Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#269651) volvoguy


volvoguy
addikt

Sziasztok! abban kérnem a segítséget, hogy szeretnem ha a hozzáadott névjegye is a Gmailbe legyenek szinkronizalva és ne csak az ICloud-na, valamint ha a Kontaktok között keresek és beírók egy betűt például S-betű össze vissza hoz ki ajánlásokat de amik S-el kezdődnek nem is mutatja.

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#269652) HoldfenyLuna válasza gzbotii (#269621) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Az ilyen BT-t érintő dolgoknál nem működik az automatizmus. Személy szerint nem használom ezt, de időről időre fel-felmerül ez a kérdés.

(#269653) Krethx válasza Scarletiel (#269650) üzenetére


Krethx
aktív tag

"A messenger viszont "kell", hogy kapcsolatot tudjak tartani ismerősökkel, rokonokkal."
Ha van rá mód akkor át kell irányítani őket. Pl.: Nálam a Threema a befutó. (App Store) Vagy Signal stb.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#269654) totron válasza HoldfenyLuna (#269607) üzenetére


totron
addikt

Túl bonyolult volna egy emelkedő opciót beiktatni, mint Androidon. Én szeretem a másságot, meg minden, de na már. Rendre az jön ki, hogy ami más, az tulajdonképpen vastagon hátrány. Az iPhone felhasználóknak van, nem technikai érzékkel és sok szabadidővel/idegrendszerrel megáldott machinátoroknak. De mivel imádás van, így minden legitim és jó.

(#269655) Scarletiel válasza Krethx (#269653) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Részemről lenne, de a rokonok, ismerősök zöme így kapásból engedné el a történetet sajnos.

(#269656) kutga válasza totron (#269654) üzenetére


kutga
nagyúr

Miért lenne jó? Tele van az ios ehhez hasonló faszságokkal, de nem imádás hanem ez van, ha kellenek ezek a funkciók arra van másik platform.

Let the Zone take me if I am.

(#269657) pauliboy23 válasza Parson (#269644) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Számomra az AirPods 2 baromi kényelmes. A hallójáratos füleseket nem birja a fülem. Munka oda-vissza 2x30 perc, otthon takarítás közben, vagy éjszaka filmre ha úgy van, erre tökéletes.

(#269658) Sys85 válasza Parson (#269644) üzenetére


Sys85
veterán

Puding próbája az evés,sajnos nem nagyon tudod ezeket boltban kipróbálni higiéniai okok miatt.
Max ha van az ismerősi/baráti körben több fajta.

Viszont némi személyes tapasztalat:
Sima Earpods/Airpods nekem kiesik a fülemből,a hallójáratos fülesek meg egy idő után feszítenek.
Viszont az Airpods Pro valahol a 2 között van.
Hallójáratos,de mégsem megy olyan mélyre mint a legtöbb ilyen füles,pont a hallójárat elejébe támaszkodik fel,egy cseppet sem feszít,éppen csak leszigeteli a hallójáratot,plusz masszívan áll a helyén.
1-2óra után sem kényelmetlen,vagy fájdalmas.
Meglepődtem én is.
Persze mindenkinek más a füle,van akinek a sima Airpods is tökéletes.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#269659) csaba1203 válasza Sys85 (#269658) üzenetére


csaba1203
addikt

Nekem is csúnyán törte a sima vezetékes earbuds is ezért vettem Galaxy Buds+-t....
Mellette van egy Sony fejhallgatóm is amit nagyon szeretek.

(#269660) kchris78 válasza csaba1203 (#269659) üzenetére


kchris78
veterán

zenére nekem meg egy ilyen: [link] igaz ez nem füles de a muzsika szépen szól rajta :)) .

