Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#305351) kchris78 válasza Sungoo (#305348) üzenetére


kchris78
veterán

Akarhogy is, ha sokat ad erte vagy olcson adja nem jon ki a matek. Azert van itt a HA-n par vallalkozo (hivatalos vagy sem...) aki tud pofatlan arat mondani beszamitaskor (realizalva a dupla nyereseget, olcson szamitja be, dragan is adja)

(#305352) Fritz Teufel válasza SUPREME7 (#305350) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Majd azért írd már meg, hogy mi a stájsz, legyél szíves!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#305353) Stauffenberg válasza xhege (#305343) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem akarom védeni őket, mert több ismerősöm is belefutott abba, hogy a megrendelt állapot nem tükrözte a valóságot, de azt még nem hallottam, hogy ne adnának korrekt árat a telefonért.

Most én is belepörgettem egy 14 Pro-t (Deep Purple, 128 GB, mindenben kitűnő állapot és 100% akku megadva) és 30 napos kifizetéssel 298k az ajánlat, azonnali kifizetéssel pedig 253k.

Egy ugyanilyen kondíciókkal rendelkező telefont meg lehet venni tőlük 370-ért, ami 20% árrés, ami teljesen normális a kereskedelemben. Ha azonnal kell a pénz, mert különben nincs keret az új telefonra, akkor tényleg eléggé lehúzós.

Amúgy el lehet adni Hardveraprón is, sok hátralévő garanciával rendelkező példányok 330-340 körül indulnak. Én elhiszem, hogy vannak, akiknek megér lemondani 30 ezer forintról, csak ne kelljen idióta privátokra válaszolgatni, meg találkozni "mennyit engedsz a feléből" emberekkel.

(#305354) kchris78 válasza Stauffenberg (#305353) üzenetére


kchris78
veterán

Itt még mindig sokkal jobb a helyzet talán mint fácsén...

(#305355) Szabi® válasza giroud199 (#305338) üzenetére


Szabi®
addikt

+1
Nagyon hoki az egész.

(#305356) tjokai


tjokai
senior tag

Sziasztok!
Tegnap lettem 15 Pro Max tulajdonos, 14 Pro-ról váltottam. Első észrevételem akkumulátor terén van, Max-hoz képest nagyon gyorsan merül az akku, 2 óra alatt merül 12%-ot kb 40 perc használattal. Ennél még a 14 Pro is észrevehetően jobban bírja krafttal.
Elsősorban 15 Pro Max tulajokat kérdezném, náluk is ilyen gyenge az akku üzemidő?! Ez javulhat pár nap használatot követően?

Üdv!

(#305357) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok,

15pro tulaj vagyok pár napja, 11-ről váltottam. Eddig minden szép és jó, de bluetooth kapcsolatnál az autó gyári multimédia egységével időnként szakadozik a hang, mondjuk akár 1-2 percenként is, vagy mondjuk megy 5 percig aztán újra megszakad egy pillanatra (YT music).
11-el is ugyanilyen formában hallgattam zenét az autóban, ott sosem volt ilyen probléma/szakadozás. Az autó multimédia szoftvere ugyanaz, az iOS is ugyanaz, mert a 11-et is friss verzióval adtam el.

Más tapasztalt esetleg hasonlót?

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#305358) BoneDragon válasza tjokai (#305356) üzenetére


BoneDragon
veterán

Szerintem borzalmas az üzemidő. Nekem is ez tünt fel anno elsőnek...ilyen 3 és fél óra kijelző idővel rendelkezik átlagban. A sima 13-asom jobb volt. Nagyon el van baxxva valami szoftveresen.

[ Szerkesztve ]

(#305359) Fritz Teufel válasza tjokai (#305356) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Eleinte mindig gyorsabban merül, nincs ebben semmi látnivaló. Beállítottad, nézegetted, próbálgattad, gyönyörködtél benne... az akkumulátornak is kell idő, hogy megtanulja a szokásaidat, addig arra is több delej megy el.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#305360) Big_Boss válasza tjokai (#305356) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Várj pár napot, amíg beállnak a háttérfolyamatok.

