Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67351) _q válasza Ereshkigal (#67326) üzenetére


_q
addikt

Eredetileg nem is néztem, hogy mikor jár le, volt 3 lekötésem és muszáj volt kivennem. Csak mikor az eladásra mentem akkor tűnt fel, hogy 3-ból 2-t enged csak eladni és utána láttam a dátumot a 3. esetén. Igazából mind a 3-at ki kell vennem, csak így várok vele pár napot akkor. Köszi.

#67327Lex Icon
Szerencsére tudok várni pár napot, illetve ahogy írtam nem figyeltem a dátumot ami tudom nagy hiba, ez esetben még jó, hogy most nem engedte eladni.

#67328pictigjis
Ja mert ott a munkaidőt veszik figyelembe, nem pedig a naptári 24 órás napot? Köszi.

#67325net91
Nem jól fogalmaztam, büntető díj nélküli eladásra gondoltam :D

(#67352) tlac válasza Lex Icon (#67342) üzenetére


tlac
nagyúr

Az adót a visszaváltott kriptó árából fizetné, ehhez meg plusz pénzt kellene betenni.

jah, azt benéztem

(#67353) tobias40 válasza MasterMark (#67343) üzenetére


tobias40
veterán

Ok,akkor most az 5 éves az ajánlott,nem érdems várni?

(#67354) Manitou válasza noiq_nolife (#67348) üzenetére


Manitou
addikt

Tudom, de a régi már nincsen, elvileg ez a megfelelője most, amit írtam.
j0k3r!
Veszek inkább egy kandallót ;]

[ Szerkesztve ]

(#67355) PredatorZoli válasza Manitou (#67347) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

ha úgy gondolod, hogy ez a trend hosszabb távon fennmarad, akkor jobb ha autógyártók részvényeit veszed meg mint konkrét autókat.

(#67356) Ijk válasza Manitou (#67347) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez szép és jó amig lefelé váltasz vagy nem kell autó mostantól. Egyéb esetben olyan mint az ingatlan, ha eladod venni is kell általában.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#67357) KMT válasza PredatorZoli (#67296) üzenetére


KMT
addikt

Mondjuk az elmúlt pár hónapban sokszor inkább megérte várni a vétellel, mert a lefele a fő irány...

#67303 Cicero
Általánosságban coinbureau-t ajánlom, illetve Benjamin Cowen-t az aktuális mozgások értelmezésére.
Egyébként meg nagyon leegyszerűsítve, figyeld a fear&greed indexet meg az RSI-t.

[ Szerkesztve ]

(#67358) PredatorZoli válasza KMT (#67357) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ha hosszú távról beszélünk, 20 éves távon, akkor lesz olyan időszak, amikor "megérte volna várni", és lesz amikor meg nem. De ha 20 év alatt az átlagos éves hozamod lett 6-7%, akkor biza átlag havi 0,5%-ot ment fel (ez van amikor több, van amikor kevesebb, van amikor negatív), de ez miatt ilyen nagy időtávon érdemes a matekhoz ragaszkodni.

(#67359) julius666 válasza Manitou (#67344) üzenetére


julius666
addikt

Értem, szóval saját használatra lenne. Az úgy semmilyen szempontból sem megtakarítás. Akkor sem, ha most megveszed és bejön a számításod, mert drágulni fog.

A saját autó az használati eszköz/hobbi, aminek bekerülési, fenntartási költsége van. Ha megengedheted magadnak az új autót (a kiszámolós 3-6 havi jövedelmes ökölszabály elég jó) és szükséged van rá, akkor mire vársz a vétellel? Érezhetően olcsóbb számodra úgyse lesz, ha minden autóipari gond megoldódik és ne adj isten 1 havi béreddel olcsóbb lenne (nem lesz), akkor mi van? Semmi, szívsz egyet a fogadon és kicsengeted ugyanúgy zsebből.

Ha nem engedheted meg magadnak/nincs szükséged rá, akkor pedig úgy is pénzkidobás megvenni most, ha bejön az okoskodás és később drágább lenne.

