Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) dabgergo


dabgergo
őstag

Energia gélek és szeletek kapcsán egy kérdés:
- Szelet: 100grammonként 1406 kcal, 82gr szénhidrát
- Gél: 100grammonként csak 292 kcal, 73gr szénhidrát

Ezeke alapján a szelet sokkal jobb választás lenne, nem? Ha abban több az "energia" méghozzá sokkal, akkor mért éppen a másikat hívják energiagélnek?
Valami nagyon alapvetőt bizonyára nem veszek számításba, ami még fontos különbség. Mi az? Tényleg nem tudom.

Cipőkhöz: utóbbi 2 évben szinte csak a nike.com-ról veszek akkor amikor le van árazva és kijön a leárzottakra is érvényes -20/30%-os kupon :D true story, szerintem érdemes kivárni, évente vagy 2-3x van ilyen. Meg néha a gagyi aboutyou-n is van hasonló, így lett pega 36 trail 17e-ért :)

[ Szerkesztve ]

(#43202) stefyY válasza dabgergo (#43201) üzenetére


stefyY
őstag

Az, hogy futás közben a gélt még csak-csak megemészti és hasznosítja is a szervezet, de a szeletet már jóval kevésbé... :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#43203) itouchfan válasza dabgergo (#43201) üzenetére


itouchfan
senior tag

100 g-ban lehetetlen, hogy 1400 kalória legyen, mivel 1g szénhidrát 4,1 kcal, 1g fehérje 4 kcal, és 1g zsír 9 kcal, azaz ha 100 g tömény zsírt ennél az is max 900 kcal lehetne, annál több energia nem tud lenni 100 grammban... Nem tudom hol nézed, de sanszos hogy elírás.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#43204) dabgergo válasza itouchfan (#43203) üzenetére


dabgergo
őstag

Ohh, igen, simán csak elírták csúnyán a dechatlon oldalán, sejtettem h vmi nagyon nincs rendben :)

(#43205) margithid válasza dabgergo (#43201) üzenetére


margithid
veterán

Mikor szoktak akciók lenni?
Karácsony előtt biztos, de a többi az változó?

(#43206) emiki6 válasza itouchfan (#43203) üzenetére


emiki6
veterán

Urán van benne, attól olyan sok. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#43207) borbelyfer válasza margithid (#43205) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

Black Friday-kor mindig van, általában van januárban és júliusban is, de lehet érdemes figyelni most sűrűn a nike.com, mert most egymás után 2x is volt március végén meg ugye most is tart egy akciósokra még 30% csak már le van rabolva

(#43208) ígyvanferi válasza tomcica (#43198) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem is tudtam, hogy van Pega Turbod. :Y Mesélj, milyen? Arra valahogy mindig ilyen megmagyarázhatatlan csodálattal gondoltam, mintha az lenne a CIPŐ, ami tökéletes és csak álmodozhat róla az ember. Kb. olyan, mint autóban egy Porsche 911 GT3 RS. Az ősszel mondjuk majdnem vettem 89 euróért (Pegasust, nem Porschet) az extra kuponnal, de aztán mégse. Egyszer majd lesz.

(#43209) tomcica válasza ígyvanferi (#43208) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igazi mindenes es durva ossz km-t birt el eddig, meg mindig el. Legtobbet hosszu lazara es hosszu fokozora hasznalom, de lehetne benne akar resztavozni v FM felmerot futni :K konnyu, de jol csillapit es extran rugozik.
Szemezek a Tutbo 2-vel 135 euro most learazva, ha 110 kornyekere beesne mar vennem is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43210) tucsok.


tucsok.
senior tag

Nike.com ra tudtok működő kódot? nekem az APRIL30-at már nem fogadja el...

"So say we all"

(#43211) ígyvanferi válasza tucsok. (#43210) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ha az már nem él, akkor nincs mit tenni, várni kell a következő akciós időszakra.