(#269661) Sys85 válasza kchris78 (#269660) üzenetére


Sys85
veterán

Elég kényelmetlen lenne felmadzagozni a fejemre fűnyírás közben. :DDD
Közel 2kilóért el is várható hogy jól szóljon. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#269662) kchris78 válasza Sys85 (#269661) üzenetére


kchris78
veterán

kirakod a kert szélére és felhangositod :D. most megnéztem az utódja (home 350) 270... eszem megáll. ezt 70 körül csiptem meg használtan 2 éve... :)

(#269663) kchris78 válasza Sys85 (#269658) üzenetére


kchris78
veterán

sokan írják hogy a 3 nem jön be nekik és a 2-re váltottak vissza. Érdekes kérdés lehet még ez: [link]

Én az Airpods 2 mellett döntök, ezt már kipróbáltam :). Amit nem értettem soha hogy az a konstrukció hogy lehet bárkinek olyan stabil hogy sportolás mellett tudják használni.. Meg persze 72 az már elég jelentős azért hogy utána az aksinak úgyis annyi és megy a kukába.

[ Szerkesztve ]

(#269664) MasterMark válasza HoldfenyLuna (#269652) üzenetére


MasterMark
titán

Nyugodtan bekapcsolva lehet hagyni a BT-t, nincs értelme kapcsolgatni.

Switch Tax

(#269665) Sys85 válasza kchris78 (#269662) üzenetére


Sys85
veterán

Benzines fűnyíró mellé inkább már egy Bose S1 Pro kéne minimum. :D
Főleg hogy hátul van egy közel 600 négyzetméteres fűves kert.
Aztán a szomszédok imába is foglalnák a nevemet! :DDD

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#269666) HoldfenyLuna válasza totron (#269654) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Sajnos erre nem tudom a választ :) Talán majd egyszer ez is egy feature lesz ;] Amúgy Androidról jöttem én is, de már megszoktam, hogy alvásmódot állítok be, azt módosítom, ahogy kell. De nálam úgyis mindig van egy második eszköz is (karóra), hogyha bármi történne, nehogy elaludjak.
Én egyébként annakidején azt szerettem az androidban, mikor bejött, hogy mókolni kellett, nem volt mindegy, hova mented a csengőhangot, a netet (wap) beállítani meg a pokol volt :)

Imádás mindegyik oldalon van, ahogy haterkedés is. Én nem azt mondom, hogy ios az os-ek istennője, de az is biztos, hogy mindig lesz valami, akár melyik platformot nézem, ami valakinek hiányzik, főleg, ha van mihez hasonlítani. Nekem nagyon bejött, megszerettem használni, mondom ezt úgy, hogy minden androidos telefonomra a Nova launchert töltöttem le elsőnek, abból is a fizetős változatot, és androidon ugyanúgy sok szabadidőm és idegrendszerem elment, mire a rengeteg appból megtaláltam és használni tudtam azt sok sok tesztelés során, ami megfelelően működött.

Aki mindkettőt használta, tudja melyiktől mit kap, miről kell lemondani, innentől a választás pedig szabad, gyártó sok van (kivéve a gugli, mert annak itt nem éri meg pixelkedni :( ), telefon modell még több.

Mastermark: szerintem ezt nem nekem akartad, hanem gubotiinak :))

[ Szerkesztve ]

(#269667) Lali-213 válasza lugosi (#269596) üzenetére


Lali-213
senior tag

Való igaz, dombornyomott kártyám van. Ezt nem vettem figyelembe.

(#269668) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. Hogyan lehet a legegyszerűbben letörölni iPhone 13 Miniről az összes fotót és videót?

Felgyűlt jó pár GB-nyi, lementettem őket asztali gépre, és most szeretném felszabadítani a helyet a telefonon, de sehol nem találok Select All vagy hasonló lehetőséget, csak azt, hogy magam az ujjammal szépen egyenként kijelölöm mind a sokezer fotót/videót a Fotókban. Ami még lenyomott és automatikusan görgetődő kijelölés esetén is egy halál. Mi erre a megoldás?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#269669) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Lehet olyan, hogy az iPhone 12 Mini jobb oldali gombja benyomva marad? eSIM-re cseréltem, a tokot nehezen szedték le majd tették vissza, majd újra ugyanez, mert a SIM tálcát nem rakták vissza. Ezek után a tokban a jobb oldali gomb beljebb van, csak körömmel lehet megnyomni.

