Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48701) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Vicces hogy a nioban milyen erő van, nyitás alapján ma 5-10* korrekcióra számítottam, erre simán pluszban zárt. Remélem Subbás végigshortolta. ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#48702) golfvariant válasza Oppenheimer (#48701) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Biztos talált valahol 0.01% nyerőt :DDD

(#48703) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok,otp-rol netbankon keresztul szeretnek utalni a magyar allamkincstar szamlamra.igy a legolcsobb a tranzakcio?
Map+ ba szeretnek par evre befektetni
Van esetleg valami jobb biztos kamatozasu befektetes?

(#48704) Pharaoh válasza yanesz (#48703) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Kártyás vásárlás, az díjmentes a kincstárnal is.

(#48705) Sub-S válasza Oppenheimer (#48701) üzenetére


Sub-S
senior tag

A hatalmas Óz megnyugtatására elárulom, hogy NIO-n eddig 100%-os vagyok, nem volt még pirosban zárt trade-em, mind shortot és longot tekintve is. :P Csorognak a centek. ;]

(#48706) yanesz válasza Pharaoh (#48704) üzenetére


yanesz
tag

Ezt az allamkincstaron belul kell inditani vagy utalni kell az otprol?

(#48707) Sub-S válasza golfvariant (#48702) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ami zöld az zöld. :D

(#48708) aujjobba válasza yanesz (#48706) üzenetére


aujjobba
addikt

Allamkincstaron belul amikor veszed a papirt kivalasztod, hogy kartyaval fizetsz.
Ez a legolcsobb modja talan.
Bar ha jol remlik van valami banki kedvezmeny a kincstarhoz valo atutalasra is, hogy ott nincs tranzakcios illetek vagy valami ilyesmi.

(#48709) julius666 válasza PredatorZoli (#48699) üzenetére


julius666
addikt

Lakáshitelből tőzsdézni? 10 éves tőzsdei bikapiac tetején? 7 évnyi történelmileg páratlan ingatlanpiaci rally végén?

Azt hiszem megtaláltad a garantált siker receptjét. Uzsgyi könyvet írni róla, mielőtt még valaki lenyúlja!

(#48710) vnorbi válasza aujjobba (#48708) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A banknak nem kell megfizetnie a tranzakciós illetéket az ilyen utalások után, de nem kötelező ezt a kedvezményt az ügyfélnek továbbadniuk.

(#48711) tomazin


tomazin
veterán

Most találtam meg ezt a topicot, aztán gondoltam kérdezek, mert lehet fordítva ülök a lovon:
PMÁP-ba szeretnék pénzt rakni már lassan 3hónapja, de arra várok, hogy kiadják a következö batchet, hogy ne fizessek többet a papírért, mint a névértéke, de láthatóan ilyet most nem akarnak tenni (tavaly 3 különböző kibocsátás volt, idén 1). Van értelme annak amit csinálok?

(#48712) aujjobba válasza tomazin (#48711) üzenetére


aujjobba
addikt

Nincs.
Az aktualis arfolyamba bele van szamolva az eddig felhalmozott kamat.
Teljesen mindegy mikor veszed meg, ugyanaz lesz vegul az eredmeny.

Pelda: egyszeruseg kedveert legyen mondjuk az 1MAP (egyeves papir) eves kamata 10%, es jarjon most epp felidonel, tehat 1000 Ft neverteku papirt most 1050 Ft-ert veszel meg, lejaratkor (felev mulva) kapsz 1100 Ft-ot, tehat felev alatt aranyosan a nevertek 5% kamattal novelt osszeget.

Ha indulaskor veszed akkor 1000 Ft-ert veszed meg, egy ev mulva 1100 Ft-ot kapsz vissza, tehat az 1 ev alatt aranyos 10%-kal novelt osszeget.

