Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) Sub-S válasza Lex Icon (#48450) üzenetére


Sub-S
senior tag

"prémium bankárral, pénzügyi tanácsadóval" - akikhez volt szerencsém anno azokról inkább nem mondok semmit, kétség kívül jót akarnak a bankjuknak. :D

[ Szerkesztve ]

(#48452) Lex Icon válasza Sub-S (#48451) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem mondtam, hogy ez a legjobb megoldás, de sok tehetős ember rájuk bízza a pénzét (lásd MÁP+ lombardozás) és annyi talán telik tőlük, hogy nem engedik az ügyfelet pánik döntésekbe.

(#48453) Ixion77 válasza Sub-S (#48451) üzenetére


Ixion77
őstag

Én az egyik prémium bankárnak bemutattam hogy mi van a saját hirdetményükben :) Egy másikról meg egy idő után rájöttem, hogy bármit javasol, annak az ellenkezőjét kell tenni... Sajnos elég sokat vesztettem mire ez kiderült. Az OTP Supra főmágusában meg annyira hittem, hogy a pénzem jelentős része abban van... 5 év hozam: 1%
Szóval én sem hiszek a "szakértőkben". Ugyanúgy nem tudják a jövőt mint te vagy én, de még érdekeltek is a saját alkalmazójuk érdekeinek képviseletében, valamint a te pénzedből tartják el magukat. Lex-el ellentétben úgy gondolom, hogy a vagyonosok jelentős része tisztában van ezzel, és ezért inkább a saját feje után megy. Nem véletlenül olyan népszerűek az ETF-ek.
Az igazán vagyonosok ráadásul nem befektetéseket tartanak, hanem cégeket, ingatlanokat, földeket, termelőeszközöket, esetleg műtárgyakat.

#48452 Lex Icon: Nem engedik az ügyfelet pánik döntésekbe: A frászt nem. Az fent említett második konkrétan felhívott és keltette a pánikot, ilyen-olyan "azt suttogják a bennfentesek" szöveggel. Mikor jeleztem neki hogy amit mond az konkrétan a BÉT szabályzatába ütközik, akkor csak hümmögött hogy ő azt nem tudja.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#48454) concret_hp válasza Ixion77 (#48453) üzenetére


concret_hp
addikt

aha imádom ezt az azt suttogják témákat, 1, ahogy írod, az bennfentes kereskedelem, 2, ha tudnék ilyesmit max pénzzel tolnám, de nem, mert életbe lép az 1-es pont és lesittelnek a f@szba ha kiderül :C

az átlag privát banki meg bármilyen tanácsadó lóf@szt se tud, ezen nem nagyon van mit szépíteni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48455) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Úgy néz ki meglesz a Trump duplázás ahogy vártam. Már nem sokáig nézem, lehet holnap délben arra kelek hogy mégis Biden nyert :D De jelenleg úgy néz ki nem ő fog.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#48456) concret_hp válasza Oppenheimer (#48455) üzenetére


concret_hp
addikt

:Y :Y :Y :W :W :W

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48457) Thom!


Thom!
veterán

Trump simán nyer ez sose volt kérdés.
Közvéleménykutatás kábé olyan mint itthon nálunk a KSH adatok foglalkozni sokat nem kell vele.

(#48458) vnorbi válasza aujjobba (#48417) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Tegnap amúgy lehet, hogy valami hiba volt a Curve-nél. Egész nap a reggeli árfolyamon ment a HUF -> EUR váltás, viszont más meg azt tapasztalta, hogy az EUR -> HUF váltás mintha valós idejű árfolyamot használt volna. Ma reggel a HUF -> EUR is normális, frissülő árfolyamon megy.

(#48459) Zoty4


Zoty4
őstag

na akkor ma építőipar+megújulók esése várható :B

dollár picit csapkodó volt az éjjel 5ftokat ugrált

[ Szerkesztve ]

(#48460) Sub-S válasza Thom! (#48457) üzenetére


Sub-S
senior tag

"Trump simán nyer ez sose volt kérdés." - ez egy nyilvánvaló butaság, sose volt kérdés. ;]

(#48461) emvy válasza Thom! (#48457) üzenetére


emvy
nagyúr

> Trump simán nyer ez sose volt kérdés.

Fura, per pillanat epp kerdes

while (!sleep) sheep++;

(#48462) HussarF


HussarF
addikt

Akkor KAG? :D
Kíváncsi leszek

(#48463) Kobe


Kobe
veterán

NIO es AMD eleg szepen nez ki premarket adatok alapjan ;]

(#48464) Zoty4 válasza emvy (#48461) üzenetére


Zoty4
őstag

a bizonytalan államokban sanszosan nyer, az hogy per pill le van maradva az "lényegtelen"
Tegnap 1,4 volt az oddsa Bidennek, most trumpé ennyi

(#48465) Zoty4


Zoty4
őstag

Nem szeretem a csókát, de most Jim Rogers-szel készített interjút. Mond érdekeseket az öreg. Szerintem érdemes megnézni
[link]

(#48466) Sub-S válasza Kobe (#48463) üzenetére


Sub-S
senior tag

Akkor úgy nézem ma is megyek csipegetni a centeket. ;]

(#48467) julius666 válasza emvy (#48461) üzenetére


julius666
addikt

:DDD

Mondjuk ha egy nagyon szűk Biden győzelem lesz, rövid távon (értsd: Koronavírus-válság) könnyen lehet az a legrosszabb, ami történhet, lásd amit a [link] hsz-emben írtam.

