Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#203951) -secret- válasza choco01 (#203950) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Azt nem fogod tudni törölni. Ha törlöd akkor törlődik a felhőből is. Tárhely optimalizálását állítsd be és akkor a készülékeden csak a tömörített képek lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#203952) choco01 válasza -secret- (#203951) üzenetére


choco01
addikt

Azt bekapcsoltam, de azt jelzi valahol hogy kész van? Mert ha ennyi nem lesz több hely akkor töröljük a képeket, ApplePay miatt kéne nagyon a frissítés..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#203954) -secret- válasza choco01 (#203952) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Most kapcsoltad be? Akkor kell annak idő...

(#203955) lugosi válasza Rage47 (#203938) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Plusz lehet még osx-en is a komtaktok progiban, de egyetértek veled abban hogy ez érthetetlen hiányosság, hogy nem lehet telefonon csoportokat létrehozni. A máshol létrehozottakkal viszont már lehet dolgozni telefonon. Aki ezt megfejti, hogy miért ilyen, az tud valamit.

(#203956) lugosi válasza -secret- (#203944) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem kellene homályosnak lennie. Igaz hogy tárhely optimalizálása esetén a kisebb felbontású képeket tartja a telefonon, de azok nem homályosak, nálam legalábbis nem.

(#203957) lugosi válasza choco01 (#203952) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

1.1 giga szerintem sem lesz elég neki. Vigyázz, mert ha iCloud fotókönyvtár bekapcsolása esetén törlöd a képeket a telefonról, akkor a felhőből is törlöd.
Mennyi fotód van a felhőben? (Db és Mb?)
Abból nagyjából lehet következtetni arra, hogy tárhely optimalizálása esetén mennyi helyi adatbázis és cache kell neki a telefonon.

(#203958) Norbi27 válasza -secret- (#203946) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Köszönöm!

(#203959) TXT


TXT
őstag

Hogyan oldhato meg az, hogy kijelzo, tv, ledfal stb fotozhato legyen Iphone-nal (X, 7 Plus, vagy akar mas) ugy, hogy ne “futo” szines csikok, vagy mas anomaliak legyenek lathatoak, hanem az a kep, amit valoban latni is szemmel? Egyszeruen barhova probalok bokni a kijelzon, HDR-t kapcsolni ki/be, hasznalhatatlan lesz a kep... :F
Mi a megoldas sracok? :U

(#203960) herdsman12 válasza TXT (#203959) üzenetére


herdsman12
őstag

Nálam tök normál, esetleg sötét helyiségben próbálod?

(#203961) norbertoth


norbertoth
senior tag

[link]
most akkor ha Apple Pay-t használok, akkor is kell majd pin? Remélem nem, mert akkor rövid volt az öröm a gyors fizetéshez 😀

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#203962) Kicsirics77 válasza norbertoth (#203961) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nem kell pin

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#203963) szabogabor10 válasza norbertoth (#203961) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az eszköz általi hitelesítés ezután is kiváltja a PIN-t.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#203964) szekra válasza norbertoth (#203961) üzenetére


szekra
őstag

Nem kell.

(#203965) Sgarrista


Sgarrista
tag

Sziasztok !

Egy kérdésem lenne mert ilyet meg nem tapasztaltam . Vennék egy iPhone Xs magamnak mert a 8 kicsit össze törtem ( el ütöttem az saját autómmal 😊 ) de azt írja az eladó hogy a t-mobilos kártyával nem használható , de kártya független . Én 70-es vagyok szóval elvileg mindegy lenne , de nekem gyanús .

Az én elképzelésem az hogy a T-nél vették , részletre de nem lett fizetve , és a T hálózaton lett csak tiltva ? De a többi hálózaton meg használható tovább ? Vagy hogy megy ennek a menete ?

A kérdés hagyam a francba inkább , és nézek más embertől?

Ha nem ide való a kérdés akkor bocsi!
Előre is köszi a választ !

(#203966) Norbi. válasza Sgarrista (#203965) üzenetére


Norbi.
őstag

Valszeg lelőtt telekomos, először a saját hálózatról lövik ki, aztán nemsokára mással sem megy.
Engedd el

(#203967) TXT válasza herdsman12 (#203960) üzenetére


TXT
őstag

Probalj meg kozelebbrol egy monitort/laptopot fotozni, vagy pl egy ledfalat.

