Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) ígyvanferi válasza HKorn (#44350) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én nem olvastam ilyet, hogy stabil lenne. Azon az árszinten szerintem nincs is valódi, max. ráhúzzák, hogy az. Nem lesz vele probléma.

(#44352) V.Stryker válasza HKorn (#44350) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kissé az van... Ez a cipők talpán mondjuk nem látni. Hordok pár éve betétet, mert fájt a térdem, mivel korrigálta a lépésem. Mióta futok nem fájt mondjuk... Lehet a súly csökkenés is segített.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44353) parandroid válasza HKorn (#44350) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Downshifter neutral.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44354) HKorn


HKorn
addikt

Akkor én tudtam rosszul, elnézést.

Run&Ride

(#44355) Perillustris


Perillustris
senior tag

A Garmin oldalán leltem erre a jóemberre, most ő egy szupertehetség vagy kegyetlen sok munkával (és lemondással) tényleg meg lehet közelíteni 30 felett is ezt a szintet? Sok éves dohányzás-túlsúly után? Azért ez már bőven elit tempó. :F

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#44356) Hi!King válasza Perillustris (#44355) üzenetére


Hi!King
őstag

Biztos, hogy szupertehetséges, de a tehetség nem minden, rengeteg edzésmunka lehetett benne 30 éves korától. A legtöbb 30 évesnél nincs az az edzésmunka, amivel eljutna ugyanoda, mint ő, de nekem erős a gyanúm, hogy egy 3 órás maratont szinte bármelyik el tudna érni idővel, ha minden adott lenne a felkészüléséhez.

(#44357) tomcica válasza Perillustris (#44355) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na ez igen :R mondjuk ugy,hogy nem jellemzo kategoria :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44358) Perillustris válasza tomcica (#44357) üzenetére


Perillustris
senior tag

...mondjuk a 10 méteres időm jobb, mint az övé. ;] :DDD

Perillustris

(#44359) tomcica válasza Perillustris (#44358) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Talan,ha az oltozoben marad,amikor ilyen 2:45-os ezren utazik valaki 5km-t,akkor tud futni 2:30-as irammal is 1500m-t ;) 10-et pedig nagyon gyorsan.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44360) Peterhappy válasza Perillustris (#44358) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jó volt ez, nekem tetszett ;)

(#44361) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Köszönöm az 155-ös tippet. Még mindig szánalmasan lassú vagyok, de így legalább van látszata és értelme elmenni futni.

Hétfőn 5km betonon (soha többet), tegnap 8km már itt, a SZAC (Gerely) pályán, ma pedig beletettem a tizet is :K Nem lesz ez így minden nap, nagyon sok idő volt oda kitekerni, "elmorzsolni" tíz kilit, majd hazagurulni, de maga a metódus nagyon jó, tetszik ez az oda-vissza bringázás előtte/utána, így ez marad.
Szerintem lesz hétköznap 2-3*45 v 60perc futás és hétvégén egy 10km-s.
És reméljük bírni fogják a futóművek.

Dicsekvésnek kevés, de ahhoz talán elég, hogy megtűrjetek magatok között még egy ideig :D

szerk: 53:16 a PB-m 10km-en (mondjuk az se valami combos), hát... azért van látszata a hőségnek (ami ma még nem is igazán volt), a kihagyásnak és a kb. plusz tíz kilónak.

[ Szerkesztve ]

(#44362) tomcica válasza Peterhappy (#44361) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor mar alakulsz akkor minden masodik edzesen kezdd el lejjebb szedni a felso limitet 155-rol 150-re,majd 145-re...ott mar tartosan edzhetsz,idovel pedig 140-135 a laza edzes,150-155 a konnyu tempo edzes (ez utobbi heti 1x,kesobb 2x)...utana pedig szeded szet meg jobban konnyu tempo 150-155,erosebb tempo 160-165 es minden mas laza <145 alatti :K

Utana darabolt tempokkal felsobb zonakat is edzeni kell majd 170-175bpm ;) versenyen azon utazol majd,es onnan feszited fel a PB-re :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44363) Peterhappy válasza tomcica (#44362) üzenetére


Peterhappy
őstag

Úgy lesz Főnök :R

Versenyen, hát hogyne :D

Azt el is felejtettem írni, tegnap 150 volt az átlag bpm, ma 147 és próbáltam is végig 150 alatt maradni, bár azért produkált néha fura dolgokat az órám (vagy a habos testem).

