Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsolt,72


Zsolt,72
aktív tag

Kíváncsi leszek rá. Picit sajnálom, hogy nem az iPhone 13 mini házába költözik, de ez van. :)

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Van ráció a 2025-ös megjelenésben. Addigra a 4 GB-os i13 kimegy a kínálatból. Csak az új SE is 6 GB memóriát kapjon, különben nem sok értelme lesz. Az i13-14 forma várható volt.

(#3) lolal


lolal
senior tag

Kérdem én SE 2022 tulajként, hogy ennek a modellnek mi lesz a létjogosultsága és mi ösztönzi majd bármelyik embert vagy céget arra, hogy ezt vásárolja és ne egy jóval olcsóbb hardveresen "régebbi" de hétköznapi használatra [amiért eme típusú felhasználók 99% direkt SE- modellt vesz] szintúgy alkalmazható i14 - et amikor méretileg megegyezőek, ráadásként ott két kamerát is kínáll. Az SE modellnek pontosan a picike méret volt a "varázsa" , valamint a touch ID, így teljesen okafogyott lesz a modell... Inkább valamelyik mini házába vittem volna tovább a típust, így szvsz bukás lesz, de ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#4) janeszgol válasza lolal (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Plusz két év support. Meg még ki tudja, milyen plusz dolga lesz.
Lehet, ohgy A16-tal jön ki, mint az i15 és nem A15-tel, mint az i14. Ez is selling point ám.
Ja és a Type-C a legfontosabb! Csak a Type-C már elgondolkodtató nálam.

(#5) DS39 válasza lolal (#3) üzenetére


DS39
nagyúr

Lehet tévedés azt gondolni, hogy ezért létezik az SE.
Valószínűleg csak azért létezik, mert maradt raktáron a régi modellek házából, kijelzőiből.
2025-ben már a régebbi modellek a 14-esek lesznek leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#6) judas13 válasza lolal (#3) üzenetére


judas13
addikt

Na erre kíváncsi leszek mennyire is viszik majd. Nem kérdés, hogy 14-est vennék én is így látatlanban is e helyett...

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#7) lolal válasza janeszgol (#4) üzenetére


lolal
senior tag

Mivel ad neked többet a type -C egy iPhone és nem droid esetében ? Szerintem az EU fanszőrtépgetésén kívül semmiben. Gyakorlati haszna max a töltés végett van ha "haver" hozott töltőt te nem és kell a type-C.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#8) lolal válasza janeszgol (#4) üzenetére


lolal
senior tag

A support hosszával eggytértek, de egy cég 2-3 évre vesz telót egy átlag jóska szintén kb 3. Addig az i14 is támogatva lesz akkor mi az előny a "nyócév" supportnak. Értem hosszabb távon is usuable egyetértek de a fent említett példákon okulván szerintem egy SE esetében ez pont nem releváns.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#9) Fancy-boy válasza DS39 (#5) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"régi modellek házából, kijelzőiből"

Itt mégis mire gondolsz?
Hogy az iPhone 8 alkatrészeit használták fel a SE 2020 és 2022-höz? :DD

Inkább arról van szó, hogy ezt a koncepciót költséghatékonyan tudják legyártani és eladni. Így az is részese lehet az "Apple élménynek" aki nem akar több százezret költeni telóra.

A kollégával pedig egyetértek. A méret/ár növelésével + touchID elhagyásával bukta lesz már.

(#10) nozs23 válasza lolal (#3) üzenetére


nozs23
addikt

Az SE modellnek pontosan a picike méret volt a "varázsa" , valamint a touch ID, így teljesen okafogyott lesz a modell.

Ez az Apple dumája. A valóság az, hogy az SE "varázsa" az, hogy az az aktuális legolcsóbb iPhone a szolgáltatóknál.

(#11) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Magyarisztánban ez az ár 250K lesz? :F

(#12) kuntics válasza nozs23 (#10) üzenetére


kuntics
aktív tag

Nekem nem volt szükségem nagy tudásra, ezért lett se1->se3 váltás. Számított a méret is, de annyi plusz pénzt nem ért a mini széria. Pedig szerencsére megtehetném, hogy a legújabb i15 pro max ultra hd 1.9pdtdi meg f*sz se tudja milyen jelzőkkel aggatott iphone-t is megvegyem. Szóval nem feltétlen az olcsósága csak a “varázsa”, csak van akinek elég ez a szint is.

