Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57301) ivana válasza KMT (#57299) üzenetére


ivana
Ármester

+1 Nem voltak annyira ördögtől valók a kolléga ötletei. Szvsz a 20% részvényarány legyen egyedi részvény helyett ETF, a cryptora meg elég az 5%. A 100% kötvény sem feltétlen jó ötlet.

(#57302) PredatorZoli válasza ivana (#57301) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Aki szerint a 70% kötvény, 30% yolo portfólió hatékonysága akárcsak az átlagos szintet is eléri, annak nagyon sokat kell még tanulnia, sharpe ratio, risk adjusted retourn, stb....
Azzal se lenne baj tisztában lenni hogy mi a különbség a recoverable és az unrecoverable loss közt. Meg úgy általánosságban azzal hogy mi az az 5 főbb tényező ami a kockázatot adja és nem új definícióval előállni.(total loss, volatility, uncompensated risk, skewness, inflation mint ahogy ugye a tanultabbak és tapasztaltabban ismerik)
A kollega ezekbe sajnos csak egy nagyobb pofáraesés után fog belegondolni, most ugyanis túl nagy az eufória, hisz idén kezdte és nagyon hibázni nem lehetett, jó kis confirmation bias.

[ Szerkesztve ]

(#57303) D1Rect


D1Rect
félisten

6 hónapra mibe érdemes most lekötni ~20mFt-ot?
Én MÁP+-t néztem fél évre, de mindent meghallgatok.
Ingatlanbefektetés lesz belőle, de most nincs rá idő.
Annyi lenne a cél, hogy csökkentsük az infláció okozta károkat, mert 2 hónapja csak a bankszámlán figyel, ettől meg bármi jobb lenne.

Rafi számlán van, ha ez számít valamit, hátha valaki hallott valami jó akciót.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#57304) PredatorZoli válasza D1Rect (#57303) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Jól nézted, de a kincstárnál vedd meg, ne a rafinál, úgy ingyenes lesz.
Mást jó szívvel ilyen időtávra nem nagyon tudunk ajánlani.

(#57305) D1Rect válasza PredatorZoli (#57304) üzenetére


D1Rect
félisten

Nyilván, ilyen rövid távon még utalgatni is bukta.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#57306) PredatorZoli válasza D1Rect (#57305) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nagy tévedés. Az államkincstárnál lehet kártyával fizetni az állampapír vásárlást, ami ingyenes gyakorlatilag minden banknál. Annyi dolgod van, hogy megemeled a kártyás vásárlási limitet, és úgy veszed az állampapírt mintha cipőt rendelnél a neten.
Kb 350 ezer hasznod lesz fél év után, ha abban az 1 hétben váltod vissza amikor letelik a fél év. Ha a Rafinál csinálod akkor számolj jó kis számlavezetési díjakkal amiket vond le a 350k-ból, azt kvázi kidobtad a kukába.

(#57307) D1Rect válasza PredatorZoli (#57306) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezzel tisztában vagyok, arra mondtam, hogy bármibe fektetni ami másik banknál van, már az utalás miatt bukta.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#57308) mgoogyi válasza D1Rect (#57307) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Semmilyen költséged nem lesz se a vásárlásnál, se máskor. Az államkincstárból ingyen fogod tudni visszautalni a Rafiba.

(#57309) PredatorZoli válasza mgoogyi (#57308) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Most juttatták tudomásomra hogy a Rafinál a kártyás vásárlás nem ingyenes. Eléggé undi.

(#57310) Veron válasza PredatorZoli (#57309) üzenetére


Veron
őstag

Ez nem számlacsomag függő?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#57311) aujjobba válasza Veron (#57310) üzenetére


aujjobba
addikt

Úgy látom a Mindennapok 2.0 és a Bázis 2.0 csomagokban fizetős.
Amikor a Takarékbank számlát nyitottuk a lakáshitel miatt, a csomag két legnagyobb kedvezménye az ingyenes kártyás vásárlás és az ingyen netbank volt. :)
OTP a MobilBankért kér havidíjat úgy tudom.

