Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#184701) Cathfaern válasza MasterMark (#184700) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A ne zavarj mód letiltja az összes app értesítést is (kikapcsolhatatlanul), szóval nem igazán alkalmas erre.

(#184702) MasterMark válasza Cathfaern (#184701) üzenetére


MasterMark
titán

De alkalmas, de ez a velejárója az tény.

Switch Tax

(#184703) vasi89 válasza MasterMark (#184700) üzenetére


vasi89
addikt

és akkor adott esetben senki nem tud hívni aki nincs benne. Ez így azért elég önszívatás.

(#184704) Don.Corleone válasza MasterMark (#184700) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

igen, erre már gondoltam, csak nekem szükségem van a ne zavarjanak mód funkciójára. Jó lenne a titkos számok tiltására is egy csúszka.. :-/

(#184705) MasterMark válasza vasi89 (#184703) üzenetére


MasterMark
titán

Igen ez is benne van. Viszont a híváslistában attól még látod ha valaki számról keresett, tudod engedélyezni, vagy visszahívni.

Nyilván nem teljes megoldás, egyértelműen vannak hátrányai is. Lehet mérlegelni, hogy melyik éri meg jobban.

Don.Corleone: Meg ingyen sör, örök élet is jó lenne, de nincs.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#184706) MasterMark válasza MasterMark (#184705) üzenetére


MasterMark
titán

Egyébként írtak egy ilyen megoldást is, érdemes lenne kipróbálni:

Create a new contact called something like Non-Caller or No-Caller
Enter 000-000-0000 for the phone number.
Scroll down and select Block this Caller

szerk.: Mondjuk nem hiszem, hogy ez menne, de valaki kipróbálhatná.

Egyébként a szolgáltatónál szerintem lehet kérni, hogy tiltsák az ismeretlen számokat.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#184707) Cathfaern válasza MasterMark (#184706) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem lehet kérni. Sok állami szerv is számkijelzés nélkül hív, szóval sose fogják engedni, hogy letiltsd.

(#184708) Don.Corleone válasza Cathfaern (#184707) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Azt viszont lehet, elvileg, hogy ne adják ki a telefonszámot mindenféle reklámcélú pénzhajhászoknak, hiába kértem és aktiválva van ez a lehetőség, hetente 2-3 ilyen betalál.. ezért bosszantó, párszor már elmagyaráztam nekik hogy k**vára nem érdekel, legközelebb egy másik kollégájuk próbálkozik...

(#184709) aujjobba válasza Don.Corleone (#184708) üzenetére


aujjobba
addikt

Egész biztosan nem te regisztráltad be ide-oda a számod?
Nyereményjáték, mittudomén.
Az asszony minden szarra regisztrál, keresik is állandóan mindenhonnan, mivel nyilván becsekkolta a nyilatkozatot a regelésnél.

Engem sosem keresnek marketing céllal sehonnan.

Amúgy kérdezd meg honnan van a telefonszámod, és a forrásnál tiltsd le, bármikor lemondhatod az ilyesmit.
Ha nem sikerül adatvédelmi hatósághoz menj, mert kötelességük levenni a listáról ha nem járulsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#184710) lugosi válasza MasterMark (#184706) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"de valaki kipróbálhatná"

Te?

(#184711) anorche1 válasza MasterMark (#184706) üzenetére


anorche1
őstag

Kiprobaltam, nalam nem jo

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#184712) Don.Corleone válasza aujjobba (#184709) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Isten őrizz tőlük, telefonszámot csak a család, barátok, közeli ismerősök kapnak. Ha hirdetek is valamit neten, van erre a célra egy feltöltőkártyás 3gs, legalább használatban marad az első öreg alma is. :)

Ma egyébként feltettem a költői kérdést a lakásbiztosítónak, honnan van meg a számom? Hát már beszéltek velem, és van biztosítás érdekel... még1x, honnan van meg a számom? hát..háá..hő..he.. nem xy rokona? mondom what?! és bejátszottam a kártyát amit említettél. Egyébként időszakos, de az elmúlt 1-2 hónapban eléggé az agyamra mennek...

(#184713) chungee


chungee
addikt

Estét!