(#203968) x220i7


x220i7
tag

Sziasztok,
Az 6s-em toltes kozben egyik pillanatrol a masikra ujraindult, majd mindenfele furcsa szinek jelentek meg a kepernyon.
Ezutan elfeketedett. Levettem, hagytam pihenni nehany percre, hard reset-et elvegeztem, ujraindult. Be is kapcsolt, akkuszazalek 80% felett volt, azonban azonnal ujraindult nehany masodperc utan. A kijelzo nem hibas, mert amikor az Apple logot mutatja kezdokepernyon, akkor minden tokeletes, csak egy ido utan kezd el behulyulni. Vagy szines csikok/foltok jelennek meg, vagy allandoan ujrainditja magat. Felcsatlakoztattam a Mac-emre is, iTunes nem is latja.
Valami SOS otlet esetleg? Holnap reggel szuksegem lenne ra, fontos targyalasra megyek.

(#203969) HarleyCustom válasza x220i7 (#203968) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szerintem alaplap hiba.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#203970) Sgarrista válasza Norbi. (#203966) üzenetére


Sgarrista
tag

Köszi

(#203971) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Van esetleg valakinek sejtése hogy az idei új telefon bemutatása után kb. mennyivel lehet majd olcsőbb az XS Max ? Ugye ilyenkor az Apple le szokta vinni az előző modell árat.....a múlt évben mennyivel ment le az X ?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#203972) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, iOS-sel használnék Bluetooth billentyűzetet és nem tudom hol lehetne beállítani a beállításoknál hogy magyar QWERTY layout legyen és ne QWERTZ. A virtuális billentyűzetben ez tök jól állítható de a külső billentyűzetnél ezt nem találom. Van erre mód vagy szokjam meg a QWERTZ-t iOS-en?

(#203973) x220i7 válasza HarleyCustom (#203969) üzenetére


x220i7
tag

Akkor gondolom kuka a telefon, ugye?!
El lehet adni hibasan valamennyiert egyaltalan? 32 gigas, kevesebb mint 1 evet volt hasznalva, csak a gari meg lejart, mert elobb be lett aktivalva... :(
X szerias telefonok kozul melyikkel usznam meg legolcsobban, ha most vasarolnek egyet? Hol erdemes keresgelni a keszuleket?

(#203974) -Ben- válasza aujjobba (#203942) üzenetére


-Ben-
veterán

Köszi. A pdf problémára tudsz valamit javasolni?

(#203977) Sgarrista válasza #72445440 (#203975) üzenetére


Sgarrista
tag

Köszönöm neked is , akkor nézek másnál .

(#203978) herdsman12 válasza TXT (#203967) üzenetére


herdsman12
őstag

Ez most egy monitor.

(#203979) Sefter válasza 206 cc (#203971) üzenetére


Sefter
veterán

Jelentősen nem fog csökkenni...még a 8 is elég jól tartja az árát

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#203980) Mr.Grincs válasza x220i7 (#203968) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

DFUból sem tudod ledarálni? Valószínűleg flash hibás lesz. Szokott ilyet csinálni az SE és a 6S is, hogy tegnap megy másnap meg nem is működik. Ma egy X-et hoztak be. Zsebrerakta a hapsi akkor még működött, elővette és se kép se hang. Áramfelvétele Lightning kábelről 0.06 A volt, valszeg főpaneles lett.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#203981) tboldi válasza Sefter (#203979) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most néztem meg, durván csak 20k-rel adnak olcsóbban egy új, 256-os 8 Plus-t, mint amennyiért 2017 novemberében vettem.

(#203982) aujjobba válasza -Ben- (#203974) üzenetére


aujjobba
addikt

Amikor elkezd fogyni a hely a telefonon a rendszer nekiáll takarítani, például a teljes letöltött PDF-eket a Könyvek appból.
Visszatölti amikor meg akarod nyitni, de ha nincs net akkor nyilván nem tudja.

Ha az ismerősnek ennyire nincs mobilnete vagy nem akarja használni, akkor érdemes lehet előbb wi-fin megnyitogatni azokat a dolgokat, amikre szüksége lesz útközben.