(#269670) kutga válasza pinnacle (#269669) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem Samsungon tört el a hangerő szabályzó gomb, először csak nehezen tudtam benyomni aztán teljesen beragadt, garanciában javították.

Let the Zone take me if I am.

(#269671) i400 válasza Scarletiel (#269650) üzenetére


i400
senior tag

ez sajnos ilyen... nyáron hóláncról jött hirdetés, most építkezéssel kapcsolatos dolgokról, de instán így is még mindig nagyságrendekkel kevesebb mint fbn... ott minden 2. vagy 3. poszt reklám ami azért több a soknál :(((

(#269672) Big_Boss válasza Laslow (#269668) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Szia!
Erre én se találtam megoldást.
Asztali gépre rádugod és intézőben törlöd?

(#269673) lugosi válasza Big_Boss (#269672) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A DCIM könyvtárat lehet így törölni, de ha iCloud fotókönyvtár van bekapcsolva azt nem.

(#269674) pinnacle válasza kutga (#269670) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Feleségemé a telefon, ő sem vette észre elsőre, hogy a tok gombját törték ki. :) Tech21 Evo Art Botanical Garden tok volt, sehol sem találok már. Igaz lehet nem is ilyet kellene venni, mert nagyon nehéz leszedni.
eSIM-el ugye egy probléma lehet, ha külföldön összetörik a telefon, akkor másik telefonban csak deaktiválás után lehet használni? Azt mondták ezt a beta.icloud-ban is meg tudom csinálni. Hol van ez a lehetőség?

(#269675) ittakary


ittakary
nagyúr

Alzán vannak még jó dealek :D


[ Szerkesztve ]

(#269676) karldergroße


karldergroße
senior tag

Tudna valaki abban segíteni, hogyan tudnék mindent iOS-röl androidra átmenteni? Leginkább a kapcsolatok, sms-ek, whatsapp és az appok lennének fontosak.

(#269677) volvoguy


volvoguy
addikt

Nem hiszem el hogy a 13Pro-m akkukapacitása minden héten romlik 1%ot.

Pedig vettem hozzá egy 10W-os töltőt mert nekem az is elég. 20 és 85% között töltöm, nem is melegszik, töltés közben repülő mód...erre mégis.

Ha ez így megy akkor 10 hét múlva életem a 86%ot? Agyf@sz

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#269678) lugosi válasza karldergroße (#269676) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A kontaktok pl egy Google fiókkal való szinkronizálással. Az sms-ek vagy sehogy, vagy ha van az app store-ban hozzá app, valami “move to android” (talán van olyan gyártó ahol van). A whatsappnál eddig nem volt átjárhatóság, a múltkor láttam a frissítések között hogy az android->ios váltás ha minden igaz menni fog, visszafelé nem tudom. Appok téren nem értem hogy mire gondolsz, gondolom ugyanazon appok, ha megvannak a play store-ban, akkor onnan is letöltöd az androidos megfelelőjét az androidos telefonra.

(#269679) dni


dni
őstag

Sziasztok,

egy ideje, sajnos nem tudom pontosan mióta, relatíve sokat merül egy éjszaka alatt az iPhone 11 Prom, melynek 86%-os az akksija egy Vodás normál sim és egy Telekomos esim van aktív használatban, valamint alváskor is hordom az Apple Watchom.
Az alábbi statisztika szerint a Lokátor és a Google Drive megy a háttérben az éjszaka, annak ellenére, hogy a a telefon alacsony töltöttségű üzemmódban van és a Drive számára amúgy is le van tiltva a háttérben való futás és kikapcsoltam az appban, hogy nem mentse automatikusan a képeimet, egyébb elemeket.
A lokátort illetően pedig nincs bekapcsolva a helyzetem megosztása senki felé, Otthon alkalmazásban sincs engedélyezve pl az intercom funkció “amikor otthon vagyok”, helyzet meghatározás, mégis egész éjjel látható a Lokátor a statisztikában az éjjel folyamán.