Garanciális Tékomos 7-es készülékem nem kapcsol be. Beküldtem hozzájuk szervízre, ezzel válaszoltak. Röviden: törölni kell az apple id-met. És csak utána tudnak kezdeni valamit.

Mivel elfelejtettem az apple id-m jelszavát és NINCS másik semmilyen APPLE készülékem. Ezért web felületen kell csinálnom a jelszó visszaállítást hogy hozzáférhessek hogy utána törölni tudjak.

Nos ott tartok hogy jelszó reset weben és ezzel az üzivel "zárult" a folyamat. Röviden: jelentkezni fognak az icloud fiókomra. De hogyan:F Amikor a pass reset folyamat alatt többször is rákérdeztek és rá is böktem hogy nincs APPLE készülékem ezért mindenkép weben akarom resetelni. Erre ott áll hogy icloud-on fognak jelentkezni :O :(

[ Szerkesztve ]

(#184714) univerzita válasza chungee (#184713) üzenetére


univerzita
addikt

Nem kell Apple készülék, jelenkezhetnek a icloud.com -ra és számítógépről is megnézheted ( de jelszó fog kelleni).

(#184715) chungee válasza univerzita (#184714) üzenetére


chungee
addikt

De ez az, hogyan lépjek be:F Amikor én kértem a jelszó resetet:F

(#184716) univerzita válasza chungee (#184715) üzenetére


univerzita
addikt

Elnézést,nem olvastam el figyelmesen amit először írtál. Hát igen mivel új jelszó még nincs a régit elfelejtetted. Nos nemtudom hogy lehet megoldani,esetleg kapcsolatban lépni a szervizzel hogy eszt hogy lehet megoldani.

(#184717) Noxy válasza chungee (#184715) üzenetére


Noxy
veterán

És mivel, hol igazoltad azt hogy a tied az iPhone?
Számlàval együtt el viszed egy APR-be és ott kéred az Apple ID jelszavának a helyreállítását.
Amúgy meg nem törölni kell az Apple Id-t, hanem csak az iPhone keresést kell kikapcsolni.
Másik meg az hogy szervízbe h.ség úgy leadni, hogy minden személyes adat rajt van.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#184718) chungee válasza Noxy (#184717) üzenetére


chungee
addikt

Tékomba tudják hogy az enyém, mert ott vettem. Ott adtam le. Igen, a "keresést" kell kikapcsolni ahogy a szervíz papíron rajta van. APR:F Határ közeli tanyán lakok :(

[ Szerkesztve ]

(#184719) Noxy válasza chungee (#184718) üzenetére


Noxy
veterán

Az még nem jelenti azt, hogy a jelszót nem kell megjegyezni. A másik meg az hogy jelszó problémára mindenki azt ír amit akar, fantáziájától függően.
Ott a hivatalos út. Mást ne várj itt.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#184720) chungee válasza Noxy (#184719) üzenetére


chungee
addikt

Mi ebben a nem hivatalos:F Végig csináltam mindent (megerősítő sms, biztonsági kérdések) aztán a végén odatolja elém hogy ott fog jelentkezni ahol pont nem tudok belépni :((( Nem várok itt tőletek megoldandó segítséget csak logikátlannal találom ezt az egészet. Az olyan mintha xx@gmail jelszó reset-hez be kell lépnem a xx@gmail fiókba az új jelszóér :C :R

[ Szerkesztve ]

(#184721) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Holnapi nap lesz több időm foglalkozni a 8as iphonnal, viszont sehol nem találok rendes kézikönyvet hozzá, ahol kb minden le van róla írva, mit hol lehet beállítani stb...Esetleg tudna valaki ebben segíteni?Köszi

(#184722) nord_ válasza Lallerboy85 (#184721) üzenetére


nord_
veterán

Tényleg? Ha beírod a gugliba, hogy iPhone 8 használati útmutató, akkor egyből kidobja az Apple oldalát, ahol el lehet olvasni a komplett használatit...

(#184723) Giovan! válasza Lallerboy85 (#184721) üzenetére


Giovan!
addikt

Mobilarenás teszt végén is ott vannak a specifikációk.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#184724) csposta24


csposta24
csendes tag

Üdv!