(#57312) D1Rect válasza mgoogyi (#57308) üzenetére


D1Rect
félisten

Leírjam megint, hogy tisztában vagyok vele? :DDD
Köszi mindenkinek, akkor nincs jobb mint a MÁP+. :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#57313) mgoogyi válasza PredatorZoli (#57309) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

wtf?

(#57314) mgoogyi válasza D1Rect (#57312) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Biztos ami biztos. :))

(#57315) PredatorZoli válasza mgoogyi (#57313) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A magyar bankrendszer megérdemelné a saját pusztulását. A termékek 95%-ára a megfelelő orvosság a lángszóró lenne.
Kicsit olyan ez mint a TBSz. Ha megengednék, hogy fintechre utaltassa az ember a fizetését (mert nem lehet,ugye?), akkor biztos nem tartanék magyar bankszámlát.

[ Szerkesztve ]

(#57316) Kobe válasza PredatorZoli (#57315) üzenetére


Kobe
veterán

Csak FYI, de egy ideje a munkaltato torvenyileg is koteles az altalad megadott EU-s bankszamlaszamra utalni a fizetesed, ha te arra kered / ugy nyilatkozol.

Annyi, hogy ez nem jarhat tobbletkoltseggel a munkaltatonak, vagyis ha konverzios vagy kulfoldi utaladi dijat szamolnak fel neki, azt levonhatja toled, de kerheted siman revolutos szamlara is a fizud.

(#57317) Kobe válasza Kobe (#57316) üzenetére


Kobe
veterán

PS: a revolutnak pl a HUF forintszamlaja a Raiffeisennel van vezetve, szoval sima belfoldi forint utalaskent is lehet oda kerni a fizetest
Az egyetlen bokkeno hogy ilyen esetben a szamla tulaj a Revolut, es az azonositod a Kozlemenyben kell megadni, es aszerint allokaljak az utalast
Ezt cege valogatja mennyire szeretik, mert a legtobb nagy cegnel SAP HR bol berszamfejtenek es oda a batch utalasokhoz kon alkalmazotti kozlemenyeket beirni.... Nem minde hol megy

(#57318) PredatorZoli válasza Kobe (#57317) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Köszi a kiegészítéseket!
Most multinál vagyok, gyanítom nem venné be a gyomruk, de lehet rákérdezek ha legközelebb a HR-en lesz dolgom.

[ Szerkesztve ]

(#57319) aAron_ válasza Kobe (#57317) üzenetére


aAron_
őstag

Wise-nál viszont nincs ilyen probléma se, dedikált HUF számlád is lehet.

What is your ikigai?

(#57320) Stanlee válasza PredatorZoli (#57315) üzenetére


Stanlee
őstag

Egy eve meg azt mondtam volna, hogy dejo is a nemet banki rendszer, de mostanra ezeket is elerte a dijnoveles mindenfele allami ado nelkul is.

Ahol most van a szamlam, eddig nagyjabol a legtobb mindennapi hasznalatu dolog ingyen volt. Most mar van negativ kamat, kartyadij, kartyahasznalati dij, KP felveteli dij, KP befizetesi dij, ill. ami szerintem oriasi visszalepes, az a SEPA instant payment-re bevezetett 1 euros dij utalasonkent.

Mar evek ota megy inygen a rogtonutalasos rendszer, errefol bevezetik a dijat ra, hogy menjunk vissza a normal SEPA utalasra, ami ugye nagyjabol 2-3 munkanap, mert az ingyen van.

Nagyjabol negyedevente valtoztatjak a dijstrukturat, amit normal ember nem tud lekovetni. Van 2 Visa kartyam, az egyik debit, a masik credit. Mindig valtozik, hogy melyik kartyaval lehet ingyen KP-t felvenni, meg hol. Mondjuk most a debit-tel nemet automatabol ingyen vehetek fel penzt, kulfoldon talan 5 euro a KP felvetel dija. A hitelkartyaval mindenhol kell fizetni euro felvetel eseten, de ha nem eurot veszek fel, akkor nem kell. A kartyas fizetesre is az egyik kartya kulfoldon ingyen van, a masik meg nem. Atlagember ezt nem koveti le, hanem hasznalja azt amelyik a penztarcajaban van, aztan meg csak nez, hogy milyen koltsegeket vonnak le tole...

