Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) vans? válasza tomcica (#44550) üzenetére


vans?
őstag

En is szinte igy nezek ki 3:50-es temponal. ;]

hábm bábm

(#44552) inf3rno


inf3rno
nagyúr

New Balance-ra nincs valami akció? Itthon ezt a FuelCell Propelt nem is nagyon látom sehol, vagy csak nagyon magas áron.

Buliban hasznos! =]

(#44553) zaskar válasza inf3rno (#44552) üzenetére


zaskar
senior tag

Akárhol is nézem, nem nagyon jön ki 30 ezer alatt külföldről sem. Egyébként milyen méret kellene?

(#44554) inf3rno válasza zaskar (#44553) üzenetére


inf3rno
nagyúr

42 a jó szerintem. Egyedül Mizunoból szoktam 41.5-t rendelni meg sima utcai cipőkből. Szerintem 41.75 lehet a lábam, csak olyan méret nincs.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44555) emvy


emvy
nagyúr

Mit érdemes csinálni fájdalmas, de javuló térdsérüléssel? Tünet: nyújtás/hajlitás nagyon fájdalmas volt első nap, most egy héttel később már nem igazán érződik szinte semmi, de még mindig kattan egy kicsit egy ponton.
Gondolom műteni felesleges? Menjek egyáltalán vele orvoshoz? Napról napra javul, de nem akarom, h valami maradandó legyen.

while (!sleep) sheep++;

(#44556) inf3rno válasza emvy (#44555) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, menj vele orvoshoz. Ha nem sajnálod rá a pénzt, akkor csináltass MR-t, hogy nincs e szalag szakadás. Foci vagy mi volt? Ha igen, akkor elmehetsz sportorvoshoz bárhova az országban az egyesületen, klubon keresztül valahogy. MR nélkül ne engedd felnyittatni szerintem. Unokatesómnak is valami szaktekintély belenézett és kiderült, hogy nincs is szalag szakadása, csak hát a fazon arra tippelt, vagy minél több műtét annál többet fizetnek, passz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44557) emvy válasza inf3rno (#44556) üzenetére


emvy
nagyúr

Nincs szakadás, stabil. Szakadásom volt, az más :), ez csak megfajdult egyik reggelre futás után.

while (!sleep) sheep++;

(#44558) tomcica válasza vans? (#44551) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44559) HKorn válasza vans? (#44551) üzenetére


HKorn
addikt

Az a baj, hogy én az 5:50-esnél is :D

Run&Ride

(#44560) LanyUs


LanyUs
senior tag

Gyakorlati tapasztalata van esetleg valakinek a glutamin és az immunrendszer erősödés kapcsolatának témakörében? :R [link]

Kutatások szerint a kreatin segít meggátolni az izom elsorvadását. Hasznos lenne-e 40 felett napi 5g 100 éves korig? [link]

(#44561) emvy válasza LanyUs (#44560) üzenetére


emvy
nagyúr

Rossz a kerdes. Senkinek nem lehet 'gyakorlati tapasztalata', mert ezen hatasok meresehez kontrollcsoportos kutatasok kellenek, egy fos mintabol az egvilagon semmi nem szurheto le.

while (!sleep) sheep++;

(#44562) LanyUs válasza emvy (#44561) üzenetére


LanyUs
senior tag

Akkor mégis hogyan kérdezzem meg ha érdekel azok tapasztalata akik használták? Engem speciel nem érdekel a sok egymásnak ellentmondó kutatás. De ha pl. valaki segítőkészen válaszol Nekem és leírja, hogy ezt+ezt tapasztalt, azt örömmel olvasom. Direkt azért írtam ide, mert itt sokkal barátibb válaszokat kapok, mint pl. a gyúrósoknál :)

[ Szerkesztve ]

(#44563) tomcica válasza LanyUs (#44562) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bcaa+glutamin kombot probaltam nyari edzesek kozben, piszkosul felfujt, nem tetszett a gyomornak. Edzes utan viszont jol visszatolt. Mondjuk itt nem az immunrendszerre gondolok
Azt nem tudom.