[ Szerkesztve ]

(#67360) MasterMark válasza tobias40 (#67353) üzenetére


MasterMark
titán

Fogalmam sincs.

Switch Tax

(#67361) dani0113 válasza tobias40 (#67336) üzenetére


dani0113
senior tag

2028/I -t vedd, nincs mire várni . Max szépen kifut a készlet és lemaradsz.

iPhone 13 Pro 128GB

(#67362) aujjobba válasza tobias40 (#67353) üzenetére


aujjobba
addikt

Vezesd már végig.
A 3 évesnek 5.85% a kamata, ha beteszel 100 000 forintot a lejártakor lesz 100 000 + 3*5850 = 117 550 forint.
A másiknak 6.6% a kamata, ha feltöröd 3 év után akkor a vége
100 000 + 3*6600 - 1000 = 118 800 forint.
(Második esetben az 1000 forint mínusz a visszavásárlás díja, kamatfizetés napján éppen a névértéket éri a papír, abból lejön 1%)

[ Szerkesztve ]

(#67363) vnorbi válasza aujjobba (#67362) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A visszaváltási büntetés a névértékből számolódik. Ha például van 100.000 forint névértékű papír, amin van 5% (5000 forint) felhalmozott kamat egy adott napon, akkor aznap a visszaváltási büntetés nem 1005, hanem 1000 forint lesz ugyanúgy, mint bármely más napon (feltételezve az 1%-os büntetést).

[ Szerkesztve ]

(#67364) aujjobba válasza vnorbi (#67363) üzenetére


aujjobba
addikt

Biztos vagy ebben?
Raneztem a PMAP 2024/K papiromra, eladas menupont, 100.26%-on tudnam most eladni.
Ezzel szemben a brutto arfolyamban felhalmozott kamat 1.26%, ergo 101.26%-on tudnam venni.
Tehat itt nem a nevertekbol jon le az 1%, hanem az aktualis kamattal novelt teljes osszegbol (101.26% - 1% = 100.26%).
Ha jol ertem.

Vagy ott a 2028-as, abbol van most nekem es venni is lehet.
Eladni 99.67%-on tudnam, venni 100.67%-on tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#67365) axioma válasza aujjobba (#67364) üzenetére


axioma
veterán

Akkor lenne teljes aktualis ertekre vonatkoztatott 1%, ha a 101.26%-nak a 99%-at kapnad vissza, ami kevesebb, mint a 100.26% Itt csak nominalis 1% van.

(#67366) Lex Icon válasza aujjobba (#67364) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mivel az 1% a 100-hoz képest 1%, ezért a névértékre van számolva. Ha a kamatos értékre lenne, akkor az 1. esetben 1,0126% jönne le.
Ezért szoktam írni, hogy a % számítás nem olyan egyszerű, mint azt sokan gondolják az általános iskolai oktatásból. :)

[ Szerkesztve ]

(#67367) aujjobba válasza axioma (#67365) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen igazatok van, #67363 vnorbi altal vazolt esetben is ha 5% a felhalmozott kamat akkor a kotvenyem erteke 105ezer Ft, eladni 104ezerert tudnam, tehat igen, a nevertek 1%-a jon le.

A #67362-ben irtakat szerencsere nem modositja ez, mert kamatfizetesi nappal szamoltam a feltorest.

(#67368) Stanlee


Stanlee
őstag

Zsiday: Speciális gazdasági művelet

Na vegre valami normalisat is irt. ha volt mar akkor elnezest.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#67369) vnorbi válasza aujjobba (#67364) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Látom, idő közben már kiveséztétek, de ha már leírtam, elküldöm:

Kicsit más a számítás, bár a végeredmény ugyanaz. Nem 101.26% - 1% = 100.26%, hanem 100% - 1% + 1,26% = 100,26%.

Vételi nettó árfolyam: 99%
Felhalmozott kamat: 1,26%
Vételi bruttó árfolyam: 100,26% (a fenti kettő összege)

[link]

Szóval ha csak összeadás/kivonás van, akkor mindegy, hogy melyik részen vesszük el az 1%-ot, akkor számítana, ha valóban százalékszámításra használnánk.

