Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#204101) markknight válasza Gigicuci (#204099) üzenetére


markknight
veterán

Az automata fényerőt kapcsold ki, az lesz a baj :D

(#204102) szekra válasza aujjobba (#204094) üzenetére


szekra
őstag

Szerintem vagány.

(#204103) herdsman12 válasza Gigicuci (#204099) üzenetére


herdsman12
őstag

Beállítások - Általános - Kisegítő lehetőségek - Kijelző... - Automatikus

[ Szerkesztve ]

(#204104) Cheesy válasza Cheesy (#204017) üzenetére


Cheesy
őstag

Ma sikerült bejutnom a helyi Telekom üzletbe (tőlük vettem weben a telefont)
Kb. 1,5 óra sorbanállás alatt már meg is győztem magam, hogy ku*ára feleslegesen pazarlom itt az időmet, elhajtanak annyival, hogy ez nem garanciás hiba, meg nem tudjuk bizonyítani, vagy esetleg hagyjam ott, elküldik 3 hétre a szervizbe ahonnan visszajön és marad ugyanolyan. Utóbbi lehetőség kiesett, mert munkához kell a telefon kvázi nélkülözhetetlen.

Amikor már külön megköszönte az ügyfeles srác, hogy kitartottam a várakozással, sokat enyhített a hangulatomon (azok az apró dolgok ugye...).
Elmondtam mi a baj és meglepve hallottam, hogy ugyanezzel a problémával már többen jelentkeztek, többségében az X, Xs, Xr tulajok. Az Apple szeptember-októberben fog kiadni erre szoftverfrissítést, mert kiderült hogy náluk van a hiba nem a szolgáltatóknál.
Még az is egyezett a többi userrel, hogy tavasszal kezdődött a roham, nekem is májustól csinálja.
Kaptam egy kinyomtatott számlát az ügyfelestől és mehetek Bp-re a "fő" iCare vagy mifene pontba. Ezt még egyelőre ki kell keresnem.
Elmondása alapján "ott rá tudnak mérni, hogy minden oké-e a frekvenciákkal", jelentsen ez bármit is, és jellemzően nem javítják, hanem cserélik a készüléket. Addig is az a feladatom, hogy készítsek teljes mentést a telefonról.
Jövő héten remélem eljutok ebbe az iAkármibe...

www.vakbelmutet.hu

(#204105) Penguin95


Penguin95
senior tag

Sziasztok! Bár nem hittem hogy valaha is itt kötök ki, viszont egy ismerősöm okán a segítségeteket szeretném kérni! Történt a mai napon, hogy az illető elvesztette az iPhone 6-os telefonját, lemerült állapotban. Megpróbáltuk a Find my iPhone-t használni, viszont ott ez fogadott:

Azt szeretném kérdezni, hogy én hagytam ki valamit, esetleg rossz helyen nézelődök, vagy el lehet felejteni a telefont, mert nem volt rajta bekapcsolva valami, ami kellett volna? Mivel életemben kétszer volt a kezemben Apple eszköz, így tudásom e téren közelít a nullához.

Köszönöm előre is a segítséget, és ha kihagytam valamit, vagy rossz topikban járok, szóljatok rám!

(#204106) Giovan! válasza Penguin95 (#204105) üzenetére


Giovan!
addikt

Az nem alapból be van kapcsolva (talán iOS9 vagy 10 óta)? Sajnos sokat nem tudok segíteni, de most megnéztem az enyémen, és bár még egyszer sem nyúltam ehhez az apphoz, mégis be volt kapcsolva.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#204107) Penguin95 válasza Giovan! (#204106) üzenetére


Penguin95
senior tag

Őszintén szólva elképzelésem sincs. Annyi információt tudok adni pluszban, hogy ha erről a funkcióról megkérdezi a felhasználót a telefon első bekapcsoláskor, akkor tuti ki van kapcsolva, ismerve az illető hozzáállását. Illetve maga az eszköz megjelenik az iCloud beállításokban a saját eszközöknél, plusz ha ez számít, elvileg a SIM és a telefon is jelszóval volt védve.

