Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131351) lacy86 válasza Giovanny (#131349) üzenetére


lacy86
addikt

egyszeru, felrakod a vegleges verziot :P

(#131352) Blyan válasza Giovanny (#131349) üzenetére


Blyan
félisten

Lehet holnap megtudjuk.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#131353) Rage47


Rage47
veterán

Használja valaki az iCloud Photo Library-t?
Elkezdett bosszantani. 64 gigás telefonom van, de így is 15 gigát esznek a képek és videók. Egyszerűen nem képes jobban optimalizálni, hiába van bekapcsolva. Próbáltam azt is, hogy ki/be kapcsoltam a photo library-t, ekkor egy csomó képet elkezdett feltölteni (nem tudom minek), gondoltam biztos helyet csinál. Hát ugyanúgy 15 giga képem van a telómon.
Most van még rengeteg helyem, de két hónap múlva, mikor mondjuk hosszú fullHD videókat akarok csinálni, akkor honnan lesz elég helyem? És hasonló kérdések...

(#131354) buci30 válasza univerzita (#131348) üzenetére


buci30
addikt

Megvan így és be van! De elmentettem egy számot a telefonon és nézem gépen iCloud rögtön ott van Gmail meg semmi :W

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#131355) Viktor0610 válasza buci30 (#131354) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a neveket egyszerre csak egy fiókkal szinkronizálja.

A megfelelő helyre szinkronizálást úgy oldottam meg, hogy a nem kellő névjegyeket elrejtettem, illetve a biztonság kedvéért ki is kapcsoltam a szinkronizációt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#131356) buci30 válasza Viktor0610 (#131355) üzenetére


buci30
addikt

aham na így érthető akkor !
Akkor marad az átszinkronizálás.
De ha azt akarom gmailba legyen a alap mentés és ne iCloud akkor azt hogyan?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#131357) California1 válasza r3dsnake (#131345) üzenetére


California1
őstag

Nem tudom milyen iPaden, arra nem tettem fel. A telomon i5 eddig hibatlanul gyorsan megy,akksi is jobb mint 9.2.1en
Mondjuk én mindig csinálok visszaallitást update után,igy kvázi mindig "friss" a rendszer

(#131358) Blyan válasza Rage47 (#131353) üzenetére


Blyan
félisten

Szoktad torolni a recenlty deleted mappát a photosbol?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#131359) Rage47 válasza Blyan (#131358) üzenetére


Rage47
veterán

magátol törli a képeket onnan 30 naponta
szóval nem

[ Szerkesztve ]

(#131360) agabe válasza Rage47 (#131353) üzenetére


agabe
addikt

flickr-re fel minden, es utana torolheto telorol.
arra kell vigyazni, hogy talan a slow motion videokat nem tudja tarolni, de minden mast igen.

(#131361) Rage47 válasza agabe (#131360) üzenetére


Rage47
veterán

akkor inkább onedrive vagy bármi más
de Flickr egy szemet
párszor próbáltam mar

(#131362) agabe válasza Rage47 (#131361) üzenetére


agabe
addikt

nekem bevalt.
raadasul google drive-ot is hasznalom de ott csak kivalo minoseget nem az eredetit, mert ugy korlatlan a feltotlheto kepek-videok mennyisege.
Onedrive-al mar nem emlekszem mi bajom volt, Box sem jott be (talan 50giga a limit), de izlesek es pofonok.
A lenyeg, hogy teljes meretben tudd lementeni a kepeket.