[ Szerkesztve ]

(#48713) bandus


bandus
veterán

ahogy nézem a befektetőt jó híreket várnak az xpeng negyedéves jelentésében

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48714) Zoty4 válasza Mercutio_ (#48698) üzenetére


Zoty4
őstag

nem azt mondtam h nem lehetséges -80 fokon tárolni valamit, csak nagyon macerás és költséges móka
Egy normáls háziorvosi rendelőben így tartani az oltásokat kb lehetetlen. Meg oda nyuljál már be sima kézzel, nem kell utána manikűröshöz járni

emvy te látom egy háztartásban élsz Sub-s kollégával.

[ Szerkesztve ]

(#48715) HussarF válasza Zoty4 (#48714) üzenetére

Én mondjuk pont azért vettem NVAX-ot, mert az ő vakcinájuknak nincsenek ilyen extrém feltételei, meg nem csak a Covid-hoz kapcsolódóan fejlesztenek, hanem van egy új innovációjuk az influenzára is. BNTX-et túl magasnak tartottam. Persze eddig az idő nem engem igazol, de én úgyis tavaszra várok növekedést az NVAX-nál.

(#48716) bandus válasza Zoty4 (#48714) üzenetére


bandus
veterán

az lngt meg -160 fokon taroljak, kurvanagy hajokon, azt is megoldottak valahogy. ha a haziorvosi rendelokben ezt nem lehet jol kivitelezni, akkor feltetelezem fel lehet allitani x db oltopontot az orszagban ahol igen. nem megoldani az atoltottsagot az a koltseges moka, nem ez :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48717) BeZol válasza Sub-S (#48705) üzenetére


BeZol
őstag

Nem kötekedésből, mert anno day trade-eltem én is, csak számomra feleslegesen sok stresszel + gép előtt üléssel jár, ez szimplán nem az én stílusom, de remélem nem vmi "nem veszít" logikát tolsz, ami mindig csak nyer, kivéve 1xer, de akkor az egész tőke megy a levesbe :U

(#48718) Sub-S válasza BeZol (#48717) üzenetére


Sub-S
senior tag

Tudom hogy profit maximalizálás szempontjából az enyém nem túlzottan effektív, csak egyszerűen nagyon nehezen tudom rávenni magam, hogy pirosban zárjak, és amúgy igen, pirosnál viszonylag nagy lehet a buksi(van egy szint ami fölé nem mennék azért). De lehet hagyom a bohóckodást és vállalom a pirosakat, de az meg egyfajta sikertelenséget okoz nekem(nehezen viselem :D), még ha több hozamot is eredményezhetne.

[ Szerkesztve ]

(#48719) Lex Icon válasza aujjobba (#48712) üzenetére


Lex Icon
senior tag

tomazin logikájában van azért igazság, mert ha 1050-ért veszed félidőben, akkor az 50 Ft-ra nem kapsz kamatot, így a példád esetén csak 4,76% kamatot kapsz az 1050 Ft-odra.
Persze ha áll a pénzed valahol az rosszabb, így kénytelen vagy venni érte valamit.
Ki lehet számolni, hogy ha előbb MÁP+-t veszel, majd ha jön egy új sorozat PMÁP-ból, akkor abba átrakod, hogy az megéri e?

(#48720) Mercutio_ válasza Zoty4 (#48714) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha utána olvasol az oltóanyag (emlékeim szerint) normál hűtés mellett 5 napig jó, a -78 fok a tényleges felhasználás előtti tárolás miatt kell.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#48721) Ixion77 válasza HussarF (#48715) üzenetére


Ixion77
őstag

Bátor dolognak tűnik 80+ árakon venni valamit ami március közepén még 8-at sem ért.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#48722) Sub-S válasza Ixion77 (#48721) üzenetére


Sub-S
senior tag

Volt ez már majdnem 200-on is mi baj lehet? :D
Amúgy mindenki OSTK-s sztoriban reménykedik. :D Mondjuk az ott 120-on beszállók várhatnak picit. ;]

(#48723) HussarF válasza Ixion77 (#48721) üzenetére

De ez szinte minden tech, és pharma cégről elmondható. Folyamatosan mennek itt az EV-s hazardírozások, NIO, XPENG, meg minden noname, amit most felpumpáltak. Ahhoz képest ez konzervatív és prudens gazdálkodás ;]

(#48724) Sisco2


Sisco2
tag

[https://www.portfolio.hu/befektetes/20201112/kirobbano-kereslet-2,5-milliard-euronyi-devizakotvenyt-adott-el-magyarorszag-457210]

Ezt a most befolyt devizát elöbb utóbb gondolom átváltják mert sok költség forintban merül fel és ahogy forintra váltja a kormány, ez erősítheti jelentősen a forintot az elkövetkező hónapokban?