(#43209) tomcica: az olyanok a jó cipők. Nem is értem miért nem csinálnak mindent könnyűre. Még csak az ár sem lehet ok, mert drága cipők is szoktak dög nehezek lenni, és viszont, könnyű, de jól csillapítók is vannak olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#43212) bajnokpityu válasza tomcica (#43209) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sima megához képest mit tud egy turbo?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43213) tomcica válasza bajnokpityu (#43212) üzenetére


tomcica
Topikgazda

puhabb,tobb km-t bir el,a lepesed benne olyan rugozosabb,talan elol picit bovebb,mint a sima Pega..konnyebb is

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43214) RaiZka


RaiZka
tag

Sziasztok!

használ valaki Apple Watchot futáshoz? Ha igen ismertek olyan applikációt rá ami rezeg/pittyeg/bármi ha beállítok neki egy max pulzus értéket futáskor? Ha nagyon nincs akkor nézegetem majd az órát max.. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#43215) dabgergo válasza tomcica (#43213) üzenetére


dabgergo
őstag

Ezekbe eddig hány km-t toltál, meddig mentek el?
Nekem fly flyknitben most lesz 2000km és még tökéletes! Végre egy cipő ami bírja, baromi jó vétel volt, kéne még belőle pár :) de látom már ezek a zoom fly 3-ak vannak nem olcsón a nike.com-on, flyknit nincs.

(#43216) tomcica válasza dabgergo (#43215) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod nem tudom a pega turbo kirivoan regen megvan, es siman jo meg most is. Kozben mar ket Inov8, egy Epic Odyssey (mondjuk az is sokaig huzta) es egy sima Pega 35 rotalodott, minden elfogyott a Turbo koszoni jol van. Pontosan nem tudom mennyi km lehetett egyenkent bennuk, de 5-6000km ugy komplett. Pega 35,Turbo,Odyssey ezek kaptak a legtobbet. Inov8-ek terep, iramjatek, saraskodas.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43217) tomcica válasza dabgergo (#43215) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ZF FK nekem is van 2018 decemberben avattam, mult heten nyugdijaztam, lekopott a gumi a karbonlaprol :DDD 1500km+ lehet 2K is jo sok. Felso retege ki se nyult, nem szakad ki, semmi. Van egy bontatlanom, ds edzoversentekre tartogatom. ZF 3 ugy hallottam picit nehezebb, de ha 120euro ala beer lehet veszek egy feheret v ufo zoldet (gyanus h noi 40es feher lesz elobb akcion, de meglatom)
Listamon van meg a NB Rebel (ennek a trening verzioja a Propel amit imadok, plane 60euroert) a Hoka Rincon esetleg Clifton 6 (laza reggeli totyogesre) Speedgoat (szinten lazara) ez utobbiak csak ha majd akcion lesznek 100euro nalam altalaban az ingerkuszob.
Nike TerraKiger, Salomon Sense 5/6, Skechers terep.
Es meg sorolhatnam :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43218) norby_42 válasza tomcica (#43217) üzenetére


norby_42
aktív tag

Mekkora szekrényben tartod a cipőidet?

Eat pasta, run fasta

(#43219) tomcica válasza norby_42 (#43218) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ket polcot kaptam a ciposben a zasszonytol :) az 8par,na oda fernek be a versenycipok :P a hasznalatban levok a garazsban a padlasfeljaro letrajan kb 8-10par,a tobbi dobozokban az agy alatt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43220) norby_42 válasza tomcica (#43219) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nekem csak 4 pár futós van, de folyton kiszorulnak, majd hivatkozom rád :)

Eat pasta, run fasta

(#43221) dabgergo


dabgergo
őstag

Szép, azért az jó h vannak cipők amik bírják 2000km-ig akár :)
FLy 3-nak majd utánanézek, nem örülnék ha sokkal nehezebb lenne mint a FK...

Volt akkor már pár cipőd :D meg lesz is :)

(#43222) bajnokpityu válasza tomcica (#43216) üzenetére


bajnokpityu
félisten

1200km átlagban az nagyon szép, irigyellek.

