Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119451) jagermester válasza avl (#119444) üzenetére


jagermester
csendes tag

Jaja, egyetértek. Azért is kérdeztem rá így a tényállásokat felsorolva, mert úgy éreztem ez kezd promózva lenni itt, mintha észrevehetően jobb lenne.

(#119452) SzGee válasza Entaro (#119450) üzenetére


SzGee
aktív tag

Nem bukják 5% buffer akkor is ott van, tehát -10% helyett -5% lesz a hozam

If you leave me, can I come, too?

(#119453) SzGee válasza PredatorZoli (#119448) üzenetére


SzGee
aktív tag

Önmagában én sem venném, de egy leverage ETF-el kiegészítve szerintem érdekes lehet, a nagy kilengésekre ott a rebalance, ha nagyot esik a piac, akkor a leverage-be pakolsz, hogy a felpattból részesülj, ha pedig nagyot emelkedik, akkor fordítva

If you leave me, can I come, too?

(#119454) SzGee válasza SzGee (#119453) üzenetére


SzGee
aktív tag

Van itt egy érdekes videó, gyakorlatilag ugyanazt az eredményt érnéd el ezzel az ETF-el, mnt 62% SPY és 38% cash portfolióval
Skipppelem akkor, valószínűleg olcsóbb lenne így a rebalance :)

If you leave me, can I come, too?

(#119455) Paxker315 válasza jagermester (#119451) üzenetére


Paxker315
addikt

Lehet ez jött át Neked, de egyébként nem erről van szó. Hanem paralel ajánlgatják páran (jé, én is), előnyöket& hátrányokat ismertetve, esetleg egy kis szubjektív szempontot még hozzátéve. Illetve, egy alapból B&H célra vett alapnál nem feltétlen releváns, mi a jelenlegi spread, 1 év utáni állomány. Nem volt itt promo, egyedül annyiról van szó: mint opció van bedobva.

Más: Tök érdekes, Vanguard Capital Markets Model® forecasts. Nyilván senki sem tudja előre, nincs kristálygömb. De Jól esik látni egyébként ezt az előrejelzést. :B

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#119456) üzenabakusz


üzenabakusz
tag

Nekem évek óta van egy olyan érdekesség a webkincstárban, hogy amikor beírok egy kerek összeget, például 400000Ft névértéket, mire kiszámítja, hogy az mennyibe fog kerülni, majd lefelé megyek, hogy elfogadjam, mire a lap aljára érek, egyszerűen felülírja a névértéket 399999 vagy 399998 Ft-ra. Abban nem vagyok biztos, de úgy rémlik, hogy mindezt úgy, hogy az ára sem változik. Néha kétszer vagy háromszor is be kell írnom újra a névértéket, mire végre belenyugszik.
Más tapasztalt ilyen hibát?

(#119457) pictigjis válasza üzenabakusz (#119456) üzenetére


pictigjis
senior tag

igen, ez az egy-két forintos ugrálás nálam is rendszeres

(#119458) HussarF válasza üzenabakusz (#119456) üzenetére


HussarF
addikt

Én vásárlási értéket szoktam megadni. Ott magától értetődő, hogy léptet egyet lefelé, ha névérték felett van 1 papír értéke és adott forintból csak 1-el kevesebb papír jön ki (1 forint névértékesekből). Viszont, ha megmarad 1 forint a pénzszámládon emiatt, utána azt már külön el tudod költeni arra a névérték feletti papírra, amit bulk-ban nem engedett megvenni. Gondolom kerekítés miatt. Vicces, hogy így megy, de két lépésből el lehet költeni a teljes pénzszámlát, nem kell 1 maradék forintot otthagyni.

(#119459) üzenabakusz válasza HussarF (#119458) üzenetére


üzenabakusz
tag

Ez még érdekesebb, nekem ez még nagyobb hibának tűnik.

(#119460) HussarF válasza üzenabakusz (#119459) üzenetére


HussarF
addikt

Nem ez fogja csődbe vinni a költségvetést :DDD

(#119461) adrian14 válasza HussarF (#119458) üzenetére


adrian14
tag

Szerintem ez egy bug. Én 1ft-tal nagyobb összeget szoktam beírni és ha az input boxból kikattintok, akkor lemegy annyival. Pl: ha folyamatosan be és ki klikkelsz, akkor annyival csökken az érték ahányszor klikkeltél.

Szerk: üzenabakusz-nak címezve, mert csak a névértéknél csinálja ezt, ha jól tudom. De most nem nézem meg.

[ Szerkesztve ]

(#119462) lemusz válasza üzenabakusz (#119456) üzenetére


lemusz
addikt

Írj be -tal többet. Problem solved. :D

(#119463) üzenabakusz válasza lemusz (#119462) üzenetére


üzenabakusz
tag

Nem, mert nem mindig változtatja meg a beírt névértéket, csak időnként.