Reszvenyek? degironal 1 USD alatt a vasarlas koltsege, ugyanazt a bankomnal kb. 15-20 euronal kevesebbert nem tudom megvenni. Tavayl is valami 600 euro volt a reszvenyvasarlasok dija, amit kifizettem, de meg az utalasokra is fizessek. Egeszsegukre.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#57321) PredatorZoli válasza aAron_ (#57319) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ha jól látom ezt külön igényelni kell egyszeri fix 1300 Ft-ért, utánna ingyért van? Ez magyar banknál vezetett magyar számla lesz így tulajdonképpen?

(#57322) aujjobba válasza PredatorZoli (#57321) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem most is normál egyedi számlád van, legalábbis ezekkel az adatokkal tudok fogadni belföldön forintot, külön közlemény nélkül. Azonnal megérkezik mint bármilyen más belföldi számlára, most kipróbáltam.
Az viszont érdekes, ha utalásos feltöltést választok, továbbra is a gyűjtőszámlára kérik közleménnyel. De tulajdonképpen teljesen mindegy hogyan utalok rá, mindkét módon megérkezik, de az első opcióval azonnal.

Szia!
Ezek a(z) HUF számlaadataim.
Számlatulajdonos
XY
Bankszámlaszám
12600016-15370095-97690609
Bank címe
Avenue Louise 54, Room S52
Brussels
1050
Belgium
A TransferWise-t magyar forint utalások fogadására használom. De bármely, Magyarország területén regisztrált bankszámláról küldhetsz pénzt ezekre az adatokra.
Köszönettel,
XY

[ Szerkesztve ]

(#57323) D1Rect válasza Kobe (#57316) üzenetére


D1Rect
félisten

Biztos nem tartanék szemmel látszó összeget Revoluton.
Akinek fizetése érkezik számlára, valószínűleg a cib ecoval jár a legjobban.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#57324) PredatorZoli válasza D1Rect (#57323) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ki az a pénzügyileg művelt aki nagyobb összeget bankszámlán tart tartósan? kb senki.
1-2 havi meg nem pénz.

(#57325) nort_on


nort_on
senior tag

A másik opció még jó fizetés esetén (havi 400e) a Rafi Gold 2.0. Teljesen ingyenes minden utalás, értéknapos, meg csoportos is, éves 500e költés esetén nincs kártyadíj sem, 200-300 forint per év az összes költsége, szerintem nem drága. Ingyenes devizaszámla is van náluk, EUR, USD, GBP és CHF. Korrekt a honlapjuk is, minden fent van, meg a mobil app is. CIB-bel meg OTP-vel van még sok éves (évtizedes) tapasztalatom, szerintem a Rafi elég jó.

(#57326) aujjobba válasza nort_on (#57325) üzenetére


aujjobba
addikt

Nekem is ez van, abszolút jó a tapasztalatom velük.
Nyilván pénzügyi tanácsadás címen mutattak néhány saját befalapot az elején, de ezt max figyelmen kívül hagyod, vagy eleve nem kéred és kész.
Deviza számla témát körbejártam velük egyszer, de nem volt az igazi, vagy az utalás költséges onnan, vagy a váltási árfolyam vacak, vagy mindkettő, már nem emlékszem.

Egyébként a havi 400 ha jól tudom két vagy három részletben is mehet, tehát ha mondjuk közös számlán van a család ezt nem nehéz teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#57327) nort_on válasza aujjobba (#57326) üzenetére


nort_on
senior tag

Igen, 3 részletben lehet teljesíteni a 400e-t.

