Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#268201) feddel válasza i400 (#268200) üzenetére


feddel
senior tag

Köszi, remélem tényleg így van :DD

(#268202) lugosi válasza feddel (#268197) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megosztásnál ha a megosztás gombra kattintasz akkor legfelül ahol írja, hogy 1 fotó kijelölve, ott van egy olyan hogy Beállítások, és ott kiválaszthatod hogy mi maradjon benne megosztásnál (helyzet, minden fotó adat, vagy minden ki).

(#268203) Werkly


Werkly
őstag

Segítségeteket kérném! Adott egy SE régebbi modell. Tegnap simán kikapcsoltam. Ma kapcsolnám be és kiírja, hogy SIM zárolva. Megadom a PIN-t és a jelkódot majd aktiválási hibát ír! Innen nincs más opció. 9.3.5 van rajta. Van valami reset funkció PC vagy MAC nélkül a gombokkal? Sosem tapasztaltam még ilyet! Hirtelen mi lett a masinával? Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#268204) jazzkifli válasza feddel (#268197) üzenetére


jazzkifli
tag

Ha iMessage-ben vagy AirDrop-on keresztül küldöd, akkor minden Info megmarad.

Aláírás

(#268205) feddel válasza lugosi (#268202) üzenetére


feddel
senior tag

És ha a csevegőappból (snap, messenger stb) fotózom egyből megosztás gomb nélkül?
Közben kipróbáltam amit írsz, azt írja: Minden Fotók-adat, és be vagy ki opció. És ahogy látom ez nekem ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#268206) Norbi887 válasza Sungoo (#268179) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Sokan azt hiszik, ha már a telefonjuk iPhone, akkor az óra fixen iWatch egyébként, nem tudom mikor terjedt ez széleskörűen el, de akkor ilyen kiindulási alapokkal az AirPods-om is lehetne nekem is "iPods". (Huh, mondjuk ez elég érdekesen nézne ki, inkább vissza is vonom nagyon gyorsan a gondolatát is :C)

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#268207) lugosi válasza feddel (#268205) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt hiszem alapból ki van kapcsolva.
Ha a progiból fényképezel (pl whatsapp) akkor attól is függ, hogy magának annak az appnak milyen engedély van megadva, tehát pl. használhatja-e a helyzetet. Ha igen, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy benne lesz (fejből úgy emlékszem whatsappnál nincs benne a képben ilyenkor, de lehet hogy tévedek).

(#268208) lugosi válasza Norbi887 (#268206) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mikor az óráról még csak pletykák voltak, akkor nevezték el a rumor site-ok iwatch-nak, és sokaknál ez megmaradt. (iPod meg volt, valószínű nem akarta keverni a gyártó.)

(#268209) markknight válasza Norbi887 (#268206) üzenetére


markknight
veterán

Maga az Apple Watch, Apple TV meg az Apple Pencil szerintem kimondottan inkonzisztens névválasztás én az i előtagot preferálom az eszközöknél.

(#268210) nord_ válasza markknight (#268209) üzenetére


nord_
veterán

… és akkor még nem is említetted a komplett Mac termékpalettát és a HomePodot. ;)

(#268211) #58916096


#58916096
törölt tag

Köszönöm mindenkinek a választ!

allein: lehet, kár, hogy nem úgy muzsikál ahogy kellene

lugosi: Igen ezt tudom, nincs ezzel gond. A baj ott van, hogy mikor egyik vonalat sem használom, akkor sem érnek utol, tegnap az asztalon van a telefon és kaptam nem fogadott SMS-t a cégesre érkező hívásról, majd rá 10 percre a privátra érkező hívásról.

burgatshow: Sajnos mindkettő érintett felváltva véletlenszerű jelleggel. Amikor SMS-t kapok akkor a hívó fél azt mondta, hogy ki sem csöng a telefon neki (nálam meg max térerőt mutat mindkét szolgáltató).

vargalex: Igen, jól értetted ez a gond.

Azért érdeklődöm első körben itt, hátha másnál is előforduló jelenség. Nem tudom, hogy készülékhiba vagy szolgáltató. Ha legalább a telefont kizárhatnám akkor kísérleteznék a szolgáltatókkal.

(#268212) nord_ válasza #58916096 (#268211) üzenetére


nord_
veterán

A Beállítások - Mobilhálózat - wi-fi-hívások menüpontot kapcsold ki. (Nálam legalábbis ez oldotta meg az ‘elérhető vagyok, de mégse jön a hívás csak sms’ problémát.)

(#268213) markknight válasza nord_ (#268210) üzenetére


markknight
veterán

De még a Macnél is van ami Macbook meg iMac és akkor a rendszerekről nem is beszélek ami lehet MacOS, iOS, tvOS stb :D

(#268214) Jakob.rabbi


Jakob.rabbi
junior tag

Éjszakai videók és live fotó készítés közben zöld fény cikázik - gondolom a Lidar - ami az élő tárgyon nem látszik, de a kijelzőn és az elkészült képeken, videókon igen. Ez elég zavaró és rontja a kép, videó hangulatát.
Mit lehet ez ellen tenni? Ki lehet valahogyan kapcsolni?
Ez egy ilyen képből kivágott rész. A kép alján látszik a zöld csík.

