Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) Intruder2k5 válasza siwok1 (#23700) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, én észrevettem már régen! Nekem N66U van, az elég nehéz! :)

(#23702) Integra


Integra
titán

adott egy kb 200m2-es ház, földszint+emelet, alapterület kb 120m2.
ebbe a házba kellene nekem egy komoly, nagy teljesítményű központi wifi router, nem szándékozom széjjelfúrni a házat lan kábelezéssel, mindent wifi-n keresztül akarok rákötni.
mit javasoltok? van valakinek hasonló tapasztalata ekkora házzal? jó lenne ha az egész házban stabilan és jó jelerősséggel dolgozhatnák, mindegy, hogy hol vagyok.

a másik. a jelet kikell továbbítanom a kertbe is.
mit javasoltok, hogy ezt milyen módon oldható meg szintén kábelezés nélkül?

alapvetően cisco routereket használok mai napig, de kisebb területekre. nem a legolcsóbb megoldás érdekel, hanem a legstabilabb és legjobb minőségű.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23703) siwok1 válasza Integra (#23702) üzenetére


siwok1
tag

Ekkora házikoban éldegélek, és a titka a jó antenna:

http://wlan-antenna.arukereso.hu/?gclid=CNuDypqfnLQCFUmN3godY1YAig

4000HUF környékén már megfelelő jelerősséget kapsz mindenhol.

(#23704) Integra válasza siwok1 (#23703) üzenetére


Integra
titán

tehát olyan wifi routert kell vennem, amire külső nagyobb teljesítményű antenna csatlakoztatható ha jól értem. mert megszoktam az e6400-at, aztán fel se tűnik hogy abban már csak beépített antenna van..

mekkora a hatósugara stabilan ezeknek? elég nagy a telek, 30m minden irányban kéne

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23705) Intruder2k5 válasza Integra (#23702) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WiFi-vel az a fő probléma, hogy a teljesítményét nem négyzetméterben, hanem mW-ban, vagy dBm-ben mérik, és a kettő közt meglehetősen bonyolult az átszámítás! A CISCO/Linksys routerek tényleg jók, de az elvárásaidnak ellent mondanak a fizika törvényei és a belső antennák, ami mostanság a legtöbb ilyen típusú routert jellemzi! Tudomásom szerint az egyik legerősebb WiFi-vel rendelkező router az ASUS RT-AC66U, ami egy 1W-ig engedi állítani a WiFi teljesítményét! Az persze már másik kérdés, hogy kis hazánkban, és az egész EU-ban ez nem legális RF teljesítmény, illetőleg kliens is kell hozzá, ami legalább ilyen teljesítményre képes, mert különben sok előnyét ennek nem fogod élvezni!

Ez az egész részemről csak egy kis szösszenet volt, ne vedd ajánlatnak, mert WiFi teljesítmény és hatósugár témában egyáltalán nem vállalok fel ilyet, főleg nem egy 60k-s routert illetően!

(#23706) siwok1 válasza Integra (#23704) üzenetére


siwok1
tag

Én a szomszéddal "ne-telek" közösen 80m re van a fő csatlakozási pont. 80dbi körül jön át egy házi megoldással.

DE ezt körbe lehetne kérdezni kinek van róla véleménye, a paraméterek egész jónak tűnnek...

Paraméterek, termékleírás - D-Link ANT24-0600
Gyártó: D-Link
Modell: ANT24-0600

Jellemzők

Bővítse ezzel az antennával vezeték nélküli adaptere, hozzáférési pontja vagy gateway-e hatótávolságát. Az antenna csatlakozójának (RP-SMA busz) köszönhetően minden RP-SMA-csatlakozó aljzattal rendelkező vezeték nélküli eszközhöz csatlakoztatható. Ezen felül a csomagban található adapterrel RP-TNC csatlakozóval épített készülékekhez is csatlakoztatható. Az adatátviteli teljesítmény egyidejű javítása érdekében mind a küldő, mind a vevő eszközhöz csatlakoztathat egy külső antennát.

