Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#184651) lugosi válasza timelord1987 (#184623) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

noreply@email.apple.com

(#184652) lugosi válasza w.miki (#184644) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak akkor kell a telefon belépésnél, ha nem adod hozzá megbízhatónak az adott eszközt. Ha hozzáadod, csak az első belépésnél kell a telefon.

(#184653) lugosi válasza RaPiDsHaRe (#184649) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem igazán. Csak jelszóval az eredeti tulajdonos, vagy ha számlával bemegy az eredeti tulajdonos akkor neki az apple szerviz. Vagy hívja fel az ügyfélszolgálatot hogy mi a teendő, de te azt nem fogod tudni megkerülni.

(#184654) megema válasza vasi89 (#184648) üzenetére


megema
őstag

Nekem felírták az 5 helyen lepattogzott festéket is, mert olyan helyen volt (fémkeret élének a lapos részén), ahol elég nehéz leütni egyéb nyom nélkül. Nekem szerencsére gond nélkül cserélték mindig*.

Őszintén szólva a hócipőm tele van a cseréltetéssel. Egy Apple Store-ban ez lehet nem probléma, mert azonnal hozzák a cserekészüléket, kipróbálod, és vagy elfogadod, vagy másikat kérsz, esetleg visszakéred a leadottat(?). ASP-nél viszont jó esetben is 5 napra készülék nélkül maradsz, mert lenyelik a sajátodat (miért is?), és luxus lenne ideiglenes cserekészüléket adni. Aztán kérdés, hogy jobbat vagy rosszabbat kapsz...

*: Kivéve, amikor az 5 napja készhez kapott készülék cseréjét visszadobták, mert illetéktelen felnyitás nyomait látták benne, és az Apple Supporttal kellett engedélyeztetnem, akik tekintettel a rövid időre nem húzták az időt. Mi lett volna fél év után? Elhajtanak?

(#184655) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok! Van valami trukk, hogy ne hozza egybol elo a billentyuzetet bizonyos alkalmazasokban? Pl facebook... ha rakattint az ember a hozzaszolasokra, egy bolt feljon a billentyuzet, mintha feltetlenul irni szeretnek. :D “Lehuzni” meg nem lehet, csak akkor tunik el, ha valahova tapicskolok az alkalmazason belul.

Third party billentyuzetek is ilyenek?

[ Szerkesztve ]

(#184656) timelord1987 válasza lugosi (#184651) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen!

(#184657) timelord1987 válasza -secret- (#184646) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen!

A weboldalon hol keressem?

(#184658) univerzita válasza ForRedGlory (#184655) üzenetére


univerzita
addikt

Ha Facebook -kon megnyitod a hozzaszolasokat akkor nem jön fel csak ha írni szeretnél hozzászolást.

(#184659) Ragnar95 válasza ForRedGlory (#184655) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az adott app kezeli, hogy mikor jöjjön fel a billentyűzet, ezen nem lehet változtatni és 3rd party billentyűzet is ugyanúgy előjönne az adott helyen.
Az adott app fejlesztőjénél jelezheted max a panaszod, de mást nem tudsz ezzel kezdeni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#184660) w.miki


w.miki
veterán

nekem is lenne billentyűzetes kérdésem.
A szókitaláló opciót hol lehet kikapcsolni benne?
Van esetleg más bill app. is rá, mint az alap? Pl swiftkey?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#184661) univerzita válasza w.miki (#184660) üzenetére


univerzita
addikt

A Beállítások -Billentyűzet -Automata javítás ( ha erre gondols).Igen,én is SwiftKey -t használok.

[ Szerkesztve ]

(#184662) Tibee86 válasza ForRedGlory (#184655) üzenetére


Tibee86
veterán

Jah már írták.

[ Szerkesztve ]

(#184663) domerator


domerator
veterán

iPhone 7-re feltettem a VLC-t és nem adja ki a képet Apple TV-re, csak a hangot. Ha képernyőtükrözéssel csinálom, akkor oké. Readdle féle Documents-szel simán megy az AirPlay.
Bugos lenne a VLC? Hallott valaki effélét?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#184664) CséGyé


CséGyé
csendes tag

Üdv! A Tabletemen (mini 3) van egy működő ébresztő programom app, amit már nem lehet elérni és letölteni az App Store-ból. Hogy tudom ezt az egy programot az iPhone 6-ra másolni vagy szinkronizálni?

(#184665) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Sziasztok!

Mai nap érkezik meg a 8as IPhone-om.Nem vagyok nagy telefonguru, bocsi ha amatőr a kérdés, de az akkumlátort célszerű ilyenkor teljesen feltölteni, majd teljesen lemeríteni(kisütni).Ill a későbbiekben is hogyan kellene töltenem h minnél hoszabb ideig bírja, mi a legcélszerübb?!Köszi a segítséget!