7-est használok, 11.3.1-en. A legutóbbi frissítés óta jobban melegszik a telefon, annyira, hogy már a teljesítményből is visszavesz. Feltűnt, hogy lassabb, mint régen, ezért lefuttattam rajta és egy SE-n is egy tesztet. Az SE jobb eredményt ért el. Az akku 97%-os. Csináltam restore-t itunes-ból, nem segített. Másik dolog, hogy szintén az elmúlt két hétben gyakran elfelejti az otthoni WiFi jelszót, majd mielőtt beírnám, mégis csatlakozik. Router restart megvolt, másik iphone, meg egy oneplus one nem csinálja.

(#184725) x220i7


x220i7
tag

Sziasztok!
Lefekvés előtt éjfélkor még minden oké volt az 5s-emmel, reggel arra keltem, hogy Keresés-t ír állandóan, nincs hálózatom. Hálózati beállításokat visszállítottam, többször újraindítottam, SIM-et kivettem, megtisztítottam, de semmi. Mi lehet a baj???

(#184726) -secret- válasza x220i7 (#184725) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem járt le a dominós kártyád?

(#184727) hdanit610 válasza x220i7 (#184725) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Lehet, hogy tönkrement a sim olvasó, vagy letiltották. Másik telóban próbáld ki a simet és lehetőleg egy másik simet az 5S-ben. Ha ezek sem hoz áttörést, akkor egy komplett nullára állítás még segíthet.

(#184728) bilon73


bilon73
aktív tag

Sziasztok,

egy kérdés:

a kontaktjaim az icloudban vannak.
ha azt akarom, hogy a gmail fiókomban is legyenek, akkor elég bekapcsolni a beállítások - fiókok, jelszavak - gmail - kontaktokat?
akkor a meglévőket is feltolja a gmailbe?

mert, mintha nem tenné...

köszi
üdv

(#184729) -secret- válasza bilon73 (#184728) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Igen felteszi oda is. Nézd meg a google névjegyekben, hogy benne vannak-e.

(#184730) galaxys80 válasza -secret- (#184729) üzenetére


galaxys80
veterán

(#184728) bilon73

Vagy Google vagy iCloud. Mindkettőt nem fogja szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

(#184731) bilon73 válasza galaxys80 (#184730) üzenetére


bilon73
aktív tag

és azt hogyan?

alapértelemezett gmail?

köszi

(#184732) galaxys80 válasza bilon73 (#184731) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem alapértelmezett az iCloud.
Fiókoknál vedd ki a pipát az iCloudnál a névjegyeket. Google-nél meg pipa be.

Korábban Google-be voltak?

[ Szerkesztve ]

(#184733) jani70


jani70
aktív tag

Üdv!
Miért változtatja az i8 a fényerőt néha mikor fixre van beállítva?
True tone pedig nincs bekapcsolva!
És olyan lehetőség sincs hogy automatikus fényerő ki-be kapcsolása!Amúgy azt a funkciót mikor vette ki az Apple,mert ha jól tudom a 10-es verzióban még lehetett kapcsolgatni?!Van a családba egy i5s és az ugyan azt csinálja,hogy fel le változik a fényerő hiába van fixre beállítva!

(#184734) tboldi válasza jani70 (#184733) üzenetére


tboldi
nagyúr

Átköltözött a kisegítő lehetőségekbe.

Egyébként a beállításokban van egy keresősáv, ha elkezded beírni, hogy "fényerő", akkor kidobja.

[ Szerkesztve ]

(#184735) aujjobba válasza tboldi (#184734) üzenetére


aujjobba
addikt

Sőt a Spotlight is tudja, de valamiért itt senki nem használja, pedig elég erős eszköz.
Kb mindent onnan indítok már.

(#184736) tboldi válasza aujjobba (#184735) üzenetére


tboldi
nagyúr

iPhone-on én sem használom szinte soha, de Mac-en állandóan. :))

(#184737) jani70 válasza tboldi (#184734) üzenetére


jani70
aktív tag

Köszi!
Ezt jól elrejtették🙂

(#184738) x220i7 válasza hdanit610 (#184727) üzenetére


x220i7
tag

Próbáltam frissíteni, azt írja ki nem vagyok hálón, ami hazugság, mert böngészni lehetett. Aztán próbáltam iTunes-ból frissíteni, mindig megszakad egy idő után a letöltés, hálózati gondokra hivatkozva. Kijelentkeztem, visszaállítottam, és most meg az aktiválást nem engedi. Nem tudom mi lehet. Ötletek esetleg?