(#203983) Arellig


Arellig
tag

Sziasztok,

Valahogy a beállitások ikonról a piros 1-es notification ami s zoftverfrissitésre utal, le tudom venni? eléggé zavar :)
köszi

(#203984) Serpiko válasza Arellig (#203983) üzenetére


Serpiko
addikt

Nyomj egy frissítést és eltűnik. Amúgy nekem egyszer úgy tűnt el újraindítottam a telefont. Amúgy mindig frissítek és nem volt gondom iPhone SE van nekem.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#203985) Arellig válasza Serpiko (#203984) üzenetére


Arellig
tag

pont hogy nem akarom lefrissiteni mert a mostani szoftver jó :)
de a notification 1-es baromira zavaró

(#203986) -Ben- válasza aujjobba (#203982) üzenetére


-Ben-
veterán

Köszi! Remélem sikerrel jár majd. :R

(#203987) Wajk válasza Arellig (#203983) üzenetére


Wajk
addikt

tvOS12 BetaProfil

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#203988) Arellig válasza Wajk (#203987) üzenetére


Arellig
tag

dobj kérlek egy linket :)
nagyon köszi

(#203989) TXT válasza herdsman12 (#203978) üzenetére


TXT
őstag

Ez pedig egy ledfal. Tavolrol volt fotozva, csak kivagtam a tobbi reszletet, mert az az esemeny szervezojenek tulajdona.

[ Szerkesztve ]

(#203990) Serpiko válasza Arellig (#203985) üzenetére


Serpiko
addikt

Melyen telot van? Rosszabb nem lesz az biztos nem kell felni tőle.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#203991) Arellig válasza Serpiko (#203990) üzenetére


Arellig
tag

Xs 12.3.1-el :)

(#203992) Wajk válasza Arellig (#203988) üzenetére


Wajk
addikt

érdemes rákeresni és utánaolvasni ha még nem hallottál róla, én ezt használom.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#203993) Arellig válasza Wajk (#203992) üzenetére


Arellig
tag

köszönöm, végigcsináltam és ugyanúgy ott van a notification 1-es. :)

(#203994) Wajk válasza Arellig (#203993) üzenetére


Wajk
addikt

A főképernyőn vagy belül?: a főképernyőről eltűnik a "Beállítások" ikon mellől, az a látványosabb, ott belül ott marad az "Általános" résznél. Engem a főképernyőn zavart, meg hogy állandóan letöltötte a legújabb frissítését. Továbbá állandóan feldobta véletlenszerűen az ablakot, hogy frissítsek.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#203995) Serpiko válasza Arellig (#203991) üzenetére


Serpiko
addikt

Feleségemnek is xs van a legfrissebb rendszerrel semmi gondja nincs. Te tudod mikor és hogy akarsz frissíteni.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#203996) Arellig válasza Wajk (#203994) üzenetére


Arellig
tag

A főképernyön van ott a beállitások ikon sarkában... belül nem igazán érdekelne.

(#203997) Wajk válasza Arellig (#203996) üzenetére


Wajk
addikt

a leírást elolvastad amit linkeltem? ott van a HowTo, de ne onnan használd a profilt, hanem amit linkeltem mert az már 12-es, nem 11-es. Ha sikerül a profil install akkor restart kér és nem lesz ott az 1-es.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#203998) pikszel válasza TXT (#203989) üzenetére


pikszel
őstag

Először arra gondoltam, hogy a frekvenciakülönbségből adódó sávosodásra (banding) gondolsz. Itt viszont tisztán látható, hogy ami nálad jelentkezik, az a moiré effektus.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#203999) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Mik a tapasztalatok az olcsó iPhone-t árusító üzletekkel kapcsolatban? Olyanokra gondolok, mint amiket mondjuk az árukereső, stb. listáz iPhonera és ahol több 10, esetleg 100 ezerrel olcsóbbak az iPhoneok, mint a hivatalos Apple boltokban, weboldalon illetve istyle,stb. boltokban.

Milyen telefont kap itt az ember? A csomagolás olyan, mint az Apple-nél? Bontatlan rajta a fólia, stb.?

(#204000) -secret- válasza macikos (#203999) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

ÁK-n az elsőket nyugodtan ki lehet húzni a listáról. :K

Vásárlás előtt kérdezz itt és megmondjuk, hogy hol megbízható és olcsó.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.