(#184666) -secret- válasza Lallerboy85 (#184665) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem.

(#184667) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Ha módosítottam a hotmail.com címem jelszavát a mail applikációban hol tudom átírni az új jelszóra?

(#184668) -secret- válasza timelord1987 (#184667) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Megváltoztattad a jelszót? Gondolom kijeletkeztet az app vagy tedd újra aztán jelentkezz be ismét.

(#184669) timelord1987 válasza -secret- (#184668) üzenetére


timelord1987
őstag

Rendben.
Köszönöm szépen!
Beállítottam az Apple ID-nál a kétlépcsős hitelesítést.
Belépéskor a telefonomon felugrott egy ablak, hogy valaki be akar jelentkezni és hogy engedélyezem-e vagy tiltom. A kerületet nem írta a legpontosabban. Nálatok pontosan írja? Utána adott számomat, amiket a weboldalon kellett beírni.

(#184670) -secret- válasza timelord1987 (#184669) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Zala megyében lakom és Budapestet mutat. :)

(#184671) timelord1987 válasza -secret- (#184670) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen a válaszod :)

(#184672) dud998 válasza -secret- (#184670) üzenetére


dud998
őstag

Nálam is mindig ezt csinálja. Mindig Budapestet ír, pedig én Hajdú-Biharban vagyok. :C

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#184673) -secret- válasza dud998 (#184672) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Vicc.

(#184674) MasterMark válasza -secret- (#184673) üzenetére


MasterMark
titán

Ezen mi vicc?

A GeoIP lokáció az ISP-től függ, nem az Apple-től...

Switch Tax

(#184675) -secret- válasza MasterMark (#184674) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Így elveszti az értelmét ez a helymeghatározás.

(#184676) MasterMark válasza -secret- (#184675) üzenetére


MasterMark
titán

Ez soha nem is volt pontos.
Maximum országra.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#184677) univerzita válasza CséGyé (#184664) üzenetére


univerzita
addikt

Nemrég volt itt szó róla. Csak a régebbi iTunes -ból lehetett aplikációkat vissza rakni. Én régebben a iFanBox programmal szoktam.

(#184678) anorche1


anorche1
őstag

Meghozta a postas ma a spiegen ultra hybrid 2 tokomat, feketeben, es egy nilkim 3d cp+ max tempered glasst, a 8+ omhoz.

A tok nagyon kiraly, tetszik. Remelem az atlatszo hatlapja nem lesz rovid idon belul tiszta karc.

Viszont a nilkin uveget nem merem feltenni.
Hasznalja valaki ilyen teljes kijelzot beborito uveget olyan tokkal, ami a kijelzo fele nyulik? Fel kehet tenni ugy, hogy ne nyomja fel a foliat?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#184679) lugosi válasza -secret- (#184673) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem az elmúlt években, amióta van ilyen minden esetben Bp-t írt ki, kivételesen egy alkalommal Miskolcot (egyik sem nyert természetesen, még közelítőleg se, ország stimmel csak).

(#184680) mtomi95


mtomi95
senior tag

Korábban volt már róla szó, de most vagy én is megsüketűltem vagy a gyári füles sokkal halkabb lett...

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#184681) anorche1 válasza anorche1 (#184678) üzenetére


anorche1
őstag

Csak feltaktam. De sajnos a tok tenyleg felnyomja.
Pedig tenyleg rohadt jo a folia. De a tok is. Marpedig egyikrol le kell mondanom :(
Eddig iglass standard volt rajta. Ahol nem vedte, ott lett is a kijelzon egy apro serules :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#184682) tboldi válasza anorche1 (#184681) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gyári tokokkal semmi baja a CP+-nak, valamint még a Just Mobile TENC tokot tudom ajánlani. :K

(#184683) Bkrisz9 válasza anorche1 (#184681) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Tedd fel a tokot es utana a foliat, nekem meg nem nyomott fel tok foliat a 1000ft-os vacaktol az 10.000-s jobb fajtaig.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#184684) tboldi válasza Bkrisz9 (#184683) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem fog megtapadni a széle, meg nem is annyira hajlékony a CP+. :N

(#184685) tboldi


tboldi
nagyúr

Elérhető a 11.4 DB5!

szerk.: Lehet, hogy GM, mert 2,2 GB-ot akar letölteni. Nemsokára kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#184686) tboldi válasza tboldi (#184685) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem, nem az.

(#184687) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Segítene valaki abban, h az éjjeli fényt hol kapcsolom a 8as készüléken? köszi

(#184688) #50424832 válasza Lallerboy85 (#184687) üzenetére


#50424832
törölt tag

Beállítások > Kijelző és fényerő > Night Shift

(#184689) Attila!