Kreatin koti a vizet es hasmenest is tud okozni,foleg 5gr nalam.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44564) LanyUs válasza tomcica (#44563) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hát milyen kényes a gyomrod! Tessék ráparancsolni! :) Viccet félretéve köszönöm a tapasztalatot! Borvidéki közben az edzetlenségem ellensúlyozása miatt toltam be előtte 9g Béta alanint+15g bcaa-t, közben pedig 5g kreatint+5g glutamint. Annyira kitolta a fáradtság küszöböm+érzetet, hogy megelőztem egy nálam 15 évvel fiatalabb kosaras sportolót az utolsó dombon, aki nagyon elfutotta magát. Amikor elhagytam ezeket, akkor is ment a futás -> el is tűnődtem, hogy nem-e placebo volt :D

(#44565) tomcica válasza LanyUs (#44564) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hat ha mar tesztelni akarod akkor javaslom h 4hetig szedd es monitorozd az erodet (ha nem mas egy max fekvotamasz, max fekvenyomas v huzodzkodas valamivel) utana par honap semmit ne szedj es nezd meg. Ugy igazabol ha mukodik, akkor erdemes lenne ujra betolteni h attol mukodik-e?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44566) emvy válasza LanyUs (#44562) üzenetére


emvy
nagyúr

Megkérdezheted, csak semmi értelme.

while (!sleep) sheep++;

(#44567) LanyUs válasza emvy (#44566) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mert ennek és a 44561 a hsz-nek sok van :U

(#44568) emvy válasza LanyUs (#44567) üzenetére


emvy
nagyúr

Bocs, en ezt segiteskeppen irom: azt akarom jelezni, hogy ne vonj le abbol semmilyen tanulsagot, hogy egyvalaki 'mit tapasztalt' kreatinnal; mert fogalmunk sincs, hogy tenyleg amiatt tapasztalt-e valamit.

while (!sleep) sheep++;

(#44569) LanyUs válasza emvy (#44568) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az Edzés előtti - Pre Workout termék gyakorlati hasznát súlyzós edzés előtt tapasztaltam. Nem használtam tovább pár hónapnál, de a hatása érezhető volt. Bcaa, glutamin, kreatin kiegészítőknél fontosabb a konyha, tehát a megfelelő étkezés, de mégis mi van ha van egyéb jótékony hatás is, ami valamelyik fórumtársnál bevált csak titokban tartja :) Hátha megemlíti egy ilyen kérdésre.
Tomcica amit írt az is nehezen "mérhető" mert idő közben kieg. nélkül is fejlődik az egyén és igazából csak akkor lehetne megtudni mennyit használtak ezek ha párhuzamosan ugyanazzal a felhasználóval ugyanazon körülmények között lenne a próba ugyanazzal az időszakkal, de ez fizikailag lehetetlen.

(#44570) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Hétvégén piknikeztem egy jót :) [link]

(#44571) V.Stryker válasza Chuck Norris (#44570) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Chuck Norristól ezt senki nem fogja csodának venni. Neki ez a táv csak épp a boka bemelegítése. :DDD Gratula amúgy! :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44572) norby_42 válasza Chuck Norris (#44570) üzenetére


norby_42
aktív tag

Csalódtam kicsit, simán keresztülgyalogolhattál volna a Balatonon...

Eat pasta, run fasta

(#44573) tomcica válasza Chuck Norris (#44570) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44574) sharp4 válasza Chuck Norris (#44570) üzenetére


sharp4
őstag

Gratula, szép teljesítmény :)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#44575) Never79 válasza tomcica (#44530) üzenetére


Never79
tag

Ez egy jó kis tipphalmaz :). A futóútvonal, felület részt lehet érdemes lenne betenni az összefoglalóba.

Amit írtál edzéssel kapcsolatban, struktúrálisan kb. ugyan ezt csináltatják velem, max. te tempó alapon (?) mondod meg, én meg pulzus alapon kapom. Azt vettem viszont észre magamon, minél többet futok lassan, hosszúakat aerob tartományban, annál jobban "nem kívánom fejben" ezeket az LT-5-10 3x-4x 3-4 perceket. Persze lefutom őket, csak olyan oké, ez is megvan stílusban. Régebben vártam ezeket a részeket, most valahogy nem.