(#13) dragon1993 válasza nozs23 (#10) üzenetére


dragon1993
őstag

Az SE varázsa,hogy olcsó iPhone céges flottába.

(#14) nozs23 válasza kuntics (#12) üzenetére


nozs23
addikt

Számított a méret is, de annyi plusz pénzt nem ért a mini széria.

Erről van szó.

(#15) pengwin válasza lolal (#7) üzenetére


pengwin
addikt

És neked miért jó lightning csatlakozóval csapkodni magadat, amikor lehetne egy teljesen univerzális csatlakozód is?

Eleve más termékeiknél már váltottak USB-C-re/Thunderbolt-ra. Nem lenne jobb a márkán belüli konzisztencia, ha már van rá lehetőség? Már az is szánalom volt egy Apple-árazású terméknél, amikor pár éve olyan kábelt adtak a telefonjaikhoz, amivel a saját laptopjaikkal nem lehetett őket össze dugni... most itt a nagyszerű lehetőség a teljesen univerzális töltőcsatlakozóra - már csak valami korszerű szabványt kéne hozzáadni, pl. USB-PD-t, hogy bármilyen PD-s töltővel lehessen bármilyen eszközt tölteni.

Üdv, pengwin

(#16) Noukoum válasza ProEvoFan (#11) üzenetére


Noukoum
veterán

Ne legyél ennyire pesszimista, lehet még 450 az euró. :DDD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) worxland válasza lolal (#7) üzenetére


worxland
addikt

Occccsóbb, nem kell kifizetni az almás felárat a semmiért.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18) worxland válasza Noukoum (#16) üzenetére


worxland
addikt

Ne legyél ennyire optimista. Nem lehet. Lesz. ;]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#19) etohun válasza pengwin (#15) üzenetére


etohun
aktív tag

Hagyd, a legnagyobb márkarajongók konstans Stockholm szindrómában vannak és mindenről kiduplagondolozzák, hogy igazából miért volt jó nekik, hogy az Apple plusz 1 dollárnyi nyereségért cserébe szivatja őket hol 500 usd-s hátlapcserével, hol sorozatszámhoz kötött akksival és kijelzővel, hol az érintőképernyő szándékos nem támogatásával macen, hogy még egy ipadet is rádsózhassanak stb. stb. Minden szektává lett márkánál vannak hasonlók. Nekem sem tudná megmagyarázni senki, hogy a Thinkpaden felesleges a Trackpoint, és nagyobb touchpad kéne. Hittem a koncepcióban, rászoktam. Ma már nem tudnék mást használni, kapásból BIOS-ban tiltom a touchpadet, ha új gépem van, pedig valószínűleg már közel sem olyan használhatatlanok a touchpadek, mint régen.

(#20) flamich76 válasza pengwin (#15) üzenetére


flamich76
tag

Én még embert nem láttam, aki a töltésen kívül más szándékból kábelt dugott volna a telefonjába. És ha valaki fel van szépen szerelkezve töltőkábelekkel, akkor nagyon fog örülni, hogy jön egy másik szabvány és kezdhet újra felszerelkezni.

[ Szerkesztve ]

(#21) Ádám16


Ádám16
addikt

Az SE1 azért ütött anno, mert lényegében fél év késéssel adta az akkori csúcs 6s prociját, RAM-ját a régi-megszokott-tökéletes dizájnban-méretben-minőségben.

Az SE2 és 3 számomra azért lett érdektelen, mert az iPhone 6 2014-ben (!!!) lett bemutatva, és lényegében ugyanazt a készülékházat adják ugyanúgy 1 kamerával, elavult kijelzővel 2024-ben, 10 évvel később is. Emellé az üzemidő is siralmas.
Értem, cégesnek jó, elhiszem, de azért egy 13 minit a kijelző(+arány), dizájn, kamerák, üzemidő miatt 100x szívesebben használnék, és használok is, mint az aktuális SE-t.