(#131363) Rage47 válasza agabe (#131362) üzenetére


Rage47
veterán

annyira kényelmes hogy minden képem a photosban van :/

(#131364) Rage47 válasza Rage47 (#131353) üzenetére


Rage47
veterán

Na megvan a megoldás.
Ki kell kapcsolni a telefonon az iCloud Photo Library-t, miután mindent feltöltöttünk már a felhőbe. Ekkora a képek és a thumbnailek offline fent maradnak a telefonunkon, szabadon törölhetjük őket, így helyt csinálva a készüléken. Én letöröltem az összes videót, így nyertem 10 gigát. Bekapcsoltam az iCloud Photo Library-t ismét, elkezdett szinkronizálni, most már csak 6 giga kép/videó van fent. :)

de egyébként sokkal kényelmesebb a google photo-s 1 gombos törlős megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#131365) Noxy válasza Rage47 (#131361) üzenetére


Noxy
veterán

Csak annyira szemét, hogy ad 1TB tárhelyet ingyen és hibátlanul működik. Azt hogy neked miért szemét, azt már nem részletezted. Csak leírtad 1xüen hogy szemét.
Sokaknak csak 5GB van az iCloudban amit ingyen ad az Apple. Még havi 300 Ft sem fizetnek a + 45GB ért.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#131366) takacs tamas


takacs tamas
csendes tag

Üdv az Uraknak!
Ma kaptam egy sms-t, ami "Dismiss" aláírással jelent meg a főképernyőn.
Sosem láttam még ilyet, mikor rányomtam, akkor eltűnt a képernyőről, és sehol sem találom...
Próbáltam rákeresni gúgliban, de nem igazán értem, ez egy titkos sms lenne??
Valaki látott már ilyet? még képernyőmentést sem csináltam, úgy meglepődtem :F

a mai világban bármi megtörténhet

(#131367) Blyan válasza Noxy (#131365) üzenetére


Blyan
félisten

Én most fizettem elő a plusz 45-ért, havi 99 cent nem vészes.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#131368) Tibee86 válasza Blyan (#131367) üzenetére


Tibee86
veterán

Én próbáltam a legtöbbet, valahogy mindig a dropbox-nál maradtam.

(#131369) Totheground válasza takacs tamas (#131366) üzenetére


Totheground
addikt

Velem is előfordult már, akkor néztem utána.

Ezek speciális "SMS"-ek (type 0). Általában a szolgáltatók küldik es valóban nem kerül mentésére az SMS-ék közé.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#131370) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,ahogy említettem frissítettem 9.3 betára,tegnap bemásoltam pár képet a gépemből a telefonra,és telefonról nem tudok törölni pár képet.Szerkesztésnél kell megkettőzni a képet,aztán már lehet tallózni és törölni,de az "eredeti" képpel ugyan még mindig semmit sem lehet csinálni.Próbáltam e-mailbe küldeni magamnak a képet,de lementeni a telefonra egyszerűen nincs lehetőség,ez most bétának tudható be,vagy én nem tudom hogy kell ezt csinálni? Androidról váltottam :)

Zero Defect.No Compromise !

(#131371) Ragnar95 válasza Giovanny (#131370) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Amit gépről iTunes-szal szinkronizált fel képet, azt nem is fogod tudni törölni telefonon, gépen kell őket törölni.
Ha emailben kapsz képet, a képen hosszan nyomvatartva az ujjad fel kéne hogy jöjjön mentés opció.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#131372) StLui válasza Noxy (#131365) üzenetére


StLui
veterán

Látom sokat jelent neked a flickr, látom mindíg hősiesen véded, pedig tényleg egy trágyadomb ondrive vagy googlehoz képest, de hajrá! :)

Mondjuk lehet csak telóhoz jó, de én fényképezőgépet PC-re szinkronizálom, ezért telót is először, és onnan töltenék mindent föl, szerkesztgetem is a képeket a PC-n feltöltés után is, és még akkor is minden változtatást is átmentenek az általam preferált oldalak.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#131373) Blyan válasza Tibee86 (#131368) üzenetére


Blyan
félisten

Nekem csak a két giga van ott, évi 99 EURért az egy terra csak kihasználatlan maradna, azért meg drága.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#131374) Tibee86 válasza Blyan (#131373) üzenetére


Tibee86
veterán

Sajnos a Samsungos +50gb már nekem lejárt, így most közel 10gb van csak. Reméltem, hogy az S7/edge-nél is van ilyen akció, a kiállított darabokon le is töltöttem, beléptem, de semmi. :(