A betont /aszfaltot én most megéreztem. Eddig heti 5-ből volt két hétvégi terep, most heti 6-ból egy terepet nyomok. Be is jelzett a hátsó fertájamon az a pont, ahonnan a szalagok kiindulnak (nem tudom mi a pontos neve), pedig próbálom azért kerülni a betont, Tatán futok most Öreg-tó és Cseke-tó körül, ahol azért van kavicsos/murvás rész is.

Chuck Norris: gratulálok :R .

(#44576) tomcica válasza Never79 (#44575) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mert eleve faradtabb vagy a lazabb, de mennyisegi futasoktol. Persze amikor jo az alap, akkor a felmaraton tempo het kozben edzesen se olyan vidam moka mar :N oda kell ra koncentralni.
Isten hozott a daraloban, konnyebb sosem lesz mar, de jo esetben gyorsulhat :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44577) tomcica válasza Never79 (#44575) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam azert 3-4x 3-4perc FM v 10k tempo esetleg a verseny heten van csak lazitonak :K
8-12 x 1000m kb azon a sebessegen hetente van, haladoknak mellle meg egyeb inyencsegek (van akinek 20 x 400m v ujra 1000-ek mas kombinacioban)
4-6x 1000m verziot meg a lanyok is futnak, es itt 35-40eves anyukakrol van szo. Igaz nekik az atlagban 4:45-4:35 ha 10K erofeszitesrol beszelunk. Ugy h az a hosszu futas tulso fepen van, amikor mar 16-18km-t lefutott mar a leglassabb is (fiuk 20at).
Le kellene h gyere egyszer hozzank KIKEPZESRE :DDD utana a 3-4x 3-4perc ugy fog menni, mint a "jo reggelt" :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44578) Chuck Norris válasza Never79 (#44575) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm a gratulációt mindenkinek.

Ha nincs kánikula, most nem volt, az egyik legkönnyebb százas, aki a hosszabb távokkal akarna ismerkedni terepen annak ajánlott lehet jövőre. Viszonylag sok az aszfalt, nincsenek technikás részek vagy nagy emelkedők, az ellátás egész jó, egy kis hátizsákból meg lehet oldani azt a plusz frissítést ami még kellhet. Nagyon jól ki van jelölve a pálya, viszonylag nehéz eltévedni és nem tömegrendezvény.

(#44579) Never79 válasza tomcica (#44577) üzenetére


Never79
tag

Nem merek hozzád lemenni :D, bár ha anyukák jól néznek ki, lehet meglenne a motiváció :D. Én most ezeken a 3-4 perceken 4:30 (LT-10) körülit tudok annyi kis szépséghibával, hogy 4:00-4:10-zel startolok, s a végére lassulok be (gyenge kezdés után, erős visszaesés :DDD ). Na erre mondta edzőm, hogy nem annyira helyes, hanem egyenletes tempót kéne tartani, végig a 3-4 perc alatt.

(#44580) tomcica válasza Never79 (#44579) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,hat latod ezert van az h 8-10db-nal egybol lassabbra fogja az ember :DDD (persze van olyan edzes,amikor ugy kell futni,hogy szajbacsap,mint vasari kurvat a ringlispil,de az vegso elezes es verseny szezon alatti extra rovid edzes,viszonylag pihent maradsz,de az a par perc extra intenziv cserebe...na de itt most nem errol beszelunk hanem 21-15K effortrol)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44581) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mondjatok valami okosat. Megtanultam lockot kötni, de mintha így még jobban mozogna a cipő a sarkamnál. :W Nem kompatibilis a lábam a cipővel? Visszakuldhetem pár futás után? Nike.com-rol van. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44582) borix válasza emvy (#44561) üzenetére


borix
őstag

Az a baj, hogy legtöbb ilyen dolog akkor érezteti a hatást mikor elhagyod ha hatott egyáltalán.
Egy sima C vitamin, Omega 3, Magnézium elhagyása sem érezhető egyből, bizonyos jelek utalnak rá idővel.
Az új sláger nálam a taurin. ;] energia továbbító gyulladásos állapotok csökkentésében szerepet játszik...

