Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44207) narumon válasza bajnokpityu (#44203) üzenetére


narumon
őstag

Nem mondtam, hogy nem létezik, sőt azzal kezdtem, hogy nekem a bajom nem feltétlenül a formátumokkal van. Hidd el hallottam én már nagyon sok jó digitális forrást (és rendszert) csak az elérhető jól szóló zenék egy nagyságrenddel vannak kevesebben mint vinyl-en :(
Mondom ezt úgy, hogy közeli jóbarátomnak most is több milliós digitális rendszere van - korrektül is szól azokkal a zenékkel amiket ő hallgat. (jól kevert, jól hangszerelt zenék). Viszont amint mainstream zene kerül bele - onnantól szerintem az én rendszerem a tizedárból jobban szól. És nem a rendszer miatt hanem a szar forrás miatt. Értem ez alatt, hogy hallgass meg egy Red Hot Chili lemezt CD-n (szvsz hallgathatatlan a szarrá normalizálás miatt), majd ugyanazt a lemezt vinylen ahova normális masterről került. És akkor ehhez adjuk hozzá hogy én szívesen hallgatom (és vettem meg) Avicii-t, Scootert, David Guettát, Mobyt és Daft Punk-ot - csakúgy mint Loreena McKennitt-et vagy Kari Bremnest és Diana Krallt. És sajnos nem vicces amikor egy olyan zene mint mondjuk Schiller - Sonne lemeze a vinylen egy kurvajó mastert kapott a CD-n meg fel van húzva tökig az egész hang - minden egy hangerővel zajlik. Vagy mondhatnánk, hogy mondjuk Madonna egy buta zene, de vinylen ezermillió hangszer és hangszin van ami a CD-n nem is létezik!!! És sajnos a mainstream CD-k 90% ilyen, és ezt semmilyen überfrankó digitális rendszerrel nem tudod kikerülni mert így gyártják azt amit hallgatsz.

https://www.facebook.com/Naruvideo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.