Mondjuk képzeld el, hogy az 54kilódra még felveszel a hátadra másik bő 40et, és úgy kocogsz. Nah, azt kapja nálam :) sima AIR cipők elvesztették tartásukat 400km környékén. arahi, winflo shield már túl vannak ezen, és semmi bajuk, mondjuk ezek eredetileg is futásra tervezett cipők, az air meg általános sportcipő. a súly valszeg büntet.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43223) tomcica válasza bajnokpityu (#43222) üzenetére


tomcica
Topikgazda

+40kg-vel jo ha setalni tudnek, max totyogni :DD igen a testsuly es a hatekony futotehnika ami megnoveli az elettartalmat. Mondjuk a heten azert kapjak az ivet 5napot lehetunk kint hetfo hajnaltol pentek delutanig, kerek 200km lesz belefutva 2x20km/nap.A tobbi zart karanten (teljes tilalom, nincs hazbol kilepes, kajaert se, mentot hivhatod ennyi) akkor 3ora bringa megy a garazsban laza pulzuson, na az ovja a cipot, a hatso gumi viszont kopik rendesen. :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43224) parandroid válasza tomcica (#43223) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

200 km 5 nap alatt? Ez büntetőtábor, vagy edzőtábor?

Ja, lassan akartam újrakezdeni a futást, a plantar fasciitisem kezd végre alábbhagyni, itt a jó idő, kész a költözés, lassan kialakul valami normális napirend, meló is nyugodtabb most, karantént is megúsztuk, úgy tűnik, erre megyek le a lépcsőn, megcsúszok, és széjjelbaszok egy lábujjat estemben. Viszonylag jól megúsztam, csak kicsit dagadt, naponta változtatja a színét, meg nemigen hajlik. Ráállni azért nem fincsi. [ facepalm ]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#43225) tomcica válasza parandroid (#43224) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Most csak igy lehet, itt szerbiaban full karanten van hetvegenkent, nem lephetsz ki a hazadbol/lakasodbol. A maradek napot hasznalom ki a het soran, igy durva napi atlag jon ki arra az 5 napra. Majd csak vege lesz mar.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43226) emiki6


emiki6
veterán

Ma a DIY saruban futottam és jó!
A kavicsokat mondjuk megérzem, ha aszfalton vagy taposott földúton van 1-2. Kavics úton jó, ott eloszlik. Fű és rekortán kifejezetten kellemes puha.
Már el is felejtettem, hogyha napsütötte útra visz a sors, akkor kellemes meleg. :)

Egyszer kipróbálom majd a rekortánon mezítláb futást is, mint Tom.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#43227) dabgergo válasza tomcica (#43225) üzenetére


dabgergo
őstag

Azért arra senkit nem köteleznek h napi 40km-t fusson hétköznap ;]

(#43228) inf3rno válasza tomcica (#43225) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem még két hónap biztosan lesz, még csak az elején vagyunk a járványnak esetszámot tekintve. Ti olyan 2 héttel jártok előrébb, mint mi.

Buliban hasznos! =]

(#43229) tomcica válasza emiki6 (#43226) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ott azert szamolj ra,hogy ha nem szep a futostilusod (ilyen huzod a labad,odacsapod stb.) akkor olyan,mint a smirgli lekapja a bort a talpadrol egy koron belul :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43230) tomcica válasza inf3rno (#43228) üzenetére


tomcica
Topikgazda

2 honap? haaat akkor viszont valamit engednie kell a kormanynak,mert igy is napi 17:00-tol reggel 5:00-ig full kijarasi tilalom van,hetvegen meg full egesz napos,es az lesz a vege,hogy kint lesznek az emberek az utcan (bagerrel be a parlamentbe,mint multkor) a 40-60 eves generacio mar atelt 3 orszagvaltast,NATO bombazast,meg egy diktatort a full rendorsegevel,nem tudod oket megfelemliteni,ha meg akarnak indulni akkor ennyi.Epp mondom a ket ocsemnek,hogy a regi OTPOR (ellenallas) polok es zaszlok meg megvannak,nevet se kell valtoztatni,se nyomtatni masikat...indulhat a rendszervaltas :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43231) ígyvanferi válasza tomcica (#43229) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az odacsapásnak mi az ellenszere? Továbbra is esélyes, hogy ez igaz rám is, bár tempótól is függ (a mértéke).

