Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#293101) gyapo11 válasza DAVE_CH1 (#293094) üzenetére


gyapo11
őstag

Windowson az exiftool jó erre, átírja a file dátumot az exif adatokból kiolvasott készítési időre. Van platformfüggetlen perl és MacOS változata is, NAS-ra nem tudom, szét kell nézni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#293102) xhege válasza xhege (#293098) üzenetére


xhege
addikt

Ha gondolod ezen a linken megnézhetsz egy raw vs jpg összehasonlítást. A képeket én lőttem. A raw szerintem meg mindig nem az igazi és az 100 MB feletti méretű ….
[link]

(#293103) Jorus


Jorus
nagyúr

Reggel óta nem tudok kapcsolódni az iCloud-hoz se PC-n se MacBookon, se iMac-en. A telefonnal készített képek, jegyzetek nem szinkronizálódnak. A telefonon elérhető minden, és a Maceken is be vagyok jelentkezve rendben iCloudba. Reggel frissítettem 16.6-ra, az lehet ok?

PC-n ennyi a hibaüzenet, a Support oldal szerint nincs általános szerveroldali probléma.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#293104) lugosi válasza xhege (#293098) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"a képfeldolgozó szoftver erősen belenyúl szerintem. Az utólagos digitális élesítés jelen van ott is"

Ez gyanús volt nekem is, nem tudtam még ellenőrizni, de a telefotó esetén volt egy ilyen érzésem. Majd valamikor amikor lesz egy kis időm utánajárok, bár raw-nál nem szabadna hogy így legyen ahogy írod, de gyanús nekem is hogy van benne valami.

(#293105) lugosi válasza Jorus (#293103) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam működik, de nálam a múlt héten volt a windowsos gépen icloud drive szinkronizálási megakadás. A telefonon a csatlakoztatott eszközöknél töröltem a windowsos gépet, és mikor csatlakozni akart (újraindítás után), akkor újra megadtam neki az engedélyt és onnantól jó volt.

(#293106) xhege válasza lugosi (#293104) üzenetére


xhege
addikt

Biztos vagyok benne, hogy belenyúl :K
Adom teljes mértékben amit írsz. Túlélesítéssel akarnak részletgazdagabbnak tűnő képet lőni, csak nincs részlet... :(
Attól tartok, hogy nem lesz ebből a szempontból világmegváltás. Sokszor elhangzott, hogy azért ilyenek aképek, mert az ázsiai felhasználók (akik bizony piszok sokan vannak) igénylik ezt a túl élesített túlszínezett stílust. Azonban most pont a kínai gyártók hozzák a természetesebb képeket gyártó telefonokat az 1 inches kameráikkal (Oppo, Xiaomi, Honor, Vivo). Én teszteltem egy Oppo Find X6 Prot és a képminőség meghökkentően jó volt... Csak hát kínai a telefon és nincs benne nagy bizodalmam.

(#293107) markknight válasza Jorus (#293103) üzenetére


markknight
veterán

Nálam rendben van mindenhol. Próbáld ki mobilnetről.

(#293108) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

újabb hét, újabb káva-kép
Nagyon várjuk :K :K

(#293109) syIex válasza Tibiajax (#293108) üzenetére


syIex
veterán

Szép lenne, azért én már sajnos nem élem bele magam előre. Majd amikor kint van. :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#293110) M1995 válasza Zsolt,72 (#293068) üzenetére


M1995
aktív tag

"vélhetően ez utóbbi csak egy alkalomra vonatkozik, ami szerintem egy hasznos opció"

Így van. Én is úgy használom alvás mód féle ütemezett ébresztés és amikor nem kell egy nap, akkor skip.

#293072
Nem világos most csak panaszkodni akarsz?
Tudnivalók az iPhone Optimalizált akkutöltés funkciójáról
Mivel nem ült egész éjjel nálad se 100%-on, így a funkció teljesítette a kívánt hatást nálad is, rendesen működik.
Ha az automatikán kívül te szeretnél még manuális időzítést is, akkor itt írd meg a cégnek: Product Feedback
(Bár talán lehet venni smart plugot és shortcuts parancsot írni annak a kikapcsolására és akkor áram nélkül marad, én biztos nem vesződnék ilyennel.)