101,26*,99=100,25 (ez lenne, ha névérték + felhalmozott kamat lenne az alap)
100*,99+1,26=100,26 (ez a valós)

[ Szerkesztve ]

(#67370) n00n


n00n
őstag

A Diszkont Kincstárjegynél kell adózni bármi után is? Mert a tájékoztatóból nekem úgy tűnik igen:

"A névérték kifizetése lejáratkor, egy összegben esedékes, mely az árfolyam-nyereségadó levonását követően kerül kifizetésre."

Viszont itt meg az szerepel, hogy a 2019 után kibocsátott dolgok után nem kell: https://www.allampapir.hu/gyik/

Akkor most melyik igaz? Ha kell adózni, akkor egyből levonják, ha jól látom. Nekem ezt az adóbevallásomban fel kell tüntetnem?

A MÁK-nál vezetett számlára csak utalni lehet? Bankkártyás fizetés nincs? Kiutalni a pénzt milyen költségekkel jár?

(#67371) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

A FinnTech topikban is feltettem ezt a kérdést, de lehet, hogy itt gyorsabban kapok választ:
"Mintha valamit elszúrtak volna az új verziós zen.com applikációban, nem lehet Google Pay-ről feltölteni 4 számjegynél nagyobb összeget, tehát max. 9999HUF vagy 9999EUR stb. 10000 esetén hiába nyomok a "Töltsd fel" gombra, nem történik semmi. Nálatok sem megy? (Írtam az ügyfélszolgálatra, azt a választ kaptam, hogy nem tudják van-e ilyen hiba, de továbbítják az infót a fejlesztőknek...)"

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#67372) julius666


julius666
addikt

Az S&P500 márciusi (vissza)emelkedése mögötti valóság: [link]

Mondjuk nekem nem teljesen stimmel az elemzés, gyorsan utánanézve a big tech cégek is bőven részt vettek az emelkedésben.

(#67373) Fifi válasza n00n (#67370) üzenetére


Fifi
őstag

Az általad is linkel GYIK-ban szépen leírják, hogy csak a lakossági értékpapírok után kapott kamat nem minősül jövedelemnek, ezért nem kell fizetni SZJA-t.
"a magyar állam által kibocsátott a lakosság, mint befektetői célpiac részére forgalomba hozott"

DKJ nem lakossági állampapír így az általa fizetett kamat jövedelemnek minősül.
Te már csak a nettó kamatot kapod meg, levonják és befizetik helyetted, teendőd nincs vele, mint a banknál vezetett folyószámlán, betétre kapott kamat esetén is.

A MÁK-nál bankkártyával is lehet fizetni.

Kiutalás természetes személy ügyfélszámlájáról természetes személy fizetési számlájára: 0,-Ft, minden más esetben 0,3% legfeljebb 6.000 Ft.

Hasznos olvasmányok:
https://www.allamkincstar.gov.hu/hu/lakossagi-ugyfelek/allampapir_forgalmazas/2904/
https://www.allamkincstar.gov.hu/hu/lakossagi-ugyfelek/befektetesi_szolgaltatasi_uzletszabalyzat_/722/

(#67374) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Akit érint:
"...összesen 429,45 forint osztalékot fizetne az OTP. Május 30-tól kerül sor az osztalék kifizetésére."

(#67375) tom570


tom570
aktív tag

Sziasztok! Segítség!
Revolutra tettem forintot kártyával, majd sikerült euróra váltani. Most szeretném ezt az eurót OTP devizaszámlára utalni, de megakadtam.
Kijelölöm -Átutalás ott -Számlák -Kedvezményezett létrehozása és ott nem engedi a Magyar forintot át állítani euróra. Amikor megadom a banktól kapott IBAN kódot azt pedig nem fogadja el mert hogy Helytelen

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#67376) Lex Icon válasza tom570 (#67375) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A Revolut topikban kellene a R-os kérdéseket feltenni. Ez a befektetős topik.

