Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na, lesz értelmes Mediatek SOC a piacon.

Ez így jónak tűnik tempóra is. Maga telefon tetszik.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Elég tág az a 6-8 órás kijelzőidő intervallum. Jó, tudom, mindenkinél máshogy alakul, a felhasználói szokásoktól függően.
De egy 4500mAh teleppel a 6 óra elég karcsú lenne, míg a 8 persze már teljesen korrekt.

(#3) Noukoum


Noukoum
veterán

Egy újabb jó telefon, már picit unalmas.:D
Konkrétan ár/érték arány = Xiaomi

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#4) drinker


drinker
tag

Azért sajnálom, hogy nem valami Qualcomm felső közép került bele.

(#5) Graphics válasza drinker (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi 9T-ben van :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Alarikman válasza Noukoum (#3) üzenetére


Alarikman
senior tag

Igen. Szerencsére nem igazán fogtak még mellé, egy két balul elsült terméket kivéve. Pl: Mi A3 HD+ kijelzővel. De meg kell erőltetnem magam hogy több eszembe jusson.
Egyet remélek csak, hogy az árakkal nem fognak elszállni. Lásd Mi Note 10.
/Egy elégedett Mi 9T tulaj/ :D

(#7) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Na most már csak a Redmi 8a tesztet várom nagyon. :R

(#8) satz18


satz18
őstag

Lehet inkább a samsung a50-et választanám e helyett. Ott belefért ebbe az árba is az AMOLED.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) Drughi válasza satz18 (#8) üzenetére


Drughi
addikt

Én 2 hónap után kukáztam a kamerája miatt.

(#10) v-man válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


v-man
őstag

Most nekem 7 óra 14 perc képernyő idővel 39%. Ez az első töltés.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#11) Ricardo válasza v-man (#10) üzenetére


Ricardo
félisten

Kérdés milyen kijelzőhasználat, de mindenképpen jónak tűnik. Ezek szerint sikerült az MTK procik energiaéhségét mérsékelni.

(#12) #64791808 válasza satz18 (#8) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nekem volt A70-em:

- kamera gyenge
- OS lassabb es szemetesebb, mint a Xiaomi, okosabb akar lenni, de csak idegesitobb
- ujjlenyomat-olvaso egy rakas szar
- mobil jelerosseg egy rakas szar

Ehelyett visszatertem a Xiaomihoz (egy Redmi Note 4-et csereltem), es lett egy 9T-m. Eg es fold. Az uj munkahelyemen ajanlottak, Galaxy S10+ -t. Mondtam, hogy az arat adjatok ide, en meg megtartom a Xiaomit.

(#13) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A quad bayer meg pixel összevonás huszárok ilyenkor hol vannak?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) omfgk


omfgk
addikt

Lurdyban megnyomkodtam ezt is múltkor.

Hát nem is tudom. Ez nekem már a túl nagy kategória. 161*76. Én kb 157*74-nél húztam meg a határt. Vastag is, a széle sincs elkeskenyítve így baromi nagynak tűnik kézben.

Kamerasziget eléggé kilóg és sajnos ugye emiatt az ujjlenyomat olvasó is.

A főkamera egész jó, viszont a többi lencse gyakorlatilag totál felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#15) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Múlthéten én is elmentem a Lurdy-ba megnézni, szimpi volt. A Note 8 Pro-ra gyúrtam, erre a Mi Store-ban tegnap óta már nem lehet kapni (pedig csak 1 hete jelent meg), állítólag 2-3 hét múlva lesz csak... :O
Érthetetlen, hogy miért nem rendeltek belőle többet... :F Féltek, h rajtuk marad?
:W
Így akkor marad vmi normálisabb GSM bolt...
Vagy a Mi 9 Lite. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) v-man válasza Ricardo (#11) üzenetére


v-man
őstag

Játék nem volt közte 😄 2 SIM, wifi és 4g vegyesen.
Böngészés, Facebook, Instagram, Tidal, Viber és Messenger, Nokia Here -ezek futottak többnyire. Érdekes hogy a a miui aktiválás 4%-ot elvitt, mert feltöltő kártyás számommal nem tud nemzetközi smst küldeni, de ezek alapján bőszen próbálta :))

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#17) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Jól sikerült, bár az MTK chipset miatt én is húztam a számat.

Azt viszont nem értem, Bone miért utálja még mindig a Redmi Note-okat. A sorai közt kiérződik, hogy nem tudja elfogadni, hogy egy 100k alatti középkategóriás telefon is lehet jó és az általa kifogásolt dolgokat a többség észre se veszi.... :U

B.Cs.