Mi tekinthető normál merülésnek 8 óra alatt?

Másik kérdésem pedig, hogy noha be van kapcsolva az optimalizált aksi töltés, látszólag nem működik, pedig az Alvás-Ébredés funkció is be van állítva minden napra.
Erről nincs fotóm, ritkán hagyom egy éjszakára telefonom, de látható a grafikonom, hogy egy huzamban 100%-ra tölti a telefont és ott tartja egész éjjel.
Ezt miként lehetne fixálni véleményetek szerint?

(#269680) gery2123 válasza volvoguy (#269677) üzenetére


gery2123
őstag

Tudom nem nagy vigasz, de ne nézd :)
Használd, aztán ha azt veszed észre hogy rossz lett az akku majd cseréled! Nem hiszem, hogy a következő 2 évben erre sor kerül.

dni:
nekem is 11 pro van 88% akku. Nálam be van állítva, hogy 12:00-06:45 között alacsony töltöttség wi-fi bt mobiladat kikapcsolva és így merül 4-5%-ot.
Csak alacsony töltöttség mellet olyan 8-10% volt éjszaka.
Én most jöttem androidról ott minden mellet is max 3-4% volt.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#269681) markknight válasza volvoguy (#269677) üzenetére


markknight
veterán

Sajna ez csak rosszabb lesz, főleg ha felrakod majd az iOS 16-ot. Epölnél új év, új telefon, a régi telefonok akksija pedig megállíthatatlanul elkezd romlani.

(#269682) bigdady válasza markknight (#269681) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mikor lesz iphone event?

(#269683) Prowler válasza dni (#269679) üzenetére


Prowler
senior tag

Mivel töltöd? “A töltés fel lett függesztve az iPhone hőmérséklete miatt” felirat nem néz ki túl biztatóan.

Ha ezt folyamatosan írja minden töltésnél akkor mindenképp akksit cseréltetnék mielőtt felpúposodik.

Veremivadék Undorkutya

(#269684) markknight válasza bigdady (#269682) üzenetére


markknight
veterán

Talán 7-én? Nem követem annyira.

(#269685) dud998


dud998
őstag

A Vodafone másnál hogy viselkedik? Tegnap óta olyat csinál hogy nem csörög a telefon csak jön egy SMS hogy volt hívásom. Ha indítok hívást az okés, illetve utána lehet engem hívni. De ez így nem megbízható, többször volt ilyen. Fizikai SIM, nem eSIM és csak egyet használok.

[ Szerkesztve ]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#269686) pauliboy23 válasza bigdady (#269682) üzenetére


pauliboy23
senior tag

7.-én.

(#269687) Tewe013 válasza volvoguy (#269677) üzenetére


Tewe013
őstag

Na ebből is látszik, h kb. semmi értelme így dédelgetni az akksit, mert nem ezen múlik. Egyébként meg semmi értelme nézegetni azt a számlálót.

(#269688) volvoguy válasza Tewe013 (#269687) üzenetére


volvoguy
addikt

Abból a szempontból van értelme ha el szeretném adni akkor a vevőjelölt ezt nézi meg legelőször. Meg nyilván egy akksi csere sem annyi egy Iphone-ba mint mondjuk egy Androidos valamibe. És azért pláne bosszantó hogy az S21 Ultra-m akksija nem degradalodik ennyire pedig az aztán nincs kímélve töltéskor és egy év után is 95%os ez meg fel éves sincs :(