Tulajdonságok

Horizontális/Vertikális sugárzás: H80 / V80
Antenna-vétel: 6dBi:
Akár 0.5 km-re is kiterjeszti a hatósugarat

RP-SMA Female csatolóval
RP-SMA - RP-TNC interface adapterrel

Alkalmazható DWL-510, DWL-520+, DWL-G520, DWL-700AP, DWL-900AP+, DWL-1000AP+, DWL-2000AP+, DWL-2100AP, DWL-3200AP, DI-514, DI-524, DI-524UP, DI-614+, DI-624, DI-624+, DI-714P+, DI-824VUP+

Így is ismerheted: ANT 24 0600, ANT240600, ANT24 0600, ANT 24-0600

(#23707) #68216320 válasza Integra (#23702) üzenetére


#68216320
törölt tag

Lehet, hogy tobb Ap-val jobban jarnal. Ugyanis, ha a kliensek nem tudnak nagyobb teljesitmenyt akkor hiaba az eros router. Lehetne meg valami iszonyat nagy antennaval is probalkozni, de a visszaverodesek problemaja jelen lenne. Egy ismerosom ugy oldott meg hasonlo problemat, hogy vett 3db egyszeru router-t (azt hiszem N-es volt) es az egyikre ment a net, a masik kettot repeater-nek allitotta be. Az egesz hazban jo lett neki a vetel.

(#23708) Integra válasza #68216320 (#23707) üzenetére


Integra
titán

ezen gondolkodom én is, csak nem routerekkel, hanem mondjuk range extenderekkel. majd berongyolok sziszkó szakboltba. ha van egyáltalán ilyen bp-en..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23709) siwok1 válasza Integra (#23708) üzenetére


siwok1
tag

Ha feltétlen fontos, hogy cisco legyen, akkor ezt vedd inkább. de amit linkeltem max fél km-t írnak...

A házi megoldással meg -82 Dbi ről feltörnáztam -73' -72' -re 80m távolságból. Insidder szerint.

(#23710) Integra válasza siwok1 (#23709) üzenetére


Integra
titán

ehhez dobnom kéne az összes cisco motyóm, mert a linksys routereken nincsen ilyen rp-sma csatlakozó, amivel az antenna kapcsolódik a routerbe. gondolom ezt az antennát egyszerűen a botantenna helyére kell becsavarni és a megfelelő irányba állítani.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23711) Beri válasza siwok1 (#23700) üzenetére


Beri
addikt

Define 'MERT LINKEL'
Caps off, hangulatjelekkel óvatosan.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#23712) arnyekxxx válasza siwok1 (#23700) üzenetére


arnyekxxx
veterán

kinek mi ugyebár a tapasztalata, nekem 4 router meg egy wifistick alapján pont 0 problémám van a tplinkkel, bedugom a malacorrba, kapja a delejt és müködik. Eközben lerohadt eddig egy D-link adsl modem (2 év) meg az öskorban a FON router (1 hét).

(#23713) #68216320 válasza siwok1 (#23700) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem mernék olyan kijelentést tenni, hogy a TP-Link rossz volna. A legtöbb gyártónak vannak gyengébb/olcsóbb és jobb/drágább termékei. (Persze nem feltétlen ilyen arányokkal) Nekem is van TP-Link router-em. Hozta azt, amit elvárhattam tőle. Se többet, de kevesebbet. Ha többet akartam váltottam jobbra és drágábbra.