Jelenleg nem látom azt, hogy egy új SE-nek hol lenne a helye a piacon. Árulják a tavalyi, sőt, két éves modelljeiket is Apple-ék, amik igazából a mai napig csúcstelefonok tudnak lenni. Egy butított 14-nek szerintem semmi értelme.
Szerintem lefedi az összes igényt a jelenlegi paletta.
Csak egy új mini szériát dobjanak ki 1-2 év múlva. :B

(#22) Luck Dragon

Volt SE 1 és 2 is , kiváncsi leszek erre is. :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) PirosHello válasza dragon1993 (#13) üzenetére


PirosHello
senior tag

Pontosan. Nálunk SE3 a mostani céges flottás, remélem jövőre lecserélik az SE4-re.

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#24) janeszgol válasza Ádám16 (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Teljesen egyetertek, kiveve az utolso bekezdest. Ha a SE4 2025-ben jon, akkor mar a 13-as iPhone-t kivezeti az Apple, es marad a kinalatban a 14 (ha ezt nem vezetik ki a 13-al egyutt), 15 es 16 szeria. Oda elfer majd. Type-c csatival. Mindjart egy ok, hogy ne a 14-et vegye az ember. Plusz ha az A16-ot kapja, akkor egy masik ok.

[ Szerkesztve ]

(#25) joey04 válasza lolal (#3) üzenetére


joey04
titán

Ahogy írták, annak az volt az előnye, hogy a legolcsóbb cuccokból rakták össze, ez határozta meg a specifikációit, ezért volt benne touch id, meg kisebb kijelző.

(#26) joey04 válasza pengwin (#15) üzenetére


joey04
titán

Nem nem jó a type c (nem is ezt írta), hanem rohadtul mindegy. Nem érdekel az univerziális cucc engem sem. Megvettem az új iphone-t, most más kábel van hozzá és ennyi. Nekem csak egy kívánalmam van, hogy ne kelljen forgatni, bárhogy be lehessen dugni. Ezt tudta a lightning is.

(#27) joey04 válasza etohun (#19) üzenetére


joey04
titán

Ezek hol szivatások? Nem akarok sem telepet, sem hátlapot cserélni telefonban. Laptopon meg asztali gépen pedig egyenesen gyűlölném az érintőkijelzőt. Annál nagyobb baromságot elképzelni sem tudnék.

btw rendes szervizben egy s24 ultra kijelző meg telep csere mennyi? nem tudom, lehet sokkal olcsóbb mint egy 15 pm-ben, ebben az esetben valóban rak rá extra hasznot az apple, és ejnye-bejnye, de azért ez csak nem dealbreaker értelmes embernél. Ha meg otthoni hákolásra gondolsz, akkor nem szóltam. Az nem az én asztalom.

[ Szerkesztve ]

(#28) Shyciii válasza flamich76 (#20) üzenetére


Shyciii
veterán

Én még embert nem láttam, aki a töltésen kívül más szándékból kábelt dugott volna a telefonjába.

Nyilván akkor nem is létezik ilyen ember. Ezért bizonyára sokan nem léteznek, mert ők ssd-t dugnak az iphonejukra, hogy oda mentsenek, mert így több tárhelyük van, vagy ProRes videókat közvetlenül arra veszik, vagy gyorsan az ssd-re is készítenek backupot. persze ez csak fikció, hisz mint mondtad te nem láttál még ilyen embert, ergo nem is létezik.

És ha valaki fel van szépen szerelkezve töltőkábelekkel, akkor nagyon fog örülni, hogy jön egy másik szabvány és kezdhet újra felszerelkezni.

Bizony. Átkozni fogja, hogy bár van már évek óta nála Type-C-s kábel a többi eszköze miatt, és most nem kell hordania lightning kábelt, mert elég csak a Type-C. Borzalmasan átkozódhat most, hogy elég egyféle kábelt hordania...