Mellesleg nálam egy idő után megtanulta a ritmust és kicsit közelebb hozta a befejezést a felkeléshez, pl. 7-kor ébresztés, akkor csak 5:30 körül fejezte be, nem már 3-4 órára.
Amit még észrevettem, hogy pl. most nyaralás máshol vagy huzamosabb ideig, akkor borul az algoritmus és később újra kell tanulni a hétköznapi módszert, de ezt írják is azt hiszem a honlapon. Gondolom az is számít múltkor vihar felébresztett az éjszaka közepén és megnéztem hány óra, akkor már azt hiszi legközelebb készen kell lenni akkorra.
Nyilván úgy a legkiszámíthatóbb, ha rendszeresen ugyanott pl. 23-kor ráteszem és 7-kor le és közben nem nyomogatom. Amúgy amikor kétlaki vagyok, akkor is idővel megtanulta és itt is, ott is működik a funkció.
Azt továbbra is tanácsolom, hogy teljesen felesleges stresszelni az akku miatt, éveken át napi szinten babusgatod hogy nyerjél 2-3 plusz hónapot? Csináld úgy, valahányszor előjön a töltés téma, dobj egy százast egy perselybe, amire tényleg elhasználódik már összegyűlik a csere ára. Részemről csak egy dologra figyelek: 20% alá ne merüljön, ha nem muszáj.

Összehasonlításoknál kevés adat egyik user leírja mikor iPhone és hány % battery health és a másik is aztán az nem derül ki egyik csak mobilnet és napon autóban wireless töltés játékokkal 8 órát nyomkodva max. fényerőn, másik user csak wifi beltéren pár óra böngészés éjjel vezetékes töltés, akkor nyilván első user készülékének akkuja fog hamarabb degradálódni.

[ Szerkesztve ]

(#293111) markknight válasza Tibiajax (#293108) üzenetére


markknight
veterán

Nagyon jó, nagyon szép, csak rádobjuk a vastag tokot, aztán kb ugyanott járunk :D

[ Szerkesztve ]

(#293112) Tibiajax válasza markknight (#293111) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:) hát már aki... én pl nem élek tokkal :N

(#293113) icecave válasza Tibiajax (#293108) üzenetére


icecave
Topikgazda

Ha az USA 200 dolláros áremelés is igaz lesz akkor az alap ultra is 7-800k között lesz (most Apple storeban 630 a 14pm, pont mikor kijött, ugyanannyi).

(#293114) M1995 válasza markknight (#293111) üzenetére


M1995
aktív tag

Biztosítás nevű tok? Jó, hogy maradnak a teljesen sík kijelzőnél.

(#293115) Tibiajax válasza icecave (#293113) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem fog tudni érdekelni. úgy fogom kihozni szolgáltatótól a sima pro-t, hogy csúnya lesz nézni is
.....HA, a káva ennyi lesz csak
nagyon régen nem vártam már újmodellt ennyire

[ Szerkesztve ]

(#293116) syIex válasza Tibiajax (#293115) üzenetére


syIex
veterán

Sajnos nem hiszem, hogy ekkora kávát tudnának csinálni, mert akkor a bazi nagy faceid helyét is tudná zsugorítani. De ne legyen igazam! :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#293117) icecave válasza Tibiajax (#293115) üzenetére


icecave
Topikgazda

Kiváncsi vagyok meggyőz-e egyből a dolog. Én azt várom hogy az akku idő legyen olyan aod-al, mint 13PM megjelenéskor.

(#293118) markknight válasza M1995 (#293114) üzenetére


markknight
veterán

Max akkor ha zsír új telót kapnék. De így, hogy gipszi jakab beletúr.. hát hagyjuk. Sose lesz olyan mint volt.

[ Szerkesztve ]

(#293119) syIex


syIex
veterán

Én ma küldöm el Yetteles biztosításra érvényesíteni a 14 Pro-t... Szépen össze tört szegény akkorát esett pofára. Elvileg viszont újat adnak és nem javítják.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#293120) Jorus válasza lugosi (#293105) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vmi központi gyíkság lehetett, mert a Lokátor sem működött, de az a telefonon se. Aztán most egyszercsak mindenhol rendbe jött a dolog, működik az icloud.com-os bejeletnkezés is, és szinkronizálódik minden rendben. Előtte jött egy üzenet, hogy a fiókom karbantartása miatt bizonyos szolgáltatások nem lesznek elérhetők. Ami nem tudom, pontosan mit jelent, de valszeg ez okozta a problémát.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#293121) PACSA75 válasza tozo86 (#293070) üzenetére


PACSA75
őstag

Az i11 Pro nagyon jó teló, de én 100 ezernél többet nem adnék érte.
Szóval ha 150 nél nem adja olcsóbban, akkor én inkább a 13 felé terelnélek (ami tulajdonképpen egy i14🙂). Újabb generáció, hosszabb támogatás.

