Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44501) V.Stryker válasza jmuranyi (#44497) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi az infót. Ma pihizni akartam, de ha már itt a cipő, gondoltam csak kipróbálom egy röpke 2 km-es körrel. Hát izé... fura..furán jó benne futni, mert olyan más a talpa, ahhoz képest,hogy valami sportcipő félét eddig felkaptam. Rögtön majd 20 másodperccel jobb km-t futottam... és nem fáj úgy a lábam.

Hát most már megértem,hogy egy rossz cipő elveheti a kedvet a futástól. Egy jó meg... mennyire meghozhatja. Csak az elején a bizonytalanba nehezen invesztál az ember.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44502) jmuranyi válasza V.Stryker (#44501) üzenetére


jmuranyi
tag

Üdvözöllek a lejtőn. :)

A másik topikban elírtam, ma sikerült megrendelnem
idén a hetedik futócipőmet :C
Legalább ilyen veszélyes volt két éve a pénztárcámra a zseblámpás
topik látogatása :))

(#44503) bajnokpityu válasza V.Stryker (#44501) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pegakrol én meg csak fotelben futoktol hallottam rosszat. Ha illik a lábadra vmelyik a trial, sima, meg a szelesbol, akkor hozzám hasonlóan egyre inkább méghozza a kedvet. Biztos van gyorsabb, marathonra alkalmasabb, de nekem a heti FM nagyon sima ügy vele hobbi szinten.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44504) V.Stryker válasza bajnokpityu (#44503) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pega miről? :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44505) HKorn válasza V.Stryker (#44504) üzenetére


HKorn
addikt

Nike zoom Pegasus futócipő :D

Run&Ride

(#44506) HKorn válasza jmuranyi (#44502) üzenetére


HKorn
addikt

Ilyen akcióknál nagyon negéz megállni hogy ne vegyek mindegyikből egyet, de fél év alatt nekem is a 3. cipőm lesz, szóval 1-2 évre előre jó vagyok. Addig remélem nem lesz akció. :D

Run&Ride

(#44507) inf3rno válasza V.Stryker (#44496) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Franc tudja. Max gyorsabban kiszakad ott, vagy ha ultra távokat futsz, akkor leesik a körmöd. :D Az a baj ezekkel a futócipőkkel, hogy igazán 10k után érzed, hogy milyen, ha futsz benne, akkor viszont már nem mindenhol lehet elállni. Spurinál én is épphogy el tudtam intézni egy futás után.

Buliban hasznos! =]

(#44508) inf3rno válasza V.Stryker (#44501) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha eddig valami sima sportcipőd volt, akkor ez most hatalmas előrelépés még úgy is, hogy kinyomja a lábujjad. :-) A csillapítás kell, ha rendszeresen akarsz futni.

Buliban hasznos! =]

(#44509) inf3rno válasza bajnokpityu (#44503) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én próbáltam pegát tavaly, de nekem kényelmetlen volt. Ez van, nagyon finnyás vagyok, ha cipőről van szó.

Buliban hasznos! =]

(#44510) mukibuci válasza bajnokpityu (#44500) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a 36 azonos méretben nagyobb, mint a 34 szerintem, legalábbis nagyon úgy érzem. A 35-ös pont kimaradt nálam a szórásból

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#44511) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok,
Innen (http://www.swingingscissors.de) rendelt már valamelyikőtök?
Ott lenne készleten és méretben egy adidas hajós cipő, amiből a már meglévő elkopik lassan.

Everybody lies.

(#44512) mukibuci válasza Pttypang (#44511) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

elég furcsán néz ki az oldal, csak bankkártyával lehet fizetni, kizárt h én itt bármilyen adatom megadjam :D
99% scam

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#44513) emvy válasza Pttypang (#44511) üzenetére


emvy
nagyúr

kamu

while (!sleep) sheep++;

(#44514) Hi!King válasza mukibuci (#44512) üzenetére


Hi!King
őstag

Plusz feltűnően google translate az egész, a "Magánélet" menüpont a legjobb, és miközben .de-s domain, nincs olyan menüpont, hogy németül lássam az oldalt. Az sem található meg az oldalon, hogy milyen cég üzemelteti a webshopot.

Ez teljesen egyértelműen csaló oldal, amelyik nem is próbál nem annak kinézni, már csak az hiányzik, hogy ki legyen írva, hogy gyere balek átverlek.

