Hirdetés

2024. július 13., szombat

Gyorskeresés

(#1) 7

7
addikt

Az én laptopomon is problémás volt, a legfrissebb telepítő sem tud mit kezdeni a Wifi modulommal. Én feltelepítettem Wifi nélkül, de a pendrive-on rajta volt a driver, amit első induláskor már fel is dobtam. Addig nem tragédia, amíg meg lehet kerülni az online accounthoz kötést telepítéskor. :D

[ Szerkesztve ]

(#2) Krugszvele

Krugszvele
senior tag

A 6 éves gyerek kitalálta, hogy nyomtassak már neki játékpénzeket! Hát megpróbáltam. Csűrtem-csavartam, de akárhogy indítottam a nyomtatást windows 10/11 alól mindig azt írta a HP nyomtató egy lap közepére, hogy banknote printing attempt.

Dühömben elindítottam linuxról és láss csodát: gond nélkül nyomtatja........

Még egy koporsószeg a windowsnak a háztartásban.

(#3) SutPet

SutPet
aktív tag

dell precision 3580 szintén nem bírta a frissen ms oldalról letöltött telepítő felismerni a hálózati kártyát. külön letölt átmásol telepít utána jó. PopOS szintén felismerte gond nélkül.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#4) eldiablo

eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Legközelebb másold rá a kicsomagolt drivereket (vagy a telepítőjét) a telepítő pendrive-ra. Shift+F10 és megnyílik a parancs ablak a W11 nyelv választó képernyőjén. CMD-be beírod explorer és enter. A többit rád bízom. :)

(#5) Klaus Duran válasza eldiablo (#4) üzenetére

Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

2024-ben egy alap laptopnál miért kell ilyennel szenvedni? :(

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#6) Dilikutya válasza Krugszvele (#2) üzenetére

Dilikutya
félisten

Azért ezt hibaként felróni...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) Klaus Duran válasza Krugszvele (#2) üzenetére

Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Általánosban rengeteget pókereztünk játékpénzzel. Akkor a Win98 Lexmark kombó nem panaszkodott. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8) Tamás88 válasza Krugszvele (#2) üzenetére

Tamás88
őstag

Pénzt nem is fog nyomtatni, mert érzékeli, hogy mit akarsz, és hamisítás miatt megtagadja (vagy csíkos lesz a nyomtatvány).

(#9) Krugszvele válasza Tamás88 (#8) üzenetére

Krugszvele
senior tag

a színes letöltött pénz jpg-et átalakítottam fekete-fehér ceruzarajzzá, ráírtam kétszer nagybetűvel hogy MINTA és JÁTÉKPÉNZ keresztben. És úgy sem nyomtatja ki a windows! Megértem az ésszerű korlátozást, de ez azért.......
Eközben a linux boldogan másolja akár színesben is :)
A hamisítók linuxot használnak!!

(#10) UnA válasza Tamás88 (#8) üzenetére

UnA
Korrektor

Hamisítás? Egy otthoni nyomtatóval? :D

Azt már a kezdő hamisítók is tudják, hogy megfelelő minőségű papír nélkül nem is érdemes nekifutni. A nyomtató huszadrangú kérdés.

(#11) eldiablo válasza Klaus Duran (#5) üzenetére

eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Azért amit leírtam 1-2 percnél nem tart tovább. Szvsz nem elvárható senkitől hogy az ÖSSZES hálózati eszköz illesztőprogramját tartalmazza, még azokat is, amik esetleg a lemezkép kiadás után kerültek forgalomba, esetleg a ref modelltől eltérő HW ID-val rendelkeznek. Mert ugye, láttunk már nem egyszer ilyet.

BTW, megfelelő parancsok ismeretében a bejelentkezést is meg lehet kerülni, így nem kell az internet kapcsolat sem. :)

(#12) Gargouille válasza Tamás88 (#8) üzenetére

Gargouille
őstag

Mondjuk ez szerintem elég gáz, ha az operációs rendszer akarja eldönteni, hogy én mit nyomtathatok vagy mit nem.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#13) Domonkos válasza Gargouille (#12) üzenetére

Domonkos
Ármester

+1

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#14) Soderes

Soderes
aktív tag
LOGOUT blog

11-es is még mindig szakad a 7-es Eszközkezelőjét használja?
A 10-esnél meg az volt.

Nos, itt kezdődnek a bajok.

Linux distrot javaslok.

(#15) Tamás88 válasza UnA (#10) üzenetére

Tamás88
őstag

Óhh az megoldják. Fognak egy kis értékű pénzt, arról leszedik a festéket, majd arra rányomtatják a nagyobb címletet. A gépeket természetesen nem lehet átverni, de az embereket.... simán. Persze nem tippeket akarok adni, csak leírtam, hogy hogyan csinálják.

(#16) UnA válasza Tamás88 (#15) üzenetére

UnA
Korrektor

Lee Child: Elvarázsolt dollárok - ugye. :K

De otthon ez nem megoldható, és ebből nem lesz mennyiségi hamisítás.

(#17) bambano

bambano
titán

2024-ben még nem sikerült dönteni, hogy gépház vagy vezérlőpult.
még nem sikerült konzisztensen megoldani, hogy az internet paraméterek a kettőben egyezzenek.
azt meg különösen nem sikerült megoldani, hogy a wingagyi ne okoskodjon és ne irkálja felül az internet beállításokat. főleg wifin.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Klaus Duran válasza bambano (#17) üzenetére

Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

gondolom egyszer sikerül az AI-t betanítani annyira hogy normális OS-t tudjanak irtani vele. ;]

(#19) Dilikutya válasza bambano (#17) üzenetére

Dilikutya
félisten

Ezt mondjuk én sem tudom értelmezni. Bár a 11-ben már egyre több dolog kerül át a gépházba, pl. a nyomtatók is már csak ott vannak. Amit én fájlalok, mert a Gépház egy elcseszett felület.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) bambano válasza Klaus Duran (#18) üzenetére

bambano
titán

vagy a céges rendszergazdát, hogy értsen hozzá...
:O ;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.