(#184739) x220i7 válasza x220i7 (#184738) üzenetére


x220i7
tag

Nagy nehezen sikerült a frissítés, most NO SIM üzenetet ír ki a Searching helyett. Kuka tehát?

(#184740) round3r


round3r
csendes tag

Sziasztok! Új iphone tulaj vagyok (i7, iOS 11.3).
Androidon a swiftkey különbséget tett nyelvek közt, itt hiába töltöm le a magyar billentyűzetet, ugyanúgy megjelennek a speciális ékezetes betűk. Én rontok el valamit?

Más: Autó fényerő ki-be kapcsolását nem lehet gyorsbillentyűre rakni? Házon kívül jól alkalmazkodik, de itthon kevés fény mellett muszáj kicsit feltolnom, mert annyira kevés, aztán ha újra be akarom kapcsolni akkor kisegítő lehetőségek... Tudom ott a spotlight, de ott meg gépelni kell :D

(#184741) x220i7 válasza x220i7 (#184739) üzenetére


x220i7
tag

Nem hiszitek el: csak a SIM ment tönkre. Hogy mitől, a jó Isten se tudja, de minden OK...

(#184742) lugosi válasza bilon73 (#184728) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha ugyanazokat a névjegyeket akarod, hogy mind a két felhőben fent legyenek, akkor töltsd le az egyikből egy file-ba, és töltsd fel a másikba, mert ugyanazt a névjegyet egyszerre két fiókba nem fogja szinkronizálni. Ami az egyik fiókban van, azt nem fogja felszinkronizálni egy másikba, ha bekapcsolod a másikat is.

(#184743) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan probléma merült fel hogy anyum iphone 5S készüléke 4 év után kinyiffant, nem működik a mobilhálózati része. Nagyon szerette ezt a telefont mert kis kompakt, kézreálló telefon volt és szereti is az iphone-t mint telefont. Hasonlót szeretne, ez az iphone SE-t érdemes még megvenni, kibírna 3 max 4 évet ez a telefon?! Tekintve hogy 2016-os modell nemtudom mennyire érdemes még megvenni, az 5S még most is kapott frissítéseket illetve nem is annyira gáz folyamatosság szempontjából. A nagyobb modellek nem tetszenek neki mert túl nagyok.
Mi a véleményetek?
Köszi a tanácsokat előre is!

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#184744) -secret- válasza norberto_th (#184743) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

SE teljesen jó. :K

(#184745) bilon73 válasza lugosi (#184742) üzenetére


bilon73
aktív tag

helló,

igen, észrevettem.

ezért letöltöttem a gooogle drive alkalmazást, és ott csináltam biztonsági mentést, és az felvitte az összes névjegyet az iphone-ról.

köszi

üdv
p

(#184746) bilon73 válasza norberto_th (#184743) üzenetére


bilon73
aktív tag

szia,
az SE teljesen jó készülék.

üdv
p

ui.: a párom is így volt, aztán kicsit használt egy iphone 7-est, és rájött, hogy az a méret a jó, mert kell a nagyobb kijelző :)

(#184747) marcitp válasza bilon73 (#184746) üzenetére


marcitp
őstag

+1 :K

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#184748) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Iphone 7-esem szervizben volt és most rakosgatom vissza az alkalmazásokat, amik valóban kellenek és ezért nem használtam a biztonsági mentés visszaállítását.

Van egy alkalmazás, ami májustól nem elérhető az app storeban, viszont az ipademen még ugye rajta van és használom is.

Van valami megoldás, hogy ipadról áttegyem az iphonera?

Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#184749) buvartacsko válasza megema (#184614) üzenetére


buvartacsko
addikt

hali, nekem 5 és 6s-hez képest a 8 Plus perfect, sehol semmi hibája, minden tökéletesen perfect. nem recseg nem ropog sehol, sehol semmi illesztési hiba. nagyon elégedett vagyok vele konkrétan. ennyire még soha semmilyen apple termékemmel kb.

(#184750) univerzita válasza Sickboy25 (#184748) üzenetére


univerzita
addikt

Régebben volt, most már nincs (esetleg ha JB van rajta )

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.