[ Szerkesztve ]

(#268215) MasterMark válasza Jakob.rabbi (#268214) üzenetére


MasterMark
titán

Nem a lidar, az nem látszik mert infra tartományban működik.

Lens flare-ről van szó: [link]

Switch Tax

(#268216) Jakob.rabbi válasza MasterMark (#268215) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Ez nem becsillanás, mert éjszakai kép. És komponálás közben folyamatosan cikázik.
Egyébként a Lidar szabad szemmel nem látszik, de ez a jelenség a telefon kijelzőjén van, tehát a kamerán keresztül látom. A kamera pedig érzékeli az infra tartományt is.

(#268217) i400 válasza MasterMark (#268215) üzenetére


i400
senior tag

ajánlott a flaretőtlenítő használata :U

:DDD ;]

(#268218) MasterMark válasza Jakob.rabbi (#268216) üzenetére


MasterMark
titán

De az, mert éjjel a szemben lévő lámpafények csillanak be. Azért cikázik mert remeg a kezed a stabilizátor meg dolgozik...

Keress rá nyugodtan, példa videó: [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#268219) MasterMark válasza Jakob.rabbi (#268214) üzenetére


MasterMark
titán

Amit beraktál kép, az lens flare, nézd meg fent a lámpát az csillan be.

Switch Tax

(#268220) Jakob.rabbi válasza MasterMark (#268218) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Oké, szerinted az. Szerintem pedig kizárt, mert ilyen jelenséget a lens flare nem okoz. Nem vagyok teljesen hülye a fotózáshoz, fénnyel szembe nem csinálok képet.
Valakinek más ötlete?

(#268221) MasterMark válasza Jakob.rabbi (#268220) üzenetére


MasterMark
titán

Ez lens flare akármennyire nem vagy hajlandó elfogadni. Ne fotózz lámpával szemben, vagy csináld úgy a képet hogy ne látszódjon bele a becsillanás.

Az a csík több hosszú lámpa becsillanása, gondolom látszik a képen, nézd meg.

Azért zöld mert zöld a bevonat a lencsén.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#268222) Jakob.rabbi válasza MasterMark (#268221) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Köszönöm még egyszer, hogy leírtad a véleményed, de nem fogok meddő vitába belemenni.
Mint írtam szemből nem volt fényforrás. Pont. Márpedig akkor nem lehet becsillanás, akár elfogadom, akár nem.
Te pedig próbáld elfogadni az én álláspontom. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#268223) MasterMark válasza Jakob.rabbi (#268222) üzenetére


MasterMark
titán

Beraktad a fotót, látszik hogy lens flare. Ezen nincs mit meddő vitázni.

Switch Tax

(#268224) Jakob.rabbi válasza MasterMark (#268223) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Neten lévő képeken is mindenhol 1-2 zöld pötty, a példa videón amit te írtál, azon is látszik, hogy néhány diszkrét, jól elkülöníthető pontról van szó, sehol sem folytonos, vagy cikazó fénycsík. Te miért nem tudod elfogadni, hogy esetleg tévedsz?

[ Szerkesztve ]

(#268225) #58916096 válasza nord_ (#268212) üzenetére


#58916096
törölt tag

Köszi a választ. :R

Alapértelmezetten ki van kapcsolva, úgy, hogy teljesen tanácstalan vagyok.

(#268226) MasterMark válasza Jakob.rabbi (#268224) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert nem tévedek.

Ez nem csík hanem egymás melletti fényforrások. Mindig az tükröződik amilyen a fényforrás.
Tippre ez egy ledszalag lehet, valami reklámtáblán vagy hangulatvilágítás.

A led a cikázást is magyarázza, mert ugye bizonyos hertzen villog, amit a telefon kamerája nem úgy követ le.

A zöld pedig mindenképpen azt jelzi hogy ez egy tükröződés valamelyik lencsetagon.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#268227) SharpSA válasza markknight (#268209) üzenetére


SharpSA
veterán

Szép, magyar mondatot olvashattunk... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#268228) Jakob.rabbi válasza MasterMark (#268226) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Rendben. Részemről lezártnak tekintem a dolgot. Ha esetleg valaki más tud érdemi segítséget, szívesen veszem. :R

(#268229) MasterMark válasza Jakob.rabbi (#268228) üzenetére


MasterMark
titán

Ez miért nem érdemi segítség? Minek kérdezed meg ha nem fogadod el amit válaszul kapsz?

Switch Tax

(#268230) Jakob.rabbi válasza MasterMark (#268229) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Bocsánatot kérek, de sehol nem láttam kiírva, hogy MasterMark véleményét kötelező elfogadni. Ha te ennyire nem tudod feldolgozni, hogy mások nem értenek egyet veled, javaslom hagyj fel a fórumozással.

