Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) Peterhappy válasza Never79 (#44792) üzenetére


Peterhappy
őstag

Utóbbi.
Tejsavó stb. tej alapú fehérjék ár/érték arányban sokkal olcsóbbak, viszont azokat nem mindenki gyomra bírja. Az enyém számára pl. kész katasztrófa.

Én borsófehérjét szoktam inni (myProtein), de az még agyonakciózva is elég drága mulatság - és még itt volt a legolcsóbb. Próbálok helyette több hüvelyest enni, a hosszú távú terv pedig lefőzni nagyobb adag sárga/zöldborsó-főzeléket (vagy akár csak megfőzni/párolni, passz) és abból 2-300 grammot elnyammogni futás után. Nem tudom, mennyire életképes ötlet, de jobb híján... régen ilyenkor felcsaptam egy bolti konzerv vörösbabot (imádom, főleg pl. mexikóit, kis fűszerrel, kukoricával), de az is tele van annyi hulladékkal, hogy most próbálok róla leszokni.

Illetve vettünk kollagént. Feleségemnek halkollagént, de annak olyan horror ára van, hogy nem engedhetjük meg magunknak, hogy én is azt igyam. Így magamnak rendeltem marhaváltozatot - egyelőre nem érzem, hogy érdemben segítene, de sokat remélek tőle, mert romokban a testem és csak jobb lehet a helyzet. És abban is szépen van fehérje.

(#44802) Agony válasza inf3rno (#44798) üzenetére


Agony
aktív tag

Amikor kicsit komolyabban vettem a kaját és olyan 8-9% között volt a testzsírom volt olyan időszak, hogy a csirke-rizst leturmixoltam mert úgy gyorsabban felszívódik. Na az volt a legalja... :U :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#44803) Vertigo18 válasza tomcica (#44769) üzenetére


Vertigo18
addikt

MICSODA????????????? :Y

Azt hittem valami Káposztás ízűt eszel még olyanból is!!! :DD

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44804) tomcica válasza Vertigo18 (#44803) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor mar natur iztelent ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44805) smerch


smerch
tag

Újra itt. Betonra váltottam. A gps szerint a 2. köröm rendesem levágtam úgy 2/3-nál, ami fizikailag se lehet. Szóval nem igaz.Tehát 2,6km-t futottam 15:37 alatt, és nem fáj semmim. kb már ez boldoggá tesz. :DD

(#44806) Vertigo18 válasza smerch (#44805) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, még egy tetőmászó! :D

Én anno épp úgy keveredtem ide, hogy a futóappokat megunva megkérdeztem, milyen órát vegyek, hogy ne másszak tetőket, rendesen mérje a távokat...

Bár ne tettem volna, ittragadtam! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44807) smerch válasza Vertigo18 (#44806) üzenetére


smerch
tag

:DDD nekem is lesz a következő :D

(#44808) inf3rno válasza Peterhappy (#44799) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Úgy a legjobb, ha hidegen vágod bele karikára a főtt krumplit miközben sül. Akkor egy kicsit szottyos marad a krumpli körül és a krumpli sem törik össze.

Buliban hasznos! =]

(#44809) inf3rno válasza Agony (#44802) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az komoly. Én bölcsességfog műtét után voltam ugyanígy. :D Így visszagondolva, én hülye, simán sörözhettem volna egész nap. :D

Buliban hasznos! =]

(#44810) tomcica


tomcica
Topikgazda

Osszegeztem a 2020-at, 5900-6050km korul jarok, 4-5cipot fogyasztottam el.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44811) LanyUs válasza tomcica (#44810) üzenetére


LanyUs
senior tag

Még egy 1000-es és üdv. New Yorkban :C :R A 6. cipőd legyen Saucony on the sea!!! :) Különben leromlik az idő a fenéken! :D

(#44812) tomcica válasza LanyUs (#44811) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az utolso cipo epp Saucony lett mindketto: Switchback BOA terepre es Type A6 palyara. Ez utobbi szinte hibatlan talajerintest igenyel, eles szerszam (kb Nike Streak LT kategoria) :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44813) LanyUs válasza tomcica (#44812) üzenetére


LanyUs
senior tag

Elképzelem, ahogy elsuhansz mellettem edzés "véreztetés" közben a talpán Life's hard felirattal :D Mormolnám is magamban ( általánosságban, természetesen nem Neked szánva, remélem érted a viccet :) ) légszomj+max pulzus közben : Life's hard, az bammeg :)

[ Szerkesztve ]

(#44814) ígyvanferi válasza tomcica (#44810) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na, én ennek kb. pont az ötödét, 1200-at futottam eddig és 4-5 cipőt szereztem be. Egy pár évre még elég a bennük lévő felhasználható km. :DDD

(#44815) tomcica válasza LanyUs (#44813) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A masik felere koncetralj: "Run harder" - re :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44816) Never79 válasza tomcica (#44810) üzenetére


Never79
tag

Kemény :R. Simán futsz annyit, mint egy komolyabb ultrás.

