Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#268701) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok! Ez az appfrissítés a háttérben opció mit takar egész pontosan? Tudja esetleg valaki? Pl Google drive fent van nálam, és ki van kapcsolva ez az opció, mégis az egyetlen app a háttérben, ami az akksi információkat visszanézve tevékenykedik a háttérben esténként… A messenger üzeneteim pedig ugyanúgy megjönnek, ha ez ki van kapcsolva. Szóval próbálok rájönni erre a funkcióra, hogy egyáltalán melyik appnál engedélyezzen ezt.

(#268702) prozodus válasza lugosi (#268698) üzenetére


prozodus
őstag

Na, ez engem is érdekelne, mert vannak a telón fényképek, de sehol nem jelennek meg... Nincs ugye saját iphone menüpont, de az itunes-ban sincs sehol se ilyen mappa, se olyan pont, ahol a teló fájljait látnám, és most nem a rendszerfájlokra gondolok... SMI nem látszik azelőttről, h most raktam rá ezt-azt....

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#268703) batai15


batai15
félisten

Sziasztok. Régebben töltött az iPhone Xbox series x / monitor USB portjáról. Most nem. Mi lehet az oka ? Tudom nem sok az teljesítmény de ha épp játszom és merül a telefon eddig jól jött.

(#268704) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

A legújabb bétával másnak nem vacakol a WiFi? Sokszor egyszerűen nem működik a net aktív WiFi mellett. 13 Pro Max.

(#268705) HoldfenyLuna válasza prozodus (#268702) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Ha felrakod kábellel a gépre a telefont, a rajta lévő képeket látod a számítógép Ez a gép alatt, külön meghajtóként, és eléred a belső tárhely DCIM mappát. Ezt ITunes alatt nem fogod látni, 3uTools-zal igen.
Ha a felhőben vannak a dolgok, akkor meg le lehet tölteni az iCloudot winre, és csinál Fotók könyvtárat, vagy elég csak felmenni az iCloud.com weboldalra, és ott fogod látni többek között a fotókat.

(#268706) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Megfogadom a tanácsotokat és elengedem ezeket a noname töltőket. Az lenne a kérdésem, mivel a Baseus-t javasoltátok, hogy [link] ez a töltő megfelelő minőséget képvisel-e? Kiszolgálná-e 100%-ban az Iphone 13-at? :R

(#268707) Kbali válasza Penguin95 (#268699) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerviz miért nem játszik? Olyan képek vannak rajta? Ha mégis, akkor az Emlékmentőt javaslom.

(#268708) KD6-3.7 válasza peugeotmate (#268691) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Szia!

Én egy puha sörtéjű fogkefével csináltam. Beraktam egy videót amin hallottam, hogy recseg aztán ahogy pucoltam kifele úgy egyre jobb lett a hang. Nekem ezt ajánlották nem rég itt. A fogkefe. Nyomni nem szabad csak kisöprögetni!

(#268709) Hawk02 válasza Scarletiel (#268706) üzenetére


Hawk02
tag

Baseus-t használok én is az Iphone 13-hoz.Másik típust,de tökéletes.Biztosan jó lesz az is,amit belinkeltél.

(#268710) Hawk02


Hawk02
tag

Tapasztaltok-e olyan jelenséget,hogy a töltést megszakítja a készülék."A töltés fel lett függesztve az Iphone hőmérséklete miatt." Akár gyors töltővel töltöm,akár vezeték nélküli töltővel.Azóta van ez ,mióta a ios16 béta van a készüléken.Előtte nem volt ilyen gond.Napszaktól független.Volt mikor éjszaka töltöttem és ugyanezt a jelenséget tapasztaltam. Iphone 13 készülékről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#268711) szabonagyur válasza ForRedGlory (#268704) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs gondom vele, i13.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#268712) Penguin95 válasza Kbali (#268707) üzenetére


Penguin95
senior tag

A piszkos anyagiak. Hogy milyen és mennyi képről van szó, miért nem fér bele a szerviz, arról elképzelésem sincs, de igazából nem is az én dolgom. Amit tudok azt megteszek, aztán meglátjuk ez mire elég.