(#44515) Pttypang válasza mukibuci (#44512) üzenetére


Pttypang
veterán

Koszi, azert egy kerdest megert, hatha csak nekem tolt be szarul az oldaluk. :)

Everybody lies.

(#44516) rushty válasza jmuranyi (#44502) üzenetére


rushty
senior tag

Napi jarkalasra jo valamelyik , akar egy stabil?

Revolut meghívó pü-ben

(#44517) jmuranyi válasza rushty (#44516) üzenetére


jmuranyi
tag

A két skechers kb azonnal boltba járóssá lett
átminősítve, 5-5 km futás után vérhólyag lett a talpamon.
(Nike Pegasus 92 Lite-ok és az Asics GT-1000-ek nem csináltak ilyesmit.)
Így vissza küldeni nem szerencsés, erre meg jók.

(#44518) Hi!King


Hi!King
őstag

Nekem az a bajom a levedlett túracipők gyalogcipővé minősítésével, hogy túl nagy a dropjuk, túl vastag a talpuk és túl magas az orruk, ráadásul túl puhák főleg a saroknál. Téli utcai cipőnek lennének jók a magasabb sarkukkal, de ahhoz meg nem elég zártak, és nem állják jól a vizet. A túracipőim is teljesen más jellegűek, keményebb a talpuk és teljesem más a sarok kialakításuk, ami futásnál stabil mozgást eredményez, az gyaloglásnál nem és fordítva. Bár Mountexben nemrég láttam olyan cipőket, amik jók terepfutásra és túrára is, amit viszont én választottam túrára, nyilván azt, amelyik kényelmes volt, az pont nem olyan jellegű (túracipőre többet vagyok hajlandó kiadni, mert azt nem kell legalább félévente cserélni).

(#44519) Pttypang válasza Pttypang (#44511) üzenetére


Pttypang
veterán

A keresett cipő egy adidas terrex cc boat lenne, kényelmes volt benne gyalogolni, nyáron hosszabb távokat is. Van hasonló, amit érdemes kipróbálni?

Az újabb verziója teljesen más szabású lett, azt vissza is küldtem.

Everybody lies.

(#44520) bajnokpityu válasza rushty (#44516) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A guide 13al óvatosan, borzasztó módon kitekeri a bokát! Azt biztos nem vennék normális mozgású embernek. Egyhe stabilnak írjak, de egyhe stabil az a winflo, ez nagyon erősen belenyul a mozgásba.
Én vissszakuldtem. Talp kopás alapján jól tartom a lábam.

Illetve a nagyon vastag talpú, aszfaltra tervezett cipők se ajánlották terepen. Könnyebben kibicsaklasz.

Pega trailt próbáltam túrán, hibátlan volt 38km alatt. De kár ilyenre elpazarolni, illetve keményebb terepen nem ad védelmet, ha belerugsz kőbe, ilyesmi. Arra a bakancsok jobbak. Vagy akár a terrex ax2 is kiváló, egy jó zoknival párosítva.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44521) rushty válasza bajnokpityu (#44520) üzenetére


rushty
senior tag

Köszi, nem tudok róla, hogy kéne "stabil".Szóval ejtve.
Az iso 2 vagy más eMAG Saucony szóba jöhet?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#44522) bajnokpityu válasza rushty (#44521) üzenetére


bajnokpityu
félisten

óvatosan a bb topicos ajánlásokkal, szaktopicban érdemes mindig csekkolni a nagy hangú embereket.

magas épitésűt biztosan nem vennék erre a célra, ahogy terepen futásra se. Szóba jöhet, persze, igényes cipők a sauconyk, de ami nálam volt, vagy a lábamon, az magas épitésű volt.
ahogy arahit se vennék erre, én is adom el, miközben szinte új.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44523) rushty válasza bajnokpityu (#44522) üzenetére


rushty
senior tag

:R

Revolut meghívó pü-ben

(#44524) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Lehet,hogy nagyon hülye kérdés, de mi hibádzik ha a cipő futásnál a sarkamra hólyagot csinál vagy "szedi le a sarkam" ?
A régi és az új Nike is most ezt csinálja. Mikor futok, érzem is,hogy csúszkál hátul kicsit. A méret nem lehet gond, mert nagyon faszán méretpontosnak érzem.