(#293122) Tibiajax válasza icecave (#293117) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

én semmit... csak ezt várom már 3éve, a 12első kézbevétele óta. akkor azt egyből visszadobtam, amikor kézbe vettem először. azóta maradt a várakozás, a reménykedés, meg a böjt

(#293123) rabbit87


rabbit87
tag

Sziasztok
Mint kezdő Iphone-os kérdezném, azoktól főként akiknek van tapasztalata.
Iphone SE 2022 (új)
Próbáltam utána olvasni, de nagyon vegyesek a vélemények.
Csak lightning kábelt kaptam hozzá..
Milyen adaptert érdemes vennem, ha hosszú távra tervezek? Teljesítmény, márka, árfekvés?

Vezeték nélküli töltőt szabad, nem árt az akkunak hosszú távon?
Köszönöm!

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#293124) Garada válasza rabbit87 (#293123) üzenetére


Garada
őstag

Szerintem a gyári 20 wattos adaptert érdemes választani hozzá, azzal fixen nem nyúlsz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#293125) Fritz Teufel válasza Garada (#293124) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Én is ezt vettem anno (fenéket, én 30W vettem, hogy később tudja a telefont (15W) és az órát (7,5) is egyszerre tölteni. Füles meg nem lesz, de az is beleférne.

Pár évig ki fog szolgálni, úgy érzem. Csak a kábeleket eszi a kocsi :( A Samsunghoz elég volt 2db gyári kábel 3 évre és a második nem hibásodott meg. Itt 6 hónap alatt megadta magát a gyári (működik, de lecsúszik róla a csatlakozó kupak, szóval a zsinórnál fogva kell kihúznom).

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#293126) bbendre válasza lugosi (#293100) üzenetére


bbendre
őstag

A 13PM-el egy hónapig próbálkoztam és feladtam. Nem tudtam olyan beállítást ami megfelelt. Sőt, midnen ilyen appot végig próbáltam. Nekem mondjuk Pixel volt előtte és magasra tette a lécet. Volt, hogy egyetlen fotót sem készítettem egy 120Km-es bringa túra alatt mert tudtam, hogy milyen lenne a minősége
Hozzáteszem jelenleg nem cserélném el az iPhone-t semmire. Egy nagyon stabil és hozzú akku idővel rendelkező telefon kell. Samsung S, Pixel XL/Pro, Iphone PM-eket végig próbáltam és maradt a 13PM

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#293127) Garada válasza Fritz Teufel (#293125) üzenetére


Garada
őstag

Az adapteren látszik, hogy egy jól összerakott darab, igen.
A kábel meg.... hát nem is értem, hogy még mindig ezt a silány minőségű tartozékot adják a dobozban, azért remélem egyszer eljön a pillanat, hogy a többi terméküknél használt fonott kábelek a telefonoknál is divatba jönnek, talán. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#293128) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Vajon egy külső optika segítene valamit? Csak elméleti kérdés, én nem ruháznék be rá, csak mint lehetőség adott. Valaki pár hete kérdezte is.

iPhone Lencsék
iPhone Szűrők
iPhone Bőrtok a Lencsékhez

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#293129) angelus8925 válasza bb.bocs (#287986) üzenetére


angelus8925
tag

Nem tudom pontosan milyen részletességre lenne szükséged, de a telefonod lidar szenzorától nem várhatsz el olyat, mint amit akár egy gyengébb mérőműszer tud, pl. Leica BLK360 (kb. 7 millió Ft). Azért ezt emeltem ki, mert a kettő használható együtt a saját Leica Cyclone FIELD 360 appban (pl. ha a Leica-val nem tudsz valamit leszkennelni, de az iPhone odafér, akkor hozzá tudod adni a pontfelhőhöz már ott, egyből a helyszínen, majd folytatod a felmérést).

Szerintem próbáld ki az alábbi alkalmazásokat iOS/iPAD-re:
Polycam
RealityScan

Viszont, ha a textúra is lényeges lenne, akkor szerintem fotózz inkább (onnan PC-vel Meshroom vagy Agisoft Metashape-el tudsz garázdálkodni, de az Autodesk Recap Pro sem rossz. Utóbbi kettő fizetős, de van próbaidő.)