A devizaszámlát csak tárolásra használom (mégiscsak rendes itthoni bank, ügyfélszolgálattal meg fiókokkal, ingyenes a fogadás pl Random Capital-ről és a kártyás vásárlás is, azzal töltöm a Revolut-ot), amikor épp nincs befektetve az összeg. Egyébként Revolut-ról megy minden (devizaváltás és utalás is), tökéletes intermedier a két világ között, hagyományos bankrendszer és kriptó. :DDD De fizut biztos nem kérnék oda, mert minek, macera is, itthon nincs még meg a banki licencük, és pont az ingyenes bank kedvezményeket bukná vele az ember.

[ Szerkesztve ]

(#57328) D1Rect válasza PredatorZoli (#57324) üzenetére


D1Rect
félisten

Én a revoluton 20k-t tartok, automatikus töltéssel.
Ha valamivel nagyobb dolgot veszek, akkor közvetlenül előtte teszem át.
Gyakorlatilag semmit nem tudsz tenni, ha bármi gond lenne velük. Tökre megígérik, hogy nem lépnek le a pénzeddel.

Vannak kedvező, beva védett számlák itthon is, felelőtlenség több havi pénzt hosszútávon revoluton hagyni.
Lehet neked nem fáj 2 havi, de az emberek jelentős részének nagyon.
Engem felpofozna a rabbim, ha ilyet csinálnék.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#57329) PredatorZoli válasza D1Rect (#57328) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ha összeszorzom ennek a valószínűségét és a 2 havi pénz mértékét, akkor kijön egy extrém alacsony kockázat.(kis kockázat*kis pénz)
Amit te most készülsz pl csinálni 20 millával(állampapír) annak a kockázata ennél pl sokkal magasabb lesz (kis kockázat*nagy pénz=közepesen alacsony kockázat)
Amikor meg betolod majd ingatlanba, akkor meg átvált meglehetősen magas kockázatba (nagy kockázat*nagy pénz). /az ingatlanbefektetés a közhiedelemmel ellentétben magas kockázatú befektetés, mert nem fizet a bérlő, szétveri, beesnek az árak vagy sokáig stagnálnak, kijön rejtett gond stb.../
Így érdemes helyén kezelni a dolgokat és a tényleges kockázatoktól félni a jelentéktelenek helyett. Mert ha félsz 2 havit átmenetileg egy Revo kaliberű platformon tartani, akkor az ingatlanbefektetéstől aludnod se volna szabad.
Ez pl egy gyakori illúzió, hogy az itthoni dolgokat az emberek biztonságosabbnak tekintik, mert közelebb van a komfortzónájukhoz.

[ Szerkesztve ]

(#57330) D1Rect válasza PredatorZoli (#57329) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez egy jó magyarázat, hogy miért csinálsz butaságot.
Revoluton jelenleg hosszútávon pénzt tartani kockázat, bármiféle nyereség esélye nélkül.
Bármikor, bármennyit, költség nélkül áttehetsz.
Semmi értelme nincsen ott tartani a pénzt.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#57331) PredatorZoli válasza D1Rect (#57330) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Oké, akkor menjünk bele. Arról beszélgettünk, hogy lehet fizetést revolutra kérni. Ekkor nincs magyar számlád, mert nem tartassz, hogy megspórold a rabló banki költségeket. Ebben az esetben nincs hova áttenned, csak a befektetési számlákra, amire egy bizonyos, pl 2 havi pénz feletti összeget amúgy is átteszünk mi, hisz nem gyűjtünk 20 millát párnacihában meg folyószámlán. A nyereséged nem nulla, mert az alternatív költséget, amit a magyar szolgáltatónál fizetnél, megspórolod. Számold ki, elég jó hozam jön ki, ha egy átlagos magyar számla költségeit és a két havi pénz alatt 3-4 kilót tekintesz pl, mint 2 havi megélhetés. Ez mellé az egész jó "hozam" mellé a kozkázat konverhál a nulla felé, kb állampapíréval hasonló nagyságrendű.

(#57332) ivana válasza PredatorZoli (#57331) üzenetére


ivana
Ármester

Nem számoltad bele a hitelkártyát.