(#305361) BoneDragon válasza Fritz Teufel (#305359) üzenetére


BoneDragon
veterán

Meddig várjak? Fél évig? :D 1 hónapja ugyan olyan.

(#305362) Baltincs válasza Stauffenberg (#305353) üzenetére


Baltincs
tag

Én egy i11-et adtam most el nekik, 75ről volt szó beszámításnál úgy, hogy jeleztem, hogy az akksi 85% alatt van, beért hozzájuk, majd jött a mail, hogy "sajnos az akkumulátor 85% alatt van, ezért kevesebbet tudunk érte adni"... :D így is 65 lett, csak azért na.

[ Szerkesztve ]

(#305363) M1995 válasza Norbi887 (#305304) üzenetére


M1995
aktív tag

Nem használom a widgetet, de most kiraktam és működik. Mutatja 1 unread chat (és kitől) hát talán force restart próba vagy elcserélem veled, nekem nincs minden bizbasz kirakva, elég értesítéseknél látom ki írt.

(naprakész iOS és app)

(#305364) contaxg


contaxg
veterán

Ha már aksi a téma...
Hol lehet lekapcsolni, hogy a Messenger ne kapjon elérhetőséget a mobilnethez? Mert ahol lenni kellene (a Mobilhálózatok menü app listájában) ott nincs! Nekem nem lényeges az állandó online lét és tök jó lenne lekapcsolni mert felesleges meríti az aksit.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#305365) Gsx-rr válasza contaxg (#305364) üzenetére


Gsx-rr
veterán

2023-ban tényleg van még olyan ember aki azt gondolja hogy egy ilyen dologgal bármit is tud nyerni üzemidő terén?

(#305366) Big_Boss válasza contaxg (#305364) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Nem csak ott lehet kikapcsolni, itt is:
Beállítások - Messenger - Mobiladat forgalom

[ Szerkesztve ]

(#305367) Zsolt,72 válasza contaxg (#305364) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ott pedig szerepelnie kellene: [kép]

Indítsd újra a telefont, jó eséllyel meg is fog jelenni.

(#305368) contaxg válasza Big_Boss (#305366) üzenetére


contaxg
veterán

Köszönöm, de nekem nincs ott Mobiladat forgalom menü (17.1.1) :U

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#305369) Big_Boss válasza contaxg (#305368) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Hm... Nekem mindkét helyen ott van.
Ahogy Zsolt írta, telefon restart és/vagy Messenger reinstal.

(#305370) contaxg válasza Zsolt,72 (#305367) üzenetére


contaxg
veterán

Most nézem, hogy nekem egyik telepített progit sem látom a listában (pl Lidl, Booking, stb)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#305371) Dreamie válasza Tomics (#305357) üzenetére


Dreamie
őstag

12 pro-ról váltottam pro maxra. Nálam fordítva van, lenyűgözött az uzemideje, mondjuk én átlagos felhasználó vagyok, nem nyomkodom annyit. A 12 pro nap végére már enni kért, ez 60-65%-on van. Biztos fog még változni, de eddig nagyon elégedett vagyok vele. :R 2 óra 51 perces az átlag képernyőidő.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#305372) Big_Boss válasza contaxg (#305370) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Google keresésben ezt találtam:
i had the same solution as the writer before me. The "mobile data" part of your phone doesnt know app's exists until you use mobile data on them... IE I had downloaded snapchat using wifi and had my phone in airplane mode... i didnt use mobile data for snapchat and so snapchat never showed up in the list of apps that you can turn mobile data on and off for... as soon as i was out of wifi range and used snapchat, the app showed up and I could turn the mobile data off...

(#305373) Stauffenberg válasza BoneDragon (#305358) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én csak 14 Pro Max vonatkozásában tudok nyilatkozni, hogy nekem visszafogott használattal ki tud húzni 2 napot (egyik nap reggel leveszem, másik nap késő este rakom fel újra töltőre). Kicsit aktívabban használva, híreket olvasva, zenét hallgatva, Instagramot görgetve, aránylag sokat chatelve, már meglévő fotókat szerkesztve, sport tracking appot használva, pár WhatsApp hívást eleresztve is megvan a 24 óra stabilan.