Esetleg megpróbálhatod CloudCompare-ben PC-ével összefésülni/hasonlítani a kettőt, de szerintem a kis lidar szenzor miatt nem lesz sok értelme.

A fotókat NE automata uzemmódban lődd, hanem állítsd be egy értékre és úgy fotózz végig. Lehetőség szerint RAW formátumban.

(#293130) xhege válasza Fritz Teufel (#293128) üzenetére


xhege
addikt

Nem gondolom, hogy a szoftver képalkotási hibáját(?) ez orvosolni tudná. Lehet, hogy javít valamit, de szerintem a megoldás inkább szoftver oldalon keresendő.

(#293131) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

" Egy jelentés szerint az Apple szeptember közepén különleges eseményt tarthat, az első iPhone 15 egységek szeptember 22-től szállíthatók.
Az Apple várhatóan folytatja azt a hagyományát, hogy szeptemberben megtartja iPhone különleges eseményét, az idei kiadás az iPhone 15 és iPhone 15 Pro termékcsaládból áll. Egy pletyka szerint az eseményre a hónap közepe táján kerülhet sor.
A Bloomberg vasárnapi "Power On" hírlevelében Mark Gurman azt írja, hogy azt mondták neki, hogy az iPhone 15 szeptember 22 körül kerül forgalomba. Ez egy szeptember 12-re vagy szeptember 13-ra tervezett esemény után következik. forrás

Az iPhone 15 Pro több helyet kínálhat a potenciális vásárlóknak a munkához, mivel egy pletyka szerint az Apple 2 TB-ra emelheti a maximális tárolókapacitást.
Az Apple jelenleg négy kapacitással értékesíti az iPhone 14-et és az iPhone 14 Pro-t, 128 GB-tól 1 TB-ig. Az őszi felállásban az Apple egy lépéssel feljebb mehet.
A Navernek küldött bejegyzésében a "Yeux1122" sorozatkiszivárogtató azt állítja, hogy az iPhone 15 Pro és iPhone 15 Pro Max modellek 2023-ra 2 terabájtos opcióval rendelkeznek. A kiszivárogtató nem kínál más részletet, azon kívül, hogy egy gyártótól származik.
Bár a kibővített tárhelyről szóló pletykák nem terjedtek el, azt jósolták, hogy az Apple emelheti a Pro modellek költségeit. Valószínű, hogy a tárolókapacitás növelése arra ösztönözheti a fogyasztókat, hogy többet fizessenek eszközeikért, a várható áremelkedésen felül.
Egyes felhasználók, különösen a videósok és a kreatívok számára az extra kapacitás üdvözlendő lesz, ha nagy mennyiségű 4K felvételt készítenek. Bár az 1 TB a legtöbb felhasználó számára sok, a videó rendkívül helyigényes fájltípus, és az extra terabájtot egyes felhasználók igényelhetik. " forrás

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#293132) xhege válasza Fritz Teufel (#293131) üzenetére


xhege
addikt

Hát fotó témában jobban örülnék a fejlesztéseknek, mert én a 128 GB-on is kényelmesen elférek. :) Igaz nem videózok és mindent felhőben tárolok.

(#293133) Fritz Teufel válasza xhege (#293132) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A fotó témára kívánnak ráfeküdni, de az idén még nem lesz nagy előrelépés, várhatóan. Egyenlőre csak a periszkóp kamerát lépik meg, a többi majd jövőre. Legalább is ezt olvastam valahol. A kijelző meg a periszkóp kamera önmagában feladta a leckét és az új laminált akkumulátor ha igaz, és a titán ház az akció gombbal, akkor ez így már elég derekas előrelépés lenne.
Azt kell tudni, hogy ezek elég komoly technológiai problémákat okozhatnak egyenként is, így együtt meg épp eleget egy évre. Az a nehézség, hogy bele kell férnie a tervezésnek-próbagyártásnak-újra tervezésnek egy évbe. Ez még akkor is sok, ha bőven van rá mérnök, technikus. A gyártósorokon viszont biztosan szűk keresztmetszet van a próbagyártásokra.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#293134) abrtom87


abrtom87
tag

Sziasztok. Melyik töltö tölt gyorsabban? Egy régi 10W iPad töltö (nagy kocka) vagy egy új usb-c-lightning töltö (kis téglalap)? A telefon egy iPhone 14.

