Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#200551) Kicsirics77 válasza galaxys80 (#200548) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nyugodj meg én öregebb vagyok min 3 évvel,csak a cetlit mindíg elhagyom😂

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#200552) Wajk válasza ittakary (#200544) üzenetére


Wajk
addikt

nem ez a limit a mobilos fizetésre nem vonatkozik.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#200553) nozs23 válasza nozs23 (#200485) üzenetére


nozs23
addikt

Ezt buktam volna. :( Úgy tudom 21-re módosult az indulás.

(#200554) Kiskokó válasza bilon73 (#200549) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ez tök jó meg igaz :)
De azért a menőség faktort én cáfolnám :D

Azon kívül hogy praktikus az oké. (bár én kártyát se nagyon használok)
De ha valaki így fizetne Watchal, hogy még látom is rajta hogy "menőnek hiszi" magát vagy menőzik ezzel inkább nevetném ki :DDD
Már bocs ne vedd fel!

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#200555) Wajk válasza nozs23 (#200553) üzenetére


Wajk
addikt

A CiB-től június 1 szivárgott ki, úgy tűnik lassan az OTP is addig csúszik ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#200556) bilon73 válasza Kiskokó (#200554) üzenetére


bilon73
aktív tag

a menőséget iróniából írtam :)

ellenben nagyon praktikus. ez is olyan, hogy addig míg nem használja az ember, addig minek, utána meg "enélkül többet nem".

:)

(#200557) Zsolt_16 válasza nozs23 (#200553) üzenetére


Zsolt_16
tag

21-én OTP sajtótájékoztató de többet mi se tudunk. :)

(#200558) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Olyanba szeretném a segítségeteket kérni, hogy már egy ideje ha elmentem a telefonszámot, akkor nem találom utána a névjegyzékben, csak akkor ha a "Csoportok/Groups-nál rámegyek az "All Yahoo!"-ra is, de akkor minden email-t is látok amit viszont nem szeretnék.

Valakinek van ötlete?

Előre is köszönöm!

(#200559) Noxy válasza stairmaster (#200558) üzenetére


Noxy
veterán

Mert a Yahoo van beállítva alapértelmezmek, a Beáll.. Kontaktok-nál.
Ezért menti ide.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#200560) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég találtam a topikra, de olyan végtelen sok hozzászólás van benne, hogy nem próbálom meg kicsemegézni az engem érintő kérdéseket. Ezért bocs előre is és azért is, mert gondolom már 1000x kitárgyalt témát fogok boncolgatni :)

Van egy iphone SE-m lassan 2 éve. Nincs is vele gondom, de gondolkodom, hogy előrelépjek. Próbáltam közben androidos telefonokat is, de valahogy az SE kompakt mérete nagy előny számomra. Persze a 6 colos faltól-falig androidos kijelzők tuti jól néznek ki, de napi szinten zavar, hogy ha mondjuk elmegyek bringázni nem fér a teló a zsebembe, stb.

Nézegetem, hogy mire lehetne érdemes váltani ésszerű összeghatáron belül. Természetesen legyen szép, jó, gyors, stb :)

Mondjuk, ami nagyon fontos lenne számomra, hogy lehessen vele jó képeket csinálni a nyaralás alatt. Nem kell a P30 pro teljesítménye ilyen fronton természetesen, de legyenek szép éles, nagy dinamikájú képek. Én az SE kamerájával is egészen ki voltam békülve...

Ami most gondolkodóba ejtett az az iphone 7 és a 8. Már 160 környékén lehet 8-as szerezni, ami vállalható lenne, de az üveg hátlap és az üzemidő miatt félek tőle kicsit.

Van valakinek tapasztalata az SE -> 8 váltásról? Méret miatt nem jön szóba a plus verzió. Az x és az xr pedig már drága nekem. Aki váltott milyen élményekkel gazdagodott? :) Az üzemidő és a kamera összevetése érdekelne elsősorban az SE-8 viszonylatban.

A hátlap mennyire törékeny? 1-2x eldobom a telefonjaimat évente sajnos :( Gondolom jó tokkal lehet csökkenteni a törés veszélyét.

Ha valakinek van kedve a fenti témában írni pár gondolatot, azt megköszönném nagyon!

János

[ Szerkesztve ]

(#200561) kagzer


kagzer
aktív tag

Sziasztok

Arról van infó, hogy az OTP-n kívül melyik banknál lesz elérhető?
Készülök bankot váltani (Raiffeisen) és akkor már azok közül választanék.