(#23714) medica


medica
senior tag

Hi! Segítség kellene, router gondjaim vannak (legalábbis azt hiszem). Egy ősrégi d-link-di-524-esről megy egy asztali (vezetékkel), és a tablet (vezeték nélkül). Az a gond hogy újabb táblagép menne róla, de az 524-es nem képes átdobni a jelet a szomszéd szobába (de lehet a tablet vevője gyenge, myaudioknak általában nem túl erős). Mi lenne a legjobb megoldás hogy ott is lehessen használni? Esetleg egy "erősebb" router? Vagy plusz még egy? :U

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23715) matyi19 válasza medica (#23714) üzenetére


matyi19
őstag

Szia!
Otthon, nekem is van egy ilyen...
Nekem is vezetékkel megy egy asztali gép, illetve vezeték nélkül (WiFi-n), egy laptop illetve telefon. Nekem eddig nem volt gond vele, a hatótávolsága pedig van annyi, hogy a szomszéd szobában is kell menjen (sokszor én is úgy használom)
Próbálj közelebb menni, és ha úgy megy, akkor szerintem a táblát vevője a gyenge (az sem kizárt hogy a WiFi hibája).
Nem kell ezért másikat venni, elég ha veszel egy erősebb antennát, és azzal fog menni.

(#23716) drogery


drogery
tag

Hali,
router vásárlás előtt egy ksi segítséget kérnék.
50/50-es nethez kellene vmi ami nem rottyan meg a sok wifis eszköztől (3 teló, 3 noti 2 tab)
A letöltések kábelen mennek. Tomato előny. Olcsón.
Van ilyen? Előre is köszönöm.

(#23717) Intruder2k5 válasza drogery (#23716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Tomato kompatibilis vasak itt...

http://tomato.groov.pl/?page_id=69

(#23718) ubisali


ubisali
csendes tag

Szia! Hálózatba szeretnénk játszani a Warcraftot! Tehát kb. 4-5 gépet akarunk összekötni! Ezek közül egy asztali gép a többi laptop! Köszönöm a segítséget!

Samsung Galaxy S4 LTE 4.3 T-mobile

(#23719) ubisali válasza Gubek-Einste (#23684) üzenetére


ubisali
csendes tag

Szia! Hálózatba szeretnénk játszani a Warcraftot! Tehát kb. 4-5 gépet akarunk összekötni! Ezek közül egy asztali gép a többi laptop! Köszönöm a segítséget!

Samsung Galaxy S4 LTE 4.3 T-mobile

(#23720) medica válasza matyi19 (#23715) üzenetére


medica
senior tag

Köszi! Milyen antennát érdemes venni?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23721) matyi19 válasza medica (#23720) üzenetére


matyi19
őstag

Ebben nem tudok segeteni :U , kerd meg Intruder2k5 forumtarsat, O jobban ert ezekhez...

(#23722) ubid


ubid
őstag

sziasztok!

PENTAGRAM Cerberus P6360 hogy tudom beállítani hogy switchként viselkedjen ?

-.-

(#23723) Intruder2k5 válasza matyi19 (#23721) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Intruder2k5 általában itt van, figyel, és ha úgy gondolja, hogy valamire válaszolnia kell, akkor válaszol, de ezeket a WiFi-s kérdéseket sosem éreztem magaménak! Ráadásul ez így megmondhatatlan, mert ugye bőven lehet router hiba is, akár a tápban, akár a routeren belül, egy kiszáradt kondi, és máris van oly gyenge WiFi-d, hogy csak na... És ennek ugye semmi köze nincs a Te routeredhez, mert lehet, hogy 2-3 éve az övé is bőven beszórta volna azt a területet! A DL-524 már amúgy sem a technika csúcsa, én tehát nem javasolnám, hogy arra jelentős anyagi ráfordításokat tegyen valaki! Persze, ha ez az utolsó 1000Ft-ja, akkor abból nyilván egy antennát vesz, de én mégis azt javaslom, hogy első körben próbáljon meg csatornát váltani, és ha ez nem segít, egyiken sem lesz jobb a vétel, akkor búcsút kell venni a D-LINK-től!

[ Szerkesztve ]

(#23724) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Az ASUS RT-N65U és RT-N66U között mi a lényegi különbség?

Valamint olcsón tudnék hozzájutni egy Linksys E4200-as router-hez, érdemes ezt venni, vagy a 2 ASUS közül válasszak?