Rossz a zokni? rosszúl kötöm be? Fentebb vagy lentebb kéne kötnöm? Szorosabbra, lazábbra? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44525) inf3rno válasza V.Stryker (#44524) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vegyél poliészter futós zoknit hosszút (ne bokát), ha lehet ne túl szűket, aztán meglátod. Ha abban is rossz, akkor a mérettel van a gond vagy a cipő tervezésével.

Buliban hasznos! =]

(#44526) bajnokpityu válasza inf3rno (#44525) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem pont a szűk, rugalmas zoknik jönnek be.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44527) inf3rno válasza bajnokpityu (#44526) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem nem az igazi a vénás keringésem már, és megdagad egy kicsit a lábam futás közben. A szűk zokni meg elszorítja a keringést és zsibbadni kezd a lábfejem.

Buliban hasznos! =]

(#44528) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben lemértem a lábam, és nem értem, hogy miért a szélesebb cipők jönnek be. D a méret, ami az átlagos, mégis kicsi a Saucony-ban a betét, érzem a széleit, szóval vagy alapból rossz betétet raktak bele, vagy 2E szélességű kéne. New Balance Propelt most nem látok olcsón sehol, úgyhogy berendelek egy Saucony Ride-ot, aztán meglátom. Max visszaküldöm, ha az is túl keskeny. Valami cipő kell.

Buliban hasznos! =]

(#44529) tomcica válasza V.Stryker (#44524) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A legfelso lyukakkal tudsz a fuzovel cipo "lock" - ot csinalni a legtobb ciponel. Nezd meg a youtube-on hogy kell. Az rogziti a labadat, mert enyhe csuszkalasnal szokta hatul kikezdeni a cipot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44530) tomcica válasza tomcica (#44529) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Edzessel kapcsolatban felenk az 1-2ev massziv (es turelmes) alapepites van. Ez ugye nem jelenti azt h 2-3honap utan mar ne kellene tempozni es akar versenytempon rovidebbeket futni. Sokan tevesen azt hiszik az alapozas csak 140-145 alatti pulzusos totyoges es kesz. Nos, nem.
A vegsebessegedet orizni kell, mint a szep szuzlanyt. Foleg 25-30eves korod utan.Hetente 2-3x dolgozni rajta. Rovid repulo gyorsitok 20-30m fokozos porges (repulo = mozgasbol inditod) es onnan egy 10-20m 95-100% sebesseg majd 20-30m-t elveszed a gazt es hagyod h magatol lassuljon. Terded emeled, labad porogjon. Ez heti 2x,laza napon mehet.
Masik a rovid emelkedo (feluljaro, parkolo) felfele sprint lefele seta (kesobb esetleg kocogas). Ezeket az edzes felenel v tulso felen h be legyel melegedve rendesen.
2-3 hetente meg a legmerevebb alapozasnal is 1x erinteni kell az anaerob felso zonat, ez 600-800m futast jelent 90-95%-on,szinten alapos bemelegites utan. Ezt lehet fokozosan pl 200m 80% 200m 90% 200m ami a csovon kifer. Nem erdekes h mennyi lett az ido, csak az h kiegesd a kipufogot havi 1-2x.
Akik 10km feletti vdrsenyekre keszulnek a heti 1db hosszu futas menjen okvetlen 16-24km.Neha dupla edzest is szabad meg kezdoknek is bedobni, pl heti 1x ket edzes 5+10km az 5km mehet hajnalban es ehgyomorra. Kesobb a rutinnal majd jon az h hosszabb edzest is tudsz ehgyomorra futni reggel, gyakorolni es erintgetni kell. Hosszabb tavoknal ez anyagcsere edzes fontos.
Valtoztasd a futo utvonalat, a felulet legyen legtobbszor fuves, foldes, laza terepes, ha nincs akkor gumis palya, ha az se akkor beton es aszfalt. En ez utobbit csak versenynen erintem es elotte par edzes h ne legyen hirtelen sokkolo. Sok heti km-nel az aszfalt/beton igen jo futotehnikat igenyel, kulonben buntet idovel.
Kajara ugyelj, a rendszeres edzes nem jelenti azt h barmit ehetsz. Van az a heti km amelynel a csaladi pizza es a konder nutella ugy tunik el, mint nalunk Sabacon a lopott Audi (kb mint nalatok Borsod megye) de nem sok ember fut itt az orszagban annyit.
Amikor ugy erzed mar jo az alapod azzal felmaratont ugy siman ki lehet futni, sot nehany 10-15km edzoversenyt is. Viszont 10km es rovidebb versenyekre tovabbi elezes szukseges.A gyorsabb 15km es 21km-hez pedig megtanitani a testet faradt allapotban hatekonyan futni (ehhez speci edzesek kellenek amelyek nem annyira gyorsak inkabb mennyiseg es minoseg egyutt)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44531) ballazol válasza inf3rno (#44527) üzenetére


ballazol
senior tag

(#44532) V.Stryker válasza tomcica (#44530) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönjük a tanácsokat. :R Azért itt még nem tartunk. A félmaraton a fikció kategória. :DDD

