Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49501) lumpy92 válasza Shade45 (#49500) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszi mindenkinek a válaszokat. Házasság még nem játszik, élettársit se penz miatt fogok bejegyeztetni.
A revolutos működhetne, de szerintem azt is ugyan úgy látja a hatóság mint mást.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#49502) GabN73 válasza SzekeresPeti (#49484) üzenetére


GabN73
addikt

Kártya miatt annak az éves díját, és van egy 378 Ft-os tranzakciós havidíj. Utóbbi ha nem lenne, akkor kvázi semmit. Fiókban nem veszek fel pénzt, nem utalok ott, SMS nem kell (minek, van app + nemrég van új internetbank is)
Ha átlepném a tranzakciós csomag limitjét, akkor is 0,2%-os utalási díj lenne ...
35 alatti vagyok, jövedelem erre megy, erről osztom szét: legtöbb helyre lehet kártyával befizetni, ahová nem, oda utálok "ingyen".

(#49503) attiati válasza Shade45 (#49500) üzenetére


attiati
veterán

Nem vagyok benne biztos, hogy halál esetén működik a meghatalmazási szerződés. Gyakorlatban oké (ideig óráig), jogilag szerintem nem.
Sajnos az Államkincstárnál nincs erre megoldás.
Társtulajdonosi szerződés lenne működőképes.

A meghatalmazás egyébként nem arra való, hogy harmadik fél pénzét tárolja bárki a saját nevén vezetett számlán, hanem hogy harmadik fél hozzáférhessen a pénzedhez, megbízást adhasson (nem halál esetén).

Az ügyfélszolgálat nem mérvadó, hogy mit mond. Egyrészt még egy NAV-tól kapott írásbeli válasz is csak tájékoztatásnak minősül, jogilag nem támadható, ha a félretájékoztatásodból károd keletkezik.

Másrészt meg duplán fenntartásokkal kezelem, amióta egy navos ügyintéző nem értette, hogy mi az a bankbetét. Mondtam neki, hogy bankban lekötött pénz, megtakarítás. Aztán inkább elengedtem, mert nem értette.

(#49504) Ixion77


Ixion77
őstag

KBC nálatok is elérhetetlen?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#49505) Ixion77 válasza Ixion77 (#49504) üzenetére


Ixion77
őstag

Megjavult.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#49506) vendingo


vendingo
veterán

Ma sikeresen véghezment az RC regisztrációm, beléptem randiba, netboonba. Mind a kettő olyan, mintha egy 60-as évekbeli orosz rakétát próbálnék elnavigálni :D
Szerintem nem fogok ide befizetni egy forintot se, nem győztek meg. Tudtam, hogy gagyi, de azt nem, hogy szinte használhatatlan, értelmezhetetlen.
Randit gyakorlatilag nem tudtam úgy elindítani, hogy ne nyomjon az arcomba legalább 2 hibaüzenetet indításonként.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49507) bandus válasza vendingo (#49506) üzenetére


bandus
veterán

továbbra sem értem ezt a károgást :) persze maga a felület szar, de arra, hogy 3 kattintással vegyek valamit szerintem tökéletesen megfelel.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49508) vendingo válasza bandus (#49507) üzenetére


vendingo
veterán

20 perc alatt nem tudtam megtalálni a keresőt, hogy szűrhessek részvényekre, ETF-ekre. Van benne egyáltalán kereső? Szerettem volna pár ETF-re célirányosan rákeresni, de nem találtam rá lehetőséget.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49509) Ixion77 válasza bandus (#49507) üzenetére


Ixion77
őstag

Azért tényleg nagyon gáz az a felület. Én is minden pillanatot utálok mialatt használnom kell. Buy-and-holdra való maximum, azoknak akik rendszeresen ugyanabba fektetnek. Akik felfedezni, ismerkedni szeretnének azoknak katasztrófa.
Erre szokott jönni a válasz hogy ezért olcsó, de inkább előre válaszolok hogy azért a nyugati diszkont konferencia fényévekkel előrébb tart. Többnyire verve a nyugati bankokat is. Az RC pont azokat veszti el emiatt, akik a fő célpontjai szokták lenni a diszkontoknak ("next generation")

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#49510) mgoogyi válasza vendingo (#49508) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Én kikerestem azt a pár dolgot, ami érdekel, ezt be tudtam tenni valami listába.
Onnantól, hogy megcsináltam az első vásárlást, az utána lévőek már könnyen mentek és nem fáj. Buy&Hold-ra nekem megfelel, akármennyire is elavult az egész.

