Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130951) Qru válasza Vesztor87 (#130950) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Motorikusan jó és megbízható, a kasztni szeret rohadni, arra fokozottan figyelj!

#nincsbennetarcsi

(#130952) TaaT


TaaT
veterán

:C

Give them hell Ukraine!

(#130953) F-ECT$ válasza Tsebacsi (#130948) üzenetére


F-ECT$
titán

Ingyen kenyér nincs :) Kérdés, hogy mekkora felárat kell fizetni azért (akár megvételkor, akár később a karbantartásra), hogy a városban kisebb legyen a fogyasztása.

Kicsit el vagyok veszve itt a Priusok között, van a sima Prius, de ebből is több facelift volt már, van a Prius+ és a Prius Plug-in - mi a különbség köztük, mire érdemes figyelni, amikor keresgélek köztük?

Dive ever, work never.

(#130954) rbalint88 válasza F-ECT$ (#130946) üzenetére


rbalint88
addikt

hibridautó és abból is a legjobb rendszer. mondhatnám a lexust is, csak abból nem kapsz 6-ért értelmes 2-3 évest :) alig eszik, nem bajos konstrukció, kényelmes-tágas, kulturált utazókörnyezet. viszont antiautó, nem fogsz vele kimenni Dobogókőre veretni egyet, mert teljesen életidegen neki tökéletes helyváltoztató eszköz :) egy full felszereltségűt bármikor elfogadnék napi használatra, ha van mellé valami hétvégi játszós autó (mivel autóbuzi vagyok). ha a csapatásra nincs igényed, akkor viszont tök mindegy, hogy opelben/fordban/skodában ülsz, az számít, hogy ne romoljon el, kényelmes legyen és keveset egyen. na ezeknek meg tökéletesen eleget tud tenni a prius.

sima prius: 1.8 benya+ villany, fékezéssel tölt, egy-két km-t elmegy villanyon.
prius+: 7 személyes, más kasztni, technika ugyanaz, mint a sima prius
plug in prius: mint a sima, csak nagyobb akku, ezért elmegy 30+ km-t villanyról, amit konnektorból is tudsz etetni.

[ Szerkesztve ]

(#130955) F-ECT$ válasza rbalint88 (#130954) üzenetére


F-ECT$
titán

A plug-in esetén mennyit vesz el a hasznos térből a plusz akku? Ami nagyon gáz a mostaninál, hogy beteszem hátra a babakocsi vázát + valamelyik rárakható cuccot (mózes, de nemsokára inkább a sportrész), és kb tele is van az egész, arról nem is beszélve, hogy úgy kell kicentizni, mert olyan szűk a csomagtér nyílása. (Bár ahogy nézem a nyílással nem lesz gond, a méret viszont kb ugyanakkora.)

Dive ever, work never.

(#130956) Morris válasza F-ECT$ (#130955) üzenetére


Morris
veterán

Galaxy vagy smax. Én ezeket választanám a helyedben.
Az sohasem baj ha nagy az autó. De ha kicsi, akkor az sok esetben bosszantó lehet/lesz.

(#130957) Tsebacsi válasza F-ECT$ (#130955) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ismerősnek volt priusa, szerintem első genes, ő 2, sőt a végén 3 gyerekkel és feleséggel is bele tudott pakolni, igaz rogyásig/plafonig rakta a kocsit. A méret miatt én is inkább egyterűt vennék, de nem akarom unásig ismételni magamat, a döntés pedig a tied. Nem könnyű, mert az ársávodba kb. minden belefér :K

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#130958) MunezXBK válasza rbalint88 (#130954) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tölt az a benyás motorból is.

(#130959) runner 125 válasza Kornel (#130906) üzenetére


runner 125
nagyúr

HR-V tényleg jó lehet, de abból egy valamire való korrekt állapotú legalább 1,2-1,3m +.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#130960) Qru válasza runner 125 (#130959) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mennyit eszik nálad?

#nincsbennetarcsi

(#130961) runner 125 válasza Qru (#130960) üzenetére


runner 125
nagyúr

7,5 kb. mindig, de 80-20 autóút - város arányban, kint 100-as utazóval.
Több várossal ez nyilván magasabb lenne.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#130962) Kornel válasza runner 125 (#130961) üzenetére


Kornel
veterán

ennyi lesz az 1.8 kuvik is.

(#130963) Handball94


Handball94
aktív tag

Ezt az érdi kereskedést ismeri esetleg valaki? Astra G kombi lenne a cél, de elég fura, hogy mind 200 ezer km alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#130964) TaaT válasza Handball94 (#130963) üzenetére


TaaT
veterán

"de elég fura, hogy mind 200 ezer km alatt van."

Miért lenne fura :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#130965) BigBlackDog válasza TaaT (#130964) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem sincs ebben fura. Viszont minden tiszteletem a kereskedőé, jó sokáig kellett keresnie, hogy ennyi G Astrát összeszedjen 175e km környéki futásteljesítménnyel. :K

[ Szerkesztve ]

(#130966) F-ECT$ válasza Morris (#130956) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is eleinte az S-Max felé hajlottam, de egyre inkább úgy tűnik az asszonnyal beszélgetve, hogy most beérjük egy kisebbel, és majd akkor veszünk nagyot, ha tényleg kell. Mivel a használat felét az teszi ki, hogy én megyek vele melózni, így értelmetlen egy akár 7 személyt is szállítani képes autót venni és fenntartani.

Szóval egyelőre max 3 felnőtt + 1 gyerek elvitele a cél, de ehhez társuljon egy jól pakolható csomagtér is, ami nem lesz tele egy babakocsitól. (Pl egy Skoda Rapid, vagy Toyota Auris ezeken vérzik el.)

Egyelőre ezek vannak a kalapban:
-Prius: jó lenne a Plug-in, de nem fér bele szerintem
-Skoda Ocatvia kombi - itt nem tudom, hogy melyik motor ajánlott
-Ford Mondeo kombi, 2.0 TDCi

Innen más ajánlat nem jött. Ok, francia autót nem nagyon vennék, de hogy egy Opel-t, vagy Kia-t, vagy VW-t se mondott senki, azon csodálkozok.

(Persze ez még csak anyaggyűjtés, vétel előtt szeretnék mindbe legalább beleülni.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#130967) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Így lesz Ukrajnában régi Mercedesből zsír új. :N

(#130968) focvis válasza F-ECT$ (#130966) üzenetére


focvis
veterán

"Nagy autó": Opel Vivaro Tour, Kia passz, VW T5 / T6 Multivan. Utóbbi szuper gép, újonnan simán 20 m., a Vivaro Tour is nagyszerű; "kapitányi hídon" ülsz bennük, átlátsz a forgalom felett. A nagymama kényelmesen elfér - akár 4 gyerekülés mellett. :)

"Közepes autó": Opel Zafira, Astra J kombi, Kia passz, VW Passat kombi, Golf kombi, Touran.

Octavia 3-ból én 1.4 TSI-t vennék, vagy 2.0 dízelt.

[ Szerkesztve ]

(#130969) Morris válasza F-ECT$ (#130966) üzenetére


Morris
veterán

Mondanám hogy passat b5.5 variant 1.9PD, (mert újabb vw-t én már nem vennék) , de ez meg már öreg számodra. Meg olcsó is.

[ Szerkesztve ]

(#130970) TaaT válasza F-ECT$ (#130966) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor legyen Honda Jazz ;]

Give them hell Ukraine!

(#130971) Tsebacsi válasza focvis (#130968) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az Astra/Golf/Focus kombikat szerintem gyorsan húzzuk ki ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#130972) footy válasza F-ECT$ (#130966) üzenetére


footy
addikt

Kia Ceed, Hyundai I30 v I40 siman ajanlott. A benzinesek eleg harmatosak bennuk, de az 1.6(ill az I40-ben az 1,7 2012-tol) diesel ajanlott vetel.

(#130973) Tothgera30 válasza TaaT (#130970) üzenetére


Tothgera30
Ármester

[link] :DDD

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#130974) tresh válasza TaaT (#130964) üzenetére


tresh
addikt

Nem fura, a tegnapi nyerő számok ezek voltak és erre állította mindegyiket. Így nem fáradt el sok szám írásba a kolléga ;]

[ Szerkesztve ]

(#130975) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Új Mazda3 vagy Ford Focus árából vajon mennyit lehet lealkudni?
Tudom, hogy kereskedőfüggő, csak hátha van valakinek tapasztalata ilyen téren.

Köszi előre is (bocs, ha hülye kérdés :D ) :R

(#130976) tresh válasza lama_lamm (#130975) üzenetére


tresh
addikt

Amennyit a Tescoba a szódavíz árából... :U

Senki se fogja neked megmondani, valószínű ha nem egy alap gépet akarsz lecigánykodni akkor engedni fog valamennyit.

[ Szerkesztve ]

(#130977) focvis válasza lama_lamm (#130975) üzenetére


focvis
veterán

Úgy tippelem, hogy egy nem alap Focus esetén 20%-nak le kell jönnie a listaárból.

(Japánokat nem tudom.)

(#130978) tresh válasza focvis (#130977) üzenetére


tresh
addikt

RS-ből 21 % ;]

(#130979) focvis válasza tresh (#130978) üzenetére


focvis
veterán

Új RS-ből pont lehet, hogy nem :D Golfra adtak összesen 16-ot, a Ford meg híres a listaárból adott kedvezményeiről.

(#130980) AMD Power válasza focvis (#130968) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk az Asszonynak a szerelme a Zafira Tour. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#130981) -v- válasza tresh (#130978) üzenetére


-v-
addikt

Egy olyan RS pont jó volna nekem ;]

(#130982) trassher


trassher
addikt

#csakahonda jeligével kérdeznék. Egyik barátom akar venni 2007-es accordot 2.0-s benzinmotorral. Mikre kell odafigyelni a típusnál?
[link]

Redmi Note 7

(#130983) Tsebacsi válasza -v- (#130981) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Béemwé, Vili, Béemwé!!! :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#130984) tresh válasza -v- (#130981) üzenetére


tresh
addikt

Hát az ST nél csak több tartalék lehet benne ;]

(#130985) lenko válasza trassher (#130982) üzenetére


lenko
aktív tag

Nagyon semmire, nem véletlenül ilyen drágák. Ha szervizelve volt rendesen akkor minden ok, én is szemeztem ilyennel, vagy type-s-el, de a belső nekem nem jön be sajnos, legfőképp az ülés gagyi szerintem.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#130986) trassher válasza lenko (#130985) üzenetére


trassher
addikt

Ez is több mint a semmi. :) Belül mennyire tágas a külső méretekhez képest? Barátom 190cm körüli így nem lenne gond ha elfér benne. :D

Redmi Note 7

(#130987) lenko válasza trassher (#130986) üzenetére


lenko
aktív tag

Még el kell, hogy férjen, de függ hogy ül benne, valaki fekszik az autóban stb.
Azért persze meg kell nézni mint a többi autót, de ha szépen jár a motor, váltó, kuplung, fék, klíma, ABS, villanyablakok jók. Meglepetés utána nem nagyon érhet.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#130988) trassher válasza lenko (#130987) üzenetére


trassher
addikt

Most első szériás volvo s40-ese van, abban éppen elfér.

Redmi Note 7

(#130989) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Sziasztok!

Első autó vásárlásán gondolkozom, a keret kb 1.2-1.6m lenne.
Szempont, hogy megbízható legyen, ésszerű legyen fenntartani és ne kérjen többet 7-8 liternél.
Nem akarok nagy hodályt, egyedül esetleg barátnővel használnám rövid távokon (dízel kiesik).
Amit eddig néztem Focus, Kia ceed, Honda Jazz.

A legracionálisabb választás a Honda Jazz lenne, de 25 évesen azt se bánnám, ha minimális vezetési élményt is adna :D.

Ti mit mondtok?

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#130990) lenko válasza trassher (#130988) üzenetére


lenko
aktív tag

Akkor ebben is elfog.

Az embereknek fáj az igazság!

(#130991) tboy93 válasza Vadmeggy (#130989) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Nagyon jo auto a jazz, de nagy elmeny nem lesz benne az tuti. Kozeput mondjuk egy swift II. 1.6 sport, eleg porgos kis motor, 1.5-1.6M korul kapsz belole jot, lehet vele gokartozni rendesen :D Casco legyen rajta mert lopjak oket nagyon. Egy 2001-2005 kozott gyartott 7gen honda civic 1.6 motorral sem rossz, egesz korrekt futomuve van, szeretheto kis autok :K 1-es fokanak szintugy kiemelkedo futomuve van a kategoriajaban. Ha igazi elvezet kell, szoval minden mas masodlagos a fun factoron kivul, akkor keresni kell egy mazda mx5 NB-t 1.8-as motorral, ennyi penzbol mar siman kijohet. Garantalt vigyor minden perc vezetes. Egy E36 bmw 320i se rossz, ezzel mar lehet bohockodni, bar a 325i meg jobb csak ritka nagyon.

(#130992) lenko válasza tboy93 (#130991) üzenetére


lenko
aktív tag

[/honda_civic_1.6_sport]
Én ezt sem zárnám ki, van még 1-2 fent ezen kívül, ami jónak tűnik. Munkatársamnak van, nincs vele probléma, fogyasztás is max 7l. Szóval a inkább ez mint a dzsessz, vagy a swift sport.

Szerk.:
(#130993) tboy93: Igen, de nem konkrétan a sportot, van belőle 5 ajtós 1.6 is, ami nagyon randa.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#130993) tboy93 válasza lenko (#130992) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha elolvastad volna a kommentem, latnad hogy tobbek kozott ezt a modellt is ajanlottam neki :D

(#130994) tresh válasza lenko (#130992) üzenetére


tresh
addikt

De szép piros ;]

(#130995) lenko: gondoltam de attól még ritka ocsmány csóri.. mondjuk amúgy se egy szép forma de ez a piros szín über hányadék :DDD (feketében a legemészthetőbb vagy fehérben)

[ Szerkesztve ]

(#130995) lenko válasza tresh (#130994) üzenetére


lenko
aktív tag

Csak példa, van minden színben fent, most kezdik eladogatni úgy tűnik.

Az embereknek fáj az igazság!

(#130996) Qru válasza runner 125 (#130961) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az korrekt, pedig nem olyan kis bódé az.

kornelka: Jó de te csak az M0-on gurulsz ott még én is elvagyok 7,8-ból bőven. :K

#nincsbennetarcsi

(#130997) rbalint88 válasza Vadmeggy (#130989) üzenetére


rbalint88
addikt

mazda mx-5 nb kell neked! :K

(#130998) SzlobiG válasza lenko (#130992) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most utána néztem tényleg kicsit lejjebb ment az áruk. Pofás darabok tuti benne lenne a pakliba, ha ilyen másfél milláig keresnék gépet. :K

(#130999) F-ECT$ válasza focvis (#130968) üzenetére


F-ECT$
titán

Azok a "nagy autók" inkább már kisbuszok szerintem.

Opel kombiból az Insignia nem ajánlott? Astra J milyen motorral?

VW Passat nekem kicsit drágának tűnik.

Golf kombi felkerült a listára, bár annyira nem tetszik.

A Ford Focus kombi is képbe jött most, bár nem tudom, hogy mennyivel kisebb a hasznos tér benne, mint egy Mondeo-ban. Illetve Tsebacsi írta, hogy húzzuk ki, miért? :)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#131000) Qru válasza F-ECT$ (#130999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Insignia nagyon kicsi, az felejtős. Ráadásul olyan korszerű mint egy Szputnyik 2016-ban. :(

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.