Reggel nincs idő futni.. gyerekeket pakolni, agglomerációból bejárni. 12 perces vegyes kardió fér bele.
Futni esténként szoktam itt a városban. Inkább beton, mert ami van közel földút, azt nagyon szétcseszték a sárral a traktorok, csak a bokád tudod kitörni.

Két hónapja küzdök (futok) és habár van fejlődés, a jelenlegi 2-3,5km-t (20-30perc) egyenlőre nem látom,hogy túl tudnám lépni a közeljövőben. Nagyon kifulladok. Vagy rosszul csinálom.
Jelenlegi állás szerint ezt a mennyiséget igyekszem minden nap lefutni, még tegnap szemerkélő esőben sem hagytam ki. Lehet ez a hiba és regenerálódni kéne. (?!)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44533) tomcica válasza V.Stryker (#44532) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kell pihenni is, ha jelzi a tested h faradt, akkor tarts pihenos napot, vagy mozgasd at magad bicajjal stb.
Epits ki egy aktiv eletet. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44534) anorche1


anorche1
őstag

Tudom, hogy itt senki nem tud tavgyogyitani, meg senkinek nincs varazsgombje, de hatha.

Eddig egesz szeoen tudtam tartani a heti 40km -eket, most viszont annyira faj a labam, hogy egyaltalan nem tudok futni.
A bal labamon, a sipcsontom mellett egy pontban minden egyes leerkezeskor faj. De mar “atterjedt” a jobb labamra is. Flektor gellel es lobalzsammal napok ota, talan mar 1hete is felvaltva kenegetem, kis kezi masszirozo hengerrel masszirozom, de nem javul. Mar a regi futocipomre is vissza valtottam, hatha az ujjal van gond, de nem.
Barkinek barmi otlet, azon kivul, hogy irany az orvos, akihez se kedvem se idom elmenni, es ugy is csak ide-oda kuldozgetnek, majd kozlik hogy pihentessem?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#44535) tomcica válasza anorche1 (#44534) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy hangzik, mint a csonthartya gyulladas. Azzal ovatosan, mert van aki labon nem tudja kihordani, marad a keresztedzes (bringa, uszas, evezes, elliptikus).
Fekete nadalyto tinktura segithet, ha nincs "piocasember" a kornyeken, akkor krem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44536) ígyvanferi válasza anorche1 (#44534) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Esélyes a csonthártya-gyulladás szerintem is. Legalábbis hasonló fájdalomra magamnak is azt mondtam rá a netes keresgélések alapján. Két hónapot nem futottam akkor. Közben kétszer próbáltam ki néhány km-t futni, de mindig előjött a fájdalom. Csak a napi munkába 15 km bringázás volt ezalatt az idő alatt.
Viszont gyulladt területet ne hengerezz inkább! Azt nem tudom, hogy mondjuk a vádlit lehet-e és érdemes-e, segíthet-e, ha azt áthengerezed, ehhez hozzáértőt kéne kérdezni.

Csak érdekességképp mutatom a mennyiségeket akkorról.

Augusztus 13-án, a születésnapomon futottam 29 km-t, stílszerűen ahány éves lettem, ami hirtelen hatalmas terhelésnek bizonyult az azt megelőző hónapok minimális mennyiségei után, nálam ez volt az oka a sérülésnek. És nem is jól írtam a két hónap kihagyást, mert csak decemberben tudtam elkezdeni újra edzeni. (Akkor meg eltörtem a csuklóm, amiatt maradt ki pár hét megint...)