(#18) novinyul válasza dave_gahan (#15) üzenetére


novinyul
veterán

Lett rendelve mennyiség, de a Xiaomi másképpen osztotta szét a beérkező telefonok mennyiségét(tipusokra bontva) Több 9lite érkezett mint Note 8pro, szóval most város a következő szállítás.

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#19) jUUh


jUUh
addikt

Biztos, hogy jó telefon. :K Viszont szépen lassan megy felfelé a Redmi Note-ok ára is. Az MTK chipsettel meg, háááát, nem tudom. Én speciel mindig azért vettem Xiaomit, mert ár-érték arányban jók, gyorsan (30 napos bootloader nyitásra várakozás után, mostanság... :W ) kukáztam a MIUI-t, és örültem. Nem tudom, Note 8 Pro-ra lesz-e GCAM port, meg custom ROM-ok. :N

Samsung Galaxy S23+ | Samsung Galaxy eredeti szövet szíj eladó

(#20) bollokcs80 válasza jUUh (#19) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ezeket sajna általánosságban visszavette a Xiaomi, pedig Note6 Pro-t is sokkal jobb volt a Dev ROM-mal használni....

B.Cs.

(#21) miqlas válasza jUUh (#19) üzenetére


miqlas
senior tag

„... és működő Google Camera appot se találtam, összességében pedig, akinek mindenképp fontos a kamera, annak érdemes némi extrát mondjuk a Mi 9T-re rááldoznia.”

Én inkább a Note 8-ra lennék kíváncsi, hogy a Note 7-hez képest mit javítottak (UFS2.1) mit tosztak el (kamera) :F- mert, hogy a Note 7-re bizony van normálisan mûködõ Gcam! :C

A MTK proci miatt jó eséllyel nem lesz normálisan mûködõ GCAM rá! :(

[ Szerkesztve ]

42

(#22) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Amig nincs ip vedelem, nekem kilove, pedig mar nagyon varnek ra :(

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#23) Sys85 válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


Sys85
veterán

6-8 óra/48-72óra.
Sokan úgy értik a SoT-ot,hogy 1 nap alatt annyi.Ha hozzávesszük a készenléti fogyasztás és mondjuk a telefonálást,akkor teljesen ok a 6-8 óra 2-3 nap alatt.Ez egy napos folyamatos nyúzás (nem full fényerő és játékkal) alatt olyan 10-11óra körül lesz.

(#24) enzahobi válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


enzahobi
aktív tag

9T Pro-val (4000mah) 8-11 óra kijelző időket csinálok, ebben van game, gps, torrent, olvasgatás. Ennek meg 4500-tel nem sikerül 8 fölé menni, csak fogyaszt az a mediatek proci... meg hát ips. Teszteken is érezhetően melegedős, persze kevésbé mint múltbéli társai.
[link] Összeségében ár/teljesítmény arányban sztem jó vétel, de aki moddolni akarja annak csak a szívás lesz mtk proci miatt!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#25) dave_gahan válasza miqlas (#21) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Már van GCAM. :DDD

[link]
és
[link]

(#26) Solten válasza enzahobi (#24) üzenetére


Solten
addikt

Ez a Helio G90 szeria utos, de mas tesztekben es telefonokban (is) elegge melegszik.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#27) nyirog


nyirog
tag

Kivancsi lennék egy Note 8 tesztre is, Snapdragon 665el

(#28) Krisztianson


Krisztianson
tag

Kérdésem lenne, hogy a B20 hiánya milyen problémákat okozhat valakinek, aki 90%-ban csak wifiről használ netet?
Lehetőségem van nagyon jó áron megvenni, de nem tudom mennyire érdemes B20 nélküli telefont venni itthon.

(#29) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jó lenne ugyanez android one-nal is.

***

(#30) Azie válasza dave_gahan (#25) üzenetére


Azie
őstag

igen. értem én, hogy a telefon a maga természetes alapverziójában van összehasonlítva a versenytársakkal, de gondolom az bone-nak sem és az ittenieknek sem újdonság, hogy a X telók fényévekkel jobb képeket lőnek gcammal. szerintem hasznos lenne betenni egy olyan képsort is, akár cikkbe, akár komment formájában. ;)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#31) ollie válasza satz18 (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van különbség, az A50-ben gyengébb a hardver és a memória sem UFS.

***

(#32) janeszgol


janeszgol
félisten

Tetszik ez a telefon. Az év egyik legjobb ajánlatának tűnik. Csak játékos tartalom is kellene hozzá.

