszközt választunk, akkor az együttműködik a T-Home ADSL-lel? Kell speciális beállítás a T-Home ADSL profilhoz, vagy szabványos?

Kösz!

(#23542) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
ADSL modem mögé keresnék routert, ami:
-Stabil és könnyen testreszabható, esetleg kiforrott DDWRT nem hátrány
-Levehető antenna, mivel egy nagyobbacska antenna lenne rácsatlakoztatva.
-WDS-t tudjon (bár nem tudom, hogy a WDS-be kötött Asussal működni fog-e ami DDWRT-s)

ADSL modem lenne rákötve, valamint kábelen 2-3PC és egy NAS, Wifin 1 PC és egy lapos csatlakozna rá és közben telók, tabletek. Kisirodai felhasználás, ahol nem nagy az adatforgalom, de annak stabilnak kell lennie.
Iroda mögött műhely van, viszont kábelezés nem megoldható a járművek mozgása miatt.
Ezért kellene WDS-be kapcsolni egy WL-520G-vel.
NAS már megvan, azon pedig mailprogi mentett levelezései és tervrajzok, fotók lennének megosztva.

Mit ajánlatok erre a célra?
Egyberouter is szóba jöhet, ha működik a WDS és levehető az antennája.... és stabil.
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#23543) Pr3no válasza Gubek-Einste (#23533) üzenetére


Pr3no
tag

DIGI mellé, hogy pontosan milyen van nekik azt nem tudom, de ha már DIGI akkor nem lassú, viszont sosem használják ki, ha nem bír 50 Mbit-et az még nem gáz, ha cserébe olcsóbb.
És viszonylag kis helyen lenne használva, szóval nem kell nagy hatótávolságú sem.

[ Szerkesztve ]

(#23544) TKey7


TKey7
tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni.
Van egy öreg routerem, ami nincs éppen jóállapotban, és le szeretném cserélni.

A gond az, hogy 6 eszközt gond nélkül ki kéne tudnia szolgálni wifivel. A következő típusokat néztem:

(TP-Link TL-WA801ND)
(TP-Link TL-WA901ND)
(TP-Link TL-WR842ND)
(TP-Link TL-WR941ND)

Mint írtam, 6 eszköz használná a wifit, és kifejezetten örültem annak, hogy ezek között vannak megnövelt hatótávolságú eszközök is, mert az is jól jönne.

Tudnátok segíteni, illetve ajánlani közülük?
Vagy, ha szerintetek valami más jobb lenne, arra is kíváncsi vagyok.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#23545) krealon válasza batagy (#23541) üzenetére


krealon
veterán

"ha netén mégis egybe eszközt választunk, akkor az együttműködik a T-Home ADSL-lel? Kell speciális beállítás a T-Home ADSL profilhoz, vagy szabványos?"

Szabvanyos Annex B-t hasznal a T-home a halozatan.
A TP-Link TD-W8968 nem lesz jo sajnos.

(#23544) TKey7
A TL-WA kezdetu eszkozok AccessPoint-ok, amik osszesen 1 db RJ45 (UTP) csatlakozoval rendelkeznek, router funkcionalitasuk erosen limitalt.
A TL-WR84ND es TL-WR942ND kozul az en szivemhez a 842 all kozelebb, tekintve hogy van rajta USB , WiFi kapcsolo gomb es vargalex OpenWRT tamogatott eszkoz. :R

[ Szerkesztve ]

(#23546) kali válasza TKey7 (#23544) üzenetére


kali
legenda

a wa típusú access point, utóbbi kettő (wr) router!
a tl-wr842nd 2 * 5 dBi, a tl-wr941nd pedig 3 * 3 dBi, amennyiben olyan eszköz is adott, ami kihasználja utóbbi képességet, úgy lehet a 900-as szériás, minden más esetben a 800-as széria, mert a nem 3 * 3 mimo képes eszközök többet profitálnak a két ütősebb antenna erejéből!

(#23547) TKey7 válasza kali (#23546) üzenetére


TKey7
tag

Szia!

Köszönöm szépen!
Ezen a téren eléggé kezdő vagyok, nem tudom, mi az a mimo :B
Ebből kifolyólag, gondolom, szükség sincs rá :))
3 laptop és 3 androidos készülékről lenne szó. Ezekszerint a tl-wr842nd képes lenne megbirkózni ezzel?

(#23548) kali válasza TKey7 (#23547) üzenetére


kali
legenda

megbirkózik vele, azzal nem lesz gond, ha megfelelően beállításra kerül!
a mimo lényege; link
amennyiben 300-as n szabványos modulok vannak a notiban, azok már biztosan mimo képesek, az már csak részletkérdés, hogy 2 vagy 3 antennásak, és milyen mimo képesek, de elég lesz a 800-as széria is!

[ Szerkesztve ]

(#23549) TKey7 válasza kali (#23548) üzenetére


TKey7
tag

Rendben!
Köszönöm szépen!
Pont most fejeztem be a mimo leírásának olvasását, és szerintem nem lesz rá szükség.

Akkor viszont a 800as széria mellett fogok kikötni :)
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Esetleg még ez milyen lenne? Most már a nevekből kiindulva megnéztem újra a dolgot, ez routernek tűnik számomra.

(#23550) xigris


xigris
őstag

Sziasztok tudnátok olyan routert ajánlani ami tudja alapból a wol funkciót?
a tervem az lenne kivülről belépek a routerba és onnan indítani az ébresztést előre is köszönöm. :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.