(#204109) Penguin95 válasza #72445440 (#204108) üzenetére


Penguin95
senior tag

Akkor ez bukta, minden esetre köszönöm szépen az eddigi segítséget, felvilágosítást. Esetleg valahol lehet, érdemes jelezni a telefon lopott mivoltát a rendőrségen kívül, hátha beviszik egy hivatalos szervizbe? Pár éve olvastam egy hasonló történetet a Logout blogjai között, ahol emlékeim szerint így lett meg egy Apple eszköz, de most hirtelen nem sikerült előkeresnem.

Ha pedig végképp bukó a dolog, akkor esetleg azt még meg tudnád/tudnátok mondani, hogy letiltás ügyben merre tovább? A SIM természetesen egyértelmű, viszont a telefon kártyafüggetlen volt, és használtan lett vásárolva egy GSM boltból, ilyesmivel pedig még nem volt dolgom szerencsére. Doboz, adásvételi természetesen megvan.

(#204110) HarleyCustom válasza Penguin95 (#204109) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Imei be kell diktálni, hogy tiltsák le.
Rendőrség.
Adás-vételivel.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#204111) Penguin95 válasza HarleyCustom (#204110) üzenetére


Penguin95
senior tag

Értem, akkor ez lesz a következő lépés, és neked is köszönöm a segítséget!

(#204112) atirag


atirag
őstag

Van két iphone és egy apple id-vel van használva. Az egyik a lányomnak másik a páromnak. Hogy lehet őket úgy szétválasztani,hogy ne vesszenek el a képek egyikről sem. Bár azt sem értem miért látom mindkettőn a képeket. Pedig csak az icloud fotók van bekapcsolva és azon kívűl más nem. Viszont így a 32gb-os már nem bírja tárhellyel. Az iphone tárhely optimalizálása van bekapcsolva a feltöltés fotostreambe nincs és megosztott albumok sincs.

(#204113) HarleyCustom válasza Penguin95 (#204111) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nm

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#204114) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Egy barátomnak segítségre lenne szüksége.
Iphone telefonban nem tudja használni a céges email címét.
xy@cégnév.hu

Mit kell még ilyenkor beállítani?Van vmi központi szerver cím vagy vmi amit pluszban meg kell adni vhol?
Nem elég csak az email cím+jelszó.

Tudom az email címét+jelszavát,de nem fogom kipróbálni az én telefonomon,fordított helyzetben én sem szeretném..viszont jó lenne vhogy segítenem neki.

(#204115) Sefter válasza Elims (#204114) üzenetére


Sefter
veterán

Szia!

Beállítások - jelszavak és fiókok -ban tudjátok hozzá adni
Be kell állítani a mail szervert és domain-t is ha szükséges. Rendszergazda megmondja miket használnak..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#204116) atirag válasza atirag (#204112) üzenetére


atirag
őstag

És azt meg lehet csinálni,hogy a két készülék küzöl ha letöltök egy alkalmazást akkor az nem töltődik le automatikusan a másik készülékre is?

(#204117) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

A novemberben vásárolt iPhone XS készülékem alsó mikrofonja megadta magát ma. Hangjegyzetkor és hívásban recsegő, sistergő hangot hallanak.
Az elülső és hátsó mikrofon jó. Teszteltem őket videófelvétellel.
A telefon vissza lett állítva gyárira, port nem látok az alján.
A kérdésem az lenne, hogy garanciálisan a telekomban javítják ezt? Mennyi idő? Ötletek, amit még kipróbálhatnék?