(#119464) Vesa válasza üzenabakusz (#119463) üzenetére


Vesa
veterán

Akkor időnként írj be többet.

A tudomány a valóság költészete!

(#119465) üzenabakusz válasza Vesa (#119464) üzenetére


üzenabakusz
tag

A hiba nem is olyan jelentéktelen, mint ahogy próbáljátok elvicelni, ma vettem volna 700 000 Ft-ért DKJ-t, kiírta, hogy mennyibe kerül aztán amikor továbbléptem mindig átírta a névértéket 690000 Ft-ra. Ezt legalább háromszor megcsinálta, elég durva hibának tűnik.
Mindezt úgy, hogy ráadasul elegendő szabad pénz is volt a számlán.
Elég erőszakosnak kellett lenni, mire sikerült azt, amit akartam.

(#119466) axioma válasza üzenabakusz (#119465) üzenetére


axioma
veterán

weben vagy mobilon csinaljatok ezt? nekem mobilon nem remlik ilyen anomalia, igaz most kevesebbet veszek az utobbi 2 hetben

(#119467) aujjobba válasza axioma (#119466) üzenetére


aujjobba
addikt

Safari-ban csinalja ezt nekem a webkincstar, macos-en.
A 10ezer forint alapcimletu papiroknal feltuno es idegesito, mintha folyton ujraszamolna es lejjebb ugrik 10ezerrel a vasarlando mennyiseg.

[ Szerkesztve ]

(#119468) bandus


bandus
veterán

hol erdemes most kriptot venni, mondjuk 4-5 millio huf ertekben? melyik tozsde/vallet az ami biztonsagos es olcso rajta a kereskedes?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#119469) tomazin válasza bandus (#119468) üzenetére


tomazin
veterán

Van btc/eth etf
Ha igazi kriptot akarsz, akkor binance/kraken pro es onnan kiutalod hw walletre.

(#119470) tisn válasza bandus (#119468) üzenetére


tisn
addikt

hw wallet
most volt egy user a kripto topikban akitol eleg szep penzt lenyult a tozsde. coinbase. tanulsagos sztori.

[ Szerkesztve ]

(#119471) bandus válasza tomazin (#119469) üzenetére


bandus
veterán

igazi kripto. koszi, utananezek, hogy mi az a hw wallet. kivetelesen tenyleg egy baratom kerdezi :) en happy vagyok az eth etf-fel.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#119472) HussarF válasza tisn (#119470) üzenetére


HussarF
addikt

Az melyik topik? Tudsz linket dobni?

(#119473) tomazin válasza HussarF (#119472) üzenetére


tomazin
veterán

Nem ez a hsz, de neki a hszei.

Hw wallet: csak hivatalos viszontelodotol es lehetoleg nem ledger.

(#119474) üzenabakusz válasza axioma (#119466) üzenetére


üzenabakusz
tag

Webes böngészőben.

(#119475) Nordik


Nordik
őstag

Múlt pénteken vettem Máp+ és még mindig nem látszódik. Mennyi idő az átfutása? Volt benne hétvége nyilván, de ez már a harmadik munkanap. :U

(#119476) UberMutant válasza Nordik (#119475) üzenetére


UberMutant
őstag

mikor fogják kibocsátani egyáltalán a papírt , amit vettél?
mert csak utána fogod megkapni, előtte nem.

(#119477) Morgenstern válasza UberMutant (#119476) üzenetére


Morgenstern
tag

Szerintem ma indul.

(#119478) Lmh válasza Nordik (#119475) üzenetére


Lmh
őstag

Ma/holnap látni fogod.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#119479) TCr


TCr
veterán

Van esetleg pontosabb infótok arról, hogy mikor történik meg az IBCE -> IBKR migráció?
Pont a tájékoztató email előtt kezdtem átpakolni a portfóliót az újonnan megnyitott TBSZ-re, de csak 1 instrumentumig jutottam, most moccanni sem merek így, hogy migráció után nekünk kell bejelenteni a NAV felé...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#119480) tomazin


tomazin
veterán

Ibce-n hol latom,h hogy mennyi ib reszveny az enyem mar es mennyi var meg hogy leteljen az 1ev?

(#119481) emvy


emvy
nagyúr

Revolut szuper profitabilis lett, ennyit arrol, hogy majd csodbe fog menni :)

while (!sleep) sheep++;

(#119482) Oppenheimer válasza emvy (#119481) üzenetére


Oppenheimer
veterán

The fintech giant on Tuesday released financial results showing full-year pre-tax profit rose to £438 million ($545 million) in 2023, swinging to the black from a pre-tax loss of £25.4 million in 2022. Group revenues rose by 95% to £1.8 billion ($2.2 billion), up from £920 million ($1.1 billion) in 2022.