(#44583) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kiderült, hogy a gepárdok is szöges cipőben tolják. [link]

Buliban hasznos! =]

(#44584) Never79


Never79
tag

Leárazás van emagon Saucony cipőkből
[link]

Infer3no: a gepárdokról a Sashegyi gepárdokra asszociáltam, s mikor megláttam a képet... 😁

[ Szerkesztve ]

(#44585) Vertigo18 válasza Never79 (#44584) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez vajon miért van? Elég jó kis futócipő márka ez, a múltkor az AboutYou árazta le, most meg az Emag...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44586) Chuck Norris válasza V.Stryker (#44581) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ezek a különböző fűzögetések nekem sem segítettek soha sem, megpróbálhatod másik betéttel, vagy dupla zoknival, az szokott lenni még a leghatékonyabb.

(#44587) V.Stryker válasza Chuck Norris (#44586) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Futózoknit vettem a drágábból, az tényleg jó és így nem bántja a sarkam .Csupán zavar, hogy fel le mozog a sarkamnál.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44588) mobal válasza Never79 (#44584) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Itt van ajánlott modell, csak mert ennyi pénzért...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#44589) LanyUs


LanyUs
senior tag

Tegnap reggel éhgyomor 10K futás, 63 perc alatt nyugodt tempóban 05:40-kor indultam, enyhe izomláz lett mára.
Ma súlyzós edzés 05:50-től 07:00-ig. A bcaa hatását érzem kb. 2 perc múlva, még az arcom is bepirul tőle ( hasonlóan, mint néha a fórumtól :C ) ha éhes leszek még jobban csökkentem a pihenőket, esetleg megy egy Rocky training scene. Ha kaját is kicsiszolom még a végén lesz belőlem valami. Az edzés része és a hozzáállás megvan. Meglátjuk...

(#44590) tomcica válasza LanyUs (#44589) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep, par ev ilyen spartai elet es eljutsz arra a szintre, h vegre el tudj kezdeni rendesen edzeni. A mai vilagban mar lassan ez igy nagy szo ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44591) V.Stryker válasza LanyUs (#44589) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hogy érted el, mennyi idő alatt a 10k futást?

Én egy hónapja még 2km-nél tartottam küzdve. Most feltornásztam 3km -re, de mintha itt most megrekedtem volna és mintha egyre nehezebben is menne.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44592) tomcica válasza V.Stryker (#44591) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neked a seta + kocogas valtogato. Bicaj vagy egyeb kardio. Teljes test atmozgatas (joga, pilates, laza crossfit) kellene az elso 3-6 honapban. Kevesebb = tobb, csak szepen hozzaszoktatni a testet a rendszeres heti mozgashoz. Heti 2-3. Utana alakitod ki beloluk a heti 2-3 atmozgatas + 1 (egy) edzes. Kulonben nincs amire raepitsd a kovetkezo lepcsot. :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44593) Studi válasza V.Stryker (#44587) üzenetére


Studi
addikt

Nekem az Asics GT2000-él a talpbetét széle kezdte ki a sarkamat egy csíkban, pedig alig mozgott benne a lábam. Én nem szaroztam, húztam oda a cipőben egy csík leukoplasztot, azóta minden rendben. :)

(#44594) LanyUs válasza V.Stryker (#44591) üzenetére


LanyUs
senior tag

Újrakezdő vagyok! Azért ment gyorsabban 1-2 hónap alatt a dolog. 1 év kimaradt családi okok miatt, de újra a fedélzeten már. A ház körüli munka ment ( 180-as pulzussal csákány, ásás, föld hordás, építkezés stb. ). Ezek nem engedtek teljesen leépülni.

A legelején 3 hónap volt kb. 3-4 km, majd 5-6 km és kb. fél év múlva jött a 10 km. Lassan építettem ki, szokjon hozzá izomzat, ízület, tanulj meg helyesen [link] futni és ha betonon mész, akkor legyen alattad egy Hoka vagy más holdjáró cipő. Engem megvédett a sérülésektől. Hajrá! :C 2 km is több, mint a tv előtt 1 zacskó akármi :)

Ui.: de látom írt a mester! Őt kövesd kellő türelemmel és egy idő után már mosolyogva érsz haza!

[ Szerkesztve ]

(#44595) Never79 válasza Vertigo18 (#44585) üzenetére


Never79
tag

Nem tudom, nekem is feltűnt. Leesett a kamionról... :D

mobal: én sajna nem tudok, mert szinte csak Hoka-m volt az utóbbi 2 évben.