(#49511) vendingo


vendingo
veterán

Toltam egy kv+cigi kombót, felidéztem a DOS és a windows 3.1-es emlékeimet, és újra nekiveselkedtem, ezúttal nem kerestem a logikát, csak kattintgattam. Kezdek eligazodni rajta, de havi 1 tranzakciónál többel nem fogom erőszakolni magamat. Januárban a Tbsz-t megnyitom, aztán ennyi. Normál kereskedésre maradok az eToronál.
Amúgy totál olyan az egész, mintha win 3.1-re írták volna, azt a korszakot idézi bennem.

Tört részvészt/ETF-et lehet venni náluk, vagy ennyire még nem fejlettek?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49512) Ixion77 válasza vendingo (#49511) üzenetére


Ixion77
őstag

Azért nem dos szintű. Kb. 15 éve ez még teljesen átlagos lett volna.

Tört dolgokat nem lehet venni. Ez klasszikus brókercég, nem fintech.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#49513) HussarF

Poland, Hungary Say Deal Close on $2.2 Trillion EU Stimulus - Bloomberg

alt="" title=""

Szájer who? That's soo last week...

;]

[ Szerkesztve ]

(#49514) lumpy92 válasza HussarF (#49513) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Várható ilyenkor további Ft erősödés a hivatalos bejrlentéssel, vagy az árfolyam már a pletykát beárazta?

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#49515) Ixion77 válasza lumpy92 (#49514) üzenetére


Ixion77
őstag

...A jövőt nem sejthetem. A sors keze rejtelem. Ahogy lesz, úgy lesz. Bárhogy lesz, úgy lesz... :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#49516) HussarF válasza lumpy92 (#49514) üzenetére

Ha ezt tudnám, már gazdag ember lennék ;]

Nem pár napon belül, de ha kitart a pozitívabb hangulat, akkor sztem elmehet 350-ig vagy akár 345-ig. Ahhoz valami jó hír kéne Brexit fronton is.De egy órája az ír miniszterelnök még azt nyilatkozta, hogy kés élén táncolnak, ami nem a túlzott optimizmus jele.

(#49517) Zoty4 válasza vendingo (#49508) üzenetére


Zoty4
őstag

usererror nem az ő hibájuk. Van yt-on randi magyarázó

Egyik haver is ilyen, használati utasítás nélkül áll neki mindent összerakni, aztán a végén csodálkozik h nem sikerül, vagy marad egy csomó alkatrész :)

[ Szerkesztve ]

(#49518) gg07


gg07
tag

Captrader milyen? Tbsz-t akkor esélytelen külföldi szolgáltatónál nyitni?

(#49519) aujjobba válasza gg07 (#49518) üzenetére


aujjobba
addikt

Eselytelen.

(#49520) Ixion77


Ixion77
őstag

Elképesztő mennyiségű pénz ömlött a bankbetétekbe
"...84 milliárd forintnyi friss pénzért vett értékpapírokat..."
"...237 milliárd forintnyi friss pénz landolt bankbetétekben..."
"...60 milliárd forintnyi friss pénz ment az állampapírpiacba..."
"...25 milliárd forintnyi friss pénz került az alapokba..."
"...A háztartások októberben már zsinórban a negyedik hónapja buktak a részvényeiken..."

Aki tudja árulja el nekem hogy ki és miért vesz bankbetéteket mióta a MÁP+ létezik?
Valamint hogy csinálják a részvénypiacon hogy egy folyamatosan emelkedő trendben sikerül folyamatosan pénzt veszíteniük?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#49521) emvy válasza Ixion77 (#49520) üzenetére


emvy
nagyúr

Biztos nem Teslat vettek ;]

Vagy nem fasiszta részvényt:

while (!sleep) sheep++;

(#49522) aujjobba válasza Ixion77 (#49520) üzenetére


aujjobba
addikt

Már meglévő részvényekről beszél, nem olyanról amit a válság alatt vettek.

A részvényeknél már óvatosabbak voltak a kisbefektetők, mindössze 0,3 milliárd forintnyi friss pénzzel növelték eddigi befektetéseiket, de az árfolyamok csökkenése miatt végül zsugorodott a háztartásoknál lévő magyar részvények állománya 645,6 milliárd forintra.”

Válság előtti szintekre sok részvény nem tért vissza, mondhatni a legtöbb nem tette.

(#49523) Sub-S válasza Ixion77 (#49520) üzenetére


Sub-S
senior tag

"emelkedő trendben sikerül folyamatosan pénzt veszíteniük?"
Rosszkor vesznek bele XPEV-be. ;]

(#49524) concret_hp válasza Ixion77 (#49495) üzenetére


concret_hp
addikt

miért kell egy 600mrd market cap cégnek kirakni még 5mrd részvényt, ha nem azért, mert kp szűkében vannak?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49525) Ixion77 válasza emvy (#49521) üzenetére


Ixion77
őstag

Meg nem is Quantumscape-t, mi?