(#23725) Intruder2k5 válasza B.Ricsike (#23724) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 65U RaLink Chipes, még a 66U BroadCom! Linksys E4200 v2 Marvell, a v1 pedig BroadCom, de már egy generációval korábbi, én tehát a 66U-ra szavazok!

(#23726) kali válasza Intruder2k5 (#23725) üzenetére


kali
legenda

+1 szavazat! :K

(#23727) Dragon27


Dragon27
senior tag

[link]
vélemény ? ebbe lehet internet sebességet korlátozni Media Prioritization ?
És hogy lehet benne: Mac-hez IP adni hogy állandóan egyforma IP kapjon az adott gép bekapcsolt DHCP használatával ...

EA2700 is rátehetem ezt a Smart kialakítást ?

(#23728) B.Ricsike válasza Intruder2k5 (#23725) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Értve!

Mennyi melegszik? Mert teszteken nem írnak sok jót e téren.

(#23729) Intruder2k5 válasza B.Ricsike (#23728) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem már volt több ASUS routerem, mindegyik melegszik, de annak ellenére, hogy talán ez a legzártabb, még ez a leghidegebb is! Emiatt ne aggódj, van hűtése bőven!

[ Szerkesztve ]

(#23730) dAnky


dAnky
aktív tag

Srácok lenne egy olyan kérdésem hogy haverom vett egy asus n16-os routert. Van hozzá egy samsung ml-1630-as nyomtató. Rádugtuk a nyomtatót a routerre. A gépen fel van telepítve a nyomtató drivere. A router beállításaban a nyomtatót mutatja is hogy enable. Viszont ha nyomtatni akarunk akkor azt jelzi a gép hogy a nyomtató nincs csatlakoztatva a számítógéphez.

vélemény?

(#23731) Beri válasza B.Ricsike (#23728) üzenetére


Beri
addikt

Pontosan annyira melegszik, amennyire tervezték. Ne fogdosd a routert, nem arra van :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#23732) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Segítsetek már nekem. Szeretnék egy olyan megoldást, amivel megoldható lenne elég nagy hálózati adatforgalom mégpedig a számítógép üzemeltetése nélkül.
Meg lehet azt oldani valahogy, hogy a megfelelő routerre rákötök egy külső merevlemezt és ha kell akkor onnan kiírom a tartalmat, mehet a le és feltöltés, és ha a TV-m is látná valami úton módon a tartalmát és lejátszaná a médialejátszója az már maga lenne a kánaán. :B

(#23733) Intruder2k5 válasza dAnky (#23730) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#23734) Intruder2k5 válasza smiti (#23732) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sok ilyen router van! Milyen nethez kellene, és mennyi pénz van rá?

(#23735) dAnky válasza Intruder2k5 (#23733) üzenetére


dAnky
aktív tag

Igy is próbáltuk win 7-be felismertetni de nem talál semmit

(#23736) smiti válasza Intruder2k5 (#23734) üzenetére


smiti
addikt

Szia!

Jelenleg T-Home-os internetem van 15 Mbit/s, valószínű ez is marad, max 20-as csomagra váltok ha lehetséges. A pénzösszeg elég képlékeny, szeretném ésszerű keretek között megoldani minél olcsóbban. Konkrét árat azért nem írok, mert nem mindenütt ugyanannyi egy termék, és még lehet okoskodni is esetleg.

(#23737) B.Ricsike válasza Beri (#23731) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Nem fogdosni akarom, csak tartósság szempontjából kérdeztem.... nehogy nyáron beleolvadjon az asztalba.... :)

Kösz a válaszokat!

(#23738) dAnky válasza Intruder2k5 (#23733) üzenetére


dAnky
aktív tag

megvan sikerült. már csak annyi a gond h 1 példányt akarunk nyomtatni de tolja véktelenségig:D

(#23739) Dragon27 válasza Dragon27 (#23727) üzenetére


Dragon27
senior tag

Szerintem ez a Linksys kevés emberke használ biztos jó sz.r ... Keresnem kell valami ismertebb terméket ....