(#67377) tom570 válasza Lex Icon (#67376) üzenetére


tom570
aktív tag

Bocsánat! Köszönöm az ajánlást, már itt sem vagyok! :R

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#67378) tobias40 válasza dani0113 (#67361) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,megvettem! :R

(#67379) dani0113 válasza tobias40 (#67378) üzenetére


dani0113
senior tag

Helyes, én is így tettem 1hónapja. :D

iPhone 13 Pro 128GB

(#67380) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Sajnos megszegtem idén azon szabályomat, hogy a BUX-on nem hazárdírozok.
Volt egy jó OTP köröm, 3 nap alatt 15%-ot fialt, majd 12600-on visszavettem.
Ha most eladom, akkor kb 0-án vagyok, tudom, üljek rajta és majd az onokám vesz belőle szép új Ladát magának, de rövid távra vettem.
Lehet még mozgástér felfelé szerintetek?

A farhát, benzin, kamatstop végétől nem félek, ezek sztem maradnak amíg a bonsai ducét le nem váltja a koleszterin. Ruszki szatelit állam beárazva, de ha az EU most tényleg bekeményít, akkor lehet itt még perec lefelé, nem?

(#67381) nort_on válasza mauimagic (#67380) üzenetére


nort_on
senior tag

Ez egy kriptós csoport hagyományos tőzsdei csoportjából van, nem tudom mennyire megbízható... Good luck!

1. 2022-04-12: OTP .... semmi izgi nem történ ma! a 10500-as szint elég szépen tiszteletben volt tartva a nap folyamán, de az előzőt ellenállást vékony pirossal nem igazán sikerült törni... továbbra is a 10 k szintet várom tesztelni.... Mai nap Morgan Stanley-ék a 12 napos előirányzott célárat 21k ról 13k-ra csökkentették, valamint az erősen ajánlott státuszt enyhére csökkentették! Egyébként hetes charton az RSI Panelen a csökkenő trendvonaltól még mindig messze vagyunk.... - továbbra is várnám egy magasabb RSI értékkel alacsonyabb árat, mint a februári alj! Az all in még várhat... a bevásárlásra szánt összeg egy részét sávosan a színes vonalakkal jelölt szintekre céloznám annak aki mindenképpen az alját akarja elcsípni!

2. 2022-04-14: OTP... közeleg a hétvége, holnap még kereskedési nap lesz, pénteken pedig ünnepnap! Némi emelkedés volt a mai nap.... De! Hiányérzetem van volumenben, lendületben, nem olyan trendfordulós a szitu! Simán elképzelhetőnek tartom a piros téglalap elérését holnap, amiből feltételeznék egy utolsó megindulást lefele! Ha, így lenne, opcionálisan lehet realizálnék némi profitot, amennyiben vettem volna 10,5k környékén - szép haszon lenne újra! Ha esetleg tovább menne, lesz biztosan vissza teszt, vagy jel arra, hogy újra visszaszálljunk! De jobb a pénz a zsebben, mint 1x sem! :DDD - nemde? Miért gondolom így? Szerkezetileg a 13,5 k-tól tartó csökkenést egy 5 hullámos C hullámnak vélem feltételezni, amiből a 4 hullámban vagyunk, ami ugye a korrekcióban egy korrekció! - HA - jól olvasom amit olvasok és valóban lesz még egy befejező impulzív hullám lefele! Korábbi célárazást továbbra is fenntartom, aztán majd a piac dönt!

(#67382) tomazin


tomazin
veterán

Amikor bankkártyával fizet be az ember a kincstárnak eurt akkor tenni kell vele valamit, hogy pénzszámlára kerüljön? 11-én fizettem be, de még mindig nem látszik, csak tranzakciók között szerepel, mint "teljesíthető" vagy valami ilyesmi státuszban.

(#67383) Fifi válasza nort_on (#67381) üzenetére


Fifi
őstag

Ha nem indiszkrét, hol érhető el ez a csoport? Beleolvasnék :B

(#67384) Tapsi


Tapsi
addikt

A fundamentumok szintjén mekkora esélyt láttok rá, hogy az euró 350-es szintig erősödik?