Viszont ahogy fotózgatni vagy videózni kezdek, úgy szippantja ki az akkuból az elektronokat, mint egy feketelyuk. A múltkor elmentem egy eseményre, felvettem 15 percnyi 4K 30 fps videót, meg lőttem nagyjából 15 ProRAW fotót, ezekből valamennyit meg is szerkesztettem, posztoltam és 4 órával a töltőről levétel után már 50% körül voltam.

Nagyon sokat számít, hogyan használod.

(#305374) contaxg válasza Big_Boss (#305372) üzenetére


contaxg
veterán

Köszi! Mobilneten van most is a teló... :U fúúúú kezd a hócipőm tele lenni az ajfonnal.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#305375) Stauffenberg válasza Dreamie (#305371) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De ha 60-65%-ig merül a telefonod a nap végére, akkor gondolom te is ilyenkor 2 naponta rakod töltőre. Ilyenkor felmerül bennem, hogy a kijelzőidőnél azt számolod, amióta levetted töltőről vagy az elmúlt 24 órát?

Na ugye ez nem mindegy, mert Androidon a legutóbbi feltöltéstől számolja a kijelzőidőt, itt meg az elmúlt 24 órát.

(Egyébként meg mernék esküdni régen itt is így volt, de akkor nem voltam aktív iOS user).

(#305376) Dreamie válasza Stauffenberg (#305375) üzenetére


Dreamie
őstag

Nem, én minden este feltöltöm.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#305377) lugosi válasza contaxg (#305368) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Beállítások / Mobilhálózat, és ott van egy hosszú lista, ott sem jelenik meg a Messenger? Ott kellene lennie minden appnak, ami mobilnetet használ.

(#305378) Noxy válasza Gsx-rr (#305365) üzenetére


Noxy
veterán

A remény hal meg utoljára. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#305379) Stauffenberg válasza Dreamie (#305376) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor ez is egy adat, hogy 100% és 60% között bele tudsz tenni nagyjából 3 óra nyomkodást és mondjuk szükség esetén a következő napon (főleg 30-35% körül rádobva a Low Power módot) bele tudna szaladni ugyanennyi.

Ez mondjuk nálam is a tapasztalat, az 5-6 óra képernyőidők feltöltés és feltöltés között megvannak. Kivéve ha csak rágondolok arra, hogy kamerát használok, attól baromira merül.

(Btw kis adalék, hogy az iOS/iPhone baromi ügyes a készenléti fogyasztásban, múltkor Prágában voltam, reggel levettem 100%-on és keveset használtam, rendes fényképezőgéppel fotóztam, egy picike térkép használat volt benne, itt-ott fizettem vele, megírtam pár chat üzenetet és este 9-kor még éppen csak benézett 90% alá, na ezt egyik Androidos telefonom sem tudta).

(#305380) szezso15


szezso15
addikt

Olyat ti szoktatok tapasztalni, hogy a mailbox frissítése egy kínszenvedés? Gyári email app, egy Gmail fiók beállítva. Néha előfordul hogy ráfrissítek a listára és 1-2 percig csak teker-teker, mire nagy nehezen összeszenvedi az új emaileket (nem több 100-ra kell gondolni). Ugyanezt csinálja az iPad Air 2-m is (bár az elég ősi darab már, iOS 15 van rajta), de a 15 Plus-omon ugyanez a helyzet. Gondolom cseréljem le az email appot, de hátha van tippetek. :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#305381) dud998 válasza szezso15 (#305380) üzenetére


dud998
őstag

Mostanság nekem is szokott “gondolkodni” a gyári email app amikor frissít. Pedig azon az icloud-os emailem van csak. Majd helyrejön. 😉

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#305382) contaxg válasza lugosi (#305377) üzenetére


contaxg
veterán

Sajnos nem látom a telepített appokat a listán. Újraindítás már volt...
Az bekavarhat, hogy az iCloud nálam ki van lőve? Sok logikát nem látok a dologban, de hátha az lehet ennek az oka.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#305383) Attila9711