Átlag heti hány db edzés és heti mennyi idő? Én 1970 kmnél tartok.

[ Szerkesztve ]

(#44817) LanyUs válasza tomcica (#44815) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tényleg az van a másikon!!!!! :Y :C Nem is vettem észre! :)

(#44818) tomcica válasza Never79 (#44816) üzenetére


tomcica
Topikgazda

De hat ultra valtok, tobb oras korozos valtok amire keszulgetunk. :K
Heti 12-13 edzes, kb 3-3.5ora/nap.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44819) Never79 válasza tomcica (#44818) üzenetére


Never79
tag

Ja ok, bocsi, nem tudom mért volt a fejemben, hogy te fm-re gyúrsz mindig.

Korinthosz80 első helyezésem reménye elszállni látszik. Bódis Tomi, Lubics Szilvi, Maráz Zsuzsi :U :D.

(#44820) tomcica válasza Never79 (#44819) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem szabad leszakadni toluk ;] amugy korosztalyos verseny is van ott?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44821) inf3rno válasza tomcica (#44812) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Összességében melyik márkát tartod a legjobbnak? Saucony az élmezőnyben van?

Buliban hasznos! =]

(#44822) Never79 válasza tomcica (#44820) üzenetére


Never79
tag

Igen ez lesz a taktikám. G*ci módon végig a hátuk mögött pihenek, az utolsó 2 km-ben meg otthagyom Tomit :D .

Külön díjazás nincs, oklevélben fel van tüntetve a korosztályos hely.

(#44823) tomcica válasza inf3rno (#44821) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem vagyok markahu vasarlo. Saucony ott van a legjobbak kozott, talan a felso anyaga nem olyan tartos. Adidas kinlodik mostanaban, ezt meg en iseszreveszem. Ettol fuggetlenul epp 3db Adidast rotalok a palyamunkakra + Nike Pega, Turbo + NB Propel

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44824) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Háh!!! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44825) tomcica válasza Vertigo18 (#44824) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nahat-nahat, meg kell dicsernem Sarkany Ur :K :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44826) Vertigo18 válasza tomcica (#44825) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ilyen van??? :Y

:R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44827) tomcica válasza Vertigo18 (#44826) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ami jar, az jar ;) :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44828) Peterhappy válasza Vertigo18 (#44826) üzenetére


Peterhappy
őstag

Kesz, akaszd szogre a csukat, a csucson hagyd abba, innen nincs feljebb :)

Amugy en is szivbol gratulalok, bar az messze nem er annyit :)

(#44829) Vertigo18 válasza Peterhappy (#44828) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jah, innen már csak lefelé van! :) Köszi a gratulációt!

Ennek örömére néhány nappal később, hosszas délutáni fürdőzés után (3 gyerekkel), ivás nélkül, este 7-kor, 31 fokban elindultam egy félmaratonra, amin a 11. km-en már csak húztam a belemet. A 18-ban azt se tudtam már hol vagyok, otthon 2 órát csak feküdtem, minden bajom volt :D

Érezni kellene lassan a határokat! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44830) Peterhappy válasza Vertigo18 (#44829) üzenetére


Peterhappy
őstag

"Érezni kellene lassan a határokat! :)"

Három perce ezen röhögök :D

[ Szerkesztve ]

(#44831) Chuck Norris válasza Vertigo18 (#44824) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratula, szép, ugyanoda jártok borbélyhoz meg még a szpíker is? ;]

(#44832) tomcica válasza Vertigo18 (#44829) üzenetére


tomcica
Topikgazda

videot keszits legkozelebb ;]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44833) LanyUs válasza Vertigo18 (#44824) üzenetére


LanyUs
senior tag

Benne van a testalkatodban a 04:00!!! Legközelebb 20 alatti 5K-t várunk! Nem is értem tomcica miért volt ilyen vajszívű :DDD :DDD Gratula! :C

(#44834) pelyib


pelyib
tag

Szep estet,
Polart hasznalok, es szeretnem az edzeseimet egy terkepre rakni.
Google ezt kopte ki magabol: https://www.reddit.com/r/Strava/comments/c5b7t7/possible_to_display_all_routes_recorded_on_one_map/
Viszont ehhez kene egy Strava szinkronizacio, amire meg mindig nem vettem ra magam (igyekszem minimalizalni az adataim szetszorasat a neten :) ).