Viszont egész stabil időket futottam, azzal abszolút megleptem magam. Főleg úgy, hogy fél órával előtte ébredtem :)

(#44364) emvy


emvy
nagyúr

Nem tudok kijonni ebbol a serulesbol. A vadlim bal also reszen egy csikban faj az izom,.kb ket nap utan nem erzem, de ahogy elmegyek futni, 20p utan ujra elojon. Gondolom tobbet kene pihentetni, de nehez.

while (!sleep) sheep++;

(#44365) HKorn válasza Peterhappy (#44363) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem ebben a melegben hamar elszáll az amúgy sem túl acélos pulzusom, most futottam 7km-t 6"-os tempóval de 170-es átlagpulzussal, ez hidegebb időkben 165 vagy alatta szokott lenni. Reggel kellene futni tudom, ha tudnék reggel futni, de olyankor a lábaim csak farönkök.

Run&Ride

(#44366) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudtok ajánlani oldalt, ahol találok futó edzésterveket? Ingyenesnek örülnék. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44367) ígyvanferi válasza V.Stryker (#44366) üzenetére


ígyvanferi
addikt

[link] Szívesen!

;]

De vannak edzéstervek pl. a runnersworldön:[link] vagy nike.comon: [link]. Akár stravan is nézhetsz, azokat még nem próbáltam, nem tudom milyenek.

[ Szerkesztve ]

(#44368) emvy válasza V.Stryker (#44366) üzenetére


emvy
nagyúr

[link]

while (!sleep) sheep++;

(#44369) ígyvanferi válasza emvy (#44368) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A kulcsszó. :DDD

(#44370) tomcica válasza emvy (#44368) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44371) Hi!King


Hi!King
őstag

Tegnapelőtt újra lefutottam az előző napi 17.7 km-t, ezúttal kereken 140-es pulzusátlaggal, 4:48-as átlagtempóval. Amivel totál elégedett vagyok, ha ezt a tempót tudom ősszel maratonon, azzal meglenne a célom.

Ellenben ma 10 km kocogásomban futottam 1 mérföld gyorsat (van ilyen NYRR-es 1 mérföldes virtuális verseny), és 6:05 lett, amivel nem vagyok elégedett, ráadásul volt benne egy 1.2 km-es szegmens, amit télen 10 másodperccel jobban futottam le (az is alapozási időszakban volt). Már jópár hónapja csinálok heti 1-2-szer repülőket is, de ha ősszel lefutom a maratont, utána jobban ráállok a rövid, közepes távokra, mert nagyon lassú vagyok. Ha az 1 mérföldet felszorzom, 19 körüli 5 km jön ki, pedig az 1 mérföldben hajrá is volt, és 20:03 volt idén a leggyorsabb 5 km-em, ez alapján már szimplán a gyorsaság, és nem az erőnlét, kitartás korlátoz azon a távon, de kicsit talán 10 km-en és félmaratonon is.

Mindig baromi lassú voltam rövid- és középtávokon, gyerekkoromban kosaraztam, ott voltak néha futó edzések, centerként 1 ember kivételével mindenkinél gyorsabb voltam Cooper teszten (későbbi csapatban meg a leggyorsabb), 100-on, 400-on meg az utolsók között, iskolában 60-on pedig én voltam a leglassabb az osztályban (de az 500 körüli iskolakörben már 2. legjobb voltam), úgy hogy a többség soha nem sportolt semmit.

(#44372) Never79


Never79
tag

Saci néni '78-as edzésterve:

Nemazé aki fut podcastban érdekes dolgokat mesél. Emlékszem amikor az egyik első versenyemen a nyugati téri felüljárónál ott szurkolt, pacsizott mindenkivel. Nagy löketett adott akkor nekem :)

(#44373) dabgergo


dabgergo
őstag

Strava route builderét használta mostanában valaki?
Mióta elvették az ingyenes felhasználóktól, nálam cserébe megbolondult :D
Azt csinálja h két pont között néha nem a logikus utat köti össze (pedig ba van kapcsolva h follow most popular) hanem néha egész nagy hurkot csinál teljesen értelmetlenül, sokszor akkor is ha mondjuk két pont között akár csak pár m távolság van, szal valami full gáz :(

Vki tapasztalt még ilyet?
Próbálgattam minden opciót össze-vissza de nem oldotta meg, ez előtt évekig tökéletesen ment...