Köszönöm előre a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#204118) HarleyCustom válasza B4ndiBuild3r (#204117) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Annak annyi....nem tudsz vele mást csinálni.
Garis, tehát viheted javításra.
iStyle, vagy Telekom.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#204119) Serpiko válasza atirag (#204116) üzenetére


Serpiko
addikt

Be lehet állítani nekem is így van.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#204120) atirag válasza Serpiko (#204119) üzenetére


atirag
őstag

Na ez szuper. És el is árulod?:)

(#204121) Serpiko válasza atirag (#204120) üzenetére


Serpiko
addikt

Beállítások iTunes és app store azon belül van automatikus letöltés ott tudod beállítani.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#204122) Elims válasza Sefter (#204115) üzenetére


Elims
veterán

Köszi szépen!!

(#204123) marsu. válasza atirag (#204112) üzenetére


marsu.
senior tag

iCloud fotóknak pont az a lényege, hogy minden eszközön láthatóak legyenek a képek.
Legegyszerűbb talán az lenne, ha csinálnátok valamelyiküknek másik, saját AppleID-t és pl. családi megosztással átdobnátok arra is a képeket (elv ebben a formában is működnie kell). De akár Airdrop-pal is mehet, azzal nyilván kicsit hosszadalmas lesz...

(#204124) atirag válasza Serpiko (#204121) üzenetére


atirag
őstag

Amikor bemegyek abba amenübe akkor ott minden ki van kapcsolva bár nem is tudom kapcsolgatni mert minden lehetőség szürke.

(#204125) Noxy válasza atirag (#204124) üzenetére


Noxy
veterán

Ha mind a 2 eszközön szürke, akkor nem töltheti le egyik eszköz sem a másik eszközzel vásárolt app-t.
Amugy meg lehet kapcsolgatni, csak rá kell bökni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#204126) atirag válasza Noxy (#204125) üzenetére


atirag
őstag

Igen köszönöm. Nem olvastam el figyelmesen. Csökentett módban nem állítható.

(#204127) lugosi válasza atirag (#204112) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Letöltöd a képeket számítógépre, csinálsz az egyik telefonnak új apple id-t, és felmásolod a telefonra a képeket.

(#204128) lugosi válasza Penguin95 (#204109) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen akkor itt nincs mit tenni, pedig innen kényelmesen be lehetett volna kapcsolni a lost mode-ot.

(#204129) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Régi Iphone 5 ön ami hibátlanul ment egy 9.0 FW rel,
most váltottam 10.3.4 re mert sajnos kellett egy app nak.
Azóta a térerő ugrál, és dobálja a hívást.
Ezt valószínűleg az update nek köszönhetem ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#204131) DonThomasino válasza #72445440 (#204130) üzenetére


DonThomasino
veterán

Lehet úgy hiba, hogy nem jelzi semmi ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#204132) Noxy válasza atirag (#204126) üzenetére


Noxy
veterán

Csökentett módban nem állítható.

Induláskor F8-t nyomtál?
Mi nálad az iOS-n a csökkentett mód? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#204133) Sawyer_ válasza aujjobba (#204059) üzenetére


Sawyer_
tag

Mondj már légyszi egy ilyen kamu indokot,amire kapok egy másik készüléket. Én valós problémával (állandóan gyenge térerő, hívásproblémák) adtam be az icenterhez, kiküldték külföldre és semmit nem javítottak vagy cseréltek rajta.

Egyenként ilyen esetben érdemes máshol megpróbálni gariztatni?

(#204134) aujjobba válasza Sawyer_ (#204133) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem tudok mondani, én nem ügyeskedek ilyesmivel, de nézd meg a hardverapró hirdetéseket, rengeteg “fóliás, garanciában cserélt, 3 hónap garis” készülék van fent.

(#204135) marsu. válasza Noxy (#204132) üzenetére


marsu.
senior tag

Sztem az alacsony töltöttségű módra gondolt.

(#204136) ratam23


ratam23
aktív tag

Sziasztok!

