Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71101) Nordik


Nordik
őstag

DKJ eladása idő előtt milyen bukóval jár?

(#71102) Lex Icon válasza Nordik (#71101) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Változó. Volt róla szó. Nézd meg az aktuális árfolyamot!

(#71103) Nordik válasza Begi (#71099) üzenetére


Nordik
őstag

Én se tudok venni. Ilyenkor van, hogy később sikerul vagy ez kimerült és meg kell próbálni a későbbi lejaratut?

(#71104) Begi válasza PredatorZoli (#71100) üzenetére


Begi
senior tag

Kesobbi megy, de az mar 1 honapos tartast jelent, addog meg felmegy a kamat 8%-ra ;]

(#71105) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Na mi legyen, betoljam ma delelott a penzem, hogy delutan nektek olcsobb legyen? Vagy varjak? :D Jo lenne ha lenne meg lovem DCA-zgatni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#71106) Onlány


Onlány
tag

Sziasztok! Jelenleg PEMÁP-ban van a megtakarításom nagy része 2025/X sorozat. Féléves kamatfizetés van( jelenleg 6,15%) ami augusztusban lejár. A következő időszak kamata mekkora lesz? Azt ki lehet hámozni valahonnan? Infláció + 1,25%, de hol tudom megnézni a várható euro pénzromlást? Köszönöm előre is.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#71107) j0k3r! válasza Oppenheimer (#71105) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Még csak most fognak jönni a profit várakozások csökkenésének bejelentései szerintem, mivel a PPI bőven meghaladja a CPI-t ;] Kicsit még ülj a kezedre szerintem.

some men just wanna watch the world burn...

(#71108) Oppenheimer válasza j0k3r! (#71107) üzenetére


Oppenheimer
veterán

FOMO is strong in this one -->

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#71109) bandus válasza Begi (#71099) üzenetére


bandus
veterán

En mobilkincstaron most minden gond nelkul vettem 2 perce, igaz csak egy millioert.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#71110) stingy2 válasza Onlány (#71106) üzenetére


stingy2
senior tag

Itt láthatod az EU inflációs adatokat visszamenőleg. [kép] "hol tudom megnézni a várható euro pénzromlást?" Itt

INTJ

(#71111) j0k3r! válasza Oppenheimer (#71108) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Itt is, de próbálom visszafogni magam :DDD

some men just wanna watch the world burn...

(#71112) Ixion77


Ixion77
őstag

Ma ismét sikerült beszívnom a pénzváltásos mókát az RC-nél. Felhívtam őket hogy miért nem lehet felhasználni a váltott összeget, és kerek perec elmondták hogy ez ilyen, mivel hétfőn US-ban ünnep van, ezért én nem használhatom fel a ma vett eurót. Most már a honlapjukon is le van ez írva (a múltkor szerinem még nem volt, úgyhogy lehet hogy olvassák ezt a fórumot):
"Milyen a konverzió elszámolása? Mennyi idő után rendelkezem a devizával?
T+2 nap a fizikai jóváírás, de a váltást követően jogi egyenlegében már elérhető az adott deviza (kivéve, ha elszámolási ünnepnap van a cél- vagy forrásdevizában), tehát tranzakcióra felhasználható."

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#71113) Begi válasza bandus (#71109) üzenetére


Begi
senior tag

Koszi, most nekem is ment. (Ott probalkoztam korabban is) :R

(#71114) Stanlee válasza Oppenheimer (#71108) üzenetére


Stanlee
őstag

A FOMO az rossz tanacsado. en most nem csinalok semmit, varom hogy jojjon a fizetes.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71115) Nordik válasza Begi (#71113) üzenetére


Nordik
őstag

Sikerült nekem is a 07.06. lejáratú. Ezt hol kellene amúgy látnom? Vagy majd később jelenik meg a jegyzés? Jelenleg nullás az egyenlegem.

Szerk.: Már megjelent, targytalan. :)

[ Szerkesztve ]

(#71116) PredatorZoli válasza Stanlee (#71114) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Eső piacon szerintem nem annyira káros a fomo, mint egy emelkedőnél.

(#71117) Onlány válasza stingy2 (#71110) üzenetére


Onlány
tag

Köszi! A várhatót úgy értettem, hogy valami előrejelzés a gazdasági szakemberektől vagy a központi banktól. Hülye kérdés volt bocsi. :B

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#71118) Oppenheimer válasza Stanlee (#71114) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ugy konnyu nem csinalni semmit, hogy a fizudra varsz :DDD Es ha ma megjott volna, mit tennel?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#71119) Horvi válasza PredatorZoli (#71088) üzenetére


Horvi
őstag

Ez mondjuk igaz, köszi. Akkor ezen nem rugózok.

Hello darkness, my old friend...