(#44374) tomcica válasza Hi!King (#44371) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A gyorsasagon egesz evben dolgozni kell,hetente MINIMUM 1-2x 8-10db rovid repulo gyorsito (par mp-re szinte maxig) es 1-2x rovid emelkedore sprint (akar egy parkolo v feluljaronyi eleg).
Ezt az alapozas fazisaban is kell.Sot nagyon sok embernel 2-3 hetente 1x erinteni 2percre a felso zonat is kotelezo pl fokozo 600m szinte maxig.Az alapozas fazisaban IS. :K

Ez melle a futotehnikak es plyometrikus (szokdelos,reaktivitast fejleszto) gyakorlatokat is hetente erintgetni kellene.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44375) tomcica válasza Never79 (#44372) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo sok 10 x 100-at csinalt hetente...errol beszelek...en felkapasoknak is nevezem,ha egybe futasban van beleagyazva (folytonossan) vagy repulo gyorsito (ha oda-vissza tortenik) :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44376) Hi!King válasza tomcica (#44374) üzenetére


Hi!King
őstag

Hát a rövid repülőket már csinálom pár hónapja, az dombozást télen csináltam (100 méter 6% körüli emelkedőn alkalmanként 10-et) áltlag 2 hetente, később leálltam vele, de most újrakezdtem, hétfőn azt csináltam, illetve bemelegítésként, ennél is szoktam 2-3 sík sprintet csinálni, illetve utána még a tényleges levezetés előtt is. Dombozásnál alapozási időszakban szabad érinteni a felső zónát? Mert én általában épp szoktam, nem mindegyik körben, van hogy épp nem.

A a felső zónát általában 2-3 hetente egy-egy 400-1500 méteres Strava szegmenssel szoktam mostanában percekre érinteni. Ebben megint érdekes, hogy ha hajnalban futok, akkor kb. 175-ig, nagyon ritkán 180-ig tudok elmenni, nap közepén meg eddig 193 a rekord, de 180-185 közé mindig eljutok.

"Ez melle a futotehnikak es plyometrikus (szokdelos,reaktivitast fejleszto) gyakorlatokat is hetente erintgetni kellene."

Hogy kell kinéznie az ilyen gyakorlatsornak? Ilyen sarokemelős, térdemelős futóiskolás dologról van szó, meg persze szökdelés?

(#44377) tomcica válasza Hi!King (#44376) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez igy jo :K

igen,terdemeles,sarok felkapas,szokdeles,egylabazas,paros labbal ugras elore ,paros labbal fel (terdet felhuzni a mellkashoz). scissor jumps helyben (valtott labu)
lepcsore fel-le (lefele is gyorsan)

valamint enyhe lejton (ha van 100-200m az a legjobb) gyorsitot es sprinteket csinalni,csak porogjon a lab az a lenyeg.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44378) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Lehet hülye kérdés, de ha a szàmon kapkodom néha a levegőt, fájhat a torkom attól?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44379) jmuranyi válasza V.Stryker (#44378) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, nekem attól is tud kaparni a torkom, ha csak az orromon veszek levegőt futás közben.
De elég hamar elmúlik, főleg, ha még egy C vitamint is beveszek.
Szerencsére mostanában egyre ritkábban van ilyen.
(Én csak hobbifutó vagyok, olyan 6-7-8 km/alkalom.)

(#44380) ígyvanferi válasza V.Stryker (#44378) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Előfordulhat. Még melegebb időben is, ha nem vagy hozzászokva a huzamosabb ideig tartó ziháláshoz. Sőt, én már olyat is megfigyeltem, hogy ha estefelé, de még intenzív napsütésben, melegben indulok, jól megizzadok, időközben lemegy a nap, kicsit hül az idő, az átizzadt póló, ami a mellkasomra tapad, kezd hideg lenni a légmozgástól, és egy pár órára felsőlégúti panaszokat okoz. Sípol a tüdőm, köhögök kicsit, ilyesmi. Aztán elmúlik hamar.