[ Szerkesztve ]

(#29) lolal válasza Ádám16 (#21) üzenetére


lolal
senior tag

Azért eléggé erősen pejoratív amit írsz az SE3 tekintetében :U . Nincs rossz üzemideje, teljesen átlagos. Kijelzője a 4,7” végett 312 ppi sűrűséggel teljesen rendben van és az IPS színei nagyon szuperak. Van mellette egy Galaxy S20 Ultrám amiben aztán tényleg a kijelző legjava van, és őszintén megmondom neked a picike mérett végett nem látom csúnyábbnak az SE3 at mint azt. Persze, ha csak a nyers számokat néznénénk azt mondhatnánk “há mekkora szar mánnn eze izéj SE3 há még fúhádéj sics höhöhö” , eközben a hétköznapi használat során semmit nem tapasztalsz :U . Egyetlen egy dolgot hiányolok belőle néha, ismétlem néha az a 120Hz de ilyen picike méretben ez se zavaró. :B

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#30) joey04 válasza lolal (#29) üzenetére


joey04
titán

a méretéhez képest átlagos max. bár még úgy is gyenge az üzemidő.

(#31) Remus389 válasza Ádám16 (#21) üzenetére


Remus389
veterán

Csak egy új mini szériát dobjanak ki 1-2 év múlva.

+1

Túl sok értelme nincs, hogy 6,1 colos lesz az új SE, olyan lesz ránézésre mint egy sima iPhone.
Bár tudom, a minik nem fogytak túl jól, de mégis akkor legalább markánsan megkülönböztethető lenne az új SE a többitől, így ez olyan mint a többi.

Én is szívesen látnék egy modernizált minit, kicsit keskenyebb kerettel, 48 mpixeles kamerával.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#32) janeszgol válasza Shyciii (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Meglepő, de +1!

(#33) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Akik érzékenyek a PWM-re, azoknak az egyetlen alternatívát az IPS kijelzős SE jelentette.
Ha ezt meglépik, akkor már ez sem lesz.

(#34) Zsolt,72 válasza Shyciii (#28) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Bizony, pont a napokban volt újfent téma az iPhone topikban az SSD csatlakoztatási lehetőség, tehát nem először került szóba, mint életszerű igény. Hasonlóan merült fel már igény a 15 Pro gyártmányok esetén rendelkezésre álló, nagyobb sebességű adatmozgatás vezetékes elérésére is, azaz ezek valós igények a felhasználók egy részét illetően.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#35) Zsolt,72 válasza Fancy-boy (#33) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Nem bizony, egy ideig még kínálhat menekülő utat az iPhone 11 (a topikjában pont pár hete beszéltünk erről, hogy ki és mire tervez váltani, pont az OLED miatt, ami ugye nem mindenkinek megfelelő megoldás). Kicsit frissebb hardver mellett marad a SE, ami most fut, utána viszont nem lesz alternatíva.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#36) strogov válasza Zsolt,72 (#34) üzenetére


strogov
senior tag

Az ssd csatlakozás megy lightning-on is. Nekem is van már kb. 10 éve egy lightning pendrive-om. Sok éve már natívan is támogatja az IOS a pendrive-okat. kb. amikor az egér támogatás megjött.
A probléma, hogy az apple nem minden telefonnál engedi a nagyobb sebességet. Ez nem csatlakozó kérdése. Lassúnál meg minden esetben jobb a vezetnéknélküli megoldás.

Eleve nem értem ezt a kábelezési marhaságot. Utazáskor viszek csak kábelt, mert autóban, szállóban egyszerűbb. Minden egyéb esetben vezeték nélkül vagyok. Powerbank is vezetéknélküli. Mire géphez érek ott van az icloud-ban minden fotó és video.
Nagyon niche szükséglet, hogy ott azonnal 1TB-ot le kell szedni a telefonról 3mp alatt.

(#37) lolal válasza strogov (#36) üzenetére


lolal
senior tag

Valamiért recsegni kell a kábel mániásoknak. :F Semmi egyéb észérv nincsen.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#38) janeszgol válasza lolal (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

De van. Nekem type-c kell. Ennyi. És ez ész érv.

(#39) Teringettét


Teringettét
csendes tag

Sokan fogják hiányolni a touchID-t. Tapasztalat.

(#40) joey04 válasza Teringettét (#39) üzenetére


joey04
titán

Sokkal többen meg nem. Tapasztalat.