545M pre-tax profit esik 2.2B revenuera, fejostehen lettek. :Y

Kar hogy amikor allast kerestem nagyon gyerul fizettek volna es hogy azt mondjak toxikus hely, biztos erdekes a munka naluk :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#119483) Entaro válasza TCr (#119479) üzenetére


Entaro
tag

Nem vészes a saját bejelentés, annyi a lényeg, hogy akkor tudod megtenni, ha a megnyitás után már nem nulla az egyenleg, tehát került rá valami.

(#119484) TCr válasza Entaro (#119483) üzenetére


TCr
veterán

Már került.
Az, hogy 1 helyett 2 féle ETF, eltérő vételi dátumokkal (ETF-en belül is, belevásárlás), okozhat problémát, nehézséget?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#119485) Paxker315 válasza avl (#119383) üzenetére


Paxker315
addikt

Még visszacsatolva.
Mekkora szeletet "illik" hagyni EM-nek? Zolinál 15%-ot láttam, a Vanguard FTSE All-World indexben kb 12%, és általában 10-15% közt van "mindenkinél". Azonban mennyire "hazárdírozás" a 18-20% körüli? Vagy nincs számottevő előnye ill kockázata a 15%-hoz képest (azért az EM kifejezetten volatilis tud lenni)?

Plusz az FLXE azért sem hagy nyugton, mert amiket olvastam róla, az alapján egy jó alap lenne, amit nem kedvelnek a befektetők (meg mondjuk sokaknak az EM-befektetés periféria, hát még egy multifaktor EM alap. Rendkívül szűk az érdeklődés, ezt meg az AUM-től talán semmi sem szemlélteti jobban). Csak valahogy az 5MVL kapcsán egyfajta "hiányérzetem" van, hogy kellene mellé az FLXE mégis. 15% teljes EM esetén 10-5 arányban lehetne, ugyanakkor EM "total market" alapnál is látnék rációt, bár ezek látszólag gyengébben teljesítenek, mint a "value"-ra fókuszáló 5MVL, és még a nem túl acélos FLXE alapoktól.

Amúgy miért is kellett nekem ebbe belefolynom ;] ? Amíg nem vettem tudomást a pénz létezéséről, nem voltak ilyen problémáim. Így meg állandóan új kérdések, új kétségek, enyhe anxeitás gyakori, bár ez nálam az élet minden területére. Applikál....

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#119486) aAron_ válasza Paxker315 (#119485) üzenetére


aAron_
őstag

Utolsó bekezdéshez: simán megteheted most is, hogy veszel egy közel teljes részvény piacot lefedő market cap weighted ETF-et, és ezzel letudtad az egészet, a (túl)bonyolítás a te választásod.

What is your ikigai?

(#119487) Joe123 válasza Oppenheimer (#119482) üzenetére


Joe123
aktív tag

Rákapatták anno a népet hogy náluk viszonylag olcsó devizát váltani, aztán közben meg szépen széthúzták a spreadeket. Abból fussa profitra. :)

(#119488) avl válasza Paxker315 (#119485) üzenetére


avl
senior tag

lehetösegek:
- nem tudom a valaszt
- nincs is helyes, ahany oldalrol nezzük, annyi
- EM jelentösege szerintem nöni fog, de nem linearisan es nem mától egyenletesen

nehany idezet, nem az a lenyeg, hogy ma aktualis-e, nem a pontos szamai a lenyeg:

tiz eve a fenti 25.4% csak 14.6% volt

"World Economics has combined 24 countries to represent the Emerging Markets. This group accounted for 50.1% of Global GDP in 2023, and 66.7% of global GDP growth in the past 10 years (2013-2023)."

"Emerging market economies' share of global PPP-adjusted GDP has risen from 27 percent in 1960 to around 53 percent by 2013"

based on global market capitalization (Tesar and Werner, 1992).
Currently, emerging markets have a 26% share of global market cap, up from 19% in 2009. Note that this share is still lower than the EM share of global GDP (39%). Over time we expect the EM global market cap share to rise and potentially converge with its GDP share

(#119489) Paxker315 válasza aAron_ (#119486) üzenetére


Paxker315
addikt

Nyilván, onnan indultam. Csak a "fun-factor" miatt felszámoltam a MCW-pozikat, és gyakorlatilag 100% faktorra voksoltam. Igen, saját döntés volt, de mint mondtam, nálam ez nem annyira releváns, mert tkp soha nem tudtam, mit szeretnék (az élet semmilyen területén sem...) és soha nem tudtam döntést hozni*.