(#200562) joey04 válasza #74459392 (#200540) üzenetére


joey04
titán

nyugi, én sem értem ezt a hype-ot a mobilos érintéses fizetés közül. Még az órával csak.csak van értelme, de az már tejesen mindegy, hogy a telefont, vagy a pénztárcámat veszem elő. Ezért nem is hiányzott eddig. Most persze kíváncsiságból várom, meg ki is fogom próbálni, de ez csak amolyan érdekesség számomra, semmi több.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#200563) nozs23 válasza bodorjanos (#200560) üzenetére


nozs23
addikt

A 7-8 között nem nagyon van érdemi előrelépés se kamerában se üzemidőben. A ram mérete is ugyanannyi mindkettőben, ami szerintem a közeljövőben majd elkezd szűkössé válni.
Szerintem teljesen mindegy melyiket veszed, 8-nál van némi teljesítmény javulás, de azért nem annyira számottevő. Kamerában, üzemidőben, teljesítményben (+1GB ramot azért érezni) ezeket azért magasan veri az XR, de jóval nagyobb és drágább.

[ Szerkesztve ]

(#200564) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Ha tényleg igaz, ez a késés azért nagyon gáz, bárki is legyen az oka. Én az OTP-re tippelek amúgy. Azt nem lehet mondani, hogy ne lett volna elég idő tesztelni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#200565) Noxy válasza szabogabor10 (#200564) üzenetére


Noxy
veterán

Annyira gáz, hogy enélkül már nem is tudsz kenyeret venni?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#200566) koxkids válasza szabogabor10 (#200564) üzenetére


koxkids
őstag

Hol van itt késés? Sehol sem volt hivatalos közlemény hogy 05.17.-én indulni fog.
Ezek csak jóslatok voltak.. 2 napja kezdte az OTP kitenni a plakátokat, ami valószínüleg az Apple Pay bevezetésére utal, és jövőhét elején lesz a hivatalos tájékozató. Ezt valószíüleg így is tervezték.
Majd jön amikor kell, szerintem lehet nélküle élni pár napig még.

[ Szerkesztve ]

(#200567) kleinguru válasza joey04 (#200562) üzenetére


kleinguru
addikt

Bárhova mész, akkor a pénztárcád van nálad és nem a telefonod biztosan? Ha ott van mind a 2 egyszerre a zsebedben, akkor is ugyan annyi idő elővenni mind a 2-t és érinteni:F

Milyen pénztárcát használsz és hol van benne a kártya?

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#200568) #77646080 válasza szabogabor10 (#200564) üzenetére


#77646080
törölt tag

Mihez képest történt késés?

(#200569) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni.

Van egy iPhone 7 Plus-om, már nem garanciális és pár hete észre vettem hogy Siri nem hall engem. Tegnap gondoltam letesztelem mi lehet az oka. A helyzet a következő:
- Ha előlapi kamerával készítek videót, akkor nincs hang.
- Siri nem hall semmit ha beszélek hozzá
- Diktálás (tolbamondás, nem a hangfelvevő) nem működik egyáltalán

Viszont, FaceTime tökéletes, telefonhívás nagyon jó, hátlapi kamerával videózni kifogástalan. Rövid Google-t követően az derült ki számomra hogy van egy előlapi mikrofon valahol a készülékben, ami talán meghibásodott.
A kérdésem hogy külön mikrofont lehet cserélni? Ha nem akkor mi módon kerülhet kijavításra?

A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#200570) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Azért írtam, hogy ha tényleg igaz. Nem kell rögtön nekem esni...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#200571) stairmaster válasza Noxy (#200559) üzenetére


stairmaster
tag

Köszönöm. ez volt a hiba. Nekem kell újra be írni a számokat, vagy egy következő biztonsági mentésnél megjelennek?

(#200572) joey04 válasza kleinguru (#200567) üzenetére


joey04
titán

Egyik zsebemben, ez, másikban az igen. Mivel abban van a bérletem is. ahogy szétnyitom, ott a kártya a kártyatartó részen, érintem és kész.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#200573) Noxy válasza stairmaster (#200571) üzenetére


Noxy
veterán

Yahoo web oldalán exportáld ki, az iCloudba (web oldalon) meg importált be.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#200574) atees válasza szabogabor10 (#200570) üzenetére


atees
őstag

Sajtótájékozataóval együtt indul 21-én.
Egyébként, ha lehet egy kártyát 2 készüléken regisztrálni, akkor már 1 kártya éves dija meg is van spórolv!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#200575) Kicsirics77 válasza atees (#200574) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Az egy kártya 2 készulék az jó lenne mert asszonnyal közös a számla,igy nem kellene görcsölni,hogy csak én fizetek telefonnak hanem ő is.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#200576) atees válasza Kicsirics77 (#200575) üzenetére


atees
őstag

Ugyanez! Meg igy pl. Mindketten tudjuk használni a hitelkártyát.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#200577) Kicsirics77 válasza atees (#200576) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nem lenne rossz,de ha csak egy készüléken lehet akkor sincs semmi max az asszony fizet továbbra is paypass kártyával.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#200578) hemaka válasza szabogabor10 (#200564) üzenetére


hemaka
nagyúr

Tok mindegy mennyit tesztelik, az elejen biztos csak a kinlodas lesz vele ismerve a magyar munkat... 😂