Tudtok ilyet Polarhoz? Csak a Strava?

(#44835) tomcica válasza LanyUs (#44833) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44836) Never79 válasza Vertigo18 (#44824) üzenetére


Never79
tag

Gratula :)

(#44837) LanyUs válasza tomcica (#44835) üzenetére


LanyUs
senior tag

Csak a tanoncok meg ne tudják :) , mert megmondják: Bezzeg a fórumon olvad az a szív! :D

(#44838) Studi válasza Vertigo18 (#44824) üzenetére


Studi
addikt

Grat!

Látom a frizurát mindenki az optimális légellenállásra, és a minimális többletsúlyra szabta! :DDD

(#44839) inf3rno válasza Vertigo18 (#44824) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Olyan ez, mint a tőzsde, mindig feljebb! :D

Buliban hasznos! =]

(#44840) inf3rno válasza pelyib (#44834) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én endomondora szoktam feltenni a dolgaimat. Stravat már nem használok. Nem emlékszem mi volt már a különbség, amiért endomondo jobban bejött. Talán a statisztikai része vagy ahogy a rekordokat kezeli, passz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44841) LanyUs válasza inf3rno (#44840) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ma reggel is éreztem egy izom fáradásos holtpontot 6. km körül, amikor a helyi 60m kill hillt másztam. Előre dőltem amennyire bírtam így 05:50-ről 06:20-ig esett csak a tempó, tehát mondhatni egy kevéske szint ellenére már kezd állandó lenni a reggeli futó sebesség. Próbáld ki ezt az előre dőlés módszert ( nekem nem terheli annyira az izomzatot és nem annyira erőlködős ). Amíg ez nem stabil csak a végét kapom fel.
Ahogy tomcica írta a 3 évből 1 hónap letelt, tehát már csak 2 év és 11 hónap amikor elkezdhetek normálisan edzeni :)

(#44842) tomcica válasza LanyUs (#44841) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En meg a mai napig hasznalok reggeli totyogos edzest, nagyjabol fele lefutott km-t az teszi ki. Beszelunk itt 6:00-rol inditott futasokrol kb 5:00-ig.Utana van egy 40% felso aerob zona (kb maraton/fm tempo 3:45-3:30) es 5% anaerob. Igy nagy atlagban.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44843) smerch válasza Vertigo18 (#44824) üzenetére


smerch
tag

Grat! Nem semmi :DD

Ma fokoztam a saját tempómat: Ez a 2. mért köröm volt, szintén erősebb mint az első. Elégedett vagyok!

(#44844) inf3rno válasza LanyUs (#44841) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én sokszor edzésen inkább megküldöm az emelkedőt gyorsabb tempón, hogy szokjam a terhelést meg hogy hamarabb túlessek rajta. Rövideknél ez teljesen jól beválik, hosszabbaknál azért vergődök a végén. :-) Lövésem sincs, hogy be szoktam e dőlni.

Buliban hasznos! =]

(#44845) tomcica válasza smerch (#44843) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Oramutatoval ellentetes iranyba fusd, ha mar ilyen korod van, legalabb nem lesz idegen, ha egyszer palyan kell majd versenyezni :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44846) smerch válasza tomcica (#44845) üzenetére


smerch
tag

Persze versenyezni, senior heavyweight kategória van? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44847) Vertigo18 válasza smerch (#44843) üzenetére


Vertigo18
addikt

És végre nem volt csalás a tetőmászással! :D

Mindenkinek kösz! :R

Mind be is kaphatjátok! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44848) tomcica válasza smerch (#44846) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hozott anyagbol dolgozunk,megdolgoztal evekig erte,hogy meglegyen a heavyweight :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44849) inf3rno válasza tomcica (#44848) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az is kemény munka ám, te ha belegebednél, akkor sem tudnál úgy elhízni. :D

Buliban hasznos! =]

(#44850) tomcica válasza inf3rno (#44849) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.