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#269689) Hawk02


Hawk02
tag

Sziaztok!
“A töltés fel lett függesztve az iPhone hőmérséklete miatt”
Ezzel kapcsolatosan volt valakinek tapasztalata,hogy miért jelentkezik ez a felirat.
Az akku jelenleg 100% és kb.1 héten keresztül minden töltésnél jelentkezett ez a felirat.(Iphone 13, 9hónapos készülék)
Mindegy volt,hogy gyors töltővel vagy QI töltővel töltöttem.88-90% töltöttségnél megállította a készülék a töltést.
Lehetséges,hogy az IOS 16 dev.béta kavart be?A Public béta megjelenése óta megszűnt ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#269690) dni válasza Prowler (#269683) üzenetére


dni
őstag

Általában egy IKEA Koppla 3-as USB adapterről, 2m-es Anker kábellel szoktam, ez max 2,5 A tud leadni egy portján.
De most, amikor ezt kiírta, akkor a gyári 20w-os töltőfejről és egy 1,5m-es IKEA usb-c Ligtning kábelt használva. Ezt a kombót ritkán használom, csak ha gyorsan kell töltenem és ekkor nem is volt rajta a gyári bőrtok, így fura, hogy túlmelegedett. Még nem láttam ezt az értesítést, de mostantól figyelni fogom.

gery2123 Ez sokkal kisebb mértékű merülés mint az enyém. Nekem is be van állítva egy Shortcut, hogy este 10-től az ébresztő kinyomásáig automatikusan alacsony töltöttségű üzemmódban menjen.
2019- októberi gyártás, nem sokkal később vettem használatba és azóta folyamatosan nyúzom. :)

[ Szerkesztve ]

(#269691) atala


atala
addikt

Sziasztok!
Létre hoztam egy eseményt a naptárban, és véletlenül azt állítottam be, hogy naponta legyen az esemény. Most berakta minden napra az eseményt. Ha kitörlöm az eredetit, a többi bent marad. Hogyan tudom ezt véglagesen kitörölni? Ha át állítom 1 évre, akkor is bent marad, csak így évente lesz az esemény.

(#269692) Tibee86 válasza dni (#269690) üzenetére


Tibee86
veterán

820 ciklussal már ráférne egy akkumulátor csere.

(#269693) Noxy válasza atala (#269691) üzenetére


Noxy
veterán

Állítsd be az ismétlés végét is.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#269694) Tewe013 válasza volvoguy (#269688) üzenetére


Tewe013
őstag

Erre is megoldás lenne, ha ez a számláló nem is létezne, mint ahogy Androidon sem.

(#269695) volvoguy válasza Tewe013 (#269694) üzenetére


volvoguy
addikt

De androidon például egy AIDA kiírja hogy mennyi a kapacitás és abból ki lehet számítani a gyári hoz képest hány %ot csökkent :)

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#269696) ivana válasza dud998 (#269685) üzenetére


ivana
Ármester

A mobilhálózatok jellegéből fakadóan az, hogy a hívó félnél csörög nem jelenti azt, hogy a hívottnál is. A vezetékesen szocializálódott emberek sokszor csöngetnek kettőt aztán kinyomják. :U Szüleimnek eltartott egy ideig mire ezt elmagyaráztam.

(#269697) atala válasza Noxy (#269693) üzenetére


atala
addikt

Beállítom, hogy ne legyen ismétlés, de amit már létrehozott, nem törlődik ki.

(#269698) HoldfenyLuna válasza atala (#269697) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Én most teszteltem egyet, és de, kitörlődik. iCloud naptárról van szó, vagy másik (gugli) naptár esetleg?

(#269699) atala válasza HoldfenyLuna (#269698) üzenetére


atala
addikt

icloud naptár. Akkor nekem valmi össze akadt.

(#269700) atala válasza HoldfenyLuna (#269698) üzenetére


atala
addikt

Na, most felajánlotta, hogy az összes jövőbeli esemény törlése, és így kitörölte az összeset.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.