Attila!
tag

Srácok, erről az eladóról van valakinek infoja?
https://hardverapro.hu/apro/fuggetlen_apple_iphone_x_64gb_-256gb_raktarrol_garanciaval
230.000ért bontatlanul újonnan ez reális? :F (írtam már neki még nem válaszolt)

(#184690) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Sziasztok!

Biztos lesznek még kérdéseim az IPhone 8 al kapcsolatban, ugyanis eléggé vakon vagyok...androidról álltam át, és teljesen más az egész.Se Facebook,se Messenger se youtube ot nem találtam a telon, gondoltam egy app store regisztrácio segít, tévedtem...Csak pénzért tudom letölteni ezeket?(Bankkártyát kér).

Ha közel hajolok a telohoz bekapcsol, pl ezt is hol lehet ki -be kapcsolni, mert nem találom.
Androidnal megszokott vissza vissza ugras egy menüt, na itt ilyen sincs?Mindig a fögombbal az elejére ill ha a kijelző tetején megjelenik h pl vissza.. Bocsi tényleg a sok kérdésért.Próbálom majd a használatit is bogarászni, csak sajnos nem sok időm van a héten.Köszi ha valaki szán rám pár percet!

[ Szerkesztve ]

(#184691) -secret- válasza Lallerboy85 (#184690) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ingyen vannak bankkártyát csak ellenőrzés céljából kér amiről levesz 1€-t amit vissza is ad. Azt hiszem van olyan lehetőség, hogy nem adsz hozzá bankkártyát is, de ha hozzá is adod utána tudod törölni.

"Ha közel hajolok a telohoz bekapcsol"

Ez az emelés az ébresztéshez funkció: Beállítások -> Kijelző és fényerő

[ Szerkesztve ]

(#184692) #50424832 válasza -secret- (#184691) üzenetére


#50424832
törölt tag

"Azt hiszem van olyan lehetőség, hogy nem adsz hozzá bankkártyát is"

Nem minden esetben dobja fel ezt a lehetőséget, de kilehet trükközni, ha nem direkt módon indítod el a regisztrációt, hanem az App Storeból megpróbálsz egy ingyenes alkalmazást telepíteni és mivel nincs Apple ID fel fogja ajánlani, hogy hozz létre és ha minden igaz abban benne kell lennie a fizetési opciónál a "Nincs" -nek is.

(#184693) Ádám16 válasza Lallerboy85 (#184687) üzenetére


Ádám16
addikt

Vagy: Vezérlőközpont -> Fényerősávra erősebben nyomsz -> Night Shift bekapcsolása

(#184694) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Nem tudom melyik fórumban tegyem fel a kérdésem, de megpróbálom itt hátha tud valaki segíteni. Olyan kérdésem lenne, hogy az iCloud-ot lehetséges úgy bővíteni, hogy számlát kapjak róla cégre? Mondjuk ha éves előfizetést veszek, de akár havinál is. Előre is köszi!

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#184695) -secret- válasza plejik (#184694) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Számlázási címet kell átállítanod a fizetési opcióknál (kártya hozzáadásakor kér ugye címet) és akkor arra érkezik a számla email-ben a szolgáltatás kifizetése után pár nappal.

[ Szerkesztve ]

(#184696) anorche1 válasza Lallerboy85 (#184690) üzenetére


anorche1
őstag

Vissza gombra itt a legtobb esetben gesztusvezerles van. Altalaban a kepernyo bal szeletol a jobbra torteno simitassal.
De pl. facebookban ha megynitsz egy kepet, azt a kep lefele vagy felfele simitassal tudod bezarni.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#184697) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok! Ismertek esetleg olyan appot, vagy beállítást (bár már végig zongoráztam minden emenüpontot), amivel a rejtett számról keresőket le lehetne tiltani a 'pék kaszába'? :) Vélhetőleg biztos van ilyen lehetőség is, mert alap hívás szűrés létezik, ergo erre is kellene legyen valamilyen beállítás. Jó lenne mert kezd telelenni az a bizonyos hócipő. Előre is thx az ötleteket!

(#184698) aujjobba válasza Don.Corleone (#184697) üzenetére


aujjobba
addikt

Nincs, többször ki volt ez már tárgyalva.

(#184699) Don.Corleone válasza aujjobba (#184698) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

hát ezt szomorúan hallom... akkor marad a bosszankodás. :O

(#184700) MasterMark válasza Don.Corleone (#184699) üzenetére


MasterMark
titán

Megoldható úgy, hogy bekapcsolod a ne zavarjanak módot, és csak a kontakt listád engeded át rajta.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.