(#44596) V.Stryker válasza tomcica (#44592) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most akkor igazából vissza kéne vennem? igazából csak a futás ami úgymond kellemetlen.

Eddig az elmúlt két hónapban minden nap futottam 2-3,5km körüli távokat... kocogtam inkább.(6:30/km) Ha valami miatt nem jött össze, akkor tekertem a szobabiciklin 30-60 percet. Tehát a napi mozgás úgymond be van vezetve és kicsit lelkiismeret furdalásom is van ha kihagyom.

Most azt kezdtem bevezetni, hogy reggel korábban kelek és csinálok 12 perc vegyes kardiót... kis ugrálás, fekvőtámasz, plank... szó szerint, amit dob a szoftver. :) (Streaks Workout) És igazából ez tök jól is esik, jól indul a nap. Utána egy kis zabkása, multivitamin és jövök dolgozni, ami vagy iroda vagy könnyű fizikai (most még, de ez változik, ezért is edzek...ha biztos, akkor kimerem írni, addig nem. :B )

Esténként meg vagy a futás, ami 20 perc kb és ez a 2-3,5km táv vagy a fent már említett szobabiciklizés, mert az megy könnyedén akkor is, ha fáj a lában. Nehéz fokozaton is a combom dolgozik inkább, mint a vádlim, ami a futástól fáj. Vagyis nem a vádli, hanem talán csonthártya lesz, mert a vádli vonalában, elől a csont mellett a belső oldalon fáj... Hengerezek, így azért az sokat segít, de meg nem oldja.Napközben oké, de ha elkezdek futni ma este, már az első lépéseknél k.rvára fáj, de itt már többen írták,hogy leszarták és egy idő után elmúlt. Ezért próbálok én is kemény lenni. :DDD

Szóval kicsit össze vagyok zavarva, mert hol azt írjátok,hogy minden nap kell az edzés, hol azt,hogy heti 2-3....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44597) tomcica válasza V.Stryker (#44596) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor kell mar minden nap, ha megfeleloen regeneralni tudod az elozo napot. Viszont ha nem epul be, akkor jobb ha megtuzdeled piheno napokkal. Idovel persze ez a cel minden nap edzeni, sot alapozasnal akar napi 2x is.
Egyik futasbol epits ki hosszabb tavot, altalaban hetvegi futas (de amugy mindegy melyik nap) azt az egy edzest probalod nyujtani 6-7-8km igy, tobbi nem noveled vele aranyosan. Meg nem.
A napi mozgasod megvan, el lehet kezdeni ezt a tudatosabb epitkezest. A hosszunal ha emeszthetobb itt meg 2 x 3.5-4km is lehet, ergo felenel megallsz es nyujtas picit, vagy 500m seta.
Amugy mi a szuk keresztmetszet a futasnal, mi fogy el 3-4km utan?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44598) V.Stryker válasza tomcica (#44597) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A lábam fáj inkább.
A levegő is elfogy, de azt tudom befolyásolni ha sétálok, visszaveszek, hogy lássam visszament a pulzus 170 alá. A távot leginkább a lábfájás akasztja meg. A túlsúly se tesz jót neki. Amikor 2 hónapja elkezdtem, akkor a 186cm-hez 110kg voltam, ezt most 102-103-ra levittem már. De még egy 10kg mindenképp kéne.

[kép]

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44599) tomcica válasza V.Stryker (#44598) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azok alapjan amit irsz, vedd lazabbra, es ha 160 (!) fole megy a pulzus azonnal setaval folytasd. Nem erdekes h lerontja az ossz atlagot, sot tempot se kell kerni, csak szepen turelmesen epitkezni. Pihenos napot is tarts, nyujtas mehet,laza seta es uszas is, de ne edzes jelleggel. Csoportosan is menj ki, vagy valakivel, aki idosebb v lassabb, akkor majd rakenyszerulsz h lassits v setalj, az itt most jol jon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44600) tomcica válasza tomcica (#44599) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amit mutatsz az a csonthartya gyulladasra utal(hat) de lehet csak puszta tulterheles es/vagy faradas. Nagy a suly.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.