(#43232) tomcica válasza ígyvanferi (#43231) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lab elso felere erkezes,es szepen vegig gorditeni a kulso talpiven,egy pillanatra leer a sarok (ott megpihen az achiles szallag).A test pedig elore doljon ek alakban.Ne "uljon bele",mert az mashova helyezi a sulypontot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43233) inf3rno válasza tomcica (#43230) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nálunk így is kint vannak páran gyülekezni, hadd terjedjen a nyavalya. :-) Maszkot meg kb. senki sem hord. Mondjuk utcán nem lenne fontos, inkább boltban, munkahelyen, ilyesmi. Olyan május közepe, június eleje szerintem amikor tetőzni fog, de nem túl jók a kilátások. Ha nagyon megszalad a fertőzött szám, akkor többen meghalhatnak, mert nem jut mindenkinek ellátás. Jobb elhúzni, amíg csak lehet. A túl nagy szigor is visszaüthet, ahogy mondod.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#43234) emiki6 válasza tomcica (#43229) üzenetére


emiki6
veterán

Mezítlábas technikával hogy lehet odacsapni, húzni?

Ha jól tippelek a húzásra, azt saruban nem is lehet, mert beleakad a talp a talajba és visszahajlik.

Mit értesz beülés alatt?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#43235) tomcica válasza emiki6 (#43234) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akik sarokra erkeznek es mezitlab futtatod oket, nagy reszuk talpkozepre erkezik es odacsapja, erre gondoltam h meg mezitlab is oda lehet utni. Hallatszik is a lepesuk, csattog.
Huzas ha a farizom "lusta", inaktiv akkor egy huzo mozdulat jelenik meg, ez ha intenziv akkor megjelenik a cipo talpan. Bizonyos kopasnyomok. Aki beleugrik a palyan egy mezitlabas korre es ezeket a dolgokat nem javitja ki, az kepes a sajat talparol lenyuzni egy reteg bort. Fuvon mar nem, de a rekontan az smirgli.
Beulesnel arra gondolok h ha oldalrol nezed a medence nem billen elore, hanem viszintes a talajjal, ez mar beules.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43236) tomcica válasza inf3rno (#43233) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalunk faluhelyen a nagyja ugy van vele, h engedjek csak el, aki tuleli az tul. A varosiak mas nezoponttal vannak, mondjuk ok a munkajukbol kifolyolag konnyebben megoldjak otthonrol a munkavegzest. Itt Vajdasagban aki itt maradt a foldeken dolgozik, vagy szereli a munkagepeket, illetve ellatja alkatresszel. Kemeny vilag, nincs segely, rendes orvosi ellatas stb ugt ertem a mostani virus elott se volt, magadra vagy hagyatkozva.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43237) tomcica válasza emiki6 (#43234) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez ilyen beugros emberekre vonatkozott, amit eddig lattam, aki mezitlabas tehnikaval fut az nyugodtan futhat rekontanon is, semmo baja nem lesz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43238) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy valakinek szokott-e a bal oldalán rekeszizom fájdalma lenni (legalábbis onnan jön és ha megnyomom egy bizonyos pontban, akkor fáj is), olyan szinten, hogy érzi ülésnél, ahogy nyílalgat, illetve nem is tud ráfeküdni az ágyban, mert a nyomástól fáj. (nekem ez most már 3 hete tart)
Úgy vettem észre, ha valamiért kimarad egy hétig, akkor a panasz is megszűnik. Ez ilyen általános futó probléma lehet vagy vegyem komolyabban?

[ Szerkesztve ]

(#43239) itouchfan válasza tepenzed (#43238) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ez szerintem inkább valami izom sérülés lesz a elülső fűrészizmok, ferde hasizmok környékén. Esetleg ha valami nehezet emeltél, féloldalasan, vagy túl nyújtottad azt az oldalt, beszakadhatott az izom.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#43240) emiki6 válasza tepenzed (#43238) üzenetére


emiki6
veterán

Mivel nem múlik, ezért menj szakemberhez / orvoshoz, nézesd meg.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#43241) inf3rno válasza emiki6 (#43240) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az nem lesz egyszerű járvány idején.