(#57333) D1Rect válasza PredatorZoli (#57331) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt mindet megspórolod:

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#57334) PredatorZoli válasza D1Rect (#57333) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ez két évig-úgy ahogy- ingyenes, utánna nem az, ráadásul bezárni se lesz ingyen. Emellett ha egy mód van rá nincs kedvem 1-2 évente bankkurválkodni és folyamat váltogatni ha egyszer van potenciálisan hosszabb távú megoldás ami nem emel folyamat és kér el pénzt vicc kategóriájú szolgáltatásokért.
Nem csinálok magam alá ha pár kilóra nem fog oba vonatkozni, hanem más fog rá. Maradjunk annyiban hogy a napi tőzsdei volatilitásban többet mozog a portfólióértékem mint ez az összeg amin feszengünk, így engem nem hat meg ez az elképesztő kockázat.

(#57335) Lex Icon válasza D1Rect (#57333) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A CIB egy rakás ... Egyrészt a totál 0-ás bankszámla csak 2 évig él, utána úgy lehúznak, hogy levegőt se kapsz. Másrészt a mobil és az asztali app is használhatatlan, idegesítő, lassú, hiányos hulladék. A nyáron mentem át tőlük a Magnethez. Eddig OK.
#57334 PredatorZoli:
"bezárás" ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#57336) PredatorZoli válasza ivana (#57332) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Igaz, ha hitelkártyázunk akkor még pénzt se kell depóztatni rajta, csak átfolyatni. Én eddig hitelkártyákat amiket néztem, alig érték meg. Mi most a legjobb ajánlat a piacon?

(#57337) aujjobba válasza PredatorZoli (#57336) üzenetére


aujjobba
addikt

Majdnem ajánlottam az erste max-ot, de úgy látom valami brutál módon árat emeltek az új belépőknek.
Én 2012-ben igényeltem, és 225 Ft havi zárlati díjat, plusz kb 4ezer forint éves kártyadíjat fizetek. A zárlati díj számlára vonatkozik, tehát hiába két kártya van (társ is) akkor is ennyi.
Ha most igényelsz a havi díj 600 Ft ha jól tudom kártyánként, a kártyadíj kb. 7ezer évente.

Nekem is folyamatosan emelik ezeket évről évre, de nem ilyen mértékben, gondolom valamihez köti az emelkedés max mértékét a szerződés.

[ Szerkesztve ]

(#57338) Kobe válasza Lex Icon (#57335) üzenetére


Kobe
veterán

Akinek volt minimalis sutnivaloja es CIBes volt az online szamlat kotott anno, nem ezt a bankcentrumos bohozatot.
Az onlinet mar jopar eve nem vezettek ki, vmi 4-500 huf kozott van a havidija es azon kivul kb minden ingyenes benne.
Es a finteches feltolteseket sem buzeraltak meg kp felvetelnek
Azert eleg fincsi tobbtizmillakat utalni vele tokingyen

(#57339) kovisoft válasza Kobe (#57338) üzenetére


kovisoft
őstag

Az online csomag tényleg jó, sajnos jó pár éve nem lehet már kötni. :O

(#57340) Lex Icon válasza Kobe (#57338) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Lényegtelen, hogy mit és mennyiért adnak, ha a SW használhatatlan. A 2 éves limitet a teljes ingyenességre tudtam és elfogadtam, mikor kötöttem, viszont a SW minőségét nem tudtam és azt se, hogy náluk a SW "fejlesztés" abból áll, hogy 28 ügyintéző és programozó!!?? 2 hetente újratelepítteti és aktiváltatja a gány programjukat.

(#57341) Kobe válasza Lex Icon (#57340) üzenetére


Kobe
veterán

Akkor nem lattad tul sok hazai bank appjat, mert a cibes bar messze nem tokeletes de a top3ban siman benne van....