(#268231) i400 válasza Jakob.rabbi (#268216) üzenetére


i400
senior tag

a LIDAR nem csak az infra tartományban működik!

van pár eszköz nálam 13 mini, 12, 13 pro, 13 pro max, és mindenféle kombinációban kipróbáltam h látszik e bármelyik eszköz kameráján, és a válasz nem.
mondjuk szerintem sokat segített volna ha az egész képet berakod kitakart arcokkal és az pontot tenne a kérdés végére...

(#268232) Jakob.rabbi válasza i400 (#268231) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Köszi. Majd nyomozok tovább, hogy mi lehet. Még az is lehet, hogy hibás a készülék, mert sehol máshol nem találtam ilyen jelenséget.
A családi fotókat pedig nyilván nem fogom felrakni, még kitakart arcokkal sem.

(#268233) lugosi válasza Jakob.rabbi (#268232) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Videót tudsz valahova feltenni? Kíváncsi lennék, hogy mozgás közben milyen a jelenség.

(#268234) MasterMark válasza i400 (#268231) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nem csak az infra tartományban működne akkor látnád szabad szemmel is...

iPhone-okon pedig van infra szűrő, ki lehet próbálni távirányítóval, az se látszik a kamerán.

Switch Tax

(#268235) KD6-3.7 válasza MasterMark (#268234) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Lehet neki lehagyták róla ezt a szűrőt. :))

(#268236) MasterMark válasza KD6-3.7 (#268235) üzenetére


MasterMark
titán

Ha lehagyták volna az infra akkor is fehérnek látszana, nem zöldnek.

Switch Tax

(#268237) badacsony válasza Jakob.rabbi (#268232) üzenetére


badacsony
őstag

12 minivel ilyen az éjszaka:

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#268238) BigBlackDog válasza badacsony (#268237) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mik azok a fénypöttyök az égen? :F

;]

(#268239) zzola válasza BigBlackDog (#268238) üzenetére


zzola
félisten

UFO.

;]

(#268240) Rage47 válasza BigBlackDog (#268238) üzenetére


Rage47
veterán

iphone fotó 2022.
de vannak már appok, amikkel el lehet tüntetni ;]

[ Szerkesztve ]

(#268241) Bilux válasza BigBlackDog (#268238) üzenetére


Bilux
veterán

Elon Musk Starlink

képen távolodik

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#268242) Tewe013 válasza Bilux (#268241) üzenetére


Tewe013
őstag

Bárcsak ez lenne, de ez az Apple féle starlink alias lensglare. ;]

(#268243) Jakob.rabbi válasza lugosi (#268233) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Küldtem privát üzenetet. Köszi.

(#268244) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

~12 év android után váltanék iOS-re, de eddig úgy voltam vele, hogy megvárom már a 14-et. Viszont egyre több jele van, hogy csúszni fog az új széria. Mennyire érdemes hinni ezeknek a pletykáknak szerintetek? Mert pl jövő év elejéig nem biztos, hogy várnék.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#268245) Jakob.rabbi válasza TheProb (#268244) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Szerintem a bejelentés és a megjelenés nem fog csúszni. Az más kérdés, hogy lesz-e annyi készülék amennyire kereslet lesz.
Szerintem az első időben komoly hiány várható.
Már most sincs minden készülék készleten mindenhol. Csak nézd meg az iStyle (aki prémium reseller partner) készleteit! Csupa piros az elérhető készlet minden üzletben egyes típusból.

(#268246) badacsony válasza zzola (#268239) üzenetére


badacsony
őstag

Talált. Méghozzá konvojban. :DDD

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#268247) markknight válasza Jakob.rabbi (#268245) üzenetére


markknight
veterán

Az Apple oldalán mindegyikből van készleten, legalábbis én nem találtam olyat ami ne lenne. Viszont megjelenéskor mindig a Telekom oldalát pörgetem, mert ők valahogy akkor is kapnak készletet mikor máshol fullra nincsen semmi. Előző két telefonomat is direkt onnan hoztam el, a 13 Pro-ra nem kellett sokat várnom (ilyen 1 hét csúszással, de kaptak a telefonból)

[ Szerkesztve ]

(#268248) bnorci71 válasza MasterMark (#268234) üzenetére


bnorci71
addikt

pedig jó ideje csak iPhone van itthon és bizony a tv táv látszik a kamerába azzal szoktam ellenőrizni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#268249) Kicsirics77 válasza MasterMark (#268234) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Dehogynem,azzal szoktam ellenőrizni én is.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#268250) szetib


szetib
tag

Aki költözött már iOS-ről androidra:
A viberen/whatsappon lévő képek/videók eltűnnek ha egy android telefonon belépek? Vagy fent marad a viber szerverén? Nem lenne vicces ha eltűnnének 6 év képei.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.