(#131375) Blyan válasza Tibee86 (#131374) üzenetére


Blyan
félisten

S6 óta csak 100giga onedrive helyet adnak egy évre. Vagy lehet kettő? Passz.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#131376) takacs tamas válasza Totheground (#131369) üzenetére


takacs tamas
csendes tag

Köszi, csak azért furcsa, mert boldog névnap sms volt, de lehet a szolgáltató "kedveskedik" :N

a mai világban bármi megtörténhet

(#131377) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan költségvetési alkalmazás amivel tudjuk követni havi szinten mikre költöttünk?
Olyat szeretnénk, amit közösen tudunk használni a családban. Olyat szeretnénk, amiben meg lehet adni több fiókot amihez lehet társítani bevételt majd a kiadásokat külön-külön ebből vonogatná le,
Ill. A kiadásokat is egy közös listában szeretnénk vezetni:
Bevételek:
A fiók A bevétel, B fiók B bevétel: így lehetne látni kinek mennyi pénze van, mennyi és milyen bevétele van.
Kiadások:
1 közös lista, amibe A is és B is be tudja írni mire költött és mindig az adott fiókról vonná le a kiadást.

Ha ez nem lehetésges, akkor legalább egy olyan alkalmazás kéne, amit meg lehet osztani 2 felhasználó között, így mindketten tudnánk külön, de mégis egy helyre írni hogy ki mire költött.

(#131378) ny.erno válasza Blyan (#131375) üzenetére


ny.erno
tag

2 év.

(#131379) jezusom válasza Rage47 (#131353) üzenetére


jezusom
csendes tag

Nekem 64 GB-s ipadem van. Teszteltem nemrég, hogy optimalizálja a helyet az IOS az iCloud Photo Library-t használva. Ha sok szabad tárhelyed van, az összes képet az eszközön tárolja. Ha fogy a hely, elkezd belőle törölni.
Nekem kb 20 GB volt a készüléken a Fotók (5000 fotó,100 videó), a szabad hely kb 10 GB.
Felraktam 10 GB filmet a készülékre és még mindig volt 10 GB hely, a Fotók már csak 10 GB-t foglalt.
Legkevesebb kb 500 MB-t foglalt a Fotók, amikor teleraktam filmekkel a gépet.
Ha nő a szabad tárterület, akkor elkezdi megint letölteni a képeket.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van...

(#131380) Giovanny válasza Totheground (#131369) üzenetére


Giovanny
őstag

Nem tudom hogy mennyire számít,de Ifunbox-al másoltam,de az emailbe kapott képpel csak továbbítás/másolás illetve felhőbe mentés lehetőséget kínál a telefon...

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#131381) radi8tor válasza pomk (#131377) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

iOS alkalmazások topikban kérdezd meg.

⭐ Stella

(#131382) Noxy válasza StLui (#131372) üzenetére


Noxy
veterán

1x trágyázol utána meg lehet hogy még is jó IPHONE-ra?
A PC-t meg senki nem említette.
De felőlem oda mentesz, meg azzal amivel akarsz, akár a trágyadombra is.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#131383) StLui válasza Noxy (#131382) üzenetére


StLui
veterán

Te meg feltételezed, hogy csak iphonra kell valakinek, nyilván olyat ajánlok ami normálisan működik nem csak iphone-on, az hogy te elvagy kizárólag iphone fotókkal a te dolgod

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#131384) agabe válasza StLui (#131372) üzenetére


agabe
addikt

telón jól működik, sok tárhely van és veszteségmentesen tárol.
Szoktam pc-ról feltenni én is tükörreflexessel készített képet...nem nagy probléma simán feltolható az is.
Figyelni kell, hogy semmi ne legyen publikus és kereshető sem ha nem akarod, hogy bárki rátaláljon bármelyik képedre, és a megosztás is körülményesebb a dropbox-hoz képest pl., de backupnak tökéletes.