Gondolkodtam már azon is, hogy vennék egy ütött-kopott donort, amibe áttenném átmenetileg az alaplapot. Aztán mivel ez a telefon úgyis kuka, átmenteném a donor belsejét ebbe, mert egy ütésnyomot leszámítva makulátlan a burkolat. Úgy még ki lehetne hozni akár egy kis hasznot is a dologból, de ennyi szívást meg nekem nem ér a dolog. Meg ugye lehet, hogy a digitizer jó az utángyári kijelzőben is, és az alaplapon szállt el valami, szóval az sem biztos, hogy ez megoldás lenne.

A tippet pedig köszönöm, ha nagyon nem menne a dolog, megpróbálom majd puhítani a tulajt. Pláne így, hogy legalább már elindul a telefon, és talán emiatt csak fele olyan horror árajánlatot kap.

[ Szerkesztve ]

(#268713) lugosi válasza prozodus (#268697) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Itt van a … menü: [link] A step 2 és step 3 közötti képen be van karikázva.

“miért akart a gépen az itunes beléptetni, ha nincs is rá szükség?!”

Arra azért van szükség, hogy lásd az előfizetéseidet pl. apple music.

“Hogyan tudnám a telón elővarázsolni újra a saját iphone-t?”

Ezt nem tudom megmondani, mint ahogy azt sem értem sajnos, hogy hogy tüntetted el.

“Ja, igen, ezt akartam kérdezni, h vhol olvastam, h kabelen kell csatlakozni ahhoz, h wifin csatlakozhass. ??? Segítenél ezt értelmezni?”

Ezt én sem értem.

(#268714) lugosi válasza prozodus (#268702) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A telefonnal készített fotókat egy kábeles rácsatlakoztatás után a DCIM mappában lehet látni, egyébként pedig a Fotók appban találod őket.

(#268715) lugosi válasza Penguin95 (#268699) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“az OTG-s egér ötlete merült fel, viszont tudomásom szerint ez iPhone esetében nem működik”

De működik, akár usb-n, akár bt-n csatlakoztatod rá az egeret, de egy bökkenő van, a beállításokban ha az elérés engedélyezése zárolásnál menüpontban az usb off-ba van téve, akkor zárolt eszköz esetén az usb eszközök nem működnek a feloldásig. Azt hiszem alapértelmezettként engedélyezve van, tehát egy egérrel esetleg érdemes tenni egy próbát, ha rá tudod csatlakoztatni.

Ha nem sikerül feloldani a telefont, és szerviz nem jöhet szóba (mármint az apple support, tehát hivatalos), akkor nem lesznek meg a képek.

(#268716) Scarletiel válasza Hawk02 (#268709) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Köszönöm, meg is rendeltem! :R

(#268717) lugosi válasza 4264adam (#268700) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mert elvileg felugró üzenetet küld az eszközre, viszont csak arra az eszközre, értelemszerűen, amin a saját apple id van bejelentkezve.

Szerintem hívd fel a supportot, hogy nem jön meg az sms.

(#268718) lugosi válasza HoldfenyLuna (#268701) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez elvileg azt jelenti, hogy az appnak engedélyezve van, hogy a tartalmat frissítse a háttérben, tehát amikor nem fut.

(#268719) lugosi válasza batai15 (#268703) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha feloldva tölti, akkor az van amit korábban írtam, az usb hozzáférés ki van kapcsolva feloldásig. (Bár szerintem áramot akkor is vennie kellene fel, de xbox hiányában nem tudom most kipróbálni.)

(#268720) batai15 válasza lugosi (#268719) üzenetére


batai15
félisten

Emlékeim szerint nem tölti. Érdekes módon a laptop igen , szóval nem a feszültség /amper a baja.

(#268721) lugosi válasza batai15 (#268720) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Régebben töltött az iPhone Xbox series x / monitor USB portjáról. Most nem.”
“Emlékeim szerint nem tölti.”

Tökre nem értem. Akkor most régen töltötte, vagy nem töltötte?

(#268722) batai15 válasza lugosi (#268721) üzenetére


batai15
félisten

Régen töltötte , a kérdésre válaszoltam miszerint fel oldva tölti e. Erre írtam hogy emlékeim szerint nem , mivel nem dugom rá minden nap a telefont a boxra abban reménykedve hogy most tölti.

(#268723) Kbali válasza Penguin95 (#268712) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha érdekel, van egy donornak használható 5s-em. Annak a kijelzője repedt, de tökéletesen működik.

(#268724) burgatshow válasza Kbali (#268723) üzenetére


burgatshow
veterán

Szinten van egy akku puffadt 5S-em. Annak a kijelzoje is oke csak megsargult de mukodik.