Attila9711
tag

Sziasztok!
Hozzátok fordulnék segítségért, pontosabban egy rokonomnak segítenék. Vett egy 2.gen iPhone SE telefont a napokban, újszerű, 99% akku, full pack stb. Minden jónak tűnt, de nem volt elég alapos, a telefonon aktív a távoli felügyelet (MDM). Nyilván az eladót már nem éri el, így pedig nem meri használni a készüléket. Megnéztem és 2020-ban volt aktiválva, de attól még én sem javasoltam neki a használatot, már csak a saját adatainak védelmében sem. Van ötletetek, hogy hogyan szállhatna ki ebből a gödörből a legkisebb anyagi kárral? Tudtommal nem igazán lehet eltávolítani a felügyelet 3. félnek. Arra gondoltam, hogy kiárulhatnám neki a használható alkatrészeket, de bármilyen javaslatot/ötletet szívesen fogadunk.

[ Szerkesztve ]

Attila

(#305384) Sys85 válasza szezso15 (#305380) üzenetére


Sys85
veterán

Nálam évekóta ez megy.
Vagyis hol kínlódik,hol nem.
Mondjuk engem nem annyira zavar,semmi olyan email nem érkezik ami azonnal kellene.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#305385) esbii22


esbii22
őstag

[erre valakinek ötlet ?] Mindenkinél rendben működik a FaceTime hívás ? Nem akadozik ?

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#305386) lugosi válasza contaxg (#305382) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha feljebb nézed meg a listában? Úgy néz ki a lista, hogy először vannak azok az appok, amiknek van mobiladat-fogyasztása, és ott fogyasztás szerinti sorrendben vannak. Utána jönnek a (még) 0 mobiladat-használatú appok ABC sorrendben. Azért gondolom, hogy nálad a messenger esetleg feljebb lehet, mert itt az ABC sorrendet látom, és egyik appnak sincs fogyasztása. Egyébként jó helyen nézed, itt kéne lennie.

(#305387) contaxg válasza lugosi (#305386) üzenetére


contaxg
veterán

Sajnos ezek vannak... ami nem gyári teleptett app az nincs a listában

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#305388) szezso15 válasza dud998 (#305381) üzenetére


szezso15
addikt

Sajnos elég össze-vissza működik, néha jó, néha nem, mint ahogy #305384 Sys85 is írja. Mindegy, akkor ez van, nem csak nálam rossz. :)

#305384 Sys85: Igazából a múltkor eléggé felhúzott, küldtek nekem egy fájlt emailben amit gyorsan tovább kellett volna osztanom, aztán ott dekkoltunk, mire nagy nehezen összekaparta magát... :N De mivel elég ritkán jön elő, egyelőre nem vettem még rá magam egy másik appra.

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#305389) M1995 válasza szezso15 (#305380) üzenetére


M1995
aktív tag

Nálam jó, iCloud és Outlook fiókkal. 1-2 mp check for mail és updated just now.

#305382
Beállítások, app neve részen engedve az appoknak a mobilnet? Amúgy működnek rendesen mobilneten? Amúgy ha akku miatt akarod, elég a Messenger background app refresh engedélyét kikapcsolni.

(#305390) contaxg válasza M1995 (#305389) üzenetére


contaxg
veterán

Megy minden applikáció rendesen.. csak azért fura nekem ez az aksi dolog mert reggel 90%-on volt és most 60-on van, úgy hogy 92%-os az aksija a 2 éves telefonnak. Ma délelőtt 10 hívásom volt és max bő 1 órát ha pofáztam és félórát nyomogathattam.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#305391) Stauffenberg válasza szezso15 (#305388) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha nagyon nem megy, próbáld ki a Gmail appot, semmi ilyen gondot nem tapasztaltam vele. Én már csak azért is azt használom, mert a céges levelezésben rengeteg színkódolt címkét használunk és azt nem kezelik a külsős mail alkalmazások.