(#57342) Lex Icon válasza Kobe (#57341) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Vagy te nem használtad több olyan részletét a programjuknak, ami gáz. Bizonyos funkciók eleve hiányoznak, amire az üfszolga csak annyit mond, hogy tudnak róla.
Vagy próbálj meg egy Excel exportot lekérni és használni. Egyetlen mezőbe összegányolják a partner nevét, bankszámlaszámát és az üzenetet, aztán próbáld meg kiparsolni belőle ami kell. Érthetetlen.
Adatexport csak fél évre visszamenőleg van, ha elfelejtetted lekérni, akkor telefonon kell kérvényezned, hogy méltoztassanak már kiadni, mert kell a könyvelőnek a teljes év. Siralmas.
Ha egy korábbi utalásból akartam másolatot, az is egy érdekes mókolás volt. Bár ezt, mintha javították volna.
A mobilapp minden indításkor nyekereg, hogy (szerinte) rootolt a teló, holott egy Xiaomi, amire az EU-s ROM van telepítve, hogy magyarul tudjon. És hiába, mondom, hogy ok, tudomásul vettem, legközelebb, megint kiírja és a belépést duplán kell megcsinálni, plusz 4-5 oldalon keresztül újra és újra át kell mennem az aktiválási folyamaton, mintha most indítottam volna először. Oda jutottam, hogy inkább desktopon lépek be, a mobilapp-ot csak hitelesítésre használtam, mert ahhoz nem kellett ez a belépési procedúra.
Ha neked ez a top 3, akkor nem nagyon használtad az alapfunkciókon kívül másra.

[ Szerkesztve ]

(#57343) zsola400 válasza Lex Icon (#57342) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nyitott a bl azért nyekereg a banki app, erre még a mekis app is nyekergett.

(#57344) Lex Icon válasza zsola400 (#57343) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Bocs, de nem vagyok mobil guru. Mi az a bl?
Ettől függetlenül a többi (banki) app, pl. a mostani Magnet Bankos se "nyekereg" és főleg tudomásul vétel és elfogadás után nem.

(#57345) D1Rect válasza PredatorZoli (#57334) üzenetére


D1Rect
félisten

Érthetően elmondtam, nem tudok mit hozzátenni.
Talán annyit, hogy nem biztos, hogy érdemes erre ennyi energiát fordítani.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#57346) D1Rect válasza Lex Icon (#57344) üzenetére


D1Rect
félisten

Bootloader

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#57347) Kobe válasza Lex Icon (#57342) üzenetére


Kobe
veterán

Nyitott bootloadernel mindegyik banki app sir, de nem csak a bankiak. Biztos hogy csak ennyi van a hatterben hogy a magyar nyelv miatt volt rom frissites? mert speciel en majd 10 eve csak xiaomi telefonokkal hasznalom, es egyiknel sem volt problemaja vele
(PS: milyen xiaomi telo az, vagy milyen beszerzesi forras ami gyarilag nem tud magyarul? Amiota van hivatalos disztribucio, kb tudatosan vadaszni kell az ilyen darabokat, mert mar mindegyik tudja hosszu evek ota)

A szamlatortenetet nem technikai okok miatt adjak fel evre, hanem azert hogy kerd a banknal a hosszabb kivonatot es fizess erte. Mindegyik bank ezt csinalja egyebkent.

A hiba az On keszulekeben van, nalam pl tokeletesen lejon a kivonat, szo sincs egy mezobe tunkolt ertekekrol. Valoszinuleg nalad van Excelben elallitva hogy a csv-nel mikepp viselkedjen megnyitaskor.

Tranzakcio masolasa mukodik.

Fuunkciok mik hianyoznak? Egyenleg, utalas, atvezetes, megtakaritasi, token keres, gyorsutalas telefonkonyvbol teloszamra, deviza tranzakciok, egyenleg lekerdezes es export, tranzakcio kereses parameterezes alapjan van, kartya beallitasok es limitelesek, tiltasok van, csekkbefizetes, dijnet van, kedvezmenyezett partnerlista menedzsment van.
Egyedul a recurring tranzakciok hianyzik belole, meg a komolyabb befektetesi megbizasok de utobbit azt amugy sem banknal intezi aki ide irogat.
Tenyleg kivancsiva tettel, hogy a napi elethez / munkavitelhez mi hianyozhat belole.