Mert már 3-4 x kérdeztem válasz semmi ...

(#23740) Intruder2k5 válasza smiti (#23736) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az általam leginkább ajánlott mostanság, az ASUS RT-N66U, ha erre van keret, akkor ezt vedd meg! Ha ez nem megy, akkor esetleg Linksys E3200, ASUS RT-N15U, illetve ASUS RT-N16, vagy Netgear WNR3500Lv2! Ettől olcsóbban vannak még TP-LINK-ek, mint például WDR3600, esetleg 1043ND, de én ezeket nem nagyon szoktam ajánlani!

(#23741) dAnky válasza dAnky (#23738) üzenetére


dAnky
aktív tag

erre tudtok megoldást mert hihetetlenül idegesítő hogy addig tolja amíg ki nem kapcsoljuk a nyomtatót:S

(#23742) Intruder2k5 válasza dAnky (#23738) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van az RT-N16-nak saját topikja, próbálkozz inkább ott! Ez nem ide tartozik!

(#23743) dAnky válasza Intruder2k5 (#23742) üzenetére


dAnky
aktív tag

rendben köszi

(#23744) Intruder2k5 válasza smiti (#23736) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, és még egy nagyon fontos dolog! Amikre használni szeretnéd, ez leginkább csak firmware moddal megoldható! Ezzel kapcsolatosan van egy szösszenet itt, amit érdemes elolvasni!

http://itcafe.hu/tema/milyen_routert/hsz_16319-16319.html

(#23745) B.Ricsike válasza Intruder2k5 (#23744) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Linksys-ben van az ASUS RT-N66U-val megegyező tudású?? Design-ban azok jobban bejönnek.

Illetve az első hozzászólásban olvastam, hogy érdemesebb a torrent kliensben (uTorrent jelen esetben nálam) a seed kapcsolatok maximális számát 25-100 közé állítani??

(#23746) Intruder2k5 válasza B.Ricsike (#23745) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Linksys EA4500, és Linksys EA6500 a csúcsmodellek, de bevallom, ezeknek sosem néztem még utána, hogy esetleg moddolhatók-e, mert ha nem, és a gyári fw valamilyen igényt nem elégít ki, akkor kidobtál egy zsák pénzt!

(#23747) Beri válasza B.Ricsike (#23737) üzenetére


Beri
addikt

Szerinted nem tesztelték sokkal melegebb környezetben, mint amit te egyáltalán el bírnál viselni hosszútávon?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#23748) B.Ricsike válasza Beri (#23747) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Hát szerintem nem tesztelték 3-4évig folyamatosan. Persze, téma lezárva, gondolom nem adja fel a szolgálatot, nem félek tőle! De érted, lehet valami alkatrész pár év folyamatos melegség után bedobja a törölközőt. De lényegtelen, ott se hülyék dolgoznak, biztos minden kivan találva frankón.

Intruder2k5 : Mennyire szükséges a modding? Sokkal jobb lesz tőle a ketyere? 3 pontban letudnád írni, hogy miért érdemes? Átlagos napi használat mellett is van értelme? Nálam leginkább a torrent megy éjjel-nappal. Van még rajta egy IPTV azt csókolom.

(#23749) Intruder2k5 válasza B.Ricsike (#23748) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Alapesetben nem feltétlenül szükséges, az RT-N66U-nak amúgy is elég komoly gyári szoftvere van! Ebben már jól működő Transmission torrent kliens van, DLNA, stb... Én csak annyit mondtam, és ezt fenn is tartom, hogy ennyi pénzt beruházni egy olyan modellbe, amit nem lehet moddolni, szerintem nem szabad!

(#23750) kovadika


kovadika
őstag

Hali!
Routert keresek, wifivel, meg portokkal. Nincs nagy elvárásom, a lényeg, hogy meglegyen a jelerőssége, és ne ingadozzon, strapabíró legyen. A kerestem elég kevés, 4ezer forint körül. Valaki tudna nekem ajánlani?
Előre is köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.