(#71121) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Nem hallgattam ratok, elkoltottem mindent, FTS!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#71122) j0k3r! válasza Oppenheimer (#71121) üzenetére


j0k3r!
senior tag

[link]

some men just wanna watch the world burn...

(#71123) Bugarov válasza pictigjis (#71120) üzenetére


Bugarov
aktív tag

a forintgyengulesrol nem tehetnek rendben de arrol vastagon hogy még mindig a forinttal vergodunk itt eur helyett

(#71124) pictigjis válasza Oppenheimer (#71121) üzenetére


pictigjis
senior tag

ez a ve bitcoin és ve ethereum egész pontosan micsoda?

(#71125) Ixion77 válasza Bugarov (#71123) üzenetére


Ixion77
őstag

dehogynem

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#71126) Boond válasza Oppenheimer (#71121) üzenetére


Boond
addikt

Akkor azért is esik? :D

(#71127) Bugarov válasza Ixion77 (#71125) üzenetére


Bugarov
aktív tag

nyilvan
csak megengedo voltam, jelezve, h az ilyen jellegu vitat (mennyire tehet rola) nagyon konnyen rovidre lehet zárni

(#71128) Oppenheimer válasza pictigjis (#71124) üzenetére


Oppenheimer
veterán

btc, eth etf

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#71129) Stanlee válasza PredatorZoli (#71116) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha odafigyel az ember, akkor nem rossz a FOMO, de ha mar fel eve csokkeno piacon FOMO-zik valaki akkor az elege kiabrandito egy ido utan.

@Oppenheimer: ha lenne cash, most nem vennek mar a heten, megvarnam mi tortenik szerdaig, mert addig uton vagyok es nem tudok a kripto piacra normalisan megbizasokat adni. Amiket szerdan betettem megbizasokat meg mindig nem teljesultek, igy ott all a nagycsomo Limit Order.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71130) Boond válasza Stanlee (#71129) üzenetére


Boond
addikt

milyen árfolyamra játszol?

(#71131) pictigjis válasza Oppenheimer (#71128) üzenetére


pictigjis
senior tag

mondjuk gondolhattam volna, hogy ezekre is van etf :) köszi!

(#71132) pictigjis válasza Boond (#71130) üzenetére


pictigjis
senior tag

én például 1000 alatt vennék ethereumot és 20e alatt btc-t (usd)

[ Szerkesztve ]

(#71133) Oppenheimer válasza pictigjis (#71132) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem biztos hogy valaha benéznek ezen szintek alá. Ha igen, ott már súlyos gondok lehetnek velük. Meglátjuk. Én már fully invested vagyok, tudjuk mit remélek. :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#71134) Boond válasza pictigjis (#71132) üzenetére


Boond
addikt

Hajnalba megközelítette már a 20k-t. Eth-nál is volt már egy hajszálnyira 1000-hez.

Ahogy olvasgattam, ha 1000 vagy 1000 alá menne az eth, az durva lenne, mert aktiválódnának eladások, amik elszabadítanák lefelé az árfolyamokat...

Celsius -story - Ez meg a Btc-re lenne hatással is...

Sok a kérdőjel...

Lehet jobb kivárni...

Bitcoinnal amúgy van pl 18k jóslat is... 10k is hallottam már... utobbi nem tudom mennyire reális...

[ Szerkesztve ]

(#71135) Nordik


Nordik
őstag

DKJnal ha lejár, alapból az értékpapír számlára kerül az összeg?

Csak mert látom, hogy rendelkezhetek ujrabefektetesrol de ugye csak 3 vagy 12 hónapról. Ami annyira nem jo ha rövid lejaratuakat akarok venni.
Illetve lehet rendelkezni az esedekessegfizetes módjáról. Gondolom itt kérhetem kiutalni.

Szeretnem ha az értékpapír szamlamon maradna a pénz. Gondolom ha lejár vehetem a következő rövid lejaratut, nem kell rendelkeznem az újra befeketetesrol. Vagy aki ebbe utazik hogyan csinálja? :)

[ Szerkesztve ]

(#71136) Stanlee válasza Boond (#71130) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem veszek se BTC-t, se ETH-et. Nem jatekpenz az DOT-ba es MATIC-ba megy. A tobbit ellovom szamomra erdekes small cap es ultra small cap blockhain projektekre (nem tokenekre). Ezeknel egy 100-200x-os novekedes lehetseges. Vagy full lenullazodas.