[ Szerkesztve ]

(#44381) HKorn válasza V.Stryker (#44378) üzenetére


HKorn
addikt

Nálam ilyen akkor szokott lenni, mikor tátott szájjal szaladok bele egy méhrajba, utána kicsit kapar a torkom :D

Run&Ride

(#44382) tomcica válasza V.Stryker (#44378) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En onnan tudom h vegre futnak rendesen, ha sipol ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44383) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm.Akkor nem egyedi. :)

Nem nagy szám, de két hónapja 200 métert se tudtam lefutni. Tegnap meg a 4km-t 6:28-as átlaggal hoztam. Elégedett vagyok magammal. :D Fogytam is nyóc kilót.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44384) tomcica válasza V.Stryker (#44383) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep munka, csak csinald-csinald-csinald. A testsulyt pedig a "konyhaban" finomhangold. Ha igy elkaptad a fonalat akkor nem szabad megallni. Amikor majd a lelkesedes kezd fogyni, amikor jonnek a kulso zavaro tenyezok, rossz ido, amikor latszolag leall a fejlodes akkor naaaagyon figyelj oda, akkor fejben nagyon ott kell majd lenni!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44385) inf3rno válasza V.Stryker (#44378) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem most sikerült összeszednem egy torokgyulladást nyár közepén. Fogalmam sincs, hogy hogyan, még csak hideget se nagyon ittam. Megy a Strepsils, aztán kész.

Buliban hasznos! =]

(#44386) V.Stryker válasza tomcica (#44384) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Majd hamarosan kapok egy fog implantot. Ott lesz jó pár nap, amikor ki kell hagynom. Amúgy pont ettől félek legjobban. Tök jól beépülnek ezek, aztán valami kizökkent és nagyon nehéz visszaállni. Nehezebb, mint csinálni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44387) Hi!King


Hi!King
őstag

Szerintem télen épp az ellenkezőjét teszi a torokkal, kitiszítja a légutakat, ezzel csökkentve a fertőzések esélyét. Erre nem kell mérget venni, nem valamiféle tudományos tény, csak saját tapasztalatom, és simán lehet, hogy kezdőknél egy ideig inkább növeli a gyulladás esélyét, hiszen vannak a szervezetünkben opportunista kórokozók, amelyek jobban érzik magukat, ha a torkunk hideget vagy szellőt kap.

(#44388) borix válasza inf3rno (#44385) üzenetére


borix
őstag

Nem mentél be pl egy agyon klímázott üzletbe a nap folyamán?
Tök jól voltam én is majd este, hogy mitől azt nem tudom, már fájt a torkom bedurrant rendesen.

(#44389) tomcica válasza V.Stryker (#44386) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Legyen terved, arra is ha bexarik a rendszer. Ne akkor kapalozz. Senki nem fogja helyetted csinalni, se a kornyezeted, se az elet, senki. Ebben magadra vagy utalva, es ha mar igy van akkor legyen B terv, C terv. Ne foglalkozz a figyelem es energia elterelo infoval es dolgokkal,csak csinalod-csinalod-csinalod. Nem birsz kardio es mozgas? Szuper van ido regeneralodni, nyujtani, jogazni, relaxalni, vizualizalni. Arra sincs lehetoseg? Szuper, van ido olvasni, tanulmanyozni, tervezni. Ennyire egyszeru ez. Csak tedd bele az energiat, a figyelmedet es az akaratodat. Minden mas hozza(d) fog igazodni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44390) inf3rno válasza Hi!King (#44387) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Télen sállal nekem oké, sál nélkül szinte azonnal összeszedek valami torokgyulladást. De nekem mindig érzékenyebb volt a torkom.

Buliban hasznos! =]

(#44391) inf3rno válasza borix (#44388) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A járvány óta nem nagyon járok sehova, úgyhogy a klímás üzletet ki tudom zárni. Még csak sört se ittam szerintem. Ettem valami gépsonkát, amire lehet, hogy ráköhögtek, más ötletem nincs. :D Mindegy, már múlik, a Strepsils használ rá.