(#293135) TheMarci válasza abrtom87 (#293134) üzenetére


TheMarci
addikt

Nézd meg a töltőket, rá kell, hogy legyen írva a teljesítménye. Valószínüleg az USB-C gyorsabban tölt, ha az iPades sima USB.

Do You Dream?

(#293136) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Szeretném a segítségetek kérni abban a témában, hogy nekem a 14 pro-m néha azt csinálja netigényes appoknál (pl waze-nél kiírja, hogy kapcsolódás, youtubenál tölt, 9gag nem tölt tovább) mintha nem lenne kapcsolódás, de ha bekapcsolom repülőgép üzemmódot és vissza egyből utána tökéletes. Ez rendszerint kint szokott lenni pl m0 és társai helyen Bp mellett elképzelhető, hogy ez a yettel hibája vagy vigyem be apple szervízbe szerintetek ? Válaszokat előre is köszönöm.

(#293137) fabko


fabko
tag

Sziasztok, egy barátomnak segítenék átköltözni egy SE (2016)-ról egy X-re. Minden vissza is töltődött az icloudból, kivéve néhány appot, amik halvány ikonnal vannak az új készüléken a felhő jellel. Ha rámonyok azt írja, hogy nem sikerült az app letöltése, próbáljam később. Mi lehet a baj?
Köszönöm a segítséget!

(#293138) divan válasza fabko (#293137) üzenetére


divan
senior tag

Nem lehet, hogy azok az appok már nem elérhetőek a store-ban?

(#293139) Oldman2


Oldman2
veterán

SE 2016-ról ma váltottam egy 14 Pro-ra.

Jönnek a "durva" kérdéseim rövidesen...
:K

(#293140) metaksza


metaksza
tag

Sziasztok, jelenleg 12-m van, de váltani szeretnék 14-re, illetve egy 8-as Watch is képben van. A kérdés: a szeptemberi keynote szerintetek mennyiben fogja módosítani ezek árait? Mik az előző évek tapasztalai ezzel kapcsolatban? Köszi előre is.

(#293142) KillerATi válasza gabesszg (#293136) üzenetére


KillerATi
tag

Nálam ez évek óta fennál, bármilyen iPhone-t is használok, Telekomos vagyok, de emlékszem szerint a Yettelel is ez volt. Szóval az évek alatt elfogadtam hogy ez ilyen, néha kell egy gyors repülőgép be-ki.

(#293143) lugosi válasza fabko (#293137) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Be van jelentkezve apple id-val a telefonra?

(#293144) dud998 válasza Oldman2 (#293139) üzenetére


dud998
őstag

Gratula! 😉
Akkor neked ez most egy ilyen ugrás volt:

😃

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#293145) Noxy válasza fabko (#293137) üzenetére


Noxy
veterán

Keresse meg az AppStore fiók, megvásároltak között, és innen próbálja meg letölteni. Ha innen sem megy, akkor már nem elérhető.
Múlt héten az 1Pasword-t, csak így tudtam leszedni az iCloud visszaállítás után.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#293146) markknight válasza Oldman2 (#293139) üzenetére


markknight
veterán

1 hónappal az új készülék érkezése előtt? Az derék. Bár ha 2016-os SE-ről váltottál akkor pont letojod azt a részét ami miatt írom ezt :D

[ Szerkesztve ]

(#293147) Rage47 válasza dud998 (#293144) üzenetére


Rage47
veterán

(#293148) dud998 válasza Rage47 (#293147) üzenetére


dud998
őstag

Azaz. 😂

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#293149) Oldman2 válasza markknight (#293146) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem hozott lázba a 15-ös széria.

És mivel a Pro-k általában azonnal eltűnnek az új széria megjelenése után a szolgáltatói kínálatból, még időben elhoztam egyet.

Ráadásul volt minden színből, így tudtam választani. Lilát. :DD

(#293150) Rhino82


Rhino82
tag

Srácok tudom ez egy iphone topic...de érdekelne a véleményetek. I14 és S23 közt jelenleg melyiket választanátok és miért? Van olyan, amiben jobb lehet az s23 igy iphonos szemmel nézve? Jobb lenne tudom egy i14 pro pl pont a 120Hz vagy akár a dinamikus sziget miatt ...de nekem nem ér 100-120-al többet. Ezért csak az alap modelleket nézem, mivel az s23 és az i14 is egy árban jönne ki nekem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.