(#67385) Oppenheimer válasza Tapsi (#67384) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Miben sántikálsz?
Lehet látunk idén erősebb forintot, de nem tudjuk mikor. Senki se tudja mikor lesz vége az ukrán háborúnak és azt se hogy mikor ér véget a Brüsszel - Magyarország jogállamisági háború.
Nem tudjuk még hogy fognak kinézni a megszorítások és mi lesz a piac reakciója rá.

Ez elég jó elemzés volt? ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#67386) ivana válasza Tapsi (#67384) üzenetére


ivana
Ármester

A forint erősödik maximum 350-ig. De jelen gazdasági helyzetben én kb. nulla.

(#67387) Tapsi válasza Oppenheimer (#67385) üzenetére


Tapsi
addikt

Semmi titok nincs itt, euróban fogom kapni a fizumat, és ezért matekozok.

És persze, ezeket a kockázatokat én is látom, csak az a kérdés, hogy mik a lehetőségek. Például hogy most gyenge-e a forint (370-380) a fundamentumok szintjén? Mi lehet a jegybank cél árfolyama, stb.

(#67388) Oppenheimer válasza Tapsi (#67387) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"Például hogy most gyenge-e a forint (370-380) a fundamentumok szintjén?"

Ilyen kérdésekre itt hiába keresel választ, nem tudja senki. Zsiday se mer euró árfolyamot tippelgetni. Ahogy írtam, rengeteg az ismeretlen tényező. Grat az eurós contracthoz!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#67389) PredatorZoli válasza Tapsi (#67387) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én számítok erősödésre az elkövetkező évben, de nem 350-ig, inkább 360-365-ig. 350-et talán már soha nem látunk.

(#67390) Kobe válasza nort_on (#67381) üzenetére


Kobe
veterán

Kriptoalademia? ;]
Azokat az agrol szakadt b*lfaszokat inkabb ne eroltessuk ;]

(#67391) julius666 válasza Tapsi (#67387) üzenetére


julius666
addikt

Ezekkel kapcsolatban szerintem komoly elemzők, akiknek ez "szakmája" is csak tippelgetni tudnak, többek közt az Oppenheimer által emlegetett bizonytalan tényezők miatt.

Egy biztos, az MNB-nek megint kiderült, hogy nem igazán van cél árfolyama. Max annyi, hogy hirtelen túl látványosat ne gyengüljön a forint, nehogy devizapánik legyen. Ennyit az infláció elleni küzdelemről is, addig számított, amíg nem ért el a kamatszint a hitelpiac számára már fájdalmasabb értéket. :U Szóval ha forint erősödés lesz, akkor az max azért, mert éppen arrafelé lökte a széljárás.

Egyébként én annyira arra se feltétlenül várnék már, hogy egyszer csak váratlanul bejelentik, hogy vége a háborúnak és kilő minden árfolyam. Ezt a május 9-et eléggé biztosnak kezdi mindenki venni, ha akkor tényleg tűzszünetet/békét kötnek, az már nagyrészt be lesz árazva. Illetve sajnos piaci szempontból az erősen másodlagos, hogy ágyúzzák-e még a szerencsétlen ukránokat, a fő kérdés, hogy a szankciók meddig maradnak és mi lesz utánuk. Amíg Vlagyimir trónol a nagy asztaloknál, addig kétlem egy egyszerű tűzszünet/béke maradéktalanul kielégítené a nyugati igényeket és azonnal feloldanák az összes húsbavágó szankciót...

(#67392) Tapsi válasza julius666 (#67391) üzenetére


Tapsi
addikt

Ugyanezeket gondolom én is, az MNB-vel (és eszköztárával) kapcsolatos szkepticizmusomat már korábban megénekeltem itt.

...és azonnal feloldanák az összes húsbavágó szankciót...