[ Szerkesztve ]

(#48725) HussarF válasza Sisco2 (#48724) üzenetére

Hát, 2,5 milliárd euro azért nem fogja jelentősem erősteni a forintot. Főleg nem tartósan.

(#48726) Kobe válasza bandus (#48716) üzenetére


Kobe
veterán

Xpevtol meg mindig szabadulnal? ;]

(#48727) Sub-S válasza Kobe (#48726) üzenetére


Sub-S
senior tag

A kutyafáját, ezt nem tudom shortolni. :D

(#48728) bandus válasza Kobe (#48726) üzenetére


bandus
veterán

hat lassan, szerintem ezt ma dobom egy szep pillanatban :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48729) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok!
Kezdő vagyok a témában, így nyugodtan szedjétek szét a kérdésem, abból is tanulok.

Milyen módszerrel érdemes eurot vennem néhány M Ft összegben OTP számláról?

Köszönöm

(#48730) HussarF válasza customer114 (#48729) üzenetére

Transferwise

(#48731) Kobe válasza HussarF (#48730) üzenetére


Kobe
veterán

Azert TW n keresztulverve lenne parezer huf koltsege, otps utalas, rosszabb arfolyam stb.
Revoluttol nem kell ennyire felni, kartyaval es ottani komverzioval jobban jar

(#48732) bandus válasza Kobe (#48726) üzenetére


bandus
veterán

vegul 44% lett. nem egy life changer, de 1-2 pizza kijon belole. :)) :))

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48733) Sub-S válasza bandus (#48732) üzenetére


Sub-S
senior tag

"nem egy life changer" - akkor nem toltál bele eleget. :D Holnap veszel még? ;]

(#48734) Kobe válasza bandus (#48732) üzenetére


Kobe
veterán

én +50nél bedobtam, találtpénz

(#48735) bandus válasza Kobe (#48734) üzenetére


bandus
veterán

mar a kovetkezo lottoszelvenyt keresem ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48736) aujjobba válasza Kobe (#48731) üzenetére


aujjobba
addikt

Revolut havi 350ezer forintig ingyenes, azon felül ugyanúgy 0.5% a díja mint a TW-nak.

(#48737) vnorbi válasza aujjobba (#48736) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A TW nemrég díjat csökkentett, a HUFEUR váltásra most 0,42%-ot kérnek, ami miatt kb 2,2 millió forintnál van a határ az összahasonlításnál. Ha csak a váltás díját nézzük, akkor ez alatt Revoluttal olcsóbb a váltás, fölötte TW-zal (én 350-et a Revoluttal váltanék, a többit TW-zal).

Az esetleges beutalási díj, kiutalási díj, Revolut prémiumra befizetési ötlet persze még árnyalja a helyzetet.

(#48738) aujjobba válasza vnorbi (#48737) üzenetére


aujjobba
addikt

Revoluttal ingyenes a kártyáról forint feltöltés, ennek a tw-nál van külön költsége. Tw-ra is lehet utalni forintot, de ugye az attól függ mennyibe kerül az OTP -> tw forint utalás a kérdezőnek.

TW mellett annyi szól még, hogy például anyósom közvetlen regisztráció után át tudott rajta küldeni 2milliot GBP-re váltással.
Revolut nem tudom mennyire engedi ezt elsőre, persze lehet ok nélküli az aggodalmam.