Nézegettem egy kicsit a grafikonokat, és rájöttem mit vettek: OTP-t és MOL-t. Reméljük megtartották, mert novemberben végre arattak.

Már csak az a kérdés maradt hogy kik és miért vettek 237 milliárdért bankbetéteket.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#49526) concret_hp válasza Zoty4 (#49464) üzenetére


concret_hp
addikt

a millenial befektetők lufijának fogják ezt hívni majd pár év múlva, vagy a koronavírus lufinak?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49527) Ixion77 válasza concret_hp (#49524) üzenetére


Ixion77
őstag

Azért, mert látják hogy most lehet pénzt kivonni kockázat nélkül. Jól jöhet az később.

#49526 concret_hp:
Vagy az évnek amelyben a háziasszonyok felmostak a profikkal ;)
Lásd még: Supra vs Robinhood (2020)

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#49528) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#49529) vendingo


vendingo
veterán

Érdeklődnék, hogy a xiaomi h-h 17$ RC-nél, minden máshol 27$?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49530) Oppenheimer válasza concret_hp (#49524) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Gyakorlatilag ingyen jutottak 5 millard USD-hez ismet. Ez hatalmas osszeg nekik amivel meg tudjak tamogatni a fejleszteseiket, terjeszkedest. Hulyek lennenek kihagyni.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#49531) concret_hp válasza Oppenheimer (#49530) üzenetére


concret_hp
addikt

ez a szál onnan indult, hogy kilóra megveszik a konkurenciát, én meg jeleztem, hogy nem állnak épp nyakig a pénzben, ami eléggé egy szükséges feltétele (amellett, hogy azt se nagyon látom, hogyan adna hozzá bármelyik autógyár az ő értékükhüz)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49532) Oppenheimer válasza concret_hp (#49531) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ja lol azt hittem annak a szálnak rég vége. Azt kiveséztük eléggé. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#49533) SzekeresPeti válasza GabN73 (#49502) üzenetére


SzekeresPeti
tag

És a számlavezetési díj?? Megnézted az mennyi? Csak mert a napokban nézegettem az OTP csomagok költségeit, és csak horribiliseket találtam....

(#49534) bpx válasza vendingo (#49529) üzenetére


bpx
őstag

Most ugye a hongkongi tőzsdén jegyzett 27 HKD árfolyamú HKG tickerrel rendelkező részvényt hasonlítod az OTC piacon elérhető XIACY tickerű 17 USD árfolyamú pink sheethez, amiből igazából 1 darab az a háttérben 5 darab HKG részvényt jelent.

A pénznem, a kereskedés helye és a darabszám is más.

(#49535) Zoty4 válasza concret_hp (#49526) üzenetére


Zoty4
őstag

vagy EV lufi :)

(#49536) vendingo válasza bpx (#49534) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi. Fogalmam se volt, hogy miként van. Most se világos :)
Akkor elvileg ua. vagy hasonló a kettő, csak más formában? Bocs, ha hülyeséget kérdezek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49537) mgoogyi válasza vendingo (#49536) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

1 XIACY = 5 darab HKG
A Xiaomi cég részvényének a tickere a HKG, aminek most 27,50 KHD (hongkongi dollár) az árfolyama.
A XIACY meg 5 darab HKG-nek felel meg.

27.5 HKG * 5 = 137.5 HKG = ~17.74 USD

Ez a XIACY ún. "Unsponsored ADR", ami egy certifikát, ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

(#49538) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok,

Totál kezdő vagyok befektetések terén. Feleségemmel szeretnénk kihasználni az egészségpénztárunk adta lehetőségeket. A már megszületett gyermekünk után igényeltünk családi kasszát, ahová épp most készülök átutalni az utolsó részletet ahhoz, hogy meglegyen az idei évi 750.000 Forintos befizetésem, így jövőre megkapjam a 150.000 Forintos adóvisszatérítést. Végül a családi kasszából 2021-ben a teljes befizetett összeget visszaigényelhetem a baba miatt. Ugyanezt teszi a feleségem is.
De! Azóta olvastam egy cikket, ami arról szólt, hogy olyan EP-t válasszunk, ami alacsony kockázatú eszközökbe fekteti a befizetéseinket. Dobtam is egy e-mailt a Prémiumnak, röviden azt írták vissza, hogy magas likviditású, 1% alatti kamatozású eszközökbe fektetnek be.

Számomra ezek inkább magas kockázatú eszközöknek tűnnek. Szerintetek mekkora esély van rá, hogy elbukjuk a pénzünket?