(#131385) Noxy válasza agabe (#131384) üzenetére


Noxy
veterán

Mindig van itt olyan aki a saját mantráját nyomja válogatott jelzőkkel.
Attól még hogy nála (náluk) nem megy (ki tudja milyen router, netkapcsolat, gép, stb..) attól még másnál ez még normálisan működhet.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#131386) pomk válasza radi8tor (#131381) üzenetére


pomk
őstag

Ok, köszi!

(#131387) StLui válasza agabe (#131384) üzenetére


StLui
veterán

Ha PC-n szerkesztesz egy már feltöltött képet, akkor automatikus változik flickr-en is, illetve ha flickr-en törölsz, szerkesztesz akkor szinkronizálódik a PC-s offline tárhelyeden is? Ha igen, akkor tényleg ugyanolyan jó mint a onedrive, vagy google, és elnézést kérek minden rossz szavamért a flickr-re! (ebben semmi irónia, mert akkor tényleg nem ismerem eléggé)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#131388) kertsa


kertsa
senior tag

iCloud tárhelyet növelnék. Mikor hozzáadom a kártyaszámot, alatta kéri biztonsági kódot. Ez milyen biztonsági kód?

(#131389) -secret- válasza kertsa (#131388) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Kártya hátoldalán lévő háromjegyű kód szerintem.

(#131390) kertsa válasza -secret- (#131389) üzenetére


kertsa
senior tag

Igen! Köszi! :)

(#131391) Rage47 válasza jezusom (#131379) üzenetére


Rage47
veterán

offline is torli a képeket?
mindegy en megoldottam most ezzel a ki/be kapcsolással es törléssel :D

(#131392) agabe


agabe
addikt

Ilyen mitol lehet egy lightning csati ?
Garis telo kabele, es altalaban tolt, de nem mindig a szamitogeppel meg inkabb nemigen talal kapcsolatot csak neha (mondjuk nem csodalkozom)

Ezt vajon cserelik ha beviszem a garis telot is az apr-be ?

[ Szerkesztve ]

(#131393) lacy86 válasza agabe (#131392) üzenetére


lacy86
addikt

Nem kis "nedvesseget" kapott!
Nem izzadt bele a zsebedbe veletlenul?! ( tudom hulye kerdes igy telviz idejen de barmi meglehet ;] )

(#131394) agabe válasza lacy86 (#131393) üzenetére


agabe
addikt

nem az enyem...nalam ilyen meg sosem volt, de ismeros kerdezte ezzel mit kezdjen.
Erdemes bevinni szervizbe egyaltalan ? tenyleg nem volt hasonlo sem amit sajat kabeleimnel tapasztaltam, max gyenge kopas a csatiknal.

(#131395) Gomez1984


Gomez1984
aktív tag

Sziasztok
Ma egy képet szerettem volna letölteni a telómról, (iphone 6) és észrevettem hogy a fájlkezelőben a DCIM mappán belül van pár száz másik, és azokba vannak a képeim szétszórva.
A mappákra azt írja a gépem hogy 1970-ben lett utoljára módosítva ???
Valaki hasonló?

(#131396) Kommy


Kommy
veterán

Beta 6 elérhető

(#131397) lacy86 válasza agabe (#131394) üzenetére


lacy86
addikt

Probalja meg :P
( bar mondjuk szerintem arra hivatkoznak majd, hogy kulso hatas ellenere lett ilyen )

(#131398) Blyan válasza Kommy (#131396) üzenetére


Blyan
félisten

Na, akkor szedem is lefelé, köszi!

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#131399) Lacikaa9988


Lacikaa9988
tag

Sziasztok.
Van egy iPhone 5S készülékem.
A gondom az vele,hogy néha nincs térerő,sok helyen,ahol másnak van.
A SIM kártyát én vágtam bele (tudom t-mobileban lehet cseréltetni ingyen)
Azt szeretném kérdezni,hogy a vágott sim kártya miatt nincs néha térerőm?
Vagy esetleg telefon hibája lehet?
legtöbbször van térerő.
Köszönöm.

(#131400) w333 válasza Lacikaa9988 (#131399) üzenetére


w333
félisten

Ha régi a Sim kártya akkor igen ... csinálhat ilyet ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.