(#305392) Morgenstern válasza contaxg (#305382) üzenetére


Morgenstern
junior tag

Próbáld meg elindítani az appokat amik nincsenek a listában. Utána megkell jelennie

(#305393) lugosi válasza Morgenstern (#305392) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is erre gondoltam, hogy a mobilnetet ténylegesen használó (már mobilnetet fogyasztott) appoknak ott kellene lennie a lista elején, de azt írja, mennek rendesen. Ezért már tanácstalan vagyok.

(#305394) xhege


xhege
addikt

Na ma kicsit teszteltem a 15 Pro Maxot. Egy rendezvényen kattintottam vagy 100 képet vele. Az akksi teljesen jól bírta (videózni nem szoktam), viszont érezhetően jobban melegedett, mint a 14 Pro.

(#305395) ilyen_85 válasza Ear001 (#305313) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Én azért vágyakozok rá, mert nem lehet csúsztatással irni. Ha "pötyögni" kell az kb a kinszenvedés kategória. Csúztatással egy kézzel is nagyon gyorsan tudok irni, akár séta vagy tömegközlekedés közben is.

#305314 sharp4
Jelszót kb soha nem irok be, arra ott van a ProtonPass, de ha beirnék, akkor se zavarna, mert jelszónál egyesével irom be a karaktereket.

De természetesen értem, hogy mindenki más és máshogy használja a billentyűzetet. :R

(#305396) Mária. B


Mária. B
kezdő

Szép estét. Elnézést előre is ha hülye kérdést tennék fel. Sajnost össze vagyok zavarodva az iphone akkumlátor töltésével kapcsolatban, hogy pontosan mi a helyes töltés amivel kímélhetjük az akkut és hosszabb ideig bírja. A kérdésem hozzátok ,hogy 20% és 80- 90% ig szabad csak tölteni és soha 100% ra nem szabad? Eddig samsung telefonom vólt amit 5 évig használtam és azt álltalában mindig 100% töltöttem és még máig kibír 1 napot úgy , hogy még az eredeti akku van benne.

(#305397) magicbox válasza BoneDragon (#305361) üzenetére


magicbox
senior tag

Simán megy 1,5 napot sokat nyúzva. Ha meg keveset, akkor kettőt. Teljesen rendben van az üzemidő, pedig használom rendesen. 4-6 óra között van a képernyőidőm.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#305398) Zsolt,72 válasza Mária. B (#305396) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Viszont is szép estét.

Erről nagyon megoszlanak a vélemények, én magam azt a gyakorlatot követem, hogy nem szükséges foglalkozni a 20-80% közötti állapot megtartásával, hanem használd úgy, ahogy neked a legkényelmesebb. Nyugodtan tölts rá napközben, ha úgy látod szükségesnek, a mai korszerű LI-ion akkuk számára ez nem probléma.

(#305399) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Találkozott már valaki olyannal, hogy bizonyos ékezetes nevű fájlokat nem szeret minden esetben átdobni eszközök között (iPhone - iPhone, vagy iPhone Mac közt) az AirDrop funkció? :F
Gondolok itt iPhone-ról Mac-re pl. ékezetes nevű file nem megy át, de ha átnevezem sima, ékezet nélkülire, akkor küldi elsőre.
Viszont nem minden esetben van ez, legyen az .pdf, vagy .zip file. Főképpen .pdf
Valamit én csinálok rosszul, vagy erre tényleg figyelni kell?

iPhone-on pl. ha a Fájlok appból kijelölök megosztásra egy pdf doksit, az ajánlott gépek listájában kiküldöm a gépre, ott vettem észre ilyen módosítást igénylő dolgot. :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#305400) Mária. B válasza Zsolt,72 (#305398) üzenetére


Mária. B
kezdő

Köszönöm a választ. Értem akkor tehát ha 100% ra töltöm akkor sincs probléma? Amúgy ipone 13 . Napközbem eddig nem kellet töltenem még tehát sokat nem nagyon nyomkodom pár hívás, messenger illetve email és szügség esetén böngészö és ma van meg 5 napja és péntektől nézve 3 napot bírt 100% ról 29% ig úgy ,hogy estére kiszoktam kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.