(#268725) bigdady válasza burgatshow (#268690) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ford sync reklámban lattam
youtubeot pedig

(#268726) modd3r válasza bigdady (#268725) üzenetére


modd3r
őstag

Nem hivatalosan van YT, Netflix,stb.

(#268727) HoldfenyLuna válasza lugosi (#268718) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Köszönöm! Én is erre gondoltam, illetve így tudtam, aztán vhol olvastam - mivel a Google drive fut, pedig meg se nyitom, csak a családi kereszt platform miatt van fent -, hogy elméletileg az a célja, hogy a megnyitott, de alkalmazásváltóban elérhető appok onnan folytassák a dolgokat, ahol hagytam őket… Szóval most tanácstalan vagyok. :F

(#268728) c64fanhun


c64fanhun
tag

Most komolyan megkérdem, légyszi ne nézzetek hülyének. Ha vezeték nélkül töltöm az iphone-t (nem magsafe, hanem qi), 5w-tal, akkor tényleg érdemes kiszedni addig a tokból, jót tesz neki, vagy halál felesleges? Sima szilikon spigen tok.

(#268729) lugosi válasza c64fanhun (#268728) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én nem szoktam kivenni olyankor (pitaka) bár tudom hogy ez nem igazi válasz a kérdésedre.

(#268730) F.B.I. válasza c64fanhun (#268728) üzenetére


F.B.I.
veterán

Felesleges.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#268731) Buckey válasza c64fanhun (#268728) üzenetére


Buckey
senior tag

Én magsafe töltővel töltöm, de nem veszem ki. Igaz, én aktív hűtést használok.

(#268732) esbii22


esbii22
őstag

Sziasztok! Részben érinti az iPhone telefonomat is a dolog amiről akarok kérdezni. Adott egy wi-fi amire 2.4 illetve 5ghz-en is tudok csatlakozni. Egyelőre a 2.4eset használtam arra csatlakoztam ra. Van előnye a telónál az 5ghz hálózatnak? Tudja a telefon kezelni ? Nem vagyok otthon a témában sajna, vagyis egyelőre csak sima 2.4-est használtam korábban.
Szerk: iPhone 11-ről van szó.

Egy uj Asus laptopom van mellette illetve egy Xbox One S. Ezeket melyikkel használjam?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#268733) szabonagyur válasza esbii22 (#268732) üzenetére


szabonagyur
félisten

Teló tudja kezelni, 5Ghz nagyobb sebesség, de kisebb lefedettség lehet belőle, de nem számottevő, de 5Ghz hálózat esélyesen nincs túlterhelve még, főleg ha sok a szomszéd stb.

Laptop is meg One S is mehet 5Ghz-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#268734) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv !
Elnézést ha rossz helyre írok, de nem találtam másik helyet rendeltem itt egy [link] iPad készüléket kb három hete előre utalással, azóta sem kaptam meg kérdeztem már őket a futárszolgálatra hivatkoznak, hogy ők két napra rá átadták a futárnak, őket is hívtam majd hozzák mindig azt mondják, és semmi sem történik, és le sem tudom mondani még nem kézbesítik.
Járt már így valaki, hová forduljak, hogy legalább a pénzemet visszakapjam.
Köszönöm

(#268735) lugosi válasza andrás47 (#268734) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amik hirtelen eszembe jutnak: elállás, kártyatársaságnál reklamáció hogy adják vissza a pénzt (ha kártyás vásárlás volt nem utalás), pluszban esetleg fogyasztóvédelem.

(#268736) esbii22 válasza szabonagyur (#268733) üzenetére


esbii22
őstag

Köszönöm szépen a gyors választ. :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#268737) volvoguy


volvoguy
addikt

Sziasztok! Vettem egy 13Prot, első IOS. Ami nagyon fura az androidhoz képest, hogy hiába kisebb, mégsem egykezes a mobil :DDD

Például gesztust sem mindig tudok használni visszalépéshez. Aztán a “Vissza” nyíl is a bal felső sarokban van. Az értesítési panel ahol a wi-fi és többi kapcsoló van meg csak a jobb felső sarokbòl húzható le. Van erre valami tippelek? Akar alkalmazás amivel lehet ezeket beallitani. Ez így kissé szokatlan elsőre…

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#268738) andrás47 válasza lugosi (#268735) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszönöm,a választ A fogyasztó védelmet már kérdeztem, békéltető testületet, vagy bíróságot javasolták, még nyilvan várok kicsit. A bankot még nem próbáltam. Ekkora cégnél erre nem számítottam ...