Buliban hasznos! =]

(#43242) inf3rno válasza itouchfan (#43239) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha tényleg izom szakadás, akkor az akár fél év kihagyás is lehet. Nagyon lassan gyógyul, és ha erőltetik újra elszakad.

Buliban hasznos! =]

(#43243) vans? válasza tepenzed (#43238) üzenetére


vans?
őstag

Nekem trx edzes utan volt egy ilyenem, honapokig tartott, hasfalizom huzodas volt. Szerintem ha tudod, nezesd azert meg a biztonsag kedveert.

hábm bábm

(#43244) dabgergo


dabgergo
őstag

Na, ma reggel toltam egy keményebb FM-t, rekord lett így is, de csak közepesen vagyok elégedett mert a közepén ellustultam nagyon :( nagyon ott kell lenni fejben ha az ember a maxot ki akarja hozni, s most annyira nem volt kedvem, de kéne már egy verseny, ahol van hangulat.

1:21:55 lett 169-es átlagpulzussal, mehetett volna ez feljebb is 174-175-ös átlag még simán ok nekem ilyen távon, edzésnek jó volt!

Utolsó 5km-t mondjuk sikrült felkapni (3:48-as átlag) mert egyik barátom az utolsó körön nyulazott és tök sokat segített, legutolsó km @3:38 :D Pár mp-el asszem negatív split is lett :) Az a csúnya tényleg csak h középen jó pár km-ig, olyan 4:00-es tempóra lustultam, áhh.

[ Szerkesztve ]

(#43245) inf3rno válasza dabgergo (#43244) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jól látod, hogy ez fejben dől el. Tomcicával kellene lenyomnod. :D

Buliban hasznos! =]

(#43246) dabgergo válasza inf3rno (#43245) üzenetére


dabgergo
őstag

Jaja, ö kihajtaná belőlem az 1:10-et is :D

(#43247) inf3rno válasza dabgergo (#43246) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igy visszagondolva, talán az esetek harmadában voltam ott úgy fejben és fizikailag is, hogy PB-t csináljak. Nem mindig jön össze, és azért több, mint egy órán át bombáznak a gondolatok, hogy jobb lenne kiengedni, mert erős lesz a tempó, meg hogy úgysem fog sikerülni, egyszerűbb, ha feladod, stb. Erre készülni kell.

Buliban hasznos! =]

(#43248) taranis válasza dabgergo (#43246) üzenetére


taranis
addikt

Ott azért már ő is a hátadat nézné ;]

colorizer.net

(#43249) norby_42 válasza taranis (#43248) üzenetére


norby_42
aktív tag

De csak hogy hova üssön:)

Eat pasta, run fasta

(#43250) tomcica válasza dabgergo (#43244) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Not bad not terrible :P hosszu temponak elmegy szodaval,foleg ha a pulzus 169 lett,azt nagyjabol egy jobb alapozaskor hetente erinti az ember :K
En ugy latom sok embernel ezt a "tartsuk a tuzben magunkat renduletlenul"-t kell gyakorolni,mivel nem futhatsz le hetente egy ilyet,igy a jo oreg lassu iramon elofarasztas 60-70perc (5:00-4:30) es onnan 15-20perc eros tempo (neked most ez 3:50-3:45),B verzio hosszu futasban iramvaltogatas pl 1+1+1 az bevalt dolog 1km laza,1km kozepes,1km eros ez mehet 20-25km igy.
Ha van emelkedore lehetoseg akkor az is lehet h lassu hossszu vegen emelkedore kozepes tempo.
Mindegy a lenyeget latod,faradts allapotra kell lekerni a versenytempot ha mar 5percre sikerul az is jo,de egesz 20percig ki lehet tolni (FM versenytempo)

Felem taposomalom van meg mindig hetfo-pentek 200km,ma 3ora bringa a garazsban (veget felkaptam iramjatekosra FM,10k5k,1500m,full erofeszites erzesbol) holnap ugyanez a bringa majd mashogy fejezem :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.