Egyébként valami egészen hihetetlen számomra, hogy 2020-ban az USA-ban be kell deszkázni Washingtonban a kirakatokat választás előtt. A világjárvánnyal egybekötve szabályosan olyan érzésem van, mintha valami cyberpunk sci-fi elején található rövid előtörténeti összefoglaló alapján zajlana a történelem.

[ Szerkesztve ]

(#48468) HussarF válasza julius666 (#48467) üzenetére


HussarF
addikt

Ez van, amikor olyan brutál véleményterror van, hogy a sáskajárás a járvány ellenére is engedéylezett, nehogy valaki sáskaellenesnek tűnjön, mert az főbenjáró bűn ;)

(#48469) Zoty4 válasza julius666 (#48467) üzenetére


Zoty4
őstag

mad max 2021-ben játszódik, csak szólok :)

[ Szerkesztve ]

(#48470) Lex Icon válasza Thom! (#48457) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Trump simán nyer ez sose volt kérdés.

Ha te mondod. Nem vagy te politikus?

(#48471) Sub-S válasza Lex Icon (#48470) üzenetére


Sub-S
senior tag

Még ügyetlen, de jó úton halad. ;]

(#48472) Thom!


Thom!
veterán

Ja és nem vagyok Trump drukker!
De nem látom H veszítene....

[ Szerkesztve ]

(#48473) HussarF válasza Thom! (#48472) üzenetére


HussarF
addikt

Michigan azért elég necces most.

(#48474) Árpi001 válasza HussarF (#48468) üzenetére


Árpi001
senior tag

+1

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#48475) DanielLong válasza HussarF (#48473) üzenetére


DanielLong
senior tag

És át is vette a vezetést... Na most akkor jöhet a short?

(#48476) Sub-S válasza DanielLong (#48475) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nincs picit hideg most hozzá? ;]

(#48477) Zoty4 válasza DanielLong (#48475) üzenetére


Zoty4
őstag

Michiganen múlik kb

(#48478) DanielLong válasza DanielLong (#48475) üzenetére


DanielLong
senior tag

Rakjatok helyre, de nem értem jelenleg a mozgásokat:
Szóval reggel felkelve azt hittem, hogy éjjel megindultak az amerikai indexek felfelé, mert Trump győzelme körvonalazódott váratlanul. Utána esés jött, mert Biden szépen erősödött.
Viszont innentől nem értem a dolgot, ugyanis Michigan átfordulása előtt emelkedtek megint az indexek és Michigan kékülésével nem jött egy hirtelen letörés, tehát mintha ezt már árazta volna a piac. De Biden esélyeinek javulásával nem esés kellene, hogy jöjjön?

Vagy én valamit rosszul értelmeztem és nem Trump győzelme esetén kéne száguldania felfelé az árfolyamnak?

ui: Közben megint ránéztem, most már jelentős gyengülés van, de azt gondolnám, hogy az algoritmusok ezt pillanatok alatt lekereskedik.

(#48479) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Szerintem Trumpnak már max 263 elektora lehet. Nem hiszem hogy Nevadában vagy Michiganben fordítani tudna. Még Pennsylvaniát is bukhatja, akkor még kevesebb elektora lehet. Ezek a levélszavazatok jó izgissé tették. :C

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#48480) Oppenheimer válasza DanielLong (#48478) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Teljesen rosszul állsz az egészhez, miért kéne Bidenre esnie? Miért kéne Trumpra esnie? Tök mindegy ki nyer, felfelé fog menni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#48481) emvy válasza Zoty4 (#48477) üzenetére


emvy
nagyúr

Michigan eldolt.

while (!sleep) sheep++;

(#48482) Zoty4


Zoty4
őstag

aranybánya ez a nap :D

(#48483) Zoty4 válasza emvy (#48481) üzenetére


Zoty4
őstag

94%nál 9000szavazat difi, nem olyan biztos ez
ha nevadát vagy michigant megcsipi Trump akkor ő nyert
a többi eldölt

[ Szerkesztve ]

(#48484) Sub-S válasza Zoty4 (#48482) üzenetére


Sub-S
senior tag

Minden nap van esély aranybányára. :)

(#48485) Zoty4 válasza Sub-S (#48484) üzenetére


Zoty4
őstag

esély mindig van, de ma 30 perc alatt több jött int az elmúlt 3 hétben :)

(#48486) Thom!