(#41) Shyciii válasza strogov (#36) üzenetére


Shyciii
veterán

- Mekkora is a lightningos pendrive kínálata a type-c-s kínálathoz képest?
- Mekkora a lightning-es pendriveok legnagyobb mérete tárhely szempontból egy Type-C-s SSD-hez képest?
- Árban mennyivel is drágább GB-re vetítve a lightning?

Nah erről ennyit...
Persze nyomhatod tovább nyugodtan, csak mindenképp buktában maradsz.

[ Szerkesztve ]

(#42) hegedus001 válasza lolal (#37) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Alapvetően jó, hogy csak 1 féle kábel kell mindenhez (de akkor is kell vagy 3-4 kábel, mert egyik ezt, másik azt támogatja, meg készülékből is van 5-6) telefonnál soha nem volt gond a lightning, én jobban szeretem mint az USB-C-t, sokkal strapabíróbb csatlakozó.

Telefont sosem akartam SSD-re kötni (max tabletet) de király lehetőség ha lehet külső tárra rögzíteni. Mondjuk nálam sosem fordulna elő, de király lehetőség.

(#43) hegedus001 válasza lolal (#29) üzenetére


hegedus001
aktív tag

+1, kiválóak az apple IPS paneljei. Strapabíró, nem ég be, jók a színek is. Felőlem maradhatna az SE IPS-en. Én mindenképpen kíváncsi leszek rá, lehet benevezek egyre.

(#44) joey04 válasza hegedus001 (#42) üzenetére


joey04
titán

plusz hiába kell mindenhez egy kábel, egyszerre tölteni akkor is több kell.

(#45) dave987 válasza Fancy-boy (#33) üzenetére


dave987
aktív tag

Mint pl én is. Másfél éve vettem egy iphone 8at és elcsábultam az Apple felé. Most vettem egy i11et, de hogy később hova-tovább azt nem tudom. Korábban a Samsung a50 okozott állandó fejfájást az amoledjével. Azóta csak ips kijelzősöm van.

(#46) strogov válasza Shyciii (#41) üzenetére


strogov
senior tag

Tök mindegy mekkora a kínálat. 10 éve sem volt horror összeg. Ha nagyon hiányozna akkor vennék egy lightning->type-c átalakítót 200 forintért, és rátenném. De nem kellett soha. Most meg van icloud. A pendrive-ot már évek óta nem használtam ipad-ben. Teljesen fölösleges egy gyors wifi és korlátlan mobilnet mellé egy pendrive. Mint írtam nagyon niche az a felhasználás ahol kábel kell.

(#47) janeszgol válasza strogov (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Sem téged, sem lolat nem zavarja az, hogy az Apple a plusz rácsatlakoztatható háttértárral is reklámozza az i15 szériát. Sőt a 128 GB-osnál csak úgy működik a ProRes.

(#48) xsjado93 válasza etohun (#19) üzenetére


xsjado93
senior tag

Emlékszem, jött egyszer egy csodás windows update a semmiből, ami miatt újra telepíteni kellett a tapipad drájverét, mert sehogy sem volt hajlandó működni. Ha nem lett volna pöcökegér, kénytelen lettem volna egeret venni / tarhálni, hogy ez a művelet végrehajthassam. Azóta megváltásként tekintek rája :DDD

Your life is a lie.

(#49) pengwin válasza lolal (#37) üzenetére


pengwin
addikt

Az észérv az, hogy ne vegyenek el egy sok felhasználónak hasznos funkciót, ha az minimális változtatással, gyakorlatilag 0 pluszköltséggel megvalósítható.

Vegyétek már észre, hogy ti akadékoskodtok extra funkcionalitás ellen, mert nektek nem kell... de miért bántanak titeket, ha ettől még adott lenne a lehetőség rá?

Üdv, pengwin

(#50) joey04 válasza pengwin (#49) üzenetére


joey04
titán

Nekem amúgy semmi bajom nem lenne a type c-vel ha az apple magától lépte volna meg, nekem az elvvel van bajom, hogy kötelezik rá. Nekem mindegy milyen a kábel. Most egy darabig rossz, mert a családban a másik iphone lightning, és így ha lóg a drót, nem tudom rádugni, ha nem az enyém. Ezen kívül totál nem érdekel, szóval nem élem meg bántásnak :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.