(#33) twollah1976


twollah1976
őstag

Ezt a tesztet mar nagyon vartam, kb. ket hete vagyok boldog tulajdonosa a telefonnak es eddig nagyon meg vagyok vele elegedve.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#34) miqlas válasza dave_gahan (#25) üzenetére


miqlas
senior tag

... ezeket én is ismerem! Mint az elõzõ hsz-ban írtam, n.o.r.m.á.l.i.s.a.n. mûködõt nem kell nagyon várni/remlélni! ;]

[ Szerkesztve ]

42

(#35) kelzsoca válasza Krisztianson (#28) üzenetére


kelzsoca
félisten

A 800 MHz-es frekvencia (band 20) támogatás hiánya azokon a területeken okoz problémát, ahol a szolgáltatók a 2G után a 3G-t kihagyva azonnal 4G-re álltak át (Telekom/Telenor) ez főleg vidéken okozhat problémát (ahol csak 800 MHz-en szórnak) de ott sem mindenhol (van ahol két frekvencia van használatban)

Vodafone esetén van normálisan kiépített 3G hálózat is, a Telenor, Telekom kivártak az utolsó pillanatig, és 2G után 4G-re ugrottak vidéken.

Jelenleg ezek a frekvenciák vannak használatban:

Telekom/Telenor: B3 (1800 MHz) B20 (800 MHz)
Vodafone: B7 (2600 MHz) B20 (800 MHz)

A kínai belpiacos készülékek támogatják a B3, B7-es frekvenciákat, de a B20 nem érhető el, ezért tudsz 4G-t használni B20 támogatás nélkül is, de ehhez az kell, hogy az adott területen két frekvencián történjen a rádiójel sugárzás, ez ha jól tudom az ország ~50-60%-án érhető el ebben a formában.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#36) janeszgol válasza Krisztianson (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

90% wifi? Akkor semmilyen probléma nincs. Max egy-egy szájhúzás, ha éppen lassú a net (3G vagy csak 2.5G), de úgy is kerülsz wifi közelébe fél órán belül.
Vedd meg!

(#37) Krisztianson válasza janeszgol (#36) üzenetére


Krisztianson
tag

Köszönöm a válaszokat!
@kelzsoca Neked is!

(#38) Azie válasza kelzsoca (#35) üzenetére


Azie
őstag

azért arra ne tegyél nagy összeget, hogy a vodának annyira rentábilis a 3g üzemeltetése. az első adandó alkalommal lelövik (amint 3g telók reprezentációja egy adott szint alá esik)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#39) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Remek készülék. Csak azt nem értem minek bele ennyi ram. A miui-hoz a 4Gb is sok, hiszen semmit nem tart hosszú távon a memóriában. Mindent bezár, vagy újratölt.

Csend a lelke mindennek!

(#40) Graphics válasza Krisztianson (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Később eladásnál kellemetlen lehet, mert nem annyira kapós egy B20 nélküli modell már szerintem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) Krisztianson válasza Graphics (#40) üzenetére


Krisztianson
tag

Jelenleg Sony Xperia Z1-et használok, nem tervezem eladni érthető okokból már :D
Remélhetőleg ha beválik, akkor ez is kiszolgál ennyi ideig és addigra már az eladás nem lesz opció. Best case scenario :DD

(#42) varmi2


varmi2
nagyúr

Vagy ez lesz az új telóm, vagy a pro nélküli sima note 8

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43) Plug Life válasza twollah1976 (#33) üzenetére


Plug Life
aktív tag

Ha már megvan, minek vártad a tesztet? 😆

(#44) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Tech2-n kint van a videós teszt is: [link]

B.Cs.

(#45) Noukoum válasza jUUh (#19) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez a note 8 pro , nem a sima note 8
Azért magasabb az ár.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#46) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

MTK proci? Soha többet semmikor se vennék ez miatt ilyen telefont.

(#47) Sgr_A válasza WhiteWalker (#46) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én az exynos-sal vagyok így

(#48) twollah1976


twollah1976
őstag

A telefon alapbol tamogatja a camera 2 API-t.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#49) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Őszintén: mobil szakértőnek kell lenni, hogy az ember jelentős különbséget vegyen észre a Note 8 Pro és egy négyszer drágább telefon sebessége között

Nincs itt semmi varázslat. Az antutut nézve ez a teljesítmény az S8 és az S9 között van félúton. Azok a telefonok pedig a mai napig hasítanak. Nyilván ez sem lesz lassú.

(#50) Noukoum válasza <Lacy85> (#49) üzenetére


Noukoum
veterán

+1

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.