Inkább az lehet érdekes, hogy a szankcióknak mekkora hatása van a forint árfolyamra? Illetve feloldásuk esetén mekkora korrekció várható? Perpill azt gondolom, hogy nem annyira jelentős, pár % lehet. Hiszek abban, hogy a fundamentumok mozgatják a piacot, azokban pedig nem leszünk túl izmosak az elkövetkező pár évben.

(#67393) nort_on válasza Kobe (#67390) üzenetére


nort_on
senior tag

Azaz, azért is írtam, hogy nem tudom mennyire megbízható... :DDD

(#67394) Stanlee válasza julius666 (#67391) üzenetére


Stanlee
őstag

Senki nem beszel rola, de amig szetbombaztak varosokat az oroszok, addig valamiert az ukran foldgaz transzport vezetekek minden gond nelkul tovabbitjak Europa fela az orosz gazt a haboru kezdete ota.

Ha ennyire faj az ukranoknak, hogy nem szankcionaljak az oroszokat EU-s barataik, akkor azt a par gazatado allomast kellene csak lebombazni es kesz. Putlernek akkor csak a NS1 es a Jamal marad. Szamomra erthetetlen, hogy ez eddig miert nem tortent meg.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#67395) Lex Icon válasza Stanlee (#67394) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mondjuk, mert ezzel nem az oroszokat szankcionálná, hanem Európát.

[ Szerkesztve ]

(#67396) Ra3 válasza Stanlee (#67394) üzenetére


Ra3
őstag

Mert beszopatná vele egész Európát ahonnan most a legtöbb támogatás kapja.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#67397) Kobe válasza nort_on (#67393) üzenetére


Kobe
veterán

En nem feltetlen hallgatnek befektetesi temaban olyan emberekre, akik felmillio forintos pozicioktol / eredmenyektol osszepisilik magukat es honapokig bekeretezgetve bamuljak a falon.... ;]
(jah ez nem a mezei user brigad, hanem a krem traderuk legtobbje.... ;])

(#67398) Lex Icon válasza Kobe (#67397) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Én a világ legnagyobb bankjainak, elemzőcégeinek legokosabb elemzőire se hallgatnék, mert ők se tudják mi lesz, csak jobban tudják előadni. (hókusz-pókusz).

[ Szerkesztve ]

(#67399) Kobe válasza Lex Icon (#67398) üzenetére


Kobe
veterán

Azert vannak olyan alapkezelok, befektetok akiknek nem is a nyilatkozataira, de a portfoliok / alapjainak mozgasara erdemes odafigyelni.
Csak hogy ertsd, ha ennyire minden mindegy lenne hogy ki kezeli, odaadhatnak a takaritononek is az ARK fund managementjet, felteve hogy Latifa aznapra kepes egy kosztumot felhuzni....

A KA nal kicsit mas a sztori, ok nem a hitelessegre gyurnak, hanem tudatosan megtevesztik a "vasarlokat"
Ha nem kripto temaban utaznanak hanem valami szabalyozott penzpiaci eszkozben akkor a penzugyi felugyelet mar rogyasig birsagolta / bezaratta volna oket
- az altaluk kozolt havi eredmenyek falsak, nem fiatban hanem kriptoban vezetik igy sokszor kijon h XY kriptoban pluszos az eredmeny, mert tobb db van belole, csak epp az arfolyam lefelezodott vagy harmadolodott, vagyis buktal a tokedbol, nemhogy hozamod lenme: logikus kovetkeztetes, akkor az egy pluszos trade volt ;]
- az elofizetesben hozzaferest kapsz a traderek szobaihoz, csak epp a traderek sokszor nem osztjak meg a tartalmat, hanem az utolag az eredmenyt (akkor mire fizetsz is pontosan?)
- az altaluk kifejlesztett fizetos portfolio tracker alkalmazas / interface ugy 75-85%ban nem mukodik, amikor meg igen, akkor ia maskepp mint ahogy kene

(#67400) MasterMark válasza tomazin (#67382) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell csinálni semmit, előbb-utóbb megjelenik. Indokolatlanul sokáig tart sajna...

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.