(#200579) #74459392 válasza kleinguru (#200567) üzenetére


#74459392
törölt tag

Hova sietsz ennyire? :U

(#200580) atees válasza Kicsirics77 (#200577) üzenetére


atees
őstag

Persze ez is igaz. De a hitelkartyával egy gondom van, nincs rajt sms szolgaltatas, mert olyan hülyén jönnek az infók h lemondtam, csak para ha az ember elhagyja.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#200581) Kicsirics77 válasza atees (#200580) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Én mindent lemondtam róla mert minden fittyfenéért pénzt von le,plussz a havi számla is elektronikus lassan 3 éve.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#200582) kleinguru válasza #74459392 (#200579) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem érted, nem baj. Ahhoz nem kell siessek, hogy lemondjak a pénztárca cipelésről:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#200583) atees válasza Kicsirics77 (#200581) üzenetére


atees
őstag

Sztem meg elektronikus szamlat se kapok 😂😂

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#200584) stairmaster válasza Noxy (#200573) üzenetére


stairmaster
tag

Köszönöm szépen!

(#200585) #74459392 válasza kleinguru (#200582) üzenetére


#74459392
törölt tag

Különbözőek vagyunk, még szerencse :)

Nekem a pénztárácában van minden iratom, így azt mindig viszem magammal. (Mert kötelező sajnos, hogy nálam legyen...)
Én azt várom már, hogy mikor lesz már végre minden szirszar adatom egy kártyán, amit akárhogyan lehet bővíteni, bármire használni. Egy plasztik kártya még mindig könnyebb és kisebb, mint egy telefon.

De ha ezt a mindent tudó kártyát kiváltaná a telefon, na az lenne jó!
(Vagy ha nem, akkor a plasztik kártyával lehessen telefonálni is :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#200586) aujjobba válasza Kicsirics77 (#200575) üzenetére


aujjobba
addikt

Társkártya nem játszik?
Van egy párezer forintos éves díja, és nincs para.
Mi is így használjuk, mondjuk másik banknál (erste).

(#200587) kleinguru válasza #74459392 (#200585) üzenetére


kleinguru
addikt

Sajnos kötelező, de nem érdekel. Le van fotózva minden oldala minden doksinak, ami szóba jöhet, rendőrön még nem teszteltem, de mindenhol máshol elfogadták.

Nálam a telefon sajnos függőség, tehát velem van. Másra nincs is szükségem. Használom lassan 2 éve itthon az ApplePay-t, de csak havi 20K értékben. Ezért jobb lenne a natív itthoni támogatás.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#200588) Kicsirics77 válasza aujjobba (#200586) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Pont a pár ezer forintos díj a bajom,tudom évente nemsok de így hogy lemondtam mindent havi szinten legalább 1500 kb amit megspórolok ezzel,nem fogom gazdagítani őket még plusszba.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#200589) joey04 válasza #74459392 (#200585) üzenetére


joey04
titán

Egyébként így van. Iratok miatt mindenképpen van nálam pénztárca, meg ugyan nem szeretem a kp-t, de az is kell sajnos, mert még nem lehet mindenhol kártyával fizetni manapság sem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#200590) Kiskokó válasza joey04 (#200589) üzenetére


Kiskokó
veterán

Mit nem szeretsz a KPban?
Piszkos?
:D Sose értettem ezt amúgy, azon kívül hogy ha a fizut kártyára kapja az ember és "gáz" kivenni a bankból mi baj van a KPval ?

13 éve van bankszámlám és kártyám, 1 kezemen meg tudom számolni (netes vásárlást leszámítva) hányszor fizettem kártyával..
Macera... sokan azt se tudják hogy kell használni, nem tudják a kódjuk, nem tudják ha limites aztán csak megy a pislogás... szóval pont hogy a bankkártya a gázabb..
Nem veszi le, leveszi, kétszer veszi le... tiszta szar...
Sose értettem meg azokat az embereket akinek 200ft nincs a zsebében csak a bankkártya... (tudom nálad ez nem így van mert írod csak mondtam )

De hát nem vagyunk egyformák :)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#200591) Rage47 válasza Kiskokó (#200590) üzenetére


Rage47
veterán

pont hogy a kp macera és feltartja a sort :)

(#200592) nozs23 válasza Kiskokó (#200590) üzenetére


nozs23
addikt

Ja, amúgy piszkos.
Egyszerűbb kártyával fizetni. Nem kell számolgatnod, nem tudnak átverni, nincs apró. Én mondjuk rühellem, ha van 200 Ft a zsebemben. A terminál kiírja, mikor levette a pénzt. Tudod követni az összes tranzakciódat. Abban igazad van, hogy aki nem tud megjegyezni egy 4 jegyű kódot, annak felesleges a bankkártya. Szerencsére ilyenből kevés van.