(#268739) Sys85 válasza volvoguy (#268737) üzenetére


Sys85
veterán

Mivel ez az első ios-es telód,így annyit tudok csak mondani,hogy majd megszokod,mivel állítani nem lehet ezeket. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#268740) lugosi válasza volvoguy (#268737) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezek közül egyik sem átállítható.

Beállítások / Kisegítő lehetőségek / Érintés / Elérhetőség bekapcsolásával a képernyő teteje “lehúzható” de szerintem te nem erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#268741) lugosi válasza andrás47 (#268738) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha a futárnál van, onnantól nem az Apple-n múlik.

(#268742) andrás47 válasza lugosi (#268741) üzenetére


andrás47
senior tag

Ez a probléma, az meg nem hozza ki már több mint hete, hívtam őket mindig azt mondják pár nap múlva. Viszont én nem a futárral vagyok szerződésben úgy gondolom...
Egymásra mutogatnak, nem is értem, még így nem jártam .

(#268743) prozodus válasza lugosi (#268714) üzenetére


prozodus
őstag

Kosz mind2toknek, a fotok at is kerultek a gepre sikeresen :)

Kozben rajottem, h nem is en tuntettem el a sajat iphone-t, hanem az itt, ebben a menuben nem is volt. Nem is itt lattam, hanem az emaileknel, mikor a csatolmanyt akartam elmenteni. Ott tovabbra is lathato, viszont oda tovabbra sem mentheto smi, csak a felhobe. Pedig tobb giga is szabadon van..

Koszi a linket is, holnap meg nekimegyek, ma kereszeket neztem este :)

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#268744) badacsony válasza volvoguy (#268737) üzenetére


badacsony
őstag

Kijelző alján suhintás lefelé, de elég kényelmetlen, mert minden képernyőváltásnál el kell játszani.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#268745) peugeotmate válasza andrás47 (#268738) üzenetére


peugeotmate
őstag

Én e-mailt írnék az Apple.hu supportnak. Eddig az összes cég akivel valami komolyabb megoldandó ügyem volt, azokkal mindig e-mailben tudtam elintézni a dolgaimat, telefonon általában a bénázás és mellébeszélés ment csak.

KD6-3.7
Köszi, hasonlóra gondoltam én is, kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

meg

(#268746) totron válasza badacsony (#268744) üzenetére


totron
addikt

X előtti modellekre van kiegészítő, amivel gesztusossá lehet varázsolni a használatot? Főleg a kötelező Home-duplanyomás a megterhelő alkalmazás-lista előhívásakor, alkalmazások váltásakor (az ikonnal való, ismételt kiválasztás kevésbé szimpi és sok esetben távol, más képernyőn van az adott ikon, így duplán körülményes egy mai, suhintásos megoldáshoz képest).

(#268747) lugosi válasza andrás47 (#268742) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Teljesen megértelek, szerintem igazad van. Az általuk igénybe vett szállítóért az én véleményem szerint feléd ők kell hogy feleljenek.

(#268748) zzola


zzola
félisten

Gondoltam feldobom az iCloud-ot laposra, de itt megakad újra és újra. Ezzel lehet kezdeni valamit?
Kösz.

Gondolom ennyi, használjam weben...

[ Szerkesztve ]

(#268749) c64fanhun válasza volvoguy (#268737) üzenetére


c64fanhun
tag

Nálam az volt, hogy tudtam ha meg lesz az iphone először szörnyű lesz számomra kezelni. Aztán mondom a samsung is tud gesztusvezérlést, alapvetően ugyan olyan mozdulatokkal mint az ios. Meglett az iphone, hát élmény volt a gördülékeny vezérlés. Egy-két helyen nekem is furcsa tud lenni a dolog, hogy hiába húzom jobbra vagy balra, nincs semmi, rá kell menni hogy "kész" vagy "mégse". Meg kell szokni, de amúgy 1-2 nap alatt meg van! :D

(#268750) Lali-213 válasza volvoguy (#268737) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,
Szerintem próbáld ki hogy beállítod a Control centert a dupla hátsó koppintásra. Hátha beválik neked is.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.