A FF5 modell alapján történő portfolio-építés azért került elő, mert. "Fun", meg kikapcsol, és így esik jól-jobban, azzal a megjegyzéssel, hogy amúgy picit több időt igényel. De ez hatványozottan igaz az emberi kapcsolatokra, szociális eseményekre, szvl semmi új*.

* Tudom volt róla szó korábban, de nagyon erős vagyok auti-spektrumon, így számomra sokszor rendkívül nehéz dönteni. Más helyett tudok, de saját dolgaimmal kapcsolatban teljesen meg vagyok lőve és még nem volt olyan döntés az életemben, amit ne bántam volna meg utólag. Ezeket mindig igyekszem "kiszervezni" ;] . Szvl tankönyvi példa arra, hogy jelentős támogatásra szorulok a mindennapi életben.

Szóval. 18% EM belefér? FLXE csak nem megértett niche termék, vagy inkább maradjak csak 5MVL-nél? Vagy tökmindegy, úgyis megbánom, maradhat a 10-12%. (tippre utobbi az észszerűbb) :B

& #119488avl
Köszönöm. Este feltétlen átfutok rajt', úgy rémlik, a Gerd Kommer multifaktor alapnál 50-50-ben veszik tekintetbe a GDP-t és market-cap arányt, így körülbelül 20% körül van a teljes EM kitettség. De nem esküdnék meg rá.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#119490) Oppenheimer válasza Joe123 (#119487) üzenetére


Oppenheimer
veterán

De meg igy is egyszerubb / kenyelmesebb ezt naluk intezni mint mashol.
Nekem tovabbra is a Revolut a goto nyaralos, kulfoldrol rendelos account.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#119491) aAron_ válasza Paxker315 (#119489) üzenetére


aAron_
őstag

"Szóval. 18% EM belefér?"

Ha neked így jó, így alszol jól, akkor igen. Nem tudjuk neked megmondani. Én sem tudok könnyen dönteni, ezért maradtam EM esetében a MCW szerinti aránynál, így a piac "döntötte el helyettem", nekem ez ad nyugalmat. Másnak meg 0 van, mert saját értékrendjével nem tartja összeegyeztethetőnek, ezt is maximálisan megértem.

FLXE és 5MVL között nem tudtam dönteni, így lett mind a kettő, nem mintha ekkora súlynál sok értelme lenne.

What is your ikigai?

(#119492) Paxker315 válasza aAron_ (#119491) üzenetére


Paxker315
addikt

Tökéletes válasz és pont ilyesmire volt szükségem. :R Koszonom szepen a segitseget.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#119493) Pfiucska válasza Oppenheimer (#119490) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Same here

Na meg meg mindig sokkal olcsobb, mint ha random banknal veszegetnek ad-hoc jelleggel devizat es/vagy penzvaltoban valtanek.

Arról nem beszelve h revorol ingyen utalok es nulla forintot parkoltatok naluk, mig ezt a jelenlegi bankom a munkaberem ellenere sem kepes nyujtani..

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#119494) kovaax válasza tomazin (#119480) üzenetére


kovaax
őstag

A havi és a napi riporton is ott van az Open Positions szexcióban: Symbol: IBKR, Open: 2024-02-01 (Vesting: 2025-01-31), Quantity: X

-=- There's no place like /home -=-

(#119495) HussarF válasza Pfiucska (#119493) üzenetére


HussarF
addikt

Akkor miért annál a banknál vagy? bankmonitoron találhatsz jópár ajánlatot, ami teljesen ingyenes...

(#119496) bally4


bally4
tag

Sziasztok!
IBKR-ra regisztrálnék. Megéri ajánlással, meghívással foglalkozni?
Nem migrálnám a korábbi Erstéket, csak idei (és később majd jövőre, stb) TBSZ-t nyitnék, idén kb 10.000 Eur betéttel. Sima számlával adózás miatt nem foglalkoznék, csak tbsz. Úgy olvastam ajándék részvényt a sima számlára teszi, de ködös az egész.

(#119497) robag93 válasza HussarF (#119495) üzenetére


robag93
aktív tag

Melyik az, amelyiknél ingyen lehet utalni (még a tranzakciós illetéket sem terhelik tovább)?

(#119498) Elemental válasza robag93 (#119497) üzenetére


Elemental
addikt

Cib eco dolgozói.

(#119499) axioma válasza robag93 (#119497) üzenetére


axioma
veterán

raiff havi 1M-ig (+0,5M allando atut)
unicredit app-ban utalasra 3 evig bankmon-osan
[link] osszefoglaloja ugy altalaban (granit is van ahol nem ingyen de tr.ill.alatt)

(#119500) Csigusz23 válasza robag93 (#119497) üzenetére


Csigusz23
csendes újonc

Erste Kolléga csomag állandó átutalási megbízással

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.