(#48739) Kobe válasza aujjobba (#48738) üzenetére


Kobe
veterán

Tekintve hogy az arfolyamok szerintem tartos dogrovason lesznek iden, nem biztos hogy egyben valtanam at az egeszet. Egyreszt most az USA bizonytalansag is huzza a dollar es eur arfolyamot is meg egy darabig, decemberben a koltsegvetesi tervezes fogja lejjebb tolni, szoval nem hiszem hogy kapkodni kene vele

Otp nel TW re eleg massziv utalasi koltseg is bejatszik, igy azt is erdemes belematekozni

(#48740) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Nio premarket... WTF. Ez mar mania szerintem.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#48741) Sub-S válasza Oppenheimer (#48740) üzenetére


Sub-S
senior tag

Most már a portfóliod 10%-a fölött van? :)

[ Szerkesztve ]

(#48742) mrhero válasza Oppenheimer (#48740) üzenetére


mrhero
tag

vagy egy jo kis short squeeze

(#48743) bandus válasza Oppenheimer (#48740) üzenetére


bandus
veterán

xpeng szintén, már kicsit bánom, hogy eladtam :D de a pénzből ma még vehetek nio-t :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48744) Oppenheimer válasza Sub-S (#48741) üzenetére


Oppenheimer
veterán

9-et közelíti. De a nyereségem 30%-át adja. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#48745) Kobe válasza bandus (#48743) üzenetére


Kobe
veterán

Mit bansz rajta? Ugyanott van ahol tegnap, zaras korul. 47 a premarket. Szerintem nyitas utani 1-2 oraban visszazuttyan.
Ne legyen moho az ember, zsebben levo profit a profit, a tobbi csak mi lett volna, ha elmelkedes papiron

[ Szerkesztve ]

(#48746) Sub-S válasza Kobe (#48745) üzenetére


Sub-S
senior tag

Miért kell csodálkozni az embereket elöntő mohóság és kapzsiság láttán? ;] Van aki meg tudja becsülni a centeket is, bár ritka. ;]

(#48747) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok.

Megtörtént az első ETF befektetésem a napokban a Randomnál. Vanguard FTSE AllW-A. Ez volt elmentve, mint ajánlott, 500e értéket váltottam EUR-ra (1 384 EUR), amiből 16 db jött ki.
Tisztánlátás végett szeretnék tanulni ebből az esetből, mint tanulópénz, mert természetesen már 15 ezerrel kevesebbet ér az össz pénzem. :) Fene gondolta, hogy így visszamegy a HUF-EUR árfolyam pár nap alatt.
- az első, hogy miért csak 16 db-ot tudtam venni miközben ahogy kiszámoltam, 40 EUR marad volna, plusz most hogy már lekönyvelték a szabad EUR-m 104EUR. Úgyhogy elvileg kijött volna még egy 80-ért belőle. 1 384/80(jóval az árfolyam felett számolva)= 17,3 db
Meg örültem volna neki, hogy pont 500e-t tudok betenni, hogy pontosan lássam mennyit változik az összeg, könnyű legyen vele számolni, de már az állampapírnál sem ment. :N
- mi is történt pontosan? Csak a devizaárfolyam miatt lett kevesebb az összeg?
- mi a különbség? Vanguard FTSE AllW-A és Vanguard FTSE AllW-D?

Köszönöm a segítséget!

Üdv, Dávid

(#48748) aujjobba válasza Nestor16 (#48747) üzenetére


aujjobba
addikt

Azért tudtál kevesebbet venni mert gondolom piaci áras megbízást adtál be limit helyett.
Ilyenkor több pénzt foglal le, hogy legyen tartalék ha véletlen feljebb megy közben az árfolyam.
Máskor limit megbízást adj.

(#48749) emvy válasza Oppenheimer (#48744) üzenetére


emvy
nagyúr

Eddig birtam a NIO-t, eladtam.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#48750) bandus válasza Nestor16 (#48747) üzenetére


bandus
veterán

az A-mint accumulating visszaforgatja a részvényekből keletkező osztalékot, míg a D kifizeti neked, ha jól tudom.

emvy: én megtartom szerintem hosszútávon mind a 3 db részvényt, amit a maradék apróból vettem ;] :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.