Buliban hasznos! =]

(#44392) ballazol


ballazol
senior tag

én most szedek multivitamint, C-vitamint (1000mg), kollagént (folyékony), omega 3-at :)
de az 5°C-os szódát néha én is érzem... :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#44393) Never79 válasza tomcica (#44389) üzenetére


Never79
tag

+1

Én videókat szoktam nézni terepfutásokról, az Ultra filmből szoktam sokat meríteni, na meg múltkor láttam egy képet egy féllábú srácról, aki spartan racet csinált. B@ssza meg, ha ő ennyire kemény, akkor nekem nem szabad "sírni" (pedig én sem vagyok teljesen egészséges).

V.Stryker: én úgy emlékszem, implantátum berakása után egy-két napra már futhattam.

(#44394) pelyib


pelyib
tag

Tudtok ajanlani valami utvonalat Ecser kornyeken ahol lehet 10-15km-t annelkul futni, h ne 500 meterenkent kelljen csinalni egy hajtukanyar? Leginkabb egy nagy karika lenne az idealis, de nem vagyok telhetetlen.

Itt vagyok latogatoba a heten, de a szokasos repteri foldutas utvonal most nem annyira jon be, a tempos futashoz meg nem annyira jo a laza homok. Kiporog az aszfalthoz szokott labam.

15-20 perces autozas belefer, delutani forgalomban. Mondjuk a Margit szigetig nem mennek be :)

[ Szerkesztve ]

(#44395) Chuck Norris válasza pelyib (#44394) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én ezen voltam tavasszal, igaz a hosszabb távon: [link] A Decathlontól kell indulni és szép nagy kör a dombságban, kutyával se találkoztam, csak pár kirándulóval, futóval.

(#44396) pelyib válasza Chuck Norris (#44395) üzenetére


pelyib
tag

Köszi, jónak tűnik. Hosszút elrakom későbbre, jól fog még jönni.

(#44397) inf3rno válasza ballazol (#44392) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közben olvasgattam a kollagénről. Már írtam róla az elmúlt években, hogy mekkora átverés, főleg a krémek. Kajálva egy fokkal jobb, mert bár nem szívódik fel, ha valamelyik aminosavból hiányod van, ami a termeléséhez kell, akkor azt pótolja. Újabb fejlemény, hogy 2-3 aminosavas peptidek viszont felszívódnak belőle, és ezek közül néhánynak pozitív hatása van a kollagén termelésre. Nem tudni, hogy miért vagy pontosan hogyan, de úgy tűnik, hogy tényleg használnak valamit. Valszeg vannak ilyen szempontból jobb fajta kollagének és kevésbé jók, attól függ, hogy milyen szekvenciák gyakoriak bennük. Pl a Pro-Hyp és a Hyp-Gly úgy tűnik, hogy segítik a kollagén termelést. Én mondjuk továbbra is azt mondom, hogy porozás helyett főzz kocsonyát, de én már csak ilyen vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44398) ballazol válasza inf3rno (#44397) üzenetére


ballazol
senior tag

jöhet a malacporc is alkalomadtán, simán :)
jó, hogy így utánaolvastál
ártani biztos nem árt évi 1-2 kúrát lenyomni belőle, ez a lényeg :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#44399) Hi!King


Hi!King
őstag

Ma reggel megint elestem futás közben, ebben a hónapban már a második, és múlt hónapban is volt egy, sajnos ezúttal nem úsztam meg könyök- és tenyérhorzsolással és a csípőcsontom beverésével, hanem mindkét térdem kapott, főleg a bal, az is lehet, hogy 1-2 napot ki kell hagynom, mert jelenleg alig bírok járni (de azért bicajjal jöttem munkába :-)). Általában egy rossz lépés, megbotlok, mindegy hogy egyenletlen földút vagy aszfalt, aztán esek, ebben az évben 5-6 lehetett már 2 bringás esés mellett. Amikor nem ér térdet, akkor minden folytatódik futás szempontból másnap minden megy tovább, nem okoz gondot, utána hagyományos fekvőtámasz helyett öklös a tenyerem miatt, de ha térdet ér, az mindig necces.

Azért is idegesítő, mert mostanában jól ment az edzés, érezhetően fejlődök és magamhoz képest sok km-t meg is tettem, már majdnem 150-nél tartok ebben a hónapban.

(#44400) tomcica válasza Hi!King (#44399) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azert 1-2 nap ha kimarad az meg nem tori meg a felkeszulest :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.