Pláne, hogy az OTP Nyugdíjpénztár oldalán most van egy COVID miatti tájékoztató, ami a befektetési eszközök árfolyam eséséről szól. Gondolom ugyanez igaz lehet a Prémium EP-re is: [link] . :F

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49539) bandus válasza Stephan89 (#49538) üzenetére


bandus
veterán

röviden: semekkora.

teljesen más a befektetési stratégiája egy nyugdíjpénztárnak és egy egészsépénztárnak.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49540) PredatorZoli válasza Stephan89 (#49538) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A kettő teljesen más. Az egészségpénztárak szinte kizárólag csak magyar állampapírba fektethetnek, míg a nyugdíjpénztárak portfóliótól függően jelentős részvényhányaddal rendelkeznek, ami a volatilitást okozza.
Egészségpénztárral bukni olyan mintha magyar állampapír plusszal buknál. Ehhez államcsőd kell.

(#49541) Stephan89 válasza PredatorZoli (#49540) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Köszönöm bandus és PredatorZoli a megnyugtató választ!

Akkor vajon miért hívták fel rá a figyelmet ebben a cikkben: [link] hogy nézzük meg milyen kockázati besorolású eszközökbe fektet az adott EP, ha alapvetően minden esetben alacsony a kockázat?

Bízom benne hogy nem lesz államcsőd, mivel a 10 milla babaváró hitelünket MÁP+-ba fektettük. :D

[ Szerkesztve ]

(#49542) bandus válasza Stephan89 (#49541) üzenetére


bandus
veterán

felteszel egy egeszsegpenztarral kapcsolatos kerdest, aztan eloszor egy nyugdijpenztarakrol majd pedig onsegelyezo penztarrol linkelsz leirast :) nem ismerem, hogy milyen szabalyozasi kulonbseg van pl. egy nyugdij vagy onsegelyezo penztar kozott, de az biztos, hogy se az ep se az osp nem fektet kockazatos eszkozokbe.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49543) 66zio válasza Stephan89 (#49541) üzenetére


66zio
aktív tag

Elvileg tehetik kockázatos dologba a pénzed, de minden EP pénztár oldalán megtalálod, hogy mibe fektetnek. De általában ezt fogod látni: 9x% állampapír. 0-2% kötvény stb.

Ha ezt írta neked a Prémium és valószínűleg igazat mondanak : „azt írták vissza, hogy magas likviditású, 1% alatti kamatozású eszközökbe fektetnek be.” akkor ez pont azt jelenti, hogy kb 0 kockázatú dolgokban tartják. Magas likviditás azt jelenti, hogy gyorsan pénzé tudják tenni a befektetésüket. Ez azért kell, hogy ha sokan igényelnek vissza. (Amire az EP való, tehát nem váratlan) Akkor tudjanak kifizetni. Az 1% alatti is sugallja, hogy nem kockázatos, állampapírral magasabb százalékot kapsz. Tehát ők is valószínűleg állampapírt tartanak.

(#49544) PredatorZoli válasza 66zio (#49543) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én úgy tudom hogy még elméletileg se nagyon tehetik meg, mert állami szabályozás vonatkozik rá és elég kevés mozgásterük van.

(#49545) 66zio válasza PredatorZoli (#49544) üzenetére


66zio
aktív tag

Lehetséges.
Amúgy közben rákerestem itt van a Prémium ep befektetési politikája. Utolsó oldalakon táblázatosan.
[link]

(#49546) vendingo válasza mgoogyi (#49537) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi, most már érthető. Van még mit tanulnom.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49547) PredatorZoli válasza 66zio (#49545) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Gyakorlatilag van benne kicsivel kevesebb mint 5% ingatlanalap, a többi nagyon safe.

(#49548) DanielLong válasza Brandynew (#49461) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ma mennyi volt a haszon a Teslán? :P

(#49549) Sub-S válasza DanielLong (#49548) üzenetére


Sub-S
senior tag

Lehet csak bicikli lesz így. ;]

(#49550) podcast


podcast
tag

RC TBSZ számlára helyeznék el pénzt.

TBSZhez csak 1 számlaszámot kaptam. Arra elhelyezhető euro, $, ft és azt külön kezelik, külön mutatják ki?

Euro beutalásra revolut jó 350e ftig és onnan ingyen továbbutalom randomhoz? Afelett pedig érdemes inkább Randomhoz forintot utalni és náluk váltani? 0,3% (min. 5euro/$) költséget számolnak fel konverzióra, ám milyen árfolyamon váltanak? (tranzakciós illeték egyébként nem játszik)
Direktben lehet náluk devizát váltani vagy csak úgy, ha értékpapírt veszek és leváltják automatikusan?

$ elhelyezésre mi a legolcsóbb megoldás? Revolut nem jó a lev.bank költség miatt?
A beutalt euróból lehet $os részvényt venni direktben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.