Biztositalak, koltsegeket es applikacio tudasat tekintve magyarorszagon ez boven a top 3.....a tudasban (nem designban) jobban felszerelt appok csomagjai pl siman 4-5x annyiba kerülnek mint a cibes. Pl az otp nel tok jo dolog a beepitett koltsegmenedzsment (en mondjuk olyat meg nem lattam ami egy OneMoney funkcionalitasat kozelitoleg utolerne), de legalabb nezegetheted benne hogy az ap automatikusan kategorizalja hogy a fel gatyadat otthagyod naluk ;]
Erste, MKB a langyosviz kozepkategoria, de a o George-osok szerintem teli tudnak sirniba topikot rendesen.... Granite eleg popec, nalam top3 masik resztvevoje. Voszinuleg a Raiffeisen uti ki a dobogorol ha vegre befejezik a myRaiffeisen mokolasat es hibajavitasat es vegre 1.0 szint kozelebe kerul az app. Most kb 0.7nel jarnak a hibakat tekintve

[ Szerkesztve ]

(#57348) Lex Icon válasza Kobe (#57347) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az EU-s ROM-ot frissítettem csak. A CIB progija azt írja, root-olt, holott, ha a SuperSU progit megnézem az "root undetect"-et ír.
A "bl"-t nem néztem, mivel nem erre panaszkodott, de nem is érdekel, mivel más bankok progijai működnek gond nélkül (K&H, Magnet, Revolut, Curve, Monese,...). Éppen emiatt nem az én készülékemben van a gond.

A szamlatortenetet nem technikai okok miatt adjak fel evre, hanem azert hogy kerd a banknal a hosszabb kivonatot es fizess erte.

Ingyen volt mindig.

A hiba az On keszulekeben van, nalam pl tokeletesen lejon a kivonat, szo sincs egy mezobe tunkolt ertekekrol. Valoszinuleg nalad van Excelben elallitva hogy a csv-nel mikepp viselkedjen megnyitaskor.

Aha, tehát mert nálad nincs gond, mindenki más akinek ilyen gondja van az béna? Eleve nem CSV-ben jön le, hanem natív Excel fájlként. SW fejlesztőként talán meg tudomnám oldani ha ilyen hibája lenne. ;)

Bocs, de nem gondolom, hogy a CIB-es bagázs után téged is meg kellene győzzelek, hogy hiba van a rendszerben és nem az "én készülékemben".
Ez elég off itt, úgyhogy hanyagoljuk a CIB-et, akikről a véleményem nem változik attól, hogy ilyen vehemensen próbálod te is a problémát rámterelni, mert a tényeket se te se ők nem tudják/tudták megváltoztatni csak a bizonyítványukat magyarázzák.

[ Szerkesztve ]

(#57349) Kobe válasza Lex Icon (#57348) üzenetére


Kobe
veterán

Nem meggyozni kell, en csak azt irom / tudom, hogy effektive a teljes csalad evek ota CIB-es appot hasznalja iphonetol a samsungon at xiaomin oppon keresztul es furcsamod azok a hibak amiket leirtal egyiknel sem jelentkeztek. (megis te probalod beallitani ezeket tomeges hibanak, 1 keszulekkel valo tapasztalat alapjan? :F)
En pl Mi 3-mal kezdtem es Mi 10Tig felfele lepkedve vegigtoltam a "rangletrat" de ilyen hibak egyik keszuleknel sem jelentkeztek. Ez kb onmagaban 6-7 keszulek, + felesegem is kb uhyanennyit cserelt idokozben, meg rokonok.... Szoval olyan 25 keszulekes minta nalam pl pont megvan

Azok alapjan amit irsz, az a benyomasa tamad az embernek hogy az egesz app 0.1 verzios takolt szar amiben semmi nem mukodik, pedig a valosagban nagyon nem ez a helyzet....

(#57350) D1Rect válasza Kobe (#57349) üzenetére


D1Rect
félisten

Évekig használtam a CIB appot androidon, 1+3 majd MI9, most ios+i12.
Maximálisan elégedett vagyok vele, az egyik ok ami miatt nem váltanék, pedig én Inter-Európásként kerültem a CIB-hez, de bármit néztem azóta, nem volt jobb.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.