(#200593) Maxximus


Maxximus
őstag

Sziasztok.
Mit tudok tenni egy olyan i8-al ami fekete háttérben megy egy homok óra körben-t csinál és akármilyen gombot nyomok hosszan, nem reagál. telefon csörög ha hívják, de fel sem tudom venni. Gépre nem tudom tenni ,ert még nem volt soha és nem volt engedélyezve, így meg ugye ne tudom engedélyezni...
Köszi.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#200594) Kiskokó válasza Rage47 (#200591) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hát ha nincs az embernél kp mikor fizetne az tényleg macera és feltartja a sort... amúgy meg.. hát na mind1.
Én pénztárcás vagyok abban van minden irat stb.. de csak egy kis ügyes zsebbe férő. nem vagyok az kézben fogós brifkós féle se :D

nozs23

Hát akit átvernek KP -val az meg is érdemli :D Az olyan az élethez is hülye...
Meg attól is kivagyok, aki "jaaaaj a bank ad 50ft-ot ha kártyával fizetek" de persze a tranzakciós díjat ami nem is kevés azt már nem tőle húzzák le... szóval még én fizessek azért mert a másiknak kényelmes kártyával fizetni. Hát köszi. :DDD

Arról nem beszélve hogy nincs mindenhol kártyás fizetés.
Régen is mikor kijártunk még fiatalon a városba stb... hát már bocsi de tiszta szánalom, hogy az ember nem bír enni egy 590ft-os gyrost mert "csak kártya van nálam"
De ez csak az én véleményem. Nem tudok és nem is akarok senki meggyőzni az igazamról. ;]

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#200595) Maxximus


Maxximus
őstag

Sziasztok.
Mit tudok tenni egy olyan i8-al ami fekete háttérben megy egy homok óra körben-t csinál és akármilyen gombot nyomok hosszan, nem reagál. telefon csörög ha hívják, de fel sem tudom venni. Gépre nem tudom tenni ,ert még nem volt soha és nem volt engedélyezve, így meg ugye ne tudom engedélyezni...

ez sem
Kérdés: Lefagyott a telefonom! Semmire nem reagál. Hogyan tudom újraindítani?
Válasz: Lehet, hogy csak a futtatott alkalmazás fagyott le. Próbálkozz a Force Quit-tal: Nyomd a bekapcsoló gombot, amíg meg nem jelenik a csúszka, majd tartsd a Home gombot körülbelül 6 másodpercig. Ha nem segít, akkor Reset: Tartsd nyomva egyszerre a Home és a Power/Sleep gombot, amíg újra nem indul a telefon.

Köszi.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#200596) Kiskokó válasza Maxximus (#200595) üzenetére


Kiskokó
veterán

I8-on már a fenti hangerő gombot és a sleep gombot kell egyszerre lenyomva tartani.
Deez már persze az XS-en nem így van.
Ahogy olvastam róla azon nincs is már olyan soft reset mint a régieken.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#200597) MasterMark válasza Kiskokó (#200596) üzenetére


MasterMark
titán

De ugyanúgy van mindenen, csak más a gombkombináció.

Switch Tax

(#200598) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

1: Press and quickly release the Volume Up button.
2: Press and quickly release the Volume Down button.
3: Press and hold the Side button until you see the Apple logo.
X-XS-XR

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#200599) joey04 válasza Kiskokó (#200590) üzenetére


joey04
titán

Macerásabb tárolni, több figyelmet igényel, keresni kell megfelelő ATM-et ha nincs nálad elég, és igen: piszkos is :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#200600) nozs23 válasza Kiskokó (#200594) üzenetére


nozs23
addikt

Nyilván ha tudom, hogy olyan helyre megyek, ahol nem fogadnak el kártyát, akkor viszek kp-t, de velem ez évente kb. 3x fordul elő. Amúgy már a legtöbb utolsó bódés gyrososnál is elveszik a kártyát. ;]
Én az utóbbi két évben egy helyről jöttem ki, mert nem vették el a kártyám, majd a 3 méterre lévő üzletben megvettem ugyanazt kártyával. Nem kell ebből gondot csinálni, nem az én érdekem, hogy ott vásároljak, majd szépen rájön erre minden üzlet.

"Hát akit átvernek KP -val az meg is érdemli :D Az olyan az élethez is hülye"
Ugyanez a véleményem azokról, akik nem tudnak egy 4 jegyű pint megjegyezni.

De tényleg nem kell meggyőznünk egymást, úgyhogy én be is fejeztem, mert sok az OFF.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.