ETH-et $60 tajekan vennek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71137) pictigjis válasza Stanlee (#71136) üzenetére


pictigjis
senior tag

miért pont ebbe a kettőbe? tényleg érdekel

(#71138) Boond


Boond
addikt

"David Kostin, a Goldman Sachs stratégája olyan forgatókönyvet vázolt fel, mely szerint az S&P 500 részvényindexben az esés tovább folytatódhat, sőt, még akár annyival csökkenhet az index értéke, mint amekkorát eddig a csúcsról esett. Vagyis nem kizárható, hogy még csak félúton járunk a tőzsdei zuhanásban - mondta Kövesy Károly, a Portfolio részvényelemzője a Portfolio Checklist, lapunk munkanapokon megjelenő podcastjének csütörtöki adásában. "

(#71139) Ixion77 válasza pictigjis (#71132) üzenetére


Ixion77
őstag

Én meg 1000 alatt btc-t és 20 alatt ethereumot ;]

Szerintem még lesz néhány kriptocég csőd a jó árakig.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#71140) pictigjis válasza Ixion77 (#71139) üzenetére


pictigjis
senior tag

de ha erre a szintre jutnánk, az nem jelentené azt is, hogy igazából kifújt az egész, jöhet a következő dili?

(#71141) Ixion77 válasza Boond (#71138) üzenetére


Ixion77
őstag

Ez kb. jelenleg a mainstream vélemény. FED szigorít és kötvényeket ad el, recesszió leszen, a profitok leesnek a béka valaga alá, az index meg folyamatosan csökken két évben. Gyorsjelentési időszakban gyorsabban, máskor lassabban. Európában ősztől energiaválság, menekültválság, tüntetések és covid, Ázsiában és Afrikában éhínség, stb. Ha pl. Kína nekimegy Taiwannak, jó eséllyel lesz az még a felvázoltnál is sokkal rosszabb. Aztán majd meglátjuk hogy úgy lesz-e.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#71142) Ixion77 válasza pictigjis (#71140) üzenetére


Ixion77
őstag

Szerintem nem. Csupán akkor érne véget az, amit én a kripto-k 2001-ének hívok. Utána 10 év alatt óriási profitot lehet majd rajta csinálni, ha sikerül arra a kriptora fogadni, amelyiknek valóban lesz a piacon értékteremtő képessége.

Persze a számokat az eredeti hozzászólás számaihoz igazítottam, nyilván nem tudom hol lesz az alja. De szerintem bőven btc 20K alatt, és nem mostanában.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#71143) allampapir


allampapir
csendes újonc

Üdv mindenkinek!

Élesítettem a Magyar Állampapír Kalkulátor új verzióját (3.1.0).

Changelog:

- Már lehet számolni a 6 éves lejáratú PEMÁP és PMÁP papírokkal.
- Frissültek az inflációs mutatók a legújabb előrejelzések alapján.
- Lehet számolni Diszkont Kincstárjeggyel is.
- Mobilos optimalizációk.
- UI finomhangolás.

Készítettem továbbá egy részletes leírást az Állampapírok menüpontban a Diszkont Kincstárjegyről, amelyben igyekeztem választ adni az itt (is) felmerülő kérdésekre vele kapcsolatban, pl. idő előtti visszaváltás kapcsán.

Jó számolgatást. Minden hibajelzést, ötletet szívesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

(#71144) tomazin válasza allampapir (#71143) üzenetére


tomazin
veterán

Koszonjuk a munkad! :R

(#71145) Boond válasza pictigjis (#71140) üzenetére


Boond
addikt

legszélsőségesebb amit hallottam az a 3000 elemzőktől. Szerintem 10.000nél lejeb nem igen menne már, "semmiképp".

#71141 Hát ezek benne vannak a pakliban....

(#71146) Stanlee válasza pictigjis (#71137) üzenetére


Stanlee
őstag

Az altalam folytatott megfigyelesek alapjan azok a blockchain-ek szoktak arban jol menni es hosszutavon megmaradni, amiknek van valami jol ertekesitheto funkcionalitasuk. Ez lehet pl. smart contractok, es ahhoz, hogy ezeket hasznalni tudd, ahhoz a blockchain coin-jat kell hasznalni fizetoeszkozkent.

A DOT-ot azert tartom, mert szamos erdekes projektet fejlesztenek a blockchain-en es lehet stakelni is.

A MATIC azert jo, mert az a joarasitott NFT blockchain coinja. A polygon mint blockchain nem fog most 1-2 even belul felszivodni, mert akkora mennyisegu NFT van rajta, hogy a megszunese sok problemat jelentene.

A binance sajat blockchain projektje is azert erdekes, mert a rengeteg tranzakciohoz kell valamennyi kis BNB, egyebkent nem megy semmi. De ennek az ara mar nekem nagyon magas.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71147) Onlány válasza allampapir (#71143) üzenetére


Onlány
tag

Köszi :K

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#71148) pictigjis válasza Stanlee (#71146) üzenetére


pictigjis
senior tag

köszi!

(#71149) Boond válasza Stanlee (#71146) üzenetére


Boond
addikt

Pedig az most nagyon le van árazva. BNB

(#71150) Stanlee válasza Boond (#71149) üzenetére


Stanlee
őstag

Igen, teljesen igazad van, de mas projektek most nekem jobban bejonnek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.