[ Szerkesztve ]

(#44537) bajnokpityu válasza tomcica (#44530) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem akarod esetleg updatelni az összefoglalót?
Sok félreérthető dolog van most benne.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44538) tomcica válasza bajnokpityu (#44537) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na,majd ha jobban raerek ranezek :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44539) inf3rno válasza anorche1 (#44534) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem is csonthártya lehet. Nekem egyszer volt, akkor 6 hónap alatt gyógyult. Olyan 1-2 havonta újra próbáltam a futást amíg nem múlt el teljesen. Lehet jegelni, gyulladáscsökkentőt szedni, kenni gyulladáscsökkentővel (pl nadálytő) meg érdemes lehet bringázni vagy ilyesmivel egy kicsit fokozni a keringését. De igazán csodaszer nincsen rá csak az idő. Csinálj addig valami keresztedzést meg sétálj ha tudsz. A vádlit kéne nyújtani és hengerezni hozzá szerintem, mert azt hiszem az szokta húzni, ha beáll. Főleg az alsóbb része a vádlinak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44540) anorche1


anorche1
őstag

Koszonom a valaszokat!
Gondolom ha megis terhelem, azzal nem segitem a gyogyulast. Pedig szerdan a futo edzest lenyomtam, tobbiekkel futva birhato volt. Vagy ha birom akkor nyomjam?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#44541) tomcica válasza anorche1 (#44540) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mindkettore volt mar pelda...mi a klubban labon kihordtuk,a lanyok is,de akkor 18-20 evesek voltunk.Felnotteknek azert jobb,ha pihenteti (mast edz addig) es ovatosan/fokozatosan terhel vissza :K
A felulet amin tortenik a futas NAGYON fontos ennel a serulesnel.Jo cipo es puhabb felulet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44542) anorche1 válasza tomcica (#44541) üzenetére


anorche1
őstag

22vagyok, honap vegen 23. Remelem meg a fiatal kategoriaba tartozom :D
Futast akkor inkabb jovo het vegeig pihentettem. De box meg az erosito edzesek maradnak. Csak az ugralokotelet is hagyom. Egyebkent 182cm es 72kilo korul vagyok, ezt igazan elbirhatna a labam.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#44543) inf3rno válasza anorche1 (#44542) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az ugrálás kifejezetten rosszat tesz neki. Nekem pl 4 napos rock fesztivál után jött elő, nem is futástól... Ha később kötelezel, akkor térj át valami puhább talajra.

Buliban hasznos! =]

(#44544) Peterhappy válasza bajnokpityu (#44537) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az nagyon jó volna.

Ezt imádom, ez mindenképp maradjon a végén:
"Diohejban ennyi,ki se nyisd a topikot,menj ki fuss egy edzest,mert mar igy is eleget ultel :K"

Sok ezer hozzászólásból nehéz kihámozni a tutit, főleg kezdők számára (számunkra). És nagyon sokszor, nagyon-nagyon hasznos és jó gondolatok és tanácsok repkedtek és repkednek itt (elsősorban, de nem csak a mi ufónktól), nagy segítség volna egy velősebb, vaskosabb összefoglaló - esetleg totál kezdőknek és haladóbbaknak egyaránt.

(#44545) inf3rno válasza Peterhappy (#44544) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A kérdés inkább az, hogy kinek van arra ideje, hogy megírja, és minek, amikor a nagy többség úgysem olvassa el, mert a tweetek világát éljük, és ami hosszabb egy sornál az már túl sok. :D

Buliban hasznos! =]

(#44546) tomcica válasza anorche1 (#44542) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kolyok vagy meg,siman kihordanad labon is :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#44547) Peterhappy válasza inf3rno (#44545) üzenetére


Peterhappy
őstag

mi a tököm az a tweet? :D

(#44548) inf3rno válasza Peterhappy (#44547) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jobb, ha nem tudod. :D

Buliban hasznos! =]

(#44549) danielsz


danielsz
tag

Látom, AboutYou-n eléggé lerabolták a Saucony cipőket, 43-mas már csak Jazz 22-ből van, viszont eMagon elég sokféle régebbi modell van, eléggé jó árakon.

(#44550) tomcica


tomcica
Topikgazda

alt="" title=""

dolgoztunk ma is...az emelkedozes + valtogato fazisban vagyunk,halado anyag,csak eros lelkuletu embereknek ajanlom ;] jelszo: "A fajdalom a gyengeseg,ami epp hagyja el a testet"

ez itt 3:50-es tempo,semmi veszes,de a lassu tempot is meg lehet futni kulonbozo tehnikaval ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.