Thom!
veterán

Polgárháború esés a tőzsdén 1 hét múlva :DDD

(#48487) Zoty4 válasza Thom! (#48486) üzenetére


Zoty4
őstag

ez az info onnan van mint a tuti Trump győzelem? :)

(#48488) Thom! válasza Zoty4 (#48487) üzenetére


Thom!
veterán

:DD :DD
Cirkuszt és kenyeret a népnek

(#48489) Mercutio_ válasza julius666 (#48467) üzenetére


Mercutio_
félisten

4 év megosztó/gyűlöletkeltő politika"gyümölcse" :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#48490) Ixion77 válasza Thom! (#48486) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha az talán nem is lesz, de ez a mai árfolyamreakció számomra is érdekes. Úgy látom hogy az idei sztárpapírokba fújtak megint egy jó nagyot. (AMD +5%, NVDA +4%, AMZN +4%, DOCU +10%, AMZN +6%, CRWD +6%, NIO +10%, stb.) De hogy miért, azt nem értem. Pont az a helyzet látszik körvonalazódni, amitől előzetesen a leginkább tartottak: minimális eltérés a szavazatarányban, vegyes kongresszus és alsóház. Amennyire én értem, ez a lehető legrosszabb kombináció. Mégis minek örülnek ennyire a tőzsdén? Valószínű valamilyen összefüggést nem értek, csak nem tudom mit.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#48491) Thom! válasza Ixion77 (#48490) üzenetére


Thom!
veterán

Én is ezt látom.
Ez így mindenképpen rossz. Pucér a király.

(#48492) Thom! válasza Thom! (#48491) üzenetére


Thom!
veterán

Az elmúlt 3het a tőzsdén voltak érdekességek.

(#48493) Zoty4 válasza Ixion77 (#48490) üzenetére


Zoty4
őstag

Szerintem ez a várható stimulusnak szól, mindenki betárazott a száguldó papírokból, extra profit reményében

(#48494) sb95 válasza Ixion77 (#48490) üzenetére


sb95
csendes tag

Nem csak emiatt a legrosszabb kombináció ez.

Trump már rég győzelmet hirdetett, mikor a levélszavazatokat még csak épp, hogy elkezdték összeszámolni. És ugye tudni lehetett, hogy főleg a demokraták szavaztak levélben, így Biden elkezdett feljönni, mint a talajvíz. Ha Biden nyer és szerintem nyer, akkor Trump a legfelsőbb bíróságon megtámadja a levélszavazatokat. És a legfelsőbb bíróság többsége republikánus. Ehhez hozzájön még egy 2000-es precedens és meg is kapjuk egy finom "polgárháború" előszelét.

(#48495) Sub-S válasza Ixion77 (#48490) üzenetére


Sub-S
senior tag

NIO-nál mondjuk épp volt megint egy újabb célár emelés is.

(#48496) Ixion77 válasza Zoty4 (#48493) üzenetére


Ixion77
őstag

Csak nekem furcsa hogy miközben arról se biztos hogy meg tudnak állapodni hogy ki nyerte a választást, arra számítunk hogy ugyanazok a politikusok vidáman összeborulva megszavaznak egy újabb stimulust? Azt, amelyikben hetek óta nem sikerült megállapodni, amikor még nem is volt ennyire feszült a helyzet?
Ráadásul ahogy #48494 sb95 is pedzegeti, Trump tipikusan nem az a korrekt politikus aki amikor eljön az idő veszi a kalapját és elegánsan távozik. Inkább belekapaszkodik az elnöki asztalba és megharap mindenkit aki el akarja onnan távolítani.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#48497) julius666 válasza Zoty4 (#48493) üzenetére


julius666
addikt

Na jó, csak miben sikerült közelebb kerülni a stimulushoz? Egy vegyes kongresszus, vélhetően elhúzódó politikai válság nem hiszem, hogy közelebb hozta volna...

[ Szerkesztve ]

(#48498) Kobe


Kobe
veterán

közben laza 110%+ nál jár a NIO ;] AMD meg 1 nap alatt behozta 2 év MÁP+ át

amúgy pont a kezem ügyébe került egy manyupos kimutatás, most lesz nemsoká a 10 éves forduló, gondolkodok a költséghatékony felbontásán. Elég siralmas, hogy a 10 év totál hozam össz 5% rajta......végig dinamikus portfólióban, egy időben 150% munkáltatói befizetés kiegészítéssel
Mi lett volna ha még dolgoznak is a fiúk vele ? :(

(#48499) Zoty4 válasza julius666 (#48497) üzenetére


Zoty4
őstag

mindkét fél azt mondta hogy választás után lesz

(#48500) Sub-S válasza Zoty4 (#48499) üzenetére


Sub-S
senior tag

Persze, lesz majd valami, valamikor.
"Bűvös sárkány vagy?" ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.