Xr készülékem már vagy ötödször játssza el, hogy nincs hangja az ébresztésnek. Arra gondoltam, hogy esetleg bezavar neki a bluetooth hangszóró ezért már arra is szoktam figyelni hogy mielőtt elalszok kikapcsolom a bluetooth-t. Hangerő is rendben van direkt szoktam ellenőrizni elalvás előtt ezt is. Van hogy felébredek és látom h kiírja h ébresztés csak nincs hangja. Nagyon dühítő. A másik amikor spotify-t hallgatok és közben leteszem a telefont valahova automatikusan számot vált pedig nem nyomok semmit. Ez is néha fordul elő és mindig amikor leteszem a telefont. Másnál jelentkeztek esetleg ezek a gondok és van rá megoldás? Teljesen restore telepítés volt legutóbb újként beállítva nem biztonsági mentés visszatöltés. Legújabb szoftver fent. Előre is köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#204137) Wajk válasza DonThomasino (#204129) üzenetére


Wajk
addikt

Próbálj egy hálózat resetet

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#204138) kchris78 válasza Cheesy (#204104) üzenetére


kchris78
veterán

ez engem is erdekel mert most hogy olvasom ezt en is felkapom sokszor a telefont beleszolok hallozok es a masik szol bele hogy ott vagyok? pont az az idoszak esik ki... ez is telekomos, de cegesflottas de az ugyintezes miatt ugyanugy nem lesz telefon...

(#204139) DonThomasino válasza Wajk (#204137) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ezt kifejtenéd ? :R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#204140) ratam23 válasza ratam23 (#204136) üzenetére


ratam23
aktív tag

Megvan a hiba, aki használ Spotify-t érdemes figyelni rá. Próbáljátok ki nálam ez okozza a problémát.

Spotify ébresztő hiba

(#204142) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok!

Azzal a problémával küzdök, hogy amikor airpodssal veszek fel egy bejövő hívást facebook messengeren akkor én nem hallok semmit, engem hallanak. Viszont ha én kezdeményezek hívást akkor semmi gond. A hiba kizárólag airpods-al és bejövő hívásnál jelentkezik, és csak a facebook messengerben. Leválasztottam az airpodsot többször. Újratettem a messengert is de semmi. Találkozott már más is esetleg ezzel? Van valami ötletetek esetleg?

(#204144) DrBubo77


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Debrecenben le lehet valahol adni garanciális szervizbe egy iPhone 6s-t?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#204145) norbertoth


norbertoth
senior tag

Miért lehet az, hogy ha a shortcut app-ban elindítok egy zeneidőzítőt, akkor hiába adom meg neki hogy 5 percig szóljon, megy órákon keresztül?! 😀

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#204146) -secret- válasza DrBubo77 (#204144) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem, de futárral fel tudod küldeni a szervizekbe.

(#204147) DrBubo77 válasza -secret- (#204146) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Az fizetős, gondolom.

Lehet, hogy személyes beadás megoldható. Hova érdemes vinni?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#204148) Noxy válasza norbertoth (#204145) üzenetére


Noxy
veterán

elindítok egy zeneidőzítőt,

Bocsi, de ehhez miért kell shortcut app? :U
Óra->Időzítő->Amikor lejár: Lejátszás leállítása.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#204149) -secret- válasza DrBubo77 (#204147) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

1000 parszaz forintert elviszi a futar. Szolgaltatonal vasarolt? Naluk eleg leadni akkor.

(#204150) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy 7 Plus. Pár napja olyan érdekességeket produkál, hogy:
-betelt memóriával riogat, holott még a tárhely fele szabadon van
-fotózni nem enged, pont erre hivatkozva
-ma pedig feloldás után teljesen befagyott, 10 percig nem csinált semmit, és azóta fekete képernyőn egy kis töltés ikon látható

Géphez kötve látja a fotókat, képeket az iPhone, de azon ugyanúgy fekete a képernyő.
Mit lehetne vele kezdeni?

SZERK.: Kényszerített újraindítással sikerült működésre bírni, de attól szívesen várom a bölcsességeket mitől lehet ez, és hogy mennyire legyek óvatos, kell e lassan új telefon, vagy csak szimplán szoftveres zűrzavar ez :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.