Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97524) avl válasza stingy2 (#97520) üzenetére


avl
senior tag

"Egyébként itt sztem senki sem fog ajánlani banki bef. alapot"

ajánlani én sem ajánlok, ...de nekem vannak :-)) es nem is kevés
pl. [link] ezt mar 6szor vettem, van Columbus-om, EMDA-m,...több mint 10 ev ota, Hold rv.alapom is .... [link]

...lehet nekem is DD csökkentesre vannak (nem a tiszta rv. alap), de nem "tudomanyosan", csak ugy erzesre; meg kicsit szolgaltatomegosztasra is,
...söt: Hold-os online vagyonkezelesen is morfondiroztam (de nem kezdtem el), kicsit feszegettem is Náluk: miert jobb, mint bef.alapjaik ?

"Online vagyonkezelés esetén a befektetési bizottság dönti el a portfólió összetételét. ...
Abszolút hozamú portfólió esetén az alap portfóliókezelője dönti el a portfólió összetételét.
Ön dönthet úgy, hogy önállóan fektet be az Ön által is felsorolt alapokba, abban az arányokban ahogy szeretne, vagy vagyonkezelést választ ahol a befektetési bizottságunk dönti el mikor melyik alapba, milyen eszközbe fektet. ...

Fontos különbség, hogy egy portfóliókezelő nagy valószínűséggel kevesebb eszközt tart a befektetési alapjában, mint amennyi vagyonkezelés során kerül bele, hiszen vagyonkezelésbe több befektetési alap is van és a súlyuk is változik befektetési bizottságunk döntései alapján. A nagy diverzifikáció egyrészt kockázatcsökkentő eszköz, másrészt jelentő többlethozamról való lemondást is